.De Echo van hel zuiden" HET blad voor Waalwijk en de Lanostraat. W. geplaatst zijn zal de gemeente ze niet betalen. Spr. zal deze zaak onderzoeken. De heer A. v. d. Wiel zegt dat deze banken geplaatst zijn, reeds voordat de school door de gemeente is overgenomen. Vroeger zijn de banken bij inschrijving geleverd, doch toen zijn ze zeer tegengevallen. Die welke thans geleverd zijn zijn zeer goed. De heer W. v. d. Wiel vraagt hoe het staat met de radio-distributie. Spr. heeft hooren beweren dat B. en W. zulke cond.ties hebben gesteld dat niemand de concessie aanvaar den wil. De Voorzitter zegt dat B. en W. de concessie verleend hebben aan den Kath. Radio-Bond, onder de voorwaarde dat deze de exploitatie zal doen geschieden door een firma waarmede B. en W. accoord gaan. Hierop is van den K.R.B. nog geen antwoord ontvangen. De heer W. v. d. Wiel vraagt of het niet wenschelijk is te overwegen of event, overgave van het G. E. K. aan de P.N.E.M. voor de gemeente voordeelen biedt. De lichttarieven zijn hier zoo hoog dat ze bijna niet te betalen zijn, dat blijkt wel uit het feit dat f900 achterstallig is. De Voorzitter kan den heer W. v. cl. Wiel mededeelen dat B. en W. reeds meer dan een half jaar over deze overgave met de P. N. E. M. onderhandelen, een definitief aanbod is echter nog niet gedaan. De heer W. v. d. Wiel vraagt of de verbetering der Stationsstraat is aanbesteed. De Voorzitter antwoordt bevesti gend, het werk is voor fl.90 per M2. gegund. De heer v. Drunen vraagt dit jaar een Hink stuk van den keiweg te bestraten. De Voorzitter zegt dat men zich in deze op B. en W. kan verlaten. In zooverre als de finantiën het toelaten wordt voorziening getroffen, vaste toezegging kunnen 13. en W. niet doen, ofschoon het wel in de bedoeling ligt dit jaar weer een gedeelte te vernieuwen.. De heer v. Drunen vraagt nog de raadsleden voortaan een kennisgeving te sturen wanneer verpachtingen of overschrijvingen plaats hebben. De Voorzitter zal dit aan den notaris verzoeken. De heer Verhoeven vraagt verbe tering van het fietspad naar den Duin. De Voorzitter zegt dat een groot kwantum gruis is aangekocht, waarbij wel voldoende zal zijn om ook dit fietspad te verbeteren. Naar aanleiding van een opmer king van den heer Vrijhoeven zegt de Voorzitter nog dat B. en W. besloten hebben den electr. mast bij de veiling weg te nemen daar deze een sta-in den-weg is, en het net daar ondergrondsch te verkabelen. Hierna gaat de raad in besloten vergadering ter behandeling van reclames hondenbelasting en aan vrage om een bijdrage in de ver- bouwingskosten van een woning. BUITENLAND. De begrafenis van Marinus v.d. Lubbe Maandagmorgen 10 uur is op het Zuiderkerkhof te Leipzig het stoffe lijk oVerschot van den Woensdag terechtgestelden Marinus v.d. Lubbe bijgezet. De begrafenis geschiedde in alle stilte en geheel onopvallend. Aanwezig waren een halfbroer van den terechtgestelde, zijn zwager Peute een vertegenwoordiger van het Ned. consulaat te Leizig en eenige Duitsche autoriteiten. Wanneer komen Dimitiof en c.s. in vrijheid Nog steeds worden de vrijgespro ken Bulgaren Dimitrof, Popof en Tanef in de gevangenis te Leipz'g vastgehouden. In Berlijn brengt men de gevangenneming van ambtenaren der Control Company, waaronder ook Duitschers zijn, in verband met het vasthouden der drie Bulgaren. Nieuwe onrust op Cuba. Te Havana zijn nieuwe stakingen o.a. in het electriciteitsbedrijf uitge broken.De overheid grijptkrachtig in Grau San Martin is als president van Cuba afgetreden. Hij is bezweken voor de dwang van links. De toestand in China. De »regeering« van Foekien die na zichzelf in die positie te heb ben benoemd een poging had gedaan om de provincie Foekien en als het kon nog andere provincies van het Chineesche rijk los te scheuren, is nadat het leger versla gen was, afgetreden. Japan heeft 300 man geland te Foutsjou. Het is niet als vijandige daad bedoeld. Spionnage in Rusland Alle ambtenaren van de Swiss Control Company in de filialen in de Zwarte Zeehavens zijn op last van de Sowjetrege,ring gearresteerd onder beschuldiging van oecono- mische spionnage. 