tienws uil hslslmil maatregel. Spr. wil hierover de meening van den rapporteur der commissie hooren. De heer Nijkamp vindt het frap pant dat de heer v, d. Hoven, die lid is der commissie, thans met een afwijkend voorstel komt, en dat de heer Beerens. eveneens commissie lid, het voorstel—Dingemans steunt. Een uniforme regeling vindt spr. het gemakkelijkst door te voeren, doch als de raad een andere oplos sing wil, moet de commissie zich daarbij neerleggen, De heer Roesten berg meent dat er een verkeerd inzicht is in den gang van zaken. Het wekt z.i. den indruk dat 13. en W. en de commissie een regeling hebben voorgesteld waarop niet geamendeerd mag worden. Ged. Staten kunnen toch uiet eischen dat een belangrijk stuk als de begroo ting wordt afgejakkerd. De Voorzitter. Dat is ook niet de bedoeling. De heer Roestenberg. Een uniforme verlaging is zeker het gemakkelijkst, maar daarmede wordt de billijkheid niet gediend. Een verlaging naar draagkracht is billijk en is sociaal gerechtvaardigd. De behandeling der begrooting behoeft op dit eenepunt toch niet te stranden. Bovendien missen we hier het georganiseerd overleg met de ver schillende betrokken groepen. Was er overleg geweest, dan was de zaak al voor elkaar geweest voordat wij hier kwamen en dan was de taak ook voor B. en W. veel gemakke lijker geweest. De Voorzitter. Er is weldegelijk overleg gepleegd, maar de ambtena ren-organisaties stellen zich op een geheel ander standpunt. Gaat men daarmede overleggen dan beginnen ze te beloogen dat de salarissen hier toch al veel te laag zijn, in verhou ding lot andere gemeenten van ge- lijke grootte en dat feitelijk elke verlaging een onbillijkheid is. De heer Roestenberg. Daarmede behoeven we dan ook niet altijd rekening te houden. We hebben dan in elk geval de meeningen gehoord en kunnen daarnaar onze eigen meening formeeren. De heer v. d. Hoven. Ik heb mijn voorstel gedaan om mogelijk latere moeilijkheden te voorkomen. De heer Groolzwagers. Ik zieniet in dat die moeilijkheden die de Voorzitter noemt zoo erg zijn als wordt voorgesteld. Voorzitter: Daar blijf ik bij. Wij hebben al het mogelijke gedaan om den raad een uitgebreide toelichting toe te sturen, en daarom hadden wij ook mogen verwachten dat nieuwe voor stellen ons ook zouden worden medegedeeld. De heer Grootzwagers. Als de Commissie bekend was geweest met het voorstel van Ged. Siaten tot ver laging der hoogt-re salarissen met 6 pCt. dan zouden zij een ander in zicht gekregen hebben. De Voorzitter. De brief is wel degelijk in de commissie behandeld. Daar komt nog bij dat de menschen met hooge salarissen er misschien even moeilijk voor staan. Wij leven niet in een socialistischen staat en moeten volgens onzen stand kunnen leven. Wij kunnen er lang over spreken maar de strekking van het voorstel Dingemans is zoo direct niet te over zien. Als de raad zich met de wij ziging kan accoord verklaren vind ik hel goed, maar ik blijf/eggen dat een dergelijk ingrijpend voorstel aan B. en NV. had moeten worden ken baar gemaakt. De heer GrootzwagersJ Uit het voorstel—Dingemans blijkt niet dat wij op socialistisch standpunt staan. Ik geef toe dat ieder volgens zijn stand moet kunnen leven, maar het is niet meer dan billijk dat ieder een offer brengt. Wij zullen menschen die meer dan f2000.