R. 0. B. THESM WALLACE BEERY Zijn laatste kans. PROVINCIAAL NIEUWS. Geschenk aan 't Raadhuis. Het bestuur van Waal wij ks Belang» heeft de volgende circulaire 'aan al hare leden gezonden «Reeds meermalen is op de alge- meene vergadering onzer vereeniging ter sprake gekomen »het aanbieden van een geschenk voor 't nieuwe raadhuis». Zelfs werd een desbetref fend besluit genomen en f50 daar voor gevoteerd. Zooals het bestuur in de laatste algemeene vergadering mededeelde, acht het dit bedrag te gering om een geschenk te kunnen aanbieden het nieuwe gebouw en onze vereeniging waardig. De kas der vereening laat niet toe een hooger bedrag te votee- ren en daarom werd besloten de leden in de gelegenheid te stellen tot het geven van een een vrijwillige bijdrage voor dit doel. Ter vergadering werd reeds voor een bedrag geteekend en door deze circulaire doen wij een beroep op onze leden voor een grootere of kleinere bijdrage. U zult '1 met ons eens zijn dat1 wij goed voor den dag moeten komen en het plan is dan ook 't aanbieden van een fontein op de binnenplaats. Wij hopen dat ieder lid dit sym pathieke doel, een daad van burger zin, naar vermogen zal steunen. Wij wachten gaarne onderstaand inteekenbiljet, dat, zoo 't voor 1 Februari niet is terug ontvangen, zal worden afgehaald. Namens «Waahvijks Belang» J. TIMMERMANS PHzn., Voorz. JAN TIELEN, Secretaris. Wij willen dit verzoek der ver eeniging gaarne ondersteunen. Wel hebben eenige particulieren en in stellingen reeds een bewijs van be langstelling gegeven in ons nieuwe monumentale raadhuis, maar van de burgerij als zoodanig kwam tot dusverre nog geen uiting. Hiervoor wordt thans een mooie gelegenheid geboden en wij zouden gaarne zien dat alle leden, door een groote of kleinere bijdrage een bewijs gaven van medeleven en burgerzin. 't Gaat hier om een geschenk aan degemeente, niet aan personen, maar aan de gemeenschap van Waalwijk, een monument dat lang na ons zal spreken hoe de vereeniging Waal- wijks Belang, als we 't zoo mogen uitdrukken, als vertegenwoordigster der burgerij van Waalwijk, mede leefde met dit groot gebeuren, de stichting van 't monumentale raad huis het middelpunt van het leven I en streven onzer nijvere gemeente. Daarvoor moet elk rechtgeaard Waalwijker zijn offertje, 't zij groot of klein, overhebben, daarbij alle bijoverwegingen ter zijde stellen, waar het hier gaat over een geschenk aan de gemeente Waalwijk. Wij hopen dus dat de inschrij- 1 vingen flink en vlot zullen binnen komen voor dit mooie doel. Examen. De heer P. Vrinte alhier slaagde aan de Hoogeschool voor Sociale en Economische Wetenschappen te Tilburg voor 't examen Boekhouden en Handelsrekenen. Gemeenteheg rooiing. De begrooting 1934 der gemeente Waalwijk is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Januari—concert Liedertafel Oefening en Vermaak Het 2e winterconcert der lieder tafel «Oefening en Vermaak» zal dit jaar plaats hebben Maandag 29 Jan. e.k. Als solist is door het bestuur geëngageerd de heer Joh. Lammen, baszanger, Amsterdam. F. Possier. De heer F. Passier, voorzitter der B. K. Werklieden vereeniging alhier, zal in Mei a.s. den pensioengerech tigden leeftijd bereiken en dan zijn functie als vrijgestelde van den R.K. Fabrieksarbeidersbond afd. Leder bewerkers neerleggen. De heer Passier, die vanaf de oprichting van den bond een der voormannen was, heeft veel gedaan in het belang der arbeiders. In de kringen der schoenindustrie was hij zeer gezien. Na zijn werkzaam leven als vrijgestelde is de rust, die hij thans te genieten krijgt, wel verdiend. Postauond. Wij behoeven hier niet meer te zeggen dat de »Postavond« van j.l. Zaterdag op klinkende wijze geslaagd is. Als er een avond gegeven wordt waarvan men altijd reeds bij voor baat kan zeggen dat het een succes wordt, dan is het