luist mt! MgUVS Vrijdagmiddag had in de Indu striestraat een auto ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afge- loopen. De arbeider V. uit Geertruidenberg die per fiets huiswaarts keerde, kwam van de richting Maasdijk. Ter hoogte van hotel D. werd hij, doordat hij verkeerd uitweek, aangereden door j een luxe auto uit Amsterdam, komende van de richting Breda. Doordat de autobestuurder zoover mogelijk uitweek, kwam hij gelukkig niet onder de auto terecht. Met eenige verwondingen, niet van ern stige aard, en een toegetakelde fiets, bracht hij het er af. Geneeskundige hulp was direct aanwezig. Na ver bonden te zijn, werd hij naar het Ziekenhuis in Geertruidenberg over gebracht. De maréchaussees hebben de zaak in onderzoek. In de Donderdag jl. gehouden vergadering van den Korenbond slaagde voor korist van het kerkkoor van het Veer de heer André van Strien Jzn. In deze gemeente werd voor de Samenwerkende Zendingsver. bijeen gebracht de afgeloopen week een bedrag van f lüö.fil5. De lichtbeeldenavond, ge geven door de Frov. Enquetrice als slot van den Moedercursus was goed bezocht. Bij monde van den Voorzitter, afd. Groene Kruis, werd, zeer zeker met volle instemming der cursisten, der Enquetrice harte lijk dank gebracht. GEERTRUIDENBERG. Woensdag a.s. zal door de K. E. Symphonic en Zangvereeniging »Cecilia» een uitvoering worden gegeven voor hare donateurs, in de groote zaal van hotel Centraal. Ter afwisseling zal na de pauze een film worden ge draaid. Predikbeurten op Zondag 19 November 1933 Evangelisatie Immanuel des nam. half zes Ds. Sirating uit üosterhoui. Ned. Herv. Kerk des v.m. lü uur Ds. Zuurdeeg. ünze stadgenoot F. van Dongen kwam tijdens het verrollen van vaten op de werf van Verschuren's Sloom- bootdiensten te Raamsdonksveer zoodanig met zijn hand tusschen 2 vaten bekneld dat een lid van een der vingers werd afgeklemd. Hij moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. DRONGELEN. In het Neder- landsch Rundvee Stamboek is in de lijst van tuberculosevrije stallen o.m. opgenomen die van Oerlemans v. d. Schans, alhier. ST. JÜACHIMSMOER.Zondag was 't de vergaderdag voor de R.K. Voetbalvereeniging »Blauw-Wit« in 't lokaal van café Maas alhier. De Voorzitter drukte in z'n openingswoord z'n afkeuring er over uit dat van zekere zijde misdragingen van de leden der organisaties als motief moesten gelden om tegen de vereenigingen te ageeren. Spreker spoorde daaarom de leden aan niet alleen in de vergaderingen en op v wedstrijden, maar buiten de veree- i niging te toonen goede Roomsch- j Katholieken te zijn. Over de nieuwe Heden, aangenomen op de vorige •vergadering zou met 't Hoofdbestuur, (dat bemerkingen had gemaakt, wor den gecorrespondeerd. De heer J. Sup, die wegens vestiging buiten de parochie de bijeenkomsten en wedstrijden bezwaarlijk kon mee maken, werd op voorstel van den Voorzitter als erkentelijkheid voor z'n vele verdiensten voor Blauw-Wit met algemeene stemmen tot eerelid benoemd. De heer Meeren stelde voor eens een clubavond te houden, wat in stemming vond. Aan de Administratie van het Dagblad van Noord-Brabanc zal dank gebracht worden voor het gratis beschikbaar stellen van »De Competitie« voor den R.K. Voetballer Een schrijven van den Eerw. Broeder Tatianus te Kaatsheuvel, bevattende een opwekking tot aansluiting van de junioren bij de Jeugdclub van 't district Langstraat zal door 't Bestuur beantwoord worden. Algemeen druk te men er z'n leedwezen over uit dat een junioren-elftal wegens gebrek aan voldoende medewerking, niet hijeen te krijgen was. Met dank voor de opkomst sloot de Voorzitter met den christelijken groet. