politiek of staatkundig streven, uit het uiterlijk aanzien van hun woning, of het daarbij behoorend erf hunne politieke gezindheid of dien van hunne huisgenoo- U»n te laten blijken. 5. Ontwerp-besluit tot het aangaan van rekening-courant-overeenkomsten. Deze rek.-courant-overeenkomsten, die worden aangegaan met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te Den Haag, respectievelijk groot 30.000. 25000.en 20.000.werden vast gesteld. 0. Uitloting van schuldbrieven. De hierna vermeide nummers van aandcelen in de geldleening ten laste der gemeen te zijn uitgeloot: 1 aandeel van 500. no. 13, van de geldleening groot 20.000, aangegaan 10 December 1898 en 18 Nov. 1899; 1 aandeel van 125,no. 29, geld leening 4000.aangegaan 28 Mei 1904; 1 aandeel van 150.no. 35, geldlee ning G000.aangegaan 14 Maart 1908; 1 aandeel van 300.no. 15, geldlee ning 8280.aangegaan 2 Juni 1917; en 2 aandcelen van 500.nos. 7 en 10, geldleening 15000.aangegaan 10 Augustus 1918 en 16 November 1918. De uitbetaling der uitgelote aandeelen zal ge schieden op 2 Januari 1934, ten kantore van den Ontvanger der gemeente. 7. Schrijven van Ged. Staten, houden de bedenkingen tegen de nieuw vastge stelde bouwverordening. De Voorzitter deelt den Raad mede, dat slechts enkele administratieve wijzigin gen in de verordening zijn aangebracht. De Bouwverordening, (lie naar aanlei ding van eenige bedenkingen van den Inspecteur van de Volksgezondheid, over eenkomstig het rapport van den gemeen te-opzichter is gewijzigd, wordt door den Raad opnieuw vastgesteld. 8. Voorloopige vaststelling der reke ning van de bedrijven en den gemeente dienst 1932. De Commissie van Onderzoek der ge noemde rekeningen, bestaande uit de hoeren J. P. Elemans, G. C. de Bont en J. J. de Jong, deelt den Raad mede, dat zy de rekeningen met de daarbij behooren- de bescheiden heeft nagezien en in orde bevonden. Overeenkomstig het rapport der Com missie worden de rekeningen, dienst '32, voorloopig vastgesteld a. van het gem. Electriciteits- bedrijf de baten en lasten op 45882.58 de kapitaalsinkomsten op 26141.98 de kapitaalsuitgaven op 14645.73 het batig slot op 11496.25 b. van het Vleeschkeuringsbe- drijf de baten en lasten op 17359. en de kapitaalsinkomsten en uitgaven op 2696.31 c. van de gemeente: de Gewone Dienst Ontvang sten op ƒ262405.52 de Gewone Dienst Uitga ven op ƒ284882.92 het Nadeelig Saldo op 22477.40 de Kapitaaldienst Ontvang sten op 97005.90 de Kapitaaldienst Uitgaven °P 57726.24 het Batig slot op 39279.76 9.. Goedkeuring rekening dienst 1932 en begrooting dienst 1934 van het Burg. Armbestuur. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Onderzoek, die de Reke ning en de begrooting heeft nagezien an in orde bevonden, worden dezen door den Raad goedgekeurd en wel: a. de rekening, dienst 1932: in Ontvangsten op 18001.98 in Uitgaven op ƒ24584.60 met een Nadeelig slot van 6579.62 b. de begrooting, dienst 1934, op het voor Ontvangsten en Uitgaven gelijkstaande be drag van 47929.53 10. Diverse verzoekschriften otu sub sidie. Werden behandeld bij de vaststelling der gem.-begrooting, dienst 1931. 11. Vaststelling der begrooting, dienst 1934, van de bedrijven en de gemeente. De Commissie van Onderzoek der gem.