'E ECHO lil IET ZIEN UROL flmuuuil üinutiml Ruwe luid 'Schrok lippen y0 98. Woensdag 8" Deö. 1958. 16e-Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 6 December 1933. R. K. KIESVEREENIGING. Het nieuwe Reglement. Wij voldoen gaarne aan het verzoek van het bestuur der Kiesvereeniging i„m het nieuwe reglement in ons blad J te drukken, zoodat de leden er voor je a.s. vergadering, waar het regle ment besproken zal worden, kennis van kunnen nemen. Mede in verband met de oprichting (Icr parochiale Studie- en propaganda- clubs, is een reglementswijziging der R. K. Kiesvereeniging noodzakelijk ge worden. De voornaamste wijzigingen zijn: 1. Regeling der verhouding der Studie- en propagandaclubs tot de Kiesvereeniging. 2. Uitbreiding van het aantal be stuursleden tot 13 (11). 3. Het parochieel kiezen der be stuursleden. 4. Het parochieel kiezen der afge vaardigden en hunne plaatsvervangers naar de Vergadering van den Staten- kieskring. 5. Schrapping van de bepaling dat een lid van den Gemeenteraad niet te vens bestuurslid der R.K. Kiesver eeniging kan zijn. 6. Opneming van eene bepaling dat iemand die lid is van eene andere po litieke organisatie niet tevens lid der R.K. Kiesvereeniging kan zijn. (Regle ment Staatspartij^. 7. Opneming van de bepaling dat iemand die nog niet den kiesgerech tigden leeftijd heeft bereikt (25 jaar) aspirant-lid der R.K. Kiesvereeniging kan- zijn. 8. Wijziging van den datum der jaarvergadering op uiterlijk 1 April (1 Oct.). Het Reglement is gesplitst in 4 af- deelingen, waarvan de eerste de alge- meene bepalingen betreffende de Kies vereeniging zelf bevat, de tweede de verkiezing der leden voor den gemeen teraad, de derde de Studie- en propa gandaclubs en de vierde de Kernen. Wij laten hier het eerste deel volgen: AFDEELÏNG I. Artikel 1Vestiging. Er bestaat een R. K. Kiesvereeniging in de gemeente Waalwijk. Zij behoort tot.de R.K. Statenkies- kringorgnnisntie Heusden (S.K.H.) en Mot de R.K. Rijkskieskringorganisatie s Hertogenbosch (R.K.H.) en is een erkend onderdeel der R. K. Staats partij. Artikel 2: Doel. Het doel der vereeniging is: a. het*bevorderen van: 1. de principieele politieke ontwik keling barer leden; 2. de voorlichting omtrent en de belangstelling in de actueelc po litieke vraagstukken; de politieke propaganda, het in studie en behandeling ne men van al die politieke onder werpen, welke volgens het oor deel van de algemeene vergade ring daarvoor in aanmerking komen; het bevorderen van de samen werking der katholieke kiezers bij verkiezingen van leden der R. K. Staatspartij in de verte genwoordigende lichamen, vereeniging tracht dit drieërlei doel te bereiken door: het houden van vergaderingen; het laten optreden van sprekers ter voorlichting der kiezers en kiezeressen; het verspreiden van vlugschrif ten en strooibiljetten onder de kiezers en kiezeressen; het verstrekken van inlichtingen aan de persorganen; alle wettelijke en geoorloofde middelen. Artikel S. De vereeniging neemt ook deel aan de verkiezing van leden van dén Raad der gemeente Waalwijk. Artikel 4Leden. Leden van de vereeniging kunnen worden alle R.K. kiezers, mannen en vrouwen, die in de gemeente Waalwijk woonplaats hébben. Zij, die den kiesgerechtigden leef tijd nog niet hebben bereikt, kunnen als aspirant-leden in de vereeniging worden opgenomen.