ECU Ml SET lH s (loor de ootDillialEl I. Kol&teren-Lagarde, so. H. de Bont-v. Huiten RG ;0i 15. Zaterdag 17 Febr. '34. 57e Jrg. DERDE BLAD. e »Z en PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 16 Febr. 1934. EEN WELKOM. welkom Priester in ons midden, leil U op Besoijens grond, es lankbaar zullen wij aanbidden, jod die ons een Priester zond. me li ;r lu is hou 2 ïge c zondei staai ?n, nie n kei ie ijs. E aan d Welkom zijt gij. als ons Herder, 2 »Ze$|,)ij Uw schaapkens groot en klein, n wij zullen immer volgzaam, iehoorzaam aan Uw roepstem zijn. Wij zullen U als Priester eeren, ren als Gods afgezant, )ie ons in den Naam des Heeren, Heenvoert naar 't beloofde land. v.m. Besoijen. ir Êer r pon f pon r pon jbaar T. B.C.Comni issie. Op de gisteravond onder voor- I Jf (itterschap van Dr. H. G. Lange- fneijer gehouden vergadering van le T.B.C.-Commissie heeft de Secr.- Penn., de heer Notaris A. Schaap, :hem|hct volgende jaarverslag uitgebracht Het jaar 1933 stelde wederom groote eischen aan de kas der Commissie. Dit jaar werd besteed Bijdrage salaris Zusters Wit-Gele- en Groene Kruis f(i49.kosten ontsmetting f33.45, voor verpleging sanatorium f 1726 42, Hoogtezon enz. f57.76, uilzending kinderen f 1330.21, versterkende middelen f203.71, lig- tenten f 191.10, diversen f31.17. De Commissie werd daartoe in staat gesteld door «I Subsidie van het Rijk en ge- 31J meen te. Met dankbaarheid wordt vermeld, dat de gemeente de subsidie ongewijzigd beschikbaar stelde. Opbrengst fancy fair Dames comité f860 58, wedvluchten duiven- vereenigingen »Ons Genoegen« f45.-, W.C.B. f 181.91, collecte Emma— bloempjes, bijdrage Prov. Vereen. f490.en de wekelijksche bijdragen van de werklieden op de fabrieken, welke het niet onbelangrijke bedrag opleverden van f570.65. Deze bijdragen zijn een niet te onderschatten bron voor de Com missie. Op verzoek volgt hierbij een opgave van de fabrieken, die dit resultaat opleverden Fa. O. A. Donkers f 61.14 Fa. de Kort 50 62 Fa. Pulles van Gerwen 96.19 N.V. A. H. v. Schijn del 102.64 Fa. Spapens 0.31 Fa. Van Haren 11.46 Fa. Tielen 8.32 Fa. P. van Loon 13.45 Fa. Gom pen 41.23 Gemeente personeel 26.15 Fa. Jansen 36.82 Fa. Oomen 20.95 Postkantoor 5 98 Busje Notaris Schaap 5. Fa. Blok van Heijst 31.31 Fa. Klijberg 5.11 Timtur fabriek 54.01 In totaal werd ontvangen f 4623.44 Het werk der T.B.C.-bestrijding geschiedt door de Zusters van het VVit-Gele en het Groene Kruis. Als zoodanig is onze Commissie als een dochter-vereeniging dier ver eenigingen te beschouwen, die de Pinantieele lasten van die vereeni- gingen op zich neemt met betrek king TBC. Het is een aangename laak le kunnen constateeren, dat dit, dank zij de ruim ondervonden steun, op onbekrompen wijze kan geschieden. De zorgen der Moeder- Vereenigingen, die in deze tijden zoo groot zijn, zijn er zeer door verlicht, ja het valt te betwijfelen of deze in deze moeilijkheden in staat zouden zijn de groote lasten op zich te nemen. De Commissie blijft zich aanbe velen voor finantieelen steun. Ook van fabrieken, waar met de busjes niet of heel slecht wordt rondge- in kei ïem ïder- dan verk 3(1. iren, :am- inste el i j k mmi rder u nis alle enz. RG, <D <D C O O G G Ten slotte kan worden medege deeld dat het Dames-Comité zal zorgen voor een verrassing op de Kermis tot steun van onze kas. Boeken en bescheiden van den penningmeester werden op de ge bruikelijke wijze gecontroleerd en in orde bevonden. Aan het slot der vergadering sprak de voorzitter