- hegrooting rapporteert, dat het voor hare Commissie een sprekend getuigenis is, dat Burg. en Weth. bij de nog steeds voortdurende ongunstige conjunctuur hebben getracht door het bezuinigen op vele posten, het evenwicht lussclien ont vangsten en uitgaven te behouden. Ge vraagd werd o.a., waaraan lie hoog na deelig slot van de rekening ad 22477.40 is toe te schrijven. Door Burg. en Weth. werd hierop ge antwoord, dat dit nadeelig saldo is ont staan, wegens de achterstallige annuï teiten der- Woningbouwvereniging. De ramingen over 1932 waren over het algemeen, wat de inkomsten betreft, niet te hoog en wat de uitgaven betreft, niet te laag. Zoowel de inkomsten als de uit gaven zijn meegevallen. Zoo is het te ver klaren, dat de werkelijke uitgaven we gens werkloosheid, ofschoon aanmerke lijk hooger dan bij de opmaking der be grooting over 1932 geraamd, toch gedekt zijn kunnen worden. De werkelijke uitgaven immers volgens (le rekening 1932 voor steun, werkver schaffing en subsidie werkloozenkassen, bedragen na aftrek der Rijksbijdrage 30562.14, terwijl de oorspronkelijke ra ming bedroeg 12300.—, zoodat alleen reeds aan werkloozen 18262.14 meer is uitgegeven, dan oorspronkelijk geraamd was. Verder wordt door B. en W. gewezen op de onbillijke verdeeling van de baten uil het Gemeentefonds, ingevolge de fi- nancieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten. Raamsdonk ontvangt slechts 3.56 per inwoner, d.i. ongeveer 25000.Indien Raamsdonk eenzelfde bedrag, ontving als de gemeente Dongen, o.a. n.l. 12.36 per inwoner, zou onze plaats ongeveer 54000.meer ontvan gen dan thans, d.i. meer dan 60% van de opbrengst van alle belastingen teza men, welke door de gemeente worden geheven. De begrooting is by dit hoog nadeelig saldo, toch nog sluitend gemaakt kunnen worden, zonder verhooging van lasten. Wanneer de toestand niet meer verslech tert of geen onvoorziene toevallen zich voordoen, zullen in de naaste toekomst voorstellen kunnen gedaan worden tot belastingverlaging of afschaffing van den toeslag op het electrisch licht. Naar aanleiding van een ontwerp-be sluit van Ged. Staten tot aanvulling der bestaande regeling van de bezoldiging der ambtenaren van den Burg. Stand, ging de Raad accoord, genoemd college te verzoeken, gemelde regeling op te schorten, totdat de Commissie Schouten 1 haar rapport tot herziening der salaris- i sen van gemeente-ambtenaren heeft uit gebracht. Afwijzend werd beschikt op. de ver zoekschriften om subsidie uit de ge meentekas van: 1. van het Bestuur der R.K. Vereeniging van Militairen te Breda; 2. van den Directeur der R.K. Militairen Vereeniging te Venlo; 3. van het Bestuur der Afd. Noord-Brabantschc R.K. Blin- dehzorgvereeniging St. Antonius van Pa dua, gevestigd te Tilburg; 4. van het Be stuur der Afd. Noord-Brabant van de Vereen, van Ned. Gemeenten te 's-Bosch, om toe te treden als lid der Afd.*; 5. van J. G. Simons te Tilburg, om een toelage op zijn pensioen; 6. van de Hotel-, Caf - en Restauranthouders in deze gemeente, om de Koffiehuisbedrijven gelijk te stel len voor de Personeele belasting met winkels en logementen. Besloten werd de raadsbesluiten ten aanzien der subsidiën van vereenigingen in deze gemeente andermaal op te schor ten, met uitzondering van de vereenigin gen het Wit-Gele Kruis en Het Groene Kruis. Het groote nut erkennende, dat deze laatste vereenigingen voor de ge meente doen, besloot de Raad aan elk een subsidie te verleenen van 100. Uitdrukkelijk wordt bepaald, dat deze subsidiebedragen geen conse^uentiën medebrengen ten opzichte van het toe kennen van subsidies aan de andere ver eenigingen. Verder werd besloten tot wijziging van het Raadsbesluit tot regeling toeslag op de levering van electriciteit door het Ge meentelijk