Bad io programma. liemsnil halslimii R.K. Dagmeisje Notaris A. SCHAAP in de verschillende meren en stroo men, die naar de rivier leiden, welke het grootste gedeelte levert van den watertoevoer der stad. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S. W.G.V. Donderdag 5'/<ö1/, u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'/,10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8 45—10 uur. Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »Vlug van stapel». Zaterdag 8'/2 u. repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak.» Zondag 12 uur repetitie voor llen Liedertafel «Oefening en Vermaak." RECHTSZAKEN. Het drama te Nieuwkoop. De Ulrechtsche rechtbank heeft gisteren den gep. majoor van de rijks veld wacht terzake van het ver oorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld (hetsmokkeldrama te Nieuwkoop) veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 30 November a s. HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. HUIZEN 1875 M. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. N. C. R. V. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. HUIZEN 1875 M. K. R. O. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. V. A. R. A. V. A. R. A. HUIZEN 1875 M. K. R. O. K. R. O. Kaatsheuvel, 28 Nov. 1933. Huldigingsconcert y>Bel Canton. 't Was er intiem gezellig op het concert, dat de zangvereeniging »B 1 Canto« Zondagavond in de zaal van den heer Jan v. Dun gaf, als blijk van attentie aan haren mede op richter en Penningmeester, de heer rMeter v. Boxtel, bij gelegenheid van diens gouden jubileum als lid organist van ons U.K. Par. Kerkkoor. Het koor opende met drie num mers nl. »Hymne an die Musik« van Lachner, »Opwaarts« van Hol en »Die Vesper« van Beethoven. 2r was aitentie en toewijding hij de zangers, die een verzorging gaven in ïun zang, dit huldig ngsconcert waardig. De Edelachtb. Heer L. J. v. d. dorst, Bel Canto's voorzitter, hield hierna een speech, waarin hij namens bestuur en werkende leden den jubilaris feliciteerde metzijnjubileum en hem huldigde voor alles wat hij voor 't mu/ikaal leven van Kaats- leuvel doch speciaal voor den groei en bloei van Bel Canto gedaan heeft, dij wees er op, hoe velen hij op geleid heeft tot muzikant en zanger, ie nu nog eerste krachten hij onze gezelschappen zijn. Idij roemde zijn onbaatzuchtigen ijver als de muzikale iunst moest gediend worden, hij stelde hem als een voorbeeld voor e jonger, n Steeds present, nooit te laat, altijd in vollen ernst en toe wijding hij zijn werk. Hij bood namens de vereeniging bloemen en namens het bestuur een muziekkast als blijk van waardeering aan. Hij sprak de hoop uit hem nog jaren ang in ons midden te mogen be- louden in volle gezondheid en tracht en tot groei en bloei van Canto. De zaal stemde met een hartelijk applaus met de woorden van den Voorzitter in. Het koor zong enthousiast de toast van v. Paeschen en hierna »Een wensch« van Mücke, waarna de 'ubiluris zijn dank sprak in zeer goed gekozen woorden. Hij was aangenaam geroerd door de hulJe hem door de werkende leden, het bestuur en de vile belangstellenden gebracht en gaf de verzekering zijn nog restee- rende dagen met liefde aan de kunst te blijven wijden, doch speciaal aan 't welzijn van Bel Canto. Het publiek was vol belangstelling voor de solisten, die nu achtereen volgens optraden. De heer Hub. Kamp deed ons genieten van zijn machtig sonoor geluid in Song of Songs van Maya, de heer W. Berzeveld zong met veel toewijding het mooie »Om eene Koningsvrouwe» van Arn. Spoel, de heer L. v. Nieuwenhuijzen debu teerde met »Slandchen» van Schubert, waarin hij zich als een tenor, be schikkend over een zeer gevoelig geluid van het reine tenor timbre, openbaarde. De heer G. Woning zong met zijn weelderige stem Benvenuto een werk dat eischen stelt aan stem en kunnen. Met applaus werden de solisten begroet en met nog meer applaus bedankt. De