Ondertrouw brieven en -kaarten mi lieten. L. W. J. C. Christ, Het BESTE adres voor is belastingen, zooals de omzetbela ding, gegevens zullen opleveren, welke zullen worden dienstbaar gemaakt aan de controle van de aangiften van inkomsten en vermogens belasting. Deze controle kan voor hen, die in het verleden onjuiste aangiften hebben gedaan, en de gelegenheid tot vrijwillige verbetering laten voorbijgaan, ernstige gevolgen hebben, zooals viervoudige ver— hooging van het te weinig betaalde en de kans op strafvervolging. Van allen, die in het verleden onjuiste aangiften mochten hebben gedaan en hun fout voor 1 Maart 1934' herstellen door van de ont duiking mededeeling te doen aan den inspecteur, zal niet meer worden gevorderd, dan de enkelvoudige belasting over het belastingjaar of de belastingjaren, waarvoor de aangifte onjuist is geweest. Daarbij zal niet verder worden teruggegaan dan lol het belastingjaar 1931—1932. Deze tegemoetkoming wordt ook toegepast wanneer de inspecteur de fraude reeds op het spoor mocht zijn gekomen. Op deze gunstige regeling kunnen geen aanspraak maken diegenen, tegen wie reeds een navordering van belastingen loopende is, te wiens aanzien het O.M. reeds van de fraude is verwittigd, of hij die zijn betrekking tot den fiscus vóór 1 Maart nog niet geheel in het reine heeft gebracht. Voorts zal gelegenheid worden gegeven zoo noodig de achterstallige belasting op langeren termijn aan te zuiveren. Automaten Wet. De Tel. puDliceert enkele bepalin gen van het voorontwerp der .ver koopsautomaten.wet". Volgens deze bepalingen mag verkoop door middel van automaten slechts plaats hebben indien de automaat bij een winkel behoort. Van belang zijn vooral de volgende artikelen Het is verboden door middel van verkoop automaat andere voorwerpen of stofLn aan 't publiek te verkoopen dan zoodanige, als in den winkel, waarbij de automaat behoort, aan het publiek in het klein plegen verkocht te worden. Het is verboden een verkoop auto maat bij te vullen gedurende den tijd, nat de winkel, waarbij hij behoort, ingevolge de bepalingen der Winkel- sluitingswet of van eene krachtens die wet geldende verordening voor het publiek gesloten moet zijn. Straf voor de Vara. De Vara mag Zaterdag in 't geheel niet uitzenden, daar zij op den dag van de executie van v. d. Lubbe na omroeping van 't bericht, vijf minu- ten gepauseerd heeft. Die was afzijdig van 't programma, waarvan het voorge schreven overleg niet was gepleegd. dood en ruim tien duizend gewond. Geholpen door de ongedeerd ge bleven bewoners, staat de politie overal de gewonden bij. Moeders zoeken onder de puinhoopen haar verdwenen kinderen. De ziekenhuizen zijn overvol. De gewonden liggen zij aan zij. In alle ziekenzalen weerklin ken hartverscheurende kreten van gewonden en stervenden In het district Monghyr bij Bengalen zouden tengevolge van de aardbeving alleen reeds honderden menschen zijn gedood. Volgens nog niet bevestigde berichten is de stad Monghyr zelf, welke 30 000 inwoners telt. geheel met den grond gelijk gemaakt Men ge looft, dat zich onder de dooden ook verscheidene Europeanen bevinden. Zwaar geteisterd is vooral het noordelijk "deel van de provincie Bihar. Drie vliegers, die over het geteisterde gebied zijn gevlogen, be richten dat verscheiden steden in Noord Bihar geheel in puin liggen. De slraten zijn met lijken bezaaid Bovendien wordt Bihar thans ook nog geteisterd door zware overstroo mingen. Gebouwen, spoordijken en bruggen zijn door het water