Ons Gestoomd Roggehrood (Alederomd^e'illisverscliYerlirjigliaar finis uil laililtuti. Amandelspeculaas ruimte tegen 1177 M2. in 't oude gebouw. ondergaat een speciale be handeling Is daarom van zóó een superieure kwaliteit Elec. Luxe Bakkerlf PULLES-HEESBEEN Tel. 99. 50905 Nieuivs uit de Centrale H. L. S. Het algemeen bestuur der Centrale Vereeniging tot behartiging van de belangen van de Huiden-, Leder-, Schoenen- en aanverwante branches zal op Dinsdag 28 November a.s. des namiddags te 2 uur te Utrecht in een der zalen van het Jaarbeurs gebouw vergaderen. Belangrijk bericht. Het Dagelijksch Bestuur deelt pie- de, dat het overgroote deel der Ne- derlandsche ledeffabrikanten on voorwaardelijk als hd tot de Centrale H. L. S. is toegetreden. Het D. B. noodigt alle belangheb benden uit zoo spoedig mogelijk eveneens als lid toe te treden. Inschrijvingsformulieren aan te vragen bij en ingevuld te zenden aan den administrateur der Centrale H. L. S., Keizersgracht 131 te Am sterdam (C bij wien alle gewenschte inlichtingen te verkrijgen zijn. Het D. B. is voornemens aan het algemeen bestuur voor te stellen, de inschrijving op de oude voorwaar den slechts tot 20 November a.s. mogelijk te maken. Voorgesteld zal worden, voor na dien datum toetre denden de entréegelden aanmerkelijk te verhoogen. Het D. B. verwacht, dat speciaal alle lederhandelaren, schoenfabrikan ten, schoenmakers en schoenwinke liers voor dien datum zullen zijn toegetreden. Het moge verwijzen naai den brief van den Heer Directeur- Generaal van Handel en Nijverheid van 14 September j.l. no. 23(573, waarin verklaard werd, dat de re geering alleen zal steunen, indien de Coördinatie- en ordeningspogingen werkelijk tot een vruchtbaiesamen werking hebben geleid. Spoedige toetreding is mede ge- wenscht, omdat het bestuur van plan is de wantoestanden, verband hou dende met de uitverkoopen, krachtig te gaan bestrijden. Daarvoor is een massale toetreding der belangheb benden op korten termijn noodzakelijk. De Secretaris, Mr. W. P. M. van der Loo. Bal y>De Dobbelsteem. De Spaar vereeniging »De Dobbel steen®, gevestigd bij den heer J. van der Lee alhier, geeft Zondag 5 Nov. haar jaarlijksch bal in de groote zaal van het hotel »De Twee Kolommen«. Daar dit bal steeds uitmuntte dooi de gezellige sfeer, raden wij ieder die prijs stelt op een prettigen avond, aan, dit bal te komen bijwonen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten op Zondag 5 Novem ber 1933: Ned. Herv. Kerkv.m. 9.30 uur lees- dienst en n.m. 2 uur Ds. v. d. Vlught van Drunen. Geref. Kerk: v.m. 9.30 uur en n.m. 2,30 uur Ds. J. C. Hagen. A.s. Woensdagavond half 8 zal in de Geref. Kerk alhier, dankstond voor het gewas worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. J. C. Hagen. In de vacature wijlen dhr. J. A. Haverhals werd bij eerste stemming tot lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier gekozen dhr. A. Hoevenaars. J.l. Dinsdagavond werd in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene vergadering gehouden, waarin door dhr. C. v. Zalinge uit Zevenbergen het doel der N.V. Eerste Ned. Mij. voor Ziekenhuisverpleging (M.V.Z.) te Gou da, werd uiteen gezet. De spreker werd ingeleid door dhr. G. J. van Willigen- burg alhier. Nadat door den spreker toelichting van de werkwijze der Mij. was gegeven, werden aan de aanwezi gen inteekenbiljetten uitgereikt. Door enkele aanwezigen werden vragen ge steld, die door dhr. v. Zalinge werden beantwoord. Dhr. v. Willigenburg zal als agent der Mij. optreden, waar in lichtingen zijn te bekomen. Op 31 Aug. j.l. hadden enkele jongens den hit van den landbouwer A. v. V., welke in de weide in den Meerdijk liep, opgejaagd, met het ge volg dat het dier over een sloot sprong en zijn nek brak. J.l. Dinsdag zijn de ze jongens door de politie opgehaald en Jhadden zij zich op het