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Nov. '33. Zaterdag speelde Longa tegen S V.W. (Werkendam) in de compe titie S.O.S. 't Spel eindigde met 2-2, Zondag ging P.S.V, naar Els- hout (R.K.V.B.) en kwam terug met een 6—1 nederlaag; Julrana II speelde te Vlijmen tegen Olympra en verloor met 16. In den wedstrijd om het kam pioenschap dammen van Heusden en Altena bij V. D. alhier moesten de partijen De GraagDe Joode en PellekaanBax worden afgebroken, terwijl Jonker won van Deurloo. De uitslag der eerste twee par tijen zal denkelijk de beslissing brengen. Kippendieven gesnapt en gedood bij een dilettantenclub van het be tere genre mag verwachten. Regisseur Hesselle heeft eer van zijn werk en het bestuur van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia mag een tweede engagement met dit tooneelgezelschap met vertrouwen tegemoet zien. ginger^ en particulieren. Tal van telegrammen en andere bewijzen van felicitatie waren binnengekomen. Een uur lang bleef de stroom van belangstellenden aanhouden die hunne opwachting kwamen maken. Van de besturen van de diverse vereenigingen ontbrak niemand. Meerdere personen voerden hierbij het woord, waaronder Wethouder v. d. Horst, die namens de gemeente feliciteerde en dank bracht voor de loyale medewerking die bij alle mogelijke gelegenheden van de KGV ondervonden werd. De heer M. v. d. Wee Voorzitter van de Ver. Kaats heuvels Belang bracht op nagenoeg dezelfde wijze hulde. Onder de aan wezigen merkten wij verder op de oud Adviseur Kap. v. Kemenade uit Tilburg, die met applaus in de zaal ontvangen werd. Tevens merkten wij op een deputatie van den Turn kring Tilburg. Om half vier maakte de club onder veel belangstelling een rond wandeling door de plaats, 't Was een keurige lange stoet, 'die voor Kaatsheuvel, 14 Nov. 1933 Jubileum R.K. Gymnastiekclub K.G.V. Het 12'/j jarig bestaan dat de R.K. Gymnastiekclub K.G.V. heden alhier vierde heeft andermaal het bewijs geleverd hoe sympathiek deze club jij de burgerij is. Wij overdrijven niet door te zeggen, dat geheel Kaatsheuvel bij dit jubileum zijn attentie aan onze kranige K.G.V.ers betuigd heeft. Om zeven uur werd voor intentie van de club door den Eerw. Adviseur Kap. de Klijn een H. Mis van dankbaarheid opgedra gen, waaronder alle jongens tot de H. Tafel naderden. In een korte toespraak tot de Gymnasten maakte de adviseur een vergelijking met de oude Romeinsche gladiatoren, die voor hun keizer gingen sterven. Van de R K. sporters vroeg hij te werken voor hun grooten Koning Christus. Na de H. Mis was het een klein reünie in de patronaatszaal, waarbij de voorzitter H. v. Rijswijk hel bestuurlid Bertus de Vries die ^"n ^l'Èm.XonS vanaf de oprichting lid der club j stuur van de T.B.C.-Vereeniging geopend, was, complimenteerde. i Het marcheert al uitstekend. Maandag- Om twaalf uur werd receptie ge- j «?voml 1,0 opbrengst al ruim 30.—. houden in de prachtig vérsierde g°Cde patronaatszaal, die een waren bloe- jienru 't Sas mentuin geleek Een twintigtal prach- j De bekende voordrachtkunstenaar Hen- tige bloemstukken was de tolk van ry 't Sas zal Zondag a.s. met zijn echtge- de sympathie van andere vereeni- J noote in de zaal van het Kon. Muziekge zeischap Euphonia optreden. Wat de pers over dezen humorist van de bovenste plank schrijft, zoowel in Holland als in België, spreekt voor zichzelf. De Gazet van Antwerpen noemt zijn liedjes bij tend-sarcastisch, leuk-humoristisch en dwaas-komisch. Er werd genoten van echte volkshumor. c. Na de rondwandeling