Msmmwn B0UWE EGBERTS fyeéfêa ZoxdzCaj&a&t VtiK. 70 s^fx/7 7^1 PAARSMERK De Voorzitter meent dat de zaak voldoende besproken is en stelt voor de discussie te sluiten. Met 83 stemmen wordt dit voor stel aangenomentegen de heeren W. v. d. Wiel, Verhoeven en van Drunen. Het voorstel van IJ. en W. wordt dan in stemming gebracht en aan genomen met 8—8 stemmenlegen de heeren W. v. d. Wiel, Verhoeven en v. Drunen. De Voorzitter wenscht de gemeente geluk met dit besluit. Ilij wijst er op dat nu nog de medewerking der gemeente Vlijmen gevraagd wordt voor de waterleiding er komen kan. 8. Vaststelling der gemeentehe- grooting en begrooting G.E.B. voor 1934. De Voorzitter voegt aan het over zicht (zie ons blad van Dinsdag) nog toe dal B. en W. er van over tuigd zijn dat het uitgetrokken be drag voor onderhoud van wegen voldoende is. Hij wijst er op dat dit bedrag in vorige jaren hooger was omdat er toen de uitkeeringen aan lewerkgestelden gedeeltelijk in ver werkt waren. De heer W. v. d. Wiel opent de discussies over de gemeentebegroo- ting. Spr. betoogt dat de salarissen absoluut omlaag moeten. Voor de lagere ambtenaren is er wat afge gaan, maar de hoogere salarissen blijven gehandhaafd. Daarvan zou spr. wat af willen nemen. De politie krijgt f39 per week, dat vindt spr. meer dan hoog genoeg. Spr. vindt de subsidie van het Wit-Gele Kruis te laag. Van bestuurs leden dezer instelling heeft spr. ge hoord dat de kosten niet verlaagd kunnen worden. Spr. vreest dat de groote gezinnen,- die steeds gratis hulp van het W.G. Kruis hebben gehad, deze in de toekomst zullen moeten ontberen. Daarom stelt spr. voor de subsidie aan 'l W.G. Kruis op het oude bedrag te handhaven. Spr. informeert hoe het mogelijk is dat de post onderhoud gemeente- bezittingen van f4000 tot f800 is teruggeloopen. De Voorzitter zegt dat dit werk door werkloozen wordt gedaan. De uitkeering aan tewerkgestelden werd vroeger op dezen post verantwoord, doch thans is deze naar hoofdstuk 7 overgebracht. De heer W. v. d. Wiel vraagt zich af hoe de post onderhoud wegen tol 1'700 verlaagd kan worden, daar de wegen er zeer slecht uitzien. Het getuigt volgens spr. niet van een goed financieel beheer dergelijke posten zoo laag te ramen dat liet onderhoud niet goed kan zijn. Later komt men dan voor veel hooger kosten te slaan. De Voorzitter verzekert dal het onderhoud der wegen B. en W. zeer na aan het hart ligt. Er is een plan tot verbetering van alle wegen, en B. en W. zouden dit zeer gaarne uitvoeren. Daar de begrooting het niet toelaat zou het echter onver antwoordelijk zijn daartoe op het oogenblik te hesluiten. Had de ge meente over 1932 niet een tekort van f4000 dan zou eraan gedacht kunnen worden, maar thans is het zaak eerst dat tekort weg te werken. Als 1935 met een voordeelig saldo kan beginnen, zullen B. en W. dan voorstellen de wegen die het 't hardst noodig hebben te verbeteren. De heer v. Drunen begrijpt niet dat de wegen zoo verwaarloosd worden. Hij wijst op den keiweg in de Ivuiksche Hei. In 1928 is reeds besloten deze weg geleidelijk te ver beteren, maar er is nog bijna niets aan gedaan. Spr, stelt voop dit be sluit thans uit te voeren. De heer de Wijs vraagt naar de exploitatierekening der Vakschool. De Voorzitter zegt dat B. en W. de bedoeling hebben den raad een uitvoerig rapport te bezorgen, ook over de resultaten der school. Spr. maakt van de gelegenheid gebruik om erop te wijzen dat opheffing der school voor de gemeente een groote schadepost zou beteekenen. Het rijk diaagt thans 70 pCt. hij in loonen en kosten, welke bijdrage de gemeen te moet derven als de school wordt opgeheven. In het afgeloopen jaar betaalde de gemeente aan de school f2300. Alleen