Brief ui! ue Drunenscne naai Radioorograninia. 't oew omraers van te veuren gezeed, es de hermenie „de Volharding" un uit- voering gift, dan hoefde doar niet wijeT Drunen, i December 1933. over te lullen, die is mooi. Zoo ook un Munheer, Zondag, virtien doag geleje. De Hermenie zelf gaaf un poar Wè is 't toch koud gewist. Vur- praachtige nummers en dè duo uit schrikkelijk! Amsterdam maag ook gerust mee dur Zugged aafgeloopen zijn? Loaten we stukjes veur dun dag komen, hopen! Nie die platte boerendingen! Dè is Joa kèk us, nou is dè nie om dèk 't nie mooi! jonkvolk of liever gezeed de ijslief- Dè han hullie ook heel goed begre- hebbers, gin plezier gun. pen. Doarom hoop ik, dè de Hermenie Es te blieft. Vroeger zèk zelf ook altij n0g Veul van zukke oavenden zal kan nen presënteeren oan oons, honoraire lee. Hierveur moet ik 't bestuur van de Hermenie ook un plumke geven. De regeling van de toegang tot de uitvoe ring was di joar ook schitterend gere geld. Ik maag lijen dè ze dè zoo vol- hauwen en in de toekomst ook string de haand doar oan zallen blijven hau wen. Munheer, de Volharding hee eer van dur werk! Dè is genog gezeet! Mèr nou! Dun Zondag is tur un uitvoering op 't Kloster. Doar zal wè komen kijken man. Volk? Joa, dè sprekt van eiges, want de Zondag is 't olleen nog mèr veur de Klosterleejen. Daander wèèk is 't stoapelgek gewist es tur ijs was. 1.1 s, dè wul zeggen op 't wotter, en nie zoo es van de mèrgen, dè alles ijs is, woar ge got of stot. Wel man, ik kwaam. van de mergen de staldeur uit en ik was aamper bui ten of doar mokte ik al unnen sehuif- fercl, die me bekaans mum léven kostte. Jot ik heb mun léven nog lief, hor. Ge zult nie heuren, Tienus hee zelf moord gepleegd. O, jongens neje. To 'h zèn dur mee zonne vorst wir zat, die op 't punt ston om zelfmoord te plegen. Ik bedoel de schotsenrijers, die 't op diep gon zuken. Nou kande me vangen en zeggen, woar moette 't aanders gon zuken? Joa krèk, dè is turn. Woar noar toe, zeggen de schotsers. i Noar de Woalksche ijsboan! unnen oavond uitvoering, die veur al- Niewoar, want doar is gin wotter en ]eman toegankelijk is, voowel veur es 't ur is, dan is 't nog mèr veur efkes. vromv_ cs maansvolk. Noar de Drunensche ijsbaan! Kèk us, Munheer, di leste hèk nog Nog erger zijn wij er oan toe. Wij mèr heuren fluisteren. Dus is 't nie- bebben gin eens un ijsbaan, loat stonn woai% (lan ]jeg ik, mèr ook dun dië, die un ijsclub. Zeker is dè wel un goei ding tegen meen verteld hee, begrèpte. kande zeggen, want dan hedde ur gin 1 Eigenlijk zèk wè van de zoak aafge- schaand van. dwoald, woar ik 't over haai, mèr nou Zoo kande wel oan 't riddeneeren hoorn ik er wir. blijven, dan komde nie hendig oan *t wè tl]r zooaj te doen is? èènd. Veul, heel veulEen, twee, drie ver- Kèk us, Munheer, veur zukke din- eenig;ngen of gezelschappen werken er gen is Drunen nog nie rijp, hèl 1 wel us onn mee. us. Hoen mooi oangeleed, doar ooit geheurd. Uitgeproat zemme! Kèk de Ketsheuvel Ijsboan hee die nie aachter 't huukske! Ik heb ur unnen kauwen rug van gekregen, van die ijsmisterie en vur- echtig, al docht ik van mèrgen de wen- ter is uit; ik geleuf al ze léven dè me wir vorst krijgen, want 0111 't