NIEÜ WUHHSWENSCHEN nieuuijnenscinn Versciie Anijsbeslellen Eleklr. Ldxb Bakkerij P0LLË8-HEËSBEEN H. de Bont-v. Huiten Bij gevatte Koude Ook aan de wagens. w- Alle kolen en cokes worden prima gezeefd en franco berghokken bij elke hoeveelheid geleverd. (Irootestraat Telefoon 109 HET ADRES voor een 364 13ETERE HEERENKLEEDING. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. bioscoop. So. 103. Zaterdag 23.Dec. 1933. 56e Jrg. VIERDE BLAD. In Het nummer van 31 December zal gelegenheid zijn te plaatsen a au ceni per stuk (dubbele grootte 11.-) bij vooruitbetaling te voldoen. Een Nieuwjaarswensch in dit blad is voor de zakenmenschen dezer streek noodzakelijk maar ook vol doende, waar dit blad komt juist in die plaatsen, waarmede Waalwijk en Omstreken zaken-relaties heelt. Geeft uwe Nieuwjaarswensch dus t ij d i g op. vermoeid en enthousiast medewer ker. Jarenlang verrichtte hij het zware, verantwoordelijke werk van helper (boel) en alom in den lande was hij de schrik als zoodanig, zoo wel bij de honden als bij de honden- dresseurs. Niet minder waren zijne verdiensten als leider bij de keurin gen voor 't certificaat Politiehonden van de K.N.P.V. Nagenoeg op alle keuringen was de heer D. de on misbare, die minutieus zorgde voor alles wat gebeuren moest. Ook als dresseur heeft D. zijn sporen verdiend, getuige de certifi caten met honden in eigen dressuur behaald. Alles bijeen, volgens dhr. Sijsterman, redenen te over om den trouwen D. te huldigen met de hoogste hulde welke de K.N.P.V. kent. Zoo ooit, dan is hier de on derscheiding ten volle verdiend. »Ons Nederlands. Het Waalwijk-nummer, Het Huisgezin schrijft: In Waalwijk wordt hard gewerkt. Van ouds het centrum van de Lang straat en van de schoen- en leder- industrie van ons land, heeft dit stadje zich in den loop der jaren krachtig ontwikkeld en zich uitgebreid tot een gemeente, die een belangrijke plaats in tiet provinciale en nationale zaken- leven inneemt. De crisis is aan Waalwijk niet zonder meer voorbijgegaan: haar nijverheid en industrie werden er door aangetast, hebben er onder geleden. Maar dit juist is een spoorslag om met vergrooten ijver aan te pakken. Geen betere reclame dan de pers, heeft Waalwijks Belang" gedacht en zoo ontstond in eendrachtige samenwerking een nummer van .Ons Nederland", waarin van alles wat wetenswaardig is over de stad, haar fabrieken en be volking wordt verteld. Dat Waalwijk inderdaad «en voor aanstaande positie inneemt blijkt, uit de vele fraai geïllustreerde artikelen, die dit nummer telt. De heer J. Timmermans P. H.zn., voorzitter van de genoemde vereeni- ging, burgemeester E. C. J Moonen, de heer Jan Tielen, de heer C. J A. van Liempt, drs G. J. de Vries, zij allen'deelen mede wat er in Waalwijk „te koop" is en wordt gedaan op hei gebied van de overheidsbemoeiing, de stadsverfraaiing, het onderwijs, den handeldrij venden middenstand, het vreemdelingenverkeer etc. J van der Hammen-Nicz stelde een overzicht van de geschiedenis der gemeente samen. De schoentechnici schrijven over de beteckenis van de lederindustrie, van de Rijksschool voor leerlooiers en schoenmaketsen over de eigenschappen van het Waalwijksche lederproduct. Dit Waalwijk nummer getuigt van vitaliteit en durf. Daarom hopen we, dat het de resultaten zal afwerpen, er van verwacht worden. V'dslag verkiezing Kamer van Koophandel. De aftredende leden derafdeeling Grootbedrijf waren, zooals reeds is bericht, bij enkele candidaatstelling herkozen. Van de afdeeling Kleinbedrijf traden af de heeren