R.D.B.-TH 99 komt thans als geluidsfilm in het een jonge boercn-arbeider is het werk moreerd en allen werden aangespoord toen aangepakt, maar het houdt ge- om met vernieuwden ijver de volgende weldig tegen. lO-ja-rige periode in te gaan en te De heer N. v. Loon zou, nu de ge- trachten de harmonie op een steeds mcente ernstig naar werkverschaf- hooger peil te brengen, fings-objecten gaat uitzien, deze aan- De feestavond werd zeer gezellig gelegenheid toch onder de aandacht doorgebracht met een barak-concours van het gemeentebestuur brengen. en een voordrachten-wedstrijd, waar- De voorzitter vertrouwt dat wel toe voor aardige prijzen beschikbaar wa- aan den secretaris die zelf voorzitter ren. is van de onlangs benoemde commis- De voornaamste attractie vormde sie die het gemeentebestuur van advies echter de keurig bereide feestmaaltijd moet dienen over werkverschaffings- die alle eer werd aangedaan, objecten. I j R. K. Kiesvereeniging. Rondvraag, j j)e r Kiesvereeniging heeft te- Verschillende wenschen worden gen Donderdag 9 November a.s. een door de aanwezigen kenbaar gemaakt vergadering belegd waar als spTeker omtrent de indeeling van den zwem- zal optreden de heer Dr. F. Schaepman tijd. Men wil den zwemtijd voor kleine uit Nijmegen, over Nationaal-Socialis- meisjes iets verlengen, omdat die na me en Fascisme, toegankelijk voor alle school haast niet meer kunnen gaan; katholieken. men wil '9 middags vanaf 2 u. inplaats vanaf 3 uur openstellen; men wil 's morgens in de vroegte ook gelegen heid geven, enz. Pi iesterjubileum. Op 21 Nov. a.s. zal de Weleerw. heer kapelaan Beekmans van de parochie St. Jan alhier zijn 12'/ajarig Het bestuur zal een en ander bij de priesterjubileum vieren, vaststelling van den rooster nader Leanb-n overwegen; uitbreiding van den zwem- N vel*emen heefl wijlen t.jd brengt ook hoogere uitgaven voor den h(,er JJoh Broeders bedra'gen den badmeester mee. i vermaakt aan de volgende vereeni- Er worden bu de rondvraag verder ,e ym gesoij8en palronaa[ nog verschillende wenschen geo.t als: Ccejli Elisabelhsvereeniging, het plaatsen van fietsenrekken, het herstellen van enkele onderdeelen vier inrichting, het opbrengen van een laag wit zand op het terrein tusschen het water en de kleedkamertjes, het aan stellen van een trainer voor de sport- afdeeling, het plaatsen van een rek stok, het uitbreiden van het aantal kleedkamertjes, enz. De voorzitter zegt dat het bestuur voor hel plaatsen van fietsenrekken, die vrij eenvoudig kunnen worden uitgevoerd, nog vóór het nieuwe sei zoen zal zorgen; de verschillende noo- opgenomen en uitgevoerd; het zand dat uil het ondiepe bassin gehaald is kan gemakkelijk aangewend worden om een laag wit zand op het terrein te brengen; het aanstellen van een trai ner is veel te kostbaar en er zijn toch boekjes beschikbaar waar de regels van het water-polo-spel duidelijk in zijn omschreven; het plaatsen van een rekstok levert, omdat er niet voldoen de toezicht kan zijn, gevaar op voor jeugdige liefhebbers die vaak in hun overmoed toeren willen maken die ze Voortplanting des Geloofs en H. Kindsheid. Een onvoltallige gemeenteraad. Men meldt un Hedikbuizen aan de Prov. s Bossche Crt. Naar wij uit de meest betrouwbare bron vernemen is van de lot lid van den gemeenteraad benoemd verklaar den, n 1 van de heeren 1 Buij9, P v Engelen en Jac. v. Heeswijk, bericht ontvangen, dat die benoeming door hen niet wordt aanvaard. Daar hiermede de 2 eenige lijsten geheel zijn uitgeput kan in de vacatures I), v. Hemert, N J. v. d Water en W. v d Brandt niet worden voorzien Gedurende de rest der loopende zittingsperiode zal de gemeenteraad dus slech's 4 leden tellen. Grenswijziging in het Land van 'Heusden. Naar we vernemen hebben Ged. Staten aan de Raden der betrokken gemeenten een wetsontwerp toegezon den tot ophi ffi g der gemeenten Hedikhuizen, Herpt, Nieuwkuik en niet machtig zijn. Het moet toch een Oudhtusden en tot uitbreiding der gelegenheid voor de zwemsport blij- gemeenten