Philips „Bi-Arlita" met dubbelgespirali- seerden gloeidraad - NOG ZUINIGER! WM. PATER R. ROTHOF SM Cansomptie aardapptleo. Geüipl. U. BiiaimiMiislw <3 VII vP 220V-125 DLm <P (99W)^7 "A R\> /Z5 AmX fyoeda. &le&Z*scrCoiA*di R.K. Vrouwenbond. „Moeder en Kind". dagmiddagcompetitie van den B.V.B_ te gen de voetbalver. Sparta 1 te Vrijhoeve- Capelle, op het terren van Sparta. Na een spannen den, maar forsch ge speelden wedstrijd wist N.E.O. een 42 overwinning te behalen. VRIJHOEVE-CAPELLE. SPARTA—N.E.O. 2—4. Deze belangrijke compctitiiewedstrijd had Zaterdag j.l. plaaft. Óm .'1 uur stelLn beide elftallen, met één invaller, zich op onder leiding van den heer Spuijbroek. In het eerste kwartier is Sparta overwe gend sterker. Aanval op aanval wordt ondernomen, maar NEO's keeper is op z'n post. Een schot van Dekkers is hem echter te machtig, 10. Het spel wordt dan even onderbroken, aangezien Sparta's middenvoor, Spie lings, die geweldig productief was, een blessure opliep. Niettegenstaande dit speelt hij toch verder. Doch de aanvallen waren nu lang niet zoo gevaarlijk meer. Bij een tegenaanval bewerkte een ach- tcrspeler van Sparta den bal met de hand. De toegestane penalty wordt ech ter op sublieme wijze door den keeper gehouden. Lang heeft Sparta hiervan geen ple zier, want even later maakt NEG uit een scrimmage voor het doel den gelijkma ker, 11. Een achterspelen van Sparta, die schijn baar een overtreding begaan had. wordt dan naar de kleedkamer verwijderd. Niettegenstaande deze verzwakking weet de Sparta-defcnsie het tot de rust gelijk te houden. NEO zette de 2e helft met overrompe lende aanvallen in. Zij heeft hier, mede door Sparta's verzwakte achterhoede, ge weldig succes mee. Want binnen korten tijd hebben zij den stand tot 14 opge voerd. Doch Sparta geeft zich niet ge wonnen. De middenlinie, met Rijken aan het hoofd, drinet geweldig op. NEO zit hierdoor haar voorstand be dreigd en gaat zich zoodoende op ver dedigen toeleggen. Zij kunnen echter niet verhinderen, dat Sparta's linksbin nen nog een goal^maakt. 24. Tot besluit van deze „matige" vertoo ning, volgde er nog een corner op het NEO-doel. die echter niets opleverde. Over het algemeen was het een te forsch gespeelde wedstrijd. Zaterdag a.s. trekt Sparta naar Neer- landia. Wij wenschen onze jongens dan meer succes toe. Sparta 2 speelt dan tegen SDO 2. WIELERSPORT. \VaaIiv(jkscIie Wielerclub De Zwaluwen. A.s. Zondag om half 12 zorgen alle ren ners present te zijn aan het clublokaal voor een eigen kracht rit. Vertrek 12 uur precies. Mooi succes van Frans Slaals. Slaats heeft Zaterdag te Antwerpen op uitstekende wijze gedebuteerd in een wedstrijd achter tandems. Zijn ritten te gen de sterke Belgische renners Huys en de Rijck hadden den volgenden uitslag: le manche over 10 K.M. 1. Slaats in 13 min. 21 sec.; 2 Huys; 3 De Rijck. 2e manche over 20 K.M.: 1. Huys 23 min. 13.2 sec.; 2 Slaats; 3 De Rijck. Totaal klassement: 1 Slaats; 2 Huvs; 3 De Rijck. De ..Telegraaf'-correspondent schreef over dit uitstekende debuut o.m. het vol gende: De Brabantsche comingman Slaals heeft in een voor hem nieu\fr nummer gedebuteerd: in het Sportpaleis reed hij gisteravond voor de eerste maal in zijn leven achter tandems en won. Natuurlijk wijst reeds het enkele feit, dat Slaats ach ter levende gangmaking winnen kon te gen beste mannetjes als de Belgen Huys en De Ryck, er reeds op, dat hij goed marcheerde. Doch wij willen niet vol staan enkel met deze uit het triomfante lijke debuut te trekken conclusie. Dit eerste optreden heeft ons meer gezegd. Veel meer. Zelfs zoo ongeveer dat Slaats de capaciteiten heeft in dit genre een groot kampioen te worden. Het kan zijn. dat de voorzichtigheid gebiedt na een debuut, al is dit succesvol geweest, niet te boud te zijn met het uit spreken van verwachtingen.... toch durven wij die Slaats in twee jaar tijd van onbekend nieuweling zaffen opklim men tot de klasse, welke internationaal meetelt voorspellen, dat de Wanlwijk- sche renner hier het nummer uitvoerde, waarin hij een respectabele grootheid worden kan. Sla^'c knoone dit in zijn ooren, want moseliik heeft hij zelf zich