Brieven. Haarlen en Invetten Dames-correspondeniie. GELD Prachtigste gelegenheid in Brahant. LM 1L OWE ADVERTENTIES Spiegelgladde goed verzorgde ijsvlakte vele H. A. groot. VERBODEN TERREIN. 5-7£ Beschut gelegen in de bosschen van het Loonsch Hoekje. Toegang uitsluitend langs den met ia Werden reeds verschillende elftal- tu,g. .dnSe,naal<t:,Zon^.noestier hier Baa'rdwijk ge.ooven. a f gereden d, 55 minder'dan ^jordrnjt de Baardwijksche jongens onder dat deze ook maar een schyn tZ kans liadden tenminste de e<;r te 'tV 2 deden voor het 1. elftal „iet onder en versloegen Banrdvvyk 2 op eigen terrein met 8—U. Ook het 3e elftal van de Boys l.et ,ich niet onbetuigd en won in Baard wijk met 6-0. Of de Boys Zondag dus „ok succes hebben gehad. Een debat te Loon-op Zand. s Zooals in 't uitvoerig verslag van den propaganda-dag der Bnrgerwach alhier was vermeld heeft kolone Sevn den heer A. v. d. Linden alhiei uitgenoodigd met hem over het fascisme in debat te treden op de propaganda-vergadering die 8 Dec u.s. te Loon-op-Zand gehouden zal worden. Wii vernemen thans dat op deze vergadering niet de heer y. d. Linden zal debattecren, doch de heer (nesen uit Waalwijk, propaganda-leider van de Nat. Soc. Beweging in het Gewest den Bosch. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 5 December '.33. De R.K. Werkliedenbond had j.I. Donderdag zijn len ontwikkelings avond, waarop als spreker optrad de Edelachtb. heer Burgemeester. In een vlotte, onderhoudende rede gaf hij een overzicht over de arbeidswetgeving van Van Houten, waarvoor hem dooi den adviseur, den WelEerw. lieer Maas namens de aanwezigen dank gebracht werd. Jammer genoeg dat het gehoor niet zoo talrijk was als het had kunnen zijn en gehoopt wordt op meer belang stelling op den volgenden avond, 14 December a.s. Over de uitvoering van het kin derkoor „Frisch gezongen" onder lei ding van den heer Ermatwiger is maar één roep. De 13 zangnummers, wat klonken ze frisch, terwijl ook 't schim menspel „De Barbier-dokter", het ta bleau „Kent gij het land?" en vooral liet tooneel stukje „Toch timmerhout" zeer veel bijdroegen om de bezoekers in een prettige stemming te brengen. Met recht kan worden gezegd dat het koortje succes heeft gehad, dank zij zeer zeker de hulp dergenen, die er zi^li voor interesseerden. Zaterdag hadden we 't voorrecht St. Nicolaas in onze stad te begroeten. Circa half drie was hij nabij de O. H. Poort, waar hij door de Fanfare der H. Familie werd ingehaald. Van hier ging het toen naar 't stadhuis, van welks bordes de goede Sint de kinde ren toesprak. Daarna werd een omgang gemaakt door de stad, om te eindigen bij hotel van Strien, waar de jeugd werd onthaald. Do uitslag van de voetbalwedstrij den is als' volgt: Juliana I—RWB II Bcsoijen 0—1, doordat bij Juliana de hal m eigen doel werd jgetrapt. Juliana II—RWB III Besoijen 0—1. Reiden in den B.V.B. P.S.V.—Holland ia, Haarsteeg, 34, R.K. V.B. De heer P. de Graag behaalde Za terdag op het solistenconctrars te Woensel in de afd. Uitmuntendheid met 144 punten (te behalen waren er 150) een len prijs met lof. Een pracht- prestatie. De heer W. Hesselmans is defini tief aangesteld tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Boekei. - Zaterdag gaf de Heusdensche fan fare in 't Wapen van Amsterdam met medewerking dér tooneelclub „Onze vrije uurtjes" uit Eethen een uitvoe ring, die in alle opzichten een succes was. Zoowel de muzieknummers als „Een pootig wijfje" (blijspel) en „De moord in 't kolenhok" (klucht) deden fijnproevers van muziek en tooneel voortdurend genieten. Na afloop van 't eigenlijke programma besloot een gezellig hal den avond. De Maas was hedenmorgen zoo met ijs overdekt, dat zij totaal onbe vaarbaar was. Nabij de O. H. Poort schrok vrouw I). G. van een hond, sprong op zij en kwam terecht onder een luxe auto uit Waalwijk. Daarbij brak ze een paar ribben en werd zoo aan hoofd en pols verwond, dat ze naar Jhet St. Antonius-gasthuis