gemeente huis te verantwoorden, waar hen door den Burgemeester op het ongeoorloof de van hun daad werd gewezen en zij een flinke berisping en waarschuwing ontvingen. Men kon het den jongens aanzien dat een en ander indruk op hen had gemaakt. De heer J. W. B. van Schuppen alhier herdacht dezer dagen den dag, waarop hij voor 25 jaren werd aange steld tot agent der verzekeringsmaat schappij „De Nederlanden". Door een der directeuren dezer Mij. werd dhr. v. Schuppen te zijnen hui ze gecomplimenteerd, waarbij hem een prachtige stoel werd aangeboden. Het bestuur van den Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle kwam j.l. Don derdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in vergadering bij een. Na opening werden verschillende ingekomen stukken behandeld, o.a. in verband met de propaganda-verg. op 13 Nov. Medegedeeld werd dat op Maandag 18 December een lezing met lichtbeelden zal gehouden worden van wege het C.N.V., door dhr. Kok, over: „Het C.N.V. aanschouwelijk voorge steld." Verder werd besloten een schrijven te richten aan B. en W. der gemeente, met verzoek maatregelen te nemen, dat voor de werklooze arbeiders alhier ook goedkoope onvermengde marga rine verkrijgbaar wordt gesteld. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand October 1933 voor de Rijkspostspaarbank in gelegd 3283.07 en terugbetaald 9096.71. Het eerste elftal van de voetbal- afdeeling der Sportvereeniging N.E.O. alhier gaat Zaterdagmiddag naar Ca- pelle, om aldaar tegen Excelsior III een wedstrijd te spelen voor de Zater dagmiddagcompetitie van den B.V.B. Aanvang 3 uur, terrein Excelsior. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. half drie op te treden Ds. Teeuwissen uit Brugge. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. van der Roest uit 's Gravemoer. 's Morgens half tien leesdienst. In de Geref. kerk aan het Bruggetje wordt a.s. Woensdag 8 dezer des avonds 7 uur een dank stond voor het gewas gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. Keizer, Geref. predikant alhier. Op 30 November e.k. zal in de Ger. kerk aan het Bruggetje de jaarvergadering worden gehouden van de plaatselijke Zendingsvereeni- ging U. K. K. Gedurende de maand October 1933 werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor te dezer plaatse ingelegd f7914.07 en terug betaald f8476.58. Het aantal inlagen bedroeg 57 en dat der terugbe talingen 52. Voorden Vleeschkeuringsdienst werden gedurende de maand Oct. 1933 ter gemeente secretarie aange geven 31 runderen en 59 varkens. Het 2e elftal der voetbalver- eeniging »Capelle« speelt a.s. Zondag op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart een competitiewed strijd voor de le klasse B. V. B. tegen »Nivema« uit 's Bosch. J.l. Donderdag 2 dezer des avonds 7 uur hield de Chr. Gem. Zangvereeniging »Hallelujah« in het kerkgebouw der Ned. Herv. gem. alhier onder leiding van den heer M. C. Rijken en met medewerking van 't kinderkoor de wZangvogeltjes« haar eerste uitvoering, die tenge volge van het ongunstige weer niet zoo druk bezocht was. De Voorzitter, de heer W. Kuijpers, opende deze uitvoering met het laten zingen van Ps. 95 vers 1, waarna hij voorging in gebed. Na een kort openingswoord, waarin hij dank bracht aan het kerkbestuur voor de beschikbaarstelling van het kerkgebouw, werd onder leiding van den heer Rijken het programma geopend met het Bondslied. Het programma, vermeldende een 18 tal nummers, waaronder 2 solo's, 1 duet en 2 dubbel kwartetten, werd zoowel wat betreft het gemengd koor als het kinderkoor, op ver dienstelijke wijze afgewerkt De ten gehooregebrachte nummers kwamen zeer goed tot hun recht en getuig den van gedegen studie onder een eminente leiding. Wij kunnen dan ook niet anders dan den heer M. C. Rijken en zijn koor complimen teeren voor hetgeen zij in zoo'n korten tijd hebben