Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. H. Kolsteren-LaÉarüe Zuster Braams Briel uit Waspik. COGNAC, WIJNEN LIKEUREN THÉ DANSANT NUMMER 97 ZATERDAG 2 DECEMBER 1933. 56e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, lngezondon stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele ryk 1.40. UITGAVE WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Prijs der Advertenticn 20 cent per regel; minimum 1.50. By contract llink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrydag des morgens om uiterlyk 9 uur in ons bezit ziju. VIERDE BLAD. Waspik, 30 Nov. 1933. Geachte Lezer Er is momenteel weer een merk bare opbloei in onze middenstands- beweging te constateeren. Vooial de neringdoenden vieren weer hoogtij. Zooals reeds een paar jaren achtereen is ook thans de winkelweek weer grootsch opgezet, en mogen wij ver schillende winkeliers gelooven, dan is er over t algemeen weer niet ie klagen V." Worden er zelfs, waar nu de omzet nu al die van vorig jaar overliof. Zoeken wij daarvoor een oorzaak dan kunnen we niets anders constateeren, dan dat het publiek den oproep van.zijn plaat selijke winkeliers begrijpt, en zooveel mogelijk hier zijn inkoopen doet. Wat natuurlijk in een lijd als deze vooral zeer te prijzen is. Mogelijk kan ook de te verwachten omzetbelasting den verkoop in de hand hebben gewerkt Maar toch kunnen we deze laatste oorzaak niet als doorslaand beschouwen We zeggen: het is prijzenswaardig als het publiek zooveel mogelijk in eigen gemeenie koopt, en dit is nog meer te waardeeren als men bedenkt wat andere plaatsen er niet voor over htbben om het publiek tot zich te trekken. Denken wij bijv. maar eens aan de bus, welke gratis vervoer naar Dongen aanbood, enkel en alleen in de hoop dat men in Dongen zijn geld zou .laten rollen". Gelukkig konden we hier in Waspik constateeren. dat dit .vrij vervoer" wel geen batig saldo zal hebben opgeleverd. De enkelen die we in de bewuste bus konden aan trtffen, konden we nog niet eens als ernstige koopers beschouwen, en zullen er meer gebruik van hebben gemaakt, om zoodoende gemakkelijk in het voor ons geïsoleerde Dongen te komen Wat er ook van zij, het Waspiksche publiek heeft de kosten en moeiten van zijn winkeliers weten te waardeeren en de winkeliers hebben weder getoond.dat ook Waspik voor andere plaatsen niet behoeft onder te doen. Verschillende P/achtige etalages hebben ons dit be wezen. Alleen, voor reclame zouden wij een volgend jaar wel weer eens iets anders wen>chen. Hoe modern en hoe practisch zoon reclame.radio auto ook moge zijn, we zijn er weer reeds te veel aan gewend geworden. Over 't algemeen begint de winkeliersveree. niging. m i. te laat aan de te voeren actie, zjodat voldoende tijd ontbreekt, om alles te voren degelijk uit te werken. Hetwelk toch eigenlijk noodzakelijk is te noemen. Een andere catagorie van midden standers begint ook weer teekenen van leven te toonen n.l. de H H. Aan nemer9 Op initiatief van Waspik is een kring Geertruidenberg, Raamsdonk, Waspik gevormd van .den landelijken bond*. En nu mogen enkelen daar alsnog een beeije scepiisch tegenover staan een feit is het toch maar, dat dit de aangewezen weg is, om op gebied van uurloonen, arbeidscontracten, enz. tot overeenstemming te komen. Vooral ook in de .aannemerswereld" waar mjmenteel de concurrentie tot het uiterste is opgevoerd, is het wel zeer dringend gewenscht, dat men elkaar leert begrijpen en verdragen. En juist dit hopen wij door de nieuw-opge richte vereeniging te verkrijgen. ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 Dec. 1933. Koopt la W&aiwlfk. Steunt de Waalwi|ksche handel en lndu stile. W. B. St. Nicolaas. Zooals bekend zal Zondag ten 12 uur St. Nicolaas met z'n knechts onze gemeente bezoeken. Hij logeert in de Tw^ Kolommen, rijdt van daaruit per auto naar de Markt, waar hij vanaf de kiosk dc menigte zal toespreken en zeker de kinderen zal gedenken en niet minder de ouderen, die zoo flink bijdroegen in de collecte van W.B. Dan zullen de kinderen een paar liedjes zingen en zal St. Nicolaas hen beloonen met een mooi Japansch dagvuurwerk op het Raadhuisplein. Dus allen present Zondag om 12 uur, l'link meegezongen en genieten van hetgeen de goede Sint zal hebben te vertellen en niet minder van het vuurwerk. Daarna maakt Z.H. een rondgang door de gemeente. De bons voor steenkolen en levens middelen voor de behoeftigen, die iets extra's krijgen door bemiddeling van het Dames-comité van Waalwijks Be lang, zijn verzonden. A.s. Dinsdag zal St. Nicolaas voor de eerste maal ook de Open bare Lagere School bezoeken. Een mooi stuk werk. De heer Willem Verhoeven Jzn., concierge-amanuensis der R.K. H.H.S.- H.B.S., alhier, tevens oud-leerling der school, heeft den afgetreden modera tor, den Z.Eerw. Heer L. A. Sanders, thans Pastoor te Vught, eene bijzon dere, zelf vervaardigde verrassing be reid. Hij heeft als souvenir aan de school hem aangeboden een prachtig gecalli- grafeerde lijst met de namen van alle 1 leerlingen, die gedurende het bestaan 1 der school, in welken tijd Pastoor San ders moderator was, deze hebben be zocht. Het is een prachtig stuk werk van den heer Verhoeven, die zich hier ont popt als een uitnemend calligraaf, zoo wel de mooie strakke letters, als de prachtige omlijsting, in welgekozen kleuren, doen het uitstekend. De tee kenaar heeft hier zeer typisch vier wa pens weten in te brengen van de ge boorteplaats van pastoor Sanders, z'n eerste standplaats, van Waalwijk en Vught. Zoowel het calligrafisch werk, als het mooie opschrift en stijlvolle om lijsting geven een voornaam cachet, waarvoor wij den heer Willem Verhoe ven gaarne hulde brengen. Het is ons een genoegen dit mooi stuk werk van den Waalwijkschen teekenaar, die ook op het gebied van kaartteekenen zijn sporen verdiende, in de vitrine van ons Bureau eenige dagen te kunnen exposeeren, alvorens .hij het als een persoonlijk geschenk aan Pastoor Sanders in Vught gaat aanbieden. Doktersfonds R. K. W. V. Naar wij vernemen zal 't Dokters fonds der R. K. Werkliedenvereen. alhier op Maandag 18 Dec. a.s. een vergaderng houden ter bespreking van de kwestie, die, zooals bekend, tusschen het fonds en de plaatselijke geneesheeren gerezen is. Grootestraat 199 201 WAALWIJK, Neemt eens proef met onze fijne soorten en Steeds een groote sorteering. Ook steeds DROSTE en RINGERS BONBONS voorradig Waalwijk-nummer nOns Nederland Wij herinneren eraan dat bij het secretariaat van »Waal wijks Belang» 1 voor de ledeïi van W. B. y ra lis exemplaren verkrijgbaar zijn van 't schitlerend Waalwijk-nummer van »Ons Nederland» voor zoover de voorraad strekt. Thé dansant in Musis. Naar wij vernemen zal de thé dansant in Musis Sacrum Zondags van 59 uur, die gebleken is in de wintermaanden een groole atiraclie te bezillen, voortaan geregeld om de 14 dagen kunnen worden gegeven, afgescheiden van de andere bals van vereenigingen die in deze zaal worden gegeven. Door deze vervalt de thé dansant dus niet meer, en verspringt zoo noodig een Zondag. De eerstvolgende thé dansant wordt dus gehouden op ZondagM, de daarop