Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. ,,¥!ns van Slapel." Stan Laurel en Oliuer Mi WINTER EN IJS EXTRA-UITGAVE ANTON HOLTGREFË R.D. B. THEATER ACHTER ONS VOOR ONSDE REACTIE: Denkt tijdig aan Uwe advertentie voor 't Zaterdagnummer. Wij zorgen dan voor eene mooie advertentie en een goede plea's. ES UITGAVE: f I» - A. waalwijksche stoomdrukkerij antoon tielen Telefoon No. 58. Telegr.-adresECHO. PROVINCIAAL NIEUWS. FOTO-WfcU*TKJJl>. Wij herinneren eraan, dat de op lossingen van den foto-wedstrijd uiterlijk Donderdagavond in ons bezit moeten zijn. De lijsten die na dien tijd inkomen, blijven onherroepelijk buiten beschouwing. De uilslag wordt in 't nummer van 2 December bekend gemaakt, terwijl daarin nogmaals alle foto's met naam, straat, huisnummer, bedrijf, wordt opgenomen. De belangstelling voor onzen foto wedstrijd is zeer groot; Zaterdag, Zondag was hij 't gesprek van den dag en zag men oud en jong met onze courant in de hand de winkels nasnuffelen. 't Belooft een mooi succes en ontegenzeggelijk 'n mooie reclame. Waar het nummer van a.s. Zaterdag om deze foto's, den uitslag, een prachtig artikel over de geschiedenis van Waalwijk, hijzonder aantrek kelijk zal zijn, willen wij de adver teerders aanmoedigen van deze laat ste en prachtige gelegenheid voor St. Nicolaas gebruik te maken om doelmatig reclame te maken voor hun artikelen in Waalwijk en die plaatsen in de omgeving waar de Waalwijksche winkelier belang bij heeft. Geeft dus tijdig uwe advertentie op. Onderstaande firma's hebben nog prijzen geschonken Waalwijksche Stoomdr. Antoon Tielen, 2 leesboeken (Jongens of Meisjes). C. J. Marks, Cigarettendoos. Wed. Jac. Sars, doos Bonbons. P. van Eeuwijk, Boterletter. A. Oudkerk, Foto. Cor v. d. Wiel, Flesch Eau de Cologne. Mag. »Electra«, Schemerlamp. J. v. Mierlo, doos bonbons. Wie volgt? Wijziging belastinginspectie Waalwijk. In verband met de invoering der Omzetbelasting worden de tegen- woord ge inspecties der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen gesplitst in a. Inspecties der directe belastin gen, waaraan zijn opgedragen de werkzaamheden inzake de directe belastingen, dividend- en tantième belasting, wegenbelasting, couponbe- lasling en eventueel de belasling op de goederen in de doode hand. b. Inspecties der invoerrechten en accijnzen, welke zijn belast met de werkzaamheden inzake de invoer rechten en accijnzen en de Omzet belasting. De inspectie te Waalwijk wordt uitsluitend inspectie der directe be lastingen (zie sub. a) en blijft daar voor het tegenwoordig ambtsgebied omvatten. Voorde invoerrechten en accijnzen benevens de Omzetbelasting worden de gemeenten behoorende tot het Ontvangkantoor Waalwijk, ingedeeld bij de Inspectie 's Hertogenbosch, Inv. en Acc., Geertruidenberg inge deeld bij de Inspectie Breda, Inv. en Acc. en Woudrichem ingedeeld bij de Inspectie Dordrecht, Inv. en Acc. De Ontvangkantoren en station- nementen in de Inspectie Waalwijk blijven overigens ongewijzigd. St. Nicolaas-feest van Waal wijks Belang. Der traditie-getrouw zal Waalwijks Belang ook dit jaar wederom haar jaarlijksch St. Nicolaasfeest vieren, een feest dat in hoofdzaak bestemd is voor behoeftige huisgezinnen en kinderen, maar dat daarenboven ook alle kinderen uit Waalwijk en om geving een prettig uurtje bezorgt. Vooral in deze tijden is een extra steun voor de behoeltigen dubbel welkom en deze zal bun thans ge schonken worden in den vorm van steenkolen, levensmiddelen, enz. Het is een verheugend verschijnsel dat ondanks den nood der tijden de bijdragen niet minder, zelfs hooger zijn dan verleden jaar, (ongeveer f300,—al zijn we levens overtuigd dat er velen zijn die beslist meer konden bijdragen of anderen die er zich makkelijk afmaken, want onze eigen armen hebben we alle maal. De behoeftigen, die daarvoor in aanmerking komen zullen in den loop der vulgende week hun ver rassing thuis krijgen, terwijl de goede Sint aan 't bestuur van W. B. beeft medegedeeld dat hij persoonlijk met z'n knechts a.s. Zondag 3 December een bezoek aan Waalwijk zal brengen. Hij logeert oudergewoonte in hotel de Twee Kolommen en ten omstreeks 12 uur zal hij van daaruit vertrekken. Hij zal op de kiosk op de Markt de hulde der Waalwijksche kinderen in ontvangst nemen, die hem