weten tot stand te brengen. Wanneer zoo op den ingeslagen weg zal worden voort gegaan, lijdt het geen twijfel of deze vereeniging zal binnenkort een eerste rangs pliats gaan innemen onder de zangvereenigingen. Ook de dici- pline was in alle opzichten meester lijk. Voor wat het accompagnement betreft, ook dit liet niets te wensclien over en was in de bekwame handen van den heer L. H. Both te Besoijen. Het is van harte te hopen dat we weer eens spoedig in de gelegen heid worden gesteld van dit zang koor te genieten. Na afwerking van het programma bracht de Voorzitter een woord van dank aan allen, die er het hunne hadden toe bijgedragen om dezen avond in alle opzichten te doen slagen en besloot deze uitvoering met het gemeenschappelijk doen zingen van Psalm 150 vers 1, waar na ouderling J. Rozenbrand deze in alle opzichten zoo goed geslaagde uitvoering met dankgebed sloot. Van andere zijde ontvingen wij nog 't volgende verslag Het was ónder zeer ongunstige weersomstandigheden, dat de Chr. Gem. Zangvereen. »Hallelujuh« met medewerking van het kinderkoor »de Zangvogeltjes® onder hun direc teur de heer M. C. Rijken Donder dagavond hun 2e uitvoering gaven in de Herv. Kerk te Capelle. De kerk was naar omstandigheden goed bezet, toen de Voorzitter dhr. W. Kuijpers na het zingen van Psalm 150 vers 1 en gebed met een kort woord opende. Daarna werd het programma rustig en correct afgewerkt. Na het Bondslied en twee 16e eeuwsche koralen, volgde 'n sopraan solo »0 zalig is 't een kind van God te wezen«. Voor de begeleiding liervan en van het duet »In des winters sombre tijdzorgde dhr. Both op uitstekende wijze. Het volgende dubbel kwartet »Ik hoor trompetten klinken« vormde de overgang naar drie koornummers, waarvan »Gebed« van Abt en »Leid mij« van Kousemaker diepe indruk maakten. Doodstil was het toen het rinderkoor zijn 2 en 3-stemmige stukjes uitvoerde, van welke »In Jethlehems dreven« en «Nimmer Scheiden« vooral fijn klonken. Na een tenor-solo »Pelgrimslied« en een dubbel kwartet Gij mijn froost« kwam het machtige slot. Op ons altijd mooie Wilhelmus en Beethovens «De hemelen roemen« volgde Psalm 8 voor beide koren met baritonsolo. Het was een waardig,gewijd slot van den avond, waarbij koren (tezamen )lm. 120 personen) en solist en den heer L. Both als accompagnateur samenwerkten om een prachtig geheel te doen krijgen. Na het zingen van Psalm 150 vers 1 en een slotwoord van den Voorzitter sloot ouderling Rozenbrand met gebed den welgeslaagden avond. Het gaat met den Chr. Zang in onze gemeente excelsior steeds looger, dank zij ook de onver moeide leiding van den heer Rijken Vanwege den Chr. Besturen- jorid Sprang—Capelle wordt a.s. Maandag 13 November des avonds ïalf acht in de Geref. kerk aan het bruggetje een groote propaganda vergadering gehouden. Als sprekers lopen op te treden de heeren H. de Hoop te Waalwijk, Gem.-Bouw- cundige en Voorzitter der Nederl. Vereen, van Chr. Technici met het onderwerp: »Een nieuw Front« en J. Vunderink van Enchedé, Hoofd bestuurder van den Chr. Textiel- arbt-idersbond, welke spreekt over »De Oude Strijd«. Naar we vernemen heeft de heer J. de Jong alhier bedankt als voorzitter der plaatselijke afdeeling v. d. Chr. Bouwvakarbeidersbond. In de Geref. kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag 5 Nov. op te treden Ds. P. K. Keizer. GEERTRUI DEN BERG. Openba re vergadering van den Raad der gemeente Geertruidenberg op Vrijdag November 1933 des namiddags 2 uur in het gemeentehuis aldaar* Te behandelen zaken: 1 Vaststelling 3e kohier Hondenbe- asting dienst 1933 2 Wijzigingen begrooting Stedelijke Godshuizen dienst 1933. 3 Vas'stelling gemeentebegrooting dienst 1933 en de daarbij behoorende jedrijfsbegrootingen. 