wel deze. Jaar na jaar blijft de belangstelling er voor toenemen en nu was reeds daags tevoren de heele zaal uitver kocht, ondanks het feit dat men alle ruimte zoo effectief mogelijk had gebruikt. Het mooie doel waar voor de avonden worden opgezet zal dan ook weer een aardige recette te incasseeren hebben gehad en dat is de hoofdzaak. Het succes was niet alleen van financieelen aard, ook de uitvoering zelve heeft gegeven wat er van verlangd werd een bonte mengeling van voordrachtskunst, waarin het humoristische de hoofdschotel vormde. Niet in het minst is dit succes te danken aan de veteranen van »Ons Huis« die ook aan dezen avond weer hun medewerking gaven. Zij openden 't programma meteen circus-voorstelling, waarin het er zoo kluchtig toeging, dat 't publiek af en toe niet tot bedaren was te brengen. De oud-gymnasten moeten wel buitengewoon vindingrijk zijn om een dergelijke vroolijke ver— tooning, met een mengeling van oude, maar altijd weer goede moppen en nieuwe humoristische vondsten, op touw te zetten. Heel origineel was b.v. de »Zesdaagsche« met de bepaald geestige loudspeaker aankondigingen. En tusschen dat alles door bewezen de heeren ook dat zij de oude gymnastische kunsten nog niet verleerd zijn. Een hunner, de 58 gepasseerd, was op dit punt niet de minste. Voor het verdere deel van het pi ogramma zorgde de fam. Hofmann die een keur van voordrachten en refreinliedjes ten gehoore brachten. George Hofmann was een gezellig conferencier. Het succes van den avond is zeker niet in het minst aan het ensemble Hofmann te danken, dat allen gaarne in Waal wijk terugzien. Een gezellig bal, met goede muziek volgde tot slot. Bij het begin van den avond heeft de heer de Bouw, namens de afd. Waalwijk van het P. T. T.—fonds de aanwezigen verwelkomd. In het bijzonder stelde hij prijs op de aanwezigheid van den burgemeester en van de heeren Pitlo en Tepper van het kinderfonds. De heer de Bouw heeft voorts de veteranen van »Ons Huis« na hun optreden meibloemen gehuldigd en hen dank gebracht voor de medewerking die zij telken jare verleenen. Na de Finale voerde nog 't woord de heer Tepper uit Emmen van het P. T. T.—fonds, die er op wees dat de Waalwijksche postavond thans zijn eerste lustrum viert. Hij bracht dank aan de Waal wijksche afdeeling van het fonds en aan het publiek voor den steun die zij aan het goede doel geven. Gouden bruiloft. Vrijdagavond 8 uur algemeene vergadering waarbij degeheele buurt wordt uitgenoodigd in café Wingels, ter bespreking van de gouden bruiloft van Verschure—Ammers- dorffer. Vergadering van Caféhouders. Naar wij vernemen heeft het hoofd bestuur van den Ned. R.K. Bond van Café-, Hotel- en Restaurant houders en Slijters de caféhouders en slijters van Waalwijk uitgenoodigd tot een vergadering op Vrijdag 19 Januari a.s. in de zaal van Hotel de Twee Kolommen. Bal Kruisbooggezelschap »Nooit Gedacht.» Door bovengenoemd gezelschap zal a.s. Zaterdagavond in het Café van de Wed. J. van Helvoirt, Put straat alhier ter gelegenheid van haar 20- jarig bestaan, hetgeen vorig jaar door bizondere omstandigheden niet heeft kunnen plaats hebben, een bal worden gegeven voor Eere leden, Donateurs, leden en geïntro duceerde. Voor prima muziek is zorg ge dragen terwijl er door een bekend Humorist nog een enkel nummertje zal ten beste] worden gegeven. Een gezelligen avond staat hier de deelnemers te wachten, daar alles tot in de puntjes verzorgd zal zijn. Spaaruereeniging O. O. G. Hare traditie getrouw hield boven genoemde vereeniging Maandag avond haar jaarlijkschen feestavond in de prachtig versierde zaal van den heer Ant. van der Pluijm, alwaar de vereeniging gevestigd is. Vanwege de tijdsomstandigheden, was dit jaar het feest door het be stuur eenigszins ingekrompen en waren er o.a. geen prijzen voor de dames met de