daar een paar liederen zullen toezingen, waarna St. Nicolaas ben zal toe spreken en ben zal beloonen met een mooi Japansch dagvuurwerk dat zal worden ontstoken in tegen woordigheid van den H. Man. Na afloop daarvan zal St. Nico laas met z'n gevolg per auto een rondrit maken door de gemeente. Het Japansche dagvuurwerk, dat 't vorig jaar niet op 't vastgestelde uur kon worden gegeven, maar dat niettemm des namiddags toch veel succes had, bestaat uit bommen die hoog opstijgen en dan verschillende voorwerpen of dieren, vlinders, vogels, visschen, enz. uitwerpen. Het is buitengewoon aardig, vooral nu naar wij vertrouwen, alles tijdig tijdens 't Zondagochtend-programma kan worden afgewerkt. HET THEATER MET DE BESTE FILMS! Vanaf Vrijdagavond William Haines, Madge Evans Conrad Nagel, Cliff Edwards in de vlotte, vroolijke en spannend-sportieve film Een buitengewoon actueel en ko misch bijprogramma met o. a. het beroemde komiekenpaar Plaatsbespr king dagelijks bij Fa. TH. C. PULLES, Sigarenmagazijn. Telefoon 116. 51089 Caiutiduulslelling Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Langstraat. Bij de gisteren gehouden candi- daatstelling voor de as. verkiezing van leden der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat zijn candidaat gesteld Voor de afdeeling grootbedrijf: G. F. P. v. d. Assum, Dongen. A. de Haan, (aftredend) Heusden. G. N. v. Loon, (aftr.) Waalwijk. J. B. Verschuren (altr.) Loon-op-Z. Te vullen 4 plaatsen. De heer H. Verheijen te Dongen had zich niet herkiesbaar gesteld. Voor de afdeeling kleinbedrijf: J. P. Elemans, (aflr.jRaamsdonks- veer. C. Jansen, (aftr.) Geertruidenberg. C. J. Marks, Waalwijk. W. J. v. d. Nonrt, Made. A. J. v. Riel, Kaatsheuvel. H. Rombouts (aftr.) Raamsdonks- veer. A. D. C. Snels, Dongen. Te vervullen 4 plaatsen. De beer P. C. Schellekens, te Dongen bad zich niet herkiesbaar gesteld. Voor de afd. Grootbedrijf heeft dus geen, voor de afd. Kleinbedrijf wel eene verkiezing plaats. zijn voor de leden gratis te be- komen bij 't secretariaat van «Waal wijks Belang», Grootestraat 205, na tuurlijk zoolang de voorraad strekt. Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdagmiddag werd indegroote zaal van den Gildenbond een pro paganda bijeenkomst gehouden van den Bijz. Vrijw. Landstorm, uit gaande van dn afdeelingcn Waalwijk, baardwijk en Besoijen. De vergadering, die niet druk be zocht was, stond onder leiding van den beer F. C. Smolders, leider der afd. Waalwijk. Deze beetle de aan wezigen, en in bet bijzonder den heer Rabou uit 's-Boscb, welkom. In zijn openingswoord wees de heer Een vroeg voorjaar, Een lange zomer, Een heete zomer. Een droge zomer, Een koude herfst, Schaatsen voor St. Nicolaas, SPAART U straks een Fa. P. T. 31ERLAAGH-VAN OER HEIJOEN „De Ijzerhandel" Markt Hoek Raadhuisplein. Het bal der Zwemclnb. Evenals vorig jaar bleek ook nu weer dat de zwemliefhebbers ook in de wintermaanden hun vereeniging niet vergeten. De opkomst op hel bal dat Zondag in Musis g-geven werd was tenminste weer buiten gewoon groot. En niet alleen kwan titatief maar ook kwalitatief is dit tweede «zwembui» een succes ge worden, want er heeft den geheelen avond een zeer vroolijke stemming geheerscht. Niet op de laatste plaats zal dit te danken zijn aan de muziek, die verzorgd werd door de Bredasche »Vicloria-band», een gezelschap dal hier in Waalwijk al te zeer b- kend is om het opnieuw loftuitingen toe te zwaaien. Ook de zaalaankleeding, we mogen mei recht van een «feestdos» spreken, droeg daartoe bet hare bij. Met recht mocht de heer Spijkerman in zijn openingswoord dan ook dank brengen aan de heeren Somers en Raaijmakers onder wier leiding voor een en ander zoo keurig was ge zorgd. Het was een mooie avond, met vroolijke uitgelatenheid, waarvan vele »zwemmers(slers)» een jaar- lijksche herhaling zullen wenschen. Hoofd der Chr. School. Men deelt ons mede, dat tot Hoofd der Chr. School te v.m. Besoijen is benoemd de heer J. Wilsing te Wier den. Waalwijknummer Ons Nederland». Het bestuur van «Waalwijks Be lang»» is er in geslaagd voor de leden die daar belang in stellen, een aan tal nummers van het «Waalwijk- nummer» van «Ons Nederland» te kunnen beschikbaar stellen. Deze Smolders o.m. op de vriendschappe lijke verhouding die er tusschen