— verdienen zeker niet in hun stand tekort doen als wij hun 1 pCt. meer korten dan de lagere inkomens. De Voorzitter. Dat betwist ik niet. Maar ik blijf beweren dot een der gelijke ingrijpende verandering niet direct kan worden overzien. De heer Grootzwagers. Het is ook niet mijn plan om het voorstel Dingemans door te drijven. Ik geef toe dat het door B. en W. besproken dient te worden. Dingemans. Al is dhr. Beerens lid van de begrootingscommissie, dat neemt nog niet weg dat hij een andere meening kan zijn toegedaan. Wij kregen de begrooting vlak voor Kerstmis en hebben dus pas na de Kerstdagen overleg gepleegd. Al meermalen heb ik erop aangedron gen om de agenda voorlaan 8 dagen voor de vergadering te versturen. Voorzitter. Dat was thans onmo gelijk. B. en W. hadden toch al een massa werk met deze begrooting. Wij hadden liever gezien dat uw fractie ons geschreven had dat zij nog geen gelegenheid tot overKg gehad had, dan hadden wij Ged. SUten graag eenig uitstel gevraagd voor de begrooting. Dingemans. Indertijd is toegezegd dat de raad de begrooling eerst in commissie zou behandelen. Als dat gebeurd was zou ons voorstel wel vroeger naar voren gebracht zijn. Voorzitter. Ik kan niet stemmen over dit voorstel. Ik zie er iets in dat aannemelijk is, maar het is zoo ingrijpend dat we het eerst moeten bestudeeren. Ik zal buiten stemming blijven. De heer Dingemans zegt zijn voorstel te willen doen onder voor behoud dat het eerst door B. en W. bekeken wordt. De heer Snaphaan gelooft niet dat het voorstelDingemans voor de gemeente zoo bezwaarlijk is, daar het geen nadeel oplevert. De heer C. Dingemans is dezelfde meening toegedaan. De kwestie der salarisverlaging wordt aangehouden, opdat B. en W. en de commissie de nieuwe voor stellen kunnen bestudeeren. Presentiegeld raadsleden De heer Nijkamp zegt dat de commissie voorstelt het presentie geld voor raadsvergaderingen, dat thans f3 bedraagt, met 25 pCt. te verlagen. De raad geeft daarmede z.i. een goed voorbeeld. Dit voorstel wordt aangenomen. Salarissen van Ambtenaren ter Secretarie. De Voorzitter zegt dat indertijd besloten is geen vrouwelijk personeel ter Secretarie aan te stéllen. Thans wordt echter voorgesteld een uit zondering te maken B. en W. staan nog altijd op hetzelfde standpunt en doen dit voorstel alleen omwille dei- bezuiniging. Wordt geen vrouwelijke hulp aangesteld, dan zouden B. en W. voorstellen om den volontair Nieuwstadt een gratificatie te geven. Oorspronkelijk dachten B. en W. hem f 400 toe te kennen. De volontair kan niet gemist worden, en het gaat niet aan misbruik te maken van zijn werkkracht. 13. en W. willen hem 300.geven als geen ambtenares wordt benoemd. De heer Roestenberg verheugt zich over deze mededeeling van den Voorzit ter. Als de toestand normaal was, zou spreker 400.— niet te hoog vinden voor een kracht als de volontair. Op een vraag van den heer Snoeren, zegt de Voorzitter, dat de vrouwelijke hulp niet strikt noodig is, vooral als na 1 Januari het voornaamste werk voorbij daar deze werkzaamheden voortaan dooi den bode gedaan zullen worden. De heer C. Dingemans kan zich me: deze verhooging vereenigen, daar he' mer geen func.ionnaris betreft, die mee? dan 2500.verdient. Het voorstel wordt aangenomen. Salaris ambtenaar Kamp. De heer Roestenberg verwondert zich erover, dat niet voorgesteld wordt, de* ambtenaar Kamp verhooging van salarij te geven. Dc Voorzitter zegt, dat de betrokken ambtenaar een verzoek om salarisverhoc- ging heeft ingediend. B. en W. voelen dt billijkheid daarvan aan. Dc heer Vrinten vraagt, waarom ambtenaar dit verzoek heeft ingediend De Voorzitter: Omdat ook v. d Wil denberg het gedaan had. De heer Vrinten: Laten we dan eers. nog maar wat meer opcenten gaan hef fen, anders komen we niet toe. Als mea van bovenaf gaat beginnen, kan ik m> best indenken, dat deze ambtenaar ooi- komt. De heer Roestenberg meent, dat Kam» alleen uit bescheidenheid zijn verzoet niet vroeger gedaan heeft. Deze kwestie wordt aangehouden. Hfdst. 