Heeren Ulifiheliers St. mcoiaas aduertentle I Zendt t ij d i g Uwe voor onze nummers van Zaterdag 25 No vember en 2 Decem ber a.s., die door onze interessante Foto-Priisvradg voor eenieder een zeer bijzondere attrac tie hebben, dus op speciale wijze Uwe artikelen onder het oog brengen. uitvoeringen bij »O.O.G.» komen bij wonen en niet alleen clubs uit de omgeving hier, doch van zeer ver af. Dat deze clubs een aanwijzing kregen hier bij »O.O.G.» te komen kijken eerst, mogen wij toch zeker wel als een compliment voor 't kunnen van onze club beschouwen. Wij vertrouwen dan ook dat de vele tooneelliefhebbers uit Waalwijk en omgeving wederom deze opvoe ringen van »0.().G» zullen bijwonen. Gewoonte getrouw is aan de op voeringen weer de noodige zorg be steed waarvoor wij verwijzen naar de groote afiches. Mrdedeelen kunnen wij nog dat sinds eenigen tijd de zaal waarin »0 O.G.» gevestigd is wordt geëxploi teerd door dhr. G. Hein, welke al diverse verbeteringen in de zaal heeft aangebracht en welke reeds getoond heeft geheel en al met »O.O.G.» en haar werk mede te leven en die ook volgaarne toonen wil bij deze eerste Winter-uitvoerin- gen door 'n keurige bediening en uitstekende consumptie de bezoekers der uitvoeringen hun avond nog aangenamer te maken. Ten slotte willen wij aan iedereen aanraden de plaatsen tijdig, zooals op 't afiche vermeld te bespreken, daar er voor ditmaal een zeer druk bezoek verwacht wordt en er abso luut niet meer kaarten worden af gegeven dan er zitplaatsen zijn. Wij vertrouwen dat de O.O.G'ers allen hun uiterste best zullen doen om hun klinkende naam te eeren en zich den titel van eerste klassers uit de »Plankenland»competitie waardig te toonen. Succes lui Kij nologen- Vereeniging Waalwijk en Omstreken. Maandagavond had in de «Twee Kolommen« eene algemeene ver gadering plaats van de Kynologen- vereen. Waalwijk en Omstreken. De Voorzitter de heer Jan Tielen opende de vergadering en sprak er zijne teleurstelling over uil dat bij eene belangrijke vergadering ter herdenking van het l()-jarig bestaan en ter bespreking der tentoonstellings plannen, zoo weinig leden waren opgekomen. Hij wees er op dat de vereeniging in haar 10—jarig bestaan haar bestaansrecht volkomen had be wezen door hare prachtig geslaagde tentoonstellingen, verschillende le zingen op kynologisch gebied, het vormen van een dresseerclub, die in zeer bloeienden toestand verkeert, om ditjubileum naar waarde te herdenken, is in de vorige ver gadering besloten in 't a.s. voorjaar een tentoonstelling te houden, waar voor aan den Raad van Beheer verlof is gevraagd tegen einde April a.s. Hij riep daarvoor aller medewerking in alsook om 't ledental en daar door den bloei der vereeniging te bevorderen. De Secretaris de heer Jud. Timmermans Phzn. gaf daarna een overzicht van het werk der vereeni ging vanaf de oprichting tot op heden, de voornaamste gebeurte nissen memoreerende en aan 't slot z'n beste wenschen uitend voor 't a.s. periode. Terzake de a.s. tentoonstelling werd besloten een gesalarieerd administrateur aan te stellen en den leden eene circulaire te zenden om hen uit te noodigen om de algemeene vergadering van a. s. Vrijdag beslist te bezoeken, die dan moet gehouden worden om tijdig met den Raad van Beheer de zaken verder te kunnen regelen en om dan te komen tot de vorming van een tentoonstellings-comité. Voorts werden de boeken van den Penningmeester nagezien dooi de heeren Eibers en van de Griendl en met een woord van dank aan den Penningmeester den heer Jos. Pulles goedgekeurd. De boeken sluiten in ontvangst op f330.56, uitgaven f59 95 is met een batig saldo van f280 61. "Na behandeling van ingekomen slukken en eenige huishoudelijke zaken, o.m. de candidaatstelling van 3 nieuwe leden werd de vergadering gesloten. Wij herinneren de leden aan de spoedeischende algemeene vergade ring op Vrijdagavond om hall negen, die voor de a.s. tentoonstelling noodzakelijk en voor de vereeniging van groot belang is en moedigen de leden aan allen present te zijn. A .