PUROL er op! de schoone en verheven taak die hij zich gesteld had en deze opvoering, door eenvoudige mannen en jongens uit dit Brabantsche Kempen-dorp, heeft bewezen tot welk een hoog peil men den zang en het uitbeel dingsvermogen kan ontwikkelen als deskundigheid en toewijding bij de leiding en ambitie en ernst by de zangers en zangertjes aanwezig is. Het meest frappeerde ons de zuiver rythmisch en fijn genuan ceerde uitvoering van den Grego riaanschen zang door het mannen zoowel als door het knapenkoor welke bij de verschillende tafereelen de juiste wijdingsvolle stemming schiep. Niet minder kunstzinnig verzorgd waren de zeer belangrijke onder deelenhet tooneeldecor en d< grime, welke er ook niet weinig toe bijdroegen om een juisten indruk bij de aanwezigen te wekken van dé beteekenis der verschillende voorstellingen. De Christus-figuur, de Aposte Petrus en andere figuren uil dit stul bijbelsche geschiedenis waren zoo voortreffelijk getypeerd in zulk een passende entourage dat het toonee' vaak een schilderij geleek of een groep uit het beroemde Passie-spe" van Oberammergau. Het was in een woord een zeer verzorgde en hoogstaande uitbeelding van een verheven geestelijk spel, dat niet naliet een diepen indruk te maken op alle aanwezigen. Het gem van de spanning aan een drama o ander tooneelstuk eigen werd ruim schoots vergoed door de schoonheic der tafereelen en de bekoring van zang en spel, waardoor de devote aandacht van allen werd gelrokken Het dankwoord van den Z.Eerw heer Pastoor van Erp aan het slot namens alle aanwezigen gericht tot het gezelschap met hun leider uit Reusel was dan ook volkomen vei diend, en wij voorspellen hen met deze opvoeringen ook elders een groot succes. R.K. Vrouwenbond. Wij herinneren er aan dat morgen avond pater Rothof voor den Vrou wenbond zal spreken over „Moeder en Kind". Wij verwachten dat er voor dit zeer belangrijke onderwerp een groote belangstelling zal bestaan, te meer daar het wordt behandeld door een zoo hij uitstek deskundig spreker als pater Rothof, die o.m. verschillende malen door de radio de moeders heeft toegesproken. St. Ceciliafeest. Het zangkoor der St. Clemensparo- chie viert a.s. Zaterdag haar jaarlijksch Ceciliafeest in de zaal van den heer P. van Cromvoirt. Als bijzondere attractie zal er dit maal een ouderlingen kwartettenwed- strijd worden gehouden, waarvoor men zich reeds geruimen tijd ernstig heeft voorbereid, zoodat het een mooie wedstrijd belooft te worden. Uitvoering ,,St. Jan". Wij meldden reeds, dat voor de Zon dag a.s. te geven jubileum-uitvoering der harmonie St. Jan, was geënga geerd de bekende radio- en concert zanger Gerard v.xi. Berk uit Amster dam. Wij kunnen daaraan nog toevoe gen, dat een bekend musicus, n.l. de heer Leo v. d. Weijden uit Veghel den zanger aan de piano zal accompagnee- ren, zoodat ook dit onderdeel der uit voering in de beste handen is.f De aan onze foto-prijsvraag deelnemende winkeliers kun nen een troostprijs beschikbaar stellen. Hun naam, adres en artikel wordt dan in ons blad vermeld. In- en uitvoer van schoenen. Blijkens de October-statistiek wer den in October 1933 ingevoerd 58.430 paren schoenen tegen 78.120 paar in Oct. 1932. In Jan.Oct. werden ingevoerd 529.631 p. (v.j. 891.506 p.). De voornaamste impor teurs waren Duitschland, Engeland en Tsjecho-Slowakijc. Uitgevoerd werden in Oct. 1933 6904 p. (v.j. 5294 p.) en in Jan. Oct. 59.029 p. (v.j. 63.367 p.). Verg adering Middens ta n ds verweer ie Dongen. Te Dongen heeft het Genootschap Nederlandsch—Belgisch Midden- standsverweer een vergadering be legd, waar de heer Sassen uit Geer truidenberg het woord heeft gevoerd. Bij de rondvraag heeft de heer