Nigovs «it Kaïlsheaul. hopen dat Janske nog vele jaren in dienst van de Eerw. Zusters zal mogen blijven. RAAMSDONKSVEER. Gekozen is tot Praetor van den Ring Capelle de weleerw. heer Ds. Guiüart. y De afdeeling van den Werk mansbond zal Vrijdag 16 dezer haar 3ie jaarvergadering houden. v Tot bestuursleden van de afdeeling Dragershulp werden ge kozen dhren Steigenga, W. v. d. Werf, G. Blom Az., J. Blom Gz. en W. v. Seters. Wat een mooi jaarfeest had de Herv. Meisjesvereen. Verschillende samenspraken en vooi drachten zorg den voor een genotvollen avond. De benoemde Wijkzuster van het Groene Kruis hoopt 1 April a.s. in dienst te treden. GEERTRUI DEN BERG. Het zoen tje van H. Goossens alhier kreeg tijdens het waterscheppen uit een waschmachine het deksel op zijn hoofd, zoodat hij met zijn strotten hoofd tusschen het deksel en de kuip bekneld geraak e. De toestand van den knaap was zoo ernstig dat hij van de H.H. Sacramenten der Stervenden moest worden voorzien en naar het Ziekenhuis moest worden overgebracht. Naar wij nader ver nemen is thans het levensgevaar geweken. Onze stadgenoot J. Pruijsten is aangesteld bij de gemeentelijke reinigingsdienst. De Gem. Zangvereeniging »Geertruidenberg» zal deelnemen aan het te houden muziek— en zangconcours te Jutphaas. Predikbeurten op Zondag a.s. Evangelisatie Immanuel des nam. half zes Ds. Straling uit Oosterhout. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. DUSSEN. Alhier is aangifte gedaan van het vinden van een kettinkje, waaraan een tweetal sleutels en twee medailles. Inlichtingen te bekomen ter gemeentesecretarie. HANK. Langs den Buitendijk bij de speelplaats der R.K. Jongens school wordt een betonnen schutting geplaatst ter vervanging van 'toude houten hekwerk. Een en ander is een heele verbetering en tevens verfraaiing. Dinsdagmorgen lag bij den landbouwer C. B. alhier een beste stamboekkoe dood in den stal. Daar het dier niet was verzekerd is dit voor den betrokkene een heele scha depost. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 8 Maart 1934. De heer J. C. v. Laarhoven Sr., die verleden Woensdag herbenoemd werd tot Regent der Godshuizen, herdenkt in September a.s. den dag waarop hij voor 50 jaren lid werd van genoemd college van Regenten. Naar wij vernemen is 't bouwen der fabriek voor de N.V. Fabriek van Melkproducten gegund aan den heer Jan de Bont te Nieuwkuijk, die bij de aanbesteding de laagste inschrijver was, voor f32 715. Bij gelegenheid van Jt 50-jarig priesterfeest van onzen H.E. heer Deken is het plan opgevat om hem namens de parochianen een geschenk aan te bieden, voor welk doel eerst daags een huiscollecte zal gehouden worden. Zondagmorgen om 10 uur begint in 't Wapen van Amsterdam een damwedstrijd tusschen DOS uit Dongen en VD alhier. De tooneelclub »Kunst en Vermaakis voornemens kort na de Vasten nog een uitvoering te geven, en heeft daarioe in studie genomen het blijspelWeer geknipt De te geven Missie door EerW Paters Capucijnen zal aanvangen op Zaterdag 17 .uaart en gesloten wor den op PassieZondag 25 Maart. Longa speelt a.s. Zaterdag tegen de Zwaluwen uit Brakel voor de S.O.S.