tombola te verdienen, maar toch trotseerde de leden en hunne dames Maandagavond de regen en wind om met een op gewekte stemming nog juist op tijd aanwezig te zijn toen de feestavond door den voorzitter met een woord van welkom geopend werd en hij de leiding van dezen avond overdroeg aan den heer J. Princen, aan wien dit werk zeer goed was toevertrouwd. Wat de heer Princen van dezen avond gemaakt heeft was gewoon „af". Met medewerking van alle leden en verschil ende dames kreeg hij een zeer mooi programma met zangen voordracht. Vooral de nieuwe potpourri van „Thijs" deed bij elk couplet de zaal schudden van het lachen: Ter afwisseling vergaste de heer J. Princen het gezelschap nu en dan eens op de hem eigen wijze met muziek of zang öf hij vertelde het gezelschap iets uit zijn „overladen" moppentrommel. Vooral met zijn verschillende levensliedjes, door hem op schitterende voorgedragen, had hij een enorm succes Hetgeen door den hospes van dezen avond, den heer Antoon van der Pluijm geboden werd, vooral het keurig verzorgde diner, droeg bij tot versterking van den eenmaal gevestigden naam van dit verblijf. O. O. G. kan met groot genoegen op dezen avond terug zien. HET THEATER MET DE BESTE FILMS. van nieuwe leden is het onmogelijk bracht. Vanaf V89JDAG a s. in de schitterende Metro-film Centrale H.L.S. L.l. Maandag werd te Tilburg door het Dag Bestuur der Centrale H.L.S. eene vergadering gehouden. Op deze vergadering werd gezien de adviezen der groepscommissie besloten dat de leden der Centrale H.L.S. (groepen schoenfabrikanten, drijfriemenfabrikanten, iederfabri- kanten, lederimporteurs en agenten in leder, lederhandelaren, en impor teurs van en agenten in schoenen vanaf 17 Januari 1934 hetzij direct, hetzij indirect daden van koophandel inzake leder slechts mogen verrichten met lederverbrui kers en lederhandelaren (bedoek worden hiermee de bovengenoemde bedrijven) die lid zijn van de Cen trale H.L.S. Zij die nog leveringsof koop contracten hebben loopen, moeten hiervan vóór 20 Januari kennis geven aan het secretariaat. Overtreding of niet naleving van dit bindend besluit kan gestraft worden met een boete van f5000 en verlies van 't lidmaatschap. Dit bindend besluit wordt direct aan 't oordeel van het algemeen bestuur onderworpen, terwijl het Dag. Bestuur in bijzondere gevallen dispensatie van de verplichtingen door dit bindend besluit opgelegc kan verleenen. Door het Dag. Bestuur is in de vergadering van 9 Januari 1934 be sloten de Firma's welke meerdere takken van bedrijf uitoefenen in a die Groepen van de Centrale moeten worden ingedeeld waartoe de ver schillende takken van hun bedrij aanleiding geven. De consequentie hiervan is dat bijv. een Lederhandelaar welke tevens Schoenfabrikant is, in beide groepen moet worden ingedeeld voor .beide groepen inschrijfgek betaalt, evenals zulks geldt voor Schoenwinkeliers welke tegel ijk er t ij c een Schoenmakerij exploiteeren. Diegenen welke in die termen vallen kunnen alsnog tegen oor spronkelijk inschrijfgeld tot die Groepen toetreden. Daaruit voortvloeiende onbillijk heden zullen later worden onder zocht en eventueele rectiFicaties aan gebracht. De Administrateur van de Centrale maakt er nog eens opmerkzaam op dat het dringend noodzakelijk is om bij remises het juiste Gironummer te vermelden 220598 Penningmeester Centrale H.L.S. Amsterdam. alle aanvragen onmiddellijk af te landelen. De berichten dat men als id is aangenomen zullen dus eenige vertraging ondervinden, hetgeen men gelieve te excuseeren. In de vergadering van de Groep .ederhandelaren, gehouden 10 Jan. 934 te 's Gravenhage, werd besloten deze groep te verdeelen in twee ondergroepen n.l. a. Zuiver Grossiers zoogenaamde gesloten zaken b. Grossiers—Uitsnijders, met en zonder reparatie-inrichting enz. Voor den duur van ongeveer 2 maanden werd voor Groep A een Ondergroeps—Commissie benoemd jestaande uit de heeren: i. J. Messelink, Kerkallee 43, Velp. G. Plaat, Zwanestraat 4, Groningen. M. T. Levisson (Fa. Alex de Haas), Stille Veerkade 3, 's Gravenhage. H. J. Ohraan (Fa. Schuurman Klinkert), Brouwerstr. 