NIEUWJAAR. R. D. THEATER. EMMA. WAAR IS OPA? „DE WITTE NON" Pastoor te Goirle. 12Va jaar Priester, 10 December: L. C. van Berkel, geboren te Boxtel, Kapelaan te Tilburg (Korvel); M. J. P. van Besouw, geboren te Geldrop, Rector St. Elisabeth-Ziekenhuis te Til burg; P. J. de Bree, geboren te Waal wijk, Kapelaan en Rector Cantus Ka thedrale Basiliek te 's-Hertogenbosch; J. C. Brekelmans, geboren te St. Mi- chiels-Gestel, Kapelaan te Budel; F A. M. Clercx, geboren te Geldrop, Ka pelaan te Mill; H. R. J. Goette, geboren te Nijmegen, Kapelaan te Eindhoven- Strijp, St. Trudo; J. M. van Haaren geboren te Beugen, Kapelaan te Til burg i(Noordhoek)A. L. J. M. van HellenbeTg-Hubar, geboren te Tilburg Rector der Carmelitessen van het God del ijk Hart en Moderator van het St Odulphus-Lyceum te Tilburg; K. D. J Janssens, geboren te Tilburg, Prefect Seminarie te St. Michiels-GestelDr W. G. C. Kerssemakers, geboren te Eindhoven-Gestel, Profeseur Seminarie St. Michiels-Gestel; J. P. J. van Loon geboren te Waalwijk, Secretaris van het Bisdom 's-Hertogenbosch; Th. de Louw, geboren te Oss, Kapelaan te Eindhoven, H. Catharina; P. J. M. H Mommersteeg, geb. te Vlijmen, Rector St. Annastichting te Nijmegen; E. B Odemaere, geb. te Den Haag, kapelaan te Den Dungen; P. H. Stevens, geboren te Sambeek, Rector de Urselinen te Bergeyk; G. C. A. J. Terhorst, geb. te Leuth, Rector te Wijbosch-Scliijndel; H. Th. van Wagenberg, geb. te Over- asselt, Kapelaan te Den Bosch (St. Pic- ter); A. H. P. C. van Weert, geb. te Den Bosch, Kapelaan te Nijmegen (H. Stephanus; Drs. B. F. E. van Welie, geb. te Dreumel, Rector en Aalmoeze nier van den Arbeid, te Oss; J. H. Wil- lenborg, geb. te Nümegen, kapelaan te Eindhoven (H. Catharina). Bijzondere jubilea: Mgr. A. Hermus. 20 Juli ,25 jaar Di recteur van het Doofstommen Insti tuut te St. Michiels-Gestel. Veertig jaar pastoor: H. H. Wagen berg, geb. te Vlijmen, Pastoor te Hul sel, 13 April; A. H. F. Kamp, geb. te Waspik, pastoor te St. Joachimsmoer, 5 Nov.; Vijf-en-twintig jaar pastoor: H. J. Claassens, geb. te Tilburg, pas toor te Vinkei, 29 Januari; C.P. M. R. Couwenberg, geb. te Tilburg, pastoor te Hatert, 18 Maart: J .Th. Buys, geb. te Herpt, pastoor te Waalwijk-Besoijen, 17 Sept.; J. N. Valens, geb. te Woensel, pastoor te Hoogeloon, 19 Sept.; F. J. Priens, geb. te Tilburg, pastoor te Es- bèek, 17 December. Ons Nieuwjaarsnummer ver schijnt a.s. Zaterdag. Nieuwjaarswenschenuiterlijk in te zenden tot VRIJDAG a.s. 12 uur. DE ADMINISTRATIE. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 27 Dec. 1933. Gemeenteraad. De leden van den Raad der ge meente Waalwijk zijn opgeroepen tot bijwoning eener openbare ver gadering, te houden op Vrijdag 29 December 1933, des middags te 7 uur ten gemeentehuize. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Van Gedeputeerde Staten 1. Goedgekeurd besluit dd. 24 November 1933 tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1933. 2. Goedgekeurd besluit -van 24 November 1933 tot het aangaan eener rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Geldersche Credietvereeni- ging, kantoor Waalwijk. 3. Goedgekeurd besluit dd. 29 September 1933 tot overdracht van een strookje grond in eigendom aan H. J. Klerx. 4. Onlvangstbericbt van de op 29 September 1933 vastgestelde veror dening op de winkelsluiting. 5. Mededeeling Koninklijke goed keuringder verordening op de heffing van secretarie-leges. 6. Nota van aanmerkingen op de gemeente-begrooting voor bet jaar 1934. b. