A. COPPENS T BETERE BRAIiDSTOFFEII bezoTkt" „EXCELLENTIE" No. 2. "Woensdag 3 Jan. '34. 57e Jrg. TWEEDE KLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 3 Januari '34. Jubileum G. P. uan Hullen. De heer G. P. van Huiten, die Maandag 25 jaren aan de gemeente verbonden was, successievelijk als gemeente-opzichter en als gemeente- bouwkundige, is bij gelegenheid van dit jubilé van vele zijden gecompli menteerd. Ter receptie ten woonhuize van den jubilaris verscheen ook het dagelijkscb bestuur der gemeente. De burgemeester bood met een hartelijke toespraak den heer van Huiten als. geschenk der gemeente een schrijfbureau aan. Hij wees er daarbij op dat een 25-jarig jubilé in gemeentedienst op zicli geen bijzonder zeldzaam feit is. Als maatstaf voor de gedenk waardigheid ,van een dergelijk jubilé geldt voor spr. de beteekenis van de functie en de wijze waarop deze vervuld wordt en in dit licht be schouwd moest spr. concludeeren, dat dit jubilé zeker gevierd mag worden. Op de eerste plaats n.l. wegens de verantwoordelijkheid der functie die de heer van Hullen bekleedde en daarnaast voor de loffelijke wijze waarop hij zich van zijn taak gekweten heeft. De burgemeester wees erop dat Waalwijk voor 25 jaren nog in de kinderjaren was en dat daarmede de eischcn die aan den gemeente opzichter gesteld waren in overeen stemming waren. Waalwijk is echter steeds gegroeid en dhr. van Huiten heeft getoond de bekwaamheid te bezitten den groei mede te maken. Wegen en straten gingen steeds hooger eischen stellen, nieuwe straten moesten worden aangelegd, bouw- en woningtoezicht werden verscherpt. Die geheele evolutie heeft dhr. van Huiten niet alleen gevolgd, maar ook mede beheerscht. Toen gemeentelijke openbare ge bouwen moesten worden gesticht toonde de heer van Huiten ook daarin zijn bekwaamheid. Twee nieuwe scholen en een serie arbei derswoningen werden door hem ontworpen. Geen wonder dat de gemeenteraad dhr. van Huiten voor enkele jaren tot gemeente—bouwkundige heeft bevorderd. Spr. noemde den heer van Huiten juist daarom een waarde vol ambtenaar, omdat hij niet alleen opzicht houdt, maar zelf tevens ontwerpen maakt. Spr. bracht den jubilaris dank voor de betoonde plichtsbetrachting en voor het vele wat hij in het belang van Waalwijk gedaan heeft en hij gaf hem de verzekering dat het gemeentebestuur zijn werk zeer op prijs stelt. Op de verdienste van den heerv. Hultenals opperbrandmeester hoopte spr. later terug te komen. De heer van Hullen betuigde zijn dank aan het bestuur der gemeente voor het geschonken blijk van waardeering. Op de receptie zagen wij voorts nog enkele H.H. geestelijken en vertegenwoordigers van de Vereen, van Bouwvakpatroons. Er waren vele schriftelijke geluk- wenschen en bloemen, o.a. van de bouwvakpatroons en van A.R.K.A. Het bestuur van deafd Waalwijk van A.R.K.A. heeft haren Voorzitter Maandag in intiemen kring hulde gebracht. Waalwijk's inwonerstal. Het aantal inwoners der gemeente Waalwijk is in het afgeloopen jaar met 263 gestegen tot 10537. Een be duidende stijging dus, die ver uit gaat boven den gemiddelden voor uitgang, die in de jaren 1930,1931 en 1932 181 bedroeg. Deze gunstige wijziging is vooral te danken aan het feit dat het aantal ingekomen per sonen grooter is dan het aantal vertrokkenen, hetgeen in vorige jaren niet het geval placht te zijn. Vermakelijkheidsbelasting De Vermakelijkheidsbelasting heeft in deze gemeente in 1933 opgebracht 7270,42. Vorig jaar was de op brengst f 6757,29, een vooruitgang dus van meer dan f 500.— En dan spreekt men nog van slechte tijden Ned. Heru. Kerk Waalwijk. 