moest worden ver voerd. Den chauffeur treft geen schuld. Maandagmiddag werd onder hui lengewone belangstelling hegraven de 22-jarige jongeling M. Schreuder. Hij werd gedragen door de leden zijner zangvereeniging, die op het kerkhof een psalm tot afscheid zongen. (j De uitslag van de le clubcompe- titie bij de damclub V. D. is als volgt Hoofdkl. De partij de GraagPelle- kaan moest met gelijkwaardige kansen worden afgebroken. Ie kl.: G. Jonker won van A. Deur- loo< 2e kl.: Ant. Huimers won van Abr. Huimers. De partij J. DeurlooJ. Swa- gemakers werd afgebroken met voor den laatste één stuk voor. INGEZONDÈN STUKKEN. (Builen verantwoordelijkheid der Hed.). Geachte Redacteur. Toevallig kreeg ik dezer dagen het „Kanton Oosterliout" in handen en vond daarin een Ingezonden Stukje, waarin iets gezegd wordt wat ook wel eens gezegd mag worden en dat mij uit het hart gegrepen was. Ik ver trouw dat U hel in uw geacht blad zult willen opnemen, ook al betreft het uw eigen uitgave, waarop ik een en ander gaarne van toepassing ver klaar. Met dank. Een dbonné hBezit deze plaat* een eigen Nieuws blad", is over het algemeen de eer ste opmerking van een bezoeker, die ecnige beteekenis aan een plaats durft te hechten. Geachte Lezer, wanneer een plaats een eigen Nieuwsblad mistdan zult ge 't met mij eens zijn, dat de invloed, die van een stad of dorp uitgaat, vanzelf minder wordt, ik zou haast zeggennou heeft het niet eens 'n eigen blad. dan, zal het wel niel zooveel zijn! Doet een eigen Nieuwsblad dan zoo veel voor de beteekenis van oen plaats? Ja, dat is toch zoo, en velen onder U hegrijpen dit misschien nog niet of denken er te licht over, dat een eigen plaatselijk Blad, het centraal uitgangspunt is, waarnaar 'n plaats gepeild wordt. Een plaatselijk Nieuwsblad is de mond van hel inwonende volk, is de tolk van haar intellect.is de uiting van haar handel en industrie. En hoe meer haar inwoners zich toeleggen haar eigen blad te steu nen, hoe grooter zorg zij aan haar blad besteden, des le meer beteeke nis geven zij aan zich zelf, geven zij aan haar eigen woonplaats. De grootste zorg voor 'n eigen blad ligt dan ook hij haar inwoners, haar waardeering voor dit blad is zich zelf waardeeren.het le hlamee- ren, is zich zelX blameeren. Het ligt dan ook in hel belang van zelf, hoe gij tegenover Uw eigen plaatselijk blad gaat staan, of gij het steunt of niet wilt steunen, of gij er zorg voor hebt of geen zorg voor hebt, en dit moet ik natuurlijk aan U over laten". Tot zoover genoemd stuk. !k voeg er aan toe: Steunt dit blad door uw abonnement, steunt dit blad door uwe advertenties, 't Is uw eigen belang en niet minder het belang ón zer gemeente. Dit blad is steeds de spreekhuis voor winkeliers en middenstanders, om naar voren le brengen wat er leeft op het gebied van handel, industrie, kunst, onderwijs, amusement, enz.. enz., in onze gemeente. Daarom zeg ik in vertrouwen.... voelt gij, Waahvijkers U niet moreel verplicht uw steun te verleenen aan uw blad „De Echo" in elk opzicht, om dat dit blad ons steunt op elk terrein. Onthoudt dit wel en handelt er naar. Verkeerd begrepen. J.I. Woensdag heeft er een berichtje in „De Echo van het Zuiden" gestaan, dat de Jonge Werkman van v.m. Baardwijk de taak op zich genomen had het bezoek van St. Nicolaas te re gelen en voor de stille armen een in zameling te houden. Jammer genoeg hebben veel inen- schen liet verkeerd begrepen of wil len hegrijpen en gedacht; nu, als de kinderen van de leden van de Werk lieden- en Vakvéreeniging alleen maar wat krijgen, dan geven wij ook niets in de bus voor de stille armen. Dit is heelemaal verkeerd, want deze collecte had op zich zelf niets met het :inderfeèst te maken, maar het was volgens ons wel een zeer prachtige daad van de Jonge Werkman om hun rme medemensehen met St. Nicolaas te bedenken. Dat hel St. Nicolhasfeest voor alle kinderen niet door is gegaan, is vol gens onze meening niet het motief om deze loffelijke daad af te keuren van onze leden. Maar als de Jonge Werk man het eerder geweten had, dan had den ze met de hulp van enkele ande ren liet feest voor de kinderen wel op zich willen nemen. Wij hopen dan ook dat het volgend jaar weer een groot en mooi St. Nico- laasfeest georganiseerd zal worden, en dat dan het St. Nicolaas-comité op den finantieeien steun van heel de Baard- wijksche bevolking mag rekenen. Hoogachtend, J. W.