MOTOR J. BLEKAN, plu üiaisiSriiiMij AniGDo iielun. - Telelosn 33. „WILHELMINA" SUIKERPULP PR0T0S m 30 35 °l. suikergehalte Hel neder till Hl CËHTÜALE SdilEBNA&TSCBAPP1I AMSTERDAM STOOM ER IJ-VERVERIJ L11T 11 UWE ID1EBTENTIES TE KOOP FABRIKANTEN EN HANDELAREN TILBURG WAAROM TE VEEL BETALEN? gedeeltelijk door militairen in gang wordt gehouden. De regeering heeft bij verordening besloten, gedurende 90 dagen alle grondwettelijke rechten op te heffen, waardoor practisch de dictatuur is ingevoerd Alle arbeiders organisaties worden als communistisch beschouwd en practisch verboden. Koning Leopold van België voor de radio. Koning Leopold heeft Woensdag een radioboodschap tot het Belgische volk gericht, waarin hij herinnerde aan de diepe deelneming, waarmede het overlijden van zijn vader door binnen en buitenland i9 ontvangen De rede van den koning duurde slechts enkele minuten en werd in het Fransch en Vlaamsch gehouden. Na afloop 9peelde de muziek de Braban- gonne. De Belgische regeering en de bewapening. Thans heeft ook minister Hymans in den Senaat over de Duitsche be wapening gesproken. Hymans stelde de vraag of Duitsch- land op de door het verdrag van Versailles getrokken lijn zal blijven. De geheele wereld weet, dat het thans deze lijn reeds overschreden heeft en dat het deze lijn nog verder zal over- schrijden Men weet evenwel ook, dat een herbewapening van Duitschland een algemeenen bewapeningswedloop met zich zal brengen. Om dit te verhin. deren bestaat slechts een positief mid delhet sluiten van een internationale conventie. Ten slotte ontwikkelde de minister de reeds medegedeelde politieke ge zichtspunten der Belgische regeering De rede van Hymans werd dooi de vergadering zeer gunstig ontvangen. Von Papen naar Rome. Vice kanselier von Papen zal een bezoek brengen aan Rome, dat drie dagen duurt, te beginnen met Woens dag 14 Maart. Hij zal daar o m. spreken over de verwijdering die tusschen Italië en Duitschland ontstaan i9 en over de toepassing van het Concordaat. De Katholieken in Duitschland Staatssecretaris Dauser heeft als lid van het rijksbestuur der arbeidsge meenschap van Duitsche Katholieken een rede gehouden, waarin hij ver- klaarde, dat Hitier hem heeft opge dragen, eraan mede te werken het katholieke deel des volks definitief te winnen voor den nieuwen staat. De katholieke wereldbeschouwing is in principieele kwesties verwant met het nationaal-socialisme De ka- tholieke mensch dient zich slechts te bevrijden van de opvattingen en be lemmeringen, welke de partijen en het parlement hem hebben opge dwongen De katholieke kerk moet in religi euze aangelegenheden vast houden aan haar standpunt en haar recht. Zij moet echter ook met vreugde er toe medewerken, dat de valsche geest uit de gelederen der geloovige kaïholieken wordt verdreven en dat dengenen, die op onverantwoordelijke wijze de rust en den vrede in Duitschland willen verstoren, het masker wordt afgerukt. BINNENLAND. Crisispostzegels ten bate van het N. C. C. Waarschijnlijk in den loop van de volgende maand zullen de reeds aangekondigde crisispostzegels ver schijnen, waarop een toeslag wordt geheven ten bate van het Nationaal Crisis—comité. De crisispostzegels van 5 cent zullen de beeltenis vertoonen van H.M. de Koningin en de zegels van 6 cent die van H. K. H. Prinses Juliana. Dit zullen dan de eerste postzegels zijn met een afbeelding van de Prinses. Minister Colijns