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Fin. Adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten, proces-verbaal van gehou den kasopneming dd. 28 November 1933 bij den gemeente-ontvanger. 2. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van slacht huisrechten. 3. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de veemarkten. 4. Voorstel tot verhuring van de woning Mr. van Coothstraat nr. 31. 5. Alsvoor van de woning Minister Loeffstraat nr. 27. 6. Vaststelling van den pensioens grondslag van M. H. C. Kolster als tijdelijk schoolarts. 7. Voorstel tot wijziging der ge meente-begrooting voor het jaar 1933. 8. Benoeming van leden van diverse commission. 9. Reclame inzake schoolgeld. Reg el-concours. Zaterdagmiddag ten 5 uur had op op de banen der N.V. Hotel de Twee Kolommen de opening plaats van het kegelconcours vrije baan, der HET THEATER MET DE BESTE FILMS. VANAF VRIJDAGAVOND 's werelds giootste Karakterspeelster MARIE DRESSLER in de prachtige Metro film ST£N LAUREL en OLIVER HARDY zullen voor U optreden in hun nieuwe groote klucht 'n Dol ding dat doet daveren door duizend dwaze daden. Bepreekt uwe plaatsen bij Fa. Wed. TH. C. RULLES, Sigarenmagazijn. Telefoon 110. Kegelclub »Semper Laeti« die dit concours namens de N.V. Hotel de Twee Kolommen en onder auspiciën van den Tilburgschen Kegelbond organiseert. Van dezen bond was een viertal bestuursleden tegenwoordig onder wie de president, de heer van Grins- ven uit Tilburg, voorts een vertegen woordiger van 't bestuur der Waal- wijksche Kegelclub, bestuursleden van ^Semper Laeti«« en van N.V. Ilotei de Twee Kolommen, wethou der Eibers en verdere belangstellen den en de pers, De heer J. Tielen heette namens de besturen van »Semper Laeti« en de N.V. de tegenwoordigen hartelijk welkom, gaf een overzicht van de totstandkoming van dit concours, sprak de hoop uit dat dit concours een succes zou worden en strek ken tot verlevendiging van de kegelsport in Waalwijk en tot groei van den Tilburgschen Bond, wiens voorzitter hij verzocht het concours te openen. De heer van Grinsven voldeed hieraan met genoegen en wees erop dat het bestuur van den Bond de kegelclub »Semper Laeti« met haar concours was ter wille geweest omdat hierdoor weer een nieuw loot aan den boom was ontsproten. Hij wees op 't belang van de kegelsport en het verband in den Bónd en wenschte alle succes toe voor dezen wedstrijd, maar verbond daaraan de hoop dat men spoedig zou overgaan tot het organiseeren van een gioot concours met corpswedslrijden enz., waarvoor alle medewerking wordt verleend. En hiermede opende hij dit con cours, terwijl hij met den heer Tielen de eerste ballen op de banen wierp, die een goed succes hadden. Daarna begonnen de wedstr ijden op de geheel gerestaureerde banen, terwijl velen van hun belangstelling blijk gaven en een tijd verwijlden om den strijd gade te slaan in hel door den heer Robbers smaakvol en gezellig ingerichte kegelhuis. Er werd den eersten avond druk gegooid. De dagprijs werd Zaterdag behaald door den heer Fons van Baal met 40 punten, Zondag door den heer- Jan Wiesman met 45 punten, Maan dag door den heer Allons van Baal met 43 punten, Dinsdag door den heer J. Wiesman met 41 punten. De stand op Dinsdag 20 dezer om ll'/a uur is als volgt: 1. J. Wiesman 45 punten. 