Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. NUMMER 19. ZATERDAG 3 MAART 1934. 57e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, ens. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE i Prijs der Advertentiën 29 cent per regel; minimam 1JW. Bi] contract flink rabat. 1 WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Reclames 40 cent per reg*X Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 aar Telefoon No. 18. Jelegr.-adresECHO, in ons bexit zijn. ZIJ DIE ZICH MET INGANG VAN 1 APRIL OP DIT BLAD ABONNEE- REN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUM MERS GRATIS. PKOVIJNCiAAL NIEUW!». Waalwijk, 2 Maart 1934. Verbetering belastingaangiften. Van de gelegenheid om straffeloos vroeger verzwegen vermogen en in komen nog aan te geven, schijnt ook in de inspictie Waalwijk druk ge bruik te zijn gemaakt. Naar wij ver nemen is reeds ongeveer f 800.000 verzwegen vermogen aangegeven. Degenen die nog iets te vereffenen hebben, wordt aangeraden hun bur gerplicht nog te vervullen en vóór 1 Mei a.s. opgaaf van het verzwegene te doen, lemeer daar na dien datum de wettelijke bepalingen streng zullen worden toegepast. Er wordt nog op gewezen dat alle Nederlandsche Staatsobligaties, ook die vrij zijn van de Couponbelasting, en ook alle kerkelijke leeningen voor de Inkom sten- en Vermogensbelasting dienen te worden aangegeven. Boerenleenbank. Woensdagavond hield de Boeren leenbank hare jaarlijksche alge- meene vergadering in het Patro naatsgebouw te v.m. Baardwijk. De opkomst was vrij goed. De voorzitter, de heer Adr. v. d. Broek, opende de vergadering met den Chr. groet, sprak een woord van welkom tot de leden, en ver heugde zich erover dat de opkomst heel goed was te noemen. Hij spoorde de aanwezige aan, om degenen die steeds afwezig blijven te bewerken en te trachten ze ook mede ter ver gadering te brengen. Hij wees op het groote belang van een algemeene vergadering, omdat daar door de leden besluiten moeten genomen worden, die aan Bestuur en Raad van Toezicht opleggen hoe zij mo gen en moeten handelen. Dit blijkt weer uit punt 6 van de agenda. Tot secretaris wordt benoemd de kassier de heer W. v. d. Mee, en tot stemopnemers de heeren H. Klein en J. Klerks Pzn. De secretaris leest de notulen voor der vorige algemeene vergadering welke onveranderd worden goed gekeurd. Hierna doet de kassier uitvoerig verslag over 1933, waaraan wij de volgende cijfers ontleenen: Afdeeling Spaargelden. Op 1 lanuari 1933 was ingelegd f 70380.21 In 1933 is ingelegd f 22980 20 ln 1933 is terugbetaald f 21010.15 Op 31 Dec. 1933 was in totaal ingelegd f 72350.26 Aan interest over 1933 is bijgeschreven f 1877.40 Aan interest over 1933 is uitbetaald f 115.79 Afdeeling Voorschotten. Op 1 lanuari 1933 was uitgegeven f 40183.27 In 1933 is uitgegeven aan nieuwe voorschotten f 4200.— In 1933 is afgelost f 3728.39 Op 31 December 1903 was in totaal uitgegeven f 40654.88 Aan interest over 1933 was te ontvangen f 1599 99 Aan provisie en kosten was te ontvangen f 11.71 Afdeeling Loopende Rekening. 16.20 104.83 1516.83 44.30 281.21 Op 1 Januari 1933 was uitgegeven f 37613.08 Op 1 januari 1933 was ontvangen f 9504 29 ln 1933 is uitgegeven f 56165.80 In 1933 is ontvangen f 55892.72 Op 31 December 1933 was uitgegeven f 38391 29 Op 31 December 1933 was ontvangen f 10009.42 Aan interest over 1933 was te ontvangen f 1463.87 Aan interest over 1933 was te betalen f 195.49 Aan provisie en kosten was te ontvangen f Aan provisie en kosten was te betalen f Aan varkensleveranciers is uitbetaald f Aan rundveeleveranciers is uitbetaald f 2320.53 Aan ondersteuning van f 5.