Jiem ui! üalsiisiiiti. Aanbesteding. Op Dinsdag 31 Oct. de bouw van een Woonhuis met werkplaats voor f oiQtpii staan dicht bij de Kuyperia- afgevaardigde Alg. Vergadering, 5. Ze vervloeken evenals wij de par- Ingekomen stukken, 6. Rondvraag tfnolitiek en het baantjesjagenToen en slnitim?. moffelde hij z'n theedoosje weer weg. voor de aldaar en onderspit Zondag op voor de dc ernst keerde weer en het lid Van| Hoeckel verhaalde, getracht te hebben het met de R. K. Raadsfractie tot een accoord te brengen Intusschen, de plaatsen in de com missies blijven onbezet wachten op de in bezitname der groep Van Hoeckel en de voorzitter sprak in het belang dcr gemeente de hoop irit, (Uit partijen de besprekingen zouden voortzetten, om het eens eindelijk eens te worden. Wat in Den Bosch gebeurt, mopperde huTgemeester Van-Lanschot, dat hoort men in heel Nederland niet! 't Is hier net de conferentie van Genève, die uit elkaar gaat, zonder iets te hebben be reikt. De „Doos van de Bossche Pandora" viel weer dicht! De hoop op herstel dei- eenheid ligt er nog in! S DRUNEN. Donderdag a.s. om half twee wordt in de zaal der Meisjes-congregatie alhier een alge- meene vergadering gehouden voor de leden van den R.K. Boerinnen- bond, afd. Drunen-Elshout, waarbij door Mej. Ariëns een lezing zal gehouden' worden over werkbe- sparing, met lichtbeelden. - Zondag j.l. kreeg Jan van Arkel I te Amerzoden De Sporters I uit Drunen op bezoek voor een competitie-wedstrijd. De Sporters konden echter geen enkel puntje zetten. Einde 1-0. De Sporters II alhier speelden Zondag te Nieuwkuik competitie tegen SOD II moesten eveneens het delven met 5—2. V.J.C. 1 alhier speelde eigen terrein eveneens competitie tegen V.V.V. uk Vlijmen en waren de baas in eigen huis. Eindstand 4—1. Ook T O P. I had Zondag een goeden dag in den wedstrijd tegen D.O.V. I uit Haarsteeg die de vlag moesten strijken Eindstand 3—1. V.J.C. II heeft Zondag een ge duchte nederlaag geleden, zij werden door V.V.O. te Vlijmen zeer vriend schappelijk geklopt met 7—1. Gedurende de a.s winter maanden zal evenals vorig jaar in de jongens-congregatie een dam wedstrijd worden gehouden, waar voor binnenkort de inschrijving zal worden geopend. ELSHOUT. De collecte voor de Missie van de Eerwaarde heeren Missionnarissen van de Abdij Berne heeft f83.— opgebracht. HERPT. In de Vrijdagavond ge houden ledenvergadering van dé Stierenvereeniging alhier werd naar aanleiding van het op 1 Mei 1931 eindigen van het 2e 3-jarig tijdvak besloten de vereeniging wederom door te laten gaan en de stier, tevens uitziende naar een jonge stier, voor- loopig nog aan te houden. Toen vanmorgen Mej. J. de IJ. v. d. B. aan de Boterfabriek was kwam zij zoodanig van de trappen te vallen dat men haar huiswaarts bracht; enkele dagen rust zullen het gevolg zijn. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Heden (Woensdagavond) zal bij de Ned. Herv. Gemeente de ver kiezing plaats hebben voor 4 leden van het kiescollege. Aan de beurt van aftreding zijn de heerenG. J. van Willigenburg, M. in 't Veld, S. de Bie en H. de Bie Antz. Het stembureau houdt zitting in de Consistoriekamer van 4—8 uur nam. I)e Chr. Besturenbond Sprang- Capelle kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in algemeene vergadering fiding van den Voor zitter, dhr. J. C. de Boon. Na opening op gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, werden enkele inge komen stukken behandeld en tnede- declingen gedaan. Hierna werden verschillende voor bereidingen getroffen in verband met de November-ptopaganda-ver- gadering van het C.N.V., welke op Maandag 13 November in 't Geref. Kerkgebouw Ie Vrijh.