.De Echo ui hei zuiden" üiiiuiir«$riBua. HET blad voor Waalwijk en de Langstraat. GEMENGD NIEUWS, Geslikt. Gistermiddag heeft het zoontje van de familie M. H. G. in de Zonne bloemstraat te Groningen een apen. nootje in den keel gekregen Het kind i9 naar het ziekenhuis gebracht, waar het gedurende de operatie is overleden. Onder een motorfiets geraakt en gedood. Zondagmiddag speelde te Groesbeek een 2-jarig jongetje voor zijn woning op straat. Daar is het kind door den heer v. S. uit Rotterdam die op zijn motorfiets reed, aangereden De heer v. S remde zoo krachtig mogelijk en probeerde links het kind te ontwijken. Hij kon echter niet voorkomen dat het kind in aanraking kwam met het voorste rummerbordt De heer v S liet zijn motorfiets liggen en droeg het kind bij een in de buurt wonende arts binnen en stelde de politie van het ongeluk in kennis. Het kindje is om vijf uur aan de verwondingen overleden. Een Californisch y>Duivelseiland«. Naar men weet zijn er plannen om het eiland Alcatraz, in de baai van San Francisco te bestemmen tot ge vangeniseiland voor zeer zware mis dadigers, tegen wier ontsnapping uit de plaats hunner opsluiting men absoluut wil gewaarborgd zijn. Het eiland was tot nu toe een garnizoen voor soldaten. Thans wordt het dus een gevangenis met muren en omgeven door water, dat men.... kan over /.wemmen naar de kust der baai. Dat laatste is n.l. onlangs volbracht door een koene zwemster. Hoe het is, de plannen om het eiland tot bewaar plaats van een stel voor de maat schappij gevaarlijke individuen te maken, gaat vrij zeker door Het heet lat de overdracht van het eiland door .leger" aan „justitie" al heeft plaat9- gevonden. Er komen 600 boeven op het eiland. Jacht op een smokkelauto. Zondagmiddag omstreeks twee uur is Valkenburg (Limb in rep en roer gebracht door een niet alledaagsche smokkelaftaire. Een smokkelauto, merk Chrysler, inhoudende ongeveer 750 K G Duitsche margarine kwam uit de richting Wylre aanrijden. De auto werd het eerst te Epen gesignaleerd en werd door de commiezen aldaar achtervolgd. Te Mechelen werd een eg als versperring over den weg ge legd doch de automobilist reed door. De rijksveldwachter van Mechelen zette toen per motorfiets de achter volging in. Onderweg werd het rechter voorwiel van den auto stukgeschoten. Desondanks reed de au'o, die een vaart had van ongeveer 65 K M. per uur door. In Wylre schoot de rijks veldwachter nogmaals. In Etenaken verloor de smokkelauto de velling van het stukgeschoten wiel Zoo kwam de wagen Valkenburg binnen. In de Muntstraat kwam deze in botsing met een motcfiets, welks bestuurder ern stige verwondingen opliep en naar het ziekenhuis Calvarienberg te Maas tricht is gebracht. De bestuurder van den smokkelauto bekommerde zich echter niet om het ongeluk en reed gewoon door, nog steeds achtervolgd door den rijksveld wachter uit Mechelen Op den Nieu wen Weg, onder de gemeente Huls berg, even voor de marechausseekar zerne, stopte de chauffeur. Hij vluchtte met zijn metgezel het veld in, den auto in den steek latende. De rijks veldwachter loste nog drie schoten, doch zonder resultaat De smokkelauto is in beslaggenomen Een drama in de bergen. Dezer dagen is melding gemaakt van het vinden van de verkoolde lijken van drie Italiaansehe kom miezen in een hut op 3IJ00 M. hoogte in den omtrek van Bolzano. Naar Vaz Dias uit Innsbruck meldt, is dit geval thans opgehelderd. In het ziekenhuis aldaar is Johann Gufler, een 25-jarige Italiaan uit Passiria (het Passeier Dal), opgenomen met een schot in de longen. Hij bekende, dat hij en een tweede Zuid-Tiroler, Hofer genaamd, bij het smokkelen van goederen uit Oostenrijk naar