— per koe is uiibetaald f De winst over 1933 bedraagt f Het reservefonds op 31 Dec. bedraagt f 627578 De voorzitter dankt den kassier voor zijn keurig verslag en voor de accurate wijze waarop door hem de administratie wordt gevoerd en adviseert de vergadering Rekening en Balans goed te keuren, wat ook reeds den inspecteur van de Centrale te Eindhoven is gedaan. Rekening en balans worden daarna goedgekeurd. Het voorstel van het Bestuur om '/4 gedeelle van de winst te bestem men voor de plaatselijke afdeeling van den Boerenbond, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De heer Jos. Loeff wordt met groote meerderheid van stemmen herkozen tot lid van den Raad van Toezicht, welke herbenoeming door hem onder dankzegging wordt aan vaard. Punt 6. Voorstel van het Bestuur tot wijziging van art. 7 sub 4 van het Huishoudelijk Reglement,wordt door den voorzitter nader toegelicht. Het voorstel wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Van de rondvraag maakt de Z.Eerw. Adviseur gebiuik om, zoo als gewoonlijk een kort woordje tot de vergadering te spreken. Hij vindt het mooi dat de vergadering een vlot verloop gehad heeft en ziet daarin een bewijs dat de leden hun vertrouwen in het bestuur stellen. Hij wijst nog op den ernst van den tijd en spoort de leden aan den moed niet te verliezen, hun hoop op God te blijven stellen en Gods zegen te vragen voor hunne huisgezinnen, de Boerenleenbank en geheel de Maatschappij. Hij dankt Bestuur, Raad van Toe zicht en vooral den kassier voor het werk dat zij in het afgeloopen jaar weer hebben verricht en blijft de Bank in hunne zorgen aanbevelen. De voorzitter dankt den Z.Eerw. Adviseur voor zijn hartelijke woor den, zegt namens het geheele bestuur zijn volle toewijding toe, wijst de leden nog op hunne verschillende verplichtingen die zij hebben en sluit de vergadering met den Chr. groet. Legaten. Door wijlen den heer J. Bernard Timmermans Wzn., gewoond hebbende Hoek-einde alhier zijn de volgende legaten vermaakt Doofstommen Instituut St. Michiels- Gestel f 400 R. K. Burger!. Gasthuis, Waalwijk f 300. - Wit-Gele Kruis, Waalwijk f 200.— Algemeene Armen, Waalwijk f 100.— Dr. van Gils Studiefonds, Roermond f 100.- R. K. Crisis-comité, Waalwijk f50 R.K. Bond van Handels- en Kantoorbedienden. De afdeeling Waalwijk van den R.K. Bond van Handels- en Kantoor bedienden hield Woensdag in de achterzaal van Hotel Verwiel een matig bezochte vergadering. Ook de ongeorganiseerde bedienden waren hiertoe uitgenoodigd. Een twintigtal was van hen aanwezig. In zijn openingswoord richtte de voorzitter, de heer van Duijl, zich speciaal tot deze categorie en spoorde hen aan zich als lid te doen in schrijven. De heer Gielisse hield daarna een zeer intressante causerie over de voornaamste bezienswaardigheden van Parijs. Hij vertoonde daarbij een mooie serie lichtbeelden. Daarna heeft de heer v. d. Ven uit den Bosch, lid van het hoofd bestuur van den bond, nog het woord gevoerd. Zijn rede had een propagandistisch karakter en hij liet daarin uitkomen dat de orgeorgani- Rijkspodspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorterende hulp postkantoren werd gedurende de maand Februari ingelegd f 76.242.28 en terugbetaald f58.144.36. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer i8zOÜ. Gratis brochure over mcatregelen in geval van ziekte en ongelukken. 