meege sleurd. In verscheiden steden verloonen zich groote spleten in den bodem, waardoor het water naar boven golft AGENDA. WAALWIJK. Emmers en Petronella J. de Man. Adrianus G. M. z.v. Wilhelmus Vugts en J. C. Maas. Petrus M. C. J. z.v. Antonius H. van Weze 1 en H. J. J. Timmers. Gerdina A. d.v. Antonius M. Laros en A. M. Verreyt. Adria nus M. W. z.v. Lambertus M. J. de Vries en Francisca M. van de Water. Huwelijken: Ludovicus J. van Hi 1st 31 jaar en Henrica M. Couwenberg 26 jaar. Michael de Benis 29 jaar en Gerdina C. van Corstanje 24 jaar. Overleden: Geen. SPORT. DE VOETBALCOMPETITIE. Een lastige opgaaf voor Longa. Willem II 'tegen N.A.C. Een nieuwe nederlaag voor N.O.A.D.1 Belangrijke strijd in Den Bosch: Wilhelmina W.S.C. De leiders zullen wel weer winnen. De race tusschen Willem II en Longa wordt steeds spannender. Morgen maakt «Ie oudste club een mooie kans om haar voorsprong weer iets te vergrooten, want Longa moet een bezoek gaan brengen aan het mijnwerkersland en dat pleegt men niet met een gerust hart te doen. Bleijcrheide is in eigen huis moeilijk te verslaan. Minder vreezen we voor de rood-wit-blauwen, die in NAC een niet al te sterken tegenstander hebben. XOAD gaat bij PSV op bezoek en heeft daar weinig anders te wachten dan een nieuwe nederlaag. Het gedrang in den staart van 2B be reikt morgen een hoogtepunt, want Wil helmina en WSC zullen elkaar in Den Zaterdag 77, uur. Athletiekuitvoe- ring S.S.S. Concertzaal I v. Daelen. zen kamp verliest, is er met VOS het Zaterdag, Zondagen Maandag R.D.B.- *'[an f.oe- In Waalwijk wist Wil- Thenter»7iin Ho'ste kans» i u na. ,eLwinncn- En nu? Het ligt vol- 1 neater, »Z.ijn laa.sie Kans». komen in het onzekere. Dat VOS zich Zaterdagen Zondag Luxor Bioscoop, 700 hard zal weren, dat Roermond er de »I)e heeren van Maxim». hoïden heTe^op. d^rd^VenloschVploTg Zaterdag 8xl2 U. repetitie voor allen nog onderaan blijft. Tegelen wint thuis Liedertafel «Oefening en Vermaak». 1 yry zeker van TAC en Helmondde Valk is een ontmoeting, waar weinig beteeke- Zondag 12 uur repetitie voor allen nis aan te hechten is. Liedertafel «Oefening en Vermaak». Het programma luidt: Zondag 12 uur. Repetitie Lieder- j Tilburg: Willem II—N.A.C. lafel „Tot Bloei der Toonkunst". i Bleijcrheide: Rleijerheidê—LONGA Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, SS?! ^ZgPndhovcn. Quemade de Duivel; Fantoflel2e klasse A: parade. I Breda: BredaRBC. Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. GEMENGD NIEUWS. Schip voor Texel vergaan. De opvarende verdronken. Woensdagavond is op de Eier- landsche gronden voor Texel het Engelsche sioomschip .Oakland" aan den grond geloopen. Het schip gaf voortdurend S O.S. seinen. Op dat bericht heeft de kustwacht zich met Ttxel in verbinding gesteld met de vraag, of de „Dorus Rijkers" zee zou kiezen Toen is afgesproken het eerst eens met een eigen vaartuig van Texel uit te probeeren. Het vaar tuig is ter hoogte van het schip ge komen, maar de mannen wilden de boot riog niet verlaten; zij geloofden 1 H. van der Horst van Rotterdam. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Van 12—19 Jan. 1934. Geboren Hubertus F. A. M. en Antonius J. z.v. A. J. Verstijnen-Mulders. Cor nelia J. M. d.v. W. G. E. van Dijk- Maas. Rombout M. z.v. J. A. van Wijlen-v. Drongelen. Theresia W. M. d.v. Th. M. van Loon-Bruurmyn. Wilhelmus J. z.v. G. A. F. van Assen- Hoevenaars. Anna M. en Petrus F. R. d. en z. v. G. van NooTt-Rutten. Louise A. d.v. W. Chr. Klerkx-Wüb- ben. Overleden: F. Verschuren echtg. van Ja. D. W. de Greeff oud 67 jaar. J. van Hui ten wedn. van Ca. C. Klerx, oud 80 j. Chr. de Peffer wedn. van Aa. Beste ren oud 84 jaar. Ja. Pullens wed. van J. A. v. d. Mee 72 jaar. Huwelijksaangiften M. M. Leijtens 27 jaar en Ma. A. J. Mutsaerts 26 jaaT, beiden alhier. Huwelijken: J. Siegenthaler 23 jaar en Aa. Leij tens 23 jaar beiden alhier. Ingekomen A. H. Vrensen van Vught. W. Jonk van Leiden. A. Budde van Dongen. P. Odrozek van Tilburg. Ja. D. niet, dat de toestand zoo ernstig was, doch de kustwacht zag het somberder in. Om 10 uur is de „Brandaris" daarop vertrokken en ook deze boot gelokte het bij het stoomschip te komen. Zij kwam langszij, doch weder om zeide de bemanning, dat zij niet van boord wilde. Daar er weinig water stond, besloot de gezagvoerder van de „Brandaris" den dag af te wachten. Zij gingen voor anker. Doch, toen de morgen aanbrak, was tot .verbazing van de redders het stoomschip geheel leeg. De mannen hadden in een eigen boot zee gekozen. Zij waren blijkbaar angstig geworden voor den wilden storm, die de golven hoog opdreef Morgen is daarom order gegeven, dat de „Brandaris" en de „Dorus Rijkers* samen naar de boot zouden gaan zoeken. Men heeft op de Vlielandsche zandplaten de lijken van 9 leden der bemanning gevonden. Vermoedelijk waren er 10 a 12 opvarenden. Het schip is in den nacht lek geslagen. De aardbeving in Britsch-Indië. Vertrokken Wa. v. d. Wiel naar Vlijmen. A. A. Krausse naar Oirschot. A. H. v. Hilst en gezin naar Drunen. G. Ven- nink en echtg. naar Sprang-Capelle. Wa. P. Verhoeven naar Amsterdam. B. Stevens naar Haarlem. Ca. de Jonge naar Tilburg. Ja. A. de Fol ter naar Tilburg. L. P. E. v. d. Par naar Loon-op-Zand. 10.000 dooden en ruim 10 000 gewonden. Volgens de jongste schatting werden tijdens de aarbeving in Britsch Indië Pieter z.v. Martinus de Nijs en C. J. KAATSHEUVEL. Van 1 t.m. 15 Jan. 1934. Geboren: Wilhelmina J. J. d.v. Martinus van der Schoor en A. M. Snoeren. Tho mas W. H. z.v. Wilhelmus C. Sins en C. H. Gommers. Godefridus H. A. M. z.v. Laurentius Joosen en Maria de Gouw. Willebrördus A. z.v. Anto nius P. Vermeulen en C.C. van Don gen. Adrianus M. z.v. Cornelis J. Broeders en M. F. van Dooren. Jo hanna A. d.v. Christianus J. Verhoe ven en C. M. Broek. Anna G. G. d.v. Christianus P. van der Velden en F. M. Molenschot. Petrus A. z.v. Jo hannes J. van Broekhoven en H. Leer- makers. Petronella H. C. d.v. Hen- ricus G. Donders en C. M. Goverde. ongeveer tienduizend personen ge- van Riel. Hendrik L. z.v. Hendrikus Breda: De BaronieVlissingen Bergen op Zoom: Dosko—Hero. Axel: Axel—TSC. 2e klasse B VBosch Wilhelmina—WSC. Venlo: VOSRoermond. Tegelen: Tegelen—TAC. Helmond: HelmondDe Valk. KATHOLIEK VOETBAL. V. C. B. Een derde klasse in Brabantl In de Zaterdag te Den Bosch gehou den bestuursvergadering van den I.V.C.B. werd o.m. besloten aan de Federatie toe stemming te vragen, tot het inrichten van een derde klas, die voorloopig alleen in Brabant zal worden gevormd,'uit de hui dige 2e klassors. Do promotieklasse wordt dan 2e klas. De omvang van de R.K. Voetbal- organisaties in elftallen. Blijkens de gegevens die het secreta riaat der Federatie van de aangesloten bonden ontving, was het aantal elftallen per 1 Januari 1934: Breda 144,, Limburg 260, Utrecht 292, Den Bosch 328. Haar lem 469, I.V.C.B. 208. Totaal 1701 elf- lallen, alleen senioren boven de 17 jaar- De juni orescompetities zijn niet meege rekend. De cjjfers toonen een grooten groei van het