Hin Stoomdrohlierij fluim Iielen. - Telefoon 38. FABRIKANTEN EN HANDELAREN der Invoerrechten en Accijnzen. Van diens beslissing kan men weer in be roep gaan bij de Tariefcommissie. B ij zonde rc verpli chtin gen Op ieder fabrikant, groot- en klein handelaar die als zoodanig (dus voor zijn zaak) goederen heeft gekocht waarvoor door den verkooper omzet belasting moet zijn betaald, rust de verplichting om, indien hij niet bin nen 2 maanden na den dag der leve ring een overeenkomstig deze wet ge zegelde factuur heeft ontvangen, daar van binnen een week na afloop van genoemde termijn aangifte te doen bij den Inspecteur der Inv. en Acc. in wiens ambtskring hij gevestigd is. Deze verplichting geldt dus niet als men factuurs ontvangt over goederen die men als verbruiker gekocht heeft (dus niet om te bewerken of te ver handelen) want in dit geval is de leve rancier niet verplicht de factuur te zegelen. Fabrikanten die niet rechtstreeks aan verbruikers leveren, maar toch krachtens een bijzondere vergunning de belasting bij aanslag inplaats van met zegels kunnen voldoen, doen dus goed van deze vergunning op de fac tuur melding te maken of hun afne mers op andere wijze hiervan in ken nis te stellen, omdat deze anders zeer terecht aanmerkingen op de ongeze gelde factuurs maken. Over de verplichting tot inschrijving van de ingevolge deze wet uitgereikte en ontvangen factuurs hebben we in een vorig artikel reeds een en ander gezegd. Hieraan dienen we nog toe te voegen, dat ieder fabrikant, groot- en kleinhandelaar verplicht is van alle bescheiden die zijn boekhouding uit maken, met inbegrip van de in- en verkoopregisters en facturen volgens deze wet, inzage te verleenen aan de ambtenaren die voorzien zijn van een machtiging van den Inspecteur der Accijnzen. Bovendien moeten registers, factu ren en dubbelen van facturen, min stens 2 jaar na den len Jan. volgend op de afsluiting der registers of de dagteekening der facturen, bewaard worden. Navordering van belasting. Evenals bij andere belastingen, be staat de navordering ook bij de Om zetbelasting. Indien den Inspecteur blijkt, dat iemand niet of niet voldoen de zegels heeft geplakt of zijn aanslag te laag is geweest, legt hij den belas tingschuldige, onverminderd de instel ling van bekeuring indien daartoe aan leiding bestaat, een aanslag op, die maximum het tienvoud kan bedragen van het te weinig betaalde bedrag. Deze verhoogde belasting is invor derbaar 10 dagen nadat men, bij ge- motiveerde beslissing van den Inspec teur, mededeeling van den aanslag heeft gekregen. Beroep staat open bij den Directeur der Inv. en Acc. en bij de Tariefcommissie. ding heeft, hij bedenke dat het nu dat zij tegen de grootstad wonen, noodzakelijker is dan ooit en late zich wordt door de grootbedrijven hoe door ter zake kundigen even inlichten langer hoe meer in de knel gebracht jvcr de eenvoudigste en meest prac- en velen voeren daardoor een zwaren tische inrichting der boeken. strijd voor hun dagelijksch brood. Heeft men reeds een boekhouding, Een woord van hulde aan 't ijverig dan zal men goed doen, na te gaan of bestuur van den Middenstandsbond^ laaruil alle benoodigde gegevens voor dat alles in het werk stelt tot ver- leze belasting geput kunnen worden, heffing van dezen zoo gedrukten Door een kleine wijziging, bijv. dooi stand, is hier zeker op zijn plaats, een tabellarische inrichting van het Over 1933 gaf de gemeente aan n- en verkoopboek, speciaal voor deze steun en werkverschaffing uit f30.695, belasting, kan men zich straks veel aan subsidie voor werkloozenkassen gemak bezorgen. ongeveer f 10.000, terwijl de uilgaven Wij besluiten hiermede onze uiterst voor het Burg. Armbestuur f 10.600 beknopte uiteenzetting van deze be- bedroegen. langrijke nieuwe wet en hopen dat ve- Als men daarbij overweegt dat de len hiermede, èn met de daarbij gege- inkomsten van het groote grondbezit ven