-R.-K i es vereen iging. In de zaal voor Christelijke Belan gen in de Besoijensche Straat hield de A.-R. Kiesvereeniging Maandagavond een bijeenkomst. Na opening der vergadering met psalm-voorlezing en gebed, sprak de Voorzitter, de heer Wijnands, 'n kort woord over het werk der vereeniging. Met genoegen heeft spr. na de laatste vrkiezingen kunnen constateeren dat het aantal a.-r. stemmen in deze plaats van 69 in 1929 geslegen is tot 124. In hoofdzaak schreef spr. deze vermeer dering toe aan 't werk dat door de pro pagandisten gedaan is. Spr. wist dat het succes ook voor een groot deel te danken was aan het feit, dat Dr. Co- lijn de lijst aanvoerde, doch ook dit stemde hem vreugdevol, daar hem daaruit gebleken is, dat velen in dezen tijd hun vertrouwen stellen in een man als Dr. Colijn met zijn Christelijke principes. Spr. meende de toekomst met vertrouwen te mogen tegemoet gaan. De Secretaris, de heer G. v. Zeist, las hierna de notulen der vorige ver gadering voor, die ongewijzigd werden vastgesteld. Vervolgens was het woord aan den spreker, den heer H. de Hoop, die in een rede, getiteld „Moeten wij ons op nieuw oriënteeren?", het gevaar van het fascisme en het nat.-soc. behan delde. Hij begon daartoe met de ont wikkeling van het Italinansclie fascis me te schetsen, waarbij hij vooral liet uitkomen dat deze strooming een reac tie was op de socialistische wanorde, die gesphapen was, dank zij het slappe liberalistische bewind. Spreker legde er den nadruk op, dat men het fascis me echter niet alleen als een reaction- nair verschijnsel moet beschouwen. Van Italië is het fascisme op Duitschland overgeslagen. En ook in ons land waren in 1922 reeds derge lijke slroomingen waar te nemen. Spreker meende, dat het niet te ont kennen is, dat deze richting den laat- sten tijd aan belangrijkheid wint. Uitvoerig ging spreker in op de hei- densche rassentheorie in Duitschland, en hij schetste in dit verband het ver schil tusscben het nationale gevoel uit christelijk en uit fascistisch stand punt. De Christelijke staatkunde heeft in den fascistischen Staat afgedaan. Noodwendig moet het fascisme leiden tot tyrannic, meende spr. Spr. stelde dan de vraag: „Moeten wij ons opnieuw oriënteeren?". Hij antwoordde daarop: Ja. Maar san alleen naar onze oude beginselen. In dit verband merkte spreker op, dat de corporatieve maatschapnij reeds in 1878 door Dr. Kuiper is uitgestippeld, met het onderscheid dan dat de orde ning volgens hem van onderaf moet geschieden en niet van bovenaf zooals in hel fascisme. Op de rede van den heer De Hoop volgde een zeer belangwekkende be spreking, waarbij alle vraagstellers op vlotte en uitvoerige wijze door den spreker werden beantwoord. Nadat de Voorzitter, de heer de Hoop had dank gebracht, werden nog enkele huishoudelijke punten bespro ken, waarbij o.m. de wenscnelijkheid werd geuit, meerdere malen in het sei zoen vergaderingen te beleggen met inleidingen van leden. Enkele leden spraken hun bezorgdheid uit voor de toekomst der vereeniging, wegens het ontbreken van voldoende jonge krach ten. die straks het werk der ouderen zullen moeten overnemen. Met dankgebed, waarin de heer De Hoop voorging, werd de bijeenkomst gesloten. Winkelsluiting. De winkelsluiting is in den St. Ni- colaas- en Kersttijd alsvolgt geregeld: van 25 Nov. t.m. 5 Dec. en van 18 Dec. t.m. 24 Dec. mogen alle winkels des avonds tot 10 uur geopend zijn, uit gezonderd op de Zondagen. St. Ceciliafeest parochie St. Clemens. Het jaarlijksche feest