-! R. K. kiezers kunnen niet tot het lid maatschap van de kiesvereeniging worden toegelaten indien zij lid zijn van een andere politieke organisatie. Eenmaal toegelaten zijnde, worden zij geroyeerd wanneer zij zulk een lid maatschap aanvaarden of wanneer eerst na toelating het lidmaatschap van oen andere politieke organisatie be kend wordt. Toelating, weigering of royement geschiedt door het Bestuur der Ver eeniging, met beroep op de algemeene vergadering en hooger beroep van de in het ongelijk gestelde partij op het Bestuur der R.K.H.telkens binnen 30 dagen na den dagwaarop de beschik king is verzonden. Partijen worden van iedere beslissing betreffende wei gering of royement onverwijld per aan get eekeaden brief in kennis ge- 3. b. c. De a. b. c. d. e. stfelll. De uitvoering van een besluit tot royement wordt door een ingesteld beroep niet opgeschort. Een beslissing in beroep moet worden genomen bin nen 3 maanden, nadat het beroep is in gesteld. Voorts is, voor zoover zulks in de vorige leden van dit artikel niet uit drukkelijk wordt vermeld, het bepaal de in art. 4 van het reglement der R.K. Staatspartij van toepassing. De leden worden geacht door hun lidmaatschap instemming te betuigen met art. 2 van dit reglement. Door het lidmaatschap verbindt men zich de vereeniging te steunen en bij de officieele verkiezingen zijn stem uit te brengen op de door de vereeni ging vastgestelde en ingediende candi- datenlijsten. Artikel 5. .Men houdt op lid der vereeniging te zijn: a. door ontslagneming; b. door verlies van het kiesrecht; c. door bet, na herhaalde aanma ning. niet betalen der contribu tie; d. door royement; e. door vertrek uit de gemeente Waalwijk; f. door liet aannemen voor de Ka mer-, Staten- en/of Gemeente raadsverkiezing van een plaats op een andere lijst dan die van de R.K. Staatspartij; g. door het teekenen van een an dere definitieve candidatenlijst dan die, welke door de vereeni ging wordt vastgesteld en inge diend. j i Artikel 6: Alg. Vergadering. Vóór 1 April van ieder jaar wordt een algemeene ledenvergadering ge houden. Verder roept het bestuur een alge meene vergadering bijeen zoo dikwijls als het zulks noodig acht. Het is daar toe verplicht, wanneer 20 leden zulks vragen onder opgaaf van de te behan delen punten. In het laatste geval zal binnen een maand na het indienen van het verzoek de vergadering belegd worden. Artikel 7. In de algemeene jaarvergadering doet de secretaris verslag oveT het laatst af- gelóopën jaar. De penningmeester doet rekening en verantwoording. De voorzitter benoemt een commissie van 2 leden om rekening en verant woording na te zien en zal na goedkeu ring daarvan de penningmeester voor zijn beheer gedechargeerd worden. Indien door leden voorstellen ter be handeling op de algemeene vergadering worden voorgedragen, moeten deze minstens acht dagen voor .den datum waarop de algemeene vergadering is gesteld, bij den Voorzitter worden in gediend. Deze voorstellen moeten door minstens 5 leden worden otidertee- kend. 'j Ter beoordeeling door het Bestuur kunnen ter vergadering voorgedragen voorstellen in behandeling worden ge nomen. Deze moeten door 5 leden wor den gesteund. (Wordt vervolgd). Onze Foto-prijsvraag. In ons vorig nummer hebben wij een overzicht gegeven over 't sucees van onze foto prijsvraag. Nadien hebben wij van tal van zijden gehoord met hoeveel belang stelling en ingenomenheid ieder dezen wedstrijd heeft beoordeeld. De prijswinnaars hebben begrij pelijker wijs nietop zich laten wachten. Maandag waren ze allen reeds op ons bureau verschenen om huil grootere of kleinere prijs met dank baarheid in ontvangst te nemen. Wij danken nogmaals voor aller medewerking, speciaal de schenkers van troostprijzen, nl. de firma's Electra, C. J. Marks, Cor van de Wiel, A. Oudkerk, Wed. Jac. Sars, C. van Mierlo-van Bladél en P. van Eeuwijk. En nu tot een volgende keer l)e winkeliers die bons van den wedstrijd hebben in te wisselen kunnen dit