ÏE Wil] Vil HET ZUIDEN. B. Ilolsterea-Lafiarüe GROOT CONCERT Kolsteren-Lagarde PERMANENT. Voor iijne Comestibles OP MAANDAG 13 NOV. 1933, NA AFLOOP BAL. St.Nicolaas geschenk W. VAN RAAK Dames, Mo. 91.- Zaterdag 11 Nov. 1933. 56e Jrg. Hitier een barbaar. Wordt Mussolini Voorzitter mede, dat deze niet ver- geleid door geestelijke wilskracht, hoogd zal worden ondanks de hoogere Hitler en met hem Goring en j bijdrage van 2 cent per lid aan den DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 10 Nov. 1933. Hoopt In Wna wtjk. Steunt de Waalwllksche handel en industrie. W. B. Dr. Schaepman voor de R. K. Kiesvereeniging. Donderdagavond sprak Dr. F. Göbbels, laat zich leiden door de brute hartstocht. Als persoonlijk heden zijn beiden echter zeer onvol komen doordat zij van het primaat van den wil uitgaan. In hun een zijdigheid echter zijn beide geniaal, en daarom begeesteren zij vooral de jeugd. Het volkskarakter van den Italiaan noemde spr. begeesterd, dat van de üuitscher echter slaafsch, wal blijkt uit zijn blind dweepen met een Hitler,' die toch als persoon zeer on volkomen is. Daartegenover stelde spr. hel nuchtere karakter van den Neder lander. Daarnaast wees spr. nog op het 2e groote verschil tusschen Nederland en Statenkieskring. Spreker vertrouwde dat diegenen, die het kunnen, wat meer dan het minimum (15 cent) zul- Schaepman uit Nijmegen in een Dllitschiand: Nederland is geen groo- bijeenkomst der R.k. Kiesveieeniging niogendheid, Duitschland echter in de groote zaal van den Gilden- bond. De zaal was goed bezet. j spreker waarschuwde ten slotte te- Het openingswoord werd gesproken >het bliml aannemen van een an- door den Voorzitter van de R. K. derg Regeering! Ais men tje huidige Kiesvereeniging, de heer J. W. van wantr0liwt, is dat nog geen Heesbeen. Hij verwelkomde in het q* aanstonds zijn vertrouwen bijzonder den spiekei. ecn njeuwe beweging te stellen. Spr. schetste de nooden van onzen Mcn moet z °dat men met het tijd-op politiek, economisch en fin an- onkruid njet d(? {arwe wegneemt. cieel gebied. De weieldcrisis biengt Tenslotte uitte spr. de meening, dat ons terug lot n levenspeil dat-ver ligt ...ch (]e nationalistische be- beneden dal wat we gewend waren. aansiuiten, juist omdat zij Harde maatregelen worden gevraagd nationaal sevoel hebben. Had len geven. Debat. l)e Voorzitter gat hierna gelegen heid den spreker vragen te stellen, waarbij hij er echter nadrukkelijk op wees, dat het niet de bedoeling was in een vruchteloos debat te vervallen. De eerste vraagsteller was de heer W. Giesen, propaganda-leider der N.S.B. in 'den kring Den Bosch, die meende in de uiteenzetting van dr. Schaepman vergeefs gezocht te heb ben naar den kern van het nat.-soc., van het staatsstreven dat de grondslag is van het fascisme in verschillende landen en straks ook van het staats bestel van Nederland. Spreker had J ook iets willen hooren omtrent de po sitieve staatsleer van den fascistischen staat. Spr. vroeg een nadere toelich ting van de gedachte der R.K. Staats partij over den corporatieven staat, event, de corporatieve maatschappij, die den laatsten tijd door de R.K. St. Partij gepropageerd wordt. Spreker had de bedoeling op nog meerdere punten in te gaan, doch hij wil het hierbij laten, daar het niet in de be doeling ligt een debat uit te lokken. Dr. Schaepman wierp den vraag- ctollor (popn rhit mem moot uitgaan naar Een greep uit ons assortiment: Delicaat Ansjovisch Thon d 1' hade, Guffelbitter Horm'stersille, Cocklailsild Schrimps, A pet it Sild Sardelringen, Fillets d' haring. Fijnste soort Kiee/t, Crab