liet zich het keurig souper, dat de jongens werd aangeboden heerlijk smaken. De Jaszband Crescendo uit Tilburg zorgde voor de stemming onder het maal. Om acht uur verlieten de adspiranten de zaal, waarna het verdere van den avond onder mu ziek en zang, voordracht en decla matie gezellig gesleten werd. Wij voegen onze wenschen bij de vele, die de K.G.V. heeft mogen ontvan gen en spreken de hoop uit, dat zij t het sieraad, dat zij tot heden voor de gemeente was, zal mogen blijven 1 in lengte van dagen Wielersport. De Kaatsheuvelsche Wielerbaan had Zondag niet over bezoek te klagen. Verreden werden Sprint le serie* 1. Dalmayer Waspik, 2. Gommers Dongen. Sprint 2e serie 1. A. de Moor Waspik, 2. Zijlmans Kaatsheuvel. Achtervolging over 20 baanronden J. Gommers haalt 50 M. in op van Leest. Klassement-race 40 ronden met 4 klassementen 1. G. van Boxtel 20 pnt., 2 Pruimboom 11 pnt., 3. van Wanrooij 10 pnt., 4. Spie- rings 9 pnt. Finale sprintde Moor, Dalmayer, Zijlmans, A. Gommers. Koppelwedstrijd met 4 klasse menten: 1. Gebrs. Gommers 15 pnt., op 1 ronde Zijlmans-Dalmayer 21 pnt., op 1 ronde A. de Moor- van Boxtel 10 pnt., op 3 ronden Spieringsvan Leest 7 pnt., op 5 ronden Pruimboom-van Wanrooij 4 pnt. Tooneeluituoering Euphonia. Het Bestuur van het Kon. Mu ziekgezelschap Euphonia heeft een goede keus gehad met het engage ment van de Brabantspelers uit Brtda. Voor een goed bezette zaal trad deze tooneelver. heden avond op met een blijspel in 4 bedrijven »De Roof der Sabijnsche Maagden«. Regie en grime G. de Hesselle. Het publiek heeft kunnen genieten van een hoogstaand beschaafd en zeer verzorgd spel. Het stuk zelf geeft echten humor te genieten, zonder in het gezochte flauwe te vervallen. Iedere speler was niet alleen zijn rol meester, doch toonde een gemakkelijkheid en vrijheid op het tooneel, daarnaast een verzor ging van het spel het decor en de grime in finesses die men slechts SPORT. De Heer Spiering te Tlel had veel last van fatten in zijn kippenloop. Telkens waren eieren verdwenen of kuikens doodgebeten.I Meer dan een jaar lang probeerde hij aller lei middelen, echter zonder resultaat Ten slotte kocht hij bij zijn drogist een doosjej Rodent, dat hij op de voorgeschreven manier gebruikte. .Het resultaat is werkelijk ver rassend" schrijft hij. .Een kwartier nadat het met Rodent besmeerde brood werd uit gelegd, was het reeds verdwenen." Toen hij ons 4 weken later schreef, had hij geen> rat meer gezien. Rodent faalt nimmer, het trekt ratten en muizen onweerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos 50 ct| o? ren dubbele doos 90 ct en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. Imp.: Mima B. Meindersma Den Haag, A 45, Barak-Concours T.D.C. Het Barakconcours ten bate van de T.B.C.-vereeniging is weer aan het rol- Het Huisgezin spreekt van beschaafde kunst van den eersten rang. De Kath. School: Die guit heeft ons met zijn echtgenoote den ganschen avond de lever doen schudden. 't Sas zal optreden met liedjes bij de piano, kom. één-acters door hem of zijn ega. kluchtscènes door het duo 't Sas, liedjes gezongen bij de luit, humoristi sche poazie en daarbij als onvergetelijk conferencier. Pater Borromeus de Greve. De bekende redenaar, Pater Borro meus de Greve zal vermoedelijk in de laatste week van November voor de le den der Kaatsheuvelsche Burgerwacht en andere belangstellenden als spreker optreden. Wij zijn overtuigd dat er voor dezen avond veel belangstelling zal be staan. Jubileum. Zaterdag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Fr. Cornelissen lid werd van de