Italië door de drie kommiezen was gearresteerd en naar de berghut was gebracht. Daar was het hun gelukt zich te bevrijden en de drie kommiezen te overweldigen. Gufler had daarbij het schot in de longen opgeloopen. Hofer had de drie kom miezen neergeschoten en de hut in brand gestoken om de sporen van t de misdaad uit te wisschen. Hofer i had hem daarna over de grens gebracht. Ondeugdelijke levensmiddelen N.S.B. en fascisme. Mijnheer de Redacteur Ingevolge het artikel van het bestuur der R.K. Kiesvereeniging Waalwijk, in Uw geacht blad van Zaterdag 21 Oct. j.I., zoudt U mij ten zeerste verplichten met opname van het volgende Het Bestuur der R.K. Kiesvereeni ging is op de bespreking in Hotel Verwiel evenals verschillende andere besturen niet uitgenoodigd, omrede aldaar uitsluitend gelegenheid bestond inlichtingen te bekomen omtrent doel en streven der N S.B. Door de groote belangstelling is dit een lezing geworden, hetwelk echter niet de opzet was. De Nationalistische gevoelens van de geachte inzenders worden dus door mij niet in het minst in twijfel getrokken. Wat Uw meening omtrent den Heer Baars betreft, ligt het niet op mijn weg hierop te antwoorden. Verder schrijft U over de uiting van een Ital. Fascist welke gij ge sproken hebt, en volgens wien er in Italië voor niemand droog brood te verdienen is. Mijne Heeren, dit is een persoon lijke meening waartegenover ik duizende andere meeningen kan stellen. Ik wijs U alleen op de ver houding der werkeloosheid in Italië en Nederland. In Nederland 5000(10 op 8 Mill, inwoners. In Italië 1 mill, op 40 mill, inwoners. Hetgeen voor ons landje bijna tweemaal zoo veel is. (De verhoudingsgetallen zijn langs heide kanten ruim genomen). Vervolgens wijdt U een kleine kolom aan dingen welke Hitler vergat en waarvan hij, de gevolgen aan den parlementairen staatsvorm wijt. Wanneer ik dat lees (en vermoedelijk velen met mij) dan vraag ik me af, waarom gij als vóórmannen eener R.K. Kiesvereeniging een zuiver Nederlandsche Beweging als de onze op uitsluitend buitenlandsche punten bestrijdt. De door U in het begin van Uw artikel aangekondigde ^belang rijke punten in deze uitheemsche beweg ng", blijven echter geheel achterwege. U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, Hou Zee Propagandaleider Kring den Bosch GIESSEN. Mijnheer de Redacteur. U zoudt mij ten zeerste verplichten als U mij een plaatsje in Uw veel gelezen blad zoudt willen afstaan om Uw lezers eens even in kennis te stellen met het eigenaardige geval dat mij Maandagmorgen is over komen. Toen ik als gewoonlijk mijn klanten bezocht om mijn aardappelen, fruit, enz. aan den man te brengen werd ik in de Besoijenschestraat aange houden door veldwachter Speelman uit Capelle die mij naar het ver- voerbewijs van de aardappelen vroeg, hetwelk ik hem aanstonds toonde. Schijnbaar vertrouwde hij de zaak niet geheel want hij wilde wel eens controleeren of er niet meer gewicht op den wagen lag dan het vervoer bewijs aangaf. Dat is zijn goed recht natuurlijk, maar dat hij van mij ver langde dat ik de zakken zelf naar café Pompe zou brengen om ze te laten nawegen, vond ik wel wat veel gevraagd en ik gaf hem te verstaan dat de veldwachter ze dan zelf maar daarheen moest zien te krijgen. Geassisteerd door een wachtmeester der maréchausée's, die er ook al hij gehaald werd, werden de aardappelen van mijn wagen gehaald en naar café Pompe gesjouwd. Later brachten zij ze weer bij mijn wagen en kon ik ze weer opladen. Alles was dus schijnbaar in orde bevonden. Maar ik verlangde dat men de aardappelen niet bij maar op mijn wagen zou terugbrengen waar men ze zelf ook afgehaald had. Ik liet de