J. P. Elemans en H. Hom bouts, Haamsdonksveer, C. Jansen, Geertruidenberg en P. C. Schellekens, Dongen. Deze laatste stelde zich niet meer herkiesbaar. Nieuwe candidaten waren de hee ren C. Marks, Waalwijk, W. J. v. d. Noort, Made en A. D. C. Snels, Dongen. De gisteren (Donderdag) hiervoor gehouden stemming had het volgende resultaat De kiesdeeler bedroeg 99 stemmen. Onmiddellijk door eigen verkregen stemmen (die dus den kiesdeeler haalden) werden gekozen de heeren W. J. v. d. Noort, Made 134 st. A. I). C. Snels, Dongen 102 st. Na overdracht van stemmen vol gens het hiervoor geldende kies reglement bleken gekozen de heeren C. Marks, Waalwijk 104 stemmen., C. Jansen, Geertruidenberg 99 st. De heer Jansen is dus het eenigst herkozen lid, de overige gekozenen zijn nieuwe leden. In de verschillende stemdistricten werden de volgende aantallen stem. men uitgebracht. Waalwijk Loonopzand Dongen Wa>pik Dussen Made Raamsdonk Drunen Heusden Totaal Totaal Geldig Ongeldig 94 77 17 56 46 10 115 94 21 71 68 3 20 17 3 115 92 23 112 88 24 6 6 8 6 2 597 494 103 welke DAGELIJKS verkrijgbaar. Mei kprijsverhuog ing. De prijs der melk wordt alhier Maandag a.s. verhoogd lot 10 cent per liter. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich tingen te verkrijgen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Nikkelen dameshorloge; zilveren heerenpolshorloge met zilveren arm band. Schoorsteenbrandje. In de Besoijenschestraat ontstond een schoorsteenbrandje bij v. D. Politie-agent Hellings slaagde erin het vuur met een bluschapparaat te bedwingen. Een onderscheiding. Een bijzondere onderscheiding is, ^en goed reclame, een waardig zocals wij in 't kort berichtten,ten I r°r„h?rar b.erkuen" deel gevallen aan agent M. Didden v V 2 Koffie, Thee. (in den omgang Den Did geheeten) J °°!\de a'nemei? 18 deze kal alhier, lid van de Eerste Loo.um- bescblkbaar te8en ^zending v Vrachtauto—diensten. Naar wij vernemen begint de N.V. Reedtrij Thor naast haar sloom- bootdiensten ook vracht—auto- diensten. A. J. P.'s Piijsvraag. Wij vestigen de aandacht van onze lezeressen en lezers op de in di nummer voorkomende advertentie van A. J. P.'s Prijsvraag. Hoofdprijs f 5U0. Kalenders. De Maatschappij van Verzekering op het Leven »Noord Drabandalhier die dit jaar haar 90ste verjaardag herdacht, moge dus reeds oud m jaren zijn, hare toenemende en goed gekozen reclame, bewijst hare voort durende frischheid en activiteit ook op dit terrein. Naast haar bekende wandkalender die als vorige jaren is uitgevoerd, geeft zij thans een smaakvolle zak agenda uit, een practisch en wel verzorgd boekje, dat voor velen een gemak zal zijn en telkens weer deze Maatschappij in herinnering zal brengen. Daarenboven nog de mooie kleine kaiender, gemakkelijk in portefeuille e. d. Fa. Douwe Egberts zond ons hare bekende maandkalender, een sym boliek schild, practisch ingedeeld met postlarieven, afstand tabel van bjnnen- en buitenland, internationale verkeersteekenen enz., dus zaken van groot belang, die men op weinig kalenders aantreft. Loonop zandsche Politiehondenclub. Op de jaarvergadering der Afd. N.Brabant van de K.N.P.V., te Roosendaal ge houden, is agent D. begiftigd met de gouden speld van de K.N.P.V., de hoogsle onderscheiding die de Bond kent. Voor de afnemers is deze kalender an 50 punten. De Ned. Spoorwegen geven dit jaar een mooie suggestieve kalender, met duidelijke foto's van dit bedrijf en met tal van inlichtingen omtrent prijzen van personen-, goederenver voer, abonnementen, buurtverkeer, Bij