nou us Veur irst de Hermenie van 't Klos tere Die zurgt natuurlijk veur 't muzie- koal gediite, terwijl er ook deur de lee van de Hermenie un operette zal worren opgevuurd. Es ik me nie ver gis, dan biet ze Cartoes. De noam wordt net zoc uitgesproken, zooes ik um schrijf. Ik zal urn wel iets of wè vurkeerd geschreven hebben, mèr zoo heel netjes te zeggen, de temperetuur nauw moette mèr nie kijken, want dan is wir onder nul op den oogenblik. komde er nie, zèk altij mèr. Mèr nou nog us iets. j Dan worren er twee stukskes opge- Hee oew de Sundere Kloas goed be- VUUrd, twee tooneelstukskes, zook docht? beur, woar ge oew eigen mee kriek Meen en Driekas wir net es gewoon, j moel ]aachen Ik heb mun traditioneel kiesje segoa- ren gekregen en Drieka unnen nijen schort. Dè is zoo oonze Sundere Kloas. Ge hed me teruggeschreven dè ge gin cijd had, oin overal noar toe te goan, om alles mee te moaken. Kèk us, doar heb ik zoo zeer gin vut- 9taand \.«n, dè begrèpte wel. Mèr ge bed veul gemist, dè zak oeuw wel zeggen. Die uitvoering van Doreske Elshout was aaf hor, dè vurtel ik oew. Ik heb Dè doen de lee van de voetbalclub van 't Kloster. Wijer worren er nog dingen opge vuurd of gespeuld;; mèr dor kan gin man aachter komen vertelden ze meen, wè dè veur iets zijn moet. Dè schijnt iets bezunders te zijn, dè ze bet zoo geheim bouwen, zu nie? Ge kant ook komen kijken dun Zon dag. Of es dè woar is van die uitvoe ring op unnen gewonen oavond, dan kande beter dan komen. Ge moet zelf mèr zien. O jè, ge vroegt me of ik al iets ge heurd haai van de Roadiodistributie. Neeje, munheer, nog nie. Ik dèènk, dè ze doar pas mee beginnen es de wenter uit is, dan wordt er nie zoe- veul gebruik van gemokt; nou is 't ook te koud om het oan te leggen. Om één van die reje moet 't zijn, dè het zoolang duurt, aanders zu ik nie weten, woarom dè ze nie vort- moaken. Es me in Drunen eenmoal roadio distributie hebben, dan heurde 't saan- deren doags al, want dan schrijf ik oew unnen ekspressen brief, doar kande op oan. Veurige week zaak unnen foto van Fraans Slots in de kraant. Hij zaat ur zoo mèr oarig bij. Zeg, hoe gogged mee um? Goed, denk, is 't nie, want oonze Giel vurtelde me net dè tie giesteren Fraanse al op de boan, ijsboan dèènk, haai gezien. Dè is gin kwoai f.eeken, want op 't ijs hoefde nou krek nie mee un poar kwoai been te komen, dè weet ik uit ondervijning. Zeg dè tie zun eigen taai hauwt hor en gauw wir dun auwen moet worren, want binnenkort moet ie wir ergens, in België geleuf ik, meerijen in unnen Zesdoagsche. Doar moet ie mèr nie goan liggen vallen, want doar goadde mee aachter op, dè ziedde wel. Nou ik het toch zoo over dieën Zes doagsche heb. In Duitschland, in Keulen, is doar ook nie zon spulleke oan de gang. Doar vlot 't nie erg goed, is 't wel? Hoe zu dè komen? Zun doar de meensen te diep dèenken, zoo wijd dèènken, dè ze zooiets veur iets on nuttigs of onsportiefs oanzien. Kèk, 't is nie oan meen om doar un oordeel over uit te spreken, dè begrèp te wel. Toch vijn ik un eigenoardig iets, dè tur de leste joaren, maak host zeggen, gin animo meer is veur zukke fietswedstrijden, die zes doagen du ren. In Duitschland schent di al heel erg te zijn, want vanoavund laas ik wir in de kraant, dè dieë Zesdoagsche die ze op dun oogenblik onderhaanden hebben, wir op niks uit zal draaien, net zoo es de veurige, die kort geleje vurrejen is. 