U). uan üaahuan Benmem ATTENTIE DAMES! j,j0, 90. Zaterdag 9 Dec. 1933. 56e Jrg. DERDE BLAD. ZIJ, DIE ZICH MET INGANG VAN 1 JANUARI OP DIT BLAD ABON NEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE VUMMMERS GRATIS. PROVINCIAAL NIEUWS, Waalwijk, 8 December 1933. Koopt In Waalwlfk. Steunt de Waalwllksche handel en Industrie. W. B. REGLEMENT R. K. KIESVEREENIGING. II. Artikel 8. Bestuur. Het bestuur bestaat uit 18 leden, met dien verstande dat gekozen worden 3 leden uit de parochie St. Jan en 2 leden uit iedere der andere parochies, terwijl de voorzitters der Studie- en Propa- gandaclubs tevens lid van het bestuur der Kiesvereeniging zijn. Door de algemeene vergadering wordt uit het Bestuur een Voorzitter gekozen, terwijl het Bestuur uit zijn midden een onder-voorzitter, een secretaris, een plaatsvervangend-secre- taris en een penningmeester kiest. De ze vijf functionarissen vormen tcsa- nien het dagelijksch bestuur. Van de bestuursleden, die geen voor zitter van een studie- en propaganda- club zijn, treden, naar een door het Bestuur tevoren op te maken rooster, drie jaren achtereen telkenjare 2 le den en het vierde jaar 3 leden af. Af tredende leden zijn herkiesbaar. Een tusschentijds gekozen bestuurs lid neemt op het rooster de plaats in van het lid. in wiens plaats hij geko zen is. Bestuursvergaderingen worden min stens eenmaal per jaar gehouden en voorts, wanneer door minstens drie bestuursleden daartoe schriftelijk het verzoek aan den voorzitter wordt ge daan. Artikel 9. De Voorzitter leidt alle vergaderin gen. Bij ontstentenis wordt hij ver vangen door den ondervoorzitter en bij diens afwezigheid door het in leef tijd oudste aanwezige bestuurslid. De secretaris houdt de notulen en roert de correspondentie. De penningmeester is belast met de inning der contributiegelden en het beheer der geldmiddelen. Artikel 10. Contributie. De minimum-contributie per jaar wordt in de jaarvergadering telkens voor het volgende jaar vastgesteld. Artikel 11. Jaarlijks, uiterlijk, in de maand Sep tember. wordt voor elk lid de door de StatenkieskringoTganisatie bepaalde contributie afgedragen aan den pen ningmeester der betrokken Statenkies- kringorganisatie, onder opgave van het aantal leden der vereeniging. Bij het achterwege blijven dezer opgave, cok nadat door of namens het Statenkies- kringbestuur eenmaal gewaarschuwd is, wordt bij toepassing van dit artikel het aantal leden geacht gelijk te zijn aan dat van het vorig jaar en is over eenkomstig dezen grondslag de con tributie verschuldigd. Artikel 12. Stemmingen. Stemmingen over personen geschie den met ongeteekendc briefjes.Zij die bij eerste stemming de volstrekte meer- dereid hebben verkregen, zijn gekozen. Wanneer niemand bij een eerste stem ming de volstrekte meerderheid heeft verkregen, wordt tot een tweede vrije stemming overgegaan. Is ook bij deze stemming geen volstrekte meerderheid verkregen, dan komen voor herstem ming in aanmerking de twee candida- ten die bij de tweede stemming de hoogste stemaantallen op zich hebben vereenigd. De volstrekte meerderheid wordt ge vormd door de helft van het aantal uitgebrachte geldige stemmen, plus één. Hebben bij de tweede vrije stem ming meerdere personen een gelijk aantal stemmen verkregen, dan komen allen in herstemming. Ingeval bij de herstemming een ge lijk aantal stemmen verkregen wordt is de oudste in jaren gekozen. Bij ge lijken ouderdom beslist het lot. De stemming over zaken geschiedt mondeling en bij meerderheid van