reis naar Indië. Minister Colijn heeft thans bij de K.L.M. tegen eind April of begin Mei passage naar Indië besproken. De juiste datum van vertrek van den premier is echter nog niet be kend, daar die zal afhangen van den loop en de ontwikkeling der zaken van den minister. De Begrooiing van Onderwijs De minister van Onderwijs, mr. Marchant, heeft in de Eerste Kamer bij de behandeling der begrooting van Onderwijs medegedeeld, dat een wetsontwerp met betrekking tot het ontslag aan de gehuwde onderwijze res bij het Georganiseerd Overleg aanhangig is. Het wetsontwerp zal spoedig bij de Tweede Kamer wor den ingediend. Voorts heeft de minister gezegd dat aangaande het spellingsvraag- stuk een compromis bereikt is. De begrooting is aangenomen. Varkens worden ingevroren. Naar gemeld wordt heeft de Ne- derlandsche Varkens—Centrale be sloten over te gaan tot invriezing van een groote partij varkens. Reeds is opdracht gegeven om 5000 stuks in te vriezen. Conflict Kleeding industrie. De samenwerkende arbeiders bonden in de kleedingindustrie hebben den Bond van Kleeder— makerspatroons medegedeeld, dat het overleg met de leden der or ganisaties tot resultaat heeft gehad, dat het laatste voorstel der werk gevers lot verlaging van het uurloon met 8 procent niet is geaccepteerd. De vakbonden zijn tot een nadere bespreking bereid. GEMENGD NIEUWS. Bedrijfwaar na vijftien jaar de dood wocht. De arbeiders in de radium-mijnen te Joachimstal (Bohemen) hebben betere arbeidsvoorwaarden en hooger loon gevraagd in verband met hun bijzondere werkzaamheden en als compensatie voor hun vroegtijdigen dood. De invloed van het radium op de arbeiders is namelijk zoo sterk, dat deze na ca. vijftien jaar sterven en gemiddeld niet ouder worden dan 37 jaar. Volgens de bestaande voorwaar den wordt den nabestaanden van de arbeiders alleen dan een pensioen uitbetaald als gebleken is, dat de dood 'n rechtstreeksch gevolg is van de inwerking van het radium op het gestel der arbeiders. Geen scha deloosstelling wordt uitgekeerd, als dit niet omstootelijk vast staat. FOLTERENDE PIJN IN DEN ARM Na 5 dagen hielp het juiste middel reeds Een dankbare brief uit Den Helder „Ongeveer een jaar had ik geen leven door de vreeselijke pijnen, die ik leed in den arm. Onder mijn werk zaamheden ging 't eerst wel, doch wanneer ik even tot rust kwam was het niet uit te houden van de pijn en omdat het mij eenigszins verlichtte hield ik mijn arm in de hoogte. Zoo zat ik steeds bij de tafel te kreunen, maar als de nacht kwam dan begrijp) U. dat dit een moeilijke houding was Met mijn arm, geheet in de wol ge pakt, omhoog, ging ik den nacht in. Maar o als die arm kwam te liggen, dan ontwaakte ik steeds door dezelfde pijn. Aan uitgaan was geen denken in kerk of gezelschappen kon ik toch slecht den veikeersagent spelen Alles heb ik geprobeerd. Niets hielp. Steeds werd mij Kruschen Salts aangeraden, maar ik kon maar niet gelooven, dai dit zou baten. Nu, dat dan ook nog maar eens geprobeerd En werkelijk na 'n dag of vijf zei ik tegen mijn man: «Nu, of dat nu van Kruschen komt weet ik niet, maar ik ben een geheel ander mensch*. Steeds is het beter geworden tot ik een week of zes nadien geheel beter was Nu neem ik het al een maand of negen in en ben weer zóó flink en gezond Ik weet mijn geluk niet. 