de bijdrage die de gemeente hij opheffing zou moeten geven aan wachtgelden enz. is reeds meer. Daar komt hij dat zeker 10 jongens uit Drunen elders een vak school zouden gaan bezoeken, wat de gemeente ook een flink bedrag zou kosten. Spr. schat dat opheffing der school voor de gemeente een groot nadeel zou geven. De heer Verhoeven wacht nog steeds op het accountantsrapport over de vakschool. De Voorzitter zegt dat de raad volledig zal worden ingelicht. De heer de Wijs wil de subsidie aan de harmonie niet verlagen. De heer Verhoeven is het daar mede eenszoo'n oude harmonie, die de roem van Drunen handhaaft verdient z. i. zeker steun. De Voorzitter zou graag zien dat het mogelijk was alle subsidiën weer tot het volle pond te geven, daar alle bijdragen terecht gegeven worden. Een afwijking van de alge- meene vermindering, zou naar spr. meent, alleen ten aanzien van hel Wit Gele Kruis te verdedigen zijn. De voorstellen worden daarna in stemming gebracht. Het voorstel—W. v. d. Wiel, om het subsidie van hel Wit Gele Kruis niet te verminderen, wordt verwor pen met 5—0 stemmenvoor de heeren W. v. d. Wiel, Verhoeven, de Wijs, v. Delft en C. v. d. Wiel. De Voorzitter merkt op dat de raad op het einde van het jaar de j subsidie nog kan verhoogen als dan blijkt dat het Wit—Gele Kruis niet toekomt. Het voorstelv. Drunen, lot ver hooging van een post ondeihoud wegen, wordt niet gesteund. De heer W. v. d. Wiel stelt nog voor alle subsidiën aan vereenigin- gen buiten de gemeente voor een jaar te laten vervallen. De Voorzitter ontraadt dit voor stel. De subsidiën worden alleen gegeven aan instellingen van de allerhoogste beteekenis. Hetzou zeei te betreuren zijn als deze subsidiën zouden vervallen, daar de gemeente hij het goed functionneeren dezer vereenigingen groot belang heeft. De heer v. Drunen wil dit vooi stel steunen als een uitzondering gemaakt wordt voor de bijdragen aan Militairenvereeniging en Blinden instituut. De Voorzitter vindt bet gevaarlij uitzonderingen te maken. Het voorstel—W, v. d. Wiel wordt verworpen met 74 stemmen vooi de heeren W. v. d. Wiel, Verhoeven de Wijs en v. Drunen. De heer de Wijs stelt nog voor ook een subsidie te geven aan de Mannen—Zangvereeniging »Zang en Vriendschap.» De Voorzitter vindt het onge wenscht thans, nu alles verlaagc moet worden, nog nieuwe subsidiën te gaan uittrekken. Het voorstelde Wijs wordt ver worpen met 74 stemmen, voor de heeren Vesters, Verhoeven, de Wijs en v. Drunen. De begrooling wordt daarna zon der stemming ongewijzigd vastgesteld Begrooling G.E.B Aan de orde is de begrooling van het G.E.B. voor 1934. (De toelichting van B. en W. is in ons blad van Dinsdag opgenomen). De heer W. v. d. Wiel betoogt dat de lichttarieven in deze gemeente ondanks de winst van f 6000 die het bedrijf aan de gemeente uitkeert ontzettend hoog zijn, zoo hoog als nergens. Daardoor worden getroffen middenstanders, boeren en arbeiders met groote gezinnen, die er b.v. een waschmachine op na moeten houden Spr. vindt het een verkeerden weg vele van dit soort kleine belastingen te heffen. Als de gemeenteraad niet bedenkt dat een gezinspolitiek moet worden gevoerd, en er maar weer een extra centje opdoet, dan komt het zoover dat de groote gezinnen vooral dergelijke kleine dingen te- samen moet opbrengen Spr. zelf is cccZe/iacuwC cUdtekJ&i TvacuiaC? b.v. vrij van inkomstenbelasting maar betaalt ondanks dat per week f 3 aan kleine belastingen. Daarom begrijpt spr. niet dal men deze ver hooging wil opleggen. De heer Verhoeven is het met deze woorden eens. De Voorzitter zegt dat het voor stel lot verhooging van den lichtprijs verband houdt met't ondergrondsch maken van het net. Indertijd is te weinig afgeschreven en nu moet dat kapitaalsverlies worden ingehaald. De opzet is het bedrijf reëel en zuiver te stellen. De bezwaren worden dooi den heer v. d. Wiel, naar spreker meent, te somber geschetst. Wasch- machines kunnen krachttarief ge bruiken, wat maar 17 ct. kost. Ge middeld wordt in deze gemeente 90 K.W.U. per gezin gebruikt en door diegenen waarop de heer v. d. Wiel doelt, hoogstens 10 a 50 K.W.U. De verhooging komt hen dus op 80 ct. of fl.