-er. GEMENGD NIEUWS. Door den trein gegrepen. Te Roermond is de 68-jarige land bouwer S. Stienen uit Swalmen op den onbewaakten overweg dooreen goederentrein, komende uit de rich ting Venlo gegrepen en op slag gedood. S. kwam met zijn kruiwagen van zijn woniug, die ongeveer 300 meter van den overweg is gelegen en ging naar den akker in de buurt. S. werd ca. 30 meter meegesleurd en geheel verminkt langs de spoor baan opgenomen. Door een in de huurt zijnden man werd nog tegen S. geroepen »Pas op, daar komt een treinff, heigeen hij vermoedelijk niet heeft gehoord. Het Uitzicht is ter plaatse ruim voldoende, i Dèroovlngspoging in den trein. j De trein Utrecht-Amsterdam heelt Maandagavond eenige vertraging ge had, doordat bij Abcoude aan de noodrem getrokken werd. Een heer van ongeveer 50 jaar, penningmeester van een Bond was even voorgenoemd station door een manspersoon, die de eenige medereiziger in zijn coupé was, onverhoeds aangevallen en door eenige rake tikken met een ploerten- dooder bloedend aan het hoofd gewond. De aangevallene, op wiens geld de ander het blijkbaar voorzien had, wist zich met succes te verweren en met behulp van de noodrem den trein tot stilstand te brengen. De onverlaat wist toen in de verwarring te ontvluchten en was weldra in de duisternis van Abcoude c.a. opgeno men. De politie onderzoekt met man en macht den omtrek, de aangeval lene is bij aankomst te Amsterdam door den G. G. D verbonden en kon zich daarna huiswaarts hegeven. f,1 dooden bij een treinaanslag in Mandsjoerije. Zaterdagavond heeft op het traject Kintsjau-Moekden een gevecht plaats gehad tusschen de manschappen van een Japanschen pantserlrein en een afdeèling Chineeschc vrijscharen. De pantsertrein werd tot ontsporing gebracht, waarbjj zes wagons vol komen werden vernietigd. 41 Chi- neezen en Japanners werden gedood en een groot aantal gewond. Auto-drama met onverwacht einde. Een geruchtmakende zaak wordt, momenteel door de Justitie en de Centrale Recherche te Amsterdam behandeld. Het betreft hier een 30 jarig man die den indruk wist te wekken dat hij bij een-auto ongeval verdronken was en die door zijn broeder pogingen in het werk deed stellen een som van de levensverze kering los te krijgen. Het resultaat was, dat beiden gearresteerd werden. Het begin van deze fantastische geschiedenis speelde zich, af in den nacht van 30 Juni op 1 Juli van dit jaar, nabij de spoorbrug te Sliedrecht. Een visscher, die nabii de brug zat, hoorde tusschen één uur en half twee een harde slag gevolgd door een plons. Met behulp van een aantal ter assistentie geroepen personen, werd naar de oorzaak van deze geheim zinnige geluiden gespeurd. Op een weg, waar trottoirbanden langs den kant lagen, werden in het weeke ge deelte sporen van autowielen ontdekt. Het lag dus voör de hand, dat een auto daar te water was gereden. Uren duurde het, alvorens men de gevonden automobiel bespeurde. Veel 'ater werd de wagen met behulp van staalkabels opgehaald'De auto bleek uit Amsterdam afkomstig te zijn en genummerd te zijn G 93383. Een verder onderzoek wees uit, dat het voertuig deau'.overhuurinrichting „Pon- tice" toebehoorde. Deze had den wagen verhuurd aan een zekeren Van Lichten te Amster dam. De wagen kwam dien nacht uit de richting van Dordrecht. Van den bestuurder werd echter geen 6poor ontdekt, doch daar de rechter voorruit in geheel geopenden toestand was nam men aan, dat het slachtoffer daardoor gekropen was en het leven in het water had gelaten. Er