Frederiks uit Kaatsheuvel zich met kracht gericht tegen de actie voor de coöperatie van kapelaan v. Eekelen, wien hij een drietal vragen dienaan gaande voorlegde. De heer Jansen uit Geertruidenberg heeft den heer Sassen verdedigd tegen de in Breda geuite verdachtmaking als zou hij met de fascisten samen spannen. Anderzijds werd de heer Sassen ook in Dongen weer aange vallen, daar er aan den ingang der vergaderzaal met fascistische blaad jes geleurd was. Jhr. mr. van Rijckevorsel en de heer De Vlam gehuldigd. In de gisteren geopende tweede zitting der Provinciale Staten hul digde de voorzitter mr. dr. A. van Rijckevorsel de heeren jhr. mr. van Rijckevorsel en De Vlam, die op 27 October 25 jaren lid der Staten waren. Jhr. mr. van Rijckevorsel is de oudste in jaren van de Staten. Twee jaar geleden is hij, na 18 jaren zijn taak als Gedeputeerde te hebben vervuld, uit het dagelijksch bestuur der provincie getreden. Ook als voorzitter der provinciale commissiën voor bewaring en be scherming van monumenten en van natuurschoon dient de heer van Rijckevorsel Noord-Brabant op de hem eigen wijze kalm, vastberaden, hoffelijk en voorkomend. De heer De Vlam, oudste in jaren van het College van Gedeputeerde Staten, heeft een staat van dienst, die toont dat de Brabantsche ge meenscha]) hem zeer na aan het hart ligt. De heer De Vlam voelde zich steeds het meest getrokken tot de behartiging der belangen van handel en nijverheid. De Staten hebben hem in 1920 gekozen tot lid van Gedeputeerde Statenals zoo danig draagt de heer De Vlam de portefeuille der provinciale financiën. Nieu wjaarscorrespon denlie. Ten einde de hieronder vermelde bestemmingen nog vóór 1 Januari 1934 te kunnen bereiken, moet de correspondentie als volgt worden verzonden Gewone mail. 24 November: China. 1 December: Australië, 7 December: N. O. Indië, Siam, Straits, Settlements, Zuid-Afrika. 12 December: Curasao en Suriname 14 December: Brazillië en Japan, 15 December: Argentinië, Britsch Indië en Ceyelon. 16 December: Cuba en Mexico. 18 December: Uruguay. 21 DecemberVer. Staten van N. Amerika en Canada. 25 December: Egypte,Irak,Palestina en Syrië. Luchtpost. 14 DecemberChina en Curasao. 16 December: Ceylon en Suriname. 20 December: Cuba, Mexico en Zuid-Afrika. 21 December: Britsch- en Nederl. Oost-Indië, Siam, Straits Settle ments. 22 December: Argentinië, Brazilië en Uruguay. 28 December: Egypte, Irak en Pa lestina. Het verdient aanbeveling destuk ken den vorigen avond te posten, zoodat ze met de vroegtreinen ver zonden kunnen worden. Gew stelijke Aardappelorganisalie Noord-Braban Inventarisatie voorraden per 15 Novembe a.s. In verband met de steunregeling voor consumptie-aardappelen, is het wenschelijk gebleken, de voorraden te kennen van de consumptie aardappelen naar den toestand op 15 November '33. Onder consumptie aardappelen worden alleen verstaan aardappelen binnen de maat van 35 tot 60 mM. en een maximum lengte van 8 cM. Bij de opgave van de voorraden mogen niet worden op genomen de pootaardappelen be stemd om in eigen bedrijf uil te poten voor het volgende jaar. Aar dappeltelers, die in 1933 een opper vlakte verbouwden van minder dan 10 Aren, behoeven hun voorraden niet op te geven. Om bovenbedoelde inventarisatie vlot Ie doen verloopen heeft het bestuur der G.A.N. om de medewer king verzocht van alle Secretarissen van Boerenbonden en landbouw- vereenigingen. Bij hen zijn n.l. de inventarisatieformulieren verkrijg baar gesteld. De aardappeltelers moeten zich bij genoemde secreta rissen vervoegen om een tweetal formulieren, welke na invulling naai den toestand per 15 November en onderteekening wederom beide bij hen moeten worden