St. Vincentiusvereeniging hier te* plaatse. De heer Cornelissen is een kwart ieeuw een ijverig Vincentiaan geweest, die de burgerij een beeld leverde van zijn plichten als zoodanig met de stipste het jeugdig vuur en de goede orga- nauwgezetheid en uiterste plichtsbe- nisatie die nog heden onder de club trachting vervulde. Voetbal. De Kaafsheuvelsche Boys gingen in hun overwinningsrace voort. Het le won van WSC 3 te Waalwijk met 32. Het 2e won van RWB 2 te Waalwijk met 30. Het 3e verloor van DEVO 3 te 's-Bosch met 61. Plotselinge dood. Terwijl de heer M. IJpelaar Zaterdag j.l. volgens gewoonte als voerman zijn gewone route maakte met den melkven ter van Gastel, zakte hij plotseling in de Peperstraat ineen. Bij den fruithandel v. Eulem binnengedragen, bleek hij reeds te zijn overleden. TSC—RBC 1—0 DoskoAxel 5—0 2e klasse B. TegelenVOS 8—0 Helmond—VVV 2—2 RoermondPicus 6—4 WSC—Wilhelmina 0—2 3e klasse C: GUDOK—EKC 9- -1 NOAD 3Oosterhout 1- -1 3e klasse D: TOPBaardwijk 4- -1 Bossche BovsRWB 54 Capelle—DEVO 1—5 De standenlijstcn zijn als volgt: le klasse: Willem II 8 6 2 0 19-10 14 Longa 8 5 1 2 26-15 11 Eindhoven 8 5 1 2 21-11 11 M. V. V. 8 4 2 2 23-19 10 Bleijerheide 7 3 2 1 19-13 8 B. V. v. 8 3 1 4 16-25 7 P. S. V. 8 2 2 4 16-20 6 N. A. C. 8 2 1 5 11-15 5 N. O. A. D. 7 1 1 5 10-17 3 Middelburg 8 1 1 6 14-28 3 2e klasse B: Roermond 8 6 2 0 27-16 14 Tegelen 7 6 0 1 29-8 12 Helmond 8 4 2 2 19-17 10 De Valk 7 3 3 1 19-10 9 T. A. C. 7 2 2 3 8-11 6 W. S. C. 8 3 0 5 15-29 6 Picus 7 2 1 4 21-24 5 V. V. V. 7 1 2 4 9-16 4 V. O. S. 7 2 0 5 13-22 4 Wilhelmina 8 2 0 6 16-23 4 3e klasse D: DEVO 5 4 1 0 18-8 9 Baardwijk 8 4 1 3 22-22 9 R. W. B. 8 3 2 3 23-23 8 T. O. P. 8 3 2 3 20-20 8 W. S. C. 2 5 3 0 2 9-9 6 Capelle fi 1 2 3 11-15 4 Bossche Boys 8 2 0 6 15-21 4 B. V. B. Heusden f» 6 0 0 23- 3 12 Baardwijk 2 7 4 1 2 21-13 9 Kaatsh. Boys 5 4 0 1 20- 5 8 Nivema 6 4 0 2 13- 9 8 R. W. B. 2 6 2 1 3 8-15 5 B. V. V. 5 G 2 0 4 15-33 4 Devo 2 6 1 1 4 14-20 3 Capelle 2 7 1 1 5 9-19 3 W. S. C. 3 5 0 2 3 6-12 2 W. S. W.S.C.—WILHELMINA 0—2. heerscht. VOETBALSPORT. VAN DER MEULEN'S AFSCHEID. Naar wij vernemen, zal Gejus van der Meulen in den wedstrijd tegen Haarlem op 3 December a.s. voor de laatste maal het doel van H.F.C. verdedigen. Mocht hij op 10 December a.s. onder de lat staan in het Amsterdamsche Sta dion tegen Oostenrijk, dan zal hij dien dag definitief afscheid nemen van het voetbalspel. DE VOETBALCOMPETITIE. Willem II neemt een flinke voor sprong. P.S.V. op weg om hoog. W.S.C. door Wilhelmi- na geslagen. V.V.V. heeft haar oude kracht terug. Slechte dag voor Baardwijk en B.W.B. DEVO stevig aan den kop. Wij hadden niet gedacht, dat Willem II in het kolenland een overwinning zou weten te behalen. Het is de oude club, zij het op het nippertje, toch gelukt en dank zij een opleving bij PSV, die Longa duur te slaan kwam, staan de tricolores er thans prachtig bij. Eindhoven werkte zich door een 41 overwinning boven MVV, zoodat de Limburgsche clubs hun kans aanzienlijk hebben zien dalen. NOAD deed goed werk door het in Mid delburg tot een gelijk spel te brengen, maar XAC kon zich nog niet opwerken en blijft bij de onderste drie. In de 2e klasse heeft Tegelen zich voor haar nederlaag van verleden week op VOS gewroken. De Venlosche ploeg werd met liefst 8—0 afgeslacht. Beter gaat het met de tweede Venlosche club die nu weer een puntje bij Helmond weg- snoepte. WSC heeft op eigen terrein de punten aan Wilhelmina moeten laten, doch ondanks dit blijft de Bossche club voorloopig nog op de laatste plaats. Roermond handhaafde