ATRAÏ-NIECWS. Briel uil de orunensciie haai ion nil Kaalsiemtl. rimm lielen. - Teleloon 38. 1 heele fl. Atrax-Slaolie v. 0.12i2 FABRIKANTEN EN HANDELAREN Bi) aankoop van 1 llesch Afrax- Bessensap voor 0.06 t carton Atrax-ftoflle 0.50 ol 1 carton Atrax-Cacao 0.50 ol 1 carton Atrax-Havermout k 0.40 de echte sndkokende ol 1 carton met 3 groote pakjes Atrax Maizena k 0.371 ol 1 carton met 3 pakjes Atrax-Pudding 0.32 oi 1 carton Atrax-Zeep k 0.37 bij aankoop van 1 ponds*pak Atrax-Koffie met bon voor mooi cadeau 1.— In ieder carton bevindt zich een mooi cadeau Atrax heeft 6 veel gevraagde artikelen met cadeauxalle overige Atrax-artikelen zijn zonder cadeaux. Drunen, dun 16de Mèèrt 1934. Munheer, Wir schrijf ik oew dees wèèk mun ippistelke. Veul niews hemme op dun oogen- blik in oons durp nie. Groote, gerucht moakende en opzienboarende gebeurte nissen of veurvallen hebben er gin plots. We léven jn vreje en ermoei, zee tur lest eene tegen me. Zunnen noain zak inèr nie numen, want dan ging ie mus- schien wel op zunne kop stoan, om dè tie ontevreje was over meen munnier van doen. Aorige meensen in de wereld. Schaai doar mee uit. Doar kan ik over mee lullen. Witte nog dék 't de veurige wèèk haai over dè illetries? Over zoo'n kies- je en over onze Giele vrouw? Doar moet ik ook op denken. Zeg Munheer, onze Giele vrouw is „een echt goei ineens". Di moet zooveul vur- bilden es un ekskuus veur de woorden die ik over heur heb geschreven vir- tien doag gelejen. Ze was doar toch kwoad over. 't Was gruwelijk! Ze haai gelijk. Es ik heur was gewist dan hak ook kwoad gewist. Woarom nie? Kwoadspreken maadde nou eenmoal nie, dè weten we alle- moal. Ik, koom van de week op de scheer- baank. Jan, Piet en Kloas zitten doar. Ge wit goed hoe dè goi. Van deen koom- de op daander. Irst kreek onder mun neus: „Neeë Tienus zoo mooi es dun Drè kande gij 't nog nie. Die woont nie in de liaai net es gij. Dè is unnen geleerde knoap, die meer gezien hee es un kaar mis". „Zeker", zèk, „dè is woar, dun Dré is unnen geleerden boas, aanders spraak ie nie veur de roadio. Mèr hed mèr us geduld. Tienusse heurde van- doag of mèrgen ook deur de roadio spreken. Kèk us; en dan behandel ik munnen brief oan de munheer van de kraant mistal dingen uit Drunen of de noaste omtrek en nou is 't nie meen bedoeling om alles in 't belachelijke te trekken. Neeë, krèk nie. Gère zèk zoo nou en dan woar 't op zit. Soms geef ik hier en doar unnen goeie road, die ook wel us opgevolgd wordt. Dè is meen doel, mèr nie om doar mooi vurlioaltjes te schrijven. Dè kan ik ook wel, mèr dan moet ik er een van jullie die» doar zoo zitten te proaten, deur magen hoalen." Eén en aander begrepen ze( wel, mer doar waren toch pok dingen woar ze mee dur vurstaand nie oan konnen. Zoo kreemme 't dan over de prijs van de lektriese stroom. Dè tie toch zoo schrikkelijk duur was bij oons. Laast heb ik ur nie van, dè begrepte wel, want bij oons kinnen we gin stroom es die van un zaklantèrentje en dan nog altij mèr efkes. Zoon kilowat kost geleuf ik dè ze zinnen vijf en dartig of twee en dartig centen. Kan dè? Ze zeggen dè dè veur meensen, die nog al wè stroom gebrui ken, duur uitkomt. De wèèrde van vijf en dartig centen kin ik. In de tegen woordige tijd is dè heel wè. Wè un kilowat is dè weet ik nie zoo krèk. Kilo zal duzend beteekenen en wat, joa, dè zal lichtvèèrdig ook wel wè zijn. „Dóar moette over schrijven", zinnen ze. Ik zeg ook „joa mèr mun goei meen sen, kan ik nou overal mee op de heug- te zijn. Ik zij ook mèr unnen boer, net zoo goed es gullie." Zukke dingen zen toch van allege- meen belang en doar moes ik dan es meens in de ;motschoppij