de uitreiking sprak de Voor-1 gezelschapsbiljetten, goedkoope trei- zilter, de heer Sijsterman, woorden nen, enz. enz. van hooge waardeering. Hij stelde De Vereeniginq van Ned. Wijn- den heer D. voor als een voorbeeld handelaren een fijn schild, geteekend voor alle leden der afdeeling. Vanaf door Piet van der Hem, terwijl de de stichting der afd. was D. een on-1 weekblaadjes tal van goede raad gevingen bevatten betreffende wijn, soorten, behandeling e. d. an de Nationale Levensverzeke ring Bank Rotterdam (Bijkantoor Breda, illemsiraai 6) ontvingen wij den van ouds-bekenden zeer duide- lijken Maandkalender. Uitgevoerd in rood-zwart is deze voor elk kantoor een zeer gemakke lijke en practische kalender. Luxor- Bioscoop. Het Teeken des Kruis es. Er is veel over deze film geschre ven. Stormen zijn er in Nederland over opgegaan toen hij voor 't eerst hier vertoond werd. De verontwaar diging richtte zich tegen sommige scènes, die den titel «Het Teeken des Kruises» tot een ergernis maak ten. Het verzet dat hiertegen in den lande rees, heeft tot gevolg gehad dat de Mille's- product aan een gron dige herziening werd onderworpen en er hier en daar nogal gecoupeerd werd. Thans is de iilm ook in Waalwijk. De directie der Luxor Bioscoop noodigde ons uit tot bijwoning der proetvoorstelling,! en nu wij aan dit verzoek hebben gevolg gegeven, kun nen wij verklaren dat de film, in den vorm waarin zij thans vertoond wordt, zeker niet slechter is dan het meerend-eel der andere films. Men moet echter niet verwachten dat er wijding van deze tilm uitgaat. Zeker, op treffende wijze wordt de heldenmoed der Bomeinsche chris tenen uitgebeeld, maar men ontkomt niet aan den indruk dat de Mille er al te veel op uit is geweest hel weel derige, verdorven leven in de«hoo- gere» Bomeinsche kringen te schil deren. Die schildering geschiedt zoo natuurlijk mogelijk, zoo zelfs dat de toeschouwer af en toe een koude rilling voelt als de camera blikt in de aiena, waar de chiistenen door leeuwen, olifanten, stieren en beren worden verscheurd, waar heidensche vrouwen een helscli gevecht aangaan met Pygmeeën, kortom waar heel de verdorvenheid van het verrotte Bomeinsche leven wordt voorgesteld. Die voorstelling is zoo realistisch mogelijk, zoodat men bij sommige beelden zich gaat afvragen waar de heer de Mille de grens van goeden smaak trekt. Maar de uitbeelding van dit alles is machtig, de geheele opzet van dit fiiinwerk is Amerikaansch-grootsch. De Mille had ongeloollijke middelen tot zijn beschikking. Men heeft daar van in dit blad al eenige frappante cijfers kunnen lezen. Hij heeft er dan ook een film van gemaakt die den toeschouwer boeit niet alleen, maar meesleept. Men gaat er in op, al vanaf de eerste meters, waarin de vlammen van het brandende Rome over het doek likken en waarin wa zig den vetten kop verschijnt van Keizer Nero, met zijn béten lach om dit schouwspel. Nero met zijn dierlijke, van alle genoegens zatle lichaam, is wel het beste type uit deze film, zooals hij volmaakt be- heerscht wordt door de sluwe, dui- velsche Keizerin Poppea. Het lijdt geen twijfel of ook in Waalwijk zal deze film volle zalen trekken. Voor wie haar gezien heeft, is het evenmin twijfelachtig dat de bezoekers volkomen in de spanning zullen opgaan, dat zij zullen huive ren bij de tooneelen in het Circus Maxim us en dat zij na afloop een fel-geschilderd beeld zullen meedra gen van de liederlijkheid van het oude Rome ten tijde dat dit zijn einde naderde. Dinsdag loopt in de Luxor Bi oscoop de bekende film »Der Drauf- ganger« met Martha Eggerth en Hans Albers in de hoofdrollen. Hel is een sensationeel gegeven, dat eenige uren van aangename spanning geeft en waaruit de groote Hans natuurlijk zegevierend te voorschijn komt. R. D. D.