heer A. v. Amelsfoort aan den vleugel mocht in deze ovaties ruimschoots deelen, vooral toen hij als toegift »Fantaisie Impromptu» van Chopin liet hooi en, waarin wij konden genieten van zijn, reeds vergevorderde techniek en soepel spel, dat voor de toekomst heel wat belooft. Voor amusante entre—acte muziek zorgde de heer A. Nouwens. Het humoristisch duo Hendriks en Tolboom bracht variatie met een drietal solo's en duetten, waaruit mocht blijken dat onder B.C.'s— leden ook in dit genre krachten schuilen. De clou van het amusant gedeelte van den avond vormde het slotnummer een komische operette- revue, waarin hier en daar de toe standen en gebeurtenissen in rijk en gemeente met een tikje attisch zout belegd in woord en beeld wer den gebracht. Bij open doek kregen de spelers herhaald app aus en bij het slot ging dit in een bravo met handgeklap en voetgetrappel over. Propagand avond Burgerwacht. Het Bestuur van de Kaatheuvelsche Burgerwacht heeft een propaganda avond georganiseerd op Donderdag a.s. waarop niemand minder zal op treden dan den gevierden redenaar voor de belangen van Staat en Kerk, de ZeerLerw. Pater Borromeus de Greve. De zaal van Euphonia staat voor dezen avond voor eenieder open. Wij twijfelen er niet aan of velen zullen van deze gelegenheid gebruik maken om den spreker die men reeds zoo vaak hoorde noemen en al meermalen voor de radio beluister de, te komen hooren. Licht week. Maandagavond om half acht is onze winkelweek geopend. Reeds om half zeven was het in de straten te zien, dat er iets gebeuren ging. 't Was druk en het werd steeds drukker. Alles, jong en oud,stroomde de straten op, en 't was niet uit sluitend onze burgerij, die hare be langstelling liet toonen. Honderden en nogmaals honderden vreemde lingen vergrootten de aangename, drukke gezelligheid in de straten. Goed zeven uur dromde de massa te saam rond het oude gemeente huis th^ns ons K. J. V. huis. En toen om half acht de WelEd. Heer M. v. d. Wee, Voorzitter van de Vereeniging Kaatsheuvels Belang, onder tromgeroffel van de tambou- reuses van de K. J. V'ers op het bordes verscheen, was het een duizendkoppige menigte, die stond saamgeschaard om de officieele opening hij te wonen. De heer v. d. Wee sprak Het Bestuur der Vereeniging Kaats heuvels Belang heeft bij herhaling z'n medewerking willen geven om deze St. Nicolaasweek in aller belangstelling te plaatsen, om de aandacht van allen, die in de wijdste verte het licht van Kaatsheuvel zullen zien schijnen, op de belangen van onze plaats te vesti gen. Wanneer wij daarin de kern van deze actie mogen zoeken, dan valt het volkomen te begrijpen, dat wij ons bij deze actie sympathiek hebben aange sloten en haar gaarne willen steunen. Daarin worden wij het is wel haast traditioneel geworden op de meest aangename wijze bijgestaan door onze muziekgezelschappen, die het behoeft wel niet te worden gezegd, er zooveel toe bijdragen om deze opening tot een attractief middelpunt te maken. Wanneer wij hen daarvoor onzen meesten dank brengen, dan moge die dank eveneens terugvallen op de Radio-Centrale, welke tijdens deze week de stem van zoovele acteurs zal vertolken en het muzikale leven van dezen avond zal gaande houden; aan de organisatoren van de lichtende campagne, die er voor hebben gezorgd dat in wijden omtrek de silhouetten van Kaatsheuvel zichtbaar zijn, n.l. aan de Directie en het personeel on zer Lichtbedrijven en verder aan allen die tot het welslagen dezer actie heb ben medegewerkt. Wij durven niet anders hopen, dan dat deze St. Nicolaasweek ten vol le moge slagen; dat zij zal vermogen te beantwoorden aan het doel, waar voor zij is opgezet en dat zij het hare zal weten hij te dragen voor de toe nemende belangen onzer plaats en van onzen nijveren middenstand. Spreker verzocht hierna de heer v. d. Horst, als waarnemend Burgemees ter, deze St. Nicolaasweek te willen openen. De heer