aachter hee- nen zitten. Ik moes weten dè tur doar- om in JDrunen al un poar febrieken dur eige han loaten afsluiten bij 't ele- tries en zelf unnen motor han geleed, die ook veur licht en alles zurgde." Go tur mèr oan stoan. Zij ik ur veur om in oons genugelijk plotske de boel recht te zetten? Doar zèn hij oons zat aandei] veur en die tur verdraaid goed veur bekwoam zijn. Woar of nie? i Die veurbilding hebben sommige lui. Es ge in de kraant schrijft, dè ge dan maagt schrijven en doen wè ge wult. Gij ,zult toch ook dikkuls genog ondervijnen munheer, hoe moeilijk 't is, om de goeie weg te bewaandelen, dè wul zeggen, om zoo ,ur tusschen deur te schuiven mee oew schrijverij, dè ge gin man in zun harnas joagt of kwoad mokt. 't Valt nou eenmoal nie mee om 't by alleman goed te moaken. Dè kande ge woonweg nie. Al legde 't nog zoo veur- zichtig oan, dan zijn dur altij nog die 't hard.en vurkeerd begrijpen. Hedde nog zon goei bedoeling, dan wordt die weggecijferd en uitgeleed es iefs beroerds, es iets gemééns. Zoo is 't. Ik moak ur mun eige nogal gin kop- zurg over, want op de boerderij hèk meer te ,doen es ;mun eige ammel te steuren oan die meensenproatjes. Ik dèènk ur veul meer oan om mun èèr- 1 pel zonder vurboal gezet te krygen. Want, zook heur, maadde zoo mèr nie 1 gauw efkes mee unnen zak èèrpel he- 1 iien kuieren woar ge wult. I Of doar omzetbelaasting op zit of èèrpelbelaasting, dè weet ik nie. Kan me nie veul schillen ook nie. Ze hebben me veul harder te pakken gehad mee die nij wet van die ophef fing van 't baankgeheim of zooiets. Nou kan ik 't oew gerust vurtellen, mnheer, want nou zèk ur toch by. Ik haai stiekum un poar stukken, ge begrèpt me wel war. Nou irlijk gezeed wies ik dè olleen mèr, prakties gespro ken, en zoodoende ontdook ik belaas- ting, war. Nie netjes kande zeggen; dan krijdde gelijk en ik zal heel zondar-echtig ook mun oogen neersloan es ik mun be- laastingbriefke krijg in de loop van 't joar. Wè zullen ze me krijgen! Kon ik nou mèr un begrooting in dienen, dan kwaam tur tegen 't vol gend joar unnen post op te stoan „on- veurziene uitgoaven. Dè zek oew. De de regeering oneerlijk of onbillijk haan- delt kan en maag ik nie zeggen. Alleen is 't mèr wè vurvelend„ Es ze oew nou lichten dan weten ze net hoe zwoar dè ge zet. Allicht zèn dur nou onder de lezers, die, deur een of aander kwoai gedaacht ur toe zal- len komen om Tienusje te komen hel pen mee 't opmoaken van de rente of revenu jen. Allicht, zeg ik, want de wèreld is slecht en oarig. Ge kunt ur niks op oan. (Op de meensen, die tur op rondloo- pen). Bij deze zèn ze dan gewoarschouwd ik hanteer mun spuit mee bekwoam- heid en trakteer op blauw erten en Drieka op blauw oogen, die ge zult krijgen deur forsche roake sloagen, die ze oew zal toedienen mee de pook of roatelijzer. Dus opgepaast! Munheer, zedde gij de Zondag ook nie gegruujd mee oons voetbalover winning op de Belzen. Wè hebben oons jongens die rooi duvels toch mooi in- gemokt. Unnen jas oangemeten van negen drie. 't Is bekaant schaand om 't hard op te zeggen. Wè is 't jammer dè de wenter host uit is. Ze han dur toch zoo wèrm in kannen zitten unnen tijd. Dè is ammel goed en wel. Un mooi veurbild. Eén om noa te volgen. Veur wie? Veur jullie club doar in Wolk veur irst. Moeten die de Zondag niet tegen Roermond. Hauwt oew eige taai man nen. De leste looikes wegen 't zwoarst. Dè kinde al van ouds. Hauw dus vol. Bij oons? Wè zak doar van zeggen? Doar zèn bij oons wel vier clubs. Die zeker ammel un veurbild nemen oan oons Nederlaandsch elftal. Gullie zed me alle vier éven noa en ik goi ur groot op es gullie de eer van Drunen hoog hauwt. Ik