Druntn, Heusden en ven. Uitbreiding van het aantal kleed- Vlijmen kamertjes zou ook het bestuur zeer De grenzen welke in dit wetsontwerp wenschelijk achten, doch men is pas worden voo»gesteld, zijn geheel de in 1936 bij de gemeente uit de schuld zelfde als in het oorspronkelijke plan en het zou daarom niet aan te raden van Ged. Staten. zijn thans nog meer geld te leenen. Het plan van contributie-verhooging dat uit de vergadering werd geopperd, vond het bestuur te gewaagd omreden reeds nu zoo moeilijk de contributies zijn binnen te krijgen. Voor het idee van den heer Oir - pelaar om de contributie evenals bij de IJsclub zoo te recelen, dat zij, die vóór het seizoen hun contributie reed« voldoen, wat minder betalen dan zij, die pas in den zomer lid willen wor den, voelde het bestuur wel wat en het zal dat nader uitwerken. Tenslotte werd overgegaan tot de uitreiking der diploma's aan diegenen die met succes de proeven voor ge oefend zwemmer hebben afgelegd, waarbij de voorzitter een biizonder compliment maakte aan mej. Blok die Prov. Sloten. Onderhoud van wegen. Voor het gewone onderhoud der prov. wegen werd voor 1933 een bedrag geraamd van f 853,300.— Voor 1934 wordt geraamd f8.9.200.waaronder zijn be grepen Perceel 18. Weg van 's Bosch over Vlijmen en Nieuwkunk naar Drunen met den zijtak van Nieuwkuijk naar Helvoirt, den zijtak van Vlijmen naar Heusden en den zijtak te Deuteren te zamen lang 28853 M. f4,,3..0-— Perceel 19. Weg van Heusden over Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Besoijen en Capelle naar en door Waspik lang 17889 M. f31900.- Perceel 20. Weg van Besoijen als eenige dame deze zware proeven over Sprang en Loon op Zand naar met succes had afgelegd. Tilburg met den zijtak van Loon Nadat nog is medegedeeld dat ver- op Zand over Udenhout en Ois er- inoedelijk op 26 Nov. wederom een bal wijk naar Moergestel te zamen lang door de vereeniging zal worden geor- 25897 M. f 1200. ganiseerd, sluit de voorzitter onder dankzegging de vergadering. Feestavond. Zaterdagavond werd door de Har- Perceel 21. Weg van Genderen over Eethen, Meeuwen, Dussen en Almkerk naar Werkendam, met den zijtak van Heusden naar Doe veren, van Heesbeen naar de Berg- monie „St. Jan" de jaarlijksche alge- sche Maas, van den Noorderbandijk meene vergadering gehouden, welke der Bergsche Maas over den Groenen- ditmaal met het oog op het 10-jarig dijk naar den Elsdijk onder Dronge- bestaan een feestelijk karakter droeg. Te half zes kwamen de leden met het voltallige bestuur in de zaal van den heer W. Pullens bijeen, terwijl ook dq beschermheer, de heer A. Don kers, en het ecre-bestuurslid, de heer Jos. van Heijst op dezen feestavond aanwezig waren. Door den voorzitter de heer C. Pul lens, werd nog eens gememoreerd het ontstaan der harmonie en hetgeen zich len tezamen lang 28677 M. f 16000.— Perceel 22. Weg van Waspik over 's Gravenmoer, Oosterhout, Made en Wagenberg tot het z.g. Withuis, met de zijtakken van Made-Geer- truidenberg, WagenbergHooge Zwaluwe en van Oosterhout langs de Vijf Eiken naar den Rijksweg van Breda naar Tilburg te zamen lang 35842 M. f24400.— Perceel 23. Weg van Moerdijk in haar 10-jarig bestaan zooal had naar Lage Zwaluwe lang 4337 M. voorgedaan. Hij bracht daarbij hulde f 1500.— en dank aan den oprichter, kapelaan j g. het verbreeden en vernieuwen v. Berkel, aan den vroegersn be- van kei-en klinkerbestratingen onder schermheer wijlen den heer H. Don- de gemeenten Waalwijk, Sprang kers en diens opvolger den heer A. Capelle en Waspik 6400 M2 keibe- Donkers, aan de opvolgende voorzit- straling en 4000 M2. klinkerbe ters en andere bestuursleden, aan in- strating f 51300. structeur en directeur, kortom aan al- I e. het verbreeden van de aarde- len die hun krachten aan de harmonie baan van den weg tusschen Waal- hadden gegeven. wijk en Labbegat, benevens het Een speciaal woord richtte hij tot afsnijden en verbeteren van de de elf leden die reeds vanaf de oprich- aanwezige bocht en het