— per jaar en spr. kan zich niet voorstellen dat dit bezwaarlijk zou zijn, temeer daar men het ver bruik kan drukken door een goed- koopere lamp te nemen. De stroom afnemers die grootverbruikers zijn, zullen het wel voelen, maar spr. ge looft niet dat de rest er nadeel van zal ondervinden en dat de gezins politiek er door zal worden geschaad. De heer W. v. d. Wiel stelt daar tegenover dat waschmachines ner gens op krachtverbruik zijn aange sloten. Spr. zal tegen de begrooting stemmen, daar liet licht veel te duur is. De Voorzitter zegt dat de tarieven hier aan den lagen kant zijn, in ver gelijking met in andere plaatsen, die een eigen distributie hebben. De begrooting wordt ongewijzigd vastgesteld met 9—2 stemmen tegen de heeren W. v. d. Wiel en Ver hoeven. 4. Goedkeuring bcgrooting Bur gerlijk Armbestuur voor 1934. Deze begrooting wordt ongewijzigd en zonder stemming vastgesteld. 5. Wijziging gemeentebegrooting 1933. De raad gaat daarmede accoord. Verkabeling eleclr. net. 6. Aanmerkingen van Ged. Staten op liet plan lot verkabeling van bet eleclrisch net in Groote- en Kleine straat. Op de eerste plaats maken Ged. Staten bedenkingen tegen de voor genomen afschrijvingen van hel ka pitaalsverlies ad f 12707,70. Naar de meening van Ged. Staten ware dit verlies terug te brengen tot f 8707.76 door overboeking van de reserve ad f4000.naar de rekening «Net en aansluitingen». Als tweede eiscli stellen Ged. Sta ten dat het bedrag waarmede de winst van bel G.E B. in eenig jaar f6000.te boven gaat, als extra af schrijving op het kapitaalsverlies in mindering wordt gebracht. In 1932 was dit een bedrag van pl.m. f250, Voorts verzoeken Ged. Staten o.m. de. toezegging van den raad dat niet tot belastingverlaging zal worden overgegaan, vooraleer bet kapitaals verlies geheel zal zijn afgeschreven. B. en W. stellen voor het besluit overeenkomstig de wenschen van Ged. Staten te wijzigen. B. en W. deelen voorts mede dat de begrooting van kosten der ver kabeling iets te laag zal zijn, aan gezien ter bescherming der kabels ook op de openbare wegen afdek- sleenen moeten worden aangebracht, terwijl alle huisaansluitingcn drie- phasig moeten worden uitgevoerd. Daarenboven kunnen de wegover- spanningen voor de straatverlichting, gezien den toestand waarin de meeste woningen verkeeren, niet aan de gevels der buizen worden bevestigd. Bij stormweer zou hel gevaar niet denkbeeldig zijn dat gedeelten dei- gevels werden omver getrokken. Tengevolge dezer wijzigingen in bel plan tot verkabeling is het nood zakelijk het bedrag der leening voor de verkabeling te brengen van f14000 op f 15500. De verandering in de wijze van aanbrenging der straatverlichting zal geen meerdere kosten met zich brengen. B. en W. stellen vooi- hel leeningsbesluil overeenkomstig bet 5ovenstaande te herzien. De heer W. v. d. Wiel merkt op dat Ged. Staten telkens de goed keuring van dit raadsbesluit weigeren omdat het zware lasten op de gemeente legt. Indertijd is wel gezegd dat de gemeente door de verkabeling niet extra belast zou worden, maar spr. vermoedt dat er flink wat kosten voor de gemeente uit zullen voortvloeien. Het verwondert spr. dal B. en W. geen berekening dei- extra kosten hebben overgelegd. Nu "iet liehttarief er door