ingeleverd voor 20 November. Zonder bepaalde toezeggingen te kunnen doen omtrent eventueel latei- uit te keeren steun, acht het bestuur der G. A. N. het toch in verband daarmede van groot belang, dat de aardappeltelers nauwkeurig de ge vraagde gegevens verstrekken. Bij wijze van steekproeven zullen de opgegeven voorraden worden gecon troleerd. Aanvraag om een erkenning als teler. Van de gelegenheid der inventa risatie wordt gebruik gemaakt om die aardappeltelers, welke zich nog niet als lid der Gewestelijke Aard— appelorganisatie aansloten, alsnog daartoe gelegenheid te geven tot uiterlijk 20 November a.s. In hun eigen belang worden ze met het oog op steun- en teeltplan 1934 aange raden zich alsnog aan te sluiten. Bovenvermelde inventarisatiefor mulieren geven daartoe de kans. Opera Fidelioin Den Bosch. Vrijdag 17 November a.s. zal door t Opera-ensemble van Osnabrück de opera »Fidelio» van L. v. Beet- ïoven opgevoerd worden in 's Bosch. Het Bosch Mannenkoor bewijst lierdoor aan alle kunstliefhebbers n grooten dienst. De opera is door Beethoven ge componeerd in 1805. Zij is een van z n beste werken. De hoofdpersoon Leonore lijd onder 't verlies van haar spoorloos verdwenen gemaal, Don Florestan. Zij vermoedt, dat hij in de ge vangenis is. Nu verkleedt zij zich in mannenkleeren en neemt de naam »Eidelio» aan, waarna zij zich ver huurt bij den cipier van de gevan genis. In het tweede bedrijf, zien wij Don Florestan in de gevangenis. Fidelio ziet dan van achter 'n pilaar hoe haar gemaal door Pizarro, de directeur van de gevangenis, wordt gekweld, voor hij door 'n dolksteek zal gedood worden. Nu werpt zich Fidelio (Leonore) tusschen hen beide met de kreet»Tödt erst sein Weib". Na 'n onderzoek worden beiden weer vereenigd. De finale geeft ons te zien, hoe Pizarro wordt weggeleid door z'n soldalen, nadat hij alle gevangenen de vrijheid heeft weergegeven. Daar men zelden in de gelegenheid komt iels dergelijks te zien, sporen wij eiken kunstliefhebber aan van dit indrukwekkend prachtwerk van de groote componist te gaan genieten. DRUNEN. De openschaalcollecte die in alle H, Missen werd gehou den in de R.K. Kerk alhier, ten bate van het crisiscomité heeft opge bracht f 72.50. De belangstelling voor den dam wedstrijd op de Jongenscongre gatie wordt steeds grooter. Weder om hebben zich 12 deelnemers aan gemeld waardoor het aantal is ge stegen tot 45. ELSHOUT. In ons altijd zoo stille dorpje werden j.l. Zaterdag een paar inwoners in hun nachtrust gestoord, door het ingooien van ruiten. Om streeks 11 uur n.m. hoorde Jos Klijn, Wethouder, en P. de Baaij, lid van den gemeenteraad gerinkel, en bij nader onderzoek bleek dat op beide plaatsen de ruiten waren stuk gegooid. Van de(n) dader(s) geen spoor. De politie stelt een onderzoek in, In de j.l. gehouden vergadering van de Pluimveevereeniging »Nut en Sport», werd besloten op 17 Dec. een tentoonstelling te houden. Het feest van St. Cecelia zal dit jaar op feestelijke wijze worden herdacht, om reden er dit jaar vier zangers hun gouden feest zullen vieren als koorzanger, n.l. de heeren A. v. d. Lee, G. v. Huiten, M. Tim mermans, M. Kempenaars. Ni'EUWKUIJK. Op Zaterdag 11 en Zondag 12 November j.l. hield in café Th. van der Geld, de aldaar gevestigde Postduivenver- eeniging .Gevleugelde Vrienden" een groote nationale postdu vententoonstelling. Als keurmeester hiervoor trad op de heer Cleemans uit Til' urg. De uitslag was als volgt: Schoonheid oude doffers. Ie pr. M. v. d. Rijt Uder, z.e.v. D. Ver biezen Rosmalen. Schoonheid oude duiven. Ie pr, D. Verbiezen Rosmalen, 2e pr. L. Meulensteen den Bosch, z.e.v. A. M. v. d. Ven Vlijmen. Schoonheid jonge doffers. Ie pr. M. v» d. Rijt Uden, z.e.v. D. Ver biezen Rosmaicn. Schoonheid jonge duiven. Ie pr. D. Verbiezen Rosmalen, z.e.v. D. Verbiezen Rosmalen. 