4e lezing Donderdag 4 Jan. 1934, des avonds 8 uur. Spreker: de WelEerw. heer Ds. J. J. Slam, pred. der Ned. Herv. gem. te Rotterdam. OnderwerpWetenschap een be lemmering voor het geloof. Entree vrij. De lezing wordt gehouden in de kerkzaal. De ^Pelikaan» en Waalwijk. Naar wij hooren heeft het snelste Hollandïndië vliegtuig der K.L.M. ook voor Waalwijk en omgeving een flink aantal Nieuwjaarsverras singen medegebracht. In totaal waren er voor het rayon Waalwijk 34 brieven, waarvan "er 23 voor Waal wijk zelf bestemd waren. De brieven kregen door de goede zorgen der posterijen alhier een extra bestelling, zoodat zij Zondag morgen in het bezit der geadres seerden waren. Zooals bekend is den vliegeniers een gouden dasspeld aangeboden met 'n pelikaan op den wereldbol. De heer H. de Ruijter—Moonen alhier heeft direct de Pelikaanin café »'t Vosje» voor het door haar stemming van het Nederlandsche publiek aangegrepen om bovenstaand embleem op zeer kunst- en smaak volle wijze te verwerken op z'n leer artikelen, als thee-mutsen, hand leggers enz. Wij hebben een proeve daarvan gezien en deze was zeer artistiek opgezet en afgewerkt; een dergelijk artikel moet z'n weg wel vinden, zeker thans. KOLENHANDEL HET ADRES voor de wenscht vrienden en be gunstigers VEEL HEIL EN ZEGEN IN 1934. SI. Pelrusscholen Waalwijk. Oudersauond. Evenals verleden jaar zal ook nu weer een O udersavond gegeven wor den door de Hoefden en het Per soneel der St. Petrusscholen. Deze oudersavond zal plaats heb ben op Woensdag lü Jan. om 7 uur in den R.K. Gildenbond. Toegang hebben op de eerste plaats de ouders der leerlingen en verder alle belangstellenden. Kinderen hebben geen toegang. Kegelconcours. Maandagavond ten klokslag half twaalf, werd het kegelconcours op de banen van N.V. Hotel »De Twee Kolommen«, onder groote belang stelling die dezen laatsten avond kenmerkte door den heer Jan Tielen gesloten. Hij wees er op dat bij de opening door beide sprekers de hoop was uitgesproken dat dit concours een succes zou zijn en dat 't zou strekken tot verlevendiging van de kegelsport in Waalwijk. Vooral waar de N. V. de banen geheet had laten restaureeren en alles in een gezellig milieu had doen herscnapen en llinke prijzen waren uitgeloofd, anderzijds waar de Tilburgsche Kegelbond alle mede werking had verleend, konden goede verwachtingen worden gekoesterd. Toch zijn deze niet vervuld, vooral het bezoek van leden van aange sloten vereenigingen van buiten was werkelijk tegengevallen. Wat de meerdere ambitie betreft, dit zal de toekomst moeten uitwijzen. Niettemin bracht hij dank aan degenen, speciaal Waal wij kers die van hunne belangstelling in dit con cours en de kegelsport hadden doen blijken, voorts aan de actieve con troleurs de heeren Lammerse en Adriaanse, de kegeljongens enz. Hij beval een volgend concours, dat dan meer algemeen, ook voor corpsen zal worden opgezet, bij voor baat in ieders steun aan en ging over tot het uitreiken der prijzen, die behaald zijn als volgt: 1. Fons van Baal, Waalwijk 45, 5 x 44 (plus dagprijs) 2. Jan Wiesman, Waalwijk 4o44 3. Jos. Jongen, Tilburg 4536 4. J. Kemmeren, Kaatsheuvel 42 42—42 5. Norb. van Loon, Waalwijk 42 Melkslijters- vereen ig ing. Zaterdagavond werd in café Wed. J. van Helvoirt in de Putstraat een vergadering gehouden van melk slijters. De bijeenkomst, die onder leiding stond van den heer J. van Loon, was zeer druk bezochtniet minder dan 72 melkverkoopers wa ren aanwezig. Besloten werd lot oprichting van een melkslijters— vereeniging, waarvoor alle aanwezi gen zich als lid opgaven. De heeren J. van Loon Rzn., Arn. van Hullen, Arn. v. d. Broek, Adr. Schalken, Jos. Loeff, P. Kuijsten en Arn. Pullens werden in het voor- loopig bestuur gekozen. Het bestuur zal de loopende zaken regelen en zoo spoedig mogelijk een algemeene vergadering bijeen roepen. Gunning. Naar wij vernemen is het bouwen van 10 arbeiderswoningen