—competitie. Het afscheid nan den heer Julius Ge liga als lecraar-looimeester aan de Rijksvakschool te Waalwijk. kantoren „De Hoop", „Brabantia" en ,De orgaan", gevestigd te Eindhoven, welke kantoren echter blijkbaar zeifs niet bestaan. Vertegenwoordigers dezer „kantoren" verkoopen z.g. premie- aandeelen onder schijnbaar zeer gun stige voorwaarden, waaraan zij even wel niet kunnen voldoen. Het is daar om geraden deze premie aandeden niet te koopen. Het publiek dien' er tevens rekening mede te houden, dat de ondernemers de namen hunner in stellingen zoo noodig veranderen of 'n nieuwen naam bijvoegen. In aanslui ting hierop kunnen wij mededeelen, dat gebleken is, dat de agenten van bovengenoemde z.g. effectenkantoren hun operatie-terrein naar hier hebben verplaatst en ook hier personen zijn, die contract hebben aangegaan met voornoemde onderneming onder den naam „Brabantia". Men zij dus gewaarschuwd om op dergelijke aanbiedingen niet in te gaan. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer H. J. van den Heuvel te Kaatsheuvel werd alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis met lederwarenfabriek voor den heer Marcus Schilders, alhier. Uitslag: Gebrs. van den Hoven, Kaatsheuvel, timmerpost 3375; massa 6900. C. de Teuling, Kaatsheuvel, massa 7500.—. H. M. Kramer, Waalwijk, metselpost 4200.—. J. Cornelissen, Kaatsheuvel, timmer post 4198. C. Timmermans, Sprang massa 7637. A. M. Vermeeren, Loon op Zand, mas sa 7300.—. A. Klevngeld, Kaatsheuvel, massa 7000.—. H. Moolenschot, Kaatsheuvel, timmer post ƒ4025.massa 7625. C. Mutsaers, Locn op Zand, metsel post 3600. S. J. Pepping, Kaatsheuvel, massa 7900.—. J. van Nieuwenhuvzen, Sprang, tim merpost ƒ3680; massa 7545. J. Michael, Vrijh.-Capelle, massa 7840.—. C. Kolsteren, Kaatsheuvel, timmerpost 4360.—. L. van Luxemburg, Kaatsheuvel, met selpost 4300; massa ƒ6892. Gebrs. Brekelmans, Kaatsheuvel, met selpost 3595. Glas- en verfwerk: M. Smit, Kaatsheuvel 874. J. Smit, Kaatsheuvel 669. P. Merkx, Kaatsheuvel 620. Gunning volgens bestek. T. B.C.-Barakconcours. Nog steeds loopt het T.B.C.-Barak- concours in den Gildenbond. Zaterdag a.s. wordt het voor 3 dagen overge plaatst in café J. Kleijsen aan den Horst. Tot heden was de deelname buitengewoon. Prachtige prijzen en daarbij het goede doel doen velen be sluiten aan dit concours deel te ne men. Laat allen bedenken dat de TBC- kas een stevige versterking niet kan ontberen. Riljartsport. I)e stand van de competitie van den Kaatsheuvelschen Biljartbond is mo menteel als volgt: Juliana I (P. Wagemakers) 730 beur ten, 2227 Crbs., 3.05 gem., 10 punten. Ons Genoegen (L. v. d. Kaa) 917 brt. 2569 crbs., 2.80 gem., 10 punten. Prins Hendrik (Th. van.Boxtel) 1213 brt., 2328 crbs., 1.91 gem., 10 punten. De Sport (H. v. Heesch) 1346 brt., 2428 crbs., 1.80 gem., 4 punten. Na Arbeid Sport (Wed. v. Berkel) 986 brt., 1500 crbs., 1.53 gem., 0 put. Juliana II (P. Wagemakers) 886 brt. 1220 crbs., 1.37 gem., 0 punten. Kaatsheu vclsche Bogs. Zondag a.s. speelt het le elftal van Kaatsheuvel, 8 Maart 1934. Waarschuwing. In het Algem. Politieblad van 8 Fe- de Kaatsheuvelsche Boys in de le klas- bruari 1934 komt de volgende waar schuwing voor. In aansluiting op de reeds in de dagbladen verschenen waarschuwing tegen agenten of ver tegenwoordigers van „De Ster" en „Fortuna", beoogende verkoop van premje-aandeelen, vestigt de Brigade- Commandant der Kon. Marechaussee te Oirschot namens den Officier van Justitie te 's-Bosch thans ook de aan dacht op de z.g. Obligatie- en Effecten- se B.V.B. op eigen terrein tegen RWB uit Besoijen. Door de overwinning van Heusden Zondag j.l. op Nivema en de mogelijkheid van toewijzing van een door Heusden aangeteekend protest bestaat de mogelijkheid nog, dat Heus den met de Kaatsheuvelsche Boys 'n gelijk aantal punten behaalt. Het is dus voor de jongens aan den Horst zaak om Zondag a.s. te winnen. Zon der ongelukken mogen we hun deze overwinning reeds