werd nog geruimen tijd naar het lijk van den heer Van Lichten ge- dregd de familie, die gewaarschuwd was, loofde honderd gulden uit voor het bergen van het stoffelijk overschot. Eenige malen verscheen de broeder van den heer Van Lichten in rouwgewaad en bij een dier gelegenheden kwam ook de verloofde van het slachtoffer en strooide bloemen op het water, waarin de tragische gebeurtenis zich had afgespeeld. De broeder deed daarna naar het schijnt pogingen om de Ievensverze keringssom ten bijdrage van ongeveer 50 000 gulden in handen te krijgen. De verhuurder van den auto echter werd geen schade vergoed. Langzamerhand kwamen er geruch- len de ronde doen men vond deze tragische dood wel verdacht, iemand meende v. Lichten gezien te hebben en per saldo was het stoffelijk over. schot niet gevonden. Een nader onderzoek leidde tot het resultaat dat de heer Van Lichten eenige dagen geleden in België werd gearresteerd. Zaterdagnamiddag werd zijn broeder door de centrale recherche aangehouden en in verzekerde bewa ring gesteld. Twee kinderen door het ijs gezakt en verdronken. Gistermiddag zijn op de Westein- derplassen onder Aalsmeer twee broer, tjes van 9 jaar door het ijs gezakt en verdronken. Cigaretten-oorlóg. Voor de Amsterdamsche recht bank is in kort geding gepleit in de zaak tusschen de N.V. Turmac, eischeres, contra de British American, gedaagde, sigarettenfabrikanten te Amsterdam. Eischeres is van oordeel, dat gedaagde oneerlijke concurrentie pleegt door aan den verkoop van haar sigaretten een soort" loterij te verbinden en verboekt bevel te gevefi J om de loterij stop te zetten. Gedaagde heeft in een aantal pakjes sigaretten één sigaret verpakt, voor zien van een gekleurd bandje en bedrukt met een dollarteeken. De kooper, die zulk een sigaret vindt, kan deze opzenden en ontvangt dan een belooning. Voor gedaagde trad op mr. van Haersolte, die beweerde dat men slechts heeft bedoeld controle te oefenen op den tijd, welke verstrijkt tusschen het oogenblik dat de siga retten de fabriek verlaten en den detailverkoop. Deze controle is inge steld om te weten of cellophaan- verpakking noodzakelijk is om be derf van de sigaretten te voorkomen. Mr. de Vrieze betoogde namens eischeresse dat de geheele zaak is begonnen om den omzet te ver- grooten. Wel stellig is er sprake van oneerlijke concurrentie. PI. conclu deerde, dat hier sprake is van een loterij in den zin der wet van een onrechtmatige daad, van schade door de tegenpartij toegebracht. Hij eischte derhalve schadevergoeding en stopzetting van deze »loterij». De president wees de eisch van de N.V. Turmac af en stelde de British American dus in het gelijk. De Criminaliteit in Oss en omgeving. De criminaliteit iu Oss en omgeving wordt onderhouden door de zwijgzaam- heid der getuigen zij bestaan in Hoofdzaak ia den kring van een beperkt aantal tamihes. Die zwijgzaamheid is eea eigenschap van den inwoner van Oss in het algemeen en van de crimineele elementen in het bijzonder. Zij komt vooral tot uiting, wanneer het geldt het afleggen van getuigenis bij delicten. Wat is de oorzaak van deze geslotenheid? Een deskundige bij uit. sick als dr. J. Casparie, psychiater te s Hertogenbosch, heeft er van verteld in een bijeenkomst van het Psychia irisch Juridisch Genootschap. Hij beeft, met een beroip op den bosschen archivaris,den heer J. Canen, herinnerd aan het privilege van 1399, dat herto- ginne Johanna, aan de jonge stad Oss gaf: geen poorter van Oss zou door een schout ot benadeelde partij mogen worden gedaagd wegens doodslag of medeplichtigheid er aan. teuzij ook door twee onpartijdige poorters van Oss tegen hem geiuigd werd. Zoo men iemand uit Oss belicbue van doodslag, wat niet bewezen kon worden, dan kreeg de aanklager een boete van dertig oude schilden, waarvan de helft aan den ten onrechte beschuldigde moest worden betaald. Niet onwaarschijnlijk, dat een dergelijke privilegebepaling tot misbruik moest