en 2 winkelhuizen voor rekening der N.V. Ivo van Haren's Schoenfabrieken alhier, opgedragen aan de laagste inschrijfster, de fa. Blom en Zn. te Aalst. Opslagplaats Naar wij vernemen zal de heer Frans Schilders aan de haven alhier, naast de vaten-opslagplaats van den heer R. van Mil, een opslagplaats bouwen voor extracten, huiden en andere groot-artikelen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulp- uitgeschreven concours tegen «Amu sement» uit v.m. Besoijen. De uitslag was «Amusement (ie vijftal) J. de Reus 84, L. v. d. Linden /O, M. v. d. Ven 72, J. Klerkx 80, W. van Raak 100. Totaal 400 (gem. 4.18). »E. B. B.» (ie vijftal), W. Pullens 100, H. lvleijn 100, Jos. Slaats 100, L. v. d. Geld 100, L. v. d. Geld 77. Totaal 477 (gem. 4.96). «Amusement» (2e viertal): Nic. van Heijst 32, M. Verhagen 45, J.v. d. Ven z7, Veldmeijer 75. l otaal 170. »E. B. B.a (ze viertal) H. Slaats 75, F. de Vries 7o, H. Ley lens 75, A. Verheijden 60. Toiaal 285. De stand van het concours is aldus 1 Amusement (café Smolders). 2 W. B. C. (calé A. van Berkel). 3 Volhouden (café v. Zwielering, Sprang). Duiven—tentoonstelling Op 6 en 7 Jan a.s. houdt de Waalwijksche Concoursbond haar jaarlyksche tentoonstelling in het clublokaal bij den heer C. v. Hees beenKeetels. Als keurmeester zal fungeeren de heer C. v. d. Broek uit 's Bosch, die uitsluitend op vliegtype zal keuren, leder liefhebber zal hiervoor 8 vogels inzenden n.l. 4 doifers en 4 dui- vinnen. De vogels behooren ingekorfd te worden op Vrijdag 5 Jan. a.s. van 7 tot 10 uur n.iii. Voor de beste 4 doffers is een eereprijs beschikbaar gesteld, als mede een beker, geschonken door een lid van den W.G.B. voor de beste 4 duivinnen. Aan deze tentoonstelling zullen deelnemen 33 hokken en wei die hokken, welke in 1933 het kam pioenschap wisten te behalen, zoowel met oude als met jonge duiven. De tentoonstelling zal geopend zijn op Zaterdag van 7 tot 10 uur n.m. en Zondag 7 Jan. van 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. Na de sluiting der Tentoonstel ling kunnen de duiven worden teruggehaald. de opvoering van door het personeel der N.V. V/11. van Dooren de Greelf, bij P. VAN DAELEN te WAALWIJK of Z uLmüaü 6 JriNC^Kl a.s. NA HAL. Loop der bevolking gedurende 1933. Werkelijke bevolking 1 Jan. 1933 5167 M. 143 236 V. 159 290 379 449 Vermeerdering door geboorte door vestiging Vermindering door sterfte door vertrek "283 282 Verschil tusschen de geheele vermeerdering en geheele vermindering Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1933 V. 5107 Totaal 10274 100 100 62 221 45 237 96 167 263 5263 5274 10537 ÜiUdtbOT. De Witte Non. R. D. B.-Theater. Over .de Witte Non" schreef L. Jordaan in „de Amsterdammer Onloochenbaar is het, dat Helen rlaycs zich snel en goed aan de sub- iiincit der him heelt aangepast. Als Angela Ghisomome in „De Witte Non" zijn dn himoeset en deze zcilbehcerschiug tot nagenoeg vlekkc- iooze pcrltcuc gesttgcu. tiaar al ocncidsatèueijc met Giaik Gable, mei uci Iijnc gczicaije boven den grootcn oiocmiuilicr, getuigt vaneen voikomcn ucgrip der lummaiene en een juiste ocüeerscüing van mimische en accous- iische middelen. Merk vi aardiger wijs lijdt haar partner, Giaik Gaolc aan hcizcilde euvel. Zijn ietwat biomzoet gezicht ^curieus genoeg eveneens met de wijd-uiteensiaaudc uogenlj lijkt naast den himischen kop iau Lewis Stone, aanvankelijk ecu onoverkomelijke handicap. Maar wet dra bemerkt men, dat een perlecte techniek en een getrainde filmindustrie zells over zuik een ernstig bezwaar veimogeu „heen te spelen". Zijn Giovanni Severi is levendig, goed volgehouden en vaak ontroerend. Lveuais bij Hayes hebben wij hier te doen met een voortreffelijke technische prestatie, die de nog zoo duistere