practische adviezen, hun nut zul- der gemeente door toepassing van de 'en hebben gedaan of alsnog zullen crisispachtwet en door de crisis in ',oe,n- landen tuinbouw aanmerkelijk Eventueele verdere inlichtingen daalden, dus eenerzijds steeds st'ij- worden aan het bureau van dit blad gende uilgaven en anderzijds lagere plannen zijn. De Voorzitter zegt dat een nieuw plan naar het departement is ge zonden. Op 14 H.A. land moet nog bandhout gerooid worden, terwijl voorts werk genoeg is aan de 3 Ü4 H.A. afgebrande mast onder Helvoirt. De vergadering wordt hierna ge sloten. Strafbepalingen. Bij overtreding van de bepalingen dezer wet of bij niet nakoming van hetgeen bij algemeenen maatregel van bestuur is voorgeschreven, wordt men bekeurd. De mogelijkheid bestaat nog dat een minnelijke schikking wordt getroffen, maar anders wordt de zaak in rechte vervolgd en bepaalt de rech ter de boete, die, naar gelang het ver grijp, varieert van maximum 100. tot max. 1000.Ook de vergunning voor belastingvrijen inslag kan bij overtredingen door den Inspecteur voor bepaalden of onbepaalden tijd worden ingetrokken. De opsporingsambtenaren hebben toegang tot alle panden en terreinen waar, naar hun redelijk vermoeden, voorwerpen aanwezig zijn, die tot ont dekking van een overtreding dienstig kunnen zijn. gaarne verstrekt. J. v. M., Belastingconsulent. Waalwijk, Jan. 1934. denkt aan de voor: 8 E S T E L-0 R D E R S ingevolge Art. 19 in practische bloes, al of niet bedrukt met firmanaam REGISTERS tot inschrijving van ontvangen fac'uren voor fabrikanten en han delaren REGISTERS tol inschrijving van dubbelen der verzonden factuurs voor fabri kanten, in elke gewenschte dikte, is het billijkst en vertrouwdst adres Direct alt voorraad leverbaar GEMEENTERAAD. VLIJMEN. Nieuwjaarswoord. Donkere ontvangsten, dan behoef ik de reden niet nader aan te geven waarom tot i heffing der hoogste belastingen moest worden besloten. I Vijftien jaren na het eindigen van den grooten Europecschen oorlog liggen reeds achter ons. Het was steeds een tasten, een raden en ver gaderen om de oorzaken der zoo diepe economische depressie uit den weg te ruimen. Trots dien blijft helaas de toekomst onzeker en komen er geen lichtstralen aan den donkeren horizon. Hoop doet leven, doch laten de volkereu niet vergeten die hoop op de eerste plaats gevestigd te houden op de hulp en de Alwijsheid van God, opdat Hij het door Hem ge schapen menschdom voor verderen ondergang behoede en een tijdperk van welvaart en vrede zal laten aanbreken. Ten slotte dankt spr. de wethou ders en de leden van den raad voor den steun en de aangename samen werking van hen ondervonden, doch speciaal dankt hij de ambtenaren met den Secretaris aan het hoofd, van wien in het afgeloopen jaar zeer veel arbeid is gevergd geworden. Weth. v. Helvoirt wenscht den Voorzitter voor hem en zijn gezin namens den raad een voorspoedig 1934. De notulen worden goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Hieronder is een besluit van Ged. Staten tot verdaging der beslissing op de gemeentebegrooting. Van den heer J. v. Engelen is bericht ingekomen dat hij ontslag neemt als lid van den raad. Dezestukken worden voor kennis- toestanden voor nijverheid en middenstand. De heer van Engelen bedankt. De stem men staken weer. De gemeenteraad van Vlijmengeving aangenomen, vergaderde Donderdagavond onder voorzitterschap van burgemeester G. R. v. d. Ven. Afwezig de heeren v. Udenhout, v. Halder en v. Engelen. Nieuwjaarswoord. De Voorzitter begint deze eerste lid Schaar 2. Herbenoeming commissie. Het aftredend lid, de heer van Udenhout, wordt herkozen. 