Nicofi uit lailskmnl. waardeering tot hem gericht, dank ook aan de muzikanten voor de mooie muziek, dank aan het bestuur door wiens medewerking zooveel goeds tot stand is gekomen en ten slotte dank aan de leden voor hun trouwe opkomst en belangstelling. Z.Eerw. sprak zijn voldoening uit over den goeden gang en eensge zindheid onder de leden en spoorde allen nogmaals aan tot het trouw bijwonen der geestelijke oefeningen, ook tijdens de zomermaanden. Tot slot nog een pittige marsch waarmede deze plechtigheid werd besloten. Na afloop werden de honderden leden een fijne sigaar aangeboden. DRUNEN. Ook op de Meisjes-con gregatie is de verjaardag van pastoor Goossens, directeur der congregatie; op waardige wijze gevierd. Bij aanuemst van den jubilaris werd door allen een welkomstlied gezongen. Door een der leden werd een toespraak gehouden en een cadeau aangeboden. De zangvereeniging voerde zeer ver dienstelijk een paar zangnummers uit, daarna werden twee leuke stukjes voorgedragen. Z.Eerw. dankte vecht hartelijk voor de mooie toespraak en hel cadeau, voor de prachtige zang cn voordrachten. Hij dankte het bestuur der congregatie en vooral de Eerw. Zusters Regina en Boniface, voor de vele diensten aan de congregatie bewe zen en aan de .leden voor de trouwe op komst. Hierna volgde een tractatie aan alle leden. I Het was een mooi feest, met veel animo gevierd. NIEUWKUIJK. Wegens ontslagname van den heer M. Elshout als filiaalhou der van de Coöp. Handelsvereniging N.C.B., werd als zoodanig benoemd de heer Ivo van Buul. Door de R.K. Werkliedenvereni ging alhier zal ook dit jaar wederom haar patroonheilige, feestdag van den II. Jozeph, worden gevierd. De dag zal begonnen worden met een algemeene H. Communie der leden, waarna in het. bondsgebouw de leden worden onthaald op een koffietafel. De3 avonds zal een bijeenkomst plaats hebben in hetzelfde gebouw. Door de K.J.M.-vereeniging alhier werd een Korfbalclub opgericht. Men heeft met het spel reeds een begin gemaakt. L SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). De Geref. Meisjesvereniging „Onze Tijd en Onze Roeping" alhier, kwam j.l. Maandagavond in het Geref. Kerk gebouw alhier in eerste jaarvergade ring bijeen, onder leiding van Ds. J. C. Hagen. Van de zijde der gemeente be stond veel belangstelling. Ds. Hagen opende op gebruikelijke wijze en heette allen welkom, in het bijzonder de afgevaardigden. De secretaresse, mej. Ca. Braspen ning, bracht hierna een keurig jaar verslag uit, alsook de penningmeeste- resse, inejj. Ma. v. d. Hoven. Een drietal onderwerpen werden in geleid, n.l. door mej. L. Both over: „Ruth", waarop een flinke bespreking volgde; door mej. Ca. Braspenning over: „Onze meisjes en haar doop" en door mej. M. Varossieau over: „Gods dienstige opvoeding". De onderwerpen getuigden van ernstige studie. Door de dames B. Varossieau en L. Both werd een duo voor sopraan en alt: „O Heiland", op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, begeleid met orgel door mej. Ko Both. Door een kwartet werd gezongen: „Neem de wereld, geef mij Jezus" en door een klein koor: „Kom tot uw Hei land", beide nummers met orgelbege leiding. Dit deel van het programma droeg niet weinig bij tot het gezellige verloop van den avond en werden de jeugdige zangeressen met een dank baar applaus beloond. Namens den Kerkeraad werd het woord gevoerd door ouderling R. Hof man; verder voerden het woord afge vaardigden van de Geref. Jongelings- vereeniging, van de zusterverenigin gen te Vrijh.