haar goede posi tie door Picus te slaan. Voor Waalwijk was liet geen fortuin lijke dag, want ook de beide 3e klassers kwamen met nederlagen huiswaarts. Baardwijk ging er in Oss met 41 aan en RWB kon het bij de Bossche Boys niet verder brengen dan een 54 nederlaag. De positie van DEVO, dat nu weer van Capelle won, wordt zoodoende steeds beter. De uitslagen zijn: le klasse: EindhovenMW 41 LONGA—PSV 1—4 BleijerheideWillem II 01 MiddelburgNOAD 22 BW—NAC 2—0 2e klasse A De BaronieBreda 31 HeroTerneuzen 42 De Langstraatsche derby is op een weinig aantrekkelijke partij uitgeloopen. De omstandigheden waren voor een wer kelijk goede en mooie wedstrijd verre van ideaal. Daarvoor was het terrein door den zwaren regenval veel te glad. Onophoudelijk zagen wij de spelers glij- en valpartijen maken, en het is te be grijpen, dat dit aan de kwaliteit van het spel ten zeerste afbreuk deed. Goed over legd spel zagen we van geen der bei de ploegen, vanaf het begin tot het einde was het een opportunistisch heen en weer getrap, waarbij bovendien veel te veel van de lichaamskracht werd gebruik gemaakt. De Bosschenaren gingen tenslotte met de overwinning strijken, maar zij zullen zichzelf wel niet vleien met de gedachte dat deze zege ten volle verdiend was. Geen der beide ploegen had feitelijk de overwinning verdiend en was het een gelijk spel geworden, dan waren beide misschien het best betaald. Maar zooate het in wedstrijden met opgezweepte ge. moederen gaat, is ook hier de meest ge lukkige partij winnaar geworden. Dat was Wilhelmina, dank zij een penalty die zij voor de rust kreeg toegeweze^. Zooals gezegd kon ons het spel van geen der elftallen dezen middag beko ren. Bij WSC mogen we dit voor een groot gedeelte wijten aan het gemis van haar midhalf, wiens stuwende kracht dezen middag al te zeer ontbrak. Wilhelmina heeft hier al evenmin een grooten indruk gemaakt. Wel heeft deze club enkele goede krachten, maar ver band zat er in de ploeg bitter weinig en wij vreezen, dat Wilhelmina dit jaar hard zal moeten vechten om niet op de onder ste plaats te belanden. De wedstrijd begon met enkele weinig beteekenende aanvallen van de bezoekers waarmede de WSC-achterhoede, waarin de rechtsback dezen middag zeer goed op dreef was, niet veel last had. Dan ont wikkelde zich een spel van wisselende kansen, waarin de bal snel van het tene uiterste van het terrein naar het andere werd gespeeld. Aan beide zijden kwam het herhaaldelijk tot gevaarlijke oogen- blikken, maar de ballen gingen of naast of kwamen in de veilige handen der doelverdedigers. In de WSC-voprhoede probeerde men het met fiksche schoten, doch Mooren, de Bossche keeper, ver werkte alles met een verbluffend gemak en met kalme zekerheid. Toch mocht hij zich gelukkig prijzen, toen een tweetal der talrijke corners die op zijn doel wer den genomen, juist werden naast ge schoten. Bij Wilhelmina was v. Diesen reeds wegens een knieblessure uitgevallen en na een half uur moest ook A. Poierrié het veld verlaten. Al te haastig was voor hem echter al een reserve in het veld geko men, met het gevolg dat Wilhelmina met 12 spelers binnen de lijnen stond, het geen den scheidsrechter niet ontging. Het laatste kwartier voor de rust was voor WSC, Mooren werd hevig op de proef gesteld, maar hy wist met kunst en vliegwerk zijn doel schoon te houden. Eenmaal dachten we een schot via een der backs in den hoek te zien belanden, doch op het laatste moment kon de doel man nog corner slaan. Een keurig schot van den zwarten rechtsbinnen werd door de lat gekeerd. Liep het WSC dus tegen, met Wilhel