2. A. v. Baal 43 3. N. v. Loon 42 4. N. Vermeer 41 5. P. v. Schijndel 40 Vooral in de avonduren wordt druk gekegeld en 't gaat er zeer geanimeerd toe. Zaterdagmiddag ten 5 uur wordt de wedstrijd om de zeer belangrijke prijzen voortgezet. Begrafenis Overste Geers. Onder veel belangstelling had Dinsdagmorgen in de parochiekerk van St. Jan de plechlige uitvaart dienst plaats van Luitenant-Kolonel b. d. J. J. Geers, alhier in den ouderdom van 92 jaren overleden. Na alloop der kerkelijke plechtig heden alhier werd het stoffelijk overschot per lijk—auto, gevolgd door een aantal volgauto's naar Utrecht overgebracht, waar het op de R.K. begraafplaats ter aarde werd besteld. Ook hier was de belang stelling zeer groot. De familie had voor de aangeboden begrafenis met militaire eer bedankt. Kerst-uitvoeringen. De matinée der liedertafel „Oefe ning en Vermaak" die zoo uitste kend verzorgd was in elk opzicht» trok niet die belangstelling die we verwacht hadden en we gewoon zijn. Het is toch eigenlijk onbegrijpelijk dat niet meerderen genieten van zulk een mooi programma, zulk een kunst-uitvoering, dat gratis geboden wordt. Het bal der liedertafel op 2en Kerstdag had ook niet die belang stelling als gewoonlijk. De, Famous little Band uit Gorinchem verzorgde hier voor de eerste maal de dans muziek en voldeed zeer goed. De beide bioscopen hadden druk bezoek, zoodot deze met de verschil lende café's, speciaal die muziek gaven, niet te klagen hadden. Over 't algemeen werd onze ge in eente deze dagen druk bezocht en trof men er veel vreemdelingen. De Kerstuitvoering die de Chr. Gemengde Zangvereeniging Halle luja» Maandagavond in de Ned. Herv. kerk te v.m. Besoijen gaf, trok een bevredigende belangstelling. Het koor werkte een zeer aantrek5 kelijk en gevarieerd*programma af, en de wijze waarop deze afwerking geschiedde verdient alle lof, niet in het minst directeur v. d. Kolk. Mej. v. Heijst accompagneerde de koren zeer verdienstelijk. Postduiven-Hoklcntoonslelling W.C.B. De Waalwijksche Concoursbond houdt Zaterdag 6 en Zondag 7 Jan. a.s. een hoktentoonstelling in't café van den heer C. v. Heesbeen-Keetels. Tot keurmeester is aangewezen de heer A. v. d. Broek uit 's Bosch, een bekende, voor de beoordeeling Vlieg- type. Een mooie daad. Wij hebben de laatste weken tot ons genoegen herhaaldelijk een of ander mooie liefdegift kunnen ver melden. Een mooie daad verrichtte met Kerstmis een huiseigenaar die aan de bewoners van zijn arbeiders woningen een week vrij van huur gaf en de gezinnen daarmede een welkome Kerst verrassing bereidde. PIu im reeten toonslelling Naar wij vernemen zal de Waal wijksche Pluimvee-Vereeniging op 6 en 7 Januari a.s. in café van der Pluijm een tentoonstelling organi seeren van pluimvee en konijnen. Nieuws uit de Centrale H.L.S. In de op 22 dezer te Amsterdam gehouden vergadering van de groep Importeurs van en Grossiers en Agenten in Schoenen der Centrale H.L S. hebben de volgende benoe mingen plaatsgevonden Leden van het Algemeen Bestuur de heeren A. W. Ros, M. Drukker en J. A. Melhado. Plaatsvervangende leden van het Algemeen Bestuur: de heeren D. Bloch, M. Stibbe en Sarphali. Leden van de Groepscommissie de heeren E. Stibbe (voorzitter), R. J. Smit, G. J. Messelink, D. Gans, A. W. Ros, M. Drukker en J. A. Melhado. Tentoonstelling »Stad Tilburg 193'i». In het eere-comité van de tentoon stelling »Stad Tilburg 1934» hebben alsnog zitting genomen Hunne Ex cellenties Min. De Wilde, min. Ver schuur en min. Deckers. IN HET R. O. B. THEATER. DRUNEN. Woensdag 27 Decem ber zal de heer Timmermans zitting houden in het Jongenspatronaat van 2 tot 5 uur voor aanvragen huis slachting van varkens. Men verzuime niet van deze gelegenheid gebruik te maken. y* Zondagmiddag speelde V.J.C. I alhier tegen