'Iwijfel van Stawisky's zelfmoord. Na de zeer spannende dagen van de afgeloopen week is een groote kalmte ingetreden in de Stawisky-zaak en wat er mee verband houdt. Het eenige, dat de laatste dagen aan nieuwe bijdragen in de Stawisky zaak hebben opgeleverd zijn de nieuwe verklaringen van madame Stawisky En die betreffen het drama Chamonix Men moet e hier toegeven, dat ze indrukwekkend genoeg zijn Het blijkt namelijk dat madame Stawisky ernstig gaat twijfelen aan den zelfmoord. Haar mededeelingen, aan Engelsche journalisten aanvullend en terugko mend op het feit, dat Stawisky bijna twee uur zonder hulp is blijven liggen uitbloeden, zegt zij enkele nieuwe zeer opzienbarende dingen, waarvan wel het voornaamste is, dat zij een tweede patroon in de kamer van het drama heeft gevonden. Haar aanvankelijk geloof aan zelf moord berustte op de brieven. Zooals men weet, wordt in die brieven wel van .verdwijnen" gesproken, doch niet over zelfmoord. In het verband kon verdwijnen echter zeer goed zelfmoor. den beteekenen. Thans aarzelt zij aan het woord verdwijnen nog die be- teekenis te geven. Nieuwe krachttoer van Roosevelt. President Roosevelt en de staatsse. cretaris van financiën, Morgenthau. hebben besprekingen gevoerd over het aankoopen van al het in de Ver. Staten aanwezige gemunte goud door de schatkist en een wijziging van het goudgehalte van den dollar. President Roosevelt zal het congres heden een boodschap doen toekomen waarin hij beide kwesties uitvoerig bespreekt. Naar verluidt zijn de maatregelen voor devaluatie van den dollar nood 'zakelijk gebleken om een overwinst in de schatkist te brengen door het aankoopen van 3j/2 milliard gemunte goud aangezien in 5 maanden tijd een tekort van 7 milliard dollar moet worden gedekt. De regeering zal de 3,/2 milliard dol lar tegen parikoers koopen van de federale reserve banken en dan door devaluatie van den dollar een groote winst maken Tegelijkertijd hoopt men dat daar door de dollar de koopkracht krijgt van 1930 en in de toekomst slechts weinig zal veranderen zoodat banken en publiek zich een tamelijk juist beeld zuilen kunnen vormen van de hnn later aangeboden regeerings obligaties. Vrij algemeen neemt men aan dat het congres deze maatregelen zal goedkeuren. De nationaal-socialistische actie in Oostenrijk, De actie van de nationaal socialisten in Oostenrijk duurt voort, waarbij opnieuw is gebleken, dat de Duitschr nationaal.socialisten hun geestverwan ten in Oostenrijk steunen en voor lichten. In het huis van den gearresteerden nationaal socialistischen leider Frauen- feld heeft de politie een geheime ver- gadering van natienaal-socialisten over vallen. Onder de aanwezigen bevond zich de attaché van het Duitsche ge zantschap graaf van Waldeck Pyrmont Om een arrestatie te ontkomen, beriep deze zich op zijn diplomatieke on schendbaarheid. De Oostenrijksche regeering heef daarop officieel bij den Duitschen gezant gepiotesteerd tegen het optre. den van graaf van Waldeck Pyrmont Men zegt dat graaf van Waldeck Pyrmont reeds het land heeft verlaten BINNENLAND f 10.000 voor het luchtvaart fonds. Het Pelikaancomité, dat zich bezig houdt met het organiseeren van de inzameling vooreen nationaal lucht vaartfonds werd verblijd met de mededeeling, dat de Bataafsche Pe troleum Maatschappij voor het fonds een bedrag van f 10.