bij voorbaat toezeg gen. Het 2e elftal speelt thuis tegen KWB 3. Winnen de Boys dan zijn zij daardoor definitief kampioen in hun afdeeling. Het 3e elftal gaat bij RWB 1 in Be soijen op bezoek. We achten het 3e elftal in staat om de twee puntjes mee naar huis te nemen. Tooneeluitvoering ,„4 polio". Zondag 11 Maart zal in de zaal van „Apollo" een groote tooneeluit voering gegeven worden door de Vereenigde spelers uit 's-Bosch. Dit gezelschap, dat steeds op een goede pers heeft mogen bogen, komt \oor het voetlicht met het blijspel in 3 bedrijven van Henk Bakker „Ramon Tamello" of „De Held van het Witte Doek". Tooneelliefhebbers kunnen dus na een pauze van een 3-tal .weken weer eens van goed tooneel profiteeren. Stillen Omgang. Voor den Stillen Omgang te Am sterdam van Zaterdag op Zondag ga ven zich alhier niet minder dan ruim 50 deelnemers op. Nagenoeg alle deelnemers van het vorig jaar zullen ook thans weder den rondgang medemaken, een bewijs, dat deze devofie-demonstratie welgemeend is. Secretaris „Apollo". Als opvolger van den heer Johan Snoeren is tot Secretaris van de Har monie „Apollo" alhier benoemd de heer J. Schellekens. Vinger afgeklemd. Het 4-jarig kindje van Pr. in de Brandschesteeg had het ongeluk met het vingertje tusschen een dichtslaan de deur beklemd te raken, waardoor het eerste lid van'een der vingertjes radicaal werd afgeklemd. Dr. Vercautereh verleende de eerste geneeskundige hulp. Cursus Eerste Hulp bij Ongelukken. Hedenavond had de officieele slui- ting plaats van den cursus E.H.B.O. door Dr. Th. F. Capetti voor de meis jes van de K.J.V. en de Gilde in het K.J.V.-huis, alhier, gegeven. De K.J.V.-ers hadden van dezen avond een feestavond gemaakt, waar bij zang- en declamatie met een ge- improviseerde E.H.B.O.-demonstratie door de K.J.V.-ers in scène gezet, een aangename afwisseling bracht als slot van de gezellige cursus door den Dok- Ier gegeven. Naast den Directeur van het K.J.V.- huis woonde ook Mevr. Cappetti deze officieele sluiting bij. GEMENGD NIEUWS. /71/, K. M. hoogte bereikt met een a li to ma tisch e stra lo [eer ba Hon. Het aerologische instituut der Sowjet- heeft te Sluzk in de buurt van Lenin grad proeven genomen met het omhulsel van den nieuwen auto maiischen stratosfeerballon, welke een gunstig resultaat hebben opge leverd. Er werd een hoogte van l7'/2 K.M. bereikt. De meegevoerde automatische radio installatie heeft signalen gegeven, welke goed werden waargenomen. Volgens de meening van de experts zal de automatische stratosfeerballon een hoogte van 25 K.M. kunnen bereiken. De zoon van Ford door ontvoerders belaagd. Volgens een Reuter-bericht uit New York hebben twee concurree- rende bandietenbenden gedreigd Edsel Ford, den zoon van den be kenden autofabrikant, te ontvoeren en hem eerst tegen betaling van een fabelachtig hoogen losprijs weer vrij le laten. Het schijnt echter, dat de twee benden tegen elkaar aan het opbieden zijn over het bedrag van dien losprijs, heigeen Edsel Ford wel in de gelegenheid zal slellen voldoen de veiligheidsmaatregelen te nemen. Lucienne Hoger betrokken in de Slauiskgaffaire Het bekende Fransche royalisten- dagblad «l'Action Fran^aise» beweert dat de internationaal beroemde Chansonnière Lucienne Boyer beI trokken is in het Stavisky-schandaal. Lucienne Boyer had haar voormalig A. V., koopman te Drunen, door een gesloten overweg geloopen, 5 boete of 5 d. h. W. V., koopman, Drunen, alsvoor, 3 boete of 3 d. h. A. d. V., 73 jaar, schoenmaker. Waal wijk, alsvoor, 5 boete of 5 d. li. L. B., 54 