-Capelle, 's-Gravemoer en Raamsdonksveer, alsook van de Ned. Herv. Meisjesvereenigingen te Sprang en Capelle, die allen de beste wenschen voor den groei der jonge ver- eeniging uitspraken en haar Gods ze gen toewenschten. Ds. Hagen dankte de verschillende sprekers en spreek sters met een kort woord. Afgewisseld met voordrachten zang en muziek, waaronder door de feest vierende vereeniging tractaties werden rondgediend, werd de avond verder in de beste stemming doorgebracht. De vergadering ging te ca. 11 uur uit een. De vereeniging mag met genoegen op deze eerste feestvergadering terug zien. De A.R.J.A. „Mr. Heemskerk" al hier komt a.s. Vrijdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in vergade ring bijeen. De heer J. v. d. Hoek van Capelle zal alsdan een onderwerp in leiden over: „Volk en Partij". De ver gadering vangt aan te half acht. Belangstellenden zijn steeds harte lijk welkom, waarom wij hierbij gaar ne opwekken tot bijwoning dezer ver gadering. VRIJH.-CAPELLE. In verband met de opheffing der O. L. school alhier, werd Maandagavond in het schoolge bouw een afscheidsfilmavond gege ven, welke door vele belangstellenden werd bijgewoond. CAPELLE. De afd. Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs hield j.l. Vrij dagavond 7 uur in het Stationskoffie huis van den heer L. F, v. Dongen al hier onder leiding van haar voorzitter, den heer E. Colet, een algemeene leden vergadering, welke door vrij wat leden werd bijgewoond. In zijn openingswoord heette de voorzitter allen hartelijk welkom, waar na de notulen der vorige vergadering na voorlezing werden goedgekeurd en vastgesteld. De jaarverslagen van den secretaris, den heer J. Kraak, en den penningmeester, den heer G. A. S. de Bas, werden onder dankzegging goed gekeurd. Uit het onderzoek, ingesteld door de heeren J. Jansen en de With, bleek, dat de rekening en verantwoor ding over 1933 in orde was en dat de kas sloot met een batig saldo. Hierna bracht de afgevaardigde naar de 9 en 10 Dec. 1933 te Utrecht gehouden Alge meene Vergadering van Volksonder wijs, de heer L. Dijkstra, een correct en zeer uitvoerig verslag uit van deze bijeenkomst, waarvoor hij den dank der vergadering in ontvangst had te nemen. Na de rondvraag werd gepau zeerd. Na de pauze was het woord aan Ds. Westmij se uit Rotterdam, tot het hou den zijner propagandarede naar aan leiding van het onderwerp „S.O.S." (Steunt Onze School), welke boeiende rede door allen met klimmende belang stelling gevolgd werd en waarmede al len, getuige het warm applaus, instem den. Ongeveer 10 uur sloot de voor zitter deze vergadering en bracht daar bij dank aan den spreker voor zijn onderhoudende, opwekkende rede. Bij besluit van Ged. Staten dezer provincie d.d. 7 Maart 1934 G. no. 420 is de gemeenschappelijke regeling om trent toelating van leerplichtige kin deren uit de gemeente Sprang-Capelle op de O.L. school te Kaatsheuvel (Loonschendijk) goedgekeurd. Deze gemeenschappelijke regeling treedt 15 Maart a.s. in werking. De heer D. Klootwijk Cz. alhier is geslaagd voor het examen alsi Mare- chaussée te paard. Naar we vernemen vond de slager J. d. J. alhier j.l. Zondagmorgen een zijner beste koeien, welke hij voorne mens was tegen de Paaschdagen te slachten, dood in den stal. Voor hem een heele schadepost. In het gebouw voor Chr. Belan gen aan het Bruggetje kwam Vrijdag avond de Kolen-inkoopvereeniging in ledenvergadering bijeen. Na