3. Openbare Veiligheid. Salarissen Polltle-personeel in antwoord op een vraag van den heer Beerens, zegt de Voorzitter, dat B, en nadere voorstellen zullen doer, met betrekking tot de regeling van kin- derloeslag, huurtoeslag, enz. r,„ o Brandweer De heer Snoeren vindt de brandweer in Loon op Zand slecht georganiseerd De spuitgasten weten niet eens, hoe zt met het materiaal moeten omgaan. Er rnoet meer geoefend worden. Spreker zou graag zien, dat niet alle brandweer- heden menschen uit de bouwvakken wa- ren, daar deze 's zomers dikwijls uit de plaats zyn. De heer Maas vraagt ook in de ge huchten die een eind buiten de kom der gemeente liggen, brandmeesters aan te stellen. De Voorzitter neemt nota van de klacht van den heer Snoeren. De heer Maas merkt hij op, dat het geen nut zou hebben brandmeesters aan te stellen, waar toch geen spuit aanwezig ELKEN WINTER LEED Hij AAN WINTERHANDEN EN WINTERVOETEN. «Door mijn beroep moest ik den geheelen. dag op straat loopen en daardoor gingen de plekken altijd open en begonnen te zweren. Van alles probeerde ik, maar baat vond ik niet, totdat ik met Kloosterbalsem begon. Eiken ochtend en avond deed ik die op de plekken. Ze genazen binnen een week prachtig en voor goed. Nu smeer ik als 't koud wordt van te voren mijn handen en voeten eiken ochtend met Kloosterbalsem in en heb sedertdien geen last meer van winterhanden en -voeten gehad. Zoo schrijft ons de Heer W. S. te 's Gr., wiens origineele brief voor ieder ter inzage ligt. Akker's Kloos terbalsem kost per pot v. 20 Gr. 60 cent en v. 50 Gr. fl.— en is overa verkrijgbaar. Onovertroffen bij brand en snijwonden. Ook ongeë\enaart. als wrijfmiddel bij rheumatiek, spit en spierpijn. 37 van de wet op de Staatsinrichting Indiaan ir Soekarno, in Wordt vervolgd. BINNENLAND. De Pelikaan terug Pelikaan is Zaterdagavond te Amsterdam geland, na zijn eigen recordtijd de De heeren en Beerens zeggen, dat de zaak in de begrootingscommissie anders is toegelicht, waardoor de commissie nu ui een eigenaardig licht komt te staan. Besloten wordt geen ambtenares aan te stellen. Hierna volgt een bespreking over de gratificatie aan den volontair, die ten slotte op 300.— wordt gesteld. De heer Roestenberg wilde 400. geven. Salaris v. d. Wildenberq. De heer Nykamp vindt het billyk, het salaris van den tweeden ambtenaar ge lijk te stellen met dat van den eersten ambtenaar, temeer waar z.i. aan elk der afdeelingen ter secretarie wel een hoofd ambtenaar kan worden toegevoegd. De Voorzitter zegt, dat B. en W. de- zelfde meening zyn toegedaan, daar deze ambtenaar een uitstekende kracht is. Een andere vraag is of de financiën het toe laten. De heer Roestenberg vindt, dat men dezen ambtenaar dan in een scheeve ver houding plaatst tegenover den hoofd ambtenaar. Spr. wil niet afwyken van de indertijd vastgestelde salarisregeling. De heer M. Dingemans verwondert zich over het feit dat op de oorspronke lijke begrooting niet over deze verhoo ging gesproken is. Nu echter verdere bezuinigingen moe ten worden doorgevoerd, wordt plotse ling salarisverhooging voorgesteld. De Voorzitter zegt. dat de oorsnronke- lijke begrooting nooit in de commissie besproken is, anders zou het voorstel aan de commisise gedaan zijn. Spreker heeft verhooging van dit