Nieuws uil KaalsheuTe1. I" De uitslag van de Zondag alhier gehouden wedstrijden is: Juliana 1Baardwijk 2 40; Julia na 2Baardwijk 3 70; PSVHol- landia, Haarsteeg, 05. Aan den len competitiewedstrijd van den pas opgerichten Bond S.O.S., die zich onthoudt van wedstrijden op de vereeniging het vorig jaar in de Apollo-zaal hield. De zaal was vol, al hadden we, zoo als de Penningmeester zich uitdrukte, verwacht, een grootere opkomst van den gegoeden stand. De harmonie van het gezelschap was zoo welwillend het eerste half uur te musiceeren, waar- Zondag, is Zaterdag deelgenomen door voor het publiek zeer dankbaar was LONGA, alhier tegen Wilhelmina uit A,s slotmarsch kregen we een compo Wijk. Longa verloor met 12. De uitslag van den damwedstrijd H. en A. bij V. D., van gisteren, is als volgt Pellekaan won van Jonker en De Joode van Bax. A.s. Maandag heeft de laatste ronde plaats. De stand is thans: gesp. gew. rem. verl. pt. 7 7 5 2 A. de Graag 4 3 1 0 J. Pellikaan 4 3 1 0 C. de Joode 4 2 1 1 C. Bax 4 1 0 3 A. Deurloo 4 1 0 3 G. Jonker Kaatsheuvel, 0 Oct. '33. 1 sitie te hooren van een der jongste Euphonianen, den jongenheer v. Gulik, waarin hij tot uitdrukking heeft ge bracht, iets voor de toekomst van het gezelschap te kunnen worden. Met de hem eigen bespraaktheid hield de voorzitter, de Weled. heer M. A. van der Wee, een openingsrede, waarin hij een resumé gaf wat de ver- eeniging sedert haar ontstaan (Mei '32) reeds voor de plaats geweest is; waar in hij hulde bracht aan de nagedacht tenis van de eerw. Zuster Bmiliana, die ruim een jaar lang de ijverige be kwame Enquetrice van de T.b.c.-ver- eeniging was en ons zoo spoedig door den dood moest ontvallen; waarin hij wees op de groote uitgaven, die de T.b.c.-bestrijding vraagt en die thans voor onze plaats reeds ver de 7000. overschreden hebben; waarbij hij de nadruk legde op het machtige werk in de T.b.c.-bestrijding gelegen in de kin- Rijkspostspaarbank. Op het Postkantoor te Kaatsheuvel I deruitzending en den steun verzocht en de daaronder ressorteerende hulp-1 om door te kunnen gaan op den weg contact af, toen plotseling door tot nu toe onbekende oorzaak, de benzine in de tank vlam vatte. Hoewel de ca bine in een oogwenk een en al vuur was, zag de bestuurder toch nog kans, hieruit zonder de minste verwondingen te vluchten. Het vuur, dat den geheelen omtrek in een sterk rooden gloed zette werd steeds feller, door den nog steeds toe stroomenden benzine, wijl men dooi de ontzettende hitte en groote vlam men geen kans had gezien de aftap slang uit de tank te lichten. Met snelblusschers en waterleiding, werd door het A.T.O.-personeel, dat nog in de garage werkzaam was, het vuur bestreden, dat men na ongeveer een kwartier meester was. De auto werd grootendeels vernield en is naar wij vernemen niet verzekerd. Het on gewone straattooneeltje trok natuur lijk binnen enkele oogenblikken hon derden nieuwsgierigen naar de Hoofd straat. Bekroond. Het duo Marino Jeanette alhier werd op het duetten-concours uitgeschreven door Udensch Mannenkoor, Zondag j.l. door de jury met den eersten prijs be kroond. Zeldzaam Jubileum. gen achtereen had hij niet kunnen wer ken, tengevolge van de mishandeling. Getuige vraagt 8,50 schadevergoe ding urn de doktersnota te voldoen. Getuige A. v. B., melkrijder te Vrij- hoeve-Capelle, had de