aantal elftallen. De competitie. HEC krijgt morgen bezoek van OSS en als de Waahvjjkers onderdaad hun de pressie te boven zijn waarop de wed strijd in Loon op Zand al wees dan blijven de punten thuis. DES gaat op bezoek hij Sf. Miehiels Gestel en zal het daar nog niet zoo gemakkelijk hebben. De leiders zullen wel weer winnen. Het.orogramma is: HEC—Oss; Uno Animo—KJW: SVD-- Oranje Wit; St. Mich. Gestel—DES. W. S. C. WILHELMINA—W.S.C. Wordt de regen geen spelbreker, dan is hel morgen voor WSC een zeer belang rijke dag. De wedstrijd WilhelminaWSC die op het program staat, is immers van doorslaande beteekenis, daar de verliezer dezer ontmoeting voorloopig de beste kansen maakt op het bezetten der onder ste plaats. Wel is deze thans nog gereser veerd voor het Venlosche VOS, doch ge zien het programma dat deze club nog heeft af te werken slechts 5 thuiswed strijden magen wc verwachten, dat zjj zeker nog meerdere punten zal binnen- slcepen. Daarom dreigt er zoowel voor Wilhel mina als voor WSC direct gevaar en het is dus duideljjk, dat de ontmoeting tus schen deze beide clubs een groote op heldering kan brengen. WSC moet dezen wedstrjjd beslist tot een goed einde bren gen, anders ziet de toekomst er zeer don ker uit. Slagen de zwarthemden er inder daad in dezen kamp te winnen, dan plaatsen zij zich weer boven Wilhelmina öp hetzelfde niveau als VW. Of er ook kans is op een zege? Kans is er zeker, maar we weten maar al te goed hoe raar het er in dergelijke wedstrijden waar de zenuwen veelal een groote rol spelen, kan toegaan. Meestal is de uit slag dan „een dubbeltje op den kant". Zeker heeft Wilhelmina den wedstrjjd te Waalwijk gewonnen, maar dat zegt nog slechts weinig. Het krachtsverschil tus schen beide elftallen is niet groot, en daarom kan de ontmoeting des te span nender zijn. Wat wij wel weten is. dat morgen het voornaamste wapen zal zijn: de geest drift. Deze factor heeft WSC al dikwijls tot groote dingen in staat gesteld, vooral in wedstrijden zooals er nu een te wach ten staat. Dan moet overrompelend, be geesterd spel tot succes leiden. Dit die nen de WSC-ers te overwegen voor zij den wedstrijd in het Bossche Sportpark aanvangen. Zij moeten het veld betreden met den vasten, onbuigzamen wil om de overwinning het koste wat het kost uit het vuur te sleepen. Is de WSC- ploeg inderdaad met dezen geest bezield, dan zien wjj den grooten kamp niet be vreesd tegemoet. Wij verwachten dat weer vele Waal- wijksche supporters den wedstrijd zullen gaan bijwonen, om de zwarthemden aan te moedigen. WSC 3 speelt om 2 uur thuis tegen Baardwijk 2 en WSC 4 om 12 uur tegen Kaafshcuvelsche Bovs 3. R.K.V.V. H.E.C. Voor Zondag a.s. is voor HEC 1 een zeer belangrijke wedstrijd vastgesteld. Dan komt n.l. OSS op bezoek. Dat dit een der sterkste clubs uit dez afdeeling is moge blijken uit onderstaand standen- liistje van de 3 bovenste vereenigingen. Wil HEC haar prachtige plaats op deze standenlijst blijven innemen, dan is het beslist noodig dat Zondag gewonnen wordt. Destijds in Oss werd het een 3-2 overwinning voor HEC. Geen enkele ver- eeniging is het nadien nog gelukt OSS iit eigen huis een nederlaag toe te brengen. OSS speelde op 7 Januari tegen SVD in Den Bosch gelijk met 11, wal als 'n keurige prestatie aangemerkt kan wor den. Hieruit blijkt dus. dat OSS over een gped spelend elftal beschikt, dat het iederen tegenstander danig lastig kan maken. Voeg hier nog bij dat OSS met de kamnioenskans voor oogen, een zeer geestdriftig spel zal