salaris altijd billyk gevonden. Hy oppert de mogelijkheid, v. d. W. buiten de salariskorting te laten. De heeren Vrinten en Grootzwagers vinden dit stootend voor de andere amb tenaren. De heer Snaphaan vindt dat de waar deert ng van het werk van v. d. W. al vol doende tot uiting komt in het salaris van 2650.dat toch ook geen alledaagsch tractement is. De heer Roestenberg meent, dat de Raad een raar figuur zal slaan, als hy de salarisregeling gaat verkrachten. De heer Vrinten meent eveneens, dat aan de regeling moet worden vastgehou den. De heer C. Dingemans schetst de cri sistoestanden in indus'rie en landbouw. Spr. vindt het geen tijd om verhooging te geven van salarissen van ƒ2650.al wil hij volkomen toegeven, dat de be trokken amb'enaar een goede kracht is. De Voorzitter stelt voor aan v. d. W. 'n verhooging toe te kennen ten bedrage der algemcene salariskorting, zoodat deze voor hem van geen invloed is. Dit voorstel wordt met 87 stemmen verworpen. Voor de heeren Nieuwstadt, Nijkamp, Snoeren, v. d. Horst, v. Lier, v. d. Ho ven en Roestenberg. Tegen de heeren C. Dingemans, Vrin ten, M. Dingemans, Beerens, Grootzwa gers, Maas, de Kort en Snaphaan. De heer Beerens stemde tegen daar over dit voorstel geen overleg gepleegd is met de begrootingscommissie. Na de stemming vraagt de heer Bee rens of de mogelijkheid bestond opnieuw Ie stemmen. De heer Ro estenberg meent, dat de naad daarmede al een heel slecht figuur zou slaan en zyn prestige zou te grabbel gooien. Salaris Gemeente-bede B. en W. stellen voor het salaris van den gemeente-bode met 150.te ver- hoogen. De heer Nijkamp zegt namens de com missie, dat deze verhooging alleen is ir. verband met de prestaties door dezen man verricht, en die een kleine tege- m etkoming in de korting wenschelljk maken. De Voorzitter vindt een salaris van 1100.voor deze betrekking niet te hoog. temeer daar de bode zelf voor klee- ren moet zorgen en veel werk doet bui ten de vastgestelde werkuren. De heer Nykamp merkt op, dat ecu nost van 50.voor het opwinden Jer klokken en van ƒ25.voor schatting van dranklokaliteiten kunnen vervallen, De veilig binnen afstand BataviaAmsterdam te heb ben afgelegd. De afstand BataviaAmsterdam is afgelegd in lt-0 uur 30 minuten, waarmede de Pelikaan haar eigen record met 10 minuten heeft ver beterd, daar de heenreis werd vol bracht in 100 uur en 40 minuten. Up Schiphol had zich een enorme menschenmassa verzameld om de wakkere vliegers te verwelkomen. Een half uur lang werden de aan wezigen in angstige spanning ge houden, daar het vliegtuig wegens den zwaren mist aanvankelijk niet kon dalen. Reeds even over halftien ronkten de motoren boven Schiphol, maar het duurde nog tot 10,12 uur voor het vliegtuig op den grond was. Het enthousiasme der menigte I was geweldig. De vliegers werden o.m. toege sproken door minister Kalff, die hen kon mededeelen dat het H. M. de Koningin behaagd heeft, allen te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Dajrna spraken o.m. burgemeester van Amsterdam, generaal Snijders e.a. Er werden vele bloemen en geschenken aangeboden. Het is de bemanning van de Pelikaan op den terugweg nietmee- geloopen. De vliegers hebben boven het vasteland van Azië en boven Europa met sterken tegenwind te kampen gehad. De natuur toont zich altijd weerbarstig, wanneer de mensch haar onder de knie tracht te krijgen. Het verhoogt in dit ge val echter de waarde van de pres tatie, daar de vliegers het vei lies aan snelheid hebben moeten inhalen door zich vrijwel geen rust op den