mishandeling gezien en geroepen: „Schaam je om zoo'n ouden man te mishandelen". De eisch luidde 25.boete subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak volgt nader. kantoren werd gedurende de maand October 1933 ingelegd 23778,98 en terugbetaald 31450,21. Gegund. BURGERLIJKE STAND. KAATSHEUVEL. Van 15 t.m. 31 October 1933. Geboren Johannes Hendrikus z.v. Andreas A. Dekkers en A. C. van der Wouw. Jo hannes W. A. M. zv Theodorus F. Capetti Allereerst wil ik voorop stellen dat het gros van het publiek niet voldoende ontwikkeld is om ook maar tot in de verste verte te be- begrijpen wat U daarmede bedoelt, hetgeen ik als een compliment be schouw, want het zijn theoriën, welke tot in het uiterste voor ons onaanvaardbaar zijn. U schrijft eerst dat U niet wilt beweren dat de Ned. Nat. Socialis ten tot dezelfde theorieën zullen ver vallen, maar U vervolgt met de be merking; dat de grondslag van het Nat. Soc. averechts en heidensch is, en dit ook in zijn uitingen toont, dit zelfs eventueel hier niet minder zou doen. Met andere woorden spreekt U zichzelf tegen en wekt dus thans ingeslagen. Speciaal het barak concours dat 11 Nov. a.s. zal geopend worden beval hij in ieders belangstel ling aan. De penningmeester, de Edelachtb. Bij onderhandsche aanbesteding is I heer L. J. van der Horst, vervolgde onder architectuur van den heer H. J. I hierna met een financieel overzicht, van den Heuvel alhier, het bouwen I waaruit bleek dat de inkomsten ruim van een woonhuis voor rekening van I 8250.bedragen hebben. De duiven- den heer N. J. Klijn, gemeente-bode al-1 organisaties droegen hiervan bijna hier, opgedragen aan Gebr. Brekel-1 1000.bij, wat een verdiend applaus mans te Kaatsheuvel, metselpost en S". I in de zaal ontlokte. De collecte voor J. Pepping te Kaatsheuvel, timmer-1 kinderuitzending bracht 350.op, post. de eerste bloempjesdag ruinn 200. Bij onderhandsche aanbesteding is I de bijdrage van Prov. en Centr. Ver- het bouwen van een woonhuis voor I eeniging voor de uitzending ,1876. rekening van den heer H. J. van den I Aan contributie werd ruim 1000. Heuvel alhier gegund aan: L. van Lu-1 geïnd, van de vereenigingen 298. xemburg, unetselpost; J. F. Cornells-1 ontvangen, terwijl de bussen in fa sen, timmerpost; A. van den Dungen, I brieken, winkels en café's met een op- ijzerpost; W. Dieltjens, lood- en zink-1 brengst van 535.het bewijs lever- werk; G. Markus, electriciteit en Jan I den dat vele kleintjes één groot maken. Smit, glas en verfwerk, allen te Kaats heuvel. Hetj saldo bedraagt nog slechts ruim 550.wat niets beteekent, als daar tegenover moet worden gesteld, dat er in het afgeloopen jaar weken waren die alleen aan uitzendingskosten 63 Frans Borsten, R.I.P. Hedenmorgen had de plechtige uit- vaart en begrafenis plaats van den vroegen. Onder de staat van uitgaven Weled. heer Fr. Borsten, Eerw. Presi- I noteerden wijbijna 500. aan ver- dent van het R.K. Parochiaal Zang-1 strekking van melk; 230. aan koor. Met den heer Borsten is heenge- vleeseh, 183.