volgende Zondag 17 December a.s. van 5—9 uur. Dansmuziek van de bekende Band uit Oosterhout, die hier zoo'n goed entrée heeft gemaakt. Retraite R.K. Handelsschool. De jaarlijksche retraite der R.K. Handelsschool, H.B.S. zal dil jaar gehouden worden van Woensdag 6 tot Zondagochtend 10 December hij de Eerw. Zusiers en gegeven worden door den Eerw. pater Phillipano Red. IJsclub—leden. Wij verwijzen gaarne naar de in dit nummer voorkomende adver tentie, betreffende degenen die lid willen worden van de ijsclub of een seizoenskaart wenschen te be komen, alvorens de prijs ver dubbeld wordt. Het is dus opletten Gediplomeerd Zieken en kraamverpleegster beveelt zich aan voor ALLE VOOR KOMENDE VERPLEGIKGEN. Grootestraat 315 WAALWIJK. BIOSCOOP. R.D.B.. Theater. »Vlug van Stapel» is een spor tieve, vroolijke en bovenalspannen- de film. Twee malrozen doen een belangrijke uitvinding, waarmee ze echter niet heel gelukkig zijn. Ten- slolle welen ze er een scheepsbou wer voor te interesseeren, niet echter zonder de hulp van diens lieftallige dochter. De proef mislukt echter en de eens zoo rijke scheepsbouwer komt zelf ook al in financieele moeilijkheden. De beide matrozen zetten echter hun werk voort, on danks tallooze moeilijkheden. Op het laatst zien zij zieh dan ook be loond voor hun moeizamen arbeid, hun boot wint; de internationale race en de winst is zoo ruim dat alle schulden ineens kunnen worden afg' lo->t. En de uitvinder krijgt de aardige dochter van den scheeps bouwer nog op den koop toe. Luxor theater. Liefde, Parfum en een Testament. Deze film, naar den roman van Ludwigvan Wohl, zal den bezoekers eenige uren van aangename span ning bezorgen. Het gaat om een ver mogen, dal een neefje van zijn ootn- millionnair wil erven. Hij is in de pogingen die hij daartoe aanwendt echter zoo ongelukkig dat hij ten slotte onterfd wordt. De eenige weg die hem rest om het vermogen nog in ziju bezit te krijgen is: alleen huurder te worden van een zeker huis. Dolkomisch zijn de pogingen die hij aan moest wenden om de bewoners uit dat huis te doen trek ken. Tenslotte zou het hem op het laatste oogenblik gelukt zijn, ware het niet dat een verloofd paarlje nog juist op tijd tusschenbeide gekomen was. Nu kwam het millioenenver mogen in andere handen,zoodat de geschiedenis voor neef Edgar niet erg vroolijk alloopt. Een film om enkele uurtje har telijk te lachen. O.m. spelen Magda Schneider en Ida Wnest de hoofd rollen. IJ DENKT TOCH AAN DE Zondagmiddag van 5-9 uur In MUSIS SACRUM? Geuond n voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich tingen te bikomen omtrent de na volgende gevonden voorwerprn bruin lederen damesporlemonnaie met inhoud, doos mei schoengespen, handbeschermer, astrakan rechter heerenhandschoen, damesportemon- naie met inhoud, actetasch met inhoud. Leer naar Amerika. Om import-restricties verzocht. De National Recovery Administra tion te Washington heel t de regeering verzocht om import-beperkingen te treffen voor den invoer van kalfs leer en geitenleer uit Engeland, Duitschland, Tsjecho-Slowakije en Nederland in de Vereen. Staten. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is aan den heer A. Kooijmans te 's Herlogenbosch, chef van het tramstation aldaar van de N.V. Hollandsche Buurtspoor wegen, gevestigd te Tilburg, verleend de eere-medaiile, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver. Uit den Rosschen Raad. Beg rooting 193b. De gemeenteraad van Den Bosch houdt heden, Donderdag, de vijfde vergadering, gewijd aan algemeene beschouwingen bij den aanvang der behandeling van de begrooting. De algemeene rapporleur, het lid Van Soeslbergen (R.K.) begon met in overweg ng te geven niet zoolang en zooveel te praten en daarna heb ben..... 23 leden het woord gevoerd I Het lid Van Soestbergen, en na hem alle sprekers, wezen op den somberen tijd en voorts bereed ieder zijn stokpaardjeTegen opheffing van de Leeszaal en de Muziekschool uit financieelen nood, verzetten zich nagenoeg alle leden en deze instel lingen zullen dan ook wel behouden blijven. Toch achtle de weihouder van financiën het niet onmogelijk dat op den dienst 1935 alle subsidies zullen worden ingetrokken. De algemeene rapporteur betoogde o a. dat er onder de gesteunden zoo- velen zijn die het steungeld in café's verkwisten. Inmiddels ks\am er reeds een schrijven van den minister, waarbij maatregelen aan de hand worden gedaan tegen het verdrinken van steungeld, met de goedkeuring dat het steungeld ook aan de huis vrouwen van zulke steuntrekkers kan worden uilbelaald. De R.K. groep Van Hoeckel had veel stugge kritiek op het beleid vooral van den wethouder van Ge meentewerken en wilde zelfs dat deze weihouder, die slechten bouwgrond had laten verbeteren zonder dal eerst in den raad te brengen, dat werk van ongeveer 1000 pop zélf maar zou betalen De gebruikelijke be dankjes konden er bij de groep niet eens af Het lid Jos. Meyring, Voorzitter van de R.K. Raadsfractie, de finan ciën besprekend, oordeelde, dat werk- loozenzorg staatszorg is. Ondanks den druk op de gemeente gelegd door de twee laatsle ministerieele circulaires betreffende vermindering van de uilkeering van het gemeente fonds en de verlaagde subsidie voor werkloozensleun, wenschte spr. toch dat Den Bosch, evenals Arnhem het deed, het 750-jarig bestaan der stad in 1935 luisterrijk zal vieren. Het lid Mr. Kruse zou niet mee kunnen feesten als de Leeszaal en Muziekschool zouden moeten sneven bij gebrek aan geld Maar Burge meester Van Lanschot verzekerde, dat er in 1935 zou gefeest worden Dan is er geen crisisEn wie niet mee wil feesten, moet maar bij zijn tante in Den Ilaag gaan logeeren, aldus de burgemeester. Het lid Van den Dries wilde voor het zeer omvangrijke beheer der Godshuizen een ander systeem, wat trouwens ook reeds in voorbereiding is. Spr. betoogde ook, dat Den Bosch een schadepost heeft aan den auto busdienst Den Bosch—Vught—Voor burg. De gemeente Vught is er het best mee. De goedkoope tarieven leiden er toe dat er al maar meer forenzen van Den Bosch naar Vught gaan wonen. De uillocht groeit steeds aan. Het lid Mevr. Brouns-v. Besouw diende een molie in, welke ten.doel heeft het verkrijgen van een gezins tarief voor het verbruik van electri- citeit, gas en water in het belang der groote gezinnen. Spr. verzocht ook en met haar meerdere leden, maatregelen tegen de zedenverwil dering en uitbreiding van het politie korps met meer recherche. Het lid Van de Wal (C.H.) las den S.D.A.P.'ers de les in een prachtige maidenspeech. De weihouder van financiën kwam op tegen de moeilijkheden waarin de gemeente is geraakt door de regee- ringsmaatregelen. Spr. was van oor deel dat de gemeenten hoofdelijk de lasten moeten meedragen en meende dat het gewenscht zou zijn overleg tusschen provinciaal bestuur en re geering te bereiken. De crisislaslen zijn voor vele groote gemeenlen, die niet uit wanbeheer, maar door de ongelijke verdeeling van de zorg voor de werkloozen in nood kpmen, veel te zwaar. Wulv|jksrkr «11 Ungslraatsrkt Conrant

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 13