der Zangers patrones is door het Zangkoor der St. Clemensparochie j.l. Zaterdag op recht genoegelijke wijze gevierd in de zaal van den heer P. van Cromvoirt. Het welverzorgde feestdiner, waar aan behalve de zangers ook de H.H. Geestelijken en het Kerkbestuur aan zaten, werd alle eer aangedaan en vormde als altijd het voornaamste punt van het feestprogram. Ook een ander voornaam punt, n.l. de kwartetten wed strijd, droeg niet weinig bij*tot een zeer geanimeerd ver loop. Na zeer serieuzen strijd en nauw keurige beoordeeling door een deskun dige jury, werden de prijzen als volgt toegekend le prijs: de heeren E. Hoevenaars, M. Thijssen, A. Schilders en C. Lom- mers. 2e prijs: de heeren M. Pullens, L. v. d. Geld, Th. Pullens en C. Thijssen. 3e prijs: de heeren M. v. Mierlo, Jos. Maas, A. de Brouwer en F. Schilders. 4e prijs: de heeren B. van Bavel, P. van Cromvoirt, F. Lombarts en J. van Mierlo. 5e prijs: de heeren Jac. Maas, W. Buijs, C. Mol en A. Boom. 's Avonds om half 11 werd nog een koffie-maaltijd opgediend waarna men nog geruimen tijd in vroolijke stem ming bijeen bleef en met zang en spel een prettig slot maakte aan dit welge slaagd feest. Comité Festival. Het Festival dat bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Harmonie St. Jan, alhier werd gehouden, ligt reeds 2 maanden achter ons, doch de afwik keling van diverse zaken dit festival betreffende, vorderde nog geruimen tijd en eerst gisterenavond werd de slotvergadering van alle comité-leden gehouden, werd rekening en verant woording uitgebracht en werd het ba- lig saldo overgedragen aan het Be stuur der Harmonie St. Jan, dat zich niet onbetuigd liet en den comitéleden gul onthaalde. Door den Voorzitter van het comité den heer C. Pullens, werden hartelijke woorden van dank tot alle comitéleden gesproken voor den betoonden ijver •en de prettige samenwerking, waar door het festival zoo in alle opzichten schitterend kon slagen. Speciaal werd dank gebracht aan den algemeenen secretaris, den heer Ger. Veltman, die wel het leeuwen aandeel in de werkzaamheden heeft gehad. Door den penningmeester, den heer J. Thijssen, werd hierna een keurig verzórgd financieel verslag uitgebracht waaruit bleek, dat de ontvangsten ruim 1700 hadden bedragen, tegen over een totaal aan uitgaven van ruim 1300.Het netto-overschot bedroeg 418.Niettegenstaande de onkos ten, zooals gewoonlijk, de raming ver overschreden, mag he"t batig saldo nog schitterend genoemd worden. Door een Commissie uit de vergadering werden de bescheiden van den penningmees ter onderzocht en keurig in orde be vonden, waarna de heer Thijssen, on der dankbaar applaus der vergade ring, voor zijn accuraat beheer werd gedechargeerd. De heer W. v. d. Mee, als vice-voor- zilter van het comité, droeg met een toepasselijke speech het mooie batig saldo aan de Harmonie St. Jan over en bracht hulde aan den heer C. Pul lens voor de voortreffelijke wijze waar op deze zijn taak als voorzitter van het Festival-comité heeft vervuld. Deze sprak hierna nog een hartelijk dankwoord en bood allen comitéleden namens de harmonie St. Jan als blijk van dankbaarheid voor hun medewer king tot het welslagen van het festival, een feestmaal aan. Dit heerlijk bereide en keurig geser veerde feestmaal vormde een schitte rend slot van deze laatste en geani meerde vergadering van het comité. Het deed de gerenommeerde keuken van café W. van Helvoirt alle eer aan en bij de vele toespraken die daarbij gehouden werden, kreeg de hospita dan ook zeer terecht haar deel. Veel te vroeg sloeg het klokje van gehoorzaamheid, maar allen zullen de aangenaamste herinnering aan deze slotvergadering bewaren, evenals aan het geheele verloop van het festival. Concert St. Jan. Het jubileum-concert dat de har monie „St. Jan" Zondagavond gaf, mag een weiluidenden nagalm wor den genoemd van het zoo waardig ge vierde lustrum van ons jongste mu ziekgezelschap. Het bestuur der harmonie had zich beijverd om de donateurs ditmaal een bijzonderen avond van uitsluitend muzikaal kunstgenot aan te bieden. Nu eens geen tooneel-opvoering of optreden van een humorist, maar een uitvoering meer in de lijn van een muziekgezelschap, wier eerste taak toch is, waardeering en liefde te kwee ken voor de muziek met haren ver edelenden invloed. Wanneer dit doel wordt nagestreefd op de wijze als Zondagavond geschied de, dan zal de publieke waardeering niet achterwege blijven, want de tal rijke bezoekers waren allen vol lof over het schitterende concert, waarop ze van het begin tot het einde geno ten hadden. Waren de verwachtingen ten op zichte van den solist van dezen avond, den heer Gerard v. d. Berk uit Am sterdam, hoog gespannen, de manier waarop hij zijn keur van soli zong overtrof die verwachtingen verre. Hij bracht met zijn machtige en melodieu- se tenorstem de aanwezigen in ver rukking. Opvallend is zijn keurige uit spraak, alsmede het gemak waarmee hij de zwaarste aria's vertolkt; geen zweem van inspanning of overdreven bravour. Het enthousiasme van het publiek groeide met ieder nummer aan en men was hem dankbaar dat hij nog een paar extra-nummers als toegift liet volgen, wat hem een ware ovatie bezorgde. De voorzitter van St. Jan, de heer C. Pullens, sprak zeker namens alle aanwezigen toen hij den heer v. d. Berk aan het slot een „tot weerziens" toeriep. Ook het accompagnement van den heer Leo v. d. Weijden uit Veghel droeg niet weinig hij tot het succes van dit optreden. De muzikanten van St. Jan mogen ook op een uitstekende uitvoering te rugzien; zij waren er goed in en oogst ten met hun keurig vertolkte num mers een welverdiend succes. Het met zorg gekozen programma werd deels onder leiding van den directeur, den heeT J. Thijssen, deels onder die van instructeur v. Loon, werkelijk correct uitgevoerd en getuigde van een ambi- tieuse studie onder deskundige leiding. Aan het slot sprak de eere-voorzit- ter der harmonie, de Z.E. heer pastoor v. Erp, een dankwoord tot allen die aan bet concert medewerkten, waarbij de voorzitter zich aansloot, daarbij te vens de leden aansporende tot ijverig repetitiebezoek teneinde de harmonie op een steeds hooger peil te brengen. Uitvoering Patronaat v.m. Besoijen. Wij herinneren aan de uitvoering die a.s. Zondag in 't Patronaat te voor malig Besoijen wordt gegeven en waar voor vanaf Donderdag plaatsen kun nen worden besproken. De prijsvraag uit de Kinderrubriek. De oplossingen van den rebus uit de Kinderrubriek in ons nummer van 1.1. Zaterdag, waarvoor vijf etsen met lijst zijn beschikbaar gesteld, kunnen tot uiterlijk Donderdagavond aan ons bureau worden ingezonden. RED. Priesterjubilea. Gisteren hebben o.m. nog hun ^Va- jarig priesterfeest gevierd de Weleerw. heeren W. P. M. Bückling, rector te Diessen, geboren te [Waalwijk, en H. A. J. v. Laarhoven, rector van 't Groot Ziekenhuis te den Bosch, geboren te Geertruidenberg. St. Ceciliafeest. Het kerkkoor der St. Antoniuskerk heeft gisteravond in café v. d. Pluijm zijn jaarüjkschen feestavond gevierd. Het ging er op dezen avond, die ge leid werd door den heer J. Princen, zeer prettig toe. De Z.Eerw. heer Pas toor Verhagen werd bij zijn binnen komen door den heer Princen op har telijke wijze verwelkomd. De Voorzitter van het koor, Pastoor Verhagen, heeft den Secretaris, den heer H. Trimbach, die 30 jaren lid van het koor is, gehuldigd. Veel succes had de komiekenwed strijd die georganiseerd was. De jury had druk werk en kende tenslotte den prijs toe aan den heer H. Trimbach. De grimeering der amateur-komie ken was bij den heer