doen op Zaterdagvoormiddag aan ons bureau. St. Nicolaas; Der traditie-getrouw had Waal- wijks Belang den H. Man uitgenoo- digd om ook onze gemeente te bezoeken en daaraan voldeed Hij wederom volgaarne. Begeleid door twee knechten stapte Hij om 12 uur uit het Hotel »de Twee Kolommen« in een open auto en dat ondanks zijn hooge leeftijd en de felle koude en reed naar de kiosk, waar de H. Man door een enthousiaste menigte van kinderen en grooten werd begroet. De heer H. Wiesman, vice-voor zitter van W. B. heette hier Sinter klaas van harte welkom, wees op zijn bereidwilligheid om ondanks z'n drukke werkzaamheden steeds hierheen te komen en beval de Waahvijksche kindertjes, die zoo braaf zijn, in z'n gunst aan. De H. Man sprak een dankwroord tot het bestuur van W. B., loofde degenen die zoo mild hadden hij gedragen in de collecte van W. B. teneinde de behoeltigen een verras sing te kunnen bereiden, prees de kinderen die zoo ijverig hun best deden en zeide toe hen allen naar waarde te beloonen. Voor verrassing had hij bij de fa. de Ratste Leiden een mooi Japarisch vuurwerk besield, dat aanslonuszou worden afgestoken. De kinderen zongen nu onder begeleiding van eenige muzikanten van M. Cnspijn een paar St.Nicolaas- liedjes en daarna werd het dag vuurwerk ontstoken, wat 'natuurlijk een groot enthousiasme teweeg bracht. i „De Centrale". Naaf wfj vernemen werd 1.1. Maan dag een vergadering gehouden van de Centrale H. L. S„ van de federatie van schoenfabrikanten en van de federatie van leerfabrikanten. Op deze vergadering bleek dat het aantal^ fabrikanten dht aansluit, steeds stijgende is, ja, dat er slechs enkele watui. Het slaagde dan ook uit- -.r.. stekend, alleen dr?et de straffe wiud n0£ b!,nten <0 Ccntra,e s,aa"-. de liguren wat ver weg. De .besprekingen waren luns Daarna besteeg St. Nicolaas z'n wagen om een tocht door de ge meente te maken, aldoor pepernoten strooiend onder de grabbelende jeugd. Ondanks het ijzige weer en de huishoude lijk, riiaar wel weten we dat belang rijke en krachtige maatregelen in voor bereiding zijn. Werkeloosheid. Het aantal werkloozen bedroeg begin. December 2Uö, waaronder vele kinderziekten was eF groote I 53 gedeeltelijk, tegen 187 waaronder belangstelling en slaagde de opzet 50 gedeeltelijk op 1 Nov. 1.1. van W. B. wederom volkomen. Eeii kleine verhooging dus, waar Niet 't minst door de voorafgegane toe vooral meewerkte de groep en goedgeslaagde collecte, uie het kleermakers, die van 3 op 17 kwam. dames-comité* van \V. B. dat aller I De lederbewerkers hieven 't zelfde. hulde en dank verdient, in staat stelde een lOu-tal behoeftige gezinnen extra te verrassen met steenkolen, levensmiddelen, lijf- en speelgoed. St. Nicolaas in den Gildenbond. Ijsvermaak. In een paar dagen tijd is er ijs getooverd op al wat water is. Jammer dat het water hier juist niet is op de plaats, waar 't zijn In den Gildenbond had Zaterdag- moest, n.l. op de ijsbaan, middag het jaarlijksche St. Nicolaas- Er is door den Noordoosten wind feest plaats 'voor de kinderen der ie- geen water in de haven, dus ook den der U.K. Werklieden vereeniging. I niet op de baan en men mag niet Niet minder dan circa 35Ukinderen vóór 1 Dec. vloeien, 't Vorig jaar waren hier in blijde verwachting I zaten we in 't zeilde schuitje, van de komst van den kindervnenu I In elk geval dienen o.i. maat- vereenigd. regelen genomen te worden dat het Toen St. Nicolaas luide toegejuicht I terrein vroeger geinundeerd kan de zaal binnentrad, werd hij verwei-1 worden ot dat het uitgelicht wordt, komd door den. Voorzitter der U.K. zoodat het steeds water houdt; zoo Werklieden vereeniging, den heer F. I