-Theater. Gruss und Kuss, Veronika». Het R. D. B.-Theater heeft deze week op het programma, ter gele genheid van Kerstmis, een der films van de City-Film, namelijk «Gruss und Kuss, Veronika». Een film waar van Carl Boese de regie heeft ge voerd, waardoor met andere woor den het succes reeds verzekerd is. Maar er zijn meerdere factoren voor dit succes, namelijk een buitenge woon goede bezetting, een aardig scenario, dat op uitmuntende wijze vertoond wordt. Veronika is een bloemenverkoop- ster in een van de groote magazijnen op dat gebied. De zaak houdt er dan ook een uitstekende clientèle op na en een dezer is de advocaat Rainer, die zelfs een heel goede klant is. want Bainer is zeer royaal met bloemstukken aan dames. En op zekeren dag zelfs stuurt hij er aan vier dames tegelijk. Dat is de kleine Veronika te veel. Als zij de bloem stukken voor haar meesteres aan de adressen moet bezorgen, oordeelt zij het gewenscht om de vrouw van dr. Scharmeister, een dame die al niet zoo jong meer is, eens te vertellen welk een trouwelooze galant die meneer Bainer is, die aan niet min der dan vier dames tegelijk bloemen stuurt. Eigenlijk was hetgeen mede lijden met mevrouw Scharmeister, maar met zichzelf, want Veronika is dol verliefd op meneer Bainer. Zij weet niet dat dat bloemen sturen van Rainer bijzondere oorzaken heeft. Het is namelijk voor hem een me- dedeeling aan zijn cliënten dat zij nog onbetaalde rekeningen hij hem hebben. Deze waarsëh inving van Ve ronika heeft ernstige gevolgen, want er komt een hevige ruzie, omdat in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen Griep en influenza, Hoofdpijn, Kiespijn an-' gezichtsi ijn en v.stzittende Hoest, zullen Mijnhürdi's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en nam. 2.30 uur Ds. J, C. Hagen. Maandag 25 December (le Kerst- meneer Bainer van dergelijke waar-1 dag) Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur schuwingen niet gediend is. Meneer Rainer leest de eigenares van den bloemenwinkel de les en vertelt d it hij niet langer klant wil blijven. En als Veronika thuis komt, hoort zij Waalwijksche Steenkolenhandel Engros. TEL. 216 En detail. EO. VAN TILBURG - Grootestr. 142 Hnlsbrand. Willem Sophia 2%o f 2.40 p. H.L. Wilhelmma Antr. 1 5%o f 1 80 p. H.L. Wilhelmina An'r. II 3%o f2.20 p. H.L. Wilhelmina Antr. 2%0 f2.30 p. H.L. Wilhelmina Antr. i2/K f 1.60 p. H.L. Hendriknooljes f 1.30 p. H.L. Eierkolen 11.30 p. H.L. Bestellingen worden aangenomen bij ED. VAN TILBURG GR. STRAAT 142 en GR. STRAAT 154 TEL. 216. dat zij ontslag heeft, maar dat zij niettemin meneer Rainer excuses moet aanbieden. 'Nu heeft meneer Rainer natuurlijk meer aan zijn hoofd dan alleen te denken aan een paar bloemstukken. Hij is zelfs op dat oogenblik bezig zich met een meneer Becker, die zijn compagnon wil worden, te as- socieeren. Meneer Becker woont in een klein provinciestadje, heeft veel geld en is een begeerde compagnon, omdat hij zich met de zaak toch niet gaat bemoeien, maar het reus achtig geschikt vindt om zoo'n paar maal in de maand aan zijn vrouw te vertellen dat hij voor zaken naar Berlijn moet. Als Veronika aan Rai ner excuses aanbiedt, krijgt zij er nog danig van langs en zij' kan niet anders doen dan wat na-huilen. Me neer Becker heeft een