's Morgens een halven theelepel in een kopje thee is mij onmisbaar en ik zou het voor geen geld willen missen. Ik heb het al menigeen aangeraden Men had gezegd, dat het zenuwrheumatiek wa9 en ik er nooit af zou komen, maar gelukkig liep dit anders". Mej. M. O., Den Helder. Wat Kruschen Salts deed voor Mej. M. O. was het kwaadaardig urinezuur verdrijven, dat de kwellende rheuma- tische pijn veroorzaakt En Kruschen zal haar ook verder bewaren voor de verschrikkingen van rheumaiitk. Want de „dageiijksche dosis" zal haar or ganisme in een perfecte conditie houden, zoodat schadelijke stoffen als urinezuur zich nooit meer kunnen op- hoopen. Kruschen Salts i9 uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a Fl. 0 90 en Ft, 160 per flacon Omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Een heele kolonie monsters? Het zeemonster van Querville, dat een walvisch scheen te zijn, maar volgens latere berichten toch weer een echt geheimzinnig monster was, schijnt niet alleen geweest te zijn. In de buurt van Gréville en Urville heeft men op de rotsachtige kust nog twee volwassen exemplaren gevonden. Een ervan is in verren staat van ontbinding het andere heeft kop noch staart. Het onder zoek is daardoor zeer moeilijk, j Professor Petit, van het Parijsche musi um, verklaart naar aanleiding van zijn onderzoek, dat het groote dier een wijfje geweest moet zijn thans vertellen velen, dat zij soort gelijke, kleinere schepsels, metlangen nek, in deze streken gezien en zelfs gevangen hebben. Dierenbeulen gestraft. Voor den Krijgsraad te 's Hertogen bosch hebben terechtgestaan de huza- reu J. v. E., eD H. van t Tweede Escadron van het Tweede Regiment te 's Gravenhage, ter zake van het feit, dat zij op 22 December 1933, zonder redelijk doel in een stal een paard, hetwelk los stond, opzettelijk pijn en letsel hebben veroorzaakt, üoor het met den steel van een mestvork en den steel van een zweep op verschil lende plaatsen van het lichaam te slaan en te steken, ten gevolge waarvan dat dier pijnlijk werd aangedaan en het hoornvlies van een der oogen uitwen dig werd beschadigd. De Krijgsraad veroordeelde beide beklaagden lot drie weken gevange. nissirat met aftrek van voorarrest. ADVERTENTISN CORRESPONDENTIE. Verschillende stukken o a. vervolg St. Cathanna- Gilde te Heipt e.a. moeten wegens gebrek aan plaats ruimte tot een volgend nummerover- staan. RED. LAATSTE BERICHTEN. Minister Kalff heeft in de Eerste Kamer, bij de behandeling der be grooiing van Waterstaat, medegedeeld dat een heiziening van de Motor- en Rijwielwel bij den Raad van State aanhangig is. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft kapitein-luttcnaDt.ter zee F. E commandant van de Zeven Provinciën, veroordeeld tot 4 mnd. gevangenisstral met ontslag uit den militairen dienst, zonder ontzegging van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. Te Orleans is beslag gelegd op de juweelen van Stavisky, ter waarde van 1 200 000 fr Loonen in de werkverschaffing. De minister van oeconomische zaken heelt bericht, dat de loonen bij de rijks werk verscha Hingen en bij de door het rijk gesubsidieerde werk verschaffingen moeten worden ver laagd. De verlaging bedraagt van 1 tot 2 cent per uur. Ontzettend ongeluk te Dongen. Gisteravond te omstreeks zes uur reed de 24-jarige chauffeur N., die in dienst is bij de carrosseriemaker Janssens, met een „truc" in vrij groote snelheid den Henvel te Dongen af, verloor de macht over het stuur en reed het trottoir op, met het noodlottige gevolg, dat diie kinderen van den leerlooier Looijmans, die daar aan het spelen waren werden aangeieden. Het jongste kind, een meisje van vier jaar, werd dood opgenomen, terwijl de beide andere kinderen, een broertje en een zusje van 8 en 12 jaar zeer ernstig gewond werden overgebracht naar het R.K. Zieken huis te Dongen. De Berlijnsche Zesdaagsche Donderdagavond is de Berlijnsche Zesdaagsche begonnen. Slaats is de jongste deelnemer, hij rijdt met den Belg v. Nevele. MARKTBERICHT. Waalwijk, 9 Maart 1934 Varkens f7 f 11.