aardappelen staan en er zat dus voor den veldwachter niets anders op dan ze me na te brengen en weer op mijn wagen te deponeeren. Maar met dat al voelde de veldwachter zich schijnbaar erg in zijn eer ge krenkt. Onder de vele nieuwsgierigen die zich met het gevalletje stonden te vermaken hoorden verschillende hem zooiets mompelen als„Ik zal hem toch wel krijgen. Ik zal een verbaal opmaken, omdat er te veel aardappelen inzaten 1" En werkelijk, toen hij met zijn vracht weer hij mijn wagen was gearriveerd, kreeg ik te hooren dat er te veel aardappelen ingezeten zouden hebben. Eigenaardig toch wel dat hij me daar den eersten keer niets van zeil Ik was er van overtuigd dat het niet waar was en daarom heb ik nog geprobeerd een paar getuigen mee te krijgen om de aardappelen bij Pompe te gaan nawegen, maar nie mand, ook de heer Pompe zelf niet, leende zich daarvoor omdat men niet gaarne tegen de politie wilde ge tuigen. Ik vind dit trouwens heel klein zielig; moet men dan maar gewoon toelaten dat iemand wordt verbali- seerd zonder dat er misschien iets strafbaars is gebeurd? Ik ben wel benieuwd hoe het met dat „proces-verbaal" voor me zal afloopen. De veldwachter heeft me zelfs mijn naam niet gevraagd 1 Ik maak er mij dan voorloopig niet zoo heel hang over. Met dank voor de plaatsing, J. COLET, Wijk en Aalburg. Abonneert U op hef WaalwijHsche en Lang- strastsche biad.dat ook voor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is, omdat vt in deze plaats en streek aige* meen gelezen wordt. aanval van HEC de keeper is uitgeloopen wordt hij gepasseerd, de midvoor schiet hard in, doch een der achterspelers redt gelukkig. Uno treedt thans weer even op (ten voorgrond. De linksbinnen lost een schitterend schot, dat even schitterend door Eekcis gekeerd wordt. Hij zweefde n.l. van den eenen hoek van het doel naar den anderen om dan met krachtige vuist den bal weg te stompen. Een schit terend staaltje van keeperskunst. De HEC-crs verslappen eenigszins. Hierdoor valt Uno meer aan, maar tot doelpunten kunnen zij het niet meer brengen. De linkshalf van HEC valt dan uit we gens oen hoofdblessure en C. Lammers valt in. De resteerende tijd komt HEC weer eenigszins in de meerderheid. Ook zij weten echter het net niet meer te vin den, zoodat de strijd eindigt met een 2-1 overwinning voor HEC. De wedstrijd HEC 2DES 3 werd Za terdagmiddag afgelast. R.K.V.V. QUICK. Zondag j.I. speelde Quick 1 haar 4e competitiewedstrijd tegen VIOS te Til burg en wist daar te winnen met 114. De rechtsbinnen nam maar even 7 doel punten voor zijn rekening, terwijl de linksbinnen en de centervoor ook ieder tweemaal den bal onder de lat doorwerk ten. Het verloop van den wedstrijd was, alle verdachtmaking ten spijt, schitte rend, de verhouding was zelfs vriend schappelijk, het beste bewijs hiervoor is: dat scheidsrechter v. d. Wiel niet eens heeft behoeven ie fluiten voor ruw spel of iets van dien aard. R.K.V.V. H.V.V. ItODA, Tilburg—H.V.V. 1—1 Zondag 1.1. speelde HVV een uiterst spannende wedstrijd tegen RODA en wist een puntje mee naar Waalwijk le brengen. Het eerste gedeelte van den wedstrijd was zeer vlug en na een half uur spelen heeft de midvoor van HVV succes, 01. Na de rust was het tempo net als voor de rust en beide doelverdedigers worden telkens aan het werk gezet. Maar doel man v. Weert is in goede conditie en tal van moeilijke schoten keert hij op mees terlijke wijze. Even voor het einde krijgt hij een vrijen trap te keeren, welke hij op sublieme wijze stopt. Er zijn nog 3 minuten te spelen als v. d. Kolk een blun der maakt en een RODA-man daarvan profiteert door van dichtbij keihard in te schieten, 11. HVV heeft