stemmen, behalve in het geval, bedoeld in art. 16 van dit reglement. Artikel 13. Verkiezing leden Gemeenteraad. De wijze van verkiezing van leden voor den Gemeenteraad is bij afzon derlijk reglement vastgesteld. Artikel 14: Klachten. Ieder lid heeft het recht klachten over ziin vereeniging bij het Bestuur van R.K.H. in te dienen, een en ander overeenkomstig art. 11 van het regle ment der R.K. Staatspartij. Artikel 15. Algemeene Bepalingen. De leden der vereeniging zijn voorts in alles gebonden door de bepalingen der reglementen vair de hoogere or ganen der R.K. Staatspartij. Artikel 16. Geen veranderingen kunnen in dit reglement worden aangebracht dan met twee derden der ter vergadering uitgebrachte stemmen en nadat voor- af in de oproepingsberichten is mede gedeeld, welke veranderingen zullen worden voorgesteld. De veranderingen treden eerst in werking na goedkeu ring van dezelve door het bestuur van den R.K.H. Artikel 17. Wordt de vereeniging ontbonden, dan worden na betaling van alle schul den de eventueel overblijvende gelden afgedragen aan de kas der betrokken Statenkieskringorganisatie. Artikel 18. Het vereenigingsjaar valt samen met het kalenderjaar. Artikel 19. In alle gevallen, waarin dit regle ment niet-voorziet. beslist het bestuur. Gladheid. Ongelukkige, val'. Als overal elders werd onze plaats Mej. v. B. in de Besoijensche straat Donderdagochtend geplaagd door had dezer dagen het ongeluk te een onverwachte gladheid der stra-vallen van een laag trapje, met het ten. De vorst was z.g. den grond gevolg dat zij haar been brak. Dr. j uitgeslagen en vormde een spiegel- Langemeijer verleende geneeskun- j gladde vlakte, zoodat het voor dige hulp. degenen die naar kantoor, fabriek Schaatsgelegenheid. en school moesten, vooral van de j Wij vestigen gaarne de aandacht der buitengemeenten een geweldige schaatsliefhebbers op de uitstekende handicap was. ijsbaan op Galgenwiel; mooi ijs en Overal zag men menschen en fietsen tegen de wereld gaan, een meisje viel bewusteloos en werd bij j den heer v. B. binnengedrag» n. Zij had een flinke wonde aan 't hoofd Vanwege de groote drokfe is de reclame voor Perma nent van 3.60 en 6.— VER LENGD TOT JANUARI. Beleefd aanbevelend, Dames- en Uemnkapper. Bevorderd. Bij Kon. besluit is bevorderd bij bet dienstvak der mil. administratie lot reserve le luitenant de reserve 2e luitenant J. J. M. van Heeswijk, van bet regiment Wielrijders, alhier. Waalwijk, centrum u. d. Langstraat. Een »Waal wijk-nummervan y>Ons Nederland». De «Maasbode» schrijft Waalwijk, bet nijvere, frissche stadje, dat al sinds de 13e eeuw het centrum voimt van de schoen- en lederindustrie der Langstraat, heeft in den jongsten tijd een niet onbe langrijke ontwikkeling ondergaan. binds voor, onder en na den oorlog vooral, de vele primitieve kuiplooierijen en schoenfabriekjes of iiandschoenmakerijen lot belang rijke gemechaniseerde industrieën uitgroeiden, was bet gemeentebeleid jarenlang gericht op een verzorging van de induslrieeleen handels belangen der plaats. Wie de Waal wij ksche fabrieken kent, weet, dat deze uitstekend ge- outilleerde en in 't algemeen liygië? nisch—ingerichte gebouwen thans met de beste uit den lande kunnen wedijveren. Groote complexen be hoorlijke arbeiderswoningen hebben het woningvraagstuk in Waalwijk opgelost. Nu deze uitgroei zich voltrokken heeft en Waalwijk daardoor zijn economische positie naar evenredig heid versterkt zag, konden de lei dende instanties zich met wat meer vrijheid aan