op de nieuwe ting als werkend lid zijn opgetreden, aardebaan aanbrengen van een Het in elk opzicht zoo schitterend ge- asfaltsteenslagweglengte 2100 M. slaagd festival werd nog eens geme- f 67700. f. het verbeteren van het wegvak Deuteren-Ylijmen en het aanleggen van een rijwielpad langs hetzelfde wegvak 338i) M. f 53000. Hoofdstuk VII. Buitengewone Uilgaven. Geldverstrekking voor de oprich ting van een centrale drinkwater voorziening voor het Land van Heusden en Altena f lOi'OUOo. Bijdrage in de kosten van her stelling der R.K. Kerk te Loop op Zand f 3000. Bcdrijfsautohoiiders in Nederland. Hel plan voor een optocht van vrachtauto's, welken de B. B. N., Bond van Bedrijfsaulohouders in Nederland, in verband met de offi- cieele opining van de brug te Zalt- Bommel, welke op 18 November a s. om 12 uur van de Waarden- burgsche zijde door Z.E den Minis ter *an Waterstaat zal plaats vinden, organiseert, belooft schitterend te zullen slagen, daar van vele bedrijfs autohouders bewijzen van sympa thie zijn binnengekomen. Als centra voor verzameling der bed rij I's-auto's zijn uilgekozen Ltrechl, Culemborg, Geldernialsen, V\ aardenburg, Eind hoven, Tilburg en's Hertogenbosch. Rykskieskring-organisatie Tilburg. In de Zaterdag in „Bouvigne" ge houden algemeene leden-vergadering va den Rijkskieskring Tilburg, hield de voorzitter, mr. J. Houben, een be langrijke openingsrede over de ont wikkeling der huidige politieke gedach ten. De aftredende bestuursleden werden herkozen, alsook als voorzitter mr. J. Houben. Daarna werd overgegaan tot ver kiezing van leden en plaatsvervangers voor den partijraad. De heer Uniek uit Zevenbergen had bezwaar tegen de candidatuur W. Sas sen te Geertruidenberg, die den klas senstrijd wilde tegengaan op Duitsche manier en die een tocht had gemaakt met fascisten. Ook hekelt hij zijn rede gehouden in Valkenburg, speciaal de maatregelen tegen de coöperaties. De voorzitter acht 't een verschil of de heer Sassen punten naar voren brengt, waarvan de fascisten zich meester maken, of dat hij de hervor ming der maatschappij beter behar tigd achi door een andere dan door de katholieke staatspartij. De heer Sassen zegt geen fascist te zijn, maar wel dat hij een geweldige hekel heeft aan klassenstrijd en klas senhaat. Hij wil de nieuwe gedachte propageeren en de R.K. Staatspartij moet daar rekening mee houden en aanpakken. Op zijn protest zijn de fascisten hun eigen weg gegaan, en hij meent dat niet sterk genoeg tegen warenhuizen en coöperaties kan wor den opgetreden. De heer A. Prins van de Afd. Til burg heeft eveneens bemerkingen te gen 't optreden van den heer Sassen, die denkbeelden verkondigd die op fascisme of nat.-socialisme lijken. De heer Sassen heeft de R.K. Staats partij bestreden. Hij heeft gesproken voor de z.g. stormtroepen te Tilburg waardoor z'n positie is geschokt. De heer Sassen zegt als zijn bedoe ling dat de corporatieve ordening de huidige regelingen moeten vervangen. Hij heeft voor de stormtroepen gespro ken om hun op hun dwalingen te wij zen en deze af te keuren. 't Resultaat der stemming was, dat alle aftredenden behalve de heer Sas sen werden herkozen. CAPELLE. Donderdag 26 Oct. 1.1. hield de afd. Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs in het Stations- koffiehuis van den heer L. F. van Dongen een algemeene ledenverga dering die, het ongunstig weer in aanmerking nemende, goed bezocht was. Ongeveer 8 uur opende de voor zitter, de heer E. Colet, met een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen te richten, waarna hij in gevoelvolle woorden het eenigen tijd geled< n plotseling overleden lid den heer H. de Jong herdacht, waarbij spr. opmerkte dat de heer de Jong steeds een trouw lid der afd. geweest is, die ondanks zijn hoogen leeftijd steeds weer op de vergaderingen present was en waar noodig voor de belangen van de Openbare School op de bres stond. Hierna verkreeg de secretaris, de heer J. Kraak, gelegenh' id tot het voorlezen der notulen, die ongewij zigd werden goedgekeurd. De beschrijvingsbrief, vermeldende de punten van behandeling en in- gedi- nde voorstellen voor de op Zaterdag 5 en Zondag 6 Nov. a.s. I te Utrecht te houden Algemeene Vergadering van Volksonderwijs, vormde daarna een punt van be spreking. Tot afgevaardigde naar deze veigadering werd benoemd de heer L. Dijkstra en tot plaatsver- v-mgend afgevaardigde de heer H. J. Spier. ngs. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. L. de Rooij te Vrijh.- Capelle, werd gekozin de heer D. v. Oversteeg te Vrijh.-Capelle, die deze benoeming onder dankzegging voer het in hem gestelde vertrouwen aannam. Nadat van de rondvraag door enkele, leden een ruimschoots ge bruik was gemaakt en deze leden de noodige inlichtingen hadden ver kregen, sloot de voorzitter te ruim 10 uur aeze vergadering. \y J.l. Zaterdag had op de Hooge- vaart een botsing plaats tusschen een luxe auto en een kar van den landbouwer B. v. d. H. Zoowel de kar als de auto liep nogal eenige averij op, doch verder liep dit ongeval zonder persoonlijke onge lukken af. Het aantal lewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg in de afgeloopen werkweek 87. Voor belangstellenden is de nieuwe pastorie der Ned. Herv. G meente a.s. Woensdagmiddag en Donderdagmiddag te bezichtigen. Naar wij vernemen zal de nieuwe predikant der Ned. Herv. Gemeente, Ds. J. Cuperus te Mas tenbroek, die Zondag o Dec. a.s. zich aan deze Gemeente hoopt te verbinden, in de morgengodsdienst- oilening door Ds. Goshnga uit Utrecht in zijn ambt bevestigd worden. De Chr. Gem Zangvereeniging «Hallelujah» geeft a.s. Donderdag 2 Nov. des avonds 7 uur in samen werking met het kinderkoor »De Zangvogel jes» in de Ned. Herv. Kerk alhier onder leiding van den heer M. C. Rijken haar eerste uit voering. Het maken van een gewapend betonduiker met toebereidingskana len voor rekening van 't Waterschap »Klein Waspik», onder architectuur van den heer J. Michaël, water bouwkundige alhier, is opgedragen aan de heeren Gebr. Domen te Raamsdonk, terwijl het afsluiten van den z.g Dussenschen Gantel voor rekening van hetzelfde Wat. rschap is gegund aan den heer C. Snijders alhier. Door den architect den heer J. Michaël alhier werd namens den heer M. Boezer te Waspik aanbe steed het bouwen van een woonhuis aan den Winterdijk even voorbij het Vaartje, waarvoor als volgt werd ingeschreven a. Metselwerk. Gebr. Spierings, Capelle f2193 L. Fitters, Waspik f1934 b. Timmt rwerk. J. de Ruiter, Waspik (zonder verfwerk) f1564 Gebr. Spierings, Capelle f1532 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f 1524 H. Wng. makers, Capelle f1521 c. Massa perceel en a en b. Gebr. Spierings, Capelle f3875 M. v. Campen, Capelle f3850 II. Wagemakers, Capelle f3847 Kleinloog en v. Oversteeg, Vrij h .-Ca pelle f 3750 A. A. de Graauw, Waspik f.3668 L. Fitters, Waspik f3644 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f3642 A. J. Mutsers, Waspik (zonder verfwerk) f3561 J. de Ruiter, Waspik (zonder verfwerk) f3551 Het metselwerk is opgedragen aan den heer L. Fitters te Waspik en het timmerwerk aan den heer H. Wagemakers te Capelle. \j Het eerste elftal der voetbal vereniging «Capelle» speelde Zondag voor de 3e klasse K.N.V.B. op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart een competitiewedstrijd tegen R.W.B. uit Besoijen, welke wedstrijd eindigde in oen gelijk spel. Stand 1 1. Het 2e elftal speelde te Baardwijk tegen Baardwijk 2 voor de le klasse B.V.B. en verloor met 4-2. u Tengevolge van het stormach tige weer der vorige week werd het water in het Oude Maasje en in de Labbegatsche haven bij vloed lot een dusdanige hoogte opgestuwd, dat de kaden het niet meer konden keeren en het den Btiilenpolder ten Oosten dezer haven binnensiroomde, zoodat deze thans overstroomd is. BUITENLAND. AmerikaanschJapansch conflict. Er is een bericht dat de Ameri- kaansche autoriteiten op Guam zijn opgetreden tegen een Japanner, Sji- mitsoe, wiens rechten werden be perkt. De