— aan ldeeren, 185. aaan een onzer meest respectabele in-1 aan beddegoed, 400. aan zieken- gezetenen van den eenvoudigen geest I huis, 3011.aan sanatoriumverple- die eens een sieraad was van onze ging en 1552 aan kinderuitzending burgerij. Hij was gekend, geacht en Spreker bracht dank aan allen, die bemind door allen die op eenigerlei hielpen, speciaal aan de neringdoen wijze met hem in aanraking kwamen. I den voor hun steun bij diverse gele- Vanaf het jaar 1876 was hij werkend genheden. lid, ruim 25 jaar bestuurslid en; sedert Dr. Th. F. Cappetti hield hierna een een 8-tal jaren Eerw. President van spreekbeurt over de T.b.c. en hare be- het R.K. Parochiaal Zangkoor. Toen strijding. Hij zette uiteen hoe reeds in zijne stem-en krachten minder werden de grijze oudheid de Tuberculose als legde hij de verantwoordelijke functie longversmelting bekend was; ging na van President in 1de handen van Pas- dat in 1851 de t.b.c. als infectie-ziekte toor Mgr. Völker neer, die hem voor bekend werd en in 1882 de t.b.c. bacil zijne vele verdiensten tot Eere-Presi- ontdekt werd. Hij besprak de soorten Op 20 November a.s. zal de Weled. heer P. v. Bokstel, de organist van on ze R.K. Parochiekerk, den dag herden ken dat hij vóór vijftig jaar als lid van het koor werd aangenomen. Nog dage lijks vervult de plichtsgetrouwe een voudige man zijn taak aan het orgel. R.K.V.V. „DES". Zondag speelde onze R.K.V.V. Des met 5 elftallen voor de competitie. DES I speelde thuis om half 3 tegen St. Michielsgestel en behaalde een ver diende overwinning met 32. Voor de rust was het een spannende mooie wedstrijd. De DES-voorhoede was vooral goed op dreef en er werd fraai gecombineerd. Toch maakte St. Mi chielsgestel de eerste goal, die de kee per had kunnen houden. Spoedig daar op was de stand door een goed gericht schot van onzen imid-voor gelijk, 11. Een goed aangegeven bal benutte de linksbuiten met een hard schot, 2—1. Lang had DES daarvan niet plezier, want uit een vrije trap maakte Ggstel weer gelijk. De strijd werd spannend en hard werd er gestreden om leiding, die ten slotte werd genomen door DES rechts binnen. Na de rust was geen van beide par tijen nog in staat te doelpunten. De beide achterhoeden beheerschten het veld volkomen en verandering in den stand kwam niet meer, zoodat DES weer twee kostbare punten kan noteeren. DES II A stelde danig teleur,en ver loor van Quick met 9—0. DES II B kon het ook niet tot een overwinning brengen en moest tegen St. Joseph het onderspit delven met en A. W. A. Hulshof. Johannes M zv Gerdilus P Hendriks en P J v. Wanrooij. Gerardus P zv Paulus P Hazenberg en A M Peeters. Petronella M. J. dv Jo hannes Kcmmeren en Maria J. Driessen. Johannes D. zv Hubertus Nouwens en P. M. Verboven. Henriette A. J. F. dv Petrus J. A. Snoeren en M. F. Lom- barts. Johanna G. dv Cornelius J. van Wanrooy en A. v. Dongen. -- Petronel la C C dv Adrianus van Rooij en C. P. de Jong. Joseplia A. M. dv Cornelis J. Kolsteren en Th. J. Leuven. Anna E. M. dv Martinus J. Hornnian en E. J. C. v. Riel. Maria J. J. dv Johannes P. Bink en C M van Oers Cornelis J. zv Mari- nus Abrahams en H. van Delft. Hen rica \V. dv Martinus J. Broeders en H. van den Broek. Maria A. C. dv Fran- ciscus G. Elshout en C. A. M. van Riel. Johanna L. dv Lambertus J. Mutzers en A. M. van Dijk. Overleden: Maria Elis. van Lieshout, 52 jaar. Maria Lugters, echtg. van Th. Sins, 75 jaar. Johannes C. Janssens, echtg. van W. van Helvoirt, 77 jaar. Gehuwd Petrus J. M. van Rooij, 27 jaar en Jo hanna M. de Brouwer, 28 jaar. RAAMSDONK. Van 28 October t.m. 3 Nov. 1933. Geboren: Lucia A. dv Johannes H. OomeAYaas - Josephine M. M. dv