leiden, tot misdaden tég'en het leven, tot omkoopbaarheid. Dr. Casparie beeft uit zijn .ruime practijk hiervan verteld en o m. mede gedeeld, hoe in de jongste twaalf jaren van 175 ingesloten verdachten waarvan vijt vrouwen 136. uit Oss afkomstig wareB, 22 uit Heesch, 11 uit berchem en 6 uit Nistelrode. Slechts 44°/0 hiervan is veroordeeld en de enkele nog in behandelii g zijnde ge vallen zullen waarschijnlijk ook nog in vrijheid moeten worden gesteld. In de statistieken komen herhaalde lijk dezelfde namen voor, zoo niet als recidivisten dan toch als leden van dezellde iamilie. Met tal van voorbeel. den demonstreerde dr. Casparie dat de criminaliteit in andere centra van N. Brabant een afwijkende oorzaak heeft en b.v. in Uden en Mill, Rucphen en St. Willebrord (.het Heike") van tijdelijken aard i6 en vooral in de laafste jaren verbeterd. In 1672 was Oss reeds het tooneel van steekpartijen en eenige eeuwen later blijkt de toestand weinig te zijn verbeterd. Doch is er nu niets aan te doen? Dr. Casparie meent van wel en beval als middelen tot saneering van Oss o.m. aan: verspreiding van de samenhokkende crimineele families, verbetering van de woningtoestanden en reclasseering der tot de .Bende" behoorende 24 families, door middel van arbeid, het verbieden van bepaalde herbergen en door vereenigingen van maatschappelijk werk. Daarbij «al -de politie ook een belangrijke taak hebben en dr. Casparie meende, dat haar methoden wel voor moderniseering vaibaar zullen zijn. Bij de discussie werd gewezen op meer analoge en toch weer andere gevallen als in het Zeeburgerdprp te Amsterdam,Staphorst en Muntendam- waar de laatste jaren ook een belang, rijke verbetering merkbaar is. Het agressieve karakter vermindert, het boerschkwajongensachtige baldadige overweegt en bezorgt hem, die zich tot saneering geroepen voelt, evengoed nog genoeg moeite. guldeu opklimmende met 40 cent, benevens een zegel van 2 gulden 50 cent,, van 4 gulden tot en met 10 gulden opklimmende met 1 gulden en van 10 gulden lot en met 250 gulden opklimmende met lOgulden. Deze zegels worden verkrijgbaar gesteld bij de posterijen tot een door den minister van Financiën te be palen maximumwaarde per zegel; op de ontvangkantoren der accijnzen; en bij den controleur der posterijen en telegrafie te Haarlem op aanvraag, in te dienen bij den ontvanger der accijnzen, binnen wiens dienstkring de aanvrager gevestigd is. Het besluit bepaalt voorts, dat de fabrikant, die aanspraak wenscht te maken op teruggaaf van omzetbelas ting overeenkomstig artikel 20 dei- wet, een verzoekschrift indient bij den inspecteur der=accijnzen, binnen wiens dienstkring zijn bedrijf is ge vestigd. Wijziging in de belasting op motor rijtuigen en fietsen. Ingevolge het bij tie Tweede Kamer ingediende wetsontwerp tot het in stellen van een verkeerslonds worden de volgende wijzigingen in de be lasting op motorrijtuigen voorgesteld: Ingevolge het ontwerp zullen rij wielen met aanhang motor in den vervolge belast worden als motor rijwielen. Van de. belasting personenauto :s wordt da grondslag van f6 op f8 gebracht. Voor autobussen van f8 op flü, doch bovendien wordt een belasting geheven per zitplaats. üok vrachtauto's, motorfietsen' met duo en zijspan, tractors en aanhangwagens zullen zwaarder be- jast worden. üok de rijwielen veroorzaken schade aan de bedrijfsuitkomsten der bestaande vervoermiddelen. Het is dus billijk, dat zij door een kleine verhooging der rijwieibelasting, wel ke eerst 1 Augustus 1934 zal ingaan, zullen bijdragen tot liet dekken van het tekort op het Verkeerslonds. De belasting wordt van f2.50 op f3.