Faling in Gelei, enz. Met de verzekering 100 °/0 KWALITEIT. Grootestraat 199 WAALWIJK. Teleph 139. hetzelfde: kath. kiezers. De St. P. moet algemeen blijven, zooals ook het kath. geloof algemeen is. Mussert beweert dat hij in staat is r-, p i i longen mee nu warm voor t Fascisme, ofschoon D« had cen harte_ van ze het do, 1 van ktFasmme met |jjk app]aus jn onltvangsl te ncmen. kennen. Om te dergelijke ongezonde begrippen zich baan breken heeft het bestuur deze vergadering belegd. Spr. gaf hierna het woord aan Dr. Schaepman. Rede Dr. Schaepman. Dr. Schaepman begon zijn rede met het stellen der vraag: Bestaat er in ons land reden om het Italiaan- sche of Duitsche facisme te volgen? Daartoe wees hij op de omstandig heden en den geest die voorwaarden voor de beweging zijn, om vervol gens na te gaan of diezelfde om standigheden en diezelfde geest ook in ons land aanwezig zijn. Spr. betoogde dat de geschiedenis bewijst dat Facisme en fascistisch regiem twee verschillende dingen zijn. Het gezag dat Hitler en Mussolini hebben, ontleenen zij niet aan hun beginselen, doch aan de positie die zij in hun staat innemen. Hij wees erop dat onderscheid moet gemaakt worden tusschen de erkenning van een gevestigd gezag en het hevordeien van een gezag dat nog gevestigd moet worden. Men mag niet opstaan tegen een gevestigd gezaj, tenzij dit absoluut tegen het algemeen welzijn indruischt. Even zeer is het echter verkeerd een be weging aan het gezag te helpen, waarvan de beginselen foutief zijn. Daarom achtte spr. net noodzake lijk de beginselen van het facisme uiteen te zetten. Spr. schetste daartoe uitvoerig den ontwikkelingsgang die hel Ilaliaan- sche facisme, voorbeeld voor het Duitsche Nat Soc heeft doorgemaakt Hij moest daarbij concluded en dat er in den grond, hoe onwaarschijn lijk het ook lijkt, een groote over eenkomst bestaat tusschen het Fas cisme en het Communisme. Het eenige verschil is dat het Fascisme nationaal, het Communisme daaren tegen internationaal is. Reide gaan echter uit van den grondslag der menschelijke productiviteit en schep pingsdrang. Spr. beweerde dat het Italiaansche fascisme meer weg heeft van het Russische communisme dan van het Duitsche Nat. Soc. Spr. ging daarna dieper in op de stelling van Mussolini dat de mensch als zoodanig niets is, welke idee teruggevonden wordt in het program van de N. S. B. Het facisme beschouwt het leven alleen als de tijd tusschen geboorte en dood, een voorbijgaand bestand deel van den staat. Echter is het terrein van den staat veel beperkter dan het fascRme leert, n.l. slechts de handhaving der uiterlijke orde. De staat kan niemand verplichten Katho liek te zijn en kan niemand ver bieden naar zijn overtuiging com munist te zijn. De vergadering applaudiseerde als spr. wijst op de verschillende corrup- tieve toestanden in Italië, die echter van bovenaf voor openbaarmaking worden behoed. Spr. keerde terug tot den loop der geschiedenis door 'n vergelijking te trekken tusschen de democratische stelsels in Italië en in Holland. De N. S. B. steunt te veel op menschen die willen ontvangen, maar te weinig op menschen die willen geven. Dit vond spr. het onder scheid met Duitschland en Italië. Daar hebben de menschen die thans aan het bewind zijn jaren lang in den oorlog gevochten. Maar derge lijke menschen hebben we hier niet! Zonder den oorlog is het fascisme volgens spr., niet te verklaren. Spr. wees er vervolgens op dat het fascisme de grootste waarde hecht aan den wil. Mussolini en ook Goebbels zeggen een sterke wil kan alles. Echter moet niet den wil maar het