dezen middag een goeden wedstrijd gespeeld. Voor Zondag 29 October is vastgesteld WilhelminaHVV. Hierop komen wij wel nader terug. SPRANG. N. E. O. J.I. Zaterdagmiddag speelde de voet- balvereeniging NEO, alhier, een compe- litiewedstrijd voor de Zaterdagmiddag competitie van den B.V.B. tegen Neer- landia uit Kaatsheuvel. Deze spannende ontmoeting eindigde in een gelijk spel, 11. A.s. Zaterdagmiddag speelt N.E.O. een competitiewedstrijd tegen S.D.O., op het terrein van N.E.O. aan het Oosteinde alhier. Er bestaat voor deze Sprangsche derby groote belangstelling, zoodat we mogen verwachten dat er veel publiek aanwezig zal zijn om hun resp. favorieten aan te moedigen. Aanvang van den wedstrijd om 3 uur. WIELERSPORT. O runiumwedstrijd BeIgieNederland te Antwerpen. In de winterrenbaan te Antwerpen werd Zaterdagavond een omniumwed strijd gehouden tusschen de Belgen Ron- se, Ghyssels en de Nederlanders Wals en Slaats. Snelheid: 1 Ronsc 4 p., 200 M. in 13.1/5 sec., 2 Wals 3 p.; 3 Slaats 2 p.; 4 Ghys sels 1 p.; tandemwedstrijd over 5 banen: 1 Ronse-Ghyssels 4 p., 200 M. in 12.1/5 sec.; 2 Wals-SlaSts 2 p. Australische achtervolging: 1. Slaats 4 p., 2 min. 27.3/5 sec.; 2 Ronse 3 p.; 3 Wals 2 p.; 4 Ghyssels 1 p. Tandemwedstrijd 500 M. tegen uur werk: 1 Ronse-Ghyssels 30 sec.; 2 Wals- Slaats 31 sec, resp. 4 en 2 p. Tandemwedstrijd achtervolging: 1 Ronse-Ghyssels 1 min. 18 sec., 2 Wals- Slaats ingeloopen na 1095 M. afgelegd te hebben. Algemeene klasseering: 1 België 21 p.; Holland 17 p. Frans Slaats in Belgie. Tc Gent is in de winterrenbaan een 100 K.M.-kocrs betwist, waarvan het re sultaat was: 1. De Buvcker-Danneels, 2 p., in 2 u. 11 min. 50 sec.; 2 Charlier-De Pauw op een baanlengte 12 p.; 3. Mor tier—Goossens 4 p.; 4. Wals-Slaats 4 p.; 5. Van der HeijdenDe Wolf 1 p.; 6. v. AchteLanskaert 2 baanlengten. 'legen een auto gebotst. Zondagavond reed een auto op den Wagenweg te Haarlem in de richting van de s ad. Toen uit tegenoverge stelde richting een auto gepasseerd was, zag de bestuurder plotseling een ouden man den weg oversteken. De man liep op een drafje en zag niet op of om, zoodat hij tegen den auto aan bolste. Hij viel en bleef bewuste loos liggen. De man is naar het St. Elizabethsgasthuis gebracht waar hij tengevolge van een schedelbasisfrac tuur is overleden. De overledene was de 80 jarige A. Bertholee. Verdronken. Zondagmorgen heeft de rivierpolitie uit de Koningshaven te Rotterdam opgehaald het lijk van den 52-jarigen Duitscber P. Comanus, gewoond hebbende te Keulen. De verdronkene was kapitein van de vrachtboot Posei don. Hij werd sinds 14 dezer vermist. Vermoedelijk is hij toen 's avonds bij het aan boord gaan te water geraakt en verdronken. Het lijk is naar de begraafplaats Ciooswijk gebracht. Ongeluk in een badkamer. Zaterdagmiddag had te Hilversum de 15 jarige D. Millenaar uit de Rigelstraat zich in de badkamer be geven en de deur afgesloten Ver- delijk tengevolge van de ontwikkelde verbrandingsgassen is de jongen be- wusteloos geraakt en heeft hij in de badkuip de verdrinkingsdood gevonden. De deur en het raam der kleine badkamer waren gesloten, zoodat er geen luchtverversching kon geschieden. De door een arts van den G E H D. aangewende pogingen, om door middel van kunstmatige ademhaling en een zuurstoftoestel de levensgeesten op te wekken, hadden geen resultaat. De overheid zorgt er voor, dat de winkeliers slechts deugdelijke eetwaren kunnen ver- koopc-n. doch hoe staat het ermee wanneer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan in een nacht Uw voedsel vies en bedorven worden. Maak nu direct een eind aan d*™ bron van schade en ergernis door R( drnt te