— per jaar gebracht. Autobusdienst Antwerpen-Rotterdam. Den 2Uen December zal er een autobusdienst tusschen Antwerpen en Rotterdam worden ingewijd. BUITENLAND. De uitslag der Spaansche veikitzingtn De officieete uitslag der Spaansche verkiezingen is bekend gemaakt; bij luid; rechts 207, centrum 167 en links 99 zetels. Er is dus een belangrijke verschui ving naar rechts te constaiceren. Engeland en Ierland. Minister' Thomas heeft gisteren in het Eng,elsche Lagerhuis een verklaring algelegd over hei Engelsche antwoord ten aanzien van de iersche denkbeel den over instelling van de republiek. De algemeene houding van de Brit sche regeering is, dat zij vriendschap, pclijke betrekkingen met den Vrijstaat wenscht, maar dat, indien deze de republiek instelde, de voordeelen ver loren zouden gaan die het lidmaatschap van het Brusche gemeenteberst verleent. Amerika drinkt weer. Nadat ook de conventie van den Amerikaanschen staat Utah zich gisteravond voor opheffing van het drankverbod bad uitgesproken, is deze een feit geworden. Nederland en de Duitsche vluchtelingen. De hooge-comraissaris voor de Duitsche vluchtelingen heeft gisteren voor den raad van beheer een over zicht gegeven van zijn werkzaamheden; het blijkt dat Nederland in verhouding de meeste vluchtelingen heeft. Wij voeren prachtige voor eigen gebruik Bijzondere chique modellen voor Vraag U onze monsterboeken eens. Waalu/i|ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. MARKTBEDICHTEN. Woensdag?8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S. W:G.V. Donderdag 5'/4—ö'/.u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'-/210 u. afd. leden. Donderdag 7.15 uur. Gursusles R.K. Werkliedenvereeniging. «Maat schappij en gemeenschap». W.G.V. Vrijdagavond 7.15—8.30 uur en 8.45—10 uur. Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »De regimentsdochter». Zaterdag 8'/2 u- repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak», Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». ZIJ, DIE ZICH MET INGANG VAN 1 JANUARI OP DIT BLAD ABON- NEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMMERS GRATIS. ADVERTENTIëN. Ook zonder borg, v. Hypolh Tijdel bedr. kapitaal, overn, en uilbr. zaken. Afl oudeschuld,part. leeningen, ook kl. bedragen enz. Deposito Credletbtink BINNENLAND. Uitvoering van de Omzetbelasting. Afgekondigd zijn bepalingen ter uitvoering van eenige artikelen van de omzetbelastingwet en van de tariefwet. Hieraan wordt ontleend, dat de zegels, bedoeld in art. 9 der omzet belastingwet, worden uitgegeven in waarden van 1 cent tot en met 40 cent opklimmende met 1 cent. van 40 tot en met 1 gulden opklimmende met 10 cent, van 1 gulden tot en met 2 gulden opklimmende jmet 20 cent, van 2 gulden tot en m$t 4 Jiv ALSijl A-van-VALK EMBUftCLb'* «s - A 'iLEVERTRAA1 groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder! borden aangewezen weg. De bosschen zijn TOEGANGSKAARTEN AAN DE LOKETTEN. (Zip verder onder nieuwsrubriek Kaatsheuvel.)' ABONNEERT BLAD. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 5 Dec. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd174 paarden, 6 veulens, 1700 vette en 637 magere runderen^ 689 nuchtere kalveren, 350 vette kalveren, 141 graskalveren, 546 schapen of lammeren, 9 varkens, 65 biggen, 28 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien 55—60 ct., 49—51 ct., en 34—38 ct., stieren 46—50 ct., 40—42 ct., en 34—36 ct., vette kalveren 80— 90 ct., 65—70 ct., en 50—55 ct., schapen 36 ct., 32 ct., en 38 ct., lammeren 38 ct., 34ct, en 30 ct., schapen f 17, f 13 en t 8, lamme ren f 14, f 12 en f 7 per stuk. Prijzen per stuk van mager vee nuchtere slachtkalveren f 12, f9 en f 7, nuchtere fokkalveren f 16, f 12 en f 8, biggen f 12 f 10 en t 7, slachtpaarden t 130, f 80 en 1 65, werkpaatden 1 150, f 120 en f 70, hit ten f 70, f 55 en f 40, veulens f 50 en f40, stieren f 260, f 190 en f 130, kalfkoeien f 260, f 210 en f 100, melkkoeien f250, f200 en t 150, aarzen f 130, f 110 en f 90, pin ken f 90, f 70 en f 45, graskalveren t 60, f 45 en f 30, biggen per week f 1.20 en f 1.10, vette kalveien f 60, f 45 en f 30. AGENDA. WAALWIJ JL Goadscbeslngel 129 Rotterdam. Tel. 1272». 5009 EB JJSBIIl UiiaHKL w

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6