medelijdend hart en probeert Veronika, die hij in de hal van het hotel ziet staan huilen, te troosten. Maar als hij daarmee bezig is, verschijnt zijn ont zaglijk jaloersche echtgenoote en hij ziet geen andere kans om zich ei- uit le reddtp, dan Veronika voor te stellen als de vrouw van Bainer. Al dadelijk blijkt dat voor Beckerzelfdil ;nog zoo slecht niet is, want nu weel zijn vrouw datdejongeadvocaatgeen vrijgezel is. Maar Rainer komt eens klaps voor de verrassing te staan op het oogenblik dal hij dit kleine ge zeischap nadert, dat hij getrouwd is. Nu willen wij verder van den in houd niets meer zeggen. Er komen tal van verrassingen. Tot het laatste moment toe blijven zij. Het eenige wat niet verrast is, dat Rainer Ve ronika tot zijn vrouw neemt. Men moet deze film gaan zien. Het is inderdaad een der beste komische werken. Wanneer men Franziska Gaal in deze titelrol ziet, kan men zich best voorstellen uat Amerika ook weer op deze arliste beslag heefl gelegd. Een knap regisseur kan mei deze jonge filmspeelsler uitnemende dingen verrichten. Zij is hier onbe taalbaar en het onmogelijke van tal van situaties ziet men niet in door haar innemend spel. Ieder gevoell de grootst mogelijke sympathie voor deze bloemenverkoopster, die het door haar handige brutaliteit toch zoover weel te brengen dat zij me vrouw Bainer wordt. Na Franciska Gaal moeien wij hier beslist noemen Otlo Wallburg. Deze plezierige dikkerd heeft in den op uitstapjes hel listen Becker een kolfje naar zijn hand. Zijn uiterlijk heelt hij ook in alle opzichten mee en de wijze waarop hij de kleine trekjes in deze rol naar voren weet ie brengen, is buitengewoon verdien stelijk. Paul Hörbiger is er in geslaagd om Rainer in al de wisseltoestanden juist te treffen. Maar naast deze drie hoofdfiguren moeten wij toch niet vergeten om de kleinere rollen te vermelden. Voor treffelijke typen zijn gekozen voor elk der bijrollen. Wij denken aan Hilde Hildcbrand als de vrouw van Becker en dat kostelijke tweetal Kurl Lilien en Margarete Kupfcr als d huisknecht van Rainer en de hos pita van Veronika. Alles tezamen genomen is dit een film, die het overal doen zal en'een heerlijk beeld voor ieder die eens een avond zeer genoeglijk wil door brengen. In het B.D.B.-Theater loopt voorts met Kerstmis (Vrijdag. Zater dag en Zondag) de vroolijke film «Broadway Revue», waarin de be kende komiek Busier Kealon voor eenige aangename uurtjes zorgt. SPRANGCAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 24 December Ned. Herv. Kerk v m. 9.30 uur leesdienst; n.m. 2 uur Ds. Louwe Kooijmans van Waalwijk. 1 leesdienst en nam. 2 uur Ds. Coperus van Capelle. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en nam. 2.30 uur Ds. Snoeij van 'sGravemoer. Naar men ons mededeelt zal de uitbetaling van de steungelden aan de veehouders in de gemeente Sprang-Capelle plaats hebben ten raadhuize, waarvoor zitting zal wor den gehouden voor zoover het vee houders wonende in voormalig Sprang en Vrijhoeve-Capelle betrelt, op Donderdag 28 December 1933, van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 3 uur. De Chr. Gem. Zangvereeniging «Excelsior» alhier geeft a.s. Dinsdag (2en Kerstdag) haar jaarlijksche uil voering in het Ned. Herv. Kerk gebouw. De opening en sluiting zal geschie den door Dr. Louwe Kooijmans, Waalwijk. Het programma voor deze uitvoering bevat een 11—lal nummers, waaronder een7-tal koren, Waalwijksche Steenkolenhandel Engros. TEL. 216 En detail. ED. VAN TILBURG - Grootestr. 