beganen grond te gunnen. Duidelijk blijkt dit uit het lijstje van de afgelegde dagtrajecten: Eerste etmaal: Batavia—Akyab: 4010 K.M. Tweede etmaal: Akyab—Üjask: Derde etmaal: Djask—Caïro: Vierde etmaal: CaïroA'dam Wij laten hier ook nog volgen het lijstje van de vertrek- en aan komsttijden 26. December: Vertrek Batavia 17.30 uur. 27 December: Te Medan 1.35 uur; van Medan 2.30 uur. Te Rangoon 10.10 uur; van Rangoon 11.40 uur Fe Akyab 18.10 uur; van Akyab 19.10 uur. 28 December: Te Allahabad 2.46 uur; van Allahabad 3.20 uur. Te Karatsji 12 uur; van Karatsji 13 uur. Te Djask 19.30 uur; van Djask 20.30 uur. 29 December Te Basra 5.05 uur; van Basra 6.05 uur. Te Bagdad 9.05 uur. Te Caïro 17.20. Vandaar te 18.50 uur weer vertrokken naar Athene. 30 December: Van Athene ver trokken te 5.35; te Napels geland 9.15. Vandaar naar Marseille. Uit Marseille vertrokken half 4 uur. Aankomst te Amsterdam 10 u. 12. De tijden zijn volgens de Amster- damsche tijdrekening aangegeven. vlucht o.m.: Nedeiland en Indië één! Nooit wordt deze hechte band sterker ge voeld dan bij nationale gelegenhe den als deze. De omstandigheden zijn er thans naar, dat de verbon denheid van de beide gebiedsdeelen sterker wordt. De crisis teistert onze Oost zeer zwaar, doch men weet zich aan de andere zijde van den aardbol gerugsteund door het Moederland. Dit rekent het zich immers tot een eer, ook als kolo- niseerende mogendheid in het eerste 'elid te staan en aldus de «eere schuld®, die het aan Indië heeft, te voldoen. Het gevoel van saamhoorigheid, dat de deelen van het Nederland sche rijk tezamen bindt, is niet weinig versterkt door de jongste vorderingen van de Nederlai dsche techniek, die den afstand van dui zenden kilometers virtueel tot steeds kleinere propoities terugbrengt. De Nederlandsche radiodienst en de Nederlandsche luchtver-binding be- hooren zoo mee tot de beste mid delen om de eenheid van het Ko ninkrijk der Nederlanden te beves tigen. Oudtijds werden de kostbare spe cerijen van het Oosten langs de karavaanwegen van het vasteland van Azië naar Europa vervoerd. De opkomst van de scheepvaart deed deze wegen vervallen. Thans wordt langs dezelfde route doch met snelheden, die de mirftieleeuw- sche karavaanleiders tot ontzetting zouden hebben gebracht, de kost bare specerij van het leven, de betuigingen van liefde, aanhanke lijkheid en trouw van mensch tot mensch per vliegtuig vervoerd. Men wil in dezen tijd wel eens den staf breken over de toomelooze zucht naar snelheid en record. Als dool in zich zelf is deze recordbrekerij zeker verwerpelijk. Doch alle aan trekkelijkheid verkrijgt zij voor ieder, die verder wil zien en den dienst aan de verbreiding van onze cultuur wil erkennen. Het is ook in dit licht, dat men het record van de Pelikaan moet beschouwen. het beslag der openbare rust en orde het eiland Flores als verblijfplaats aangewezen. Kaatsheuvel, 2 Jan. 1934. afscheid van burgemeester j. L. VAN BESOUW. Geheel Kaatsheuvel op de been. Een enthousiaste sympathie-betuiging. Zoo ooit Kaatsheuvel onverdeeld zijn sympathie betuigd heeft, dan is dit ge weest bii eelpfrpnhoi^ eest bij gelegenheid van het afscheid van haren Burgemeester J. L van Be- souw, op 31 December j.l. We overdrijven niet wanneer we schrijven dat geheel Kaatsheuvel op de been was, om met het défilé door de ereeniging Kaatsheuvels Belang ge organiseerd mede te werken of daar van getuige te zijn. Een 50-tal vereenigingen stelden zich mot drapeaux, vaandels, schilden spandoeken en andere emblemen óp, om voor