(300 had gezon den. Saneering in hel Bakkersbedrijf. Naar de Tel vernermt is het zeer waarschijnlijk, dat de saneerirg in hei bakkersbedrijf voortgezet wordt Wanneer de partijen, welke thans over de vernieuwing van het contraci onderhandelingen voeren, niet vóór 1 Februari tot overeenstemming ko men, wordt, om het overleg te kun nen voortzetten, het contract nog met één maand verlengd. Vermoedelijk is toetreding der coöperaties in Nederland te wachten RECHTZAKEN. Een ongewenschle klant. F. H., 31 jaar, arbeider te Waalwijk, stond terecht wegens mishandeling en vernieling. Hij kwam op 5 Nov. 1933 dronken in café Leijtens en vroeg om 'n borrel, die hem in een net café niet ge schonken werd. En daarmee voelde zich de man op de tcenen getrapt. Hij begon te dreigen en haalde een mes voor den dag, waarmee hij bij wyze van inleiding in een tafel begon te steken. Spoedig werd hij er uitgezet, maar dat werkte ook alweer als de roode lap op den stier. Ga eerst wat eten. suste de waardin iom den woesteling te kalmeeren. Maar bij keerde zich om en sloeg een uit stuk. Juist omdat bij een mes bad gegrepen, werd zijn houding hem in de rechtzaal geducht ingepeperd. De eisch luidde 14 dagen gevangenis straf. Uitspraak 22 Januari. Zoo z(jn ze. Anna W. uit Capelle moest terecht staan wegens het in gevaar brengen van het verkeer. Ze had n.l. een hek openge worpen. Het duurt al enkele jaren dat naaimeisjes dien weg gaan en telkens moeten gewaarschuwd worden voor het gevaar dat het openstaande hek veroor zaakt. Maar dan lachen ze me uit!, klaagde een getuige. Ja. zoo zijn ze! I)c jeugd, hè? Het gevalletje kwam niet duidelijk ge noeg naar voren om te wórden afgehan deld. De zaak werd daarom uitgesteld. Ingepeperd. M. \Y. v. d. V., koopman te Vlijmen, vloog met zijn vrachtauto tegen den af sluitboom van de spoorwegen. De boom kwam naar beneden en ver dachte had dus bohooren te stoppen. Maar hij wilde nog over de rails vóór de trein kwam, maar hij reed tegen den boom op. De eiseh wegens vernieling luidde ƒ40 boete. Uitspraak 22 Januari a.s. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur I Met belangstelling las ik twee artikels in uw blad van 13 dezer. Ie «Rationeeler gemeentel, gebieds- indeeling« en ten tweede Uw week- praatje« uit Dreumel. Mag ik eenige plaatsruimte om mijn idee eens naar voren te brengen Ie. Annexatie van gemeenten. Ik neem de gemeente Sprang—Capelle, die ik toch zeker in vele opzichten ken, gezien mijn leeftijd en als 25-jarig raadslid. Ik lees uit 't verslag der Centrale Commissie voor bezuiniging enz., enz., dat men begint bij het jaar 1922 met f 25895.21 het jaar der vereeniging. Deze cijfers komen uit de hand der »Amblenarij«. Hel is wederom als van ouds »c'est l'art de grouper les chiffres«.'. Weet men dan niet bij deze Centrale Commissie, dat dit juist de dagen waren, waarin nog crisis schulden zaten uit de oorlogsjaren, hoewel Capelle en Sprang zuinig beheerd waren Het ware oneindig beter geweest, dat men de vóóroorlogsche jaren genomen had. De totale opbrengst aan gemeentebelastingen voor Capelle, Vrijhoeve en Sprang be droeg destijds in totaal f70(30. Wij hadden destijds de hooge salarissen van tegenwoordig niet op te brengen en er was keuze genoeg voor de ambten van Burgemeesters, Secretarissen, Gemeente-ontvangers en Veldwachters. Uw blad zou te klein zijn als ik staaltjes op ging disschen uit mijn allernaaste om geving, zeis onder mijn familie, voor de drie eerste betrekkingen I Hel hoogste salaris voor Burge meester van Capelle was in 1914 nog plm. f500.en gegadigden genoeg. Dit staat voor mij vast, hoe grooter de portemonnaie hoe harder men grabbelt. Men moge nu beweren, dat der gelijke salarissen nooit meer terug- keeren, ik denk hierover geheel anders. In de laatste raadsvergade ring heb ik erop gewezen dat ik krek >»een cent geef voor de ontvangsten zooals die opgesteld zijn