-Capelle zal worden gehouden. Een tweetal predikanten zal worden verzocht resp. een openings- en slotwoord te spreken. Het lid van het bestuur, dhr. C. Braspenning, hield vervolgens een goed verzorgde inleiding naar aan leiding van het verschenen 15e erslag van het C.N.V., waarin hij gewaagde van veel dank voor het werk dat door het Verbond werd verricht. Hierna volgde eenige be spreking, waarna de vergadering met dankgebed werd gesloten door dhr. Dalmaijer. CAPELLE. Naar men ons me dedeelt is de heer C. G. Oerlemans te rijhoeve-Capelle benoemd tot inspecteur bij de gewestelijke tarwe- organisatie. w De postduiven vereeniging »De Luchtvaart« houdt a.s. Zaterdag avond 8 uur in haar clublokaal bij Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart een algemeene le denvergadering. A.s. Donderdag 25 dezer des avonds 7 uur houdt de afdeeling Sprang-Capelle en omstreken van Volksonderwijs in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier een algemeene ledenvergadering. De agenda vermeldt: 1. Opening en notulen, 2. Behandeling beschrij vingsbrief Alg. Vergadering, 3. Ver kiezing bestuurslid, van en sluiting. De Coöp. Aankoopvereeniging Landbouwers-benoodigdheden «Sprang-Capelle en omstreken« w.a. j houdt op Donderdag 26 Oct. des avonds 6 uur in dc zaal van den heer J. Treffers aan het Bruggetje i een algemeene ledenvergadering, j Aan de orde komt: 1. Opening, 2. Notulen vorige vergadering, 3. Aan schaffing veevoeder, kunstmeststof fen, kalk en steenkolen, 4. Bestelling pootaardappelen, 5. Rondvraag en sluiting. Het le elftal der voetbalver- eeniging »Capelle« speelde j.l. Zon dag voor de 3e klasse K.N.V.B. te Oss tegen T.O.P. aldaar, welke wed strijd eindigde in een gelijk spel, 2—2. Het 2e elftal, dat te 's-IIerto- genbosch tegen B.V.V. 5 voor de le klasse B. V. B. speelde, verloor met 40. Langs den Winterdijk zijn weer verschillende boomen, welke aangelast zijn door de iepenziekle, gemerkt. De betreffende boomen zullen dezen winter gerooid worden. Het aantal tewerkgeslelden bij de gemeenlelijke werkverschaffing bedroeg in de werkweek van 13 tol 19 Oct. 1.1. 94. Ds. J. Cuperus, te Mastenbroek, die het beroep naar de Ned. Ilerv. gemeente alhier heeft aangenomen, zal zich Zondag 3 December a.s. aan deze gemeente verbinden. De in de gemeente Sprang- Capelle gehouden -collecte ten bate van het Crisis-Comité heeft f260. opgebracht. Nu de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse, na ruim 2 jaar vacant te zijn geweest, in de eerste helft der maand December weer een eigen predikant krijgt, zullen alsdan in den Ring 's Grevelduin Capelle nog ..drie Ned. Herv. gemeenten vacant zijn en wel die te Sprang, Loonschendijk en Waspik. y WASPIK. Voor rekening van liet waterschap «Klein Waspik» werd aanbesteed het verhoogen der kaden nabij de Gantel. Het werk werd aangenomen door den lieer v. d. Mosselaar voor f82. Door den N.B. Chr. Boeren bond afdeeling Waspik zal alliiei gedurende de wintermaanden een