Eleetrieiteitsbedrijf, waardoor de toeslag buiten toepassing wordt gela ten voor de krachtstroom en voor 50% van de lichtstroom voor hotels, café's, restaurants en winkels. Van de genoem. de 50% voor het bedrijf, zal dus het vol gend jaar niet meer de toeslag van 10 cent per K.W.U. betaald behoeven te wor den. Vervolgens werden vastgesteld de be sluiten: a. tot heffing van 200 opcenten op de hoofdsom der Pers. Belasting en tot 100 opcenten op de hoofdsom der Ge meentefondsbelasting, zijnde de heffing gelijk aan die van het vorige jaar; b. tot heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs en voor het uitgebreid lager onderwijs aan de Bijzondere Scho len in deze gemeente. Om het budget van den dienst 1934 sluitend te krijgen, werd vastgesteld een besluit, tot wijziging van het aflossings plan der geldleening 1930. Hierna werd de begrooting der ge meente, dienst 1934, zonder wijziging en zonder hoofdelijke stemming vastgesteld en wel de Gewone dienst in Ont vangsten en Uitgaven op 310903.30 de Kapitaaldienst in Ont vangsten en Uitgaven op 65820.70 Daarna werd de begrooting voor het Eleetrieiteitsbedrijf en het Vleeschkcu- ringsbedryf, dienst 1934, door den Raad vastgesteld en wel: a. van het Eleetrieiteitsbe drijf de baten en de lasten op 50575.— en de Kapitaalsinkomsten en Uitgaven op 22778.58 b. van het Vleesehkeurings- bedrijf de baten en de las ten op 21648. en de Kapitaalsinkomsten en Uitgaven op 189.75 Het verzoek van de Vleeschkeurings- commissie om de vergoeding voor het ge bruik van een transportmiddel voor den Directeur van den Vleeschkeuringsdienst met 250.te verhoogen en alzoo terug te brengen op het vroegere bedrag van 500.werd niet ingewilligd. 12. Ontwerp-besluit tot wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1933. Met de noodige af- en overschrijvingen gaat de Raad accoord. Bij de Rondvraag brengt de heer Van Seters de kwestie werkloosheid ter spra ke. Spreker heeft vernomen, dat de steun trekkers van de gemeente, die dubbel uit getrokken zijn, ƒ1.50 per week gekort worden. Van gemeentewege kan daar, volgens den Minister, zoo zegt spreker, in ten goede worden gekomen. N11 was het de vraag van hem bij den Minister aan te kloppen, om ƒ1.aftrek per week te la ten vallen. De Voorzitter zegt, dat hij niet zal na laten, 0111 er bij den Minister op aan te dringen, verminderden aftrek voor de dubbel uitgetrokkenen toe te passen. HeUlid van Seters vraagt nog, hoe het staat met de steenkolenvergoeding, die den vorige winter is uitgekeerd gewor den. De Voorzitter deelt mede, dat den vo- rigen dag een circulaire van den Minis ter is binnengekomen, waarin vermeld is, dat de steenkolenvergoeding met in gang van 29 October in werking treedt, en weer ƒ1.per week bedraagt, even als den vorigen winter. Hierna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. EETHEN c.a. Vergadering van den raad der gemeente Eethen op Dinsdag 31 October des v.m. 11 uur. Afwezig de heer Vos. De Secretaris leest het formulier gebed, daarna de notulen der vorige vergadering, die onveranderd wor den vastgesteld. Nota van aanmerkingen door Ged. Staten op de gemeenterekening 1932. De Voorzitter licht toe, dat de aanmerkingen hoofdzakelijk van ad ministratieven aard zijn, terwijl over een paar posten ook inlichtingen zijn gevraagd, die nog niet zijn ver kregen. Spreker stelt daarom voor deze nota in handen van B. en W. te stellen ter afdoening, waarmede de raad accoord gaat. Adres van den Bestuurdersbond Land van Heusden en Altena, waarin in opdracht van de in deze gem. wonende leden, verzocht wordt de steunnormen te verhoogen tot f 8 voor man en vrouw en f 1 per ge zinslid toeslag per week. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dit adres voor ken nisgeving aan te nemen, daar de ge meente geen steunregeling heeft. Vaststelling Gemeente-begrooting 1934. De Voorzitter verzoekt de commis sie van onderzoek rapport te willen uitbrengen. De heer Donken voldoet aan dit verzoek en zegt, dat de commissie W.S.C. 2—BOSSCHE BOYS. wel heeft bemerkt, dat alle posten NVSC 2 ontvangt de Bossche Boys. Wi) zeer zuinig zijn geraamd, doch geen achten de reserves er toe in staat deze op- of aanmerkingen heeft en der-! Bossche ploeg onder de knie te houden tenminste als het hun minder tegenloopt hahe aduseeit tot ooiloopige vast- ais verleden week in Oss. Willen de re- stelling op de bedragen, waarop ze serves hun mooie positie behouden, dan den raad is aangeboden. dienen zij morgen voor een overwinning De Voorzitter zegt, dat de be- i lc zor8e?- D?ze wedstrijd, die om half 3 Sluitend if gemaakt met°a.n^,nlLzaI„'eieLhIl grooting sluitend is gemaakt met 80 opcenten op de fondsbelasting en 120 opcenten op de personeele be lasting, dit in verband met het feit, dat voor werkverschaffing steeds meer moet worden uitgegeven. Met algemeene stemmen wordt de begrooting hierop vastgesteld. De heer v. Buuren vraagt of niet een post voor hel Burgerlijk Armbe stuur te Drongelen is uitgetrokken, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt. De heer Donken merkt op, dat werkgelegenheid voor werkverschaf fing ten einde is, maar het niet in de bedoeling ligt opnieuw le beginnen. De Voorzitter antwoordt, dat dit wel t geval is en wel met den dijk te Drongelen, nabij den heer Don ken. De heer Donken vraagt of niet verder gegaan zal worden, waarop de Voorzitter antwoordt van voor loopig niet, men dient eerst af te wachten, hoe het met de financiën afloopt, daarin is 'n llink gat gesla gen en de bodem van de schatkist is te zien. De heer Donken geeft toe, dat de finantiën niet rooskleurig zijn, dit is hem bij onderzoek der begrooting wel gebleken. De Voorzitter sluit hierop de vergadering. (Nsbl. v. Heusden). SPORT. I)E VOETBALCOMPETITIE. Houdt Willem II de leiding! Wint P.S.V. nu misschien Lastige reizen voor de 2e k'lasse leiders. W.S.C. naar Eindho ven. Drie ontmoetingen in Waalwijk. Willem II heeft Zondag te toonen, dat zij de eereplaats, die zij thans inneemt, ook werkelijk waard is. Speelt de oude Tilburgsche club het klaar van Eindho ven te winnen, dan is haar positie niet weinig versterkt. Het zal in Tilburg een spannende partij worden. Ook Longo heeft groot belang bij den uitslag dezer ontmoeting en zal 0111 zelf in de running te blijven, wel van NAC winnen. Voor de onderste plaats is PSVMiddelburg van beteekenis; de kampioenen zullen toch nog wel zoo sterk zyn de Zeeuwen er onder te kunnen houden. BW en NOAI) maken slechts een kleine kans te gen de Limburgsche clubs. Tegelen moet naar TAC en Helmond naar VOS en beide clubs kunnen op een warme ontvangst rekenen. Toch houden wij het op overwinningen der leiders. - Roermond blijft waarschijnlijk baas in Den Bosch. WSC heeft een moeilijke trip naar Eindhoven, 0111 daar de jongste 2e klassers te bekampen. Gezien de pres taties der Eindhovensche ploeg is dat geen gemakkelijk karwei. VVV loopt Waarschijnlijk bij De Valk een nieuwe nederlaag op. Waalwijk geniet 3 ontmoetingen van 3e klassers. In Baardwijk zal het wel het hardst spannen, daar hier het sterke DEVO op bezoek is. RWB kan thuis van TOP winnen, evenals WSC 2 van de Bossche Boys. Het programma luidt: le klasse: Tilburg: NOADBleijerheide. Tilburg: WillemllEindhoven, Breda: NAC—LONGA. MaastrichtMVV—BVV. Eindhoven PSVMiddelburg. 