mina was het juist andersom, want toen de kanarie-pieten even voor de rust een schijnbaar ongevaarlijke aanval onder namen, stuitte de bal den WSC-linkshalf tegen den arm, voor wrelke euveldaad de arbiter een strafschop toekende. Mollen benutte deze en gaf Wilhelmina daarmee de leiding. Na de rust w*erd de partij nog minder aantrekkelijk als in de eerste helft. Voort durend was WSC in den aanval, maar Wilhelmina trok zich met haar geheele macht voor haar doel terug, zoodat er geen doorkomen aan was. Het ging hard tegen hard, de strijd werd al forscher, naarmate de tyd verstreek en was op het laatst zelfs ruw te noemen. WSC had met geen harer talrijke aanvallen succes. Toen v. Geene op de strafschoplijn hands maakte, leek de kans voor de thuis club gekomen. Alle Bosschenaren schaar den zich echter in een rij voor hun doel, zoodat er geen gaatje voor het schot van v. d. Brand overbleef. Wel kreeg Vos den bal nog toegespeeld, maar hy trapte over. Talrijk zyn de hoekschoppen die WSC forceerde en die keurig voor doel werden geplaatst. Uit een ervan wist Roxs deiv bal in het doel te werken en de heele schare W.S.C.-ers juichte al, want weini gen hadden gezien dat hy zyn handen inplaats van zijn hoofd gebruikt bad. Naarmate de tijd verstreek werd de greep waarin WSC Wilhelmina hield, knellender. Zelfs de rechtsback stond lus tig mee op het Bossche doel te kogelen, Maar Mooren was daar onvermurwbaar. Ettelijke malen kwam zijn doel in de hachelijkste positie, maar desondanks werd de doellijn niet gepasseerd. Het verre opdringen der WSC-achterhoede werd haar tenslotte noodlottig, want wei nige minuten voor het einde wist Poier- rié volkomen onverwacht den Bosschen voorsprong te vergrooten toen Dekkers 'n onschuldige bal uit zyn handen liet glip pen. De strijd was daarmee gestreden en de nog restcerende minuten brachten geen wijziging meer in den stand. WSC 3 verloor thuis met 32 van Kaatsheuvelsche Boys en WSC 4 moest tegen Baardwijk 3 het onderspit delven. A.s. Zondag is WSC vrij van competitie. WSC 2 heeft daarentegen een zeer be langrijke thuiswedstrijd te spelen, n.l. te gen TOP uit Oss. JULIANA. Het is Zondag j.l. het eerste elftal niet gelukt om in Oss met succes uit den strijd te komen. Als de scheidsrechter begin nen blaast, blijkt het veld zwaar te be spelen, waaraan TOP zich het eerst weet aan te passen. Zy speelt een goede partij. Juliana kan er nog niet goed inkomen en krijgt de achterhoede druk werk. Na een kwartier spelen weet TOP onverwacht binnen 2 minuten 2 maal te doelpunten, 20. Juliana zet ook enkele aanvaller» op en als een TOP achterspeler bijna in eigen doel werkt, weet de keeper nog op gelukkige wijze te redden, terwijl even later een hard schot van den centervoor juist naast doel vliegt. Dan komt weer 'n doelpunt, waar het niet wordt verwacht als bij een doorbraak TOP den voor sprong vergroot, 30. Juliana zet er on danks dezen tegenslag, alles op, maar er willen geen doelpunten vallen, eindelijk wordt uit een voorzet van den rechtsr buiten door den linksbuiten den achter stand verkleind, 31, -met welken stand rust aanbreekt. Na rust is Juliana sterker en enkele harde schoten weet de TOP-keeper op gelukkige wijze te stoppen en ondanks het overwicht komt geen verandering in den stand. TOP heeft meer succes met haar uitvallen en weet haar voorsprong te vergrooten, 41. Hoewel door dezen achterstand er toch nog hard wordt doorgewerkt, wil het in dezen wedstrijd in het geheel niet lukken en komt met dezen stand het ein- de met dezen voor TOP verdienden, maar geflatteerden uitslag. Juliana 