spelen, zoodat HEC het dus zwaar te verantwoorden zal krij gen. Doch ook de HEC-ers weten wat er voor hen op het spel staat. Zooals we hierboven reeds schreven, moet HEC «.innen, wil zij hare kans op het kam pioenschap behouden. De HEC-ers aan te sporen zich met groot enthousiasme in den strijd te werpen zal wel overbodig zijn. Het is echter jammer voor HEC dat zij wegens ziekte van enkele spelers met 3 invallers in het veld zal moeten komen. Dit zal den strijd nog aanmerkelijk ver zwaren, maar met een flinke dosis goeden wil en een beetie geluk brengt HEC het heel ver. Dus HEC-ers. geeft u geheel, den geheelcn wedstrijd door en niet te gauw ontmoedigd worden bij een eventueelen achterstand. De wedstrijd wordt gespeeld op het HEC-terrein en zal aanvangen om 2 uur. Uit onderstaande standenlijst zal blij ken de spanning die omtrent de bove-n- ste plaats lieerscht. H. E. C. 11 6 3 2 15 27-19 S. V. D. 9 5 3 1 13 24-14 O. S. S. 7 3 3 1 9 21-15 Voor HEC 2 is een zeer lastige uitwed strijd vastgesteld, n.l. tegen DES 2a te Kaatsheuvel. Weliswaar won HEC op 7 Januari op eigen veld met 40, doch dit wil nog niet zeggen, dat HEC 2 het ge makkelijk zal winnen. DES zal natuur lijk wel op revanche belust zijn, zoodat we op een spannenden wedstrijd kunnen rekenen. Doch ook het 2e elftal zal zeer verzwakt den strijd moeten aanbinden. Daaraan is evenwel niets te doen, jon gens. Daarom niet ontmoedigd en speel met al het vuur, dat in U is. Mogelijk dat ge het nog tot een gelijk spel kunt bren gen. De wedstrijd wordt gespeeld te Kaatsheuvel. Vertrek vanaf de Markt om .1 uur. B. W. B. Zondag 21 Jan. gaan de lagere elftal len van BWB allen op reis. RWB 2 en BWB 3 spelen in Den Bosch resp. tegen DEVO '2 en DEVO 3. terwijl onze junio res tegen BW 6 in Den Bosch zullen trachten de heide puntjes mede naar huis te nemen, met de helft van den buit zijn we over het gehecle programma ech ter ook tevreden, om dat te bereiken zul len onze jongens aardig uit den hoek moeten komen. Vertrek kwart voor 11 per autobus. R.K.V.V. QUICK. QUICK—H.V.V. Als het weer a.s. Zondag geen spelbre ker is, staat er voor Quick 1 eon der be- 1 ir.grijkste wedstrijden van dit seizoen op eht programma, n.l. de R.K.V.V H.V.V. komt op bezoek. Deze vereeniging, die momenteel aan den kop staat, zal er al les opzetten om de 43 nederlaag, welke zij van Quick te slikken kreeg op haar terrein, in een overwinning om te zetten. Wij raden daarom de Quickers aan, er alles op te zetten om de nederlaag zoo klein mogelijk te doen zijn. Bedenkt, Quickers, wat er voor u ook op het spel staat. Dat elke speler zich geheel geve en er voor zorge, dat alles keurig verloopt. Ook het publiek raden wij aan zich niet met den scheidsrechter te bemoeien. Mocht de wedstrijd niet doorgaan, dan zullen wij dit Zondagmorgen vroeg be kend maken, namelijk bij P. van Iersel, Wed. Mertens en hij J. Moonen. Aanvang van den wedstrijd om 2 uur. Hier volgt nog de stand van de rang lijst op 7 Januari 1934. uw o r» WIELERSPORT. Zesdaagsche te Dortmund. De Zesdaagsche te Dortmund is ge wonnen door RroccardoGuimbretiere met 7 ronden voorsprong op no. 2 Schön- Tppen. César BogaertIgnat hieven maar 29 ronden achter. WAALWIJK. W.W.C. „De Zwaluwen". De Waalwij ksche Wielerclub „De Zwa luwen" zal Zondag a.s. een trainingsrit houden. Samenkomst om 11.45 uur bij het clubhuis G. Kroot. De Registers voor de Omzetbelasting zijn thans In voorraad. Waalwl|ksche Stoom drukkerij Antoon Tieten. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Stationchef. Naar wij vernemen is de heer C. Schotema, commies der Staats spoorwegen te Den Haag, benoemd tot Stationchef alhier, in opvolging van den heer Smitshuyzen. De nieuwe functionaris zal 1 Febr. in dienst komen. Esther de Boer-van Rijk. Zooals bekend zal onze groote tooneelspeelster, de ruim tachtigjarige mevr. Esther de Boer-van Rijk, die ter gelegenheid van haar zestigjarig tooneeljubileum een tournée door ons land maakt, op 5 Februari a.s. ook onze gemeente bezoeken en in »Musis Sacrum» optreden met haar ■jubileumstuk »Levensavond.» i De vereeniging Waalwyks Belang» heeft o.i. terecht gemeend dat deze zeer bijzondere gebeurtenis niet onopgemerkt mag voorbij gaan en op voorbeeld van andere plaatsen ook in onze gemeente bij deze gelegenheid een speciaal bewijs van waardeering en sympathie moet worden gegeven. Het bestuur van W. B. heeft het initiatief genomen tot vorming van een huldigingscomité, om alzoo te komen tot eene passende huldiging dezer groote artiste, ook in onze plaats. Vergadering Caféhouders. Op initiatief van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café-Restaurant houders en Slijters »St. Joseph» had gisteravond in de Twee Kolommen een vergadering plaats van ver gunninghouders en slijters. Als eerste spreker trad op de heer van Driel, directeur van het bonds- bureau der R.K. Middenstands vereeniging te 's Bosch, die een uit eenzetting gaf van het belang dat verhonden is aan aansluiting hij de Standsorganisatie. Vervolgens heeft de heer v. Dijk, voorzitter van den R K. Bond „St. Joseph" het belang der vakorganisatie behandeld Ook gaf spr. de aanwezigen een inzicht in de drankwet. In principe is besloten alhier een afdeeling van genoemden bond op te richten. In een vergadering a.s. Vrijdag in café v. Cromvoirt te houden zal daar over definitief beslist worden. Gouden bruiloft. Gistearenavond kwam de huurt hijeen tot bespreking van de gouden bruiloft van het echtpaar Jos. Ver schurenAmmerdorffer. Besloten werd het feest te vieren op Zaterdag 3 Februari a.s. Het buurtfeest zal gehouden worden in het pakhuis van de heeren Timmer mans aan de Haven, welke zaal voor die gelegenheid feestelijk wordt versierd. Verder zijn voor dezen avond voor verschillende attracties gezorgd. Pelikaan-comité. Naar wij elders lezen zal het Centraal Oranje—comité in onze gemeente het initiatief nemen tot oprichting van een Pelikaan—comité. Er is een vergadering belegd waarop de oprichtingsplannen besproken zullen worden, Drs. G. van Imbeeck. Van de hand van onzen plaats genoot Drs. Gérard van Imbeeck, verscheen in Hermeneus, Maandhla«i over de antieke Cultuur, een artikel over Grieksche vazen. Vechtpartij. Naar aanleiding van het Woensdag opgenomen bericht betreffende de vechtpartij aan de Haven, verzoekt men ons mede te deelen dat deze twist geenszins ontstond in café Leijtens De vechtenden hadden dit café al een tijdje verlaten en hebben op straat ruzie gekregen. Zij hadden daar ook geen „stevige borrel" ge dronken, doch een enkel glaasje hier. Dit café staat er dus geheel buiten. KAATSHEUVEL. Mgr. Völker. De toestand van onzen HoogEerw. Heer Pastoor Mgr. Völker is momen teel nog zeer ernstig. Gisteren gingen zelfs geruchten, dat hij stervende was. Uit informatie is ons gebleken, dat de toestand in ieder geval wijst op een snel einde. Soeur Antonina R.I.P. Gistermiddag tegen 4 uur overleed op het Klooster Bethelhem de Eerw. Zuster Antonina, in de wereld Mej. Catharina Nikkers, geboren te Leeuwen. Bijna 