2e klasse A: 4*xelAxelBreda. VlissingenVlissingenAlliance. OosterhoutTSCDosko. Roosendaal: RBCDe Baronie. 2e klasse B: 's-BoschWilhelminaRoermond. Tilburg: TACTegelen. Venlo: VOSHelmond. ValkenswaardDe ValkVVV. Eindhoven: PicusWSC. 3e klasse D. Waalwijk: RWB—TOP. Waalwijk: BaardwijkDEVO. Waalwijk: WSC 2Bossche Boys. W. S. C. PICUS—W.S.C. Voor WSC 1 staat voor morgen een uitwedstryd op het programma. Het be zoek geldt ditmaal de jongste 2e klasser, n.l. het Eindhovensche Picus. Al is deze ploeg de nieuweling, zij behoort in het geheel niet tot de zwakkeren er. heeft tot nog Toe ieder versteld doen staan door haar keurige entrée in de 2e klasse. Voor WSC zijn de Eindhovenaren in 't geheel geen onbekenden. Twee jaren ach tereen hebben immers Picus en WSC lief en leed gedeeld in de promoliecompeti- tie, toen beide ploegen nog streden 0111 hun plaats in de 2e klasse. Het eersto jaar was het lief voor Picus en het leed voor WSC, maar het volgende seizoen waren de rollen juist omgekeerd. Picus toonde echter in het afgeloopcn seizoen dat zij inderdaad in de 2e klasse thuis hoort, door op overtuigende wijze in één seizoen het verloren terrein te herwin nen. Voor het eerst staan WSC eu Picus thans als 2e klassers tegenover elkaar. Wij zijn benieuwd wie zich de sterkste partij zal toonen. De meestcn zullen het op de thuisclub houden, gezien haar zoo uitstekend debuut. Wij houden het echter voor een wedstrijd met een open kans, zooals trouwens de ontmoetingen tus schen beide ploegen steeds zijn geweest. Wel is het zeker, dat de WSC-ploeg mor gen een zwaren dobber zal krijgen. Voor al de achterhoede zal tegen de bekende vuurlinie der Eindhovenaren haar beste krachten moeten aanwenden. Wordt er met vuur gespeeld en bedenken de WSC- ers dat er met eiken wedstrijd meer op het spel gaat staan, dan gelooven we, dat de kansen morgen gelijk staan en dat we ons niet noodeloos ongerust behoeven te maken. Het elftal van WSC is weer eenigszins gewijzigd. De gebr. Aarts zullen back spelen. De middenlinie blijft ongewijzigd en in de voorhoede speelt Roxs links binnen en A. de Jongh, rechtsbinnen. Vertrek per bus om 12 uur. waard zijn en daarom trekken. Bij eventueele afkeuring van 't WSC- terrein wordt dit altijd bekend gemaakt door het niet uitsteken der clubvlag en aan de gewone adressen. W.S.C. 3 en 4. WSC 3 gaat in Den Bosch by DEVO 2 op bezoek. Deze tegenstander is ons nog volkomen onbekend,, waarom er moei lijk iets omtrent de verhouding te zeggen valt. Hetzelfde geldt voor WSC 4, dat het Vlymensche Olympia ontvangt. Deze partij begint om 12 uur, op het WSC-terrein. JULIANA. JULIANA—DEVO, 's-Bosch. Zondag a.s. wordt op het Juliana-ter- rein deze belangrijke competitiewedstrijd gespeeld. Voor Juliana hangt van den uitslag van dezen wedstrijd veel af met het oog op de bovenste plaats. DEVO wist haar 3 gespeelde thuiswedstrijden alle te winnen en ook Zondag zal er door beide partijen alles opgezet worden daar de winnaar de beste papieren krijgt. Onze geelzwarten zullen dus op hefti- gen tegenstand kunnen rekenen, maar daar gewoonlijk tegen de sterkste tegen partij het beste spel wordt gegeven, ver trouwen wij, dat Zondag