4 Voorstel Burgemeester en Wet- houders tot het vaststellen van: a. Verordening tot het heffen van 100 opcenten op de gemeente fondsbelasting (belastingjaar 1934 1935) b. Verordening op de invordering van opcenten op de gemeente fondsbelasting. 5 Ingekomen stukken. Het comité dat ongeveer zeven tien achtereenvolgende jaren bij ge. legenheid van het St. Nicolaasfeest de schoolkinderen dezer gemeente om. streeks 6 December onthaald heeft, ziet zich voor een moeilijke taak adres gericht, waarbij zijv verzoeken I I)e Voorzitter de heer W. Sassen dankte 6 j j I den heer Jansen voor zijn welgemeende niet voor vermindering^ftn^pe per- soneele belasting voor café s over te gaan, omdat door hen dan nog hoogere belasiingen zullen moeten worden opgebracht, om een kleine groep van inwoners een extra belastingverlaging te kunnen geven. Predikbeurten op Zondag 5 November 1933. Evangelisatie Immanuel des nam. half zes Ds de Bruijn uit Hooge Zwaluwe Ned Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds Zuurdeeg. De werkverschaffing is door den Minister van Sociale Zaken goedge keurd tot voorloopig 31 December a s Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a s. des v.m. 9 30 en des n m. 2 uur voor te gaan de heer Snaaijer. onze zeer FIJN GEKRUIDE 25 cent per hall pond. Letterbanket Worstenbrood Appelbollen Appelflappen Elec. Luxe Bakkerij PULLES-HEESBEEN Tel. 99. Weer voorradig zuivere inlandsche bijenhoning. Los uitgewogen a 50 cr per pond 50906 Wij ontvingen van onzen correspon dent een zeer uitvoerig verslag van eene 31 October 1.1. gehouden algeineene ver gadering van den R.K. Middenstands bond in deze gemeente. Plaatsruiml-3 ver hindert om dit in extenso op te nemen, waarom wij het voornaamste laten vol- gen De Voorzitter, de heer W. Sassen, hield een inleiding over de slechte tijdsomstan digheden, over een krachtige actie tegen coöperaties en warenhuizen. Hij wijst er op, dat het Bestuur van den Middenstand heeft kunnen voorkomen, dat een uitver koop van schoenen werd gehouden, waar voor hij den heer Paumels dank zegde. Verslag werd uitgebracht van de ver gadering te Breda en besloten het werk programma van Dr. v. Beurden in een ledenvergadering te behandelen. Ingekomen was een bericht dat de R.K. Werkliedenvereen. een Coöperatie wilde stichten. De Voorzitter betreurt dit zeer, waar de middenstanders de arbeiders steeds gesteund hebben en nu moeten de zen in hun bestaan nog meer geknot wor den. Hij roept op tot krachtig verzet. Aan den eenen kant steun van de gemeente en aan den anderen kant den midden stander den nek omdraaien. Spreker betreurt, dat de middenstand op alle mogelijke wijzen wordt gedrukt. H(j wijst op de posities der adviseurs. De een van de middenstanders, de an der van de Werkliedenvereeniging. De een werkt voor, de ander tegen de coö peratie. Hier moet van hooger hand wor den ingegrepen. Menschen die dag en nacht voor den middenstander werken, worden weggeduwd. Zie maar eens de behandeling van den heer Sassen in Breda. On voorstel van den heer Jansen wordt tenslotte de volgende resolutie aangeno men De B.K. Middenstandsvereeniaing. in vergadering hijeen op Dinsdag 31 Octo ber 1933, geeft zjjn afkeuring te kennen tegen de wijze waarop nu door de R.K. Werkliedenvereeniging ter plaatse, in sa menwerking met Raamsdonksveer, een coöperatie zal worden gesticht, daar door deze handeling de middenstand in het geheel zal worden benadeeld. Besloten deze resolutie ter kennis te brengen aan de pers en aan het Bestuur der R.K. Werkliedenvereeniging. Voor de St. Nicolaas-actie wordt bij ons steeds om steun gevraagd en gaarne gegeven, maar spreker is teffen samen werking ten deze met de Werkliedenver. als m^n de Coöperatie doorvoert, want ook zij hebben kinderen, waarvoor moet gezorgd worden en ook na St. Nicolaas. Aangenomen worden als lid Wed. Mul ders, Vriens. Schrauwers en Stassar. Het bestuur zal zich in verbinding stel len niet het Crisis-Comité om de artike len uitsluitend in de gemeente te koopen, waar thans b.v. prijsopgaaf is "cvraasd woorden en gaf een duidelijke uiteenzet ting, waarom hy de Coöperatie funest voor den Middenstand en voor de Katho lieke gemeenschap in het bijzonder acht te. Men kan deze wettig vinden, maar al les wat wettig is, is nog niet rechtvaar dig. De vergadering protesteerde tegen de wijze waarop haar Voorzitter door den vrijgestelde v. d. R.K. Werkl.