wetten van de htm-expressie een be langrijken stap nader brengt. Gurieus is hef, naast deze uitstekende en erkende „cracks* plotseling het wonder der himpersoouiijkheid te ontdekkendaar, waar men het geheel niet zou verwachten. Er komt in deze him een bij.rolletje voorvolkomen secundair en tweede.piansch—het is de „Father Saracinesca" van zekeren heer Edward Arnold. Eilieve—lel aajeblieli eens op dezen „speler". Gij zult tot Uw verbazing bemeiken, dat van het eerste oogenbiik al, du person nage uw aandacht vasthoudt. Stem gebaar, houding - persoonlijkheid - het overtuigt en boen, door een zekerheid die van geen speltechniek schijnt te weten. Waar zij verschijnt, domineert deze figuur - eenvoudig bij de gratie van haai daar zijn. Zoo werd in haar geheel „De Witte Non" een zeer geslaagd spel met het spel. Misschien had ik U moeten vertellen van de perikelen der „Witte Non" van het gezonde amusement dezer him of van haar mensoheiijk heid? Men zoeke dit in eenvoudiger verslagen. t Adr. van Areiulonk. f In den ouderdom van 47 jaren is postkantoren werd gedurende de fia een k°r"tstondige ziekte op Nieuw maand Dec. ingelegd f 55874.84. Terugbetaald f 76471.83. Pluimvee—tentoonstelling. Wij herinneren liefhebbers aan de tentoonstelling die aanstaande Zaterdag en Zondag georganiseerd wordt door de Waalwijksche Pluim vee-vereeniging in de zaal van dhr. A. v. d. Pluijm aan de Haven alhier. De opening heeft Zaterdagmiddag ten 6 uur plaats. Eerste Baardwijksche Biljartclub. jaarsmorgen te Tilburg overleden de heer Adr ianus van Arendonk, oudste directeu r der N.V. J. v. Arendonks schoen- en lederfabrieken te Tilburg De heer A. v. Arendonk was tot voor korten tijd lid van den ge meen terand, bestuurslid van Tilburg Vooruit, lid der St. Vincentius vereeniging, president der harmonie van Korvet, voor welk stadsdeel hij zeer veeli heeft gedaan. Hij was een groot weldoener en op katJiobek, sociaal en charitatief Deze biljartclub speelde Zaterdag terrein bad hij vele verdiensten. Getal levend geboren in de gemeente 147 Levenloos aangegeven 4 Sterfte in de gemeente zonder levenloos aangegeven 61 Getal huwelijken 76. Getal echtscheidingenGeen. 161 5 45 308 9 106 C. Pulles 85 C. Vesters Th ÜSu 66 J' V3n Delft Th. v. d. Besselaar 68 H. Brok Zondag a.s. zal met open schaal gecollecteerd worden in de R.K. Kerk alhier onder alle H. Missen, ten bate van het Crisis— Comité. v y V f r~ n?-Dda^ speelde Longa tegen alhier. Longa won met 3—0. V.J.C. II verloor tegen V.V.O. Vlijmen met 0—11 v v,neKsPrrt£\U1 alhier- wonnen van L.b.C. Lishout met 3—0. HEKPT. Zondag ij. gaf de har. monie »de hendracht» van Herpt cn Bern haar jaarlijksche wiriter- uitvoenng. Zoowel des middags als des avonds geschiedde zulks voor een goed be- I zette zaal, nl. de zaal vau het café vy Hieronder zijn ook begrepen kinderen alhier geboren uit ouders die /getauHve"^11' alwaar de harmo»ie ^Lals ™?rs dezer gemeente zijn ingeschreven, en alhier over- De verschillenden™™^ ledenen die elders zijn ingeschreven. Hij is in hoofdzaak de man geweest die met z'n vader wijlen den heer an van Arendonk de bekende schoen- en lederfabrieken, de groot ste in den lande, tot deze hoogte lebben opgevoerd. De heer v. Arendonk was bij z'n coopers en z'n verkoopers zeer ge zien om zijn joviaal karakter en prettigen omgang en had ook in onze gemeente vele zaken- maar ook tal van andere vrienden, die z'n heengaan voor zijn gezin, zijn groot bediijf en ook voor de ge meenschap zeer betreuren. Hij ruste in vrede. Regeling invoer zooileder. Ingediend is een wetsontwerp tot regeling van den invoer van zooi- leuer, drijfriemleder, tuig- en zadel leder en van overleder en ander leder, waaronder zeemleder en voe- nngleder. Aan de memorie van toelichting