gaat het toch niet, geen ijs juist als Passier. bt. Nicolaas sprak daarop Ier ijs kan en moet zijn. persoonlijk de kinderen toe, die 111 Wij weten dat terzake voor eenigen ietwat nerveuze spanning toeluister-1 tijd reeds besprekingen gehouden den. Hij zeide dai hij gaarne aan het zijn ook in verband met T vraag- verzoek van liet bestuur voldaan had s»luk der werkverschaliingweljani- om de kinderen een prettigen middag I nier is 't voor alles, dal zulks niet te bcieiden en dat bij voor alle jon-1 vroeger is geschied ot de hespre gens en meisjes een geschenk 'bad kingen geen sneller verloop bad- meegebracht. den. We zullen ook ten deze maai De kinderen zongen daarop uit geduldig ai wachtenwij zijn tegen- volle horst enkele der meest bekende I woordig hier allemaal nog al erg St. Nieolaasiicdjes. lijdzaam en leidzaam I Veel schik hadden de jonge gasten Op vei schillende .wielen cn vaarten hij de iilmvoorsLeliiug die nu volgde. I werd al gereden. Naast een tweetal grappige tceken- De lvaatsheuvelsche ijsbaan, zoo iilmpjes, waarmede hartelijk gela- mooi gelegen tusschen 't hout ia chen werd, verschenen Roodkapje I den Duin, is Dinsdagmiddag-geopend, en de Wolf op het doek. Natuurlijk Er werd druk geprofileerd, werd de aardige verfilming van hel j NN ij vernemen dat er goede ijs- overbekende sprookje met de meeste 1 gelegenheid is op üalgenwiel, floels- aandaclit gevolgd en waren de wiel, 't Kanaal en over den Roes kinderen er opgetogen over. Met het uitreiken van geschenken en versnaperingen door St. Nicolaas eindigde deze prettige middag, die voor de jeugd een waar feest was. Bezoek van St. Nicolaas te vmi. Baardwijk. Over het bezoek dat St. Nicolaas telberg. KanarieTentoonstelling. De Eerste Waalwijksche Kanarie- vereeniging houd op 9 en 1U Dec. a.s. haar jaarlijksche Tentoonstelling met zang-wedstrijd in de zaal van dan heer A. v. d. Puijm. Daar er dit jaar vele vogels ge teeld., zijn zal liet voor den keur. Zaterdagmiddag te Baardwijk bracht meester, den heer Jansen uit Tilburg schrijlt men'ons y - eeu zware taak zijn om alle vogels Zaterdag j.l. heeft de goede Sint te beoordeelen. een bezoek gebracht aan t Patio- s Zaterdag komen wij er nader naatsgebouw te v.m. Baardwijk. De 0p terUi>. actieve besturen van de U.K. Werk lieden- en vakvereenigmg hadden den H. Man uitgenoodigd om de kinderen van 5AU jaren een St. Nicolaasgeschenk aan te bieden. B ilja rl-con co u rs Hét. biljaitconcours dat door de E.B.B. in calé 't Vosje alhier is ge organiseerd is j.l. Zaterdag geopend Toen St. Nicolaas gezeten was nam met een wedstrijd tegen de biljart- de voorzitter van de Werklieden- club «Volhouden» uil Sprang. vereen, het woord om St. Nicolaas met z'n beide knechts welkom te heeten. Hierna zette St. Nicolaas het doel waarvoor hij.gekomen was lyt- een. Hij vond 't echter jammer dat Jiij nu niet zooveel cadeautjes uit kon deelen als andere jaren, maar hij I E.B.B. hoopte toch dat als hij het volgend Volhouden De uilslag was als volgt: Eerste 5-tallen. E.B.B. 5D0 p. gemidd. 485/l00 Volhouden 350 p. 325/l00 Tweede 4-tallen. 288 p. gemidd. 325/l00 212 p. 107/IOO jaar weer kwam, hij allé kinderen i Hoogste serie L. v. d. Geld van van v.m. Baardwijk een geschenk r.b.B. met 20 caramboles. kon aanbieden. Nadat eenige .liedjes waren ge zongen werden de geschenken uit gedeeld. Alle kinderen gingen hoogst voldaan huiswaarts en voor de organisators was dit eerste St. Nico- laasfee&t een succes. De eerste ontmoeting is dus met een fraaie overwinning van de organiseerende cluo geëindigd. Schoorsteenbrandje. Maandag ontstond in de fabriek dei- fa. v. G. alhier 'n schoorsteenbrandje. Toen