de verzorging van andere dan de economische belan gen wijden. Zoodoende is de laatste jaren o.a. aan de straatverfraaiing heel wat gedaan: nieuwe hreede straten, verschillende kerken, het bekende, monumentale stadhuis van Kropholler. Daarbij is men ook meer bekend heid gaan geven aan de werkelijk zeer mooie omgeving, waarop de plaats trotsch gaat. Gelegen op de scheiding van het lage kieiland van Heusdcn en Altena, met zijn uitge strekte, verre polders en de Zuide lijker zandstreken, met hun woeste en grillige duinpartijen, hun dennen- bos>chen, hun golvende heien, heeft Waalwijk een natuur rond zich, die tegelijk boeit door haar afwisseling en door haar volstrekte, ongerepte rust. De ontdekking van deze natuur heeft een groeiend aantal vacantie- gangers des zomers naar het stadje gelokt. Dit alles is den uitgever van »Ons Nederland» het orgaan der Algem. Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer aanleiding ge weest, een nummer van zijn blad aan het Langstraat—centrum te wijden. Het is een kloek en rijk—geïllus treerd nummer geworden, waarin verschillende Waalwijksche per soonlijkheden, prominent op ver schillend gebied, veel wetenswaar digs vertellen over het verleden en vooral over het heden der plaats. Dit heden blijkt gevarieerder te zijn dan wij in de aardrijkskundige lessen van de lagere- en middelbare school geleerd hebben. Weliswaar neemt de schoen- en lederindustrie een cen trale plaats in het stadsleven in, doch ook als markt— en winkel centrum blijkt Waalwijk mogelijk heden van ontwikkeling te bieden, terwijl er, zooals gezegd, voor het toeristendom beslist aantrekkelijk heden liggen. Moge dit «OnsNederland» nummer, waaraan het werken der actieve vereeniging »Waalwijks Belang» wel niet geheel vreemd zal zijn, ertoe bijdragen het bedrijvige Langstraat stadje de bekendheid te geven, die het in Nederland toekomt. en werd door Dr. Kolster ver bonden. En de auto's verging 't al niet beter, zoo eensklaps zag men er een 'n totale rondedans maken, wat soms niet goed afliep. Zoo mooi schitterend gelegen. Ontwikkelingsavond R. K. Werkliedenvereeniging. Gisteravond zou de eerste ontwikke lingsavond der R. K. Werkliedenver eeniging gehouden worden, waar een cursusles gegeven zou worden over Maatschappij en Gemeenschap". Wegens de uiterst geringe belang stelling kon de lezing echter niet door kwam een H.B.S.-bus in hotsing gaan. met een vrachtauto waardoor deze Is er werkelijk zoo weinig drang leelijk aan den radiator beschadigd naar ontwikkeling onder de arbeiders? Vennootschappen. werd. Ernstige ongevallen kwamen ons gelukkig niet ter oore. Gelukkig voor de ijsliefhebbers heeft de vorst zich echter nog niet laten verdringen, 't Ware wel gewenscht dat bij dergelijke gladheid der straten, de ingezetenen direct zand, zout, asch of i.d. voor hun pand strooiden en de gemeente den rijweg met zout of zand liet bewerken, dan werd veel ongerief en gevaar voorkomen. Kanarie-tentoonstelling. De inzending voor deze tentoon stelling heeft aller verwachting verre overlroff n. Er zijn bijna 1 OU vogels ingezonden, waaronder zeer prach tige met diepe toeren, zoodat er voor kanarieliefhebbers heel wat te hooren en te zien is. Voor serieuse koopers is er nog een aparte kamer om de vogels te beluisteren. Wat de opening van de tentoon stelling betreft kunnen we mede- deelen dat deze is gesteld Zaterdag middag van 5—10 uur, terwijl de officieele opening zal plaats hebben Zondagvoormiddag 10 uur door den voorzitter den heer A. Pijnenburg uit Tilburg. Om de kanariesport wat meer onder het publiek te brengen is de entreeprijs zeer laaggesteld en krijgt ieder bezoeker nog een mooie ver rassing, zoodat dit een aansporing te meer is om de tentoonstelling te bezoeken. Waalwijksche Steenkolenhandel En gros. TEL. 216 En detail. ED. VAN TILBURG - Grootestr. 