a.s. er ook alles opgezet zal worden, "daar deze wedstrijd van het grootste belang is. Nu het een on bekende tegenstander is, zullen wij ons aan geen voorspelling wagen, maar zien met spanning den uitslag tegemoet. Dat er voor deze ontmoeting'weer een ongekende belangstelling bestaat, is te begrijpen, daar elk sportliefhebber uit Waalwijk en omgeving het oude DEVO dat vroegef bekend stond als een sterke tegenstander, tegen onze geel-zwarten in den stryd wil zien. Aanvang om half 3. Juliana 2 moet naar Heusden, ook voor onze reserves een zware tegenpartij tegen het nog ongeslagen Heusden; wij hopen dat ook zij het tot een gunstig resultaat zullen brengen. Juliana 3 moet naar Kaatsheuvelsche Boys 2. Juliana 4 heeft eveneens een uitwed strijd tegen Heusden 2. R.W.B. R.W.B.—T.O.P. Eindelijk dus weer eens een thuiswed strijd. Deze pittige ploeg, welke vorige week de WSC-reserves nog geklopt heeft, zal onze jongens handen vol werk geven, doch zij weten wat zy aan TOP hebben, aangezien in Oss, 11a een uiterst spannen- den wedstrijd, de punten eerlijk gedeeld werden. RWB is vorige week weer goed voor den dag gekomen, zoodat zij de in zinking wel weer te boven zijn en dan staat ons een mooie, spannende strijd te wachten, welke met het oog op de kleine kans, gewonnen moet worden. Over het resultaat hopen wij na de laatste tegenvallers, dat dit gunstig zal zijn, te meer daar a.s. Zondag een nieuwe centervoor opgesteld kan worden, wat 't geheel zeker ten goede zal komen, daar deze bezetting de laatste wedstrijden be paald het zwakke punt was. De talrijke supporters, welke zeker met belangstel ling deze ontmoeting verwachten, zullen in groot vertrouwen een bezoek kunnen brengen. Aanvang half 3, terrein RWB. 12 uur: RWB 2BW 5. Een wedstrijd die door onze reserves wel gewonnen kan worden. RWB 4 gaat op bezoek bij Kaatsheu velsche Boys 3. 12 uur. Het RWB-terrein heeft de vele regen buien heel goed verwerkt, zoodat RWB TOP vermoedelijk wel zal doorgaan. R.K.V.V. H.E.C. O.S.S.—H.E.C. 2—3. In een door HEC zeer goed gespeelden wedstrijd is zij er in geslaagd de traditie, om in Oss te verliezen, te breken, door OSS in eigen huis een nederlaag toe te brengen. Hiermede handhaafde HEC haar ongeslagen record en staat na 6 ge speelde wedstrijden nog steeds ongesla gen aan het hoofd der afdeeling. Zijn de HEG-ers van plan reeds het eerste jaar in deze sterke afdeeling een woordje om het kampioenschap te gaan meespreken? Wij kunnen deze vraag nog niet beant woorden, daar er nog 8 zware wedstrij den zijn te spelen. Doch dit is zekci. als HEC in dien vorm speelt als Zondag j.l. legen OSS, dan zal menige tegenstander in deze afdeeling nog '11 zwaren struikel blok aan de HEC-ploeg hebben. Over den wedstrijd zelve het volgende: Direct 11a den aftrap ontwikkelt zich een snel op en neer gaande wedstrijd met HEC, gesteund door den wind, iets in de meerderheid. De eerste gevaarlijke aan val noteeren wij dan ook van de HEC- voorhoede, die dezen middag een schit terende party voetbal speelde. Vanaf het middenveld wordt een aanval op het OSS-doel ondernomen, de geheele ach- terhoede wordt door de HEC-voorhoedc handig gepasseerd en reeds denken we HEC te zien doelpunten, maar de doel- verdediger van OSS blijkt in topvorm ie zijn, want precies op tijd pakt deze den bal voor de voeten van onzen linksbin nen weg en werkt deze zoo verder het veld in. Thans volgen enkele zeer gevaar lijke uitvallen der gastheeren en uit een frezer schiet de linksbinnen