de politie met enkele snelblus- schers verscheen, had het personeel 't vuur reeds gestuit, zoodat erger voor- Winkelsluiting. Het feit, dat den laatsten Zondag voor St. Nicolaas de winkelsluiting I ^men ^vmf van toepassing was als op gewone Zondagen, heelt op verschillende Door koude bevangen. plaatsen ontevredenheid gewekt, l?oe-1 Maandagavond viel een meisje, dat wel het slechte weer toevallig druk Kan/haar werk alhier naar Kaatsheu- bezoek niet in de hand werkte. Wij Vel reed, plotseling van haar fiets. Zy weten natuurlijk niet precies hoe de was door de koude bevangen en bui zaak in elkaar zit, maar men deelL I ten bewustzijn. Spoedig kwam zij ge- ons mee dat een winkeliersvereeni- lukkig weer bij. ging't niet, de andere't wel wenschte. Wij meenen echter wel dat het een Contingenteer,ng van schoeisel. algemeen belang was als op zulke .Ingediend is een wetsontwerp tot dagen de winkels geopend mochten regeling van den invoer^an schoeisel zijn, zooals in den Bosch en Tilburg en van leestklaar schoenwerk, b.v. en ook Kaatsheuvel meenen wij. Aan de memorie van toelichting Wie er niet van proliteeren wil wordt ontleend, dat het onderhavige moet maar sluiten, maar zeker is wetsontwerp is ingediend ter be- 't dat op Zondagmiddag vóór- St. krachliging van het Kon. besluit Nicolaas gewoonlijk onze plaats ook van 30 September 1933, bij welk van buiten 't drukst bezocht wordt, besluit in verband met het per 1 October alloopen van den termijn Thé dansant. voor de conlingenteering van den De thé-dansant in Musis had invoer van schoeisel en leestklaar Zondagmiddag, vermoedelijk ook al schoenwerk, gesteld in de wet van vanwege 't koude weer, niet zoo'n 28 Juli 1933, opnieuw voor deze druk beuoek als steeds. Dat is jammer, artikelen een invoerbeperking werd want dan hadden de danslustige vastgesteld en wel thans voor een paartje?; kunnen kennismaken met de Urmijn van 7 maanden. Behoudens nieuwe band »The musical Friends», een verbetering in de omschrijving een zestal heeren met evenveel I van leestklaar schoenwerk is in inslrum enten, die prima dansmuziek den maatregel geen verandering maken niet alleen, maar de goede gebracht, stemming weten gaande te houden. I De resultaten van deze contingen- Zond ag 17 dezer, zijn ze weer op teering kunnen bevredigend worden 'I app«V I gen°emcL By de vorige behand'eljng dezer contingenteering kon de minister wijzen op een stijging van het aantal arbeiders, in de betrokkeri bedrijven werkzaam evenwel was toen het verloop van het aantal arbeidsuren nog voor verbetering vatbaar. De sindsdien te constateeren stijging van het aantal arbeidsuren wijst er op, dat ook op dit punt het effect van den onderhavigen maatregel gunstiger wordt. Ook van de zijde van belanghebbenden be staan geen bezwaren. Over deze verlenging bestond nagenoeg in alle opzichten eenstemmigheid. Daal de omstandigheden tot dusver niet veranderd zijn, moest de contingen- teering verlengd worden. Bekendmaking. De Commissaris van Politie 2de Afd. te Utrecht brengt ter kennis van hen, die in onderhandeling zijn geweest met J. Ilolm, zich noemende Hans Holm, directeur van de N.V. Hollandsche Maatschappij voor Industrie, Handel en Verzekering gevestigd Justus van Effenstraat 18 te Utrecht, omtrent credieten en dergelijke voorschotten, dat in de beslaande omstandigheden geen redelijk vooruitzicht aanwezig is op gunstige afdoening hunner aan vragen. Eventueele inlichtingen kunnen worden bekomen aan het Commis sariaat van Politie, 2de Afdeeling te Utrecht, bureau Tolsteegbrug. Nieuwe schouwburg te 's Hertogen bosch. In de Zaterdagavond gehouden buitengewone algemeene ledenverga