v. d. Horst voldeed aan dit verzoek, nadat hij 't publiek als volgt had toegesproken: Gaarne voldoe ik aan het verzoek om namens het gemeentebestuur een enkel woord te spreken. Op dit oogenblik gaan mijne ge dachten eenige jaren terug, Kaatsheu vel baadde in een zee van licht, de voornaamste gebouwen waren tot ver in den omtrek te zien, prachtige licht- zuilen prijkten op hoeken van straten. Nooit was onze kiosk in zulk een prachtkleed gestoken als toen. Va»i Noord tot Zuid, van Oost tot West klonken de opgewekte tonen der mu ziek, uitgezonden door Philips luid sprekers. Duizenden en duizenden stroomden van verre naar onze plaats er was één roep over den durf en het kunnen van onze bevolking. Er heerschte een opgewekte en aangena me stemming en wij waren en moch ten trots zijn op hetgeen Kaatsheuvel had ondernomen. Welvaart heerschte alom. Nu zijn de tijdsomstandigheden jammer genoeg, veranderd. De crisis met hare vele en groote zorgen, zoo wel voor de gemeente, als voor de ge meentenaren, heeft ook hier haar in trede gedaan. Maar moet dit een reden zijn om geheel den moed te verliezen? Zal de schipper, wanneer zijn schip door stormen geteisterd wordt, werke loos de handen in den schoot leggen? Hij weet, dat hij dan reddeloos verlo ren is. Neen, hij zal moedig de stormen trotseeren en het gelukt hem zijn vaar tuig in veilige haven te brengen. Daarom moeten ook wij het hoofd omhoog houden en door onderlinge samenwerking, vooral door onderlinge samenwerking, deze slechte tijden zien door te komen. Moest er nu niets ge daan worden. De kermis kwam, maar ook St. Nicolaas komt. Moest Kaats heuvel in het duister gehuld blijven, alles in flagrante tegenstelling met eenige jaren terug. Zoo bezien wij de zaken niet en verwijzende naar het geen ik zooeven gezegd heb, moest Kaatsheuvel, zif het op bescheiden wijze, zijn verlichting, z'n muziek»heb ben. Als warm voorstander van de be langen van Kaatsheuvel acht ik het een algemeen belang dat onze plaats aan trekkelijk blijve voor onze inwoners op de eerste plaats, maar ook voor hen die Kaatsheuvel bezoeken. In dit verband wil ik hier een eere-saluiit brengen aan onze winkeliers, groote en kleine, die al het mogelijke gedaan hebben om onze bevolking, zelfs voor weinig geld, te kunnen bedienen. Geachte toehoorders, van mij geen aansporing om meer te koopen dan uw beurs toelaat, doch ik heb gespro ken van onderlinge samenwerking; welnu, waar gij hier zoovele en zoo nuttige zaken kunt koopen op ieder gebied, besteed dan het geld dat gij uitgeeft in onze plaats, gaat niet naar buiten, begrijpt toch dat onze winkel stand zware tiiden doormaakt, dat ook zij de hooge belastingen die zoo noo- dig zijn moeten opbrengen. Wend u niet onverschillig af, maar laten wij elkander steunen en niet onze plaats verarmen door het geld elders te be steden. Ik spreek voor de belangen niet alleen van onzen winkelstand, doch vooral voor onze plaats en daar om verheug ik mij dat Kaatsheuvel wederom, zij het op bescheiden wijze, prijkt in het licht om zoodoende een aantrekkingskracht te blijven voor al len. Ik verklaar namens de gemeente deze lichtweek voor geopend en ik hoop dat ze moge beantwoorden aan het doel waarvoor ze ingesteld is. Na deze openingsrede werd aan de aanwezigen, het bestuur der Ver. K. B. en de Winkeliersvereeniging door de K. J. V. dames de eerewijn aangeboden, terwijl de schijnwerpers het K. J. V. huis en onze machtige kerktoren in een zee van licht zetten en de harmonieën hunne fanfares lieten weerklinken. Met een muzikale wandeling door de straten, die overal dezelfde drukte vertoonden, was de opening vol trokken. De luidsprekers van de Radio—centrale galmde nog tot 10 uur hunne machtige geluiden in zang en muziek door de straten, de be zoekers tot blijven uitnoodigend. In liet K. J. V. huis werd den organi sators van de winkelweek de thee geserveerd en met den ijverigen Directeur