jaar, schoenmaker, Waal wijk, alsvoor, tweemaal 5 boete of tweemaal 5 d. h. A. H., 24 jaar, schoenmaker te Kaats heuvel, gereden zonder licht op het rij wiel en met zoo groote snelheid, dat J. Krol te Sprang, aldaar werd aange reden en gewond. Getuige was A. Voogd, 21 jaar, schoenmaker te Kaatsheuvel. Verdachte werd veroordeeld tot 15 boete of 15 d. h. met toewijzing van de cabaret gevestigd in hetzellde gebouw |civie,e vordering voor betaling dei- als het dagblad »La Volonté», waar- doktersrekening tot een bedrag van van de directeur Dubarry thans ge arresteerd is en de sluiting van het cabaret is precies samengevallen met de verdwijning van Stavisky. In »Chez Elle» kwamen geregeld Sta visky, Hayotte, Romagnino en tal van politieke persoonlijkheden. Twee jaar geleden werd Lucienne Boyer bij de Surété Générale ont boden, daar deze ter oore was ge komen, dat zij haar villa te Boulogne- sur-Seine deelde met den thans ge arresteerden Romagnino. Ondanks herhaalde oproepen verscheen zij niet en op verlangen van een voor aanstaande politiefiguur liet men haar verdei met rust. Thans maakt Lucienne Boyer een tournée door Zwitserland en de mogelijkheid, dat zij van ce gelegen heid heeft gebruik gemaakt belang rijke papieren van Stavisky over de grens te brengen, wordt niet uitge sloten geacht. De «Action Frangaiee" eischt de on middellijkearrestatie van de artiste. Een Zweedsch Prins getrouwd. Zonder cenig uiterlijk vertoon is Donderdag voor den ambtenaar van den Burgerlijken Stand in Londen het huwelijk voltrokken tusschen prins Sigvard, den tweeden zoon van den kroonprins van Zweden, en mejuffrouw Erica Patzek, dochter van een Berlijnsch koopman. Voor het laatst teekende de prins in het huwelijksregister met zijn officieelen titel. Met zijn huwelijk heeft hij zijn prinselijke rechten op gegeven. Op hi t nieuwe paspoort is zijn naam vermeld als Bernadotte. De heer en mevrouw Bernadotte zijn naar Italië vertrokken en zullen wellicht in Nice den Zweedschen Koning ontmoeten. Brand in een Barak. Volgens een bericht uit Kirin, Mamjoekwo, is in een barak, waarin ruim 20U werklieden een onderdak vonden, plotseling brand uitgebro ken. Tot dus ver zijn 63 geheel verkoolde lijken gevonden. Men vermoedt brandstichting. 50.—. F. v. IX, schilder te Waalwijk, aan rijding door schuld, met een wielrijder in botsing gekomen, 10 boete of 10 (1. h. en 15.20 schadevergoeding. B. Th. J. L., landbouwer te Waspik, melk vervoerd zonder deksel op de kan, 3 boete tweemaal of 6 d. li. Th. C. v. S., landbouwer, Waspik, overtreding melkbesluit, tweemaal 5 boete of tweemaal 5 d.h. C. P. v. O., slager, Sprang-Capelle, Vleeschkeuringswet. 50 boete of 50 d. h. J. S., timmerman, Waalwijk, Politie- reglement, 50 cent boete of 1 d. h. J. G. T., timmerman, Waalwijk, Bouwverordening 6 of 6 d. J. S., 22 jaar, landbouwer, Oud-Heus- den, mollen vervoerd 5 boete of 5 d.li. L. J. S., handelaar, Waalwijk, IJk- wet, 10 maal 50 cent boete met ver beurdverklaring van de gewichten. Ja. A. S. huisvr. J. v. E., winkelier ster, Waalwijk, IJkwet, zesmaal 50 ct. boete of 6 d. h. met verbeurdverkla ring van de gewichten. J. H. C., koopman te Wijk, 700 kg. aardappelen vervoerd zoder vergun ning 30 of 30 d. h. A. C. J. v. H., bakker, Waalwijk, meelregister niet bijgehouden, 20 boete of 20 d. li. "Th. J., Waspik, over de spoorbaan geloopen, 5 boete of 5 d. h. J. H. V., chauffeur te Raamsdonks- veer, te Waalwijk met een vrachtwagen te veel naar links uitgeweken en een botsing veroorzaakt, 25 boete en 40 schadevergoeding aan