den bal on houdbaar langs Eekels, 10. Direct na den aftrap zien wij een keurig staaltje voetbal van onzen midvoor Han Verhoof- stad. Handig passeert deze de geheele OSS-achterhoede en met een schitterend schot jaagt hij den bal langs den verras ten OSS-doelman in het net, 11. Een hartelijk applaus van het groot aantal bezoekers beloonde dit fraaie staaltje voetbal. Door dit succes aange moedigd speelt de HEC-ploeg vol vuur verder. Telkens wordt de OSS-achter hoede door de schitterend spelende HEC- voorhoede uit elkaar gerukt, wat tot ge volg heeft, dat HEC 10 minuten later op nieuw succes heeft. De rechtsbuiten plaatst den bal keurig voor doel, waar Kampman gereed staat om met een vlie- zuiveren zy hun terrein. Als Eekels nog een keurig schot van den OSS-midvoor heeft gestopt, breekt de rust aan met 1-3 voor HEC. Direct na de hervatting krijgen wij wederom hetzelfde vlugge spel te zien als van voor de rust. OSS is thans, gesteund door den wind, iets in de meerderheid, alhoewel de HEC-aanvallen gevaarlijker zijn. Het eerste succes komt echter aan den kant der gastheeren, als na 20 minu ten spelen hun midvoor den bal uit een voorzet van rechts onhoudbaar in het doel schiet, 23. Thans bereikt de wed strijd haar hoogtepunt. Aan de eene zijde wordt gewerkt voor den gelijkmaker en aan de andere zijde om den voorsprong te behouden. DE HEC-voorhoede blijft echter het gevaarlijkste, doch is echter niet zoo productief als voor de rust. Onze midvoor herhaalt nogmaals hetzelfde spel als van voor de rust. De geheele OSS-ach terhoede heeft hij reeds gepasseerd, de keeper, die het gevaar ziet, loopt uit; ook deze wordt door onzen midvoor ge passeerd en juist als hij den bal kalm in het doel wil plaatsen, pakt de OSS-doel man hem bij de voeten vast, waardoor Han zelf boven op den bal valt. Den scheidsrechter is deze overtreding echter niet ontgaan en kent hiervoor HEC zeer terecht een strafschop toe. Deze wordt door den linksbinnen hard onder tegen den paal geschoten, waarna het leder door den back verder het veld wordt ingewerkt. OSS komt hierna nog even geweldig opzetten, maar onze aanvoerder Eekels en zijn jongens laten zich niet meer ver schalken en onder groote spanning komt het einde. Voor Zondag is vastgesteld HEC 1-KJW I11 Oisterwijk wist HEC een kleine 32 overwinning te behalen. Dit was toen de eerste wedstrijd van KJW. Na dien tyd is er echter geen enkele vereeniging in geslaagd dit te herhalen. Zelfs het sterke SVD uit 's-Bosch kon het Zondag j.l. met veel fortuin, zooals het Huisgezin schreef, niet verder brengen dan een gelijk spel 22. Om de HEC'ers voor dezen wed strijd aan te sporen, zal wel overbodig zijn. De kracht van KJW is hun genoeg- 1 zaam bekend. Dat het er Zondag a.s. zal spannen op het HEC-terrein, lijdt geen twijfel, men zie hiervoor slechts naar on derstaande ranglijst der leidende veree nigingen in deze afdeeling. Slaagt HEC er in ook dezen wedstrijd te winnen, dan heeft zij niet alleen nog de leiding, maar tevens een zware concurrent voor de bo venste plaats voorloopig uitgeschakeld. Dus HEC'ers, Zondag met vuur u in den strijd geworpen voor de overwin ning, want bedenk dat een nederlaag tl op de derde plaats brengt. Ziehier de stand der leidende clubs: gesp. gew. gel. verl. pt. HEC 6 4 2 0 10 KJW 6 4 119 SVD 5 3 2 0 8 De wedstrijd vangt aan 0111 half 3. HEC 2 moet naar HVV 1, wat ook een zware wedstrijd voor onze reserves be looft te worden. HVV bezet momenteel de 2e plaats in hun afdeeling, zoodat