inzicht op den voorgrond gesteld worden de wil is de uitvoerder van het verstand. Spr. beschouwt de persoon van Mussolini, wiens oppor tunisme hij in het licht stelde, als veel hooger dan die van Hitler. In vergelijking met Mussolini vond spr. het stelsel is echter het beginsel volksmisleiding. Spr. legde er den na- w dat de menschelijke persoonlijkheid druk op dat de crisis internationaal is De Voorzitter dankte dr. Sehaep- miskent. Men moet de persoonlijkheid I en niet nationaal isop te lossen, man voor zijn duidelijke uiteenzetting zoeken in de menschelijke ziel, doch sPr- bepleitte lie gezonde intci na- en moest constateeren, dat er vooi niet in de menschelijke prestatie. tionalisnie dat de St. P vooistaat. ons, nuchtere Nederlanders, geen en- 1 De corporatieve maatschappij wordt 1)0 heei' poenen stelde de \raag of kele grond is, om ons aan een experi- door de R.K. S.P. voorgestaan, doch autarkie niet boven \ryhandel moet ment' als het fascisme te wagen. De deze is geen uitvloeisel van het fascis- harden geprefereerd staatsleer van Mussert is volgens spr. me; voordat het fascisme er was heeft 1)e voorzitter noemde autarkie slechts voor .len Nederlander zeer vernede-Prof. Veraart die immers al gepropa- een lapmiddel tot zelfbehoud Er zyn rend. Hier immers zijn niet die om- geerd. z.i. 2 wegen: terug naar het internatio- standigheden zooals in Italië of De 'heer Giesen merkte op, dat de naai ruilverkeer of naar_het_levenspeil Duitschland en is er dan ook geen re- N.S.B. de ontwikkeling van den corp. den terug te gaan tot de staatsidee der Middeleeuwen. Wij hebben dit nog niet noodig, aldus spr., wij hebben een sociale wetgeving die aan de spits staat van de geheele wereld, ons muntwezen is trent staat van onder af aan propageert, in tegenstelling met Italië en Duitsch- and, waar de corp. staat van bovenaf is ingesteld. der middeleeuwen. Spr. meende dat de wereld hij den huidigen groei alleen hij internationaal ruilverkeer kan be staan. De heer C. Witlox. vroeg toelichting Dr. Schaepman zeide, dat hierom- der vragen die Deken Dr. v. Noort aan ;nt ook in het katholieke kamp ver- N.S.B.-leiding heeft voorgelegd. ecn der weinige, die zich gehand haafd hebben, waardoor zich de we- reldgeldmarkt in Nederland concen treert. Wij hebben een organische staatsopbouw, die 20 jaren op Italië voor is. In ons land is de werkloos heid met 2/5 afgenomen, in Duitsch land met slechts 1/3. Spreker meende te mogen zeggen, dat er geen enkel motief is om de R.K. van De Voorzitter meende dat de vraag Deken v. Noort overbodig was. IN .MUSIS SACRUM" door de Konink. Liedertafel Souvenir des Montagnards te Tilburg en de Liedertafel „Oefening en Vermaak" te Waalwijk. Aanvang 8 uur. Entrée M.— p. persoon. Honoraire leden van .Oefening en Vermaak" hebben vrij entrée met eene dame. schil van meening bestaat. Dr. Korten- horst is voor erkenning van hetgeen maatschappelijk gegroeid is; Minister I Het Is immers onmogelijk het fascis- Verschuur is daarentegen voor instel-[me met het katholicisme overeen te ling van bovenaf. brengen. Mussert zegt dat de staat bo- De heer Giesen maakte de opmer-j yen het recht staat en dat het individu king, dat dr. Schaepman op zuiver j slechts een fictie is. Als men op dci- philosofische gronden debatteert, hy- gelijke theorieën een staatsleer bouwt, zelf echter de zuiver practische uit-[hoe kan men dan verklaren dat het voering van den corp. staat op het I individu rechten heeft bo\eu den Staatspartij, die de emancipatie der oog heeft. [Staat? Het is onmogelijk dat de katholieke gedachte heeft gebracht, Dr. Schaepman: De beginselen zijn [de vraag van Deken v. Noort met ja den rug toe te keeren. (Applaus). zoo voornaam, dat wij die niet willen [zou kunnen beantwoorden. De Voorzitter deed vervolgens enke- nemen, al kregen wij er den corp. staat J De heer J. Spijkerman vroeg nadere le huishoudelijke mededeelingen. bij cadeau. (Luid applaus). [verklaring omtrent de 50% verbete ring die de N.S.B. garandeert. De heer Jac. v. Leijden vroeg den aanwezigen N.S.B.