800 K.M. doffers. Ie pr. D. Verbiezen Rosmalen, 2e pr. L. Lobel Schijndel, 3e pr. H. Pelders Schijr.dfcl, 4e pr. M. v d. Rijt Uden. 5e pr. A. van Oudheusden 's Bosch, z.e.v. A. van der Ven Vlijmen, z.e.v. A. v. d. Ven Vlijmen, e.v.N. Merkx Nieuwkuijk, e.v. F. Spaniks Tilburg 800 K.M. duiven. Ie pr. M. v. d. Rijt Uden, 2e pr. A. van de Ven Vlijmen, 3e pr. L. Meulensiee.) den Bosch, z.e.v. M. v. d. Rijt Uden, z.e.v. A.v. Oudheusden 's Bosch, e.v. C. Wi lox, Waalwijk. Ie pr. A. van Oudheusden 's Bosch, 2e pr. J. Oosterwaal Vlijmen, 3e pr. Th. van der Geld Nieuwkuijk, 4e pr. A. van der Ven Vlijmen, 5e pr. G. van Esdonk Vlijmen, z.e.v. H. Pelders Schijndel, z.e.v. H. Meijs Nieuw- kuijk, e.v. A. van Oudheusden 's Bosch, e.v. W. Roestenburg Nieuwkuijk. 400 K.M. duiven. Ie pr. A. van Oudheusden 's Bosch,2e pr. A. van Oudheusden 's Bosch, 3e pr. C. van Helvoirt Haarsteeg, 4e pr. M. van de Rijt Uden, 5ï pr. C. Coolen Nieuwkuijk, z.e.v. H. Kievits Vlijmen, z.e.v. L. Landmeter 's Bosch, e.v. A. v. d. Ven Vlijmen, e.v. N. Merkx Nieuwkuijk. 250 K.M. jonge doffers. Ie pr. H. Meijs Nieuwkuijk, 2e pr. M. v. d. Tillart St. Michiels—Gestel, 3err. A.v. Oudheusden 's Bosch, 4e pr. A. van der Ven Vlijmen, 5e pr. L. Meulensteen 's Bosch, 6e pr. J. Oosterwaal Vlijmen, z.e.v. J. Claasen Tilburg, z.e.v. N. Merkx Nieuwkuijk, e.v. R. Lobel Schijndel, e.v. C. van Heivoort Haar steeg, e.v. C. Coolen Nieuwkuijk. 250 K.M. jonge duiven. Ie pr. M. v. d. Rijt Uden, 2e pr A. van Oudheusden 's Bosch, 3e pr. M Muijshoudt Schijndel, 4e pr. A. v. d. Ven Vlijmen, z.e.v. M. Muijshoudt Schijndel. z.e.v. N. Merkx Nieuwkuijk, z.e.v. N. Merkx Nieuwkuijk, e.v. N. Merkx Nieuwkuijk. 100 K M. jonge doffers. Ie pr. D. Verbiezen Rosmalen, 2e pr. Ct Witlox Waalwijk, 3e pr. C. van Heivoort, Haarsteeg, 4e pr. H. van der Loo Tilburg z.e.v. C. Witlox Waalwijk, z.e.v. H. Meijs Nieuwkuijk, e.v. W. Roestenburg Nieuwkuijk. 100 K.M. jonge duiven. Ie pr.H. Raaijmakers St. Michiels— Gestel, 2e pr. A, van den Houdt Waalwijk, 3e pr. J. Oosterwaal Vlijmen, 4e pr. H. Meijs Nieuwkuijk, z.e.v. N. van Roesel Tilburg, z.e.v. N. Merkx Nieuwkuijk, e.v. L. Land meter 's Bosch, e.v. N. Merkx Nieuwkuijk. De beste v! egdoffer op de tentoo stelling was van D. Verbiezen uit Rosmalen. De beste vliegduif van A. van Oudheusden 's Bosch. Met een toepasselijk woord werden door den secretaris der vceeniging den heer H. de Bont de prijzen uitgereikt. Voor de donateurs met hunne dames gaf Zondag j.l. de Liedertafel «Oefening baart Kunst» haar eerste groote Winteruitvoering, die in een woord schitterend is geslaagd. De zaal was tot in de uiterste hoeken hezet. De zangnummers werden onder leiding van den direc teur C. de Gouw zeer verdienstelijk uitgevoerd. Ook het humoristische gedeelte was goed verzorgd. Zondag a.s. zal deze uitvoering worden herhaald voor niet-leden. VLIJMEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 16 November 1933 des n.m. ten 7 uur ten Raadhuize der gemeente. 1. Ingekomen stukken. 2. Ontwerp van Wet tot opheffing van de gemeente Hedikhuizen, Ilerpt en Bern, Nieuwkuijk en Oudheus den en Elshout, en tot uitbreiding van de gemeenten Drunen, Heusden en Vlijmen. 3. Wijziging begrooting 1934. 4. Wijziging begrooting 1933. 5. Mededeeling betreffende bouw terrein A. van Yugt, 6. Ontwerp—gemeenschappelijke regeling met 's Ilertogenbosch tot levering van leidingwater. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang) Morgen, Donderdag, hoopt de be roepen predikant bij de Ned. Herv. Ge meente, Candidaat v. d. Pol van De Bildt, een bezoek aan de gemeente te brengen ter kennismaking met kerke- raad en kerkvoogdij. Des avonds 7 uur hoopt cand. v. d. Pol voor de gemeente op te treden. De A.R.J.A. Mr. Heemskerk al hier, houdt a.s. Vrijdagavond half 8, in de zaal v. d. Chr. Volksbond, haar tweede jaarvergadering, onder leiding van haar voorzitter dhr. Drost. Voor leden der A.R. Kiesvereeniging is deze vergadering toegankelijk. Door jeen der leden zal een onderwerp worden ingeleid over: „Calvinisme en Staat kunde". Vergadering der Afdeeling Sprang van het Nederl. Werkliedenverbond „Patrimonium" op a.s. Zaterdagavond 7 uur in de zaal van den Chr. Volks hond alhier. Aan de orde: Opening, Notulen, In gekomen stukken, Mededeelingen in verhand met het zilveren jubileum der afdeeling op Dinsdag 28 November, Rondvraag en Sluiting. CAPELLE. Het bouwen van een woonhuis onder architectuur van den heer F. Michaël te Vrijhoeve- Capelle voor rekening van den land- houwer Jac. Boezer aan de Zandschel is opgedragen aan den aannemer J. Molegraaf alhier, als zijnde de laagste inschrijver. Door het bedanken van den heer C. de Rooy Mz. als lid van den Raad der gemeente Sprang- Capelle, in verband met zijn vertrek uit de gemeente, komt volgens de iijst als opvolger in aanmerking de heer A. L. Sneep. Bij de gehouden candidaatstel- ling ter verkiezing van een ouder ling en een diaken der Ger. kerk te dezer plaatse werden in de vaca ture van ouderling, wegens aftreding van den heer D. Rijken, candidaat gesteld de heeren K. Alblas en R. van Drongelen en voor diaken, wegens aftreding van den heer W. van Drongelen de heeren W. Kuij- pers en J. A. Maris. Ingaande 15 dezer zal de se cretarie der gemeente Sprang-Capelle voor het publiek geopend zijn op werkdagen van des morgens 9 uur tot des namiddags half één. Op Donderdag 16 dezer des avonds 7 uur zal in de O. L. School in de Kom alhier een ouderavond worden gehouden. De agenda ver meldt: 1. Opening; 2. Opvoering van een tooneelstukje door de leer lingen; 3. Verkiezing van een lid der Oudercommissie; 4. Bespreking St. Nicolaasfeest. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. Zondag des nam. een dank stond voor het gewas worden ge houden. Het le elftal der voetbal ver- eeniging »Capelle« speelde j.l. Zqr- dagmiddag op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart ha* 6en competitiewedstrijd voor .71 klasse K.N.V.B. Het sterk'. nJ„e„n uit 's Hertogenbosch -#asb zoek. r Vooral voor de rust werd er van beide zijden goe(1 gespeeld) met beide elf tal.en om beurten iets in de meerdeiheid. DEVO wist in deze eerste helft met een prachtigen goal J de leiding te nemen, met welken i stand de rust inging. Na de rust is DEVO gedurende de eerste 20 mi- nuten sterk in de meerderheid en weet in dezen tijd niet minder dan 3 doelpunten te maken. Na deze periode van inzinking bij Capelle herstellen de gastheeren zicht weder en we krijgen opnieuw het vlug op en neergaande spel van voor de rust. Met een mooi schot weet Ca pelle de eer te redden en nadat een der achterspelers van Capelle hij vergissing de bal in eigen doel deponeert, fluit de scheidsrechter einde, zoodat deze wedstrijd met 5—1 in het voordeel van DEVO eindigde. Het 2e elftal, dat te 's Hertogen bosch tegen »Nivema« speelde voor de le klasse B.V.B. was gelukkiger en won met 10. stb/: Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest. WASPIK. Tot geestelijk adviseur van de R. K. Voetbalvereeniging W.S.C. te Waspik-Boven is benoemd de Weleerwaarde Pater Mauritius, assistent der St. Theresiakerk. Zondagmiddag werd voor de dames en Maandagavond voor de heeren door de Tooneelvereeniging »Oefening Baart Kunst», onderaf- deeling van de