50.000 herdrukken van het alom seerden eigenlijk parasiteeren op 't bekende, voor zieken en gezonden werk van den bond. De leden feliciteerde spr. met het 25-jarig bestaan van hun bond, en hij somde de resultaten op die in dit tijdvak reeds bereikt zijn. Met een slotwoord van den voor zitter werd de geanimeerde bijeen komst gesloten. Tentoonstelling Ncd. Fabrikatenhuis. Een groot succes. De tentoonstelling van het Ned. Fabrikatenhuis, die Woensdag en Donderdag in Musis Sacrum ge houden is, is een groot succes geworden. Het bezoek was zeer druk, in de avonduren zelfs zoo overweldigend, dat'men de deuren moest sluiten en geen bezoekers meer kon toelaten. De vele goed ingerichte stands hadden druk bekijks en zij gavtn een goed beeld van hetgeen de Nederlandsehe industrie, op veel zijdig gebied, weet te presteeren. Ongetwijfeld is daardoor de sym- Waalwijksche Steenkolenhandel Engros. TEL. 216 En detail. ED. VAN TILBURG - Grootestr. 142 H.L. H.L. H.L. H.L. H.L. Huisbrand. Willem Sophia f 2.40 p. H.L. Wilhelmina Antr. I M/60 f 1.80 p. H.L. WilhelminaAmr.il ^/so f2.20 p. Wilhelmina Antr. 20/3o f2.30 p. Wilhelmina Antr. I2/W f 1.60 p Hendriknootjes f 1.30 p Eierkolen f 1.30 p Bestellingen worden aangenomen bij ED. V*N 1ILBURG GR. STRAAT 142 en GR. STRAAT 154 TEL. 216. Alle kolen en cokes worden prima gezeefd en franco berghokken bij elke hoeveelheid geleverd. waardevolle boekjwPastoor Heu- mann's Nieuwe Geneeswijze» worden door de Firma L. Heumann te Amsterdam L, Staalkade 4, geheel gratis aan alle lezers toegezonden, die door invullen van de in deze courant afzonderlijk bijliggende cir culaire hun nauwkeurig adres op geven. Gemakshalve bevat dit geïllustreer de bijvoegsel een aangehechte brief kaart v->or gratis bestelling van bedoelde 352 blz. en 150 afb. be vattende brochure. Centrale H. L. S. De groep schoenfabriKanten der Centrale H- L. S. zal op Maandag 12 Maart a.s in café restaurant Remmers te Tilburg vergaderen Op de agenda komt o.m. voor de benoeming van leden der groepscommissie. Ned. R.K. Fabricksarbeidersbond »St. WitUbrordus.D De groep Lederl ewerkers van de afd. Waalwijk van bovengenoemde bond houdt hare jaarvergadering op Maandag 12 Maart 1034 's avonds 8 uur in de zaal der R.K. Werk- liedenvereeniging. Aan de orde komen o.m. Jaarverslag secretaris. Jaarverslag penningmeester. Verslag controle commissie. Verkiezing nieuw lid controle—commissie, wegens perio diek aftreden van het lid J. de Werd. Bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van Adr. Stokwielder en Jos. v. d. Griendt, welke beiden zich weer verkiesbaar stellen. Tevens moet een candidaat worden gesteld voor de vacature F. Passier, die be dankt wegens het bereiken van den 65jarigen leeftijd. Candidaten wor den ingewacht bij het bestuur tot 11 Maart a.s. Verkiezing voorzitter. Tijdens de vergadering zal aan de pathie van het publiek voor de »Necferlandsch Fabrikaat« actie wakker geroepen of verhoogd. Velen gaven aan de stands bestellingen op om eens met de producten van eigen industrie te kunnen kennis maken. Naar ons een der organisators mededeelde is men over het in Waalwijk bereikte resultaat zeer tevreden en slaat Waalwijk een bijzonder goed figuur in de rij der plaatsen, die n eds door de tentoon stelling werden bezocht. Men dan 3000 bezoekers werden in de zaal geteld. Uitslag aanbesteding. Uitslag der door het Architecten bureau Van Ree en Bossaerts te Waalwijk gehouden publieke aan besteding voor de verbouwing van het winkelpand van den heer Ant. Holtgrefe te Waalwijk: A. H. Willemsz, Sprang f1696 C. A. den Teuling, Waalwijk f1682 f1625 f1593 f1549 f1535 f1475 f1450 Waalwijksche Steenkolenhandel Engros. TEL. 216 En detail. ED. VAN TILBURG - Grootestr. 