2 wist na een spannenden en goed gespeelden wedstrijd een 31 over winning te behalen op DEVO 2 uit Den Bosch, een mooie prestatie voor onze reserves. Juliana 3 boekte eveneens succes door een schitterende 52 overwinning tegen WSC 4 na een spannenden strijd. Juliana 4 stelde teleur, hoewel de te genstanders voor deze jeugdige spelers te sterk zijn en verloor met dubbele cijfers van BW 6 in Den Bosch. Zondag a.s. wordt op het Juliana-tcr- rein een wedstrijd gespeeld voor de eer ste ronde van den Nederlandschen Voet balbeker, n.l. de wedstrijd Baardwijk Tricht. Wij hopen op dezen belangrijken wedstrijd Zaterdag nog nader terug te komen. R. W. B. BOSSCHE BOYS—R.W.B. 5—4. Op een bijna onbespeelbaar terrein heeft RWB een onverdiende nederlaag geleden. Vooral het te forsche spel van Bossche Boys was oorzaak, dat het spel onder de verwachtingen is gebleven. RWB is na den aftap aanstonds in de meerderheid; er is pas eenige minuten gespeeld, als uit een voorzet van rechts onze linksbuiten keurig inkopt, 01. RWB blijft steeds maar in den aanval en het laat zich aanzien, dat het een ge makkelijke overwinning zal worden. B.B. zyn nog niet in den aanval geweest De B.B.-keeper kan een schot van onzen cen tervoor nog juist corner tippen, terwijl even hierna onze centervoor een bal over den keeper wiptin het doel, neen juist tegen de lat. Het zat niet mee. B.B. werkt zich los, het lukt hen beter en nog voor de rust weten zij 3 maal te doelpunten. Na de thee pakt RWB, niet ontmoedigd, weer goed aan. B.B. wordt nog al eens met een vrijen schop gestraft. Een doel punt kan niet uitblijven; uit een van de vele voorzetten van rechts maakt de mid- voor zuiver doelpunt, 32. Nog is er hoop, doch als even later onze rechts achter door de gladheid mist, kan B.B. zonder moeite doelpunten, 4—2. Onze jongens geven echter niet op en weten door 2 fraaie doelpunten van centervoor en linksbuiten den stand gelijk te maken, 44. Er is nog eenige minuten te spelen en denken reeds aan een gelijk spel, doch een ver schot verandert door effect van richting en springt in ons doel, waar door RWB een onverdiende nederlaag kreeg. Onze reserves hadden meer succes en wonnen van BW 5 met 42. RWB 3 was tegen Kaatsheuvelsche Boys 2 slecht op dreef en kreeg met 30 de eerste nederlaag te slikken. R.K.V.V. H.E.C. H.E.C. 4—HERCULES 1 1—10. Zondag speelde HEC 4 een vriend schappelijke wedstrijd tegen Hercules te Waalwijk. Hercules toonde haar groote kracht door een groote overwinning te behalen. Doch Be jeugdige HEC-ers ge ven het nog niet op en zullen trachten een volgenden keer revanche te nemen. Voor HEC 1 is vastgesteld de thuiswed strijd tegen het sterke DES. Deze veree niging heeft pas 3 verliespunten en zal er dus alles opzetten om zich bij de lei ders te handhaven. Zaterdag komen we op deze ontmoeting nog even terug. HEC 2 moet op bezoek bij VIOS te Til burg. Indien onze reserves de les bij HVV begrepen hebben, zal de uitslag van dezen wedstrijd hen wel bevrediging schenken. Ook over deze ontmoeting Zaterdag meer. ELSHOUT. In de vergadering van de R.K.V.V. E.S.C. heeft de heer P. Klerks als secre taris bedankt. Zondag speelde de voetbalvereeniging ESC een wedstrijd tegen PSV en won met 21. ESV II ging bij VJC op bezoek en won met 82. DRUNEN. Zondag j.l. bad alhier een vriendschap pelijke wedstrijd plaats tusschen ESC 2 en VJC 2, alhier, waarbij VJC 2 een ge duchte nederlaag kreeg met 82. SPRANG. N. E. O. Zaterdagmiddag speelde NEO 1, alhier een competitiewedstrijd voor de Zater-

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7