landbouwcursus worden gegeven. De lessen worden gehouden in de v.m. O. L. School op Maandag, Dinsdag en Donderdag. Mei het maken van een ijsbaan voor rekening van de Waspiksche Ijsbaan is dezer dageai een aanvang genomen, zoodat schaatsliefhebbers nog dezen winter.van de mooie baan kunnen profiteeren. RAAMSDONKSVEER. Vorige weck Donderdagavond spraken hier op uitnoodigmg van de Fascisten- Afdeeling de Heeren Mineur en Baars. Ingeleid door dhr. C. Simonis G. H.zn., Lid vanden Gemeenteraad, gekozen door de B. K. Staatspartij alhier, evenwel- na tot het Fascisme te zijn toegetreden, toch gebleven als Raadslid, sprak allereerst dhr. Mineur tot de menigte, die de zaal Hotel den Deijl geheel vulde. Deze spreker noemde het Fascisme een bizondere Democratie, wier principe is harmonie, eendracht, vrede. Er moest een eind komen aan den Marxistischen klassenstrijd, ook in de Chr. Vakbonden, een eind aan den liberalistischen en kapitalisti- schen economischen oorlog; 't fas cisme wil verzoenen de een met den ander, doch 't is een titanenarbeid; het wil herstel van de sociale orde. Als wij nu geen fascisme maken, komt er een ander en dan worden wij 't gemaakt, we worden dan geknecht. Nederland let op Uw saeck Fascisme en Fascisme nu, zoo besloot spreker zijn gloedvolle rede. Dhr. Baars, die nu aan de beurt kwam hekelde verschillende mis standen, was blijde ook hier wat le kunnen zeggen; overal was onte vredenheid en een zoeken naar betere Staatsorde. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd zeer weinig gebruik gemaakt; alleen de heeren V. Zwol en Sneep dienden een paar vragen in. Of deze naar genoegen beant woord werden valt zeer te betwij felen. Om 11 uur moest de zaal gesloten worden, wat vermoedelijk zeer goed was; de stemming was verre van goed; het zingen van het Wilhelmus was een mislukking. Dhr. W. J. Lankhuijzen werd door stemgerechtigden van de Oost- polder gekozen tot Lid van het Bestuur, wegens bedanken van dhr. Kamp. die echter gekozen werd tot Secr.-Penningmeester. De groote alhier te houden Vakverbond wei steld, hun gouden huwelijksfeest. Aan be langstelling heeft het 't gouden paar dien dag niet ontbroken. Door de gemeentepolitie zijn bij een winkelier in deze gemeente een drietal gewichten in beslag ge nomen, die niet geijkt waren. Pro cesverbaal is opgemaakt. In de dezer dagen gehouden vergadering van Stemgerechtigde In gelanden van het Waterschap »de Oostpolder» is gekozen tot Secretaris Penningm. de heer Joh. A. Kamp Joachzn., en tot bestuurslid, wegens' aftreding van den lieer Kamp, den lieer Willi. J. Lankhuijzen. RAAMSDONK. Zondag jl. had op de Wielerbaan »het Vliegend Wiel» de sluitingswedstrijd plaats seizoen 1933. De wielersport-enthousiasten van hior en elders waren weer goed opgekomen, om van het schitterend programma dat hun werd geboden geluigrn le zijn. We zagen weer cie- zelfde dichte haag van toeschouwers rond de baan, als wc dat van vorige wedstrijden gewend waren, hun aantal kon wel op 600 700 ge schat woiden. De uilslag was als volgt Sprintwedstrijd over 3 baanron- den Duppen 1, van Genen 2. Gom- mers 3, van der Heijden 4,Dalmaijerö. 