gebruiken op de voorgeschreven n: r.ier. De Heer A. te K. ondervond in zijn s l uur veel last van muizen, die hij met .Viertel middelen trachtte te verdelgen. Tcnslo .e probeerde hij Rodent en na twee da en schreef hij ons met slechts één doosje iï3 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos ii 50 ct. of een dubbele doos a 90 ct. en morgen zult U van muis en rat bevrijd zijn. Imp.: Firma B. Meinders i a. Den Haag. a 43 INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). DONDERDAG 26 OCTOBER. HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. 8,00 Grnmofoonmuzick 1(1,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoomnuziek 10,30 Sollstenconccrt 11,00 Rle Beijer leest voor 11,30 Vervolg Sollsteneoncert 12,00 Lunchconcert 2,30 Omroeporkest 3,00 Knipcursus 3,45 Graniofoonmuziek 4,00 Antoinette van Dijk -1,30 Het Omroeporkest 5,00 Voor grootcre kinderen 5,30 Het Omroeporkest 0,30 Sportpraatje 7,00 Kamermuziek 7,30 Engelsche les 8,00 Voz Dias 8,05 Vraaggesprek over de snelste luchtpostvcr- binding met Ncd-Indië 8,20 Concert I 9,20 Fransche Chansons door Hérltza 9,45 Radtotooneel 10,30 Concert 11,00 Vaz Dias 11,10 Graniofoonmuziek 11,15 Hans Schlndlcr en zijn orkest HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert N. C. R. V. 10,00 Graniofoonmuziek 10,15 Morgendienst 10,45 Graniofoonmuziek K. R. O. 11,00 Graniofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 Het KRO-orkcst 1,00 Graniofoonmuziek 1,20 KRO-orkcst N. C. R. V. 2,00 Cursus fraaie handwerken 3,00 Grnmofoonmuzick 1,00 Bijbellezing 5,00 Cursus handenarbeid voor de jeugd 5,30 Liederen-recital 6,30 Gramofoonnuiziek 7,30 Weekoverzicht 8,00 Mandoline-ensemble en orgel 9,00 Ouderuurtje 10,30 Vaz Dias 10,40 Graniofoonmuziek VRIJDAG 27 OCTOBER. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofooninuziek V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Frans Nicnhuys draagt voor 10,30 Orgelspel 11,00 Grnmofoonmuzick 11,15 Frans Nicnhuys draagt voor 11,30 Pianorecital A. V. R. O. 12,00 Lunchconcert 2,15 Grnmofoonmuzick 2,30 Causerie door P J Schenk 3,00 Graniofoonmuziek V. A. R. A. 4,00 Orgelspel 4,50 Na schooltijd 5,30 Vnra-orkest 6,00 Accordeon en piano 6,10 Varn-orkest 6,40 Het Fascisme door Dr Banning 7,00 Vara-orkest 4,30 J A Josephus Jlttn over werkloozenzorg 4,50 R'damsch Phllharni orkest 5,30 Letterkundig overzicht 5,50 Trio Favoriet 7,00 The Ramblers 7,59 Herhaling SOS-bcrichtcn 8,02 Vaz Dias en varia 8,15 Concert 9,00 G Vencma spreekt 9,10 Mnnnenkwartet 9,30 Voordracht door Willem van Cappellen 10,00 Vervolg concert 11,10 Graniofoonmuziek HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert 10,00 Graniofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 Het Wecnsch Radio-Octet 1,00 Grnmofoonmuzick I,15 Het Weensch Rndlo-Octet 2,00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd 2,30 Kinderuurtje 4,00 Grnmofoonmuzick 4,30 Cursus Schriftverbetering 5,00 Graniofoonmuziek 5,15 Sportpraatje 5,30 KRO-orkest 6,20 Journalistiek weekoverzicht 6,45 Orkest 7,15 II J M M Alink: De .Marine 7,35 Orkest 7,45 RKF-kwartlcrtJc 8.00 De KRO-Boys 8,30 Vaz Dias 8,35 LItwinzcff met zijn Russisch Ensemble 8,50 Boerenduetten 9,05 Dc KRO-Boys 9,20 Ensemble 9,35 Boerenduetten 9.50 Microfoonvertelsel 10,05 Ensemble 10,20 De KRO-Boys 10,30 Vaz Dias 10,35 De KRO-Boys II,00 Graniofoonmuziek V. P. R. O. 8,00 Cursus Rcligieuse Opbouw 8,30 Concert 9,00 Cursus, Mcnschen in dezen tijd 9,30 Concert 10,00 Vrijz Godsd Persburenu 10,05 Vaz Dias 10,15 Lezing 10,45 Graniofoonmuziek V. A. R. A. 11,00 Graniofoonmuziek HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Gramofoonmuziek 10,30 