-propagandist Mus- sert's middel tot oplossing van de werkloosheid te openharen. De Voorz. merkte daarbij op, dat de heer Giesen dat evenmin zal kun nen als de heeren Mussert en Baars. De heer Giesen betoogde dat de lei ding van deskundigen in den corp. staat die verbetering kan garandeeren. Nadat de heer Schaepman nog be zwaren tegen de corporatieve staat en de dictatuur ontwikkeld had, sloot de voorzitter met een propagandistisch woord de bijeenkomst, die hij op keu rige wijze had geleid. Kamer van Koophandel en Fabrieken. De agenda voor de vergadering dei- Kamer van Koophandel en Fabrieken De heer Giesen keerde zich vervo - voor de Langstraat, te houden op 15 gens tegen de uitlating van dr. Sehaep- [November 1933, in Hotel Verwiel te man, dat de N.S.B.-ers de bedoeling Waalwijk, bevat o.m. de volgende pun- liebben iets uit de beweging te ont-|ten: vangen. De N.S.B. meent, dat het hui- 1. Vaststelling begrooting voor 1934. dige staatsbestel foutief is en wil daar in verbetering brengen. De beweging heeft, volgens spr., in den corp. staat het middel om die verbetering te ga randeeren, dus te geven en niet te ont vangen. (Applaus). Dr. Schaepman geloofde, dat de op zet van den corp. staat zeer ondeskun dig is. De staat is in het geheel geen economisch lichaam, dat is een zuiver socialistische gedachtengang. De staat heeft slechts de verhouding der be langen te regelen. De Voorzitter kwam hier tusschen- beide daar het debat in een onvrucht baar twistgesprek verviel. De bedoe ling is het fascisme uit katholiek oog punt te beschouwen. Ik elk kath. blad kan men lezen dat de katholieken den corp. staat verwerpen. Mussert stelt den staat boven het recht, doch het katholieke standpunt stelt de men schelijke ziel het hoogst. Dat de R.K. St. P. de corp. maatschappij wil aan vaarden is uit haar manifest gebleken. De heer Giesen protesteerde nog tegen een minder parlementaire uit drukking van den spr., betreffende de Duitschers, die hij kruiperig en Winlerconcerl Oefening en Vermaak. Wij vestigen nogmaals de aandacht van het publiek op het groote con cert a.s. Maandag te geven door de gezamenlijke liedertafels »Souvenir des Montagnards» uit Tilburg en «Oefening en Vermaak» alhier. De reeds verspreide programma's bieden ons N-óór de pauze een keur van mannenkoren en soli door de «Sou venir» en hare solisten te zingen, terwijl na de pauze de «clou» van den avond »De Frithjofsage» volgt. Een jaszband met een bezetting van 8 personen uit leden der «Souvenir» zal na afloop van het concert voor gezellige dansmuziek zorgen. Alhoewel «Souvenir des Montag nards» het leeuwenaandeel heeft in dezen a\ond, meenen wij om mis verstanden te voorkomen goed te doen nog eens er op te wijzen dal het concert uitgaat van «Oefening en Vermaak» en de donateurs dus hun gewone rechten hebben, d.w.z. vrij entrée met ééne dame. Vanwege 't uitgebreid programma zal stipt om 8 uur begonnen worden en ver/oeken wij het publiek tijdig aanwezig te zijn om storingen te voorkomen. Plaatsbespreking alleen Zondag van 12—2 uur in Musis. »Job&. In den Gildenhond werd Woens dagavond voor een niet