wordt ontleend, dat bij Kon. Besluit van 26 October 1933 de invoer van de verschillende soorten ieder aan een tijdelijke beperking is onder worpen. De belemmerende buiten- lanusche afzetmogelijkheden en de tiirus toenemenue, prysbedervende invoer maakten invoerbeperking noodig. Een reeks cijfers toont den onguiistigen gang van zaken aan. Uiteengezet wordt voorts, dat de in voer van zooileder overmatig is. De door den minister van Economische Zaken meegedeelde cijfers gelden overigens niet als eenige overweging, omdat afgescheiden van lietleil, dat zij weinig hoopvol zijn, de export mogelijkheden nog slechts beslaan, indien daarbij tevens verliezen wor den aanvaaru. Ais compensatie voor den verloren uitvoer wera het percentage voor de contingenteering van zooileder c.a. gesteld op 99. De groepen tuig- en zadelleder en drijfriemleder moesten tegelijk onder dezen maatregel wor- aen begrepen, daar de uiivoermg anders te veel technische bezwaren met zich zou brengen. Dezelfde overweging geldt voor net betrekken van zeeuiicüer onder de groep over leder. De Brabanlsclie schoen- en leer-industrie in 1933. Wij lezen in de N. R. Crt.: De inzet van 1933 was voor de Brabantsche leernij verheid zeer slecht. In Februari en Maart be reikten de leerprijzen een laagtere cord. Daarna is geleidelijk een stij ging gekomen m de prijzen van nuiden en veilen; welke stijging den alzet van leder, zoowel van zool-, als overleer, sterk gestimuleerd heelt. In Mei, Juni en Juli is er werke lijk een vlotte alzet van leer geweest. Zelfs kon hier en daar een beschei den prysverhooging bedongen wor den. De huidenpryzen ziju echter geleidelijk weer gezakt. Het prijs niveau heelt zich dientengevolge eenigermate gestabiliseerd, op een niveau, dat iets hooger gelegen is, uan waarop de prijzen in hel voor jaar stonden. Met ingang van 1 October j.l. is de invoer van leder voor den duur van 7 maanden gecontingenteerd op een percentage van luu voor over leer en 99 voor zoolleer. Dit zal in eik geval tot resultaat hebben, dat de prijzen niet van overmatigen invoer een ongunstigen invloed zullen ondervinden. De verwachting in het Brabantsche bestaat, dat de leerindustrie thans met eenig vertrouwen de naaste toekomst kan tegemoet gaan. Wat de schoenindustrie betreft, daarvoor is 1933 in elk geval gun stiger geweest dan zijn voorganger. De gang van zaken ondervond van twee factoren een gunstigen invloed. Op de eerste plaats is de prijs daling van grondstoffen in het begin van het jaar tot staan gekomen. Daardoor is het vertrouwen bij den schoenhandel teruggekeerd en wer den de orders niet schroomvallig teruggehouden. Waar behoeite was, werd vlot ingekocht, terwijl het fraaie zomerweer het publiek tot koopen lokte. Daarna was de drei gende prijsstijging weer oorzaak, dat er tegen het najaar weder behoor lijk werd ingekocht. Bovendien zorg de de naderende Omzetbelasting er ook nog voor, dat er in de laatste maanden nog al werk aan den win kel was. Met dit alles is intusschen niet gezegd, dat de bedrijven behoorlijk loonend hebben kunnen werken. Wie geen vreemdeling is in de win kelstraten van dorpen of steden, kan constateeren, dat er een moordende concurrentie in den schoenhandel bestaat en dat zulks noodwendig zijn terugslag moet doen gevoelen op de prijzen, die de fabrikant voor zijn product kan maken. De vooruitzichten zijn dan ook minder hoopgevend. De drukte dei- laatste weken, in verband met de komende omzetbelasting, zal zeker in de eerste maanden van 1934 door een inzinking worden gevolgd. Ook de contingenteering van hel leer brengt voor de schoenindustrie uiteraard nog ai wat moeilijkheden mee. Uit een ingestelde enquete be treffende het aantal werkuren, dat per week in de voornaamste schoen