3. Herbenoeming aftredende leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim. De aftredende leden de heeren vergadering van het jaar met de eden een voorspoedig 1934 toe te t- - u v* ^osch, .T. wenschen. Spr. werpt vervolgens een ^U1JS eJj v- Herpen worden her terugblik op het afgeloopen jaar. Mocht spr. bij zijn Nieuwjaarswensch ,In de vacature-Versteeg wordt in 1933 de hoop uitspreken dal hetge'!OZ™ ^e,Jel„eerw' h£er W£r,ne(n: afgeloopen jaar zou staan in het L„f' J Suitging aan B. en W. tot teeken van vooridtgang, zijn wensch h°ut*en der gewone verpach is helaas niet vervuld geworden. In nog heviger mate deed de alge- ineene depressie zich in 1933 voelen, zegt spr. Zoowel de land—en tuin- tingrn en verhuringen. Deze machtiging wordt verleend. De annexatie. 5. Stemming overhet aangehouden bouw als de mandenindustrie, de wetsontwerp betreffende opheffing hoofdbronnen van bestaan voor onze der gemeenten Hedikhuuen, Herpt, ingezetenen, dooHeelden een aller- j Nieuwkuijk en Oudheusden, en tot ellendigst jaar. Wel is waar was de landbouw, wat be'reft de melk- opbrengst, iets gunstiger, doch van eenig overschot op de exploitatie kosten was geen sprake. Ook de mandenindustrie maakte een veel bewogen jaar mede. De Naar uit courantenberichten blijkt, i00nen en prijzen in deze industrie is leeds met de controle op de nale- bewogen zich voortdurend in dalende ving een begin gemaakt. Men zorge lijn, zelfs zoodanig, dat onze in deze dus een en ander in orde te hebben. j industriearbeidendebevolking hie.in Een boekhouding thans nood zakelijker dan ooit. Voor iederen, ook de kleinste, fabri kant of handelaar is het steeds van 't grootste belang geweest om een, zij teencultuur°ten doode opgeschreven, het ook eenvoudige, boekhouding bij Vele hectaren teenhout zijn gerooid, te houden, zoowel om steeds een in- verschillende onverkocht en vele zicht in zijn zaak te hebben, als om zijn als 't ware voor niets van de onaangenaamheden en te hooge aan- hand gedaan. slagen van den fiscus te vermijden. Ook voor de talrijke bouwvak- Thans mag echter het boekhouden arbeiders, die buiten Vlijmen steeds wel een gebiedende eisch genoemd voldoende arbeid konden vinden, worden. Eerst dan zal men juiste ge- werden elders de deuren gesloten, gevens voor aangifte ingevolge deze doordat aan ter plaatse gevestigde Omzetbelasting kunnen verstrekken, werkeloozen voorrang wordt gegeven, dan zal men zijn reclames tegen te En zoo gaat zich op verschill nd hoogen aanslag met bewijzen kunnen gebied niet alleen voor ons Neder- staven, dan zal men bij aanvraag om land, doch ook in engeren kring, restitutie weinig moeilijkheden onder- stap na stap een afbakeningssysteem vinden. Zelfs om aan te toonen, dat voltrekken, dat m.i. funest is voor men voor geen 1000.'s jaars aan de samenleving en den wederopbouw belaste artikelen omzet en men dus van de economisch ontredderde huiten deze belasting valt, is een boek- maatschappij. houding dringend noodig. Ook het bestaansrecht van onze wie dus nog altijd geen boekhou- nijvere middenstanders, vooral door- uitbreiding der gemeenten Drunen, Heusden en Vlijmen. Evenals in de vorige vergadering staken ook thans de stemmen. Voor stemden de heeren v. Wa genberg, v. d. Griendt, Boom en Berkelmans. Tegen de heeren A. v. Helvoirt, v. Heesbe; n en de beide wethouders. 6. Circulaire van Ged. Staten, be- 0treffende salarissen gemeente—amb- t ware geen menschwaardig tenaren. Ged. Staten deelen mede dat zij als bestaan meer kan vinden, terwijl ook de fabrikanten met verliezen hun boeken moesten afsluiten. Tengevolge daarvan is ook de den raad de bevoegdheid geven de salarisvermindering van 10 pet. voor burgemeester, wethouders, secretaris en ontvanger terug te brengen tot 6. pCt. Besloten wordt deze kwestie te verwijzen naar een commissie, be staande uit de heeren v. Wagenberg, v. d. Griendt en Boom, die in samenwerking met B. en W. een onderzoek zullen instellen. 