wij onze jongens niet veel kans geven. Eclu ter weten wy, dat de HEC-ers zich steeds blijven geven tot de laatste minuut. Hier komt nog bij dat dit een plaatselijke ont moeting is, zoodat de uitslag van deze wedstrijd nog wel eens verrassend kan zijn. R.K.V.V. H.V.V. WILHELMINA—H.V.V. 3—4. Zondag 1.1. speelde HVV tegen Wilhel mina en wist 11a een goed gespeelde wed strijd er in te slagen Wilhelmina in eigen huis te verslaan. Voor deze wedstrijd was veel belangstelling en de toeschou wers hebben kunnen genieten van een zeer sportief spel van weerszijden. In het begin opent de midvoor van HVV de score en spoedig daarop doelpunt Wil helmina onhoudbaar en nog voor de rust weet zij de leiding te nemen, 21. Maar nog geen 15 minuten na de her vatting was de stand 24 voor HVV. Wilhelmina probeert op te halen, maar dat gelukt hen echter niet. Even voor 't einde verkleinde de midvoor den achter stand, 34. HVV heeft verdiend dezen wedstrijd gewonnen. HVV speelde een goede partij, hoewel ze met een 2-tal invallers speelden. H.V.V.—H.E.C. 2, Waalwijk. Voor Zondag a.s. staat voor. HVV we derom een zware wedstrijd te wachten, n.l. de reserves van HEC komen op be zoek. Deze ploeg is er dit seizoen nog niet in geslaagd om een overwinning te boeken en zal er Zondag alles opzetten 0111 deze aan HVV te verdienen. Maar daarom raden wij ook onze HVV-ers aan 0111 van het begin tot het einde met vuur te strijden. De wedstrijd begint 0111 12 u. Wij wenschen onze jongens veel succes. DRUNEN. Zondagmiddag had alhier een compe titiewedstrijd plaats tusschen de Spor ters II en VJC 1, beiden alhier, die ge wonnen werd door de Sporters met 82. De wedstrijd onderscheidde zich in hoofdzaak door buitengewoon ruw spel der Sporters. De Sporters 1, alhier, speelden Zondag op eigen terrein voor de competitie te gen VIOD 1 uit St. Oedenrode en wonnen met 42. gend schot onhoudbaar het 2e doelpunt voor HEC te maken, 12. Nog zijn de gastheeren niet van deze omwenteling bekomen of even later volgt wederom 'n gevaarlijke HEC-aanval. De linksbuiten passeert vlug enkele spelers, plaatst den bal keurig voor doel. Onze rechtsbinnen stopt deze voorzet, draait zich snel om den linksback heen en doelpunt dan on houdbaar, 13. Dit wordt OSS toch te bar en geweldig komen zij thans opzetten. Onze achterhoede, met aan het hoofd de doelman en de rechtsback, weet echter van geen wijken en met verre trappen GEMENGD NIEUWS. Drie menschen bewusteloos gevonden. Gistermorgen trok het de aandacht van de buren en kennissen, dat van het gezin van de weduwe H. C. van den Berg, te Schoonhoven, zich niemand vertoonde. Eerst na den middag nam de timmerman de Lange het initiatief om een familie lid in kennis te stellen met het on gewone verschijnsel. Samen wisten zij de achterdeur te forceeren. Opeen der slaapkamers vond men de 74-jarige weduwe van den Berg bewusteloos te bed en haar 43-jarige dochter bewusteloos op een stoel. Op een andere slaapkamer vond men den 66-jarigen broer van de weduwe eveneens bewusteloos te bed. Tot 8 uur 's avonds was het nog niet gelukt de slachtoffers tot be wustzijn te brengen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. In de woning heeft geen kachel gebrand en van de gasleiding bleek de hoofdkraan afgesloten te zijn. Ten einde eventueele voedsel vergiftiging op te sporen, heeft men den maaginhoud van de slachtoffers onverwijld naar Utrecht opgezonden voor laboratorium-onderzoek.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7