20 haanronden op eigen kracht met 1 klassement A. Gommers 1 met, 10 punten, Smulders 2 met 7 punten, Slaals 3 met 6 punten, Boozenbrand, 4 met 3 punten en van Leest 5 met 3 punten. Recordpoging over 1 baanronde met vliegende start, dat op naam stond van A. van Leest in 132'5 sec van Genen in 132 5 sec., Duppen in 134/5 sec., .1. Gommers 13% sec., A. Gommers 134/5 sec., Dalmeijer 14 sec., Bozcnbrand 14 sec., van der Heijden 144/5 sec., en Staats !44/ sec. Record blijft dus op naam van A. van Leest. Koppel wedstrijden voor Junioren over 90 baanronden met 3 klasse menten VissersNijnaard 1 met 8 punten, van Delft Lievens 2 met 4 punten, van Kuijk van Strien 3 met 3 punten, Gebr. van der Pol 4 met 2 punten en Gerritsende Wijs 5. Koppelwedstrijden over 230 baan ronden met 4 klassementen 1 Dup pen—Smulders, 2 Dalmaijer—van Leest, op 2 ronden 3, Bozenh.and- van Genen, 4 A. Gommers-van der Heijden. Verschillende premies waren weer beschikbaar gesteld, waarvan de meesten werden verreden in den laatsten koppel wedstrijd. GEERTRUIDENBERG. Zaterdag en Zondag j.l. gaf de tooneelveree niging I,V.B. met medewerking van de directie van bioscoop Centraal een uitvoering in de zaal van hotel Centraal alhier. In aanmerking genomen dat de tooneelvereeniging I.V.B. uit dille- tanten bestaat, werd er goed wei k verleend. De rollen bleken goed te zijn verdeeld en menig keer werden de lachspieren van de talrijk aan wezigen in beweging gebracht. Een mooie film welke ter afwis seling werd vertoond heeft deze uitvoering in alle opzióhten doen slagen. Zondag j.l. had alhier'n voethal- wedstrijd plaats tusschen de Geertrui- denbergsche vereeniging S. N. P. en de voethalvereeniging Lachapelle uit Breda. Ondanks de voorspellingen in het voorloopig verslag van het Dagblad van Noordbrabant wist S.N.P. Lacha pelle op overtuigende wijze te ver slaan met 4—0. Predikbeurten op Zondag 29 October 1933. Evangelisatie Immanuel des n.m. half zes ds. v. d. Loos uit Lage Zwaluwe. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur ds. Zuurdeeg. VTEÏTWR UIT HEUSDEN. Heusden, 24 Oct. 1933. Het bestuur van »Heusdens Belang» wil trachten te komen tot dc oprichting van een verzekering tegen ziekenhuisverpleging voor de stad en omgeving en roept daarvoor de medewerking van belanghebben den in. De heer Ad Schrijver, maré- chaussée alhier, is overgeplaatst naai de brigade te Papendrecht. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad werden 10 punten behandeld, waar van o.m. de vaststelling der gem.- begrooting over 1934 en 't voorstel van B. en W. om 100 opcenten te lietTen op de hoofdsom der gem fondsbelasting. In het Wapen van Amsterdam werd een alg. ledenvergadering ge houden van de vereen. Heusdens Belang. De voorzitter somde op wat de vereeniging reeds in haar 5-jarig bestaan had verricht, o.a. de tot standkoming der Maandmarkt, dcr Winkeliersvereeniging, van 't Zieken fonds etc. De secretaris en penning meester brachten hun jaarverslag uit, waaruit bleek dat de kas in goeden doen was. Herkozen werden de bestuursleden P. Yerschure, H. MeenhorMen P. Vergouw. Besproken werd het gebrek aan g. legenheid tot bouwen alhier. In verhand daarmee werd een motie aangenomen die, vergezeld van een toelichting, ter kennis gebracht zal worden van den Raad. Tevens werd medegedeeld dat het bestuur werkzaam is tot verkrijging van een zwemgelegenheid alhier, doch dal zich telkens groote bezwaren opdoen. C De R.K. Leesbibliotheek St. Jozef, die sedert enkele