Emos uit Helvoirt en won met 9 1. De Sporters III alhier speelden tegen D.V.0.3 uit Haarsteeg en won nen met 31. De Sporters II wonnen te Nieuw- kuijk van S.D.O. II aldaar met 41. Heden Woensdagavond komt de biljartclub uit Elshout een wed strijd spelen tegen B.J.C. alhier. Aanvang half zes. DRUNEN. Mooie uitvoering werd gegeven door de Waalwijksche Gem. Tooneelvereen. »Kunst en Vriend schap» op Dinsdag 26 Jan. in de zaal der harmonie >»De Volharding» bij den heer Th. Elshout. De groote zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. Deze vereeniging heeft op gevoerd »De familie Loberg», een tooneelspel in drie bedrijven door Cor Hermus. Wij kunnen gerust zeggen dat dit stuk met groot succes is opgevoerd. Het zou ons te ver voeren om alle rollen te bespreken, doch wij mogen niet nalaten een paar personen te noemen die de meest e vooraanstaande rollen ver vulden. Mevr Loberg, vertolkt door mej. M. C. Bakker—Verhoeven, gaf zoo'n prachtige vertolking van haar moe derrol, dat haar spel meermalen van beroepsspel niet was te onderschei den. De uitbeelding was in een woord schitterend. Het was onverbeterlijk spel in elk opzicht. Ook mej. H. Bakker als dochter gaf keurig spel te zien. Vooral de samenspraak met moeder was zeer goed. De heer J. Bakker als Loberg speelde zijn rol meesterlijk, maar ook de overige personen moge wij een warm woord van hulde voor hunne prestatie niet onthouden, want 't geheele spel schonk het publiek oogenblikken van diepe ontroering. Ook het komisch gedeelte, door mej. C. Bakker en C. Persoon, viel zeer te loven. Na afloop bracht de heer Bakker, voorzitter der vereeniging »Kunst en j Vriendschap», dank aan het bestuur der harmonie en den heer Elshout voor de ondervonden medewerking. Verder dankte hij het publiek voor hun attentie en daverend applaus. De heer Sikkers bracht namens allen hulde aan »Kunst en Vriend schap» voor hetgeen was gepresteerd en een extra woord van lof aan (mevr. Loberg) mej. C. Bakker- Verhoeven, waarop een daverend applaus volgde. DRUNEN. Dinsdagavond werd in de zaal van de Meisjes-Congregatie een uitvoering gegeven door de al daar gevestigde Dames tooneelver- eeniging. Opgevoerd werd »Philo- mine», treurspel in drie bedrijven met apotheose. Dit stuk dat goede krachten vergde, weru keurig ver tolkt. liet spel was schitterend, ook grime en coslumeering. Verder kregen we nog een paar nummer Ij es waarmede onbedaarlijk werd gelachen, het was een genoeg lijke avond. ELSHOUT. Maandag en Dinsdag werd in het Jongenspatronaat een uitvoering gegeven door de aldaar gevestigde vereenigingen, waarbij de liedertafel prachtige nummers ten beste gaf. Ook werden door de harmonie eenige nummers ten gehooie ge bracht, maar ook het humoristische gedeelte heeft veel bijgedragen tot het amusement der aanwezigen want er werd onbedaarlijk gelachen vooral met 't nummer »het Valsche Etiket.» SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Met de kinderen der Ned. Herv. Zondagschool vereeniging werd j.l. Donderdagavond in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier kerstfeest ge vierd. Door dhr. van Ham, Chr. Onder wijzer werd den kinderen op duide lijke en bevattelijke wijze het kerstevangelie uiteengezet. Door de kinaeren werden verschillende kerstliederen gezongen. De kinderen werden ruimschoots op versnaperingen enz. onthaald. Onder leiding van Ds. Hagen werd in de consistoriekamer der Geref. Kerk op Tweeden Kerstdag, des middags voor de kinderen der Geref. Zondagsschoolver. Kerstfeest gevierd. Ds. Hagen