142 Centrale Verwarming. Breckcokes M/80 80 ct. p. H.L. Breckcokes 80 ct. p. H.L. Breckcokes 30/40 80 ct. p. H L. Voor Huisbrand en Keukenkachels. Parelcokes 80 ct. p. H.L. Bestellingen worden aangenomen bij: ED. VAN TILBURG GROOTESTRAAT 142. TEL. 216. frf Alle kolen en cokesworden prima gezee'd en banco berghokken bij elke hoeveelheid geleverd. voor verder een sopraan-solo, duo tenor en bariton enz. De vereeniging heeft onder leiding van haar directeur, dhr. Alb. Christ van Capelle, ijverig gestudeerd, zoo dat verwacht mag worden dat liet programma vlot zal worden uitae- voerd. Liefhebbers van zang staan hier enkele genoeglijke uren te wachten. Naar wij vernamen'is door den Kerkqraad der Ned. Herv. Gemeente alhier met ingang van 1 Januari as. het Consulentschap van deze ge meente aan Ds. Coperus uit 'sGrev.- Capelle opgedragen. Sedert het vertrek van Ds. Fokkema is deze arbeid door Ds. Louwe Kooijmans uit v.m. Baardwijk ver richt. Steeds st< nd Z.Eerw. gereed als zijn hulp of hijstand werd inge roepen, zoowel bij gedenkdagen, als aan zieke sponde wist hij een woord van opwekking en vertroosting te spreken. Ook zijn trouw bezoek in dagen van rouw en het uitdragen raar de laatste nislplaats heeft hem \eletot vrienden gemaakt. Zijn arbeid zal bij vele in aan gename herinnering blijven voort leven. CAPELLE. Door den hulpbesteller bij de Posterijen te dezer plaatse, den heer G. v. d. Werken, werd j.l. Woens dagavond tijdens de laatste bestelling in de Kom een flink bedrag aan geld, gevonden. J De herstemming voor een nota- hel der Ned. Herv. gemeente alhier zal a.s. Zaterdagmiddag tusschen 2 en 4 uut plaats hebben in de consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk. In her stemming komen de heeren J. G. Ad- dink en G. v. d. Schans. Tengevolge van de stopzetting der gemeentelijke werkverschaffing met het oog op de vorst en de daarmee in werking getreden vorstverletregeling, is volgens deze in de nfgeloopen werk week uitgekeerd een bedrag van ruim 270.—. Voor de Ned. Herv. Gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des nam. 2 uur op te treden Ds. Guittart uit Raamsdonksveer. 's Morgens half 10 leesdienst. De gemengde zangvereeniging .,'t Rozenknopie" paf j.l. Dinsdaeavond >n het Stationskoffiehuis van den heer L. F. v. Domren onder leiding van haar directeur den heer N. Snijers uit Raamsdonksveer, voor leden en do nateurs een uitvoering, die een uitste kend verloop heeft gehad en waarop de vereeniffing met het meeste genoegen kan terugzien. Na een koTt openingswoord van den 2en voorzitter, den heer Adr. M. Ver- hëiiden, werd met de afwerking van het programma begonnen. De zaffnum- mers werden op sublieme wijze uitge voerd en gaven blijk van ernstige stu die onder derteliike leiding. De ope rette in 3 bedrijven „De Trekvogels" door G. Goossens, muziek van E. Wet- tig-Weissenborn, waarvan, het 1 een zweminrichting te Loosdrecht het 2e bedrijf speelt in een bosch nabij de Pyramide van Austerlitz en het 3e bedrijf brengt ons op de kermis te La ren, werd op verdienstelijke wijze uit gevoerd en de diverse rollen bleken in goede banden te berusten. Meermalen hadden de executanten dan ook een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Met een woord van dank aan allen, die aan bet welslagen van dezen bij uitstek geslaagden avond badden mee gewerkt, sloot de voorzitter deze eerste uitvoering. J.l. Donderdagavond werd voor niet- leden een herhaling van deze uitvoe rig gegeven, welke eveneens uitstekend geslaagd is. Zoowel het eerste als bet 2e