't Z11 toch zund zijn, es dè nou net weg ging kwijnen, nou wij dan un ster in oons midden zun goan krijgen. Loa ten we er 't beste mèr van hoopen. Nou hauw ik op. Ik hoef nou gin gruun mïr goan te plukken, want dè is kuisch bevroren of oan 't bevriezen, net zoo ge 't vat. i De wend stoi wir Noord-Oost. Dus vorst Munheer, hedankt veur oew kiesje segoaren, dè ge me es surprise ge stuurd hed. Dè maadde gerust hor. Ik zij ur niks kwoad cm. De groeten van meen en Driekas. Hou doe. TIENUS. koopman te Vlijmen, toen hij voor drie delicten tegelijk moest terecht staan met zijn zoon H. L. v. B„ 22 iaar, autohersteller te Vlijmen. Heiden stonden terecht wegens weder>pannigheid, terwijl vader v. B. zich ook nog moest verantwoor den ter zake van beleediging en het niet voldoen aan hevel. G. v. B. verklaarde niet goed te weten wat er zooal was gebeurd toen de politie hem had bevolen af te stappen, toen deze hem aangeschoten zag fietsen en bang was voor ongelukken en wilde zeg gen liever verder te loopen. Ver dachte vei klaarde »van de wereld te zijn geraakt om de vcule centen in zijn zak», toen de politie hem riep. En hij was doorgereden. Hij had ook nog de dienstdoende politie J. Pi tors te Nieuwkuijk beleedigd. En het slot van de geschiedenis was, dat hij de politieagenten Peters en Verhoeven, hoewel zij steeds getracht hadden hem naar huis te krijgen, zoo lang sarde dat zij genoodzaakt waren hem te arresteeren. To^n volgde verzet, waarbij de zoon, die er intusschen ook bij was gekomen, een handje hielp. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de vader nogal eens misbruik maakt van sterken drank, de zoon opstaat tegen het gezag. De eisch tegen verdachte v. B. Senior luidde 3 mnd. gevangenisstraf en f 25 boete. Tegen den zoon werd 2 mnd geëischt. Uitspraak volgt nader. De gemankte koopman. Een manneke uit Waalwijk, paars van de. kou, maar die desondanks goed zijn woord wist te doen, was veroor deeld we ens het venten zonder ver gunning. Hij ging er niet mee accoord en kwam dus van zijn vonnis in verzet. Je bert toch koopman?, vroeg de president. GcJa, zoo maar 'n gemaakte koop- nogal man, zei het ventje, zoo door den slechten tijd, he? En hij beriep zich wat vaak ge beurt op De Gruyter, de bakkers, de melkboeren, die toch óók geen ventvergunning van 3 gulden per jaar betalen. Maar jij bent daar niet mee gelijk te stellen, je hoort „als gemaakte koopman" onder de venters, oordeel de de President en het O.M. eischte bevestiging van het vonnis. Werkstaking. W. M. P. 34 jaar te Waalwijk, ijsco^ venter, was op de hand van de sta kers, die in een troep van 60 perso nen te hoop liepen en slenterden en het de werkwilligen lastig maakten. De ijsco-man had noch met stakers, noch met werkwilligen te maken, maar hij begon mee te roepen in den hoop eii verstoorde de rust. Deswege werd hij door den Kanton rechter veroordeeld tot geldboete, van welk vonnis verdachte in liooger be roep kwam, terwijl hij beweerde niets misdaan te hebben. Na verhoor van de politie luidde de eisch bevestiging van het vonnis. De doodslag te Boxtel. Voor de rechtbank werd de straf zaak behandeld tegen M. M. W., een 22-jarige werklooze arbeider uit Box tel, thans gedetineerd. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij op 20 Aug. 1933 te Boxtel opzettelijk Toon Poiters van het leven heeft beroofd door hem met een mes te steken en te snijden tenge volge waarvan Poiters overleden is. Het was op den eersten dag van de kermis te Boxtel, dat de doodslag ge schiedde. Verdachte, inwonende bij zijn moeder aan de Onrooysche straat, had 's avonds te voren de kermisvie- ring reeds ingezet door eenige café's te bezoeken. Om 9 uur ging verdachte ook weer de straat in en zag daar Toontje Poiters, de 24-jarige jonge man, die, evenals verdachte, werkloos was. Beiden leuterden wat dronke manspraat en de nonsens die de twee kermisvierders elkaar toewierpen, sloeg dadelijk over tot een uitdagende houding van partijen en onmiddellijk sloegen ze aan het vechten. Beide verwoede jonge mannen sta ken met kracht op elkaar in en Toon tje stortte het zwaarst getroffen op den grond. Hij was vreeselijk bebloed. De halsslagader was doorgesneden en spoedig bezweek de ongelukkige aan den doodelijken steek. Het was alles zoo spoedig afgeloo- pen, dat de te hoop geloopen nieuws gierigen niet dadelijk wisten hoe zich het doodelijk drama had toegedragen. Immers de jongelui kenden elkaar slechts in vriendschap. Van den ver- slagene wordt gezegd, dat hij lichtelijk tot twist zoeken en vechten geneigd was, terwijl verdache meer als oppas send bekend stond. Er was voor deze zaak enorm veel belangstelling. Verdachte ondervraagd verklaarde uit noodweer gehandeld te hebben. Hij had reeds een snede door het gezicht bekomen en „zag den dood voor oogen", toen hij dien trachtte te ontkomen, maar ongelukkigerwijze met doodelijk gevolg voor zijn ouden vriend. Uit het verhoor kwam vast te staan, dat Poiters den eersten ernstigen aan val pleegde. Hij stond zeer slecht be kend en dit, alsook het gunstig ver leden van verdachte, kwam bij hel O. M. in aanmerking bij het stellen van den eisch, die luidde: 8 maanden gevangenisstraf. 1 De verdediger Mr. van der Eerden, Den Bosch, pleitte vrijspraak op grond van noodweer, subs, voorwaardelijke veroordeeling. Pleiter verzocht ook de onmiddellijke invrijheidstelling voor i verdachte, die reeds 4 maanden in voorarrest verblijft De Rechtbank beraadslaagde in raadkamer en verleende daarna de in- vriiheidstellins aan verdachte. Uitspraak 21 December. 'HUIZEN 1875 M l." N. C. R. V. IDRAISWA-vanVALKENBURG'S-- 'RAAfi LEEUWARDEN GEMENGD NIEUWS. Wagen met tien kinderen te water. Door het breken van het leidsel reed de bakwagen, bestuurd door den veehouder W. Boomjes te Burgerbrug, ie water. In den wagen zaten tien kinderen, die op weg waren naar een St. Nicolaasfeest. De wagen kantelde om. De inziitende kinderen kregen een nat pak, doch waren overigens onge deerd. De heer Boontjes liep echter een dubbele beenbreuk op en werd naar het ziekenhuis te Alkmaar ver. voerd. Meisje verdronken. Gistermiddag zouden twee vrien dinnen, L. Visser en K. Cnossen, wonende te Jutrijp (Heereveen), op schaatsen een