de Holl. Buurtspoorwegen. J. B. H. d. R., reiziger, Tilburg, onder Sprang niet voldoende uitgeweken, waardoor een aanrijding geschiedde, ƒ10 boete of 10 d. h. J. A. I)., Vlijmen, 3 delicten Motor en Rijwielwet, driemaal 1 boete of 3 d. h. A. J. van N., brouwer, Vlijmen, over treding Warenwet, 15 boete of 15 d. h. en 25 boete of 25 d. h. J. v. O., Vlijmen, dronkenschap, 10 boete of 10 d. h. H. K., schoenvlechter, Vlijmen, dron kenschap, 10 boete of 10 d. h. Aardverschuiving in een mijn. In de mijn Karsten-Centrum te Beuthen heeft een ernstige aardver schuiving plaats gehad, waardoor twee mijngangen werden vernield en elf arbeiders van de buitenwereld afgesloten. Na kortstondigen arbeid werd een mijnwerker, die slechts lichte ver wondingen had opgeloopen, gebor gen. Vervolgens vonden de red - dingsmanschappen het lijk van een mijnwerker, die door neervallend gesteente was gedood. Later werden nog twee lijken geborgen. Het reddingswerk wordt nog onverminderd voortgezet, teneinde de overige mijnwerkers, waarmede men door klopsignalen contact heeft gekregen, te redden. Het geval Wgnekoop. Wij hebben indertijd melding gemaakt van het geval-Wynekoop. Te Chicago had de omstreeks 60- jarige vrouwelijke dokter Alice Wynekoop na geruimen tijd in voorloopige hechtenis te hebben ge zeten, terechtgestaan wegens moord, gepleegd op haar schoondochter. Thans is het proces voleindigd. Mevrouw Wynekoop, de oude vrouw, BURGERLIJKE STAND. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Februari 1934. Geboren Jacoba, d.v. T. van der Kolk en M. van Enkhuizen. Paulina Maria, d.v. T. van der Kolk en M. van Enkhuizen. Alida Johanna, d.v, W. de Rooij en A. van Zeist. Adriana Johanna, d.v. A. Haverhals en W. C. van Iersel. Jacobus, z.v. J. W. Genuït en H. M. Both. Getrouwd Nicolaas Adrianus Treffers oud 26 jaar en Adriana Bertha van Tiggelen oud 23 jaar. Cornelis Hoevenaren oud 22 jaar en Arnolda Verhagen oud 22 jaar. Overleden Johannes van Tiggelen oud 78 jaar echtgenoot van T. Sulsters Martinus van Oosterhout oud 77 jaar wed. van H. Gouda Maurits 'Cornelis Mande- makers, oud 9 jaar, z.v. A. J. Mande- makers en H. Kamermans. Herma- nus Rosenbrand oud 81 jaar wed. van A. Prtiyssers. GEERTRUIDENBERG. Geboren Antonetta Johanna dv Cornelis F. die een hartgebrek heeft, waardoor I vin Strien en van Johanna Dymphena haar leven voortdurend bedreigd wordt, hoorde zich tot 25 jaar gevangenisstraf veroordeelen Gezien haar hoogen leeftijd en den slechten staat van haar gezondheid, be teekent dit een veroordeeling tot levenslang. KANTONGERECHT DEN BOSCH. F. M. W., 17 jaar, te Waalwijk, aan rijding per rijwiel, niet behoorlijk uit geweken, 10 boete of 10 d. tucht school en 7.50 of 2 d. tuchtschool. P. J. S. M., chef Holl. Buurtsp. Waal wijk, op verboden terrein gereden, 3 boete of 3 d. h. Ka. M. A. L. B., Waalwijk, op ver boden terrein gereden, 3 boete of 3 d. h. Goossens. Ignatius Johannes en Gerardus Wilhelmus zoons van Ste- phanus J. Sperber en van Adriana Ma- gielsen. Christina Elisabeth Johan na dv Hendrik Maas en van Johanna Hazenberg. Leonardus zv Leonar- dus de Bodt en van Allegonda M. de Jong. Hendricus Johannes zv Hen- dricus de Jong en van Johanna H. C. Henraat. Ingekomen Rosina v. d. Veeken uit Made. Gerrit Jan Rietveld en gezin uit Pa- pendrecht. Maria W. Spruijt uit 's-Hertogenbosch. Vertrokken: Marinus J. B. van den Avort naar Oosterhout. Cornelia J. van Schen- del naar Ginneken. Walter Kos- lowski naar Wattenscheid (Did.).

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7