opening door den voorzitter op gebruikelijke wijze, werden de ingekomen stukken behandeld en verschillende mededee- lingen gedaan. Wegens bedanken als bestuurslid van de heeren W. van Vuu- ren en K. Rosenbrand, werd hierin voorzien door de verkiezing van de heeren P. Wagemakers en P. Faro, welke zich deze benoeming lieten wel gevallen. Tot lid der controle-commis sie werd in de plaats van W. v. Dongen benoemd het afgetreden bestuurslid K. Rosenbrand. Na de gebruikelijke rondvraag, waarin verschillende be langen betreffende de vereeniging wer den besproken, dankt de voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en de aftredende bestuursleden voor hun ve lerlei arbeid in 't belang der vereeni ging verricht, waarna sluiting met dankzegging. De jeugd-club van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond houdt a.s. Donderdagavond 15 Maart in het gebouw voor Chr. Belangen een ledenvergadering. Door de heeren Ha- verhals en 't Hooft zal een onderwerp worden ingeleid. Ter afwisseling zul len eenige voordrachten worden ge daan. WASPIK. De keuring van dienst plichtigen voor de lichting 1935 zal voor deze gemeente worden gehouden op 11 en 12 April in het Henricusge- bouw te Raamsdonksveer. Aan 11 ingeschrevenen voor den dienstplicht dezer gemeente der lich ting 1935 is vrijstelling wegens broe- derdienst verleend. Op Donderdag 22 Maart des voor middags 11 uur zal voor het gemeente huis de jaarlijksche herkeuring wor den gehouden van trekhonden. RAAMSDONK. Op Zondag 11 Maart j.l. gaf de R.K. Tooneelvereeniging St. Bavo" in het St. Leogebouw haar twee de winteruitvoering. Opgevoerd werd het dramatisch spel uit het hedendaag- sche Rusland in drie bedrijven„Onder de Sovjetvlag" en de klucht in een be drijf: „Een spook op manouvres". Bei- de stukken werden uitstekend opge voerd, de spelers vervulden allen uit stekend hun rol. De zaal was ook goed bezet, geen plaatsje was onbezet. Het gezelschap van het Veer, die zorgde j voor het muzikale gedeelte, wist er de stemming onder het publiek wel in te houden. Hoogst voldaan keerde het pu bliek na afloop huiswaarts. RAAMSDONKSVEER. De keuring voor den dienstplicht voor de inge schrevenen der lichting 1935 en voor de tijdelijk. ongeschikt verklaarden der lichting 1934 zal voor deze gemeente plaats hebben alhier in het St. Henri- cusgebouw, Schoolplein J 20, voor hen wier namen beginnen met een der let ters A t.m, P, op Woensdag 11 April a.s. des voormiddags te 10 uur en voor de overige op denzelfden dag des na middags te 3 uur. Een vijftal leden van de Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht" zullen deel nemen aan het Solistenconcours te Vlijmen. De Afdeeling Raamsdonksveer van den Chr. Nat. Werkmansbond zal op Vrijdag 16 Maart a.s. haar jaarver gadering houden in het Gebouw „Rc- hoboth", aan de Julianalaan. Op de dezer dagen gehouden voor jaarskeuring van springstieren zijn uit deze gemeente goedgekeurd de stieren van de landbouwers E. G. Romme, Wed. A. M. Zfllmans. A. Bink en W. Th. de Wit. Tot tijdelijk, onderwijzer aan de bijzondere school der Ned. Herv. Ge meente is benoemd de heer A. J. Lie- vaart uit Rotterdam. RAAMSDONKSVEER Tot pen- ningmeester van Timothtu9 in de va. caiure W. v d. Made, werd gekozen G. A. van Dongen J.Szn Tot bestuurslid met adviseeren- de stem van Dragershuip werd ge. kozen de heer C. Sneep. Zaterdag zal de jaarvergadering van het Groene Kruis gehouden wor den in Rehoboth. Aan de beurt van aftieding is de Secr.