tot den heer A. Schaap eefi dankwoord voor het vele werk, dat hij zich telken jare voor de Commissie getroost. Pastoor v. d. Made. schrijft uit Lage Zwaluwe aan ae Prov. Bossche Crt. Omtrent het vertrek van onzen geachten pastoor v. d. Made naar Besoijen verzoekt men alsnog het volgende te melden. Onder zijn pastoraat alhier werd op de eerste plaats de P K. School gesticht. Verder ze parochiekerk gerestau- de toren van een nieuw voorzien, een schitterend natst, nieuwe gebrand ramen aangebracht en 't, werd het Patronaats n orde gebracht, zoodat en jongenspatronaat egonnen. Door het kerkbestuur is Dinsdag avond een vergadering gehouden om den vertrekkenden pastoor een huldeblijk aan te bieden. Roode KruisColonne. Woensdagavond hebben de leden van de Waalwijksche Roode Kruis colonne het practische gedeelte van het examen afgelegd, dat bijgewoond werd door den eerevoorzitter van het plaatselijk Roode Kruis, de Burgemeeester, en door Notaris Schaap namens het plaatselijk bestuur. De colonne liet keurig werk zien waaruit bleek dal de leden de cursus van Dr. Ackermans met vrucht hebben gevolgd. Het is jammer dat het publiek niet in de gelegenheid geweest is deze demonstratie bij le wonen, velen zouden zich anders hebben kunnen overtuigen van het mooie en nuttige werk van het Roode Kruis. Met genoegen ver nemen wij dan ook dat binnenkort in onze gemeente een publieke demonstratie zal gegeven worden, hetgeen er ongetwijfeld toe zal bij dragen het werk der colonne meer populair te maken. Nadat de verschillende oefeningen vlot waren afgewerkt heeft de bur gemeesler de manschappen en hun leider geluk gewenscht. Hij wees daarbij op het groote nut van dit werk, doch uitte daarbij tevens de hoop dat de colonne zoo weinig mogelijk zal behoeven op te treden. Ook wees spr. op de wenschelijkheid van het dragen van het unifoi m. Ook Dr. Ackermans sprak een enkel woord tot de leden en tot het plaatselijk bestuur. Ds. Schlemper. Naar wij vernemen heeft de WelEerw. heer Ds. Schlemper van de Ned. Herv. Kerk te v.m. Besoijen om gezondheidsredenen met ingang van 1 Maart a.s. emeritaat aange vraagd. Zondag heeft Ds. Schlemper zijn besluit vanaf den kansel aan zijn gemeente medegedeeld. Drogisterij »De Pelikaan Zooals blijkt uit de in dit blad opgenomen advertentie is de be kende drogisterij van den heer Zigenhorn is de Stationsstraat van eigenaar verwisseld. De zaak zal vanaf heden onder den naam »de Pelikaan«, worden geëxploiteerd door den heer D. van Oss van Buren. De nieuwe eigenaar heeft den winkel een nieuw frisch tintje ge geven, zoodat deze er thans uit stekend uitziet. Tijdens de eerste dagen worden de koopers aardige verrassingen aangeboden. Den heer Van Oss wenschen wij gaarne goed succes. Waalwijksche Steenkolenhandel Engros. TEL. 216 En detail. ED. VAN TILBURG - Grootestr. 142 Legaten. Waar klaarblijkelijk velerzijds misverstand bestaat betreffende het bericht in ons vorig nummer, deelen wij mede dat deze giften waren ge legateerd door wijlen den heer B. TimmermansVerschure alhier. Pelikaan—Com ilé. Wanneer U straks de inteekenlijst wordt aangeboden voor 'l «Nationaal Luchtvaartfonds», roep dan iri uw herinnering terug dat onvergetelijke uur, in den avond van 30 Decern bei- van het vorig jaar, toen een oog getuige ons in de gelegenheid stelde de aankomst van de «Pelikaan» per radio te volgen. De belangstelling, gewekt door de dagelijksche berichten in pers en radio, over de prachtige vorderingen van onze dappere Pelikaanbeman