verhoogd moet worden wil spr. liever enkele aren met de verkabeling wachten. De Voorzitter gaat er trots op, dat hij in belangrijke kwesties den raad steeds zoo uitvoerig mogelijke gegevens heeft verstrekt en nooit iels heeft teruggehouden. Daarom voelt spr. de woorden van den heer W. v. d. Wiel als een insinuatie, die hij moet terugwijzen. De lasten zijn ten opzichte van vorig jaar niet verzwaard. Wat de straatverlichting betreft, middenverlichting is niet mogelijk gebleken wel wordt overwogen de straal aan beide zijden te verlichten. De heer W. v. d. Wiel merkt op dat de verbruikers per slot van rekening 2 cent meer moeten be talen voor de verkabeling. De Voorzitter zegt dat de lieele opzet is: het bedrijf zoo spoedig mogelijk geheel safe te stellen. De hger W. v. d. Wiel vindt liet eigenaardig dal dit juist in dezen tijd moet gebeuren. Ilij stelt voor e verkabeling niet te doen plaats Tebben. Het voorstel B. en W. wordt met 91 stem aangenomentegen de leer W. v. d. Wielbuiten stemming 'e heer van Drunen. Verlichting Kuiksche Hei. 7. Verzoek om straatverlichting op de Nieuwkuiksche Heide. Verzocht wordt enkele spiritus- ampen te plaatsen. De Voorzitter zegt dat B. en W. daar ernstige bezwaren tegen hebben. Gezien de mogelijkheid dat hier binnen afzienbaren tijd met het vrijkomende bovengrondsche materi aal een eleclrische leiding gelegd zal worden, zou 't niet economisch zijn thans spirituslicht aan te brengen. Spr. stelt daarom voor liet verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De heer van Drunen had wel gedacht dat er weer zooicts zou komen, daar de Hei «maar achter af is. Het kan z.i. nog jaren duren voor er electrisch licht komt. Spr. wijst op de geringe kosten der spiriluslampen, slechts 2'/2 ct. per uur en wil het verzoek inwilligen. De Voorzitter merkt op dat een olielamp reeds 20 cent per dag kost, en spirituslicht zal dus we duurder zijn. Men moet niet alleen de kosten van de spiritus rekenen. Bovendien meent spr. dat bij een behoorlijke verlichting niet met een enkele lamp volstaan kan worden. Daar het vooruitzicht bestaal dat zeer spoedig electrischlicht kan wor den aangelegd zou spr. het jammer vinden thans spirituslampen aan te schaffen. Als de Hei-bewoners om electrische verlichting vroegen zou spr. daar zeer blij mee zijn. De beer v. Drunen vindt dat de raad wel over de nietige kosten kan heenstappen. De heer W. v. d. Wiel zou in de Hei liever niet met oud materiaal gaan werken, maar de verkabeling ineens doortrekken. Anders komt men een volgend jaar voor hooger kosten. De Voorzitter zegt dat de kosten van ondergrondsche verkabeling voor het gedeelte Remise—de Wit veel te hoog zouden zijn, gezien de weinige aansluitingen die er te ver wachten zijn. De heer de Wijs wil onderzoeken hoeveel menschen in de Hei aan bet electrisch net zouden willen aan sluiten. Het verzoek wordt met 9—2 stem men voor kennisgeving aangenomen; tegen de heeren W. v. d. Wiel en v. Drunen. 8. Aangaan van een rekening- courant—overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. In verband met de betaling van arbeidsloonen voor werkverschaffing e.d. achten B. en W. 't wenschelijk liet crediet der gemeente voor af rekening der gewone posten te bren gen van f8500 op f 10.000, terwijl het crediet der overeenkomst voor zgn. rijksrekening kan worden ge handhaafd. Het voorstel wordt aangenomen. Radio-distributie. 