maanden gesloten was, is thans wederom ge opend. Gelegenheid tot afhalen van hoeken des Zondags van 12—12.30. Een onzer stadgenooten, de heer I). W., die de reis van 30 Oct. naar Rome medemaakte, werd bij aankomst aldaar zoo ongesteld dat men hem ter verpleging naar een ziekenhuis moest brengen. Deze week is hij gelukkig nagenoeg geheel her steld teruggekeerd. In den Zaterdag bij Longa gespeelden nederlaagwedstrijd tegen Wilhelmina Wijk bleef de stand onbeslist, n.l. 22. P.S.V. die Zondag voor de competitie R.K. V. B. 2e ld. speelde tegen Hollandia Haarsteeg verloor met 7-1 terwijl Juliana dien dag haar4en wedstrijd won in de com- petiiie van den B.V.B. en wel tegen W.S.C. 3 Waalwijk. De stand kampioenswedstrijd dammen voor T Land van Heusden en Altena is thans als volgt gesp. gew. rem. verl. De Graag Pellekaan De Joode Deurloo Bax Jonker 3 2 1 3 2 1 3 1 1 1 3 1 0 2 3 1 0 2 3 0 1 2 P- 5 5 3 2 2 J in EETHEN. Het comité voor Win- terlezingen heeft zich voorgesteld in het seizoen "35—'34 weer enkele I lezingen te organiseeren. De bepaling ProPa8a"daavond is hierbij gemaakt, dat een gezin ut werH vnn^i I voor 1 1 hd is en dat dan 2 per- l i00/"! uiige-1 sonen tot elke lezing vrijen toegang c le eieeni" I hebben. Aparle toegangsbewijzen gingsgebouw. Alhier werden 3 steuntrek kende Werkeloozen verbaliseerd wegens het te weinig opgeven van verdiensteneen van hen had zelfs geweigerd tegen een loon van f 18 per week bieten te rooien. Tot Bestuursleden van Eben Haëzer werden gekozen de heeren L. Heurter en C. Kerslens. RAAMSDONKSVEER. Maandag 23 October j.l. vierden de echtelie den W ijnand van Meerten en Hester 4. Verkiezing J óëk'er^ënende aan de KdzerSyk I bekend Aparle toegangsbewijzen zullen voor elke lezing verkrijgbaar zijn tegen een naar verhouding hoogeren prijs. Het comité moet zoo doen, om de koslen te kunnen dek ken, maar vertrouwt, dat velen zul len meehelpen door een lidmaat schap, om de lezingen te doen plaats hebben. Bij de hoofden der scholen in beide plaatsen kan men zich op geven. De eerstvolgende lezing zal 30 October worden gehouden. Spreker en onderwerp worden nog nader Kaatsheuvel, 22 Oct. 1933. R.K. Voetbalver. D.E.S. Heden speelde op het DON-BOSCO lerrein, thans eveneens een DES veld, de eerste derby van het seizoen. DES 2 en Wilhelmina ontmoetten elkaar in de 2de klasse R K.V.B Het begin van de ontmoeting was voor de veel jongere Dessers. die een mooi spel ontplooiden en reeds voor de thee met 2—0 voorstonden. Na de rust scheen het, dat Wilhelmina zou op- halen, doch veel geluk hadden de jongens van de Marktstraat niet. Uit een penally werd de eer voor de gasten gered. In het laatste kwartier kwam DES weer sterker op, doch kon het net niet meer vinden, zoodat de stand -1 bleef. Het eerste DES heeft het niet verder kunnen brengen, dan een gelijk spel in Tilburg tegen Oranje Wit. Er hapert blijkbaar iets in deze ploeg Het elftal heeft kwaliteiten, die ongetwijfeld succes moeten brengen, als ieder, doch ook allen te samen spelen om te winnen Wie het goalije zet is bijzaak. Doch om hiertoe te komen moet er samen gespeeld worden, en dit samenspel is nog voor een groot gedeelte tusschen sommige spelers zoek De eer van de club moet boven persoonlijke eer gelden 1 Kaatsheuvelsche Boys. De Kaatsheuvelsche Boys hebben weer een goeden