in de begrooting. De tijd zal 't leeren. Nu beweert men aan de Centrale Commissie, dat men den tegen- woordigen Minister van Binnenland- sche Zaken niet begrijpt, dat Z.Ex. tegen vereeniging is. Ik begrijp Z.Ex. beter, daar de Heer de Wilde precies weet wat zich in onze gemeente heeft afgespeeld. Z.Ex. is hier even goed plaatselijk bekend als in d n Haag. Oppervlakkig mogen buiten staanders denken »het gaat«, het is dragelijk, doch men vergist zich. Ieder oogenblik komen conflicten, al leest men dit niet in de bladen. Ik zal hierop niet verder ingaan en laat de zaken maar rusten Ambte naren hebben slechts belang bij vereeniging door hoogere salarissen en zijn daardoo? aanstichters van vereeniging. Bom. Plattelandsplaatsen van 500700 zielen hebben moeite het hoofd boven waler te houden, doch plaatsen als Capelle en Sprang konden zich vóór 1914 best be druipen en het was fnantieel onnoodig, laat staan de gevoels bezwaren. Dit laatste is en zal blijven een kruidje—roer—mij—niet. Ik heb in de laatste raadsvergadering tevens gezegd, (blijkbaar was dit de pers ontgaan) dat het van de ambtenaren veel beter was heel wat water in hun wijn (salarissen) te doen en allen aan te laten blijven, opdat éénieder een boterham had, dit was christelijker. Men moet het platteland niet vergelijken met de groote steden. Men duldt op 't platteland wel, dat een ambtenaar met fortuin en een redelijk salaris wat »suite« slaat. In 't omgekeerde geval loopt dit bij een boerenbevolking in de gaten en leidt dit op zijn zachtst uitgedrukt tot protesten. Z.Ex. de heer Colijn wordt ge noemd »de sterke mun«, doch ik betwijfel of Z.Ex. sterk genoeg is om tegen de Nederlandsche «Ambte narij» op te tornen Cöute que cöute de salarissen moeten ontzettend omlaag. Gebeurt dit niet, dan is 't voor den heerColijn onmogelijk den gulden op peil te houden. Ik ver klaar openlijk dat de »Ambtenarij« een ontzettend hoog spel speelt en dat men oppasse niet terug te vallen op een bekenden datum (15 Nov. 1813) uit onze Vaderlandsche ge schiedenis. Na deze jaren werden onze destijds eveneens vereenigde gemeenten weder gescheiden met als slotscène een proces over den Hoogevaartschen weg dat Capelle verspeelde. Het gemeentehuishouden moet op een belangrijk lager peil komen en dan heeft men geen annexaties noodig. Wat de prachtige wegen van onze gemeente betreft, dit heeft hiermede niets uit te staan. Ware Capelle op eigen beenen blijven staan, dan had men deze wegen toch wel aangelegd. Voor den oorlog was ons wegennet uit stekend in orde. In de oorlogsjaren had het veel geleden, doordat men moeielijk en daarbij nog duur aan materiaal kon komen. Ten slotte de wethouder van Dreumel. Deze heer heeft een dorpsche Excellentie kostelijk op zijn nummer gezet en toont een even practisch Wethouder te zijn als weleer mijn voorgeslacht die hier voor de kolossale som van f 55.toucheerden en goedkoop regeerden en zich niet in alle nesterijen begaven en eveneens wel eens klompen droegen, evengoed als ik die nog wel eens gebrujk. De tijden zijn evenwel wat ver anderd. Waar zou het heen moeten met onze gepeifeclionneerde indu strie? We hopen in 't algemeen belang dat de opgerichte Centrale voor Huiden, Leder en Schoenen de prijzen der laatste niet te veel zal opdrijven, want dan wordt de voetbedekking van den heer Cruysen wederom geheel in eere hersteld en zoude de laatste dwaling erger zijn dan de eerste. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Uw Abonné, A. M. VERHEIJDEN Adrsz. Raadslid van Sprang-Capelle. 