dering der societeu Casino is overeen komstig het bestuursvoorstel besloten tot den bouw van een nieuwen schouw burg. Deze bouw zal geschieden vol gens het oorspronkelijke groote plan van architect bi lick te Arnhem, waar mee drie ton gemoeid is De sociëteit, welke over t 100 000 beschikt steekt dit bedrag in de nieuwe onderneming de ontbrekende f 200 000 worden door de N V. Gebr. Lieshout en Co's Aannemersbedrijf te Utrecht als eerste hypotheek verstrekt. Deze N. V. zal den schouwburg txploiteeren, zonder dat de sociëteit eentg risico draagt. De sociëteit krijgt de beschikking over societeitslokalen en haar worden tien gratis voorstellingen gegarandeerd, tot een gezamelijk bedrag van 1 5000 Als pachtsom betaalt de N V. voorts jaarlijks f5000, welk bedrag besleed zal worden als aflossing van de dooi haar te verstrekken hypoihetk, welke voor 20 jaar wordt verkend. De gebouwen moeten voor 1 Juni 1935 voor het gebruik gereed zijn. Het ijs. Tengevolge van het in de Maas aanwezige ijs, is de scheepvaart met zeilschepen van Woudrichem tot Heus. den gestremd Op de Waal voor Woudrichem is nog geen ijs aanwezig Uit Nijmegen wordt aan de Tele graaf gemeld dat de Maas voor Hedel reeds vast zit. De schipbrug is daar weggenomen en het verkeer wordt per pont onderhouden LOONOPZANT). Zaterdag jl. was het St. Nicolaasfeest in de zaal van de B. K. W. V. voor de kinderen der leden van bovengenoemde ver eeniging. Een 170-tal kinderen waren aan wezig. Om 4 uur arriveerde de Sint met zwarte Pieler en werd toe gesproken door den voorzitter en den adviseur der W. V., waarna niet uitdeeling der geschenken werd begonnen. De kleinen drukten St. Nicolaas allen persoonlijk de hand. De R.K.W.V. hield 1.1. Zondag een algemeene ledenvergadering welke tamelijk goed bezocht was. Als spreker trad op de heer Hendriks die eene uiteenzetting gaf van hel «Centrale Ziekenhuisverplegings— fonds» van den Bosschen VV. Bond, waarvan mén ook hier Ier plaatse een afdeeling wil oprichten. Verder werden afgevaardigden ge kozen voor de Centrale raadsverga dering op 17 December te 's Bosch. De Voorzitter deed mededeel,ing dat de Steenkolen spaarkas stepds meerdere leden krijgt en dat het de bedoeling van het bestuuris om het volgend jaar de steenkolen te be trekken van de eigen Inkoop Cen tralfc van den Bosschen W. Bond. Besloten werd om een groote vergadering te houden en een spreker uit te noodigen die zal spreken over fascisme. De kaartclub gevestigd in de zaal van »Concordia» organiseerde een kaartconcours alleen voor de inwoners van Loonopzand. Verleden Zondag werd er al flink gebruik van gemaakt en werd menig rondje ge speeld. We wenschen de kaartclub succes. A.s. Vrijdag zal in de zaal van «Concordia» des avonds om 8 uur een vergadering worden gehouden van de Burgerwacht. Deze verga dering is voor eenieder toegankelijk. (Wij vernemen dat de propaganda leider van de Kaatsheuvel, 5 Dec. 1933. Lichtbeeldenavond. De Eerw. Pater Govers G.S.S.R. gal Maandagavond voor de leden van de il. ramiae ten liehtbeekiena>ond over dé Rome-bedevaart. Het scnr.kbarend Koude weer ten spijt was er niet ovet oeiangstelling le klagen. Een pracht serie liclitbeelclen verluchtte op een zeer duidelijke wijze de onderhouden, de lezing die deze kenner van landen en volkeren voor zijn toehoorders hield. Het dankbare applaus gat vol doende blijk van de auentie en het genot waarmede spreker gevolgd was. Ijsbaan. Vroege.