bezoek brengen bij de ouder9 van mej. Visser, die met een schip te Ulst lagen. Even buiten het dorp geraakten beiden in een wak. Mej. Visser verdween spoedig in de diepte, doch mej. Cnosse wist zich aan het ijs vast te houden. Passeerende schaatsenrijders zagen het meisje liggen en staken haar een hekkei toe, doch het meisje kon deze niet meer vast grijpen. Gelukkig kon men haar bij de kleeren beetpakken en er aldus in slagen het meisje uit het waier te trekken. Zij werd de woning van den veehouder Osinga binnengedragen, waar zij spoedig weer bij kwam, Het lijk van mej Visser werd spoedig gevonden. Valsche rijwielplaatjes. Voor de Rotterdamsche rechtbank i9 een zaak behandeld van den invoer van 4000 valsche rij wiel plaatjes Tegen den hoofdverdachte is vier jaar ge. vangenis9traf gtëischt. Poging lot doodslag. Verdacht van poging tot doodslag heeft de gemeente-politie te Yenlo aangehouden den 23-jarigen chauf feur G. Fransen. De aangehoudene zou namelijk op 4 December jl. te Swalmen op een commies-dienstge- leider die hem sommeerde met zijn smokkelauto te sloppen, zijn inge reden. Hij wist evenwel te ontkomen. De aangehoudene is naar de straf gevangenis te Roermond overge bracht. ZONDAG 10 DECEMBER. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 8,30 Postduiven- en voetbnlherlchten 8,32 Tulnbouwhalf uurtje 9,00 Orgelspel 9,20 Grnmofoonmuzlek 9,40 Orgelspel V. P. R. O. 10,00 Orgelrecltal 10,30 Kerkdienst Rem Kerk Amsterdam A. V. R. O. 12,00 Flhnpraatje I.45 Verslag voetbalwedstrijd Nedcrlund.Oos tenrijk uit Amsterdam 4,45 Sportultslageu Vaz Dtas en- Gtamofóonta V. A. R. A. 5,00 Kinderuurtje 5,40 Va ra-orkest 0,50 Wakker eo Tropendutt 7,10 Vara-orkest - A. V. R. O. 8,00 Voz Dia# 8,15 Uitvoering: Messa da Requiem-,- 10,30 Gramofoonmuzlek 8,30 Morgenwijding - - K. R. O. 9,30 Morgenconcert 10,00 Hoogmis uit Overveen II,30 Orgel-soll 12,00 Mlddenstnndskwartlertje 12,15 Lunchconcert 1,00 Boeken en schrijver^ I,20 Vervolg Lunchconcert 2,00 Godsdienstonderricht voor ouderen 2,30 Gramofoonmuzlek 3,00 Middagconcert 3,45 Grnmofoonmuzlek •1,00 Vervolg Middagconcert 4,15 Zlekenlof N. C. R. V. 5,00 Kerkdienst Ev Luth Kerk, Enkhulzen 7,00 Korte evangelisatiedienst K. R. O. 7,45 Voetbaluitslagen RKF 7,50 Drs Julien: Land en volk v d Boven-Nijl 8,15 KRO-Boys 8,30 Kook- en bakpraatje 8,45 KRO-Boys 9,00 Vaz Dlas 9,05 liet Manstrichtseh Sted. Orkest 10,10 Voordracht door Dr .laspnr 10,25 Vaz Dlas 10,30 Gramofoonmuzlek 10,40 Epiloog door het Klelnkoor MAANDAG 11 DECEMBER HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 8,00 Grnnioloonmuzlek V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Orgelspel II,00 Frans Nienhuys draagt voor 11,15 Gramofoonmuzlek 11,45 Voordracht door Frans Nienhuys 12,00 Vnra-Klein-Orkest I,00 De Notenkrakers 2,30 Hoorspel 3,15 Gramofoonmuzlek •1,30 Na schooltijd 5,00 Trio Favoriet m 0,30 Muzikaal babbeltje 7,10 Vraaggesprek over: NcderlIndlë door de lucht 7,30 Vara-orkcst 7,59 Herhaling SOS-berlchten 8,00 PTT-kwartlcrtJe 8,15 Vnra-orkest 9,00 Vaz Dlas 9,15 Orgelspel 9,45 Gramofoonmuzlek 10,30 De Flierefluiters 11,30 Gramofoonmuzlek HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Gramofoonmuzlek 10,30 