's Grevelduin-Capelle. Een misverstand. Mijnheer de Redacteur. Voor de opname van onderstaand artikel dank ik U bij voorbaat. Het is mij gebleken dat op de in den loop der vorige week in Vrij hoeveCapelle gehouden lezing over Nat. Socialisme en Fascisme de aanwezigen in de meening verkeer den dat ondergeteekende aldaar in debat zou komen. Door bijzondere omstandigheden heeft de uitnoodiging daartoe mij echter niet bereikt, zoodat ten onrechte mij verweten wordt dat ik mij hieraan uit z.g. »angst« over wegingen onttrokken heb. Het spreekt van zelf dat dit absoluut onjuist is en zal het mij aangenaam zijn op de eerstvolgende gelegenheid alsnog in debat te treden. HOU' ZEE. De Propaganda-Leider Kring Den Bosch der N.S.B. GIESEN. DRUNEN. Zondag jl. in de Hoog mis werd in de zaal der Meisjes Congregatie een vergadering gehou den van de leden dir fabrieks arbeidersbond »St. Willebrordus.» De heer Mulders lid van het hoofdbestuur, hield een rede, waarin hij duidelijk uiteenzette, de reden waarom in de uitkeering der werk- loozenkassen, zooveel veranderd is. Spreker wees er op dat in 1931-32 door het rijk 300 pCt. in de uitkee ring werd bijgedragen, zoodat een tamelijke uitkeering kon geschieden, doch eind 1933 bedroeg de bijdrage nog slechts 160 pCt. Spr. wees erop dat er een streven is waar te nemen dat er op gericht is ordening te brengen in het be drijfsleven. De sociale organisatie's zijn van het grootste gewicht en van grooten invloed voor de vorming en den groei der publiekrechtelijke be roepstoestanden of bedrijfsschappen, die volgens den Paus een buiten gewoon belangrijk middel zijn om een betere Maatschappij ordening tot stand te brengen. Spr. spoorde vooral de jongeren aan om te voldoen aan hun maat- schappelijken plicht om toe te treden tot de organisatie. Medegedeeld werd dat zij die drie jaar uitgetrokken zijn eerst 20 weken gewerkt moeten hebben alvorens té kunnen trekken uit de kas. Zij die voor 1934 zijn uitgetrokken moeten eerst 12 dagen gewerkt hebben. Na rondvraag werd de vergadering me( een dankwoord gesloten. Zondag werd door de Handboog schutterij «Constantia» gevestigd bij den heer Th. Elshout een uitvoering gegeven voor dames en heeren. De groote zaal was overvol en velen moesten met een staanplaatsje te vreden zijn. Het was ook geen wonder, want het alombekende Berlicums tooneel zou optreden met een stuk dat overal succes had. Opgevoerd werd «Dokter Bavino» een romantisch tooneelstuk in drie bedrijven van Henk Bakker. Wij mogen zeggen dat de opvoering een groot succes is geworden. De uit voering beleefde een groot en wel verdiend applaus. Met het komische nummer «Inde de wachtkamer» werd onbedaarlijk gelachen. Na afloop sprak dhr. M. Elshout een dankwoord tot spelers. Ver volgens werd door deVoorzitter van Berlicums tooneel een dankwoord gebracht aan het publiek. —De stand van den grooten dam- wedstrijd op de Jongens-congregatie is als volgt W. Visseis 15 p. P..Willemse 11 p. J. Tupie 23 p. J. v. Delft 36 p. H, Kuijpers 34 p. J. Pulles 38 p. F. Kuijpers 27 p C. iasse 17 p. J.v. Liet 13 p. H. v. Delft 15 p. C. van Drunen 19 p. L. Kuijpers 22 p. M. vie (jouw 42 p. W. Bruurmijn 23 p. C. hommeis 4 p. J. v. d. Heijden 4 p. Th. Couwl-i btrig 7 p. H. Brok hz 8 p. F. v. Leest 35 p. H.Maas 32 p. C. v. Baardwijk lip. K. v. Son 31 p. A. v. Son 19 p. J.Mackay 16 p. M v. Loon 24 p. J. v. d. Leur 20 p. P. v. d. Ven 20 p. J. Lommers 20 p. P. v. Nistelrooij 11 p. G. Klerks 4 p. H. Pulles 12 p. A. v. De ft 7 p. A. v. d. Heijden 14 p. L. v. Leest 16 p. L. v. d. Krabben 17 p. H. v. d. Geld 9 p. L. Elshout 28 p. A. VelG man 12 p. P. Elshout 29 p. N Merkx 24 p. J. v. d. Hoven 4 p. J. Koks 5 p. A. Maas 22 punten. In de zaal der Meisjes—Con gregatie werd een algemeene jaar vergadering gehouden voor de leden van den Bijz. Vrijw. Landslorm. De voorzitter de heer J. Stevens opende de vergadering met den Chr. groet en sprak vervolgens een welkomst woord tot de aanwezigen. Onder toepasselijke woorden werden vervolgens de prijzen uitgereikt die in het afgeloopen jaar werden be haald als volgt lste prijs L. de Wit. 2e pr. J. Knippels. 