Waltlier B. F. H le Hane-Vissers. Dorothea M. C. H. dv Johannes F. M. de Beer-Claessens. Jo hannes C. zv Cornelis IJpelaar-Heijne. Overleden Quirinus P. A. Nuijten, oud fi dagen. EETHEN. Geboren: Leendert zv M. van Beuzekom en J. M van Hoven. Gehuwd J. van Hoven, oud 29 jaar en H. J Burghout, oud 26 jaar. P^ Kant oud 31 jaar en .T. Lankhaar, oud 27 jaar. Overleden: Gcene. Ingekomen: Joh. van Hoven uit Den Helder. A de Koster uit Dinteloord. Cor Roubos uit Bussum. Vertrokken: J. W. G. de Wit en gezin naar Tilburg. G. de Wind naar Dussen. A. Bax naar Heusden. A. de Ruiter naar Wijk en Aalburg. moedwillig den indruk dat ook wij S.S.B.ers eventueel bovenstaande wetten in de toekomst willen toe- jassen. Dit is een bewuste misleiding die volgens mij alle grenzen van fatsoen te buiten gaat. Een derge- ijke wijze van bestrijding zijn wij van de' zijde der S.D.A.P. gewend, doch verwacht ik toch zeker niet van U. De wet omtrent het Arisch Ras is in ons Program reeds verworpen, daar iedere Israëliet in onze Bewe ging welkom is, onder dezelfde voor waarden als ieder ander Nederlan der. De Sterilisatie—wet wensch ik hier niet nader aan te duiden, aan- dent benoemde. van tuberculose en de leeftijden waar- Het Zangkoor bracht aan zijn oud- in de ziekte het meest verwoestingen President alle eer, die het geven kon. I aanricht. Hij schetste een sprekend Uitgevoerd werd de 3 stemmige Re- geval van infectie van 'n Friesche on- quiem Mis van Perosi. Na de H. Mis derwijzer, die ruim 50% van de kin- werd aan de lijkbaar het ontroerend deren in zijn klasse met t.b.c. besmet schoone „Beati Mortui" van F. Men- heeft. Daarna kwam hij tot de midde- delsohn Bartholdy gezongen, terwijl len om de t.b.c. te genezen. Op de al- bij de geopende groeve alle Liturgi- lereerste ,plaats geldt hier de Profilax sche gezangen door het koor verzorgd het voorkomen der ziekte. Daar- werden. DES 111 A deed het beter en won in een aardig gespeelde wedstrijd van Volharding II 'met 21. DES III B kwam met de kous op den kop thuis van Loonopzand. Veertien maal werd hun doel doorboord, waar- tegen zij geen enkele maal konden scoren. R.K. Patronaat St. Jan. voor is noodig de bron te ontdekken. In dit opzicht was het werk der Zus- ter Enquetrice onbetaalbaar. Ook spr. Zondag 5 November j.l. ging in ie I hracht haar nagedachtenis een woord Patronaat het Bijbelspel „JOB dooJjvan hulde. Na ontdekking en vaststel de tooneelvereeniging „Ons Genoegen dia e is afz0ndering gebo- van Huize Nazareth uit Tilburg. Er reinheid> licht en lucht en was in de opvoering veel te loven. De g yoedi >t Werk der Spijskoke- jn, leerrijk, diepzin- Gheon gewend zij nig, soms humoristisch getint. Ook decors en grime waren z&?r te roemen. Alles te zamen een goed ver zorgde opvoering. Maar, o jammer, de zaal. Zeer schaarsch waren de toehoorders en die uitzending allernoodzakelijkst. Spre ker eindigt met steun te vragen voor 't groote doch dankbare werk van de t.b.c.