Morgendienst 11,00 Orgelbespeling 12,15 Graniofoonmuziek 12,30 Ensemble van def Horst 2,00 Graniofoonmuziek 2,30 Lezen van Clir lectuur 3,00 Zang-recital 4,00 Graniofoonmuziek 4,15 Concert 6,00 Gramofoonmuziek 6,30 A J Herwig over: Tuinwerk v d winter 7,15 N'ed Chr Persbureau 7.30 Literair halfuurtje 8,00 NCRV-klein-orkest 9,00 P J v Mullem: De Smalfilm 9.30 Vaz Dias 9,40 Vervolg concert 10,45 Gramofoonmuziek ZATERDAG 28 OCTOBER. V. A. R. A. 8,00 Orgelconcert 8,30 Gramofoonmuziek V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,45 Uitz v arbeiders in continubedrijven 12,00 De Notenkrakers 2,15 Gramofoonmuziek 2,50 Accordeonmuziek 3,30 R'damsch Philharm Orkest BINNENLAND. Opheffing uan Rechtbanken en Kantongerechten. Aangenomen is een nader gewijzigd ontwerp van wet, waarbij o m. de arrondissementsrechtbank n te Tieten de kantongerechten te Oss, Heusden, Waalwijk, Veghcl, Oi.schui, Ousier- houi. Zaii Bommel en Uruten, woiden ontbonden en de gevolgen dezer ontbinding woiden geregeld. Verder zijn aangenomen nader ge wijzigde ontwerpen vau wet, waarbij rechtsgebied en zetels der arrondisse- ments rechtbanken en kantongerechten opnieuw worden vastgesteld. Daarbij zijn onder het rechtsgebied van het gerechtshof te s.Hertogen bosch gebracht, de arrondissements- rechtbanken 's Hertog^ nbosch, Breda, Maastricht en Roermond, respectieve lijk met de kantongerechten: 's Her- (ogenbosch, Eindhoven eu Buxmeer Breda, Zevenbergen, Bergeii op Zoom en Tilburg; Maastricht, Heerlen en Sntard Roermond, Venloen Helmond. Onder het rechtsgebied van het kantongerecht Den Bosch worden ge. oracht het rechtsgebied van het be. staande kanton Zalt Bommel, met uitzondering van de gemeenten Heere waarden en Rossum, die komen onder het kanton Tiel, het rechtsgebied van het kanton Oss, met uitzondering van de gemeenten Grave en Velp, die komen onder het kanton Boxmeer het rechtsgebied van het kanton Heus den met ULZondering van de gemeen ten Almkerk, Werkendam, de Werken en Sleeuwijk en Woudrichem, die komen onder het kanton Gorin. chem, het rechtsgebied van het kanton Vcghel, met uitzondering van de gemeente St. Oedenrode, die komt onder het kanton Eindhoven, en het rechtsgebied van het kanton Waalwijk met uitzondering van de gemeente Loon op Zand, die komt onder het kanton Tilburg. Aan het rechtsgebied van het kan- iongerecht 's-Hertogenbosch worden nog toegevoegd de gemeenten Waar denburg en Haaften uit het bestaande kanton Geldermatsen, en de gemeente Liempde uit het bestaande kanton Oirschot Aan het rechtsgebied van het kan. (ongerecht Eindhoven wordt toege voegd het beslaande kanton Oirscbot, met uitzondering van de gemeenten Uiessen, Hil varenbeek, Heoge en Lage Mierde, Moergestel en Oost-, West- en Middclbcers, die komen inder het kanton Tilburg, benevens de gemeente Si. Oedenrode (kanton Veghel). Aan het rechtsgebied van het kan- 'ongerecht Buxmeer worden toege voegd de gemeenten Velp en Grave uit het bestaande kanton Oss Aan het rechtsgebied van het kan tongerecht Breda wordt toegevoegd het bestaande kanton Oosterh., behalve de gemeente Dongen, welke komt onder het kanton Tilburg. Aan het rechtsgebied van het kantongerecht Tilbug worden toege. voegd de gemeenten Moergestel, Hil- varenbeek, Hooge en Lage Mierde, Oost West- en Middelbeers (kanton Oirscbot), Dongen (kanton Oisterhouf) en Loon op Zand (kanton Waalwijk). Zwitserland conlingenteert onze kolen. De Zwilsersche regeering heeft besloten den invoer van Neder landsche kolen te beperken tot op '/3 van de hoeveelheid, welke ons land in lD.il naar Zwitserland heeft uitgevoerd (197.000 ton).

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3