9. Bespreking van de aanvragen om concessie tot exploitatie eener r dio-dislributie. De Voorzitter leest een lange lijst van aanvragers voor. Spr. zegt dal B. en W. de volgende eischen zou den willen stellen 1. de uitzendingen mogen 't moreel van de bevolking niet schaden 2. de ondernemende firma moet voldoende kapitaalkrachtig zijn om hel bedrijf naar behooren te exploi- teeren 3. de gemeente moet zoo groot mogelijk voordeel hebben. Dit laatste in verband met de toezegging van sommige aanvragers om voor elke abonné een bedrag aan de gemeente te betalen. De heer W. v. d. Wiel meent dat de K.R.O. gesteund moet worden. De Voorzitter zegt dal de Dioc. Kath. Radio Bond te den Bosch de katholieke belangen behartigt. Ver schillende andere aanvragers stellen zich onder de controle van dezen bond. Spr. zegt toe met 'l gevoelen van den raad te zullen rekening houden. 10. Landpacht. Op 4 perceelen van »de 21 per- ceelen» is door A. de Gouw en J. v. d. Bosch een te laag bod gedaan. B. en W. stellen voor het land van deze personen te verhuren tegen een prijs door de pachtcommissie te bepalen. Op perceel 23, dat totaal vervuild is, is geen bod gedaan. Voorgesteld wordt aan de pachtcommissie over te laten hoe hiermede te handelen. Een perceel op »de 100 bunder» is door den huurder Knippels niet opnieuw gepacht, teneinde den prijs te drukken. K. heeft zijn fout echter ingezien en heeft zich bereid ver klaard hel perceel in te huren tegen den door de pachtcommissie vast te stellen prijs. Gezien deze erkenning van de zijde van K. stellen B. en W. voor voor hem de bepaling van het pachtreglement buiten werking te stellen en de pachtcommissie de pacht van het perceel te doen be palen. De raad gaat met deze voorstellen accoord. Voorts wordt op voorstel van B. en W. besloten aan J. v. Loon en C. Dollemans schadevergoedingen toe te kennen van resp. f 10 en f5. Verbetering 'lorenslroat. 11. Verzoekschrift van bewoners der Torenstraat tot verbetering van dezen weg. De Voorzitter zegt dat de verbe tering der wegen B. en W. na aan het hart legt, vooral ook die van Torenstraat en Kleinestraat. Worden deze verbeteringen goed uitgevoerd, dan zijn de kosten voor deze be grooting te zwaar. Spr. hoopt in 1935 den wensch te kunnen verwe zenlijken. Voorloopig moet echter volstaan worden met het verbeteren der slechtste plaatsen. De heer Vesters vindt het stuk voorden Voorsten Dwerg het slechtst. Ook klaagt spr. over de verlichting. De Voorzitter zegt dat op de eerste plaats in de Torenstraat een behoorlijke afwatering ontbreekt. Als de verbetering aan de orde komt zal daarmede dan ook worden reke-' ning gehouden. Ook algeheele ver betering van het stuk doorden heer Vesters bedoeld kan spr. niet toe zeggen. Naar de verlichting zal hij een onderzoek instellen. De heer W. v. d. Wiel vindt de afwatering voorbij den Achtersten Dwerg nog veel slechter. De heer de Wijs wil werkloozen den weg laten opknappen. De Voorzitter zegt dat het rijk dan een bijdrage zou moeten geven. Werklooze straatmakers bet werk te laten uitvoeren dat feitelijk in het vrije bedrijf moet geschieden, vindt spr. niet juist. De heer v. Drunen vraagt wan neer de Keiweg in de Nieuwkuiksche Hei aan de beurt komt. De Voorzitter zegt dat men dezen weg niet moet beschouwen als To renstraat of Kleinestraat. De kosten voor algeheele hernieuwing zouden voor deze weg niet verantwoord zijn, en daarom moet deze nog geleidelijk aan verbeterd worden. Het verzoek wordt voor kennis geving aangenomen. 12. Verkoop van 2 perceelen bouwgrond in de Stationsstraat. Verkocht worden het eerste per ceel naast Marks voor f 500 aan N. van Drunen, en het volgende per ceel voor f 500 aan L. v. Oers. De raad gaat daarna in geheim comité ter behandeling van 3 aan vragen om hypothecaire bouwvoor- scholten. RAAMSDONKSVEER. De Raad der gemeente Raamsdonk kwam Zaterdagavond om half 7 hijeen. Voorzitter A. J. W. M. Moons, Burge meester. Secretaris J. M. Kieboom. Afwezig de heeren M. Th. de Bruijn en J. W. F. M. de Klijn. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. In opdracht van de R.K. Raadsfractie doet wethouder Schoenmakers mededee- ling, dat de heer C. A. A. M. Simonis, hij schrijven van 20 September j.l. ontslag heeft genomen, als lid der R.K. Kiesver- eeniging. De R.K. Raadsfractie is van meening, oal do heer Simonis, waar hij door de R.K. Kiesvereeniging als lid der R.K. Staatspartij candidaat gesteld is, thans nu hij uit de partij is getreden, ook als lid van don [laad behoort ontslag te nemen, omdat hij niet meer kan geacht worden, als vertegenwoordiger der R.K. Staats partij in den gemeenteraad zitting te heb ben. Vanzelfsprekend wordt de heer Si monis niet meer beschouwd als Lid van de R.K. Raadsfractie. De heer Simonis antwoordt, dat hij het gevoelen niet deelt van de R.K. Raads fractie en zegt, dat hij geen ontslag neemt als lid van den Raad. Het is volgens hem hier de plaats niet, om er verder over uit te wijden. Aan de orde komen nu: Ingekomen stukken, o.a.: Bericht van ontvangst wijziging Ver- keersverordening, verdaging goedkeu ring Bouwverordening, goedkeuring re- kening-courant-overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Iiage, groot 18000.goedkeuring gemeen schappelijke regeling Streekplan Midden en West-Brabant, proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Ontvanger der Gemeente. Al deze stuk ken die ingekomen zijn van Ged. Staten, worden voor'kennisgeving aangenomen. Verder is nog ingekomen 'n schrijven, onderteekend door een tiental vereeni gingen, inzake het dansen. Door het Be stuur van den R.K. Vrouwenbond van Raamsdonksveer wordt aan dit adres adhaesie betuigd. Adres van het Bestuur der Huishuur- vereeniging te Raamsdonksveer, houden de verzoek om de verordening der Brandverzekeringbelasting niet in te voe ren. Deze verordening is echter in de vorige vergadering reeds vastgesteld. Beide stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Een adres van ecnigc ingezetenen der gemeente, waarin wordt verzocht om de vastgestelde verordening der Brandver zekeringsbelasting in te trekken, wordt ter zijde gelegd, omdat het adres niet is geteekend. Afwijzend werd beschikt op het ver zoek van het Bestuur der Bijzondere La gere Meisjesschool te Raamsdonk(dorp), om beschikbaarstelling van de noodige gelden voor de aanschaffing van school- meubelen en leermiddelen, op grond dat bij de wet van 4 Augustus 1933, tot be perking der uitgaven, welke uit de open bare kassen voortvloeien uit de invoe ring van de Lager Onderwijswet, bepa lingen zijn vastgesteld die beoogen, de voormelde uitgaven tijdelijk tot het strikt noodige te beperken. 2. Benoeming van 2 leden der Com missie van aanslag voor de Rijks Inkom st en belasting, ter voorziening in de va catures van wijlen de heeren G. H. Simo nis en D. Lankhuizen. Na stemming werden benoemd de hee ren J. J. de Jong en J. Elemans. 3. Benoeming van leden van de Vleeschkeuringscommissie. Herbenoemd werden de heeren A. J. W. M. Moons en J. C. Schoenmakers, Raamsdonk; J. Bian. chi, Geertruidcnberg; J. van der Veeken, Made en P. Dekkers, Waspik. 4. Wijziging der verordening, rege lende den rechtstoestand van de ambte naren. Deze verordening werd aangevuld o.m. met de bepaling dat het den ambte naar verboden is om te vloeken of ruwe of onzedelijke taal te bezigen; door Bur gemeester en Wethouders aangewezen in signes of vlaggen te dragen; uit ambts- of dienstwoningen andere dan nationale vlaggen uit te steken of te hyschen, voor zoover deze uiting geven aan een bepaald lief/rooting. 50 ct. p.r/jpd. 20 ct. per om lOcf.p.'/jon» ECHTE FRIESCHE HEER EN-BAAI VERSCHAFT U WOLKEN VAN GENOT

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6