Kapelaan Rietra woorden van wederzijdschen dank en sympa thie gewisseid. SPORT. Kaatsheuvelsche Boys in R.K. Verband. Naar wij uit goede bron vernemen, ligt het in de bedoeling van het be stuur van de voetbalver, de Kaatsheu- vzlsche Boys, deze vereeniging in Ka tholiek verband te laten gaan spelen. Binnen enkele dagen zal hierover 'n vergadering met de leden worden ge houden. Kaatsheuvelsche Boys. Het succes van de Kaatsheuvelsche Boys blijft aanhouden. En de jongens van den Horst weten Zondag op Zon dag te winnen met cijfers die spreken. Zondag wisten ze BW 5 in Den Bosch in eigen huis in te maken met 26, 'erwijl het 2e al niet minder deed door Baardwijk met 12—0 te kloppen. Al leen het 3e laat niet veel moois zien en verloor van Olympia te Vlijmen met 6—2. R.K.V.V. D.E.S. S.V.D.—D.E.S. Zondag j.l. speelde onze R.K.V.V. DES oen competitiewedslrfjd te 's-Bosch tegen SVD, een van de sterkste tegenstanders dezer Afdeeling. En het mocht ook DES liet gelukken de puntjes mee naar Kaats heuvel te brengen. Ofschoon de partijen ,oed tegen elkaar opwogen, had de thuis club tot het meeste succes, was Brok be ier in conditie geweest, ware het zeker oen gelijk spel geworden. Daarom jon gens, nog maar geenszins ontmoedigd. Je kans naar het kampioenschap bestaat log, want ook HEC struikelde en verloor /an St. Michiels-Gestel. De nieuwe krachten in de voorhoede beteekenden een verbetering en als de jongens elkaar wat beter begrijpen, wat meer aan elkaar gewend worden, dan :ijn ze in staat het de verdediging der egenpartij zeer lastig te maken. Over den wedstrijd hel volgende: SVD loopt hard van stapel en na een kwartier heeft Brok reeds 2 maal moeten visschen. DES neemt de zaken thans wat ernstiger op en de strijd gaat tegen el kaar op. Uit een aanval van de onzen icoort de rechtsbinnen met een schitte- 'enden kopbal. We zyn echter niet opge wassen tegen de Bosschenaren, en met ie rust is de stand 41 voor SVD. Na de hee krijgt de wedstrijd een forsch ka- •akter, het is steeds maar tegen de man. De scheidsrechter treedt hiertegen niet "ling genoeg op. DES is thans absoluut niet zwakker en doelpunten hangen in le lucht, maar SVD verdedigt en voelt dch met een 41 voorsprong wel veilig, landig weet de DES-voorhoede daarvan te profiteeren en met een formidabel chot maakt de middenvoor er 42 van. We denken DES nog wel te zien doelpun ten, maar het lukt niet meer. SVD onder neemt tegen het einde nog enkele vinnige nanvallen, maar de keeper geeft geen par don meer, en zoo zijn DES weer 2 kost bare punten ontgaan. DES 2a speelde tegen de leiders der af deeling, n.l. RODA uit Tilburg, gelijk, 1-1; •jen goede prestatie. DES 2b verToor voor de 3e maal, thans van KJW 2. DES 3a blijft goed werk leveren en boekte haar 3e overwinning in succes- me. St. Joseph 2 werd met 32 in eigen huis geklopt. .DES 3b kon het nog niet tot een over winning brengen en verloor thans van RAPID met 61. A.s. Zondag D.E.S. IO.S S. Aanvang om 2 uur, dus niet half 3. Dit kan een spannende kamp worden, want OSS zal nog van zich doen spreken nn is geen onbekende voor DES. Reeds 'n de K.N.V.B. 3e klas speelde DES tegen Sportvereeniging en dit waren steeds in- 'eressante wedstrijden. Dus a.s. Zondag sportliefhebbers naar het DES-terrein achter het Gemeentehuis. ADVEKTENTlëN. 15 A Kt HEK D*edi wegens verandering van zaak zijn One Htookupparaal fe koop aan. Is pas zeer korten tijd gebruikt en heeft nog 1 jaar garantie. Tegen spotprijs. Brieven onder No. 6870, Boekhandel ADR. HEINEN, Den Bosch. Voor spoedige indiensttreding gevraagd een net 15 h 16 jaar bij F. ROXS-v. Delft. Grootestraat 37. Aan hetzelfde adres BOUTS KOOL verkrijgbaar in zakken van 50 cent en fl.— 51088 te Waalwijk, maakt bekend, dat de onroeren de goederen te Capelle van de erven Mej. WED. C. VAN PEER zijn ingezet op Koop 1 f 1200 Koop 2 500.— Koop 3 420.— Toeslag Dinsdag 12 Oecemoer 1933 des avonds om 7 uur in het café van J. TREFFERS aan het Brugje te Vrijh.