Japansche ambassadeur te Washington heeft daartegen gepro testeerd. De to stand in het verre Oosten. Volgens een bericht uit Tokio zou Araki, de Japansche minister van oorlog, zich ui'gesproken hebben voor een internationale conferentie voor het Verre Oosten voor 1935. Het Duitsch—Russische conflict. Het Duitsch--Russisch persconfiict is bijgelegd de vertegenwoordigers van Tass en van de Lwestja krijgen kaarten voor hel Rijksdagproces. Huwelijksfeest in Italië. In Italië is gisteren het feest van het huwelijk gevierd, waarbij 25U0 paartjes te Bonte alleen 700 in den echt verbonden zijn, die elk van Mussolini een huwelijksgift van 5UU lire hebben ontvangen, Meineed in het Rijksdcgproces. De eerste getuige, die Maandag in het Rijkdagproces werd verhooid, een zekere Sönke, is tijdens de zit ting, onder verdenking van meineed, in voorloopige hechtenis genomen. Sönke is de gewezen hospes van verdachte Tanef. Ook een Engelsch journalist, Panter, is onder verdenking van hoogverraad gearresteerd. Paul Puinlevé overleden. Ee Fransche oud—premier Paul Painlevéis Zondagochtend gestorven. Het stoffelijk overschot is opge- baa d in de crypt van het Conser vatoire des Arts et Métiers. Zaterdag zal het worden overgebracht naar het Panthéon, van waar uit de na tionale uitvaart zal geschieden. Professor Caliwtte overleden. Te Parijs is overleden de bioloog- bacterioluog en geneesheer prof. dr. Albert Calmette, wereldbekend als de vader van de pretuberculeuze in enting op kinderen en als samen steller van het vermaarde B. C. G.- vaccine en onderdirecteur van het Pasteurinstituut. Onlusten in Palestina. Ondanks de krachtige voorzorgs maatregelen van politie en militairen is het 111 het oude deel van Jeruza lem in de nabijheid van de Joodsche wijk, toch tol een bloedige botsing gekomen, die aan twee personen het leven heeft gekost, terwijl om streeks 60 personen verwondingen opliepen. GEMENGD NIEUWS. Wielrijder door een aulo overreden en gedood. Toen Zondagavond een auto om ongeveer 10 uur ter hoogte van de Buoti-straat door de Zeelsterstraat te Eindhoven reed, stak zonder een teeken te geven plotseling een wiel rijder den weg over. De bestuurder van den auto remde nog, maar hij kon niet voorkomen, dat hij den man greep en tegen den grond wierp. Tot zijn ontsteltenis bleek de man op slag gedood. Het was de 40-jarige F. van Vught, uit Eindhoven, die op een fiets zonder licht reed. Het lijk is in beslag genomen en naar het politiebun.au gebracht. Leverpastei voor de armen. De N.V. Zwanenberg's Fabrieken te Oss heeft aan het Nationaal Crisis-Comité 10.Ü0Ü blikjes lever- paslei geschonken ten behoeve van arme gezinnen. MARKTBEDICHTEN. VfcE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 30 October. Aangevoerd 622 vette runderen, 248 vttie kalveren, 1577 sihipen of lammeren en 933 vaikers. De prijz n waren: vette koeien 55-58. 46—52 en 32—38 ct., vette ossen 50 54, 44—46 en 32—36 ct., vette kalveren 85-95, 70- 80 en 55-60 ct., levend uewo en varkens 39, 37 en 35 ct., schapen 37, 34 en 31 ctiamni< ren 39, 35 en 31 ct., export v.rken 34 en 32 ct., alles per kg., schapen f 17, t 13 en f8, lammeren f 15, f 13 en t 7, beide pc. stuk. •AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 12uur. Repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Woensdag 6 en 8'/2u Luxor Bioscoop »De Doodenzwaai». Woensdag 6 en 8 /a11, R.D.B.-Theater »Arsène Lupin». Woensdag?8.30 uur. Gymnastiek heeren K en V. Gymnastieklokaal O.S. W.G.V. Donderdag 5'/4—6'/, u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8' a10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.15—8.30 uur en 8 45—10 uur. Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, Geluidsfilm »De Groote. Parade». Zondag repetitie Liedertafel Oefe ning en Vermaak in Tilburg met de «Souvenir». Afrit a.d. Twee Kolom men ten 11'/a uur* DE GROOTE PARADE" hoi nloofcnn non f 1 nrcnnrp U K' Pn llPi 0 1 n MM——Mi

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6