dag gehad. DEVO uit den Bosch was met twee elftallen op bezoek op den Horst, en werd met de kous op den kop huiswaarts ge zonden. Het eerste stond met de rust reeds met 2-0 voor, en wist de score tot 7 1 op te voeren. Het tweede was al niet minder fottuinlijk. De rust ging hier in met 5-0 voor de thuisclub Na de thee kwam hierin geen verandering meer, en kreeg DEVO 3 zelfs geen kans om de eer te redden. Missietentoonstelling. Zondagmorgen werd in de groote patronaatszaal alhier, de jaarlijksche Missietentoonstelling geopend van de Missienaaikring Sint Theresia van Lisieux. Door ongesteldheid van Mgr. Völker geschiedde de opening door den WelEerw. Heer de Klijn de waar nemende Directeur van de Naaikring. Kapelaan de Klijn sprak bij de opeuing woorden van waardeering voor het werk der ijverige dames en sprak de hoop uit, dat deze tentoonstelling evenals de andere jaren zou mogen slagen. Het zag er in de zaal en bijzaal keurig uit. De tentoonstelling van kerk en godsdienst-paramenten alleen reeds, is een bezoek overwaard, en geeft een beeld hoe onvermoeid en onbaatzuch tig de dames van het liefdewerk jaar in jaar uit, bezig blijven te werken voor het schoone Missiedoel. De diverse attracties in de groote zaal krijgen weer aardig bezoek, al hoorden wij dan ook verschillende malen ver klaren, dat de resultaten van den eersten dag wel beneden die van andere jaren zou blijven. De tweede dag van de Missieten. toonstelling in het Patronaat is zeer druk geweest. De kin'deren der vier parochiescholen brachten onder leiding van de onderwijzeressen en onder, wijzers eenige gezellige uren in het Patronaat door, terwijl tevens het bezoek der grooteren niet gering was. Ook van buiten was er veel belang stelling. De grootste durkte kwam echter eerst s avonds om 8 uur toen de trekking van de loterij zou plaats hebben. De sympathteke Pater Fidelis Capucijnerpater die gedurende twee dagen voortdurend op de tentoonstel ling aanwezig was vervulde de plaats van onzen Eerw Heer Pastoor bij de uitloting. Verschillende nummers vielen reeds ten deel aan in de zaal aanwe zigen. De totale opbrengst van de Show was Fl. 1307 Heden Dinsdagavond werd met een reünie van de ijverige dames de tentoonstelling gesloten, die de tijds- omstandigheden in aanmerking geno men schitterend geslaagd mag heeten. Kampioensfeest Don Bosco. Nog eenmaal zal de naam Don Bosco en met recht in de voetbal wereld van onze plaats genoemd worden. Don Bosco 1 behaalde in de zomercompetitie op keurige wijze den kampioenstitel. Het zou een teleur stelling geweest zijn voor de jongens, zoo dit succes na hunne ver. eeniging met den R K. V. V. D.E.S. ongemerkt zou voorbij gegaan zijn. Don Bosco is kampioen geworden, dus Don Bosco als zoodanig gaat hierop leesten. De feestviering is vastgesteld op Zondag 29 October a.s. De dag waarop het Don Bosco terrein (thans ook D.E.S terrein) mede zal inge zegend worden. Om 12 uur zal begonnen worden met een friendly game van de kam pioenen tegen een keurelftal van de R. K.J. C waarna de kampioensbeker door het bestuur zal worden uitgereikt Om 1 15 uur zullen de jongens een iriomphantelijke wandeling maken door de voornaamste straten, waarna de WelEerw. Heer Kap. de Klijn, de ijverige adviseur van de Sportbeweging het terrein en de keurige kleedkamers zal