ning, groeide aan tot enthousiasme, toen Waalhaven seinde dat de Peli kaan boven Rotterdam was gehoord en de aankomst op Schiphol dus elk oogenblik kon worden verwacht. Dat enthousiasme verkeerde in spanning, toen, ondanks het nabije motorgeronkel, landing tengevolge van den dikken mist uitbleefbij velen wellicht vermengd met onrust over een mogelijke mislukking van die kranige vlucht op hoorafstand van de veilige haven. En ontroering vervulde ons, toen de «Pelikaan» plotseling in den mist zichtbaar werd en met rustige zeker heid op Schiphol neerstreek. Op dat oogenblik verheugden wij ons erover, dat de K.L.M. een Nederlandsche instelling is en de dappere beman ning onze landgenooten. Ware op dat oogenblik een bijdrage Kaas Chaletkaas a 6 en 12 portionen Pinda kaas Prima Honing Jam Appelstroop Huishoudstroop Ontbijtkoek Limburgsche koek Chocolade Hagelslag Anijs Hagelslag Kwatta vlokken Gestampte muisjes Aanbevelend, bracht de Voorzitter een woord van ders de noodige wapens aanvoeren.meenteveldwachter te dezer plaatse, Grootest aat 201 W A ALW IJ K. gevraagd voor het «Nationaal Lucht vaartfonds, gij zoudt dat offer blij moedig hebben gebracht. Welnu, laat deze gevoelens in U nawerken, als in den loop van de volgende week voor het «Nationaal Luchtvaartfonds» bij U wordt aan geklopt. Damesgymnastiekvereen. vOrova». Tot onze voldoening kunnen wij mededeelen dat de cursussen voor de dames van «Orova» met ingang van a.s. Dinsdag weer zullen worden hervat. De lessen zijn als volgt Dinsdag 8 uur, Woensdag 5'/2» 63/4 en 8 uur. Gevonden voorwerpen. Op het Politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen 1 paar regenpijpen, 1 paar hand schoenen, een rij wielbelastingmerk. Biljarttournooi W.B.C. Hedenavond aanvangende om 7 uur zal in het café van den heer A. v. Berkel de tweede wedstrijd gespeeld worden voor het W.B.C. tournooi. De bekende sympathieke Baardwijksche biljartclub E.B.B., gevestigd in café 't Vosje, zal op bezoek komen om den strijd aan te binden tegen de W.B.C. Ontegen zeglijk wordt dit een der spannendste wedstrijden van het tournooi, daar beproefde krachten als W. Pulles, H. Klein en J. Slaats in staat zijn een overwinning voor hunne ver eeniging te kunnen forceeren, terwijl de andere spelers als L. v. d. Geld, Fr. de Vries en H. Slaats niet te onderschatten tegenstanders zijn. Het is aan de W.B.C.—spelers de taak om te loonen dat zij tegen de sterke vereenigingen zijn opgewassen. Voor de biijartliefhebbers een mooie gelegenheid om van span nende wedstrijden te kunnen ge nieten. Kaartclub UEsperance. Evenals andere jaren had ook dit jaar bovengenoemde verecniging gevestigd in het café van dhr. Ant. van der Pluijm alhier, wederom voor een paar gezellige Vasten avonddagen gezorgd voor hare leden. Maandagavond werden deze door den Voorzitter met een toepasselijk woord geopend, waarbij hij de hoop uitsprak, dat ook thans iedereen zijn best zou doen om de prachtige prijzen in zijn bezit te krijgen. Tevens deelde hij mede dat door een milde gever de vereeniging nog een drietal prijzen waren geschonken Waalwijksche Steenkolenhandel Engros. TEL. 216 En detail. EO. VAN TILBURG - Grootestr. 