overmatig groote belangstelling een opvoering gegeven van het tooneelspel van den hekenden Franschen schrijverGhéon De tooneelver. »Ons Genoegena te Tilburg heeft, onder leiding van den vertaler, den WelEerw. heer Verbie- sen, een zeer goede vertolking van het bijbelspel gegeven. Vooral het spel van den hoofdpersoon Joh en van den duivel viel zeer te loven. Ghéon heeft met dit spel getoond te hebben begrepen wat er in de moderne wereld omgaat. Tegenover de algemeene ontevredenheid onder alle lagen der bevolking, verpersoon lijkt in Job's vrouw, schildert hij fijngevoelig en tegelijk krachtig de groote bijbelfiguur Joh: de tevre denheid en de overgave aan Gods wil Dat het publiek door de opvoering van dit werk geboeid werd, bleek wel uit de aandacht, waarmede het gevolgd werd en uit het applaus na elk bedrijf. »Ons Genoegen« heeft met deze zeer goed verzorgde opvoering een goeden iudruk in Waalwijk achter gelaten. Vooral ook de afwerking van costumeering, tooneelaanklee- ding, verlichting enz. was in uitste kende handen. gevestigd in Hotel Roval, haar jaar- lijksch bal in de zaal Musis Sacrum. De dansliefhebbers uit Waalwijk en Omstreken waren zeer talrijk op gekomen. Zij zijn in hunne verwach ting niet teleurgesteld, daar het mu zikale gedeelte uitstekend werd ver zorgd en de leiding van het hal aan bekwame handen was toevertrouwd, Er heerschte vanaf het begin cen zeer vroolijke stemming, die tot het einde bewaard bleef. Eenieder keerde na afloop voldaan huiswaarts. Zwemclubbal. Naar wij hooren is men al druk bezig met de voorbereiding van het hal dat de Waalwyksche Zwemclub op Zondag 26 Nov. a.s. zal geven. Zijn wij wel ingelicht dan heloott het een zeer mooie avond te worden. Er is goede leiding, een attractieve hand en de zaal Musis zal in een aantrekkelijk feestkleed worden ge stoken. Een mooie onderscheiding. Op den te Den Bosch gehouden internationale kapperswedstrijd heelt de heer W. van Raak, dames- en heerenkapper alhier, een mooi succes behaald door in deafdeeling moderne permanent wave en watergolf een diploma te behalen. Als wij bedenken dat er juist-in deze afdeeliug een zeer sterke buitenlandsche concurrentie bestond uit België, Duitschland en zelfs uit Parijs, dan mag de prestatie van den heer v. Raak zeker met eere genoemd worden, temeer daar er werkelijk kunstzinnig vakwerk ge presteerd werd. Een succes dus dat een felicitatie waard is. Uilbreiding Rijksvakschooi Na gehouden onderhandsche aan besteding is de uitbreiding van het aboratorium van het Rijksproef station alhi r gegund aan de fa. J. Scholt voor de post timmerwerken aan de fa. Z. Treffers Zn. voor den post metselwerk. Lezing Dr. Ernest Claes. Wij willen nog even in de herin nering roepen dat heden, Zaterdag avond, in de zaal van Hotel Verwiel, Dr. Ernest Claes een lezing zal hou den. Het belooft een avond te wor den, die ons naast veel wetenswaar digs omtrent de Vlaamsche letteren een proefje zal geven van den zoo geapprecieerden echt—Vlaamschen humor. Een hetere keuze dan die van dezen spreker had de Waal- wijksche Ontwikkelingsclub o.i. moei lijk kunnen doen hij immers mag beschouwd worden als een de:* groot- meeHers van den Vlaamschen humor. Het is reeds gebleken dat er voor dezen leerrijken en tevens gezclligen avond een zeer groote belangstelling bestaat eri we verwachten daarom vanavond een goed gevulde zaal. GEBRUIKT ONS eens, gecombineerd met een sneetje van ons 't Is een smakelijke, voedzame en gezonde DOTERHAM. Elec. Luxe Bakkerij PULLES-HEESBEEN Tel. 99. 