33, Meppel. II. v. Dam, Roode Weeshuisstr. 14, Groningen. Fa. Gebr. Daniels, K. Hezelstraat 40, Nijmegen. E. lïanckx, Begijnengang 19, Venlo. en voor Groep B bestaande uit de heeren A. H. Scherff, Gerard Douplein 15, Amsterdam. D. J. Nicolai, 2e v. Swindenstr. 30, Amsterdam Th. Wilms Floet, Breestraat 158, Beverwijk. W. J. v. d. Kerke. Boven Nicuw- straat 31, Kampen. J. A. A. G. Winckers, Bourgogne straat 56, Maastricht. A. v. Roosendaal, Ged. Botersloot 29, Botterdam. C. C. van Oeveren, Crispijnlaan 38, Botterdam. Tot vertegenwoordigers in het Algemeen Bestuur voor de Groep Lederhandelaren werden aangewezen de heeren G. J. Messelink en G. Plaat, en tot plaatsvervangende leden de heeren M.T. Levisson en II. J. Ohman. Nader zal worden overwogen hoe ook Groep B in het Algemeen Bestuur kan worden vertegenwoordigd. Het is ons gebleken dat verschi van opvatting bestaat omtrent de artikelen welke volgens Tabel A bedoeld in Art.- 6 van de Omzet- belastingwet vallen onder Post 27 Wij maken er U opmerkzaam op dat een der Lederwarenfabrikanten van den heer Inspecteur der Invoer rechten en Accijnzen te Amsterdam in dato 3 Januari j.l. No. 1/272 een schrijven ontving waarin't volgende voorkomt »In antwoord op Uw schrijven d.d. 27 December 1933 aan Zijne Excell. den Minister van Financien deel ik U namens den Minister mede dat boodschappentasschen, met o zonder treksluiting, vervaardigd uit stof, leder of kunstleder, zijn aan te merken als «damestasschen». ge noemd in post 27 van de bij art. 6 van de Omzetbelastingswet bedoelde tabel A.» Het berekenen van slechts 4 pCt Omzetbelasting inplaats van lÜpCt kan groote moeilijkheden opleveren en aanleiding zijn dat deze belaslin wordt nagevorderd. Mocht een on juiste berekening hebben plaats ge vonden, dan achten wij't gewenscht dat U hiervan Uw afnemers mede deeling doet. De groepscommissie Lederwaren heeft ons verzocht aan 't Ministerie van Financiën te verzoeken een algemeene regeling te treffen om vast te stellen welke artikelen onder de Weeldebelasting vallen. Tevens wordt erop gewezen dat de mogelijkheid bestaat op grond van Art. 19 van de Omzetbelastingwet bij den Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen een aanvraag in te dienen voor vrijdom van Omzet belasting en compensatoire invoer rechten voor grondstoffen en hulp stoffen benoodigd voor het fabrieks bod rijf. Uit informaties van eenige Leder warenfabrikanten is gebleken dat de De opbrengst van deze Kerst collecte bedroeg voor het R.D.B.— "heater f53.72. Kerstspel. In hel patronaatsgebouw der St. Clemensparochie voerde de aldaar gevestigde afdeeling van »De Jonge Werkman» Zondagavond een Kerst- spel op. De zaal was goed bezet. Gezien de zeer korten tijd van voorbereiding hebben we alle waardeering voorde wijze waarop de J. W.'ers dit kerst spel hebben uitgebeeld, dat naar wij vernamen geheel door eigen krachten in de afdeeling is in elkaar gezet. Vooral de WelEerw. Heer kapelaan Allard, de toegewijde leider dezer J. W.'ers heeft zich voor dit spel lijzonder verdienstelijk gemaakt. Het doel dezer opvoering, nl. om den J. W.'ers meer ontwikkeling te jezorgen door beoefening van zang, muziek en voordracht en het publiek een stichtende ontspanning te bieden verdient zeer zeker aller waardeering. Kleine foutjes bij een dergelijke eerste opvoering van eigen werk, worden dan ook gaarne over het hoofd gezien bij zulk een loffelijk pogen. Deze welgeslaagde intieme feestavond heeft zeer zeker de be langstelling en waardeering van ouders en andere aanwezigen voor het werk der J. W.'ers nog verhoogd. Behalve het Kerstspel werd nog een lilmvertooning gegeven over de lotgevallen van Robinson Crusoë, waarbij de voorzitter der J. W.