- Eieren 2 3 cent. •L>angs dezen weg dank ik allen hartelijk, die mij in een of anderen vorm huldigden bij mijn aftreden als Leeraar-looimeester der Rijks school voor Leerlooiers en Schoen makers m. d. v. Rijksproefstation Voorlichtingsdienst t. b. d. Leder- en Schoeninduslrie te Waalwijk. JULIUS GEDIGA. Op een handelskantoor in Waalwijk kan groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 worden geplaatst. 51596 Leeftijd pl.m. 18 jaar. Brieven met uitvoerige inlich tingen onder No. der advert, aan Bureau dezer courant. Raleigh 3j2 P. K., kopklep, prima snelle motor. Spotprijs f95.— AdresSTATIONSSTRAAT 72. Rechtskundig Adviseur TE 's-BOSCU, Ravenstraat 5, (nabij het Station). ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvings biljetten. Opmaken vanBEZW AAR SCHRIFTEN wegens te hoog en aanslag, enz. denkt «tan de voor BESTEL-O&DERS ingevolge Art. 19 in practische bloes, al of niet bedrukt met firmanaam. REGISTERS tot inschrijving van ontvangen facturen voor fabrikanten en han delaren. REGISTERS tot inschrijving van dubbelen der verzonden factuurs voor fabri kanten, in elke gewenschie dikte, is het billijkst en vertrouwdst adres: Direct uit voorraad leverbaar Sluit U toch aan bij onze tevreden cliëntèle. VERGELIJK ONZE PRIJZEN. Stoomen Verven Colbertcosïuum f 2 50 f 4 50 Demi saizon 2 50 3 75 Regenjas incl. waterpr. .2 75 3 75 Winterjas 3 00 4 50 Mantels 2 25 3 00 Japonnen vanaf 1.75 2 50 Depot voor Waalwijk: Sigarenmagazijn Wed. Th C PULLES, Grootestraat 247. Depót voor Baardwijk Mej.C BURMANJE Hoogeinde8. Depot voor Drunen Wed. J BROK, Manufacturen Depót voor Kaatsheuvel: v. AMELSFOORT, Gasthuisstr. Verkrijgbaar in elke hoeveelheid vanaf 1 zak bij de onderstaande fabrieken en depóts 1. de N.V. C. S. M. Gastelsche Beetwortelsuikerfabriek te Stampersgat alle werkdagen van 9—12 en 2—4 uur, behalve Zaterdagmiddag. 2. de N.V. C. S. M. fabrieken Standdaardbuiten of St. Antoine (voor beide te bevragen bij den Opzichter R. DE LEEUW, A 7 Standdaardbuiten) alle werkdagen van 9—12 en van 2—4 uur behalve Zaterdagmiddag, 3. de N.V. G. S. M. fabriek »AZELMA« te Zevenbergen alle werkdagen van 912 en van 24 uur behalve Zaterdagmiddag, 4. de Suikerfabriek »ZWARTENBERG« te Leur, op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 10—12 uur v.m. 5. de v/m. Suikerfabriek v/h. Jager Co. te Roosendaal op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 10—12 uur v.m. Orders kunnen hier eiken dag bij de fabrickswacht worden afgegeven. 6. de N.V. C. S. M. fabriek »STATENDAMc< te Geertrui- denberg alle werkdagen van 912 en van 2—4 uur behalve Zaterdagmidd g. 7. de N.V. C. S. M. Suikerfabriek »WITTOUCK« te Breda alle werkdagen van 912 en van 24 uur behalve Zaterdagmiddag. PAfiJS op heden; f4.25 per 300 kilo 2 balen afgehaald aan de fabrieken en depóts, DetallngContant. tos Omietbelaslioé

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 11