51001 Onder voortdurende controle van 't Station van Wageningen. Middenstandsbelangen. Op de eerste plaats las hij een schrij ven voor van de R.K. Middenstands- vereeniging, waarin erop wordt aan gedrongen, alleen te koopen bij winke liers die aangesloten zijn bij de R.K. Middenstandsvereeniging. Aan dit verzoek voldeed spreker gaarne, daar het een kwestie van eigen belang is zijn geld in Waalwijk te be steden. Daartegenover meende spreker ook van de zijde van den Middenstand steun voor de politieke organisatie te mogen verwachten. Spreker heeft zich laten wijs maken, dat katholieke mid denstanders lid zijn van de N.S.B., als die een dergelijk verzoek tot de Kies vereeniging richten, dan mag deze laatste toch harerzijds wel op den steun der standsorganisatie rekenen. (Applaus). Kernen. De Voorzitter besprak vervolgens de taak van den ook hier op te richten kern. Spreker vindt het juist deze kern te doen bestaan naast de propa- ganda-clubs, opdat deze laatste hun propagandistische waarde niet verlie zen. De kernen zullen zich meer op de studie toeleggen. Men heeft ons trachten wijs te ma ken, dat de R.K. Staatspartij 16 jaar geslapen heeft, zeide spreker, maar hij vond het eigenaardig, dat die op merking is gemaakt door iemand die slaafs genoemd had. nauwelijks 16 lentes telt en die dus moeilijk kan beseffen wat de R.K. S.P. in die 16 jaren voor Nederland heeft tot stand gebracht. In al het geen in die jaren gebeurd is, heeft de R.K. S.P. het leeuwendeel bijgedragen. Spreker deed een dringend beroep op de intelligente jeugd, op de werkge vers en middenstanders om steun bij de vorming der kernen. Binnen 8 da gen zal een vergadering hieromtrent worden belegd, spr. hoopt dat deze kwantitatief en kwalitatief een succes zal zijn. Contributie. 2. Bevrachtings-Commissies in het district der Kamer. 3. Adres der Kamers van Koophan del en Fabrieken in Noordhrahant en Limburg aan den Raad van Mi nisters. 4. Schrijven aan den Minister van Economische Zaken inzake Duit sche valuta-concurrentie. 5. Bespreking over het wetsontwerp tot regeling van het openhaar vrachtvervoer per auto. 6. Schrijven van het Verhond van Sigarenfabrikanten in Nederland met een uiteenzetting van de na- deelige gevolgen van de voorge stelde verhooging van den accijns op sigaren met verzoek om ad- haesie-betuiging. 7. Schrijven van de Kamer v. Koop handel te Leiden met een rapport over de onder directie eener par- GEEN NUTTIGER dan ecn goede vakkundige AI9 bijzondere reclame, door het suc ces op het internaiionaal concours behaald, geef ik tot 6 December Permanent 1 3 50 en 15.50. Watergolf 11.00. Om teleurstelling te voorkomen, tijdig bespreken gewenscht. Grootestr. 131, Telefoon 106 WAALWIJK. Bij de Haven R.K. Vrouwenb nd. De R.K. Vrouwenhond zal eene algemeene vergadering houden op a.s. Donderdag. Als spreker zal dien avond optreden pater H. Rothof over 't onderwerp «Moeder en K nd». Dit zeer belangrijke onderwerp, dat op zeer bizondere wijze door den eerw. spreker behandeld wordt, Aalburg om subsidie voor weg- verbetering. Dr. Schaepman trok deze woorden terug. Vervolgens stelde de heer Strijk eenige vragen. Hij meende dat het wenschelijk was een Kath. Arbeiders- 19- Steun aan den Middenstand, partij te stichten, die eigen afgevaar- 11. Vestiging van buitenlandsche za- digden naar de Kamer zou zenden en kenlieden in ons land. met de Staatsparty contact houdt.. J2. Weg-verbetering door de Lang- Voorts geloofde spr. dat het program straat, van Mussert spoedig den ouden tyd zou terugbrengen. i Adviseur. De Voorzitter beantwoordde deze Tot directeur der Volksbibliotheek opmerkingen. en adviseur der R.K. W.G.V. is be- Uit kath. staatkundig oogpunt zijn noemd kapelaan van Roov; tot advi- er geen katholieke arbeiders, werkge- seur der R.K. Voetbalclub H.E.C. ka- Aangaande de contributie deelde de j vers en middenstanders doch zijn allen pelaan Klaassen. zal zeker groote belangstelling der ticuliere aannemings-maatschappij leden trekken, uitgevoerde werkverschaffing Voor nadere bizonderheden zie door de gemeente Katwijk. men de advertentie. 