behandelde hier het Kerstevangelie, teiwijl eveneens kerstliederen gezongen werden en aan de kinderen versnaperingen werden rondgedeeld. De Chr. Gem. Zangvereeniging »Excelsior« gaf tweeden Kerstdag in het Keikgebouw der Ned. Herv. Gemeente haar aangekondigde uit voering, welke uitstekend geslaagd is. Het programma werd keurig uitgevoerd de nummers vielen bij het talrijke publiek zeer in den smaak, waarvoor den directeur, dhr. Alb. Christ een woord van dank toekomt. De opening en sluiting geschiedde door Ds. Louwe Kooijmans van Waalwijk. CAPELLE. In de vorige week gehouden ledenvergadering der plaat selijke afdeeling van den Chr. Bouw- vakarbeidersboud werd tot voorzitter gekozen in de vacature J. de Jong, welke als zoodanig bedankte, de heer J. Rosenbrand. In de vacature van Secretaris zal nog nader voorzien worden. Onder leiding van den heer Jac. Vos hield de Jeugdclub van den Chr. Fabrieks- en Transportarbei dersbond in het gebouw voor Chr. Belangen een ledenvergadering, waar bij als spreker optrad de heer M. J.. Kunst van den Haag, welke sprak over het Nijverheids- en Vakonder wijs, terwijl de leider nog een op wekkend woord sprak, waarin hij het bezoeken van de Vakschool te Waalwijk ten zeerste aanbeval. De afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond zal volgende week Vrijdag 5 Januari des avonds half 8 in de vergaderzaal aan het Bruggetje in ledenveigade- ring bijeenkomen. De penningmees ter zal in deze bijeenkomst de nieu we regeling der Werkloozenkas be spreken. CAPELLE. De Coöp. Verbrui- kersvereeniging »Ons Belang» hield j.l. Donderdag 21 dezer des avonds 7 uur in de zaal van den heer J. Treffers aan bet Bruggetje teVrijh.- Capelle haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering, welke door onge veer RJO personen, waaronder een 20-tal dames, werd bijgewoond. De voorzitter, de heer H. Boer, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom in het bijzonder tot de dames en hij sprak daarbij de hoop uit, dat de groote opkomst der leden niet alleen punt 7 der agenda, tractatie op koffie en worste brood betreft, doch dat allen aan wezig zijn in het belang der veree niging. Verder herinnert hij er nog aan, dat in verschillende plaatsen de broodprijzen reeds weer verhoogd zijn, doch dat we in Sprang-Capelle en de naaste omgeving nog steeds de broodprijzen van het vorig jaar kunnen .handhaven en dat er geen vrees bestaat, dat deze in de naaste toekomst verhoogd zullen worden. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 28 December. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing door den secretaris, den heer A. Blom, goed gekeurd en vastgesteld. Bij de verkiezing van een be stuurslid, wegens periodieke aftre ding van den heer Joh, Paans, werd het aftredend lid met bijna alge meene stemmen herkozen, terwijl de aftredende commissarissen, de heeren D. v. Pelt en T. Groen, bij acclamatie werden herbenoemd. Alle herkozenen namen onder dankzeg ging voor het in hen gestelde ver trouwen hun herbenoeming aan. Als nieuwe leden werden ingeschreven de heeren H. M. Koenen en J. Koenen. Hierna werden de aanwezigen onthaald op koffie met worstebrood, waarbij de tafel alle eer werd aan gedaan en de heer A. Snijders, door het zingen van een paar aardige zangnummertjes voor de noodige afwisseling zorgde en de stemming niet weinig verhoogde. Daar van de rondvraag geen ge bruik gemaakt werd, sloot de voor zitter met een woord van dank voor de belangstelling, waarbij hij de leden opwekte zooveel mogelijk de