142 LD. VAN TILBURG n.l. een eerste eereprijs, een tweede eereprijs en een troostprijstot zijn spijt moest hij echter mededeelen, dat een lid der vereeniging wegens familieomstandigheden niet aan den wedstrijd kon mede doen. Hierna nam den wedstrijd een aanvang en de leden hebben twee avonden hun best gedaan om de I rachtige prijzen, waarvan de uitslag Dinsdagavond was als volgt: le prijs H. Donders 21 p. en troostprijs, 2e A. Ivleijssen 19 p., 3e A. v. d. Pluijm 16 p., 4e W. Dekkers 15 p. en le eereprijs voor de minste tegenpunten, 5e G. van Veldhoven 14 p., 6e Jos. de Ruijter 13 p., 7e Vincent Smit 13 p., 8e J. v. d. Hout 13 p., 9e B. de Peffer 13 p. en 2e eereprijs voor de meeste eenen, 10e Fr. van Delft. De prijzen 6, 7, 8 en 9 moesten bij loting worden toegewezen. Na de uitreiking der prijzen dank aan de leden voor de welge slaagde wedstrijd. Hij zij dat ae vereeniging thans haar 15-jarig bestaan is ingegaan, welk feit op eenigszins passelijke wijze gevierd zal worden, in het volgende seizoen o.m. zoo mogelijk met een groot kaart-concours, waarvoor binnenkort een bijeenkomst gehouden zal wor den en een commissie benoemd. De clou van beide dagen was, toen Dinsdagavond de gulle gast vrouw de leden verrastte met een grootsch palingmaal, dat de leden zich goed lieten smaken, totdat het klokje van gehoorzaamheid sloeg en men hoogst voldaan over deze avonden huiswaarts keerde, zoodat zeer zeker L'Esperance met ge noegen op deze Vastenavonddagen kan terug zien. »Stille Omganga. De afdeeling Waalwijk en Om streken van het genootschap van den Stillen Omgang te Amsterdam houdt, blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie Zondag middag 12 uur in de Gildenbond een algemeene vergadering waarop de bedevaart naar Amsterdam op 10 en 11 Maart a.s. zal worden be sproken. Centrale H. L. S. In de Vergadering van 10 Januari 1934 van de Centiale H. L. S. werd besloten de Groep Lederhandelaren te splitsen in 2 afdeelingen n.l. Zuiver Grossiers met zoogenaamd gesloten zaken en Lederhandelaren, Grossiers-Uitsnijders met en zonder reparatie-inrichting enz. Het is daarom noodzakelijk ge worden, om een meer gedetailleerde opgave te bezitten van de bij de Centrale ingeschreven Lederhande laren. Aan belanghebbenden zijn vragen lijsten toegezonden die ten spoedigste doch uiterlijk den lsten Maart a.s. aan den Administrateur van de Centrale H. L. S., Keizersgracht 131 Amsterdam C., zoo volledig mogelijk ingevuld worden ingewacht. Wij behoeven niet op het belang van deze opgave te wijzen. Grootestraat Telefoon 1Q9. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING De regeling van den invoer van leer. De minister van oeconomische zaken heeft, gelet op artikel 6, 2de lid, van het Koninklijk besluit van 26 October 1933 no. 13 tot regeling van den invoer van leder; het in voornoemde bepaling be doelde percentage, waarvoor alsnog toewijzing zal worden verstrekt, vastgesteld voor de in artikel 2, eerste lid, van voornoemd Koninklijk besluit, onder a, vermelde goederen op 25 pet. en voor de onder b van dit artikel vermelde goederen op 20 pet. van de hoeveelheid, waarop de aanvrager overeenkomstig de bij voormeld besluit gestelde regelen ten hoogste aanspraak kan maken. (St. ct.) BIOSCOOP. Het Chineesche Bruidje. R.D.B.-Theater. Het R.D.B.