7. Wijziging gemeente—begroo ting 1933. Conform het voorstel wordt be sloten. Bij de rondvraag verzoekt de heer Berkelmans verbetering van den Bok- hovenschen weg. De voorzitter zegt toe zoo spoedig mogelijk verbetering in den toestand te brengen. Zuinigheid is echter ge boden. De heer v. Wagenberg vraagt of er nog nieuwe werkverschaflïngs. BUITENLAND. De Saar-regeering herkozen. De volkenbondsraad is bijeenge komen ter verkiezing van de Saar- regeering. Naar algemeen verwacht werd, is de afgetreden regeering een stemmig herkozen. De Saar-regeering bestaat dus uit de volgende led» n Knox, Engeland Ehrenroth, FinlandKossmann, Saarland; Morice, Frankrijk; Zorit- schitsch, Joego-Slavië. De Duitsche regeering heeft de uitnoodiging van den volkenbonds raad, om in verband met de Saar- kweslie een vertegenwoordiger naar Genève te zenden, afgewezen. De Volkenbondsraad besloot een commissie te benoemen, oie nauwkeurige voorstellen moet doen ten aanzien van de in het Saarge- bied te houden volksstemming. Rusland bestelt metalen in Nederland. Uit Moskou wordt gemeld dat Rusland in Nederland metalen heeft besteld. Er is sprake van orders voor een bedrag van f600.000, het welk gedeeltelijk met Russische goe deren zal worden betaald. Dimitroff c.s. en Torgler blijven in arrest. DimitrofFs moeder heeft te Berlijn een bezoek gebracht aan het rijks ministerie van binnenlandsche zaken, waar zij met behulp van een tolk een onderhoud had met den afdee- lingschef, dr. Erber, die de zaak van haar zoon behandelt. Dr. Erber verklaarde tol zijn leed wezen te moeten mededeelen, dat het mogelijk was dat de Bulgaren, even als Torgler, voor onbepaalden tijd in arrest zouden moeten blijven. Op een vraag naar de redenen die men had, om Dimitroff en de an dere Bulgaren vast te houden, ant woordde dr. Erber, dat Dimitroff een gevaarlijk communist was, die had deelgenomen aan tal van illegale ac ties in Duitschland en indien hij werd vrijgelaten, zijn progaganda tegen de nationaal-socialistisehe regeering zou voortzetten, als hij buiten Duitsch land was. Torgler is Maandag uit de gevan genis te Leipzig naar Berlijn getrans porteerd, alwaar hij op last der ge heime politie in arrest wordt gehou den. De autoriteiten weigeren te zeggen waar hij zich bevindt en waardoor zijn verdere gevangenhou ding gerechtvaardigd zou zijn. Op een desbetreffende vraag van zijn vrouw werd alleen meegedeeld, dat hij «weg» was. GEMENGD NIEUWS. Drama ie Weert. Dinsdagmiddag omstreeks half zes heeft zich in de Kanaalstraat te Weert een vreeselijk drama afgespeeld. De 16-jarige Lambert K. heeft in de oudeilijke wor.ing zijn oom, den 35- jarigen Lambert K, die als ongehuwd kos'ganger aldaar bij de familie in- woonde, met twee revolverschoten gedood. De jongen, die vrijwel niet onder den indruk van het gebeurde scheen te zijn heeft verklaard, dat, toen hij zich op zijn slaapkamer bevond, waar hij zich had verkleed, zijn oom hem van zijn slaapkamer uit met een mes had bedreigd Uit zelfverdediging zou hij toen geschoten hebben De man werd in her achterhoofd geraakt en was onmidde'lijk dood. Merkwaardig is wel dat de jongen, toen het slachtoffer neergestort was bet ontzielde lichaam op een bed heeft gelegd en met een laken heeft bedekt en daarna kalm naar beneden is ge gaan, waar zijn ouders juist kwamen toesnellen. De politie waarschijnlijk gewaar schuwd door omwonenden, die hadden vernomen wat geschied was, was spoedig ter plaatse. Het voorloopige onderzoek staat onder leiding van den inspecteur van de gemeente politie Horch. Aan dezen heeft de jongen verklaard, dat, hoewel hij bedreigd werd, toch wel veilig naar beneden had kunnen komen. De verslagene moet een lastig heerschap zijn geweest, 's-Morgens had hij hevige ruzie met de moeder van zijn neefje gehad, welke zoo hoog liep dat de vrouw uit de woning was gevlucht en het grootste deel van den dag bij buren had doorgebracht. Of er tusschen dit voorval en de daad van den knaap eenig verband bestaat, is nog niet uitgemaakt. De jongen is gearresteerd. Brandstichtingscomplot te Amsterdam De politie te Amsterdam heeft aan- wijzigingen