een laatste keer een uiting te geven van dankbare sympathie tegen over hem, die bijna 33 jaar lang'een Burgervader geweest is, in den ruim- sten zin van het woord. Alleen de deelname aan het défilé spreekt hier boekdeelen. Niemand die op eenlgerlei wijze hiermede iets te maken had. is achterwege gebleven en zoowel de Ver. Kaatsheuvels Belang als de Gemeente- en Rijkspolitie hadden makkelijk werk om de organisatie van dit défilé daar te stellen, gezien de vol le medewerking, die de geheele bur gerij hierbij betoonde. Goed 12 uur stelde zich de stoet op, bijna 1 K.M. lang, waarin nagenoeg 50 vereenigingen meetrokken. Het was treffend te zien hoe elke ver- eeniging voor den Burgemeester met zijn gezin voor de ramen van de Raads zaal gezeten, zijn groet bracht en nie mand meer dan de Burgemeester trof deze spontane hulde. Na een tweede rondwandeling door Gasthuisstraat, Peperstraat, Hoofd straat, stelden zich de vereenigingen voor het Gemeentehuis op, waarna de Weled. heer M. A. van der Wee, Voor zitter der Vereeniging K. B., namens de burgerij een treffend afscheidswoord tot den Burgemeester richtte. 3778 K.M. K.M. 3997 K.M. 2888 De N. R. Crt. schrijft over de De Postjager in Batavia. In drie en een halven dag terug De Postjager is Zondag 31 Drcem ber 1933. behouden op het vliegveld Fjililiian bij Batavia geland Het vliegtuig vertrok 23 30 uur van den 30<ten December van Singapore naar Batavia Deze 932 K M.zijnin2uu en 50 minuten afgelegd, hetgeen dus een snelheid van 329 K M. per uur beteekent. De bemanning en het toestel zijn in uitstekende conditie te Batavia aan. gekomen. De bemanning was hoege naamd niet vermoeid en heeft nog verscheidene uren met de belang stellenden over den tocht en wat daaimede verband hield, gesproken. Voor de aankomst bestond te Bata via groote belangstelling naar schat- ting waren tusschen 3000 en 4000 personen aanwezig. Het Comiié Snelpost in Neder landsch Indië heeft de wenschelijk heid naar voren gebracht om den Postjager ook Medan, Semarang en Saerabaya te laten aandoen, wegens ook daar bestaande groote belang stelling, alvorens de terugreis naar Holland aan te vangen. De mogelijkheid bestaat dat in verband hiermede het vertrek van Batavia naar Holland één of twee dagen later dan 5 Januari a.9 zal worden gesteld. De tocht van Athene naar Batavia werd volbracht in 72 uur 20 min. Van Athene werd vertrokken op denzelf. den tijd, als waarop de rei9 vandaar zou zijn vervolgd, indien het vliegtuig geen noodlanding te G'ottaglie had moeten maken, n.l, om 2 uur in den morgen. De tijd tusschen vertrek Schiphol, 4 uur 34 G M.T. en vertrek van Athene om 2 uur G.M T. zou dus bedragen hebben 21 uur 26 min. Zonder de noodlanding in aanmer king te nemen komt men op een totaal van 93 uur en 46 minuten en zonder het gedwongen oponthoud te Singapore, op 90 uur 46 min. De interneering van Soekarno, In overeenstemming met den Raad van Ned -Indië is krachtens artikel IS. van Edelachtbare lieer Burgemeester, Toen voor enkele weken de tijding tot ons kwam, dat GIJ, U wegens ongesteldheid uit Uw ambtelijk leven zoudt terugtrekken, ging er een trilling door ons gemoed, een trilling, die ons tot het volle besef bracht, boe nauw U verwant was aan ons en boe wederkeerig die verwantschap jegens U bestond. En even spontaan als bij ons het plan rijpte oin tot een huldebctulgend afscheid jegens U te ko men, even spontaan ook werd die gedachte door de verschillende organisaties overgenomen, die in deze betuiging dc hulde en den dank van de