-bestrijding. Voorzitter, Penningmeester en Spre ker kregen dankbaar applaus voor hun zakelijke, leerzame uiteenzetting. Het ontstellend leege zaal zal, zooals altijd, huvmoristische duo van der Velden en fascineerend gewerkt hebben op (Ie Co^ Loon_op_Zand gaven, met spelers, gewend aan volle zalen, aai verzorgd acompagnement van zal het ook wel aan të wijten zijn, dat M yan Nieuwstadt het spel hier en daar wat mat vsas. eenige scènes> waarna de ver- Ook de figuur van, de oudste der drie koop. aanving van een 40-tal groo- vrienden van Job eek jat overdre- honken prijzen van 0nze ven, de stem te schel en daardoor wat Middenstandeps en neringdoenden. Met onverstaanbaar. Maar ovengens was zaa] gehouden, Was de het zeer goed werk en het is doodjam- Weryan ruim f 100._. mer, dat Kaatsheuvel deze gelegenheid niet beter heeft weten te benutten, te meer daa'r de opbrengst voor een edel doel bestemd was. T.B.C.-avond. Auto in brand. Dinsdagavond ongeveer 7 uur stond de Chevrolet-vrachtauto van Th. K. al hier aan de Texacopomp bij de A.T.O De tweede propaganda-avond van benzine in te (nemen, de plaatselijke T.b.c.-vereeniging in de I)e bestuurder J. K., die in de cabii e zaal van Euphonia gehouden, is voor- op de vóór het tanken, half opgelichte al niet minder geslaagd dan die welke zitting was blijven zitten, zette het -1. RECHTZAKEN. Smokkelaars. Ph. v. ,R. en J. v. R., kooplieden te Wijk, hoorden ieder 50.— boete te gen zich eischen wegens smokkelen van een partij suiker. Ze werden ieder veroordeeld tot t 5 boete of 5 dagen hechtenis met ver beurdverklaring der suiker. Vonnis bevestigd. Het gerechtshof bevestigde in hoo- ger beroep het vonnis, waarbij J. de W., koopman te Wijk en Aalburg, ver oordeeld werd tot 2 maanden gevan genisstraf. wegens het smokkelen van suiker. Mishandeling. M. v. d, Sch., schoenmaker te Kaats heuvel, had zich te verantwoorden wegens mishandeling op W. v. E. al daar. Verdachte ontkende inaar viel later toch door de mand en gaf toe in den vroeger morgen van E. te lijf te zijn geweest, maar verontschuldigde zich, als zou v. E., nadat hij, per fiets zijnde, herhaaldelijk had gebeld niet WIELERSPORT. RAAMSDONK. Op de Wielerbaan „Het Vliegend \V iel" zijn j.l. Zondag groote clubwedstrijden gehouden, waarvan de uitslag is als volgt Sprint Nieuwelingen: 1 Dalmaijer; 2 D. Pol; 3 N. Pol; 4 Ro- zenbrand; 5 A van Leest; 6 de Gast. Sprint Junioren: 1 Vissers; 2 Lievens; 3 van Kuijk; 4 v. Strien; 5 van Delft; 6 Gerritse. Achtervolgingswedstrijd over 20 baan- ronden: 1 Vissers, ingehaald na 14 ronden; 2. Gerritse. Eigen kracht Nieuwelingen over 20 baanronden: 1 van Leest, 12 punten; 2 D. Pol 10 p.; 3 Dalmaijer 8p.; 4 Rozenbrand 6 p.; 5 N. Pol 4 p.; 6 de Gast 2 p. Eigen kracht Junioren over 20 baan ronden: 1 van Strien 12 p.; 2 Lievens 8 p.; 3 van Kuijk 7 p.; 4 Vissers 5 p.; 5 v. Delft 5 p.; 6 Gerritse 0 p. Koppelwedstrijd over 130 baanronden: 1. van Leest-Vissers; 2 Dalmaijer; 3 Pol van Strien; 3 Roosenbrand-de Gast. gezien dit niet in deze kolommen thuisbehoort, maar dit zeg ik U Een dergelijke wet wordt door ons tot in het uiterste bestreden. De toe lating der Euthanasia, waaraan U zulke woorden wijdt is in strijd met iedere Goddelijke wet, en dus reeds van te voren verworpen, dus zeer zeker door ons. En dan gaat U verder maar weer voort over die zgn. diepbedroevende Duitsche toestanden. Het ware beter U eerst eens op de hoogte te stellen met de verbeteringen welke ook daar hebben plaatsgevonden, maar bui tendien heeft onze Beweging met die zgn. toestanden, noch in Duitsch- land, Spanje of Mexico, ook maar iets uit te staan. Wij strijden immers voor een nieuwen gezonden Neder- landschen staat, welke gefundeerd zal