R.K. Werkliedenver- eeniging »St. Joseph« in het patro naatsgebouw de le winteruitvoering gegeven. Opgevoerd werd het tooneelspel »De Eenzame Hoeve« en 't blijspel »40«. Er werd goed spel geleverd. In de op Maandag j.l. in het Hotel van Iersel gehouden spoed- eischende vergadering van Hoofd ingelanden van 't waterschap »I4et Zuiderafwateringskanaak werd met algemeene stemmen besloten het Zuiderstoomgemaal te Keizersveer, Het Zuiderafwaleringskanaal en het Overdiepsche stoomgemaal met bijbehoorende werken, in beheer en onderhoud over te brengen bij het Waterschap. Voor overdracht ia eigendom zal nader worden onder handeld met het Departement van Financiën. RAAMSDONKSVEER. Aan de Dongebrug is Maandagmiddag om streeks 2 uur'n ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Een luxe auto van de J. uit Breda, waarin gezeten waren een heer en een dame, die kwam van de richting Oosterhout, is op de Dongebrug in botsing gekomen met een luxe auto, komende uit het land van Heusden en Altena. De aanrijding moet nog al hevig zijn geweest, want de auto uit Breda, werd zoo goed als geheel vernield. Beide inzittenden werden gewond^ de verwondingen zijn echter ni^t^ van ernstigen aard. Na verhonden te zijn, zijn ze per brancard naar het R.K. Ziekenhuis alhier vervoerd. De auto komende van de richting Keizersveer werd niet zoo erg be schadigd, het voorste gedeelte was echter ook nogal ernstig toegetakeld. De inzittenden kwamen er met enkele lichte verwondingen en den schrik af. Beide auto's zijn met den takel wagen van B. weggesleept naar Geertruidenberg. De oorzaak van het ongeval zal vermoedelijk wel zijn, dat de be stuurder van de auto uit Breda voor de brug had moeten wachten om de auto komende van de richting Keizersveer laten passeeren, omdat het verkeer van den kant van Keizersveer voorgaat. De marechaussées hebben de zaak in onderzoek. De toestand van V. uit G'J>£rg„ die Vrijdagmiddag in de Indttj&Lrie- straat door een luxe auto is aange reden is verergerd. Tengevolge van de aanrijding heeft hij een zware hersenschudding bekomen. Voor zijn leven wordt gevreesd.. Naar we vernemen is hij van de laatste H. Sacramenten voorzien. Naar we vernemen zal d.oor het personeel der St. Theodorus- school, in overleg met de Keurraad voor Roomsche Jeugd-lectuur in Nederland, op Zaterdag 18 en Zondag 19 November a.s. een tentoonstelling worden gehouden van jeugdboeken De tentoonstelling wordt geho'' in de St. Theodorusscho'e.n voor iedereen toegan.ke>J' en 1S Het doel is om t»*" j' j de ouders en ie laten zien, wat belangstellend*?** er op het geF ie ,aien ivai lectuur te >,ed van 8oede Kinder" «rijgen is. ^e, yp Zaterdag 18 November a.s. avonds om 7 uur zal in het café van C. Heesels aan het Heere plein door den biljartmeester Hassel- man een biljartseance worden ge geven. Er zal worden gespeeld een partij van 600 car cadre. De beste speler van het Veer zal hij een voorgift geven van 300 car. cadre. Na afloop worden door hem kunst en fantaisiestooten gegeven. Omtrent de volgende gevonden; voorwerpen zijn inlichtingen te be komen een armbondhorloge gede poneerd bij de marechaussees en. een autosleutel bij den ChefVeld wachter. Tegen een tweetal steuntrek-- kenden is alhier weer een vervolging ingesteld, wegens oplichting van de gemeente van steungelden, door hef verzwijgen van inkomsten. De ge volgen zijn, voor goed uitgesloten van de steun en procesverbaal. De R.K. Leesbibliotheek is alhier weer geopend. Iedere Zondag, na de Hoogmis bestaat er gelegen heid om boeken af te halen. We hopen dat hiervan weer een druk gebruik zal worden gemaakt. IS 400 K.M doffers.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6