-Penningmeester de heer Sneep. Donderdag zal de aanneming der catechisanten van Ds. Guittart plaats hebben en Zondag de beves tiging. GEERTRUIDENBERG. Predikbeur ten op Zondag 18 Maart 1934: Evangelisatie Immanuel, des n.m. half zes Ds. de Bruijn uit Hooge Zwa- luwe. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. DUS SEIN. Tot bestuurslid van het Wit Gele Kruis werden herkozen de heeren Rijken en de Wit. Jn de vaca ture v. Hees werd gekozen de heer G. v. Biezen Thzn. Behalve deze heeren maken thans nog deel van het bestuur uit de dames Jongbloet en v. Biezen. Men begint Donderdag met het leggen der buizen voor de waterleiding. Bij café „de Posthoorn" zal men be ginnen en vandaar in de richting Hank werken. Er zullen 10 arbeiders uit Dussen werk vinden. Het zoontje van dhr. v. O. kwam bij het spelen zoo onzacht te vallen, dat het een gedeelte der tong doorbeet, zoodat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 13 Maart 1934. In de vergadering om te komen tot ziekenhui9verpleging voor Heusden en Omstreken werden tot bestuurs leden gekozen de heeren J. H Roza, voorz.J Bruijn, Herpt, J A Fooij. Hedikhuijzen K v. d. Velden, Wijk; en B Verschuren, secretaris. Op ver schillende gemeenten zal een beroep worden gedaan om het streven dei commissie te steunen. Besproken wer den verschillende tarieven en besloten werd ruim9choot9 circulaires te ver. zenden. u Zaterdag speelde onze voetbalv. Longa te Woudrichem tegen S V. W aldaar voor de S. O S. comp. en verloor ongelukkig met 3 4 \j De damelub V. D. speelde Zon dag in het Wapen van Amsterdam voor de competitie van den Ned. Dambond, district Noordbrabant, tegen V.O SBreda De uitslag was 9 11 in het voordeel van V. D. L Zondag 8 April zal bet 30 jaar geleden zijn, dat de Hoogeerw. heer deken N. J A. Wouters als pastoor der parochie werd geinstalleerd Kaatsheuvel, 13 Maart '34. Sluiting Landbouwcursus. Vrijdagavond had in het cursuslo kaal in de St. Jansschool de officieclc sluiting plaats van den 2-jarigen land bouwcursus door den heer H. van der Zanden uit Tilburg gegeven. De rijkslandbouwconsulent Dr. Hui- zinga had wegens ongesteldheid be richt van verhindering gezonden, eveneens Weth. L. J. van der Horst, alhier. Behalve het Bestuur van de Afd. Kaatsheuvel van den N.C.B. waren aanwezig den Z.Eerw. Heer Pastoor van den Brekel, de Eerw. Broeder Overste Palmace en de pers, welke door een openingswoord van den heer van der Zanden werden verwelkomd. De eind-les ving aan met een mon deling examen der cursisten loopende over de 15 vakken, gedurende dezen cursus onderwezen, waaruit bleek, dat door den leeraar de lessen practisch gegeven en door de leerlingen met veel nul gevolgd waren. Pastoor van den Brekel feliciteerde leider en cursisten met het succes van den cursus en zeg de 2ijn volle sympathie en medewer king aan den Boerenstand toe. De Eerw. Broeder Overste sprak 'n woord van felicitatie en hulde voor de ijver, waarmede deze cursus gevolgd is. De heer G. Klijn, Voorzitter van de afd. Kaatsheuvel van den N.C.B. sprak woorden van hooge waardeering en wees op de groote noodzakelijkheid van ontwikkeling van den Boeren stand in deze moeilijke tijden. De cursusleider, de heer van der Z., bracht dank voor de belangstelling, voor den ijver, waarmede de lessen gevolgd waren en wees er op, door dezen cursus der jonge Boerenbonders nog slechts de eerste stap gezet is in het boerenbedrijf. Hij spoorde aan tot voortzetting