-theater geeft deze week alleen Zondag voorstellingen. De film, die er loopt, verplaatst ons naar de Chineezenwijk van de stad San Francisco. Daar bereiden de Republikeinen den strijd voor op de aanhangers van den Keizer, aan wier hoofd een berucht tvpe, de Zeekrab, staat. Om de benoodigde gelden voor het overbrengen van ammunitie bijeen te krijgen moet een der leiders k der republikeinen zijn dochter aan dezen »Zeekrab« verkoopen, doch deze ruwe mensch vermoordt zijn schoonvader om het geld weer in zijn bezit te krijgen. Tom Lie, een jong Chineesch student op wie het meisje verliefd was, wordt eveneens door den on- mensch doodgestoken, maar dat is haar te veel en zij neemt wraak. Tenslotte kan het ammunitieschip vertrekken, maar zonder haar vader en Tom Lie. De hoofdrollen van deze spannen de film worden gespeeld door Helen Haves, R. Novarro, Lewis Stone en W. Oland. De Avonturierster van Tunis. Luxor Bioscoop. «De Avonturierster van Tunis« is een vlot gespeelde, en zeer sensati- oneele avonluren-roman, waarin ook eenige komische noten niet ontbreken.. Ergens in Tunis is een mijn door Arabieren, die door een concurree- rende maatschappij zijn opgestookt, belegerd en het schijnt dat de mijn reddeloos verloren is daar munitie ontbreekt. We beleven dan den avontuurlijken tocht van de redders die dwars door de woestijn en dwars door allerlei intriges van tegenstan- Het is een moeilijke reis, waarop men met alle mogelijke tegenstan den te kampen heeft, maar tenslotte wordt het doel toch bereikt, zij het nog slechts op het uiterste nippertje. De film is uiterst spannend, geeft een flinke dosis sensatie en daarbij vol leuke trekjes. Artisten als Ellen Richter, Senta Söneland, Karl Husz- ar en Theo Shall spelen er de ïoofdrollen. Felle brand te Vlijmen. Woensdagavond is de contrefort, fabriek .Ovito" te Vlijmen door het vuur vernield, terwijl ook het kantoor, gebouw in vlammen is opgegaan. Het personeel hai op gewonen tijd de" fabriek verlaten, even na zevenen verliet als laatste de boekhouder het gebouw, die de deur afsloot en toen nog geen onraad bespeurde. Om plm. 8 uur werd burgemeester v. d. Ven gewaarschuwd. Deze begaf er zich onmiddellijk heen, in gezel schap van zijn zoon, die directeur der betrokken N.V. is. Het bleek, dat de vlammen aan de achterzijde uit het gebouw sloegen en dat het vuur zich met groote snelheid over het geheele complex uitbreidde. De brandweer werd gealarmeerd en verscheen vrij spoedig met de twee beschikbare handspuiten. Het duurde echter nog eenigen tijd voor zij in staat was water te geven en toen het eindelijk zoo ver was, baatte het niet meer. Het geheele gebouw, 600 vierkante meter opper vlak, stond in een minimum van tijd in lichterlaaie. De houten wanden en de zolder, die vele brandbare stoffen, waaronder emballage, boden het vnur een goede kans zich zeer snel te ver spreiden. Om 9 uur was de fabriek reeds totaal uitgebrand Onderwijl was het vuur ook overgeslagen naar hei kantoorgebouw dat eveneens van bin- nen uitbrandde Niets is gespaard, behalve de papieren uit het kantoor, terwijl ook de brandkast nog kon worden leeg gehaald De schade wordt op f 75 000 a f80 000 geschat Zij wordt weliswaar door verzekering gedekt, maar niette min lijdt de N.V. een strop, aangezien het seizoen voor deze industrie juisi begonnen is en een groot aantal or ders op uitvoering wachtte. Meer dan 30 arbeiders komen hierdoor op straat te staan Voorloopig zijn zij echter geholpen door een speciale verzekering, door de N.V. te hunnen behoeve indertijd gesloten. Men vermoedt dat kortsluiting de oorzaak van den brand is. NIEUWKUIJK. Dit jaar is in ons dorp voor 't eerst weer sinds vele jaren het Carnavalsfeest gevierd. En direct kan hieraan worden toegevoegd dat deze opgezette feesten schitterend zijn geslaagd en een ordelijk verloop hebben gehad. Maandag en Dinsdagavond werd in café de Bont door de Liedertafel «Oefening baart Kunst» een z.g. bonten-avond gegeven. Beide keeren was hieroor enorme