inzegenen. Een gecostumeerde wedstrijd tusschen het elftal De Kater en Don Bosco II van 2 tot half drie zal de attractie van de feestviering worden, terwijl het officieel voetbal programma zal sluiten metdecompe ritiewedstrijd van D, E. S 1 Uno 1 uit Loon op Zand. DES I is hel aan de plaats en aan de jeugdige elftallen thans met de groote club vereenigd verplicht te winnen. Don Bosco 1 in kampi- oensfeestviering en ter gelegenheid daarvan DES I in een nederlaag op het oude Don Bosco-terrein kan niet kloppen. We verwachten daar om Zondag van I)ES I geen over winning, doch een resultaat met cijfers die spreken. Propag an da- verg a deri n g Coöperatieve vereeniging broederhulp. Zondagmiddag hield de coopeiatieve vereeniging Broederhulp alhier voor de dames der leden een propaganda vergadering, in de zaal van den heer Jan v. Dun Zooals altijd was het er stampvol. Van bestuurszijde werden verschillende inlichtingen verstrekt, de coöperatie betreffende en een propa gandistisch woord gesproken De bekende humorist Willy Beekens zorgde voor het amusante gedeelte van het programma, terwijl het bestuur de dames op hartelijke wijze en schijnbaar niet uit een crisisbeurs regaleerde. Apollo. Met genoegen mochten wij heden, avond constateeren, dat het eerste Winterconcert van de Kon. Erk Harmonie Apollo de algemeene be langstelling getrokken heeft. De zaal was meer dan overvol, het publiek in een ware kermisstemming, de muziek in stemming en afwerking keurig, en het stel humoristen juist voor het publiek geschikt. Na het goed verzorgde muziekprogramma, was dit laatste wel het grootste succes van den avond Duo Smink moge dan al meermalen in de Apollo zaal zijn opgetreden, sommige van zijp kluchten en scènes mogen dan niet geheel nieuw zijn, wat het doet is goed, is onverbeterlijk, is juist dat wat het Apollo publiek verlangt Smink heeft van avond den toon weten te treffen, op de juiste hoogte en in zijn meest bekoorlijk timbre. Het applaus was dan ook na elk nummer onbe. daarlijk. Vereeniging van Huiseigenaren. Donderdag 26 October a.s. zal des avonds te 8.30 uur in de zaal van liet Kon. Muziekgezelschap »Euphonia« een algemeene leden vergadering worden gehouden van de Vereeniging van Huiseigenaren alhier. AGENDA. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag 5'/4—6'/a u. adspiranten afd. D.van 6%—8 u. afd. C.van 8'/210 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8.45—10 uur. Donderdag 7'/2 uur. Algem. ver gadering Groene Kruis in 't Wijk- gebouw. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Baby». Vrijdag 8 uur, Witte Bioscoop, j«Arsène Lupin». Zaterdag 8% uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertaiel Oefening en Vermaak. MARKTBEDICHTEN. VEE EN PAARDEN. KOI TERDAM, 24 Oct. Ier vccmaikt waren heden aangevoerd206 paaiden, 1 veulen, 3517 vette en magere runderen, 655 nuchtere kalveren, 978 vette en gras- kalveren, 456 schapen ol lammeren, 4 var kens, 44 biggen, 20 bokken ot geiten. Prijzen per kg. vette koeien 56—60 ct., 48—54 ct., 34—40 ct.vette ossen 52—56 c. 45—48 c\, 34—38 c.slieren 48—52 c., 42— 44 c., 34—38 c., vette kalveren 90—100 c., 75—85 c., 60— 65 c., schapen 38 c., 35 c., 32 c., lammeren 42 c. 36 c., 32 c. Schapen t 18, f 14, t 9, lammeren f 16, f 14, en t 8. per stuk. Prijzen per stuk van mager vee: nucht. slachikalveren i 9, 17, 15; nucht. fok kalve ren f 12, f10, f8.