fabrieken in Brabant werd gewerkt, blijkt dat in 1933 'n belangrijk grooter aantal uren gewerkt is Uan in het daaraan vooraigaande jaar. Onge twijfeld was Uit een gevolg van U; contingenteeringsmaatrcgelen, die in het begin van 1933 voor schoenen werden afgekondigd. Wegenverbelering om den Bosch. Spoorwegovergangen bij Orthen en uan aen yiijmenschen weg zullen verdwijnen. In de naaste toekomst zullen in dt verkeerswegen om 's-Heriogenboscli groote verbeteringen aangcbraciu wor den. Onder Orthen is op den giooten weg naar Uirccnt, waar bet verkeei door de brug bij Zaitbommei oug dagelijks toeneemt een zeer gevaarlijke boent, waar reeds nerhaaldeitjk ernstige verkeersongelukken gebcuid zijn. Het ligt nu in de bedoeling van bet ge meentebestuur oui een nieuwen boogen weg aan te leggen, waardoor deze gevaarlijke boebt zal verdwijnen levens zal dan ook de iasuge spoor wegovergang komen te vervallen, daat do spoorbaan 's-Heriogenbosch Utrecbt door een viaduct overbrugu zal worden. Deze weg zat aangelcga worden in werkverschaffing indien men daartoe de goedkeuring verkregen bcett Als tweede en grootste verbetering zal de veel besproken spoorwegover ^ang aan den Viijmeuscbeu weg ver uwijueu, waar uit de richtingen litouig Eindhoven en Lage Zwaiuwe ut treinen passeeren, zoodat net verkeci daar dikwijls meer dan een balt uui wordt opgehouden. Het gemeeniebe stuur heelt nu een ptan ontworpen volgens hetwelk van den Vhjincuscnen weg al een oprit zal worden gernaak naar een viaduct, dat de bovengc noemde drie spooHijnen zal kruisen Deze weg zal uitkomen ten Zuiden van bel Zutder trout en in een cirkel naar beneden loopeud bij de Willemsbrug op den Vugütscbeweg aansluiten. Voor deze plannen moet de goed keuring verkregen worden van het Kijk de Provincie en de Siaaisspoorwegen Ook dit werk zal, zoo mogelijk, in werkvetschaffing worden ungevoerd Ten slotte zal men nog acnter bet Station van den Vlijmeuschcweg dooi net Bossche veld een boogen weg aanleggen naar de wielerbaan. Ook dn zal een groote verbetering blijken te zijn. Bekendmaking. De Hoofdcommissaris van Politie te Utrecht geelt in overweging gioote voorzichtigheid te betraehlen hij het aangaan van relaties met A. J. van Aanholt, zich noemeni directeur van het Utrechtsch Be middeltngsbureau voor Hypotheken en Credieten Zakenbeurs, voorbeen gevestigd aan de Alexander Numan kade te Utrecht, thans Kerkstraat No. 7b te Utrecht; J. van Wijngaarden, directeur der N.V. Belegging en Exploitalie Mi (»De Lindenheuvel lil»), gevestigd te Vreeswijk, Molenstraat No. 13 briefadres kerkstraat No. 7b, U trecht J. Zègers, eigenaar van het Hypo theek en Assurantiekantoor, Griet straat No. 2d te Utrecht, en het Internationaal Bemiddehngs—Insti tuut, gevestigd Weerdsingel VV.Z. No. 49 te Utrecht, eigenaar D. Everts, wonende Julianalaan No. 111 te Bilthoven. Voor bemiddeling ter verkrijging van hypotheken en credieten, moet aan deze personen of hun vertegen woordigers vooraf een bedrag wor den betaald. Uit het groot aantal ingekomen klachten blijkt dat van het meerendeel der aanvragen niets terecht komt, terwijl volgens bet aanvraagformulier, gestorte gelden nimmer kunnen worden terug ge vorderd. DRUNEN. De biljart-wedstrijd tusschen E.B.C. uit Elshout en B.J.C. uit Drunen werd gespeeld als volgt E. B. C. M. Klerks 100 A. KJyn 100 erschillende muzieknummers weiden allen buitengewoon correct uitgevoerd onder de bekwame lei ding van den directeur, den heer W. van Helvoirt uit Nieuwkuijk, een ander werd bewezen door het krachtig applaus dat de verschillende nummers ten deel viel. Onder de aanwezigen merkten wij ook op den Edelachtb. heer H. J. an Eggelen, burgemeester van Herpt en beschermheer der harmonie, die door zijn aanwezigheid blijk gai'nog