142 Huisbrand. Willem Sophia 20/3o f 2 40 p. H.L. Wilhelmina Antr. I 90/80 f180 p. H.L. WilhelminaAnir.il 3u/so f2.20 p. H.L. Wilhelmina Antr. 20/30 f2.30 p. H.L. Wilhelmina Antr. ,2/22 f 1.60 p. H.L. Hendriknootjes 2%o f 1.30 p. H.L. Eierkolen fl.30 p. H.L. Bestellingen worden aangenomen bij FD. VAN ilLBLRG GR. STRAAT 142 en GR. STRAAT 154 TEL. 216. Alle kolen en cokes worden prima gezeefd en franco berghokken bij elke hoeveelheid geleverd. Uitslag Seconden-loterij ten bate der T.B.C.-beslrijding. Dameshorloge 11.21.59 2.2.30 Heerenhorloge 9.28.11 4.51.48 Inschrijving voor den Dienstplicht. Naar het Bureau voor Mil. Zaken ons meldt moet aangiften tot in- j schrijving voor den dienstplicht door hen die in 1915 geboren zijn, ter secretarie speciaal plaats hebben op 3, 4,5,6,8,9,10,11,12 en 13 Januari. Zij die vrijstelling wenschen wegens broederdienst of het hekleeden van een geestelijk ambt of opleiding daartoe, hehooren daartoe zoo mo gelijk aangifte te doen hij de in schrijving. Zij die vermoedelijk een anderereden voor vrijstelling kunn< n doen gelden kunnen bij de aangifte hiervan eveneens opgave doen. Voor meer bijzonderheden zij verwezen naar de openbare kennis-' geving op het aanplakbord aan het raadhuis. Echtelijke twist in het woonwagenkamp. Donderdagmiddagzagen voorbij gangers dat in het woonwagenkamp aan den weg naar het Stoomgemaal een vrouw met verwondingen aan het gezicht op den grond lag. De. politie, die hiervan op de hoogte was gebracht, bemoeide zich met het geval en daarbij bleek dat de vrouw na een echtelijke twist door haar echtgenoot buiten den woon wagen was gezet, met de mededeeling dat zij er niet meer in zou komen. Het bleek dat ook de man er bij de vechtpartij die had plaats gehad, niet zonder leisel was afgekomen, hij had verwondingen aan hand en gezicht. De politie heeft van het gebeurde proces-verhaal opgemaakt. Toen dj man op het politie-hureau vertoefde maakte de echtgenoote van de gelegenheid gebruik om haar spullen bijeen te pakken en den volgenden morgen is zy vertrokken. Naamlooze Het hijvoegsel van de Staats courant, geeft de oprichtingsacle van de naamlooze vennootschappen Spapens' Schoenenmaatschappij Mesco N.V., te Waalwijk. Oprich ters zijn J. C. Spapens' Schoen fabrieken N.V. en de heer J. C. Spapens, Schoenfabrikant te Waal wijk. Het doel der vennootschap is het koopen en verkoopen van schoenen en aanverwante artikelen, de exploi tatie te dien einde van winkels en magazijnen en al hetgeen verder met een en ander in den ruiinslen zin in verhand staat, daaronder begrepen het deelnemen in of samenwerken met ondernemingen met een gelijk of verwant doel. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 200 duizend gulden, verdeeld in 200 aandeelen, alle groot flOOO. Van het kapitaal der vennootschap zijn geplaatst 49 aandeelen bij de oprichtster, de J. C. Spapens' Schoen fabrieken N.V., en een aandeel hij den oprichter Johannes Cornells Spapens. De volstorling van de bij de eerst genoemde oprichtster geplaatste 49 aandeelen geschiedt door inbreng in de bij deze opgerichte vennootschap van voorraden schoenen en aan verwante artikelen, winkelinrichtin gen en verdere roerende lichamelijke zaken ter gezamenlijke waarde van f49.000. Voor de eerste maal worden be noemd tot directeur de heer F. C. Spapens te Amsterdam en tot com missarissen de heeren J. C. Spapens en A. J. Spapens te Waalwijk. N. V. Garage H. v. Seters te Heusden. Oprichters zijn de heeren dr. H. W. A. van Selers Sr* arts le Drunen, F. A. van Seters te Brussel en A. W. A. van Selers Jr. te Drunen. Het doel der vennootschap is het koopen en verkoopen van automo bielen en onderdeden daarvan en het exploiteeren van een garage en werkplaats voer automobielen, alles in den ruimsten zin des woords. Het maatschappelijk kapitaal der vennoolschap bedraagt f 10 000 en is verdeeld in 40 aandeelen van f250. 8 aandeelen zijn geplaatst en vol gestort. Voor de eerste maal wordt tot directeur der vennootschap benoemd dr. A. W. A. v. Seters. Dec. 1933- f50. Groep Bimporteurs van over- zeesche huiden 15 Dec. 1933 f50. Groep D leerimporteurs en agen ten in leder 15 Dec. 1933 f50. Groep E lederhandelaren 15.Jan. 1934 f50. Groep F lederfabrikanten 15 Dec. 1933 f50. Groep Hschoenfabrikanten 15 Dec. 1933 f50. Groep 1lederwarenfabrikanten 15 Dec 1933 f50. Groep J importeurs en agenten van schoenen 15 Dec. 1933 föu. Groep K schoenwinkeliers 15 Jan. 1934 f50. Groep L: schoenmakers 15 Jan. 1934 f5. Groep N drijfriemenfabrikanten 20 Dec. 1033 f50. Wij vernemen nog dat momenteel reeds een zeventigtal van de voor naamste schoenfabrikanten zijn toe getreden. BIOSCOOP, „De Regimentsdochter." R.D.B.. Theater. Deze film is bewerkt naar de operette van Donizetti. Anny Ondra speelt er de rol van Regiments dochter, een weesmeisje dat door het dertiende regiment is geadop teerd. Het soldatenleven bevalt haar zeer goed en het laat zich daarom hegrijpen dat zij er zich niet zonder uner hij neer legt als de generaal, die van haar aanwezigheid op de hoogte gekomen is, haar hij een oude vrijster in de kost doet. Zij vlucht en denkt hij die ge tegenheid een ontdekking te doen in een dranksmokkelgesehiedenis. Echter is Robert, die zij als het bendehoofd aanziet, zelf de man die de dranksmokkelaars ontmaskerde. Als zij dan haar vergissing inziet eindigt de film met een idyllisch slottafereel. Vooral om het spel der hoofd figuren Anny Ondra, Adèle Sandrock en Otlo Walburg, is het een film die een volle zaal verdient. Waalwijksche Steenkolenhandel Engros. TEL. 216 En detail. ED. VAN TILBURG - Grootestr. 142 H.L. HL. Centrale Verwarming. Breckcokes ^/eo 80 ct. p. H.L. Breckcokes 40/eo 80 ct. p. Breckcokes 3%o 80 ct. p. Voor Huisbrand en Keukenkachels. Parelcokes 80 ct. p. H.L. Bestellingen worden aangenomen bij; ID. VAN TILBURG GROOTESTRAAT 142. TEL. 216. Alle kolen en cokesworden prima gczee'd en franco berghokken bij elke h jeveelheid geleverd. „Een nacht in Sebastopol." Luxor Bioscoop. »Een nacht in Sebastopol» speelt in de dagen der Russische revolutie. George Bancroft vervult de rol van aanvoerder der roode troepen die een stad innemen. De gevangen genomen aristocraten en officieren weten dan echter een danseres (Miriam Hopkins) over te halen verraad te plegen tegen den rooden leider. Zij stemt toe, maar als zij Kylenko zijn ondergang ziet tegemoet gaan bekent zij hem haar verraad. Als de revolutie zegeviert wordt de danseres gevangen genomen, en Krylenko zelf verdedigt haar voor de Sowjetrechtbank. Het blijkt echter dat hij haar niet van de doodstraf kan redden eerst als de matrozen het voor de beschuldigde opnemen geven de rechters toe. Kylenko