Morgendienst II,00 Lezen van Chr lectuur 11,30 Gramofoonmuzlek 12,15 Gramofoonmuzlek 12,30 Orgelconcert 2,00 Uitzending voor scholen 2,35 A J Herwig, over: Kamerplanten 3,15 Cursus knippen en stof versleren 4,00 Bijbellezing 5,00 Gramofoonmuzlek 5,15 Chr liederenuurtje 6,15 Gramofoonmuzlek 0,30 Vragenuurtje 7,15 Ned Chr Persbureau 7,30 Vragenuurtje 8,00 NCRV Klein orkest 8,30 Z Ex Dr v Broekhulzen'n Pratjle oor Suld-Afrlka 9,00 Orkest 9,30 Dr Mr v Proosdij over: Omzetbelasting 10,00 Vaz Dlas 1040 Orkest 11,00 Gramofoonmuzlek DINSDAG 12 DECEMBER HILVERSUM 296 M. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuzlek 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuzlek 10,30 Kook- en Bakpraatje 11,00 Orgelconcert 12,00 Lunchconcert 2,30 Omroeporkest 3,00 Knipcursus 4,00 Pianorecital 4,30 Radio-klnder-koorzang 5,00 Verhalen voor kleinere kinderen V. P. R. O. 5,30 Bljbelvertelllngen A. V. R. O.; 6,00 Concert 7,00 Zang 7,20 Gramofoonmuzlek 7,20 Gramofoonmuzlek 7.30 Engelsche les 8,00 Vaz Dlas 8,05 Concert 9,00 Radlotooneel 9,00 Radlotooneel 9,40 Opera-concert 10.30 Grnmofoonmuzlek 11,00 Vaz Dlas 11,10 Dansmuziek HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert 10,00 Gramofoonmuzlek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 KRO-Sextet 2,00 Vrouwenuurtje 3,00 Modecursus 4,15 Plano-recital 4,30 Zang-soU 4,45 Gramofoonmuzlek 5,00 Vervolg-pJano-recital 5,15 Zang-soll 5,30 Gramofoonmuzlek 5,45 KRÓ-Boys 6,40 Esperanto-cursus 7,15 Knth Radio Volksuniversiteit 7,35 Grnmofoonmuzlek 7,45 Verbondskwartiertje 8,00 Het KRO-orkest 8,45 Swerkoff's Gesangensemhle 8,30 Vaz Dlas 8,35 Het KRO-orkest 8,45 Swerkoff's Gesangsensemble 9,00 KRO-orkest 10,30 Vaz Dlas 10,35 Gramofoonmuzlek 10,50 De KRO-Boys 11,30 Gramofoonmuzlek WOENSDAG 13 DECEMBER. V. A. R. A. 8,00 Grnmofoonmuzlek 9,30 Onze keuken door P J Kers Jr W. P. R, O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Uit* v arbeiders ln continubedrijven R 'V. U. 11,00 J Beyerman over: De gezondheidstoestand - von het-platteland snr V. A. R. A. 11)30 De Notenkrakers 12,00 Vara-kl el n-orkest 2,15 Vorn-knlpcursus 3,00 Voor de kinderen 5,30 Grnmofoonmuzlek 0,05 Orgelspel R. V. U. 0,30 Dr Prootst, over Rusland V. A. R. A. 7,00 Henriettc Davids zingt 7,15 Gramofoonmuzlek 7,20 Kapitalisme enz, door Dr Wlbaut 7,40 Gramofoonmuzlek 7,45 Henriotte Dnvlds zingt 8,00 Herhaling SOS-berlchten 8,15 Vara-orkest 8,45 Hoorspel 9,45 Piloot Pnrmentier: Het vllegwexen ln Amerika 10,00 Socialistische liederen 10,15 Vara-orkest 11,00 Gramofoonmuzlek 11,15 De Flierefluiters HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Gramofoonmuzlek 10,30 Morgendienst 11,00 Liederen-recital 12,15 Gramofoonnmzlek 12,30 Het Ensemble v d Horst 1,15 Gramofoonmuzlek 1,45 Het Ensemble v d Horst 2,30 Huishoudelijke raadgevingen 3,00 Lezen van Chr lectuur 3,30 Grapiofoonmuziek •1,00 Vioolrecital 5,00 Kinderuurtje 6,00 J Wagennnr, over tuinbouw 6,30 Onderwijsfonds v d Binnenvaart 7,15 Nod Chr Persbureau 7,30 W Hemmes: De handen Ineen 8,00 Het Chr Radio-koor 9,00 Dr Domlnlcus over '1 leven der Egypteuaren 9,30 Orgelbespeling 10,30 Gramofoonmuzlek

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7