door het cner- veerende verloop der manches niet vol doende kunnen realise°ren, op welke wij ze hij den bekwamen Relgen de baas kon blijven, m.a.w. misschien heeft hij zelf niet ongemerkt, dat hij de renner was, de eenige, die met het grootste gemak elk tenrno van zijn tandems loopen kon en >n dit opzicht eeiikfe special's'en over trof. Zelfs dan wanneer de andere twee duwden, stampten, rukten, om het con tact met hunne treknloegen niet te ver liezen. verrichte Slaats' nerfecte spieren- machinerie haar werk als een on dezen arbeid volmaakt uitgeprobeerde motor. RECHTZAKEN. De rollen keerden. J. L., arbeider te Almkerk, had een tijd per week ruim 13.steun ont vangen. 't Werd ons niet duidelijk wóórom die hulp voor den werklooze werdi stopgezet, maar feit was in ieder geval dat hij geen steun meer ontving. En alsof die 't helpen kon, gaf hij den gemeentebode Arie Pouli er de schuld van, dat de financiële bron van de gemeente had opgehouden te vloei en. Arie moest 't ontgelden! Toen de gemeentebode bij Teuntje L., de zuster van haar ontevreden broer, om de eenten kwam voor 'n verzekering L. wist wel zoo onge veer wanneer Arie kwam aanzetten trad bij hem tegemoet. ,,'k Heb op je gewacht! Ik zal je ka pot maken!" zeide L. woest, inplaats van 't anders gemoedelijke „goeie morrege!" L. had 't in Almkerk trouwens al uitgegalmd, dat Arie er aan moest! De arglooze gemeentebode liep lee- 1 ijk in de val! L. greep hem aan, ging tegen hem te keer en sloeg hem met z'n klomp op het hoofd. Arie maakte beenen en kon zich van den woesteling los maken. Springlevend kwam hij er tusschen uit, alzoo van „kapot maken" is niets gekomen. Dat zal Arie z'n lang leven zijn! 't Rommelt overal met die ontevre den menschen, die verongelijkt meenen te zijn door inhouden van steun. En wat zal het nog worden als straks de regeering zóóveel millioenen minder aan steungelden laat afvloei en?! De rechtzaal stond wèl in het teeken van de crisis-strafzaken! Want be halve Jan L. uit Almkerk, waren daar ook uit Den Bosch en uit Geldrop werkloozen, die huiten hun hoekje wa ren gegaan en zich ter zake hadden te .era nt woorden. En daar kwamen dan ook Jan en Viie uit Almkerk, Jan als verdachte, Yrie als getuige, wegens dat getrom mel met dien klomp op z'n onschuldig hoofd. Jan had praat voor zes, te dom als hij was, om 't niet heter te weten, dan lat Arie ook 'n sikkepit, aan de steun- egeling te vertellen had. Teuntje L. trachtte haar broer te -edden, door wat te staan draaien, oen haar als getuige naar „de waar- ïeid" werd gevraagd. De president moest haar wijzen op len eed. Eerst wist ze zoo wat van niets, naar tenslotte viel ze door de mand 'n bekende de herrie wel gehoord te 'ebben ten minste. Het O.M. wees er op, dat de rollen keerden. Immers, verdachte zou eens net den gemeentebode afrekenen, naar de strafrechter zou nu hém de •ekening eens voor leggen! En daar kwam de strenge Vrouwe histitia met de lei! De eisch wegens mishandeling luid- le 1 maand gevangenisstraf. Verdachte werd veroordeeld con form den eisch. En zoo kwam Jan in Almkerk van ?en koude kermis thuis! Uitspraak. M. v. d. Sch., schoenmaker te Kaats heuvel, die vorige week terecht stond wegens mishandeling op W. v. E. al- laar en tegen wie de eisch luidde ƒ25 boete, werd veroordeeld tot 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. De civiele vordering van 8,50 ter voldoening Ier doktersnota werd eveneens toege wezen. Zwaar lichamelijk letsel door schuld. A. de H„ chauffeur te Waspik, stand in hooger beroep terecht, wegens over treding van art. 308 der M. en R.