H. van Engel-en in goede handen. Voor de versterking van den inwen- digen mensch was door de bekende keuken van café van der Pluijm op uitstekende wijze gezorgd. Aanbesteding. Bij onderhandsche aanbesteding van een woonhuis voor den heer G. Maas aan de Burgemeester Smeele- laan is dit gegund aan H. Boot, timmerwerk en J. v. d. Aa, metsel werk, aannemers te Waalwijk. Begin van brand. Maandagmorgen ontstond in de schuur van P. v. d. H. te v.m. Baardwijk een begin van brand. De brandweer was spoedig met de mo torspuit aanwezig doch behoefde geen dienst te doen daar de om wonende er inmiddels reeds in ge slaagd waren met vereende krachten het vuur in zijn aanvang te stuiten. De schade die door het brandje is aangebracht is miniem. Zie vervolg Provinciaal Nieuws pag. 4). DRUNÈN. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van N. v. Drunen is opgedragen aan v. Iersel- Merks. Het verbouwen wegens uit breiding van een schoenfabriek is opgedragen aan L. v. üers. A.s. Zondag zal door de Har monie »De Volharding« met mede werking van het Duo Henri en Nellie uit Amsterdam een uitvoering worden gegeven in de groote zaal bij den heer Th. Elshout. Woensdagnamiddag brengt St. Nicolaas met zijn knecht een bezoek aan ons dorp, een attractie vooral voor de schoolgaande jeugd, die dien middag vrij heeft. ELSHOUT. Gisteren speelde de voetbalvereeniging E. S. V. een wed strijd tegen de Vlijmensche Boys en won met 7 E.S.V. II speelde tegen Brabantia Herpt en verloor met 23. DRUNEN. Zondagavond gaf-onze Zangvereeniging »Zang en Vriend- scnap» gevestigd bij den heer A. v. d. Geld, met medewerking van het alom bekende duo Damenvan der Eist uit Orthen een goed geslaagde uitvoering. De zaal was goed bezet. Het goed verzorgde programma, werd met succes uitgevoerd. Onder de bekwame leiding van directeur Ritselaar werden de nummers keu rig vertolkt. De h.er Elshout sprak een wel komstwoord. Het kluchtspel »Studentenwraak» werd een succes, er werd onbe daarlijk gelachen. Tot slot richtte de heer Ritselaar een woord van dank tot het pu bliek. ELSHOUT. Vier leden van het R. K. Zangkoor welke hun gouden- feest vieren als koorzanger nl. de heeren M. G. van Huiten, M. Tim mermans, A. v. d. Lee en M. Kem penaars. G. v. Huiten kreeg zijn eerste op leiding van den heer Hub. v. Laar hoven, M. Timmermans werd 50 jaren geleden als lid aangenomen te Schijndel, vandaar kwam hij te wo nen in Elshout, alwaar hij in het huwelijk trad en tevens lid van het zangkoor werd. Kemperman en van der Lee kiegen hun opleiding van den heer M. Vermeulen, die meer dan 60 jaar lid is geweest en tevens directeur. Later hebben ze nog lei ding genoten van de musici C. Klijn, van Heijst en Klessens. Zij zijn nog steeds trouwe leden. Moge het hen gegeven zijn dat ze alle nog enkele jaren werkende mogen zijn tot groei en bloei van het zangkoor, om daarna na een tijdelijke rust eenmaal de eeuwige rust mogen genieten. 's Morgens om 7 uur zal de feest dag worden ingezet met een H. Mis en algemeene H. Communie. Om I 10 uur plechtige Hoogmis waarna Cantate, daarna receptie bij H. van Hoorn en huldiging. Daarna feest- vergadering. NIEUWKUIJK. In verband met het alhier genomen raadsbesluit, in zake aansluiting bij de 's Bossche waterleiding, werd Zondag na de Hoogmis in het Bondsgebouw een vergadering gehouden. Er werd voorgesteld handteeke- ningen te verzamelen voor een request aan den raad om het ge- De nieuwe Civic Hall te Leeds wordt eerst werkelijk als geopend beschouwd, als de Koning zelf de deur ontsloten heeft. Zoo kan alles wat al9 „Aspirin" verkocht wordt, slechts als ^wérkelijke, werkzame, en on schadelijke pijnstiller beschouwd worden, als ieder tablet het Bayer kruis draagt.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6