142 Centrale Verwarming. Breckcokes "/ao 80 ct. p. H.L. Breckcokes 40/eo 80 ct. p. H.L. Breckcokes ^/«o 80 ct. p. H.L. Voor Huisbrand en Keukenkacbels. Parelcokes 80 ct. p. H.L. Bestellingen worden aangenomen bij H) VAIM TILBURG GROOTESTRAAT 142. TEL. 216. Alle kolen en cokesworden prima gezee'd en franco berghokken bij elke h >eveelheid geleverd. te plaatsen, omdat zij in filmland »een wittte raaf» is. Een groote figuur domineert Ramon Novarro, de jonge Indiër, die zijn innerlijk geweld prachtig beheerschend, met weinig woorden en discrete middelen de atmosfeer van heele episoden volledig bepaalt. Voor de zoovt eiste maal bewees Madge Evans dat zij, mits door meesterhand geleid, niet alleen door haar schoonheid weet te fascineeren, doch dat zij ook een voortreffelijke actrice is. Wat het verloop van dit film verhaal betreft, hiervan willen wij onze lezers niet veel verklappen, daar dit aan de spanning, die van het begin tot het einde aanwezig is, afbreuk zoude doen. Het is geba- zeerd op de oude moeilijkheden die steeds weer naar voien streden als Oost en West elkaar ontmoeten. Het is een film vol avontuur en prachtige momenten. Schitterend is b.v. de tijgerjacht en het gevecht in het oerwoud. Alles bij elkaar een film die diepe indruk op ons achterliet. Het bijprogramma, dat als steeds weer keurig verzorgd is, bevat o.a. een klucht van Stan Laurel en Oliver Hardy, die zich hun naam van »de Koningen van de Lach» zeker niet onwaardig toonen. Een meisje dat men niet vergeet. Luxor Bioscoop. Dolly Haas speelt de vrouwelijke hoofdrol in deze vroolijke film, die de geschiedenis bevat van een paar arme tooneelisten op weg naar den roem. Voor Hartwig (Willy Forst) begint het al goed, want dank zij zijn origineele wijze van solliciteeren krijgt hij een engagement. Hij heeft echter g> en contanten om zijn rok- costuum uit het pandjeshuis te halen. Om de aandacht te trekken van zekere juffrouw Lisa, een werklooze actrice, begaat hij een zeer domme streek, die echter toch weer in zijn voordeel blijkt. Zoo rollen we verder door allerlei onvoorziene voorvallen tot aan het gelukkige slot dat beiden tesamen brengt. Behalve de genoemden werken aan deze comedie mee de bekende Ida Wüst en Oscar Siraa. Vooral ook het muzikale gedeelte, dat verzorgd is door den componist Ralph Erwin, maakt deze film zeer aantrekkelijk. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen wollen sjaal, regenpijpen, een paar bruine handschoenen, kinderhand- schoen, schroevendraaier, glacé dameshandschoen, zwarte dames- portemonuaie met inhoud. Huiselijke twist. v. V. in de Grootestraat kreeg hoogloopende ruzie met zijn schoon moeder en ging zelfs zoo ver dat hij haar met een schoen op het gezicht timmerde, zoodat de vrouw bloe dende verwondingen kreeg. Er werd aangifte gedaan bij de politie, die nu de zaak onderzoekt. fa. Wed. A. Aarts Zn, A. P. Kramer, B'broek G. van Heesch, Waalwijk Z. Treffers en Zn., H. Maas. W. v. d. Hammen, Gegund a. d. laagsten inschrijver. leden (mannen en meisjes) die de vergadering bijwonen, een tractatie worden aangeboden, op vei loon van het conti ibutieboekje der vakorgani satie. BIOSCOOP. De Zoon van den Radjah. R.D.B.-Theater. Wij hebben Hen aangenamen plicht dit filmwei k zeer nadrukkelijk in het volle licht der publieke belangstelling Aangehouden. De gemeentepolitie alhier heeft aangehouden zekere O., die gesigna leerd was in het politieblad. Hij is op transport gesteld naar 's Bosch. Botsing. Hedenmorgen botste een vracht auto tegen een lantaarnpaal aan het Hoogeinde, waardoor de lantaarn ernstig beschadigd werd. aliyksrlr en Laitslratsrke 1 i il

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9