—; biggen t 12, f 10, f6.—, slachtpaarden f130, 1 85, 170; werkpaarden f 170. f140, flOO; hitten f65, 150, f40, stie ren 1240, i 160, i 100, kalf koeien 1250, f210, t 160, melkkoeien 1240, f 190, f 140, vaarzen f 130, f110, f90, pinken t 90, f70, 1 45, gras kalveren 140, 130, f20, Liggen per week f 1.20, f 1.- BINNENLAND. Straperlo. De Minister van Justitie heeft op dracht gegeven de speelzalen, waar he; Straperlo, Spiralo en dergelijke spelen beoefend worden, te sluiten, in afwachting van den uitslag van een hangend proefproces. Staatscommissie voor grundivelslier- zieniug en corporatieve sluat. In het Voorloopig Verslag dei- Tweede Kamer over Hoofdstuk I der begrooting wordt het onlangs gelanceerde denkbeeld bepleit, eens door een staatscommissie te doen onderzoeken, ol' en zoo ja welke «wijzigingen in onze staatsinstellin gen zouden moeten worden aange bracht. om deze aan te passen aan den nieuwen tijd». Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft gisteren met 5029 stemmen aangenomen het wetsontwerp tot wijziging van de crisisinvoerwet. Een wetsontwerp lot heffing van een belasting naar het vermogen van instellingen van de doode hand is ingediend. GEMENGD NIEUWS. Trein ontspoord in Trankrijk. De D trein 524 van Cherbourg naar Parijs, is tusschen Conches en Bonnville gederailleerd. De locomo tief viel in het riviertje Letoin. Twee wagens zijn in elkaar geschoven en omgevallen. Het ongeluk met den sneltrein blijkt volgens de nadere berichten den omvang van een ware catas trophe te hebben gehad. Volgens de jongste gegevens hebben bij deze ramp, die zich afspeelde toen de locomotief van den met 100 K.M. snelheid voortrazenden trein het kleine viaduct van St. Klier over de beek \t Rouloir tusschen Conches en Bonnville had bereikt, ongeveer dertig menschen het leven verloren en is een zestigtal personen gewond, van wie de helft zwaar. Tot dusverre zijn 21 lijken geborgen, doch het is zeker, dat nog verscheidene slacht offers zich onder de puinhoopen bevinden. De trein, die om 6.10 uur in den ochtend Cherbourg had verlaten, had 011111.27 uur te Parijs St. Lazare moeten aankomen. Nederlanders zijn bij deze ramp niet omgekomen evenmin komen Nederlandsche na men voor op de lijst der zwaarge wonde slachtoffers. Het gerechtelijk onderzoek naai de oorzaak van de vreeselijke ramp dat een uur later door het parket uit Evreux werd ingesteld, heeft in den loop van een dag tot een eenigs- zins ander resultaat geleid, dan aanvankelijk werd gemeld. Het blijkt, dat kort voor hel passeeren van den sneltrein uit Cherbourg, wellicht dooi den zwaren regenval gedurende den nacht (doch dit staat nog niet vast) de steenslagversterking tusschen de baan over een afstand van 10 meter was ondermijnd, en dal de rails waren verzakt; 400 meter vóór de plaats des onheils reeds lagen de dwarsliggers los van den grond. ADV KR TEN Tl CN 's nam. 3 uur zal in café J. v. H E E S W IJ K te Kaatsheuvel onder georganiseerde bouwvak patroons worden aanbesteed: den heer JOH KEUNINGS. Bestek en Teekening a f4 verkrijgbaar, restitutie f2. De Architect, J. A. PRINS, 50918 Kaatsheuvel, WRIGLEY'S KAUWGOM IN DC MOND IS LEKKER EN CEZONDI VIER STUKS PEP PAKJE

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6