elf tal der voetbalvereeniging „Capelle" speelt a.s. Zondag een uitwedstrijd. Het le elftal speelt te 's-Hertogenbosch 'cgen Bossche Boys, voor de 3e klasse K.N.V.B., terwijl bet 2e elftal voor de 1e klasse B.V.B. eveneens te 's-Herto- "enbosch speelt en wel tegen D. E. V. O. 2 Met de kinderen der Ned. Herv. Zondagschool zal op Dinsdagmiddag in de Ned. Herv. Kerk bet Kerstfeest gevierd worden. De verkiezing van een ouderling der Geref. Kerk aan het Bruggetje zal a.s. Zondagnamiddag plaats hebben. Voor de Ned. Herv. Gemeente al- bier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en len Kerstdag des morgens half tien op te treden Ds. Cuperus. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Rod.). Waspik, 1U Dcc. 1933. Bij een jubilé. Toen een halve eeuw geleden De Harmonie werd opgericht, Gingen vHeii noten leeren. leder voelde 't zich tot plicht, leder, die maar «Waspiksch» voelde Trok de stoule schoenen aan. En onder veel sollicitanten Zag men ook Nol Holberg slaan. Spoed.g had 't Bestuur begrepen Dat Nol een llinke kracht zou zijn, Hij werd als werkend lid gekozen En werd dit heusch niet slechls in schijn 1 Spreekt men van werkende leden Dan is Nol er zeker een. Want reeds vijftig volle jaren Gingen er met blazen heen. Vijtlig jaren in nu Nol reeds Lid van Waspiks Harmonie. Heeft de moeilijkste passages Met gemak onüer de knie. Halven, kwarten, achtsten en kleiner 't Komt voor Nol er niet opaan, 01' er tien, dan wel tieuduizend Nootjes op een bladzij staan. leder nooije, ook hoe klein nog, Komt uit Nol z'n barylon. En niet zoo maar sukkelachtig, Wat hij presteert, dat is steeds «bon». Bij 't marchceren zien we Nol steeds Zonder 'n enkel blad muziek. Hij hoeft de inzet slechts te weten En iedere marsch komt magnefiek. De Harmonie had »ups and downs» steeds, Kende goede en slechte tijd. Dan zeer hoog en dan weer minder En heel dikwijls zware strijd. Vaak was 't doodvonnis geleekend, Maar.... het fundament was sterkI Dit fundament van oude leden Toog weer steeds opnieuw aan 't werk. Velen zag men in die jaren Wankelend den strijd uilgaan. Maar de kern (waarbij ook Nol was), Bleef tot heden sleeds bestaan. Successen als te Zevenbergen, Eindhoven, Den Berg, Breda. Nol had in iedere bekroning Zijn aandeel zonder wederga. Brengen we ook nog in heiinnering 't Succes van Kaatsheuvel nog laatst, 't Kwartel, waarin toen Nol ook meeh li es Werd weder nummer één geplaatst, 't Een met 't al, is de historie Der Harmonie, alsook van Nol, Heel vaak geweest een vloed en ebbe, En van herinneringen vol. Dat wij thans nog steeds genieten Van onze Harmonie, zegt veel. Volharden steeds, in sombere lijden, Hierin heeft Nol een leeuwendeel. We hebben hem dus veel te danken B.j dit gouden jubilé. En na de velen die 't reeds deden, Kom ik, Rijm'laar, er nog mee. 'k Feliciteer U, Nol, van harte 1 'k Wensch U menig jaar nog toe I Blijf gezond, en 'k wed, gij wordt 't Blazen nooit of nimmer moe. RIJMELAAR. GEMENGD NIEUWS. Liefdesdrama in Tdburg. De politie is overgegaan tot de arrestatie van zekere mej H Sch die ervan verdacht wordt haar vroegeren verloofde, vorige week Woensdagavond, bij' 'n ontmoeting in de Houtstraat te Tilburg met een flesch zwavelzuur in de oogen te hebben gegooid waarbij* laatsgenoemde, zekere M. B., zoodanig aan de oogen werd gewond, dat er nog steeds ernstig gevaar bestaat, dat hij het licht eruit zal moeten missen, meldt het N.v h. Z. Het meisje was reeds aanstonds na de aanij

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 13