belangstelling zoodat velen zich met een staan- plaatsje moesten tevreden stellen. Het varieerend program werd vlot afgewerkt en was in een woord af. De clou van den avond op deze uitvoering was echter wel «Kiske van de Water» die met zijn liederen repertoir waarbij de noodige humor niet ontbrak het publiek deed brullen van de lach. Door de overige kasteleins werden de beide avonden groepswedstrijden georganiseerd voor gecostumeerde groepen. Hiervoor werden door de caféhouders geldprijzen beschik baar gesteld. Verschillende mooie groepen namen hieraan deel. Bij dezen wedstrijd werden de prijzen aan de volgende groepen uitgereikt Maandagavond 1ste prijs groep «De Flierefluiters». 2e prijs «De Straatmuzikanten». 3e prijs «De vier jaargetijden.» 5e prijs «De leuke boertjes». Dinsdagavond 1ste prijs jbij loting «De Middenstand». 2e prijs met hetzelfde aantal punten «De harmonie van Knippelveen.» 3e prijs «Het klankloos orkest.» Er heeft steeds een gezellige drukte geheerscht en niet de minste wan klank werd gehoord. \y CAPELLE. In het Stationskoffie huis van den heer LJ F. v. Dongen werd j.l. Donderdagmiddag 12 uur door den architect, den heer J. Michaël, voor rekening van den heer C. Kommers Jac.zn., aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Stationsweg te dezer plaatse, welk werk begroot was op f 3560, en waarvoor als volgt ingeschreven werd J. W. Nieuwenhuizen Sprangf4062 C. J. Kersten, Raamsd.Veer f3869 J. Molegraaf, Capelle f3725 L. Fitters, Waspik f3718 Jac. v. d. Broek, Waspik f3650 C. Paans, Capelle f5630 H. Wagemakers, Capel"e f3617 Firma H. Michaël Zn., Kaatsheuvel (Loonschendijk) f3580 A. A. de Graauw, Waspik f3546 Het werk is aan den laagsten in schrijver, den heer A. A. de Graauw te Waspik opgedragen. \y Door den bouwkundige den heer Fijan te Waalwijk, werd voor rekening van den heer A. Keinemans te Molenaarsgraaf, benoemd tot ge- aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Stationsweg alhier, waarvoor als volgt ingeschreven werd J. Quirijns, Capelle f4392 Kleinloog v. Oversteeg VrijhoeveCapelle f4380 Spuijbroek, Sprang f4295 Gebr. v. Willigenburg, Sprang f 4148 Adr. Rosenbrand, Capelle f 4010 G. Paans, Capelle f3985 A. Willemsz, Sprang f3875 Gebr. Spierings, Capelle f3715 M. Wijnands, v.m. Besoijen f3697 Het werk is gegund aan den laag sten inschrijver. In de Chr. school a. d Loon schendijk zal a.s. Vrijdag 23 Febr., des avonds 7 uur de jaarvergadering worden gehouden van de aldaar be staande Chr. Schoolvereeniging. Aan de orde komt 1. Opening en notulen, 2. jaarver slagen secretaris en penningmeester, 3. Verslag der commissie, belast met het nazien der rekening over 1933, 4. Verkiezing van 3 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren B. Verhoeven en P. v d. Schans en ter voorziening van de vacature D. Spierings, 5. Rondvraag en sluiting. Het aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg in de afgeloopen werk week 67. De Chr. Gem. Zangvereeniging «Hallelujah» zal op Donderdag 8 Maart des avonds 7 uur in de Ger. Kerk aan het Bruggetje onder leiding van haar directeur, den heer M. C. Rijken, haar 2e winteruitvoering geven. De hoofdingelanden van het Centraal Waterschap «Het Zuiiler Afwateringskanaal» hebben aan het Dagelijksch Bestuur van dit Water schap machtiging verleend om het beheer en het onderhoud van het Waterschap te doen overnemen door den Rijks Waterstaat. Hierop is be reids de goedkeuring van Ged. Staten dezer provincie verkregen. Gedurende de