-wet. De rechtbank te Breda had hem we gens gebrek aan bewijs vrijgesproken, \Hn welk vonnis bet O. M. in hooger beroep kwam. Op 13 Jan. 1033 had verdachte te Breda aan de Academiesingel bet meisje J/dianna F. Kremers uit Stam persgat, juist toen ze op baar fiets wilde stappen, aangereden, waardoor zij zeer ernstig werd verwond. Het meisje bekwam een schdelbreuk en werd aan het rechteroog gekwetst. Vermoedelijk heeft ze blijvend letsel bekomen, althans ze kan uit het rech teroog slechts flauw meer zien. Ver dachte en diens vader hadden zich het geval zeer aangetrokken en door volledige schadevergoeding gedaan ter verzachting wat ze konden. Ook waren ze het meisje meermalen komen be zoeken. Er werden twee getuigen ge hoord, w.o. ook het meisje Kremers. Na het verhoor concludeerde de adv. gen. dat verdachte schuld had aan bet gebeurde. Dat het slecht weer was is geen verontschuldiging. Verdachte zegt dat hij het meisje niet gezien had, maar juist met ongunstig weer is het zaak méér voorzichtig te zijn dan an ders en ook vooral te zorgen dat den ruitenwisscher in orde is. Een sche delbreuk en hersensschudding, een oog bijna blind, dit zijn alweer de ver schrikkelijke gevolgen! 't Doet sympathiek aan, dat ver dachte getracht heeft door schadever goeding en belangstelling ten minste iets goed te maken, maar een en ander ontslaat hem niet van de straf welke hem naar het oordeel van den adv.- gen. toekomt. De eisch luidde 7 dagen hechtenis. Uitspraak 27 Nov. a.s. Diefstal van kleeren. G. S„ schippersknecht te Heusden, stond terecht ter zake van 'diefstal. Ten nadeele van zijn collega Tongerlo had hi.i( een heele voorraad kleeren ge stolen, die op het schip waren achter gebleven toen Tongerlo eenigen tijd wegens ziekte het schip had verlaten. Verdachte bekende te hebben weg genomen een hemd, een manchester en een fantaisiebroek, een onderbroek, een paar sokken, een zakdoek en een padvindersriem, alles samen een heele voorraad. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot een maand gevange nisstraf voorwaardelijk, met een proef tijd vanl een jaar. Het drama te Nieuwkoop. Acht maanden gevangenisstraf heeft de Officier van Justitie geëischt tegen den gepensionneerden 'rijksveldwach ter Tij sterman te Nieuwkoop. Daar mede neemt de vertegenwoordiger van het O. M. aan, dat de lezing, die ver dachte van het Nieuwkoopsche drama gaf, de juiste was. Tijsterman, zou dus niet, zooals de blinde v. d. Wevden vertelde, moedwillig een geweer op zijn slachtoffer hebben afgevuurd, 1 et vu 125 Olm i Let op de gecombineerde Decalumen-Watt-. stempeling van de nieuwe serie Philipslampenr de „Bi-Arlita" en de „Spiralta". De „Bi-Arlita", met edelgas gevuld, inwendig gesatineerd en met dubbelgespiraliseerden gloeidraad; de „Spiralta", de heldere vacuumlamp met enkelgespiraliseerden gloeidraad. Iedere gebruiker kan zelf onmiddellijk zien, welke hoeveelheid licht hij per hoeveelheid verbruikten stroom ontvangt. L 1 maar het geweer, waaruit een schot hagel <le oogen van den jongen trof, zou door den ouden veldwachter bij wijze van val zijn opgesteld. \J GEMENGD NIEUWS. Dronken achter het stuur. Zondagmiddag is de achttienjarige J. v. E. te Zeist, die zich naar de kerk in de Rozenstraat zou begeven, door een auto overreden en gedood. Vlug werd nog geestelijke hulp ont- boden. Het slachtoffer schijnt echter na enkele oogenbiikken reeds te zijn overleden. De auto werd bestuurd door mr. V., een Haagsch advocaat, die dronken achter het stuur zat, en met zijn wa gen, volgens getuigen, zoo langs den weg slingerde, dat het te verwonderen is, dat er niet meer slachtoffers ge vallen zijn De wagen werd in beslag genomen De dronken bestuurder is in arrest gesteld. Doodelijke aanrijding. Zondagmorgen heeft op den Be- noordenhoutschen weg, te Den Haag een botsing plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door den 49 jarigen heer W P uit Oegs'geest en een motorrijwiel, bestuurd door den 50 jarigen J. F. van der B., uit Wasse naar. Naar verluidt zou de autobestuur der plotseling het stuur naar links hebben gewend; teneinde een aan rijding te voorkomen met een wiel rijder, die onverwachts den rijweg overstak. Van tegenovergestelde zijde kwam de heer v. d B Een botsing met deze was niet meer te voorko- men met het gevolg, dat de motor rijder over den weg werd geslingerd en met een ernstige schedelbreuk naar het Diaconessenhuis werd over gebracht. Daar is hij des avonds ongeveer half zeven aan de gevolgen overleden. Een tragisch sterfgeval. Op het moment dat H B S. de leiding nam, zakte de 65 jarige Atting. hoven gewoond hebbende Lamber tusstraat te Rotterdam op de staan tribune van het Excelsiorterrein aan