vereeniging te steunen, deze verga dering. Namens de vergadering dankte de heer Wagemakers het bestuur en in het bijzonder bet Dag, Bestuur voor de vele werkzaam heden door hen in het afgeloopen vereenigingsjaar in het belang der vereeniging verricht, waarna een ieder ten zeerste voldaan deze ge animeerde vergadering verliet. V/ J.l. Donderdagavond 7 uur werd door de gemengde zangveree niging »'t Rozeknopje» onder leiding van den heer N. Snijers uit Raams- donksveer in de zaai van den heer L. F. van Dongen, alhier voor een volle zaal een tweede opvoering ge geven van de operette »De Trek vogels» door G. Goossens. Ook deze maal wist de vereeni ging de aanwezigen een recht ge- zelligen avond te verschaffen, want het spel der executanten was ook dit keer af. Na afloop van ieder be drijf hadden ze dan ook een wel verdiend applaus in ontvangst te nemen. De voorzitter der vereeniging, de heer Adr. M. M. Verheijden, bracht aan het slot van dezen avond wer kende leden en directeur dank voor het door hen gepresteerde. Onze gemengde zangvereeniging »'t Rozeknopje» kan met het meeste genoegen op de beide door baar ge geven uitvoeringen, die van Dinsdag 19 en Donderdag 21 Dec. terugzien en we gelooven wel, dat allen, die een dezer twee avonden, benut heb ben om de opvoering der operette bij te wonen, wenschen door de zangvereeniging op meerdere derge lijke avonden vergast te worden. xj CAPELLE, Vrijdagavond 6 uur werd met de kinderen van de Christe lijke school aan den Loonschendijk in het kerkgebouw aldaar het Kerst feest gevierd. De leiding voor dezen avond be rustte bij het hoofd der school, den heer M. J. Juursema geassisteerd door het overige personeel van ge noemde school. Na het gezamenlijk zingen van Psalm 977 ging de leider in gebed voor en las daarna Lukas 2. Hierna volgde naar aanleiding van het gelezene een rede van den leider die in een gloedvol betoog de be- teekenis van het Kerstevangelie naar voren bracht, daarbij wijzende op den eenvoud van dit heerlijk evangelie hetwelk door de menschheid zoo moeilijk kan worden aanvaard, gezien het feit dat immer het ver heven en hoogmoedig gevoel hetwelk den mensch eigen is, daarvoor een sta in den weg is. Vervolgens wees hij op den ernst van het persoonlijk Kerstvieren en waarin dat moest beslaan. Na deze rede, die getuigde van diepen ernst en een stuk werk was, dat af was„ werd de pauze gehouden. Na het zingen van Ps. 891 wer den versnaperingen aan de kinderen uitgedeeld. Alsnu volgde verschillende zang stukjes, die door de kinderen gezon gen werden, terwijl ter afwisseling ook een zangnummer gegeven werd door eenige der grootste meisjes van de school. De zang werd begeleid door viool en orgel. Nadat de kinderen nog verschil lende malen waren getrakteerd volg de uitdeeling van diverse Kerstge schenken. Thans verkreeg de heer Koene, secretaris van het schoolbestuu het woord die de kinderen op zeerver- stelijke wijze toesprak en tevens een woord van dank bracht aan het personeel der school, dat ook ditmaal weer alles had gedaan om de Kerst feestviering een gunstig en aangenaam verloop te doen hebben. Tenslotte bracht het hoofd der school dank aan het Kerkbestuur en allen zoowel in als buiten de ge meente die er het hunne hadden toe bijgedragen om dit feest te doen slagen en de mogelijkheid te openen aan verschillende kinderen een uit- BEREID U VOOR op de mooiste film ooit vertoond: HET THEATER MET DE BESTE FILMS nmrrawmrmwinmrmmrrm^m n -»««—i rnmimmm

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2