-Capelle. DONDERDAG 29 NOVEMBER. 8,00 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuziek 10,30 Piano-recital 11,00 Rob Geraerds leest voor 11,30 Viool voordracht 12,00 Lunchconcert 2,30 Kamermuziek 3,00 Knipcursus 3,45 Gramofoonmuziek 1 4,00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen 4,30 Het Omroeporkest 6,00 Voor grootere kinderen 0,30 Sportpraatje 7,00 Omroeporkest 7,30 Engelscbe les 8,00 Vaz Dlas 8,05 Gramofoonmuziek 8,15 Concert 9,10 Gramofoonmuziek 9,25 Optreden van Louis Nolret 9,45 Gramofoonmuziek 11,00 Vaz Dias 11,10 Dansmuziek 8,00 Gramofoonmuziek 10,00 Gramofoonmuziek 10,15 Morgendienst 10,45 Gramofoonmuziek i 11,00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsd halfuurtje 12,15 KRO-orhest 2,00 Cursus fraaie handwerken 3,00 Vrouwenhalfuurtje a 4,00 Bijbellezing 5,00 Cursus handenarbeid 5,30 Liederen-recital 6.30 Schipper voor het CNV 6,45 Gramofoonmuziek 7,15 Ncd Chr Persbureau 7,30 Weekoverzicht 8,00 Herdenking landing Willem van Oranje in 1813 te Scheveningen 9,00 Concert In do pauze Vaz Dias 11,00 Gramofoonmuziek VRIJDAG 1 DECEMBER 8,00 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10,15 Voordracht door Adolf Bouwmeester 10,30 Trio Favoriet 11,00 Voordracht door Adolf Bouwmeester 11,20 Trio Favoriet 12,00 Gramofoonmuziek 12,30 Lunchconcert 2,30 Causerie door Joh II Doorn 3,00 Gramofoonmuziek 4,00 Gramofoonmuziek 4,50 Na schooltijd 5,30 Vara-orkest 6,05 Orgelspel 6,25 Gramofoonmuziek 6,30 Vara-orkest 7,00 Toespraak door A de Vries 7,15 Accordeon en plano 7,30 Vara-orkest 8,00 Cursus, Rellgieuse opbouw 8,30 Concert 9,00 Cursus, Menschen ln dezen tijd. 9,30 Vervolg concert 10,00 Vrljz. Gods. Persbureau 10,05 Vaz Dlas 10,15 Lezing mej Ada Geyl 10,45 Gramofoonmuziek 11,00 Gramofoonmuziek 8,00 Gramofoonmuziek 11,30 Voor zieken en ouden van dogen 12,15 Concert 2,00 Gramofoonmuziek 3,00 Voordracht door Anton Verheyen 3,20 Gramofoonmuziek 3,35 Voordracht door Anton Verheyen 4,15 Gramofoonmuziek 5,15 KRO-Boys 6,00 Het Ned Hoode Kruis, door Kotting 63 KRO-Boys 7,15 Mr FrnnqulnotHodendaagsch luchtverk 73 Gramofoonmuziek 7,45 Drs Wanders: Wonderen van den sterrenhemel 8,00 KRO-Boys 83 Vaz Dias 8,35 Rndiotooncel 93 KRO-orkcst 10,00 Gramofoonmuziek 10,15 Vervolg concert 11,00 Gramofoonmuziek ZATERDAG 1 DECEMBER. 8,00 Gramofoonmuziek V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding 10,15 Uitz v arbeiders in continubedrijven 12,00 Gramofoonmuziek 12,00 Gramofoonmuziek 12,15 Vara-kleln-orkest 1,00 De Notenkrakers 2,15 Gramofoonmuziek 3,00 Vara-Mandollne-Ensemble 33 Gramofoonmuziek 33 De Flierefluiters 4,15 Gramofoonmuziek 43 Dc Flierefluiters 5,00 Filmkwartiertje 53 Viool en cembalo 6,00 Letterkundig overzicht 63 Orgelspel V. R. O. 7,00 Rede door F Bunlng 8,00 Herhaling SOS-berichten Vaz Dias cn varia 8,15 Vara-orkest 9,00 Toespraak J W Lcbon 9,10 Liedjes bij de lult 93 Vara-orkest 10,15 Gramofoonmuziek 103 Vara-orkest 11,15 Voordracht door Jan Lemalre 113 Orgelspel 113 Gramofoonmuziek 8,00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 KRO-Sextet 2,00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd 23 Kinderuurtje H. I. R. O. 4,00 Uitz Bond v Staatspensioen, Gram •1,10 Ds Krevelen: Rechts richten 43 Uitz Ncd Vakcentrale, Gramofoonm 4,40 W v Dalen: Het veiligst vaart men op ons compas 5,00 Cursus schriftverbetering 53 Espcranto-nieuws 5,45 Gramofoonmuziek 5,55 Technisch kwartiertje 6,10 Gramofoonmuziek 63 Journalistiek weekoverzicht 6,45 KRO-Boys 7,15 Kath Radio Volksuniversiteit 73 KRO-Boys 8,00 Gramofoonmuziek 8,20 De Bossche Revellers 83 Vns Dlas 8,35 KRO-orkest 9.00 Microfoonvertelsel 9,15 De Bossche Revellers 93 KRO-orkest 9,50 Gramofoonmuziek '03 De Bossche Revellers 10,30 Vaz Dias 103 KRO-orkest 11,00 Gramofoonmuziek I DOOS 20 CT.-TUBE 35 en 60 CT.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 8