van de studie door het volgen van de pe riodieken, in het bijzonder „De Boe renstand" om alzoo steeds op de hoog te te blijven van het nieuwste wat het bedrijf vraagt. De heer J. Klijn, Voorzitter van den Jongen Boerenstand, bracht dank aan den leider, aan de cursisten, aan het Gemeentebestuur, aan den Eerw. Broeder Overste voor de beschikbaar stelling van het lokaal, aan den Zeer Eerw. Heer Pastoor en verdere aan wezigen voor de getoonde belangstel ling en offreerde den cursusleider een stoffelijk blijk van waardeering na mens de cursisten. Aan 13 van de 16 cursisten werd het diploma uitgereikt, n.l. P. A. van Spaandonk, G. C. M. de Jong, A. J. B. Rombouts, A. van Noye, N. G. Verschuren, G. J. Kroot, M. W. Hamers, Jos. M. Vugts, C. A. Klijn, P. W. de Kort, J. M. Hamers, M. J. Ha mers en H. M. van den Hoven. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. A. Prins werd heden aanbesteed den bouw van een dubbel woonhuis voor den heer L. Grootswagers te Kaatsheu- \el. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. Brekelmans, K'heuvel 5600 J. v. Nieuwenhuyzen, Sprang ƒ5595 P. de Grauw, Waspik ƒ5334 J. Michael, Vrijh.-Capelle ƒ5165 H. Moolenschot, K'heuvel ƒ4815 C. Mutsaers, Loon op Zand ƒ4799 Gunning volgens bestek. Gegund. Het bouwen van een woonhuis met lederwarenfabriek onder architectuur van den heer H. J. van den Heuvel, voor rekening van den heer M. Schil ders, alhier, werd heden gegund aan de heeren Gebr. Brekelmans, metsel post en Gebr. van den Hoven, timmer- post. De Boys kampioen. Door een schitterende 53 overwin ning op de RWB-ers te Besoijen wis ten de Kaatsheuvelsche Boys 1 Zon dag het definitieve kampioenschap te behalen in de eerste afdeeling B.V.B. Ie klasse. Het 2e won eveneens met groote cij- ters in de 2e klasse van RWB met 7-0, terwijl het 3e niet veel minder deed door met 10 uit den strijd te komen. Ook het 2e is door deze overwin ning kampioen in zijne afdeeling. Tooneclavond. Voor een tamelijk bezette zaal ga ven „De Vereenigde Spelers" uit Den Bosch Zondag j.l. een tooneeluitvoe- ring in de zaal van Apollo. Gegeven werd het blijspel in 3 bedrijven van Henk Bakker „Ramon Tamello". De Vereenigde Spelers gaven rede lijk goed dilettantenwerk te genieten. Het werk zelf heeft naast mooie mo menten verschillende scènes die ons minder kunnen bekoren. Vooral voor jeugdige oogen en ooren die met graagte toeluisterden kunnen we nu niet alles zeer geschikt noemen. Voor gemengd tooneel moet de keuze van nummers zeker met meer kieschheid geschieden, dan voor een publiek van meerderjarigen. Bel Canto. De Zangvereeniging Bel Canto zal dit jaar deelnemen aan het groote Zangconcours, uitgeschreven door het G. v. K. Mannenkoor, gevormd uit het personeel der N.V. Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilver Werken van Gerritsen en van Kempen te Zeist. Waar Bel Canto reeds in de Eerste Afdeeling met een len prijs werd be kroond moet het Mannenkoor uitko men in de Afd. Uitmuntendheid. Als verplicht nummer is voorgeschreven „Bannelingen" van Jacob Hamel. Nieuwsblad voor Kaatsheuvel— Loonopzand en Omstreken. Onze redaclie ontving het eerste nummer van het ©Nieuwsblad voor Kaatsheuvel—Loonopzand en Om streken», dat 1.1. Zaterdag verscheen en voortaan voorloopig eenmaal per week uitkomt. Wij mogen uitgever en redactie felicitceren met dit eerste nummer. Het ziet er in elk opzicht welver zorgd uit en dat het op algemeene waardeering en medewerking kan