gekregen, die erop duiden dat een aantil branden in 't afgeloo pen jaar te Amsterdam aangestoken zijn. Eenzelfde ontdekking is eenige weken geleden te Haarlem gedaan, met het gevolg, dat twee personen gearresteerd zijn, dieervan verdacht worden in de Spaarnestad brand gesticht te hebben. Dit zijn een zekere llin en Freek Bra mme. Zij bevinden zich te Haarlem in arrest. Thans is te Amsterdam ook een verzekeringsagent genaamd de Bak ker, in arrest gesteld, alsmede een vrouw. Corruptie aan het Abattoir te Rotterdam. Kort geleden hebben wij melding gemaakt van corrupties, die sedert jaren gaande zijn geweest aan het abattoir te Rotterdam. Aan deze corrupties zouden zich keurmeesters van het abattoir hebben schuldig gemaakt. Zij zouden n.l. van gros siers en slagers steekpenningen heb ben aangenomen. Thans zijn ernige keurmeesters aangehouden en in bewaring gesteld, in verband met frauduleuze handelingen, welke zij in dienst van de gemeente zouden hebben gepleegd; er zijn 7 van de 8 keurmeestefls ontslagen. Voor ruim een ton belasting ontdoken. De Amsterdamsche rechtbank ver oordeelde den conferencierliedjes zanger C. P. wegens ontduiking der inkomstenbelasting tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden. Deze levenliedpaladijn had over het tijdvak van 1914 tot en met 1929 ongeveer f 176.000 bij elkaar gezongen. Hij had ongeveer over f56.000 belasting betaald. Over de laatste drie jaar heeft de schatkist wegens te weinig betaalde inkomstenen vermogensbelasting een bedrag van f 17.800 nagevorderd. Hiervan heeft verd. reeds f12.000 betaald. Over 1930 had hij als inko men opgegeven 1 890»)bij een huis zoeking werd echtereen boekhouding gevonden, volgens welke de bruto ontvangsten in dat ééne jaar f26.000 hebben bedragen. ZIJN VROUW KLEEDDE HEM AAN. Hulpbehoevend door schouderrheumatlek Nu weer geheel in orde. Wanneer derheumatiek U eenmaal in haar. greep heeft, zullen pijnen en last U niet gespaard blijven. Leest eens, in welk een toestand deze man geraakte »Een jaar geleden had ik rheu- matiek in mijn schouder. Het was zoo erg, dat mijn vrouw me mijn sokken en schoenen moest aantrek ken en me in mijn jas moest helpen. Ik probeerde allerlei medicijnen zonder succes. Toen zag ik een advertentie van Kruschen Salts en ik besloot dit eens te nemen met het gevolg dat ik mijn rheumatiek kwijt ben. Daarom beveel ik Kruschen Salts zoo graag aan, wanneer ik iemand ontmoet, die last van rheu matiek heeft.L. M. G. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der in wendige organeneen toestand waarvan de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk zijn voor den algeheelen gezondheidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke recept tot het behoud van een inwen dige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewan den aan tot gemakkelijke, geregelde werking, U wordt dus inwendig vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien zij zich kunnen op- hoopen, ongetwijfeld het peil Uwer gezondheid zullen verlagen. De »kleine, dagelijksche dosis« Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen verhoogen de werking der afvoeror- ganen, verschaffen Unieuwenlevens- lust. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten f().90 en fl.öü per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag, Let op dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. De verduisteringen bij de Midden- standsbank te 's Hertogenbosch. De Weensche politie heeft op ver zoek van de Amsierdamsche politie den beambte van de Middenstands- bank te 's Bosch E. M. v. d. P. ge vangen genomen, die voortvluchtig was. nadat de door hem gepleegde verduisteringen aan het licht waren gekomen, r. d P. woonde onderden naam van een bekenden schrijver in rt C\ (1 P M A f A MA T *1 A I I a 1 a a a Omzetbelasting i i J linfïon An vprhtiruinon

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6