- dan verwacht kon worden heeft Vorst Winter z'n intrede gedaan. Tot heden verstoken van een eigen ijs- geleg-enheid mag Kaatsheuvel thans roemen op iets dat uren in den om trek niet te vinden is. Rustig gelegen in onze prachtige bosschen in het Hoekje hebben wij als project van werkverschaliing cen ijsbaan gekre gen, die plaats biedt voor duizenden ysliefhebbers. Reeds Maandag waag den zich enkele enthousiasten op het gladde spiegelvlak. Dinsdag hadden ze reeds vele navolgers uit den verren omtrek, wantallerwege bazui nen de bezoekers het uit: Nergens een gelegenheid als in Kaatsheuvel. Vorst Winter heeft ons echter zoodanig ver rast, dat ue geheele regeling voor de Ijsbaan nog niet is getroffen. Met voortvarendheid heeft echter ons Ge meentebestuur als force-majeur inge grepen. Reeds heden, Dinsdag, waren baanvegers tewerkgesteld, is met be kwamen spoed begonnen met het ma ken van trappen en banken, loketten en wegwijzers, want we willen er de bezoekers in hun eigen belang op wij zen, dat slechts één weg, n.l. vanaf den Horst langs „Huize den Horst" naar het ijsterrein leidt, en dat alle overige terreinen in bosschen en daar buiten als verboden grond zullen be schouwd worden. Dit is tevens noodig om een controle te krijgen op de en- Iree's die beschikbaar zullen worden gesteld aan het eind van den weg bij de ijsbaan. Tot heden hebben inwo ners vrijen toegang. Vreemdelingen betalen echter een entrée. Bekroningen. Üp de groole gecombineerde Pluira- v'eetentoonstelling van de R.P.K.V. te Rotterdam cn Avicultura, 's-Hage, in de Nenytohdlen le Rotterdam Zoiiuag gehouden, behaalde de heer J. Tuer- lings, alhier, met zijn inzendingen Wit Leghorns Tent. type 4 oerste, 1 twee de en 2 derde prijzen met den eereprijs voor de beste inzending Wit Leghorn. Met Zwart Java Krielen 1 eerste, 1 tweede en 2 derde prijzen cn eere prijs; met W. Wyand. Kriel 1 tweede prijs en met Zwart Coctrin Kriel 2 eerste prijzen met eereprijs. De heer» P. Elshout behaalde met Zw. Minorca Kriel, die voor het eerst in Holland geëxposeerd werden, een 3en prijs. St. Nicolaascollecte. De gehouden inzameling langs de huizen in onze parochie heeft onge veer 200.opgebracht. Door de weersomstandigheden heeft men van de rondwandeling met St. Nicolaas door de straten onzer gemeente dit jaar moeten afzien. R.K.V.V. D.E.S. Zondag speelde onze R.K. voetbal- vereeniging DES een competitiewed strijd voor de 2e klasse I.V.C.B. tegen OSS uit Oss. Voor de rust speelde DES met den wind, die van doel tot doel stond, in den rug. Ondanks deze was 't krachts verschil niet groot en de OSS-ers ga ven goed partij. Ongeveer een kwar tier voor half time wist DES de lei ding te nemen, waarmede de rust in- g>%'. Na dc thee verwachtte ieder 'n groot overwicht van O.S.S., doch het spel was nauwelijks aan den gang of voor de tweede maal lag de bal in het doel van Oss. Niet ontmoedigd speelde Oss verder. Een der backs van DES bezorg de-O.S.S. door ongelukkige samenloop van omstandigheden het eerste tegen- punt. Van beide zijden werd nu steeds harder gewerkt. Eenige seconden voor het einde kreeg O.S.S. een corner te nemen, die na zeer mooi voorgegeven te zijn, in een doelpunt werd omgezet. Direct daarop floot de scheeidsrechter het einde (22). j DES 2 B speelde thuis tegen Berkol I en verloor met l-r-3. DES 2 A, dat bij Velocitas 2 op be zoek was, moest in de thuisclub met 42 haar meerdere erkennen. DES 3 A, dat in Hilvarenbeek tegen N. S. B., de heer Volharding speelde, kwam niet een Giesscn uit Waalwijk, op deze ver- 2—3 overwinning thuis, terwijl DES gadering in debat zal treden. Red.) 3 3 van Blauw-Wit tegen de verwach- 1 ting in met 20 verloor. Kaatsheuvelsche Boys, Kaatsheuvel. De overwinningen van de Kaatsheu velsche Boys worden steeds spreken- 3O?n(60d Bij Apo+h. en Drogisten

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5