en Maria zijn in vrijheid en gaan een nieuwe toekomst tege moet. Prov. Staten. Op het rapport van het afdeelings- onderzoek van verschillende voor stellen van Ged. Staten wordt o. m. geadviseerd de voorstellen tot het verstrekken van een subsidie aan de R.K. Leergangen, de R.K. Handels- hoogeschool en aan het Economisch- Techn. Instituut aan te nemen. meenen we goed te doen .er hier de aandacht op te vestigen, dat deafd. Vlijmen der K. J. Al. V. ook Nieuw- kuijk omvat. Er zijn dau ook reeds enkele jongelui uit onze plaats daarbij aangeslotenterwijl zelfs twee bestuursleden hier woonachtig zijn. Eene opwekking aan alle jonge middenstanders van 17—-3ü jaar van onze plaats om bovengenoemde propagandavergadering te gaan bij wonen is ook zeker op zijn plaats, ly Dinsdagavond had het kind van den heer Pulles het ongeiuk een brandende kachel op het lichaam te krijgen. De kleine had de kachel in een onbewaakt oogenblik omver getrokken. Het kind bekwam hierbij vrij ernstige brandwonden aan het lichaam. Dr. van Selers uit Drunen verleende zijn hulp. Rij den slager A. Merkx werd deze week voor 't eerst hiervleesch verstrekt van de Crisisrundvee centrale aan diegenen, die hiervoor aanmerking komen. De onverwachte felle winter heeft hier vele menschen verrast, zoodat vele veldvruchten zijn be vroren. De werkverschaffing is stop gezet. SPRANGCAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 10 December: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur lees- dienst, n.m. 2 uur Ds. ,Schlemper van Waalwijk. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 2,30 uur Ds. J. C. Hageix Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand November 1933 voor de Rijkspostspaarbank inge legd 5212.58 en terugbetaald 1313.38. Berichten uit Cupdle hebben ons tot dusverre niet bereikt. üp onze informatie ter plaatse blijkt dat ze door den correspondent le Capelle Donderdagavond op gewonen tijd zijn verzonden. Ze zijn echter nog niet op 't kantoor te Waalwijk aangekomen en dus ook niet bij de redactie, zoodat wij onze lezers, huiten onze schuld moeten teleurstellen. (Red.) WASPIK. Dinsdagmiddag halt twee had alhier de opening plaats van de nieuwe ijsbaan. Wegens afwezigheid van den Buigemeesier, werd de ope- ling veirichi door den Vooizmerder vVaspiksche IJsclub, den heer M. van Dongen, die een woord van dank bracht tot zijne medebestuursleden en lot hen, die door hunne bijdragen hunne medewerking aan de totstand koming der ijsbaan hadden verleend. A.s. Zondag zal in de parochie kerk in de beide H. Missen door een Ecrw. Paier Redemptoiist uit s-Bosch een propagandarede worden gehouden over de H. Familie. Mej S. uii Raamsdonksveer had het ongeluk op de ijsbaan zoo ernstig te vallen, dat zij een schouder ontwrichtte. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Tengevolge van de gladheid van den weg botste hedenmorgen een vrachlauio tegen een paal van het elecirisch nel. De paal werd geheel vernield. Persoonlijke ongelukken kwa- men niet voor. RAAMSDONKSVEER. Zondag morgen zal ds. Guittart om half tien optreden in de Dorpsche Kerk ;"des damiddags geen dienst op het Veer. Zaterdag zal de afd. van den Chr. Nat. Werkraeestersbond een vergadering houden, waarop o.m. de heer Steigcnga een onderwerp zal behandelen. Gevonden voorwerpen. Op het politie-bureau zijn inlich tingen te bekomen omlrent de navolgende gevonden voorwerpen huissleutel, Engelsche sleutel, een paar handbeschermers, een tros zwaar sleeptouw. Centrale H. L. CL