het Toepad in elkaar Een der aan wezige doctoren constateerde den dood door hartverlamming De man is per ziekenauto naar het ziekenhuis Cool- singel overgebracht Door dit tragisch voorval werd de rust van den wed strijd c a 20 min. verlengd. Schot op een trein gelost. Zaterdagmiddag ten 2 u 15 'S op den operatrein Nederland Duisburg tusschen Eindhoven en Nuenen een schot gelost. Een ruit werd ver- nield. doch niemand werd geraakt. Brutale overvol te Oss. Gisteravond te acht uur had op den Berchemscheweg te Oss een brutale beroovmg plaats De varkens koopman H. v. d. Camp uit Herpen, die onder invloed van drank was en zich huiswaarts begaf, is door twee personen aangevallen, die htm met stokken of ijzeren voorwerpen be werkten Toen de onverlaten den man op den grond hadden geworpen, beroofden zij h m van zijn jas, welke n portefeuille inhield met een bedrag ad 1200.-. In een nabijzijnd café, waar de man later binnenvluchtte, heeft hij de marechaussee en politie in kennis g steld. Deze waren onmiddellijk ter plaatse en gingen nog terstond het terrein met speui honden afzoeken De daders zijn niet met zekerheid bekend. Men meent echter eenige aanwijzingen te hebben. Geheele familie rijdt te water. De moeder overleden. Zaterdagavond reed de familie Har gers uit Ede, man, vrouw en drie kinderen, per auto van Hoogeveen naar Ede In de gemeente Zwollerkerspel is de auto in het Lichtmiskanaal gereden. De 16 jarige zoon had de tegen- woordighetd van geest een der ruiten in te trappen. Hel mocht hem ge lukken daardoor alle inzittenden op het droge te brengen, het laatst van allen de moeder Deze was intusschen echter bewusteloos geraakt en bleek overleden. Het staat evenwel nog niet vast of de dood moet worden totge schreven aan verdrinking of aan hart verlamming De redder zelf was door het glas van de ingetrapte ruit ernstig aan de beenen gewond. De auto werd bestuurd door den heer Hargers, die verblind werd door lichten van een tegen oetkomende auto. Met een matige vaart is de wagen in het kanaal gereden. Aanvankelijk wisten alle inzittenden zich' dank-zij het kranig optreden van den 16 jarigen zoon, op het dak van den auto, dat nog 1 oven water uitstak, te redden. De auto is toen echter blijkbaar verder weggezakt, en ten gevolge van de topbelasting omgesla gen. De geheele familie geraakte toen opnieuw te water Inmiddels had een in de nabijheid liggende schipper het ongeluk be merkt en schoot te hulp. Toen hij de drenkeling aan wal had gebracht bleek de moeder, mevrouw M Har gers Klapwijk, oud 40 jaar, bewuste, loos te zijn. Kunstmatige ademhaling had geen resultaat meer. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek heeren K.enV. Gymnastieklokaal O.S. Donderdag 7'/2 uur. Algemeene vergadering R.K. Vrouwenbond in den Gildenbond. W.G.V. Donderdag5'/46'/2 u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'',10 u. afd.. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8 45—10 uur. Vrijdag 8 uur. Luxor Bioscoop, »De bloem van Haway». Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »King of Jazz». Zaterdag 8 u. Bestuursvergadering Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zaterdag 8'/2 u. repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel aOefening en Vermaak». ADVERTENTIëN. op Donderdag 16 Nov.* des avonds 71 /2 uur. SPREKER: Onderwerp Toegang vrij voor alle leden boven 18 j«ar. Plaatsbespreking 5 10 ct. bij het Sigarenmagazijn Fa. WED. PULLES. In verband met steun voor Consumptie-aardappelen is het noodig te inventariseeren de voorraden per 15 November 1933. Inlichtingen worden verstrekt door Secretarissen van Boeren bonden en Landbouwoer eni gingen. 51009 BINNENLAND. Waarom geen N.S.B.verbod Bij de besprekingen in de Tweede Kamer hebben de fractieleiders Aalberse (r—k), Schouten (a. r,), Bierema (lib.) hun teleurstelling^ parite, uarpieginoen gesproken over het feit dat de Nat. Soc. Beweging niet met de andere fascistische groepen op de zwarte lijst geplaatst is. vraagt voor dag of dag en nacht. Adres: Grootestraat 56 A, Waalwijk. 51014 y V, t-y// 1*^ phiu

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 8