-ers, de heer M. van Leent een duidelijke explicatie gaf. Deze Filmvertooning viel bij alle aanwezigen zeer in den smaak. Met een opwekkend woord van den Eerw. adviseur werd deze goedge slaagde feestavond besloten. Feest verg ader ihg Bon wva kpa troons In de Luxor—Bioscoop hebben de bouwvakpatroons, aangesloten bij de «Samenwerkende Bouwvak patroons—vereenigingen». gistermid dag een feestvergadering gehouden. Een groot aantal leden uit alle plaatsen der Langstraat was aan wezig toen de voorzitter der veree niging, de heer W. v. d. Mammen, het openingswoord sprak. Hij verwelkomde allen, en in het bijzonder den heer Chr. v. Liempt, voorzitter der R,K. Middenstands- vereeniging, die aanwezig was om een rede te houden, den heer van Huiten, gemeente—bouwkundige, en de heer Panhuyzen uit Tilburg, die een Filmvoorstelling zou geven,. Spr. wees vervolgens op het doel dezer bijeenkomst. Het bestuur vond het nuttig en wenschelijk alle leden eens bij elkaar te zien, en daarom wilde het eens een zeer attractief programma samen stellen. Het be stuur is daarin, naar spr. meende ta mogen zeggen, geslaagd, want op deze feestvergadering zal het nuttige met hetaaugenamevereenigd worden. De voorzitter sprak den wensch uit dat deze bijeenkomst ertoe moge medewerken het doel der combinatie te bevorderen n.l. de gezonde ver standhouding tusschen de collega's onderling en het streven naar ver betering der welvaart in de bedrijven. Spr. bracht dank aan de Firma's, die aan het welslagen van dezen avond hebben willen iliedewerken door op een of andere wijze hunne bijdrage ,e geven, nl. de heer van Berkel, die de zaal gratis beschik baar stelde; de fa. Panhuyzen te Tilburg, die belangeloos een bedrijfs- Film ter beschikking stelde; de fa. S. Weening Co. te Amsterdam, die voor souvenirs zorgdede tabaks fabriek Douwe Egberts, die de heeren op een pijpje heeren baai vergastte in samenwerking met de fa. de Rooij Bourgonjede fa. Oerlemans te Capelle, de ENCI cementfabrieken te Amsterdan, de Creodak te Am steraam en de Firma's Mortier en C. Marks alhier. De voorzitter bracht vervolgens het jaarverslag uit, waarin werd ge memoreerd hetgeen de samerwer- king in het tweede deel van 1932 bereikt heeft. In het afgeloopen jaar heeft de commissie geen be langrijke opdrachten gehad, doch betaling van de Omzet- en Weelde- er was nog voldoende werk om het belasting door fabrieksbedrijven, die bereikte te handhaven, Spr. bracht aan wederverkoopers leveren, alleen dank aan zijn medeleden dei- kan plaats vinden door plakken van commisste voor de ondervonden zegels. Deze zegels zijn ook op ere- samenwerking. Hij eindigde zijn diet verkrijgbaar voor het geval dat verslag met de hoop uit te spreken er tenminste f500 in heele vellen dat het werk der commissie zijn nut zal mogen hebben. De heer Chr. v. Liempt, kreeg vervolgens het woord voor het uit spreken van een propagandistische rede. Een der redenen waarom spr. het verzoek om hier te spreken benoodigd worden. Nadere gegevens hieromtrent zijn in de dagbladen gepubliceerd. Kerstcollecte Bio Vacantieoord. Blijkens een opgave van de Stichting Bio-Vacantieoord, heeft de heeft aangenomen, is het feit dat de collecte, die met de Kerstdagen in middenstanders in de tegenwoordi- de Nederlandsche Bioscopen, ten gen tijd meer zelfbewustzijn moeten bate van het Bio Vacantieoord werd toonen, en op vergaderingen gerust In verband met den enormen toeloop gehouden, totaal f49045,02 opge- voor hun meening moeten uitkomen. No. 1">. Woensdag 17 Jan. 1934. 57e Jig. TWEEDE BLAD. Waalwijk, 17 Januari 1934.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5