In de vergadering van het Atg. Bestuur der C. Ver. ter behartiging van de belangen van Huiden, Leder, Schoenen en aanverwante branches op Dinsdag 28 Nov. j.l. te Utrecht gehouden is besloten, dat de toetre ding als lid voor onderstaande groe pen tegen de thans geldende entree gelden (schoenmakers f 1, schoen winkeliers f2.50, lederhandelaren f2.50 en alle andere groepen f5) nog kan plaats vinden vóór de onderstaand vermelde data, doch na die data de entreegelden ver hoogd worden tot het bedrag achter de groepen vermeld: Groep Alooistof handelaren 15 DRUNEN. Nicolaas de St. Nicolaas verschillende waarna alle lekkernijen, werden goed Hulde en Dinsdag bezocht St. Meisjesschool. Toen aanwezig was werden liederen gezongen, werden onthaald op de minder gegoeden bedeeld, dank aan de Eerw. Zusters en milde gevers is zeker niet misplaatst. Einde November stonden bij het agentschap der arbeidsbemidde ling alhier ingeschreven 23 georga niseerde werklieden, 17 als geheel en O als gedeeltelijk werkloos. In de werkverschaffing waren 9 georgani- seerden werkzaam. Op het postkantoor alhier is gedurende de maand November voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 5020.01 en terugbetaald f (32o5.38. In de maand November zijn ter Secretarie voor den vleeschkeu- ringsdienst aangegeven, 18 runderen en 45 varkens. Vanaf deze week is alhie' ge kookt rundvleesch in blik te beko men voor steuntrekkenden en endcre armlastigen. Aanvraag-formulieren zijn te bekomen op de Secretarie van liet Gemeentehuis. Woensdag 13 Dec. zal in de groote zaal der Jongenscongregatie een groote uilvoering worden ge geven, toegankelijk voor gemengd publiek, boven de 15 jaar. De harmonie geeft een keur van muzieknummers, bovendien worden er twee blijspelen en een operette opgevoerd. NIEUWKUIJK. Refereerende aan het bericht over de propaganda- vereenigitig der K. J. M. V. te Vlijmen op Zondag 10 Dec. a.s. des avonds om 7 uur in het parochiehuis, aldaar, Onder leiding van ds. Guit- tart zal de Herv. Mannenvereemging Maandag een vergadering houden in Rchoboth. Tot lid van het Schoolbestuur der Herv. Scholen werd door de Kerkeraad gekozen ds. Guittart. De heeren G. J. Knaap J.G.z. en Joh. v. Gent werden Woensdag gekozen tot Notabelen van liet Herv. Kerkbestuur. GEER1 RU1DENBERG. Voor de Evangelisatie Ëben Haezer te Raams donksveer hoopt Zondag a.s des v.m. 9 30 en des n m. 2 uur voor te gaan de heer Snaaijer uit I ordrecht. LOON OF ZAND. 6 dezer her dacht de heer Aug. Strijbosch het feit dat hij 5ü jaren werkend lid was der liedertafel «Echo der Duinen». Des avonds had in de zaal van den heer Aartsen de huldiging plaats. De jubilaris werd toegesproken door den voorzitter der vereeniging de heer C. Maas, die in welgekozen woorden wees op zi|ne groote verdiensten en den wensch uitte, dat hij nog vele jaren de steunpilaar mocht zijn van de vereeniging. Hierna werd hem een cadeau aangeboden. De heer Strij bosch dankte bestuur en leden voor het prachtige cadeau en de hulde hem gebracht. Er waren nog ver schillende bloemstukken binnenge komen en ook een gelukwensch van den beschermheer Jhr. Mr. JanVer- heijen. De avond werd verder op aangename wijze doorgebracht. Ook wij wenschen den heer Strijbosch geluk met zijn gouden zangersjubilé en hopen dat hij nog vele jaren de groole steun mag blijven van »Echo der Duinen». Naar wij vernemen zal het R.K. Crisiscomité alhier van het Nat. Crisiscomilé 10 ton eierkolen

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9