3e pr. A. v. Drunen. 4e pr. C. Cales. 5e pr. M. Brok, 6e pr. C. v. Wezel. 7e pr. A. Klerks. 8e pr. H. v. Huiten. 9e prijs C. Brok. 10e pr. I'h. v. d. Bosch, lie pr. J. v. d. Hoven. 12e pr. H. de Gouw. 13e pr. A. v. Spijk. 14e pr. P. v. d. Bosch. 15 pr. J. Stevens. Daarna werd door den plaatselij ken leider het brevet van scherp schutter uitgereikt aan den heer L. de Wit. Besloten werd een dag aan de schietbaan te werken waarvoor zich verschillende leden disponibel stel den. Een tweetal leden namen de taak op zich om de gelden van de eereleden op te halen. Teneinde ook in de wintermaanden te kunnen schieten werd door een der leden voorgesteld een luchtbuks vereeniging op te richten. Dit voor stel vond algemeenen bijval, ook voor geldelijken steun. Besloten werd eerst inlichtingen hieromtrent te vragen. De Voorzitter dankte de vergade ring voor de trouwe opkomst en sloot met chr. groet. HERPT. De collecte gehouden ten bate van het priester-seminarie op het eiland Celebes in onze Oost, bracht op 84 gu den.. V Door de stierenvereeniging alhier is een jonge stier aangekocht bij Leon Zeegers te Alphen bij Til burg afstammende van den bekenden Daniël 6254 S van vaderszijde terwijl ook aan moederszijde verschillende preferente ouders voorkomen. In de gehouden bestuursver gadering der Coop. Stoomzuivelfa- briek »St. Isidorus» alhier werden de verschillende bestuursfuncties als volgt verdeeldVoorzitter Chr. van Herpt; onder voorz. Jac. Pulles en secretaris N. J. v. d. Water, de beide laatste bestuursleden uit Haarsteeg. 1 LOON OP ZAND. L.l. Maandag kwam een automobilist uil de richting Waal wijk, toen hij nabij de schoenfabriek Neerlandia eensklaps de macht over zfjn stuur verloor, doordat een as van de auto brak en pardoes het trottoir opreed. Ge lukkig was op dit moment niemand op het trottoir. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De auto was aanzienlijk beschadigd. Zondag gaf de Liedertafel „Echo der Duinen" ter gelegenheid van haar jaarlijkschen Statiedag een uitvoering in de zaal van den heer Aartsen. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. Zoowel de zangnummers als ook het Tooneel was goed verzorgd. Echo der Duinen kan met genoegen aan deze uitvoering terugdenken. Zondag 1.1. gaf de Duivenvereeniging gevestigd hij den heer G. Beunis een ten toonstelling van Postduiven; er waren 110 duiven ingezonden. Als keurmeester fungeerden de heeren Aarts en van Iersel De mooiste duif van de tentoonstelling werd ingezonden door Jac. Dannenberg. - Op 18 Januari a.s. houdt de Maria- vereeniging een reorganisalieavond. Hei ligt in ile bedoeling de drankbestrijding, waaraan hier ter plaatse de laatste jaren niet voldoende aandacht is geschonken, weer nieuw leven in te blazen. Kapelaan Maas zal optreden als spre ker; ook een tooneelstuk zal worden op gevoerd. - A.s. Donderdagavond om half 8 zal in de zaal der R.K.W.V. een vergadering worden gehouden voor iedereen toegan kelijk, waar als spreker zal optreden Pa ter de Wale, die zal spreken over het Fascisme en Nationaal Socialisme. Er zal ook gelegenheid worden gegeven aan de ingezetenen om van gedachten tc wis selen. Op 4 Februari a.s. zal de Vakveree- niging het feit herdenken van haar zil veren bestaansfeest, de voorbereidselen voor dit feest zijn reeds in vollen gang. We zullen daar later nog op terug komen. uit Tilburg. De uitslag was als volgt P. van der Sandcn 363'/* P- Jac. Dannenberg 361V» P- U. van der Sanden 361 P M. Coomans 359'/» P- H. Leermakers 3553/-. p. H. van der Velden 348 P- M. van de Ven 347 p. M. Veraa 335 p. M. van der Velden 333'/s P- J. van Broekhoven 328 V, P-

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3