bevolking wilden neerleggen voor alles wat U voor onze gemeente hebt gedaan en wat U als leidend en besturend orgaan voor ons zljt ge weest. Wanneer wij bij dit laatste een oogenbllk mo gen stilstaan, dan mogen wij het In U waardee- ren, dat de bevolking in al haar gelederen steeds *n willig oor bij U mocht vinden, in al de moeilijk heden welke zij bij zoovele maatregelen, zoowel van wettelljken als bestuurlijken aard ondervon den en hoe U er, indien U zulks mogelijk was, steeds op uit waart om haar belangen te bevor deren en voor te staan en tot voorlichting van zoovele wettelijke voorschriften mede te werken. Naast deze persoonlijke belangen waarbij een zoo talrijke schaar Uwer Ingezetenen, in den loop van Uw BurgermecsterUjken tijd Is betrokken ge weest, werd door U niet minder aandacht ge schonken aan het vereenlglngsleven, dat zoowel op sociaal als cultureel en maatschappelijk ge bied Uw onverminderde sympathie had, en wist gij daaraan ook den steun te verbinden, welke noodig was, om aan de organisaties kracht, bloei en leven te schenken. Wanneer wij dit hij zoovele gelegenheden heb ben ondervonden, dan past het ons zeker op dezen nfsclieldsdag als Burgemeester, daaraan onze er kentelijke beschouwing te wijden en U hartelijk dank te zeggen voor de zoo hoogst gewaardeerde wijze, waarop onze persoonlijke zoowel als onze vcreeniglngsbolangen steeds door U werden voorgestaan. Indien het ons t<* ver zou voeren daarop nader in te gaan, dan moge dit korte woord ln zich alle gevoelens bevatten, welke wij daarin wen- schen neer te leggen, gevoelens, laten wij het ln volle overtuiging naar voren brengen, die Uw naam steeds ln volle eere bij de bevolking zul len doen voortleven. ij hebben aan het persoonlilk element even den voorrang willen geven, omdat de bevolking door het persoonlijk contact zich steeds nnnwer tot zlin Burgemeester heeft gebracht. Niet minder echter heeft het werk dat U voor onze gemeente hepft gedaan, onze waardeering gehad, tegelijk met Uw voortdurend streven om onze gemeente en hare zich ontwikkelende, in dustrie de plaats te geven, welke haar rechtmatig toekomt. En wanneer wij dan nagaan, ln welke conditie onze gemeente vóór 33 jaren was, toen U alhier de functie van Burgemeester op U nam, om deze met den huldigen toestand te vergelijken, dan moet het voor U, evenals voor ons een voldoening zijn, dat dc zoovele verbeteringen, welke onder Uw zegenrijk bestuur zijn tot stand gekomen, de gemeente hebben gemaakt tot een plaats, wier naam tot ln den wijden omtrek thans een goe den klank heeft en wier industrieën liaar vleugels zoodanig hebben verbreid, dat onze gemeente steeds meer het centrum is geworden van den nlj- vcren tak, die liler als schoen- en lederindustrie beoefend wordt. Nevens deze ontwikkeling waartoe U zoo gaarne en met zooveel liefde Uwe medewerking verleende, mag tevcn9 worden getuigd, dat, dank zij Uwe groote voortvarendheid op dit terrein, onze ge meente gaandeweg meer een woongemeente is geworden, welke de gemakken biedt, die een woongemeente behoort te hebben. Wanneer Uw ambtelijk leven ln de volle ont wikkeling daarvan heeft gestaan, dan mogen wij met groote voldoening constateeren, dat gij U niet alleen aan de gewijzigde omstandigheden wist aan te passen, maar meer boden deze om standigheden U de gelegenheid om de belangen der gemeente tot grootere ontplooiing te brengen. Daarvoor brengen wij onzen scheldenden Bur- gemeestrt- onze warme en diepgevoelde hulde.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 2