steeds met zijne ingezetenen mede te leven en te laten zien dat hij zijn beschermheerschap der harmonie niet alleen uit eere vervult maar ook met daden beoefent. De harmonie had voor dezen avond de medewerking van de too- neelvereeniging der zangvereeniging «Vriendenkring» uit Haarsteeg die opvoerde »Ileb ik mijn kind gedood», een tooneelspel in drie bedrijven van 'rits van Duijnen. Dit tooneelstuk, dat bijzondere in druk maakte niet alleen door den inhoud daarvan, maar ook door de buitengewone correcte wijze waarop iet gespeeld werd, en waardoor men een inzicht kreeg van de bekwame krachten die deze tooneelvereeniging bezit, en waarbij het spel van ieder die eraan meewerkte, bijna het vol maakte benaderde, oogtt e een bui tengewoon langdurig uppiaus, en het dankwoord van den voorzitter der harmonie den heer J. Ruijswas zeer op zijn plaats, alsook zijn ver zoek aan de aanwezigen omdchar monie steeds, desnoods nog meer te blij ven steunen. Als het applaus op deze woorden in daden omgezet wordt zal dit den voorzitter bij zijn 3e lustrum wel goed doen. Moge bet zoo zijn I CAPELLE. In de Nieuwstraat alhier had j.l. Vrijdag ten gevolge van het schrikken van een paard een aan rijding plaats tusschen de vrachtauto van den expediteur v. C. uit Sprang, en een kar van den landbouwer S. uit deze gemeente. Behoudens eenige malerieele schade liep dit ongeval betrekkelijk goed af. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd in de Nieuwsiraat op een tweetal plaatsen ingebroken en wel in de schoenfabriek v.h. Adr Vos en de fabriek der Firma Kerst B. J. C. C. Koks H. Verhoeven 92 62 in Oerltmans. Door de politie wordt een ijverig onderzoek ingesteld tot opspo. ring van de(n) daderts), Tijdens de godsdienstoefening van j.l. Zondagmorgen werden in de Ned. Herv Kerk te dezer plaatse de herbenoemde ouderlingen, de heeren J. A. Verheijden en G. Koene, en de diakens, de heeren A. J. Verhoeven en J. v. d Schans, tot hun ambt ingeleid en daarin bevestigd door Ds. Cuperus, waarbij Z E. tot uitgangspunt zijner overdenking Efeze 2 vs 20 22 genomen had Vele belangstellenden vulden het ruime kerkgebouw. De Coöp. Aankoopvereeniging „Capelle, VrijhoeveCapelleen Sprang w a houdt a s. Donderdag 4 dezer des avonds 7 uur in de zaal van den heer J. Treffers aan het Bruggetje een algemeene ledenvergadering, ter ver kiezing van een bestuurslid en een commissaris en ter benoeming van een commissie tot het nazien der rekening over 1933 Gedurende de maand December 1933 werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd 16766.85 en terugbetaald t 5526,23. Hel aantal inlagen bedroeg 49, nat der terugbetalingen 56. De heeren M. v. Eek, G. v. d. Hoeven J. Bz., en G v. d. Schans Pz hebben hun benoeming iot ouderling der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse aangenomen. De in de Ned. Herv. Kerk ge- "houden collecte ten bate van het Studiefonds heeft ruim f40. en de collecte ten bate van het Fonds tot steun van Emeritus predikanten, weduwen en weezen ongeveer f 29. opgebracht. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. G. Maliepaard, werd een dezer dagen bij het oversteken van de straat te Rotterdam door een groote touring-car aangereden met het nood lottig gevolg, dat het slachtoffer eenige oogenblikken na het ongeval aan de bekomen verwondingen overleed. WASPIK. Voor den Vleescli— keuringsdienst werden in de afge loopen maand ter secretarie aange geven 12 runderen, 31 varkens en 1 kalf. Tot bode van het Burgerlijk Armbestuur is in plaats van den Heer G. de Koning benoemd de Heer H. Smits. Tot Voorzitter van bet Burger lijk Armbestuur is voor het jaar 1934 100 TA- 4 i i r jj wiiciv, öDV/idai cll Cfiul 11 cl

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5