2jaar was Soeur Antonina als Hoofd der St. Theresia- school alhier werkzaam. De roep van haar kunde en tact was haar reeds naar Kaatsheuvel voorgegaan en haar werk heeft bewezen aan dezen roep te beantwoorden. In den korten tijd dat zij met de leiding van de Theresiaschool belast is geweest, heeft zij het onderwijs op groote wijze verbeterd en in goede banen geleid. Niet alleen 't gewone schoolonderwijs, doch ook het voortgezet-onderwijs met aanver wante vakken, had hare groote belangstelling, terwijl ze tijd en moeite ook huiten schooltijd offerde om leerlingen voor verder onderwijs klaar te maken. De Theresiaschool verliest in Soeur Antonina een groote kracht, die niet gemakkelijk zal worden ver vangen. De zuster was slechts 53 jaar oud. Waarschijnlijk geniet zij reeds in den schoonen hemel het loon, van haar opotferenden arbeid, aan de opvoeding der jeugd. Plechtige uitvaart. Hedenmorgen om 9 uur had de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van den heer H. Damen, die Dinsdagnamiddag op zoo ongeluk kige wijze tijdens zijn werkzaam heden voor de Gem. Lichtbedrijven in de Hoofdstraat kwam te vallen en eenige uren daarna zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleed. Begrijpelijk was er veel belang - stelling en het was het publiek aan te zien dat het begaan was met het droevig lot van de achterblijvende weduwe en de vijf jonge kinderen. De lijkwagen werd voorafgegaan door twee mooie bloemkransen, een van den bond van Overheids personeel St. Paulus en een van de Redactie van de Nieuwe Tilb. Courant, van welk blad de heer Damen reeds jaren lang de ijverige colporteur was. LocoBurgemeester v. d. Horst, Gem.—Secretaris M. A. v. d. Wee, de Directeur der Gem. Licht bedrijven I. Teunissen en nagenoeg het geheele personeel van Licht bedrijven en Gemeentewerken volgde de stoet. De plechtige H. Mis werd door den Z.Eerw. heer Swagemakers opgedragen. Hij ruste in vrede. AD VERTEN TlëN. GEBOREN: CHRIS en LOUIS zonen van JAN v. DELFT MARIAv DELFT-DeGraaff Waalwijk19 Jan. 193b. f 10 en meer p. week met ver koop van zeer mooi Geïllustreerd Weekblad met mooie premiën. Verkoopsprijs 10 ets. p nummer. Int. te bevragen Adm. „DE SPIL", Alkmaar. Notaris te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Alge- meenen Arme van Oudheusden op Dinsdag 30 Januari 1934 des avonds te 7 uur in het calé H. VAN HOORN te Elshout Voor den tijd van ÉÉN jaar 1. de perceelen welland in de Rukens kad. Gemeente Oudheusden Sectie A no 268 en 269, samen groot 1 42 50 H A laatste huurder Thomas Buys voor f231 per jaar. 2. een perceel welland op de Westakker kad Oudheus den Sectie A no. Ill groot 1.73.70 H. Alaatste huurder H. v. d. Broek te Waalwijk voor f 188 p. j. 3. kade en grlendland in de Westakker kad. Oudheus den Sectie A no 109 en 110, samen groot 44 60 Aren, laatste huurder P. v. d Griendt voor f 15.- p j. Betaling pachtpenningen Kerst, mis 1934. Borgstelling verplich tend 51326 j I0 liÏRSSG Stand van 7 Januari 193-1. Gesp Gew Got Vort Pt V—T 11 8 2 1 18 46—21 Quick 10 1 3 13 43—21 Roda 11 5 3 3 13 28—25 HEC 9 4 1 1 9 21—21 Vel oei las 7 1 0 3 8 21—21 DES 9 2 2 5 6 14—37 YIOS 8 1 1 r. 3 18—37 Wilhelmina 7 1 2 1521 R.K.S.B.C. DES. Uitslagen 1 Januari VVO 2—VJC 2 2—4 ESC 2—VVO 1 2—1 DVO 3—Bral). 2 1—0 Programma 21 Januari: VVO 2—ESC 2, 2 uur, H. Bergmans. Sporters 3VVO 1, half één, J. van Blndel. Brab 2V.TC 2, 1 uur, O van Overdl.ik. DVO 3 is vrij. Bijuerdiensle

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10