maand Februari ligt ter secretarie der gemeente SprangCapelle ter inzage de lijst van paardenhouders, ingevolge inkwartieringsbesluit. vermeldende 126 namen met 141 paarden. Op 1 Jan. 1933 bedroeg het aantal inwoners der gemeente SprangCapelle 4979. Dit aantal vermeerderde door geboorten met 112 en door vestiging met 155, totaal 267. Door overlijden vermin derde het aantal mei 50, terwijl door vertrek een vermindering plaats had van 125, totaal 175. De bevol king vermeerderde dus met 22 in woners en bedroeg op 31 Dec. 1933 dus 5001, Onder voorzitterschap van den heer J. van Beek, hield de Coöp. Aankoopvereeniging«Capelle, Vrijh.- Capelle en Sprang» j.l. Woensdag avond half zeven in dezaalvanden heer J. Treffers aan het Bruggetje een algemeene ledenvergadering, waarop de agenda van het Dage lijksch Bestuur der Noord. Brab. Mij. van Landbouw besproken werd, welke bespreking door den heer Maas, assistent secretaris dezer Mij. nader werd toegelicht. Naar we vernemen zal de nieuwe gemeenteveldwachter te dezer plaatse, de heer A. Keinemans te Molenaarsgraaf, niet 1 Maart a.s., zooals aanvankelijk het voornemen was, in functie treden, doch reeds in den loop der volgende week zijn nieuwe betrekking aanvaarden. Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid» is voornemens op Dins dag 27 dezer voor donateurs en be gunstigers en op Donderdag 1 Maart d,a.v. voor nietleden in de zaal van den heer L. F. van Dongen, alhier onder leiding van zijn directeur, den heer Alb. Christ, zijn jaarlijksche uitvoering le geven. De Coöp. Aankoopvereeniging van landbouwersbenoodigdheden «Sprang—Capelle en omstreken» belegt a.s. Dinsdag 20 dezer des avonds 7 uur in de zaal van den heer J. Treffers aan het Bruggetje een groote openbare vergadering, waarop Ir. C. A. G. Spaan, directeur van het Land— en Tuinbouwbureau der I. G. Farbenindustrie Aktien— gesellschaft te Amsterdam, een lezing zal houden over het onderwerp: De invloed van de kalihoudende stikstoffen op den grond en op het gewas, welke lezing zal worden toe gelicht met de film «Kalksalpeter in Nederland». De toegang tot deze interessante lezing is zoowel voor leden als niet— leden der vereeniging vrij. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier zal a.s. Zondag des nam. half drie optreden ds. Cuperus. 's Mor gens half tien leesdienst. De melkprijs is ter dezer plaatse weder met één cent per L. verlaagd en gebracht op 8 cent per L. De gem. zangvereenigmg «het Rozeknopje» heeft het voornemen tot stijving der kas een verloting te organiseeren, waarvoor bereids de vereischte vergunning aan B. en W. der gemeente Capelle is verzocht. - Of •4—» <U •4-J C0 <D "OX Huisbrand. Willem Sophia 20/30 f 2.40 p. H.L. Wilhelmina Antr. 1 5%0 f 1 80 p. H.L. WilhelminaAntr.il 3%o f2.20 p. H.L. Wilhelmina Antr. 2%o f2.30 p. H.L. Wilhelmina Antr. l2/22 f 1.60 p. H.L. Hendriknootjes 2%o f 1.30 p. H.L. Eierkolen f 1.30 p. H.L. Bestellingen worden aangenomen bij ED. VAN TILBURG GR. STRAAT 142 en GR. STRAAT 154 TEL. 216. mr Alle kolen en cokes worden prima gezeefd en franco berghokken bij elke hoeveelheid geleverd. Centrale Verwarming. Breckcokes 5%o 80 ct. p. H.L. Breckcokes 4%o 80 ct. p. H.L. Breckcokes 3%o 80 ct. p. H L. Voor Huisbrand en Keukenkachels. Parelcokes 80 ct. p. H.L. Bestellingen worden aangenomen bij; GROOTESTRAAT 142. TEL. 216. Alle kolen en cokesworden prima gezeefd en franco berghokken bij elke hoeveelheid geleverd.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7