8. Schrijven der Kamer van Koop- A. M. van der Lee Se.nr. handel te Leeuwarden inzake den Hedenmorgen ten 6 uur is alhier druk der personeele belasting op overleden de heer Toon van der Lee, de hotel-, restaurant- en cafébe- in den ouderdom van 82 jaren, drijven. De heer van der Lee, eigenaar van 9. Schrijven der gemeente Wijk en de in 1793 door zijn grootvader de heer R. v. d. Lee—v. Heijst opge richte en bekende tabakskerverij, was speciaal in de vroegere jaren in onze gemeente een bekende figuur. Hij ruste in vrede Wamilo. De Waalwijksche Middenstands Tentoonstelling wordt gehouden van 413 Mei op het terrein naast de Centrale van Van Schijndel's Schoen fabriek aan den Parallelweg. Bal »De Dobbelstee na. Zondag 5 November j.L gaf de Spaarvereeniging »De Dobbelsteen Dienstvak der Dir. Belastingen. Bij resolutie van den Minister van Financiën is verplaatst de rijksklerk J. G. Jansen van de InspectieZutphen le afd. naar de Inspectie Waalwijk. Inlevering Rijksgoederen. Door den Indeelingsdistrictscom- mandant te 's Hertogenbo-ch is be paald dat de na—inlevering van rijksgoederen door dienstplichtigen die op 1 October 1933 naar de aanvullingsreverse zijn overgegaan zal moeten geschieden te Waalwijk op 16 December van de gemeenten Drunen, Eethen, Werkendam, Was pik, Raamsdonk, Loonopzand en SprangCapelle. Aanbesteding. Woensdag werd in calé P. van Daelen alhier aanbesteed het houwen van een dubbel woonhuis voor reke ning van mej. Wed. de Haan alhier, onder architect Bossaerts. Ingeschreven werd als volgt: Mahieu en v. Hilst, Waalwijk f5925 F. Cou wen berg, f5873 Wed. v. Huiten en Zn., f5698 II. M. Kramer, f5485 A. Kleingeld, Kaatsheuvel f5300 P. de Graauw, Waspik f5298 Nieuwenhuizen, Sprang f5222 C. A. de Teuling, Waalwijk f5178 A. P. Kramer, Ö.'hroek f5138 Gegund a. d. laagsten inschrijver. Gevonden voorwerpen. Bij de gemeente-politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: bruin lederen portemonnaie met inhoud, kinderportemonnaie met inhoud, bruin bontje, zilveren beurs met rozenkrans. BIOSCOOP. Glück über Nacht. R.D.B.-theater. Een vroolijke film met bekende grootheden als Magda Schneider, Her mann Thimig, Szöke Szakall, e.a. De sensatie van Berlijn is de start xvan het raketten-vliegtuig van Wenk (Thimig). De start mislukt wegens het slechte weer, wat den financier der vlucht Haase (Szakall) veel narigheid op den hals jaagt, zoodat deze zich uit de zaak terugtrekt. Wenk's vriendin Edith verzint dan een middel om de vlucht toch te doen doorgaan. Daartoe wordt een verlo ving van Wenk met een rijke Ameri- kaansche gefingeerd; maar hoewel het aanvankelijk goed gaat, loopt ook dat op niets uit. Als de vlieger al tot „een gebroken man" gedegradeerd is, is een ongeluk hem gunstig gezind, omdat daardoor zijn apparaat zijn bruikbaar heid toont. Roem, geld en liefde is de belooning. „Movie Crazy". Luxor Bioscoop. I11 de Luxor een degelyke f'ilm- comedie, met Harold Lloyd als hoofd persoon. Harold is weer de hulpelooze, die niets kan ondernemen, zonder er hope- looze flaters by te begaan. Hy beeft do 1

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9