bogen, daarvoor spreken de artikelen van burgemeester Mallens, de voor zitter van Kaatsheuvels Belang, voorzitler der Middenslandsvereeni- ging, de heer C. l\o< slenberg, de heer M. v. Nieuwstadt de heer J. v. Kemenade, en de voorzitter van „Loonopzand's Belang" die allen ieder op zijn terrein het weekblad welkom heelen en steun toezeggen. Wij hopen dat onze collega er in slagen zal de gekoesterde verwach tingen te bevredigen, mogelijk te overtreffen en wenschen het blad alle succes. ST. JOACHIMSMOER. De R.K. Voet balvereniging Blauw-Wit vergaderde Zaterdag 10 Maart in Café Maas alhier. De opkomst was gering, toen de verga dering op de gebruikelijke wijze werd geopend. De kwestie secretaris en scheidsrechter is onvereenigbaar, werd nog eens druk besproken, hoewel dit op de vorige ledenvergadering reeds was beslist. Twee bestuursleden had den hun functie neergelegd. J. Kroot werd in de eene vacature gekozen, ter wijl de verkiezing van een vijfde be stuurslid tot een volgende bijeenkomst werd uitgesteld. Naaraanleiding van de discussies op de vorige vergadering en ook thans over de bovengenoemde kwestie wenschte de secretaris uit spraak van deze vergadering over 't al of niet aanblijven van dezen functio naris. Met meerderheid was men vóór te behoud van den tegenwoordigen secretaris. Een drietal leden had ge meend hun lidmaatschap voor deze vereeniging op te moeten zeggen. RECHTZAKEN. Voor den Politierechter. De rijwielplaatjes I 't Was Dinsdag een goede dag voor de fiscus. De Politierechter hield een extra zitting voor de behandeling van strafz ken in verband met de over treding inzake de rijwielbelasting. De deurwaarder riep 158 namen af van peddelaars, die zich hadden te verantwoorden en tot geldboete werden veroordeeld. Uit Eindhoven waren er 64, uit Boxtel 6 uit Vught 6, uit Den Bosch 7, uit Schijndel 8, uit üss 7, uit St. Michiels-Gestel 3, uit Tilburg 2, uit de Langstraat een 15-tal. De overige zaken waren verdeeld over het geheele arrondissement. Men zorge dus voor de rijwiel plaatjes enz. I Dronken achter het stuur. Tegen den schilder C. J. K. te Tilburg, die in dronken toestand ongoorzichtig met een auto had gereden, waardoor hij te Tilburg een kinderwagen aanreed als gevolg waarvan een kind uit den wagen viel en thans nog lijdende is aan zenuwtoevallen, heeft de advocaat generaal bij het gerechtshof in den Bosch gisteren 4 maanden gevan genisstraf geëischt met ontzegging van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. VVederspannigheid in vereeniging. G van B koopman ie Vlijmen ver- oordeeld door de rechtbank ie 's Bosch lot een maand gevangenisstraf, ter zake dat hij den 23sien October 1933 te Nieuwkuijk, tezamen en in vereeniging toen de rijksveldwachter majoor J. Peter9 en de gemeenteveldwachter H. Verhoeven die even te voren verdachte hadden betrapt op eene overtreding en dezen hadden aangehouden zich met geweld tegen die beambien heeft verzet door aan die beambien te ruk. ken en te trekken en naar hen te slaan. Vonnis vernietigd, f 75 boete. Mishandeling. G M. E., schoenmaker te Drunen, die G A. L. te Den Bosch geslagen had, werd veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis Dure woorden. De politierechter veroordeelde A. W. van E 47 jaar oud, landbouwer te Vlijmen, tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis, omdat hij H V te Haar steeg met een rijtje van vijf minder «CV IIWIIMI—I—a—m

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7