worden op ons leidend beginsel „Voor het zedelijk en lichamelijk welzijn van een volk is noodig een krachtig staatsbestuur, zelfrespect van de natie, tucht, orde, solidariteit van alle bevolkingsklassen, en het voorgaan van het algemeen natio naal belang, boven het groepsbelang, en van het groepsbelang boven het persoonlijk belang." En gij Heeren Bestuursleden eener partij, welke 16 jaren geslapen heeft, die thans wakker geschrokken zijt, uit Uw 4-jarige rustperiode, n.l. van verkiezing tot verkiezing, thans is het te laat om de Nat. Soc. geest te stuiten, want ieder rechtgeaard Ne derlander, hetzij Kath. Prot. ol Jood zal met bezieling voor ons strijden en niet zijn kracht verknoeien aan partijen als de Uwe, doch integen deel schouder aan schouder met ons voortgaan tot bereiking van ons doel een Nederl. Nat. Soc. Corpora, lieven Staat. In de hoop dat ik Uwe artikelen in den vervolge als zijnde een waar dige bestrijding, onbeantwoord kan laten, dank ik U Mijnheer de Re dacteur voor de verleende plaats ruimte. Hou Zee. De Propaganda Leider N.S.B. Kring den Bosch Giesen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Waalwijk, 7 Nov. 1933. Mijnheer de Redacteur. Hoewel het mij niet mogelijk is, op alle stukken in de pers van den Kring den Bosch te antwoorden, is het laatste artikel in Uw geacht blad van het bestuur der R.K. Kies- vereeniging Waalwijk van dien aard, dat ik nogmaals toestemming moet verzoeken voor eenige plaatruimte in Uwe kolommen. De beschouwing over het staats- absolutisme in den Nat. Soc. staat hebben uitgeweken en tenslotte de is van dien aard dat hierop alleen kruiwagen die hij bij zich had over- reeds een verweer van eenige ko- dwars op het fietspad hebben gezet, lommen noodzakelijk zou zijn, hiei- zoodat verdachte niet goed kon pas- voor zijn echter onze partijbladen en openbare vergaderingen etc. Getuige W. v. E. verklaarde niet met Dan komt echter het stuk wat ik ziin kruiwagen opihet fietspad te zijn als een absoluut misleidende vólks- bewees hij had evenmin hooren bel- voorlichting beschouw, en waartegen len plotseling had getuige een slag ik dan ook met klem protesteer. L gekregen en was daarna zonder eenige schrijft over sterilisatie wet, de toe reden toegetakeld, zoodat een dokter lating der Euthanasia benevens over eraan te pas moest komen. Enkele da- de wet omtrent het Arische ras. BUITENLAND. Dr. Göbbels als getuige. Göbbels zal in de heden te houden zitting van het Rijksdagproces als getuige worden gehoord. Ook de Bulgaarsche verdachte Dimitrof zal de zitting dan weer mogen bijwonen. Gisteren was er een conflict tusschen Dr. Teichert en Dr. Werner. Nieuw oorlogsmateriaal in Frankrijk. Het Fransche Ministerie van Lucht vaart heeft opdracht gegeven tot het aanbouwen van zestig nieuwe oorlogs vliegtuigen en wel in fabrieken bij Parijs en te Toulouse, overeenkomstig de nieuwe plannen om den aanbouw van militaire vliegtuigen te decentra- liseeren. Een waardevolle postzegel-collectie. Er is een strijd gaande om een enkele één-centspostzegel van Britsch- Guyana uit het jaar 1856, het eenige exemplaar, dat bestaat. De gegadigden voor dit kostbaar zegeltje zijn Mevrouw Arthur Hind, de weduwe van een i Bij Ruwe Handen Parol 3- TT. XT nniMiAf K 11 1 1 lil M111* O H.l' I i 1 i

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7