-bond den heer v. Uniek uit Zevenbergen, j.l. Za terdag in kasteel Bouvigne beschuldigd is van fascisme. Na uitvoerige discussies nam de ver gadering de volgende motie aan: De R.K. Middenstand op 31 October in vergadering bijeen, vernomen hebbende van de wijze waarop hare Voorzitter, de heer W. Sassen op j.l. Zaterdag door den vrijgestelde v. d. R.K. Werklicdenhond, den heer v. Uniek uit Zevenbergen, is be schuldigd; wetende, dat de heer Sassen een be strijder is van de Coöperatie en het groot winkelbedrijf; wetende, dat zulks door velen der vrij gestelden wordt gelaakt, protesteren le gen de manier waarop hun Voorzitter is behandeld. Scharen zich volkomen achter zijne actie, als zijnde wettig en gemotiveerd. Besluiten deze motie ter kennis te bren gen van de pers en het bestuur van de Bijkskieskringorganisatie te Tilburg. Daarna volgde sluiting, nadat nog is medegedeeld, dat Maandag 6 Nov. a.s. door den heer Verhoeven, Rijksbelas tingconsulent te Breda, voor de R.K. mid denstanders een lezing zal worden ge houden over de inkomsten- en vermo gensbelasting, waarhij hii hoopt, dat iedereen tegenwoordig zal zijn. Kaatsheuvel, 3 Nov. 1933. T.B.C. vereeniging. We wagen het nogmaals te wijzen op het groote belang van onze Plaat selijken Propagandadag voor de T.b c. vereeniging. De uitgaven zijn te groot dan dat niet alle middelen zouden gebruikt worden, om zoo eenigszins mogelijk geld in kas te krijgen Met een bloempjesverkoop zal de Propa- gandadag geopend worden, terwijl des avonds om 7 uur een groote feest- vergadering zal gehouden worden, in de zaal van het Kon. Muziekgezel schap Euphonia De toegang tot deze vergadering is geheel gratis. De Voorzitter zal er een openings woord spreken, de penningmeester een financieel verslag laten hooren, Dr. Cappetti een causerie houden over de kinderuitzending als T.b.c. bestrij ding. De Harmonie van het Kon. Muziek, gezelschap Euphonia zal met muziek, en het duo van der Velden en Cools uit Loonopzand met humor een gezellige sfeer trachten te scheppen. Uit een Amerikaanschen verkoop zal getracht worden, de kosten van den avond te dekken, en iets voor de t b.c. kas over te hou len. De 180 eerste bezoekers krijgen een gratis lot voor een verloting, als slot van den avond. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. A. Prins te Kaatsheuvel, werd heden aanbesteed de bouw van een woonhuis, voor rekening van den heer J. Keunings te Kaatsheuvel. Ingeschreven werd ais volgt; Metselp. J. van den Broek, Waspik f 1830 Massa. Mahieu en van Hilst, Waalwijk M. v. Campen, 's Cirevelduin Capelle J. H. Spierings, P. P. de Grauw, Waspik J. A. den Teuling, Waalwijk A. Kleijngeld, Kaatsheuvel C. de Teuling, Kaatsheuvel A. H. Willemsen, Sp<ang Capelle f 3739 f3679 13664 f3536 f3483 f3397 f3347 f3333 geplaatst. Na reeds zoovele jaren het M schoenwinkcliers en schoenfabrikan- doel bereikt is en de kinderen steeds onthaald konden worden op een kleinigheid, wil het ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden zi]n traditie voortzetten. De collecte die verleden jaar bij gelegenheid van den rondrit van den Sint gehouden werd, duidt er maar al te zeer op, dat ook dit jaar, nu de algemeene toestand zeker niet beter is, de verwachtingen hieromtrent niet al te hoog gespannen zijn Daarom heeft genoemd comiié besloten, eerst een lijst aan te bieden bij de daarvoor naar hun bescheiden meening in aan merking