de drie Waalwijksche afdeelingen van den Bijz. Vrijw. Landstorm steeds beslaan heett. De beer Rabou kreeg vervolgens het woord om een propagandistische rede te houden. Hij beg>n met een schildering der extremistische acties, die het bestaan van den Bijz. Vrijw. Landstorm vooral thans noodig maken. Speciaal beschouwde spr. bet gevaar van de zijde van hi t communisme, dat zijn invloed door allerlei middelen ulbreidt: door de Tribune, de celbladen, de jeugd organisatie, de radio en de film. Scherp keerde spr. zich ook tegen de Vrijdenkerij, die bij als bondge noot van het communisme be schouwt, en tegen de richtingen die bet gezag tot een ornament willen maken. Zij allen zullen den Bijz. Vrijw. Landstorm op bun weg ont moeten I riep spr. uit. Dat er verbetering in de maat schappelijke toestanden moet komen, moest spr. toegeven, maar bij wees erop dat deze verbetering niet door geweld zal te hereiken zijn. Daar voor is onderlinge samenwerking noodig, en daarom ook schaart de Bijz. Vrijw. Landstorm zich achter de regeering. Spr. wees erop dat de Landstor- mers in de eerste plaats de vreed zame bewerkers van bet land willen zijn. De krachtige macht die de Bijz. Vrij\v Landstorm vormt zal de voorstanders der revolutie afschrik ken, maar als bet moet dan zijnde Bijz. Vrijw. Landstormcrs naast bewerkers ook beschermers van hel land, van het gezin, van den gods dienst, van de goede beginselen. Spr. spoorde de aanwezigen leden aan irouw de oefeningen bij te wonen, waardoor de saamhoorigheid bevor derd zal worden, en op te trekken naar den Bijz. Viijw. Landstorm- landdag in 1V»34. Met nadruk zeide spr. dat de Bijz. Vrijw. Landstorm geen dood lichaam mag zijn doch dat er activiteit moet heerscben. De heer Habou beëindigde zijn rede met het uiten van de beste wenschen voor de Waalwijksche af deelingen. Hierna volgde een korte pauze waarin de voorzitter enkele mede- deehngen van huishoudelijken aard deed. De heer Rabou heeft voorts nog wenken van technischen aard gege ven van de zgn. «tweede banners.» Mel een dankwoord van den voor zitter is de bijeenkomst daarna ge sloten. R.K. W. G. V. De R K. Waalwijksche Gymnas tiekvereniging heelt Zondagmorgen baren nieuwen adviseur, kapelaan van Rooij, geïnstalleerd. In de ge meentelijke gymnastiekzaal waren het bestuur met de leden en de adspirantleden bijeengekomen. Ook de beschermheer der vereeniging, gaf blijk van belangslelli» g. Toen de nieuwe adviseur was b*n- nengekomen werd bij toegesproken door den voorzitter der W. G. V., den heer J. Dumoulin, die hem een hartelijk welkom in bet vereni gingsleven toeriep en hem allen steun en medewerking van oe zijde van het bestuur toezegde. Kapelaan van Rooij beeft daarop een dankwoord gesproken, waarin hij op zijn beurt zeide op een pret tige samenwerking te rekenen. De korte plechtigheid was hier mede ten einde. Bekroond. Op den grooten nalionalen wed strijd in voordrachten en duetten, gehouden te El ten door de toonecl- vereeniging E.T.V. op de Zondagen 29 October, 5 en 26 November, en waaraan door een zeer groot aantal zeer bekende humoristen en duo's werd deelgenomen, behaalde de beer H. v. Engelen de volgende bekro ningen Met den heer Cor Vermee- ren als partner behaalde hij in de afd. duetten den 1en prijs met 't maximum aantal punten. In de afd. solo's behaalde bij den 2en prijs, ter wijl hem tevens met algenieene stemmen den publieksprijs werd toegekend. Tooneelclub «O.O.G.» Zaterdag en Zondag is de tooneel club «O O.G.» voor een flinke be langstelling in de Concertzaal «de Lindeboom» opgetreden met bet tooneehverk «H.b ik mijn kind gedood «O O.G.» heefl hiermede weer eens een goede beurt gemaakt. Op de eerste plaats al om het stuk zelf, dat een aangrijpende inhoud heeft, j De tend enz van het werk is in fi-lle duidelijkheid de afschrikkende ge- vojgen van het drankmisbruik te doen zien. De h- er Leijers, de hoo'd- 1 persoon, is aan bet begin van het stuk een welgesteld fabrikant, die NUMMER 98. WOENSDAG 29 NOVEMBER 1933. 66* JAARGANG. Waaiwijbsclie en Langstraatscbe Courant, Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. BÜ contract llink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. TWEEDE BLAD. Waalwijk, 29 Nov. 1933.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5