komende ingezetenen, waarhij een kleine bijdrage gevraagd wordt ter aanvulling van de te houden straat collecte op 26 November a s. Het geldt hier geen steun aan een nieuwe instelling, doch alleen de wensch een oud gebruik te kunnen handhaven. Het comité vertrouwt dan ook, dat het niet tevergeefs zal aankloppend Op het alhier gehouden examen voor costumière slaagden de dames Phil v. d. Pol en Tini van Diem beiden uit Heusden, en Cor Joosen en Annie v. Vellinga, beiden uit deze gemeente. Zij genooten hun opleiding bij de eerwaarde zusters van het St. Agneq- gesticht alhier. Door een aantal ingezetenen uit deze gemeente, is aan den Raad een Besloten wordt een winkelweek te or- ganiseeren en tot Comité-lden worden benoemd de heeren van Bek. du Pont, Wiercx, de Beer Baars, Beelaard en Spoor. De heer Schrauwers wijst on de belan gen van de Jeugdherberg. De midden stand heeft voor de stichting het eeld op- gebraeM en nu gaat men naar de groote ma**ariinen. De Voorzitter zeet, dat men zich ten sterkste teeen zoo iets moet verzetten en resoluut ontreden. Men zal zich in ver binding stellen met het bestuur. De heer Jansen heeft vernomen, dat 4 kachels in de B.K. School geplaatst, be trekken ziin van een n'et-georöaniceerde middenstander: een adviseur maakt ge bruik van de diensten van een niet-geor- gani^eerde. aan de nastorie leveri een an dersdenkende slager; voorheelden vol gens snreker, die niet overeenkomen met den eiseh. van den kansel zelf g°nredikt: „Katholieken, organiseert U in Katholie ke vereenigingen". Doet men dat. dan wordt men volgens het bovenstaande genekt. Snreker vindt het iammer, dat de Ad viseur niet tegenwoordig is. dan zon hij d't hem nersoonliik vragen. Er d'ende in elk geval on gewezen te worden, dat hier een B.K. M'ddenstandsvereéh. bestaat. De heer Wiercx in'ernelleert den Voor zitter over den autotocht, waarbii o^k fascisten tegenwoordig waren en waarbij ook de Voorzitter betrokken was, waarop de heer Sassen antwoordde, dat de weg vrij is en hij geen maatregelen kan tref fen. om hem het volgen van den tocht te beletten. De heer Jansen stelt voor, dat door de R.K. Middenstandsvereen. geprotesteerd wordt tegen de uitlatingen van den heer v. Uniek tegenover den heer Sassen op een vergadering te Breda. Het werk is gegund aan A. H. Willemsen te Sprang-Capelle. Gegund. Bij onderhandsche aanbesteding is onder architectuur van den heer H J. van den Heuvel alhier, het bouwen van een bergplaats met stalling voor rekening van den heer W. Kamp slagerij alhier opgedragen aan C. den Teuling en G. Kolsteren, aannemers te Kaatsheuvel. Werkverschaffing. Nu de werkzaamheden aan de ijsbaan en de nieuwe straalverbinding tusschen Telefoonstraat en Gasthuis straat als object van werkverschaffing beëindigd zijn, is uitgezien naar andere werkplannen. Onder goedkeuring van den Minister van Soc. Zaken, is dezer dagen begonnen met verbetering van een 20 H A grond gelegen aan het Loonsch hoekje, en eigendom van de Levensverzekering Mij. Noordbra^and te Waalwijk. Wijl echter dit werkob- ject te klein is om aldaar alle werk looze arbeiders te werk te stellen, is nog naar andere werkgelegenheden uitgezien, en zijn voorloopig een 60 tal geplaatsten in werkverschaffing in de gemeentelijke steunregeling onderge; bracht. R.K. Patronaat. Het nieuwe werk van den beroem den tooneelschrijver Henri Gheon, reeds met groot succes te Eindhoven Boxtel en Tilburg opgevoerd sinds Januari 1933, meer 350 maal in Frankrijk vertoond, zal door de Tooneelver. „Ons Genoegen" van Huize Nazareth uit Tilburg Zondag m Maandag as, ook in ons patro. I naat worden gegeven! Wat de pers tot heden over .Job" te lezen gaf, is ons waarborg genoeg om een bezoek aan het Patronaat ten volste aan te bevelen. Daarenboven wordt hierdoor een goed

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10