moet ur uit schaaien, want de knusten zen op in dun houtbak en doar vandoan begint de kachel zoo zuutjes oan minder heet te worren. Nou, munheer, de groeten van Drie- kas en meen en tot den aandere keer. en hou doe, TIENUS. DRUNEN. De biljartwedstrijd, die Woensdagavond alhier plaats had tus schen E.B.C. uit Elshout en B.J.C., al hier, had het volgende verloop: E.B.C. M. Klerks 77 A. Klijn 100 Th. v. d. Besselaar 64 H. Muskensv 57 H. Tausch 89 B. J. C. C. Koks 100 H. Verhoeven 49 Th. van de Wiel 100 C. Vesters 100 J. van Delft 100 E.B.C. speelde met 'n voorgift van 25 punten. Door den Jongen Boerenstand van Drunen en Elshout is een rijveree- niging opgericht, waarbij elf leden voorloopig zijn toegetreden. Weldra zal hiervoor een definitief bestuur ge kozen worden. De gelegenheid om lid te worden staat nog open. De collecte ten bate van het cri sis-comité alhier gehouden in de R.K. Kerk, heeft opgebracht 66.05. Vrijdag 16 Maart werd de oud ste inwoner van ons dorp, W. Smits, meer bekend als Willem van Aarte, 94 jaar. Hij is nog kras en gaat bij goed weer iederen dag de H. Mis bijwonen, waarvoor hij een afstand van 25 mi nuten moet afleggen. In den zomer verricht hij nog dagelijks lichte veld arbeid. Hij is steeds opgewekt en spraakzaam. Zijn geheugen is nog frisch en naar het zich laat aanzien, wordt hij een honderdjarige. In de Ned. Herv. Kerk heeft de collecte ten bate van het crisis-comité opgebracht 12.60. Voor het tot stand komen van een varkensfokvereeniging voor de afd. Drunen-Elshout van den R.K. Boerenbond, is een voorloopig bestuur gekozen, n.l. Jos. Pijnenburg en Andr. v. Delft uit Drunen en Jos. Muskens uit Elshout. NIEUWKUIJK. Dinsdagavond hield de varkens- en slachtveeverzekering in Café Siegers haar algemeene jaar vergadering. Van de 146 leden waren er 126 aan wezig. Door den secretaris, den heer Th. v. d. Besselaar, werd verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar. Hieraan ontleenen we het volgende: Ontvangsten totaal 505.59. Uitga ven totaal 491.89. Er werd dus een winst gemaakt van 13.70. De totale bezittingen bedragen thans 931.27. Van de slachtvee-verzekering waren de ontvangsten ƒ32.60. De uitgaven ƒ11.07. Winst ƒ21.53. Het totale be zit van deze vereeniging is thans 329.43. Door den Voorzitter, den heer W. v. d. Leede, werd een woord van dank gebracht aan den secretaris voor diens uitgebracht verslag en keurig beheer. 1 ot leden der Controle Commissie werden benoemd L. van Spijk en N. v. Buul. De aftredende bestuursleden J. Sie gers en L„ van der Lee, werden met algemeene stemmen herkozen. Nog werd mededeeling gedaan, dat de uitkeeringsprijzen thans zijn: 20 cent voor biggen tot en met 60 pond en daarboven 15 cent. Hierna sluiting. In het Bondsgebouw hield Woensdagavond de veilingvereeniging „De Langstraat, afdeeling Nieuwkuik, haar algemeene jaarvergadering, on der leiding van den heer Gijsman uit Waspik. Door den directeur, de heer Boelen uit Elshout, werd voorlezing gedaan van het jaarverslag. Na nog enkele gehouden besprekin gen in verband met de groote verga dering op 4 April a.s. in de veiling te Drunen, sloot de voorzitter deze ver gadering met den Chr. Groet. Aan het jaarverslag over '33 der Veilingvereeniging „De Langstraat" te Drunen, ontleenen wij het volgende: Balans Activa Vastgelegde gelden, gebou wen en terreinen 1500. Inventaris 2200. Auto's 2000.— Emballage 8000.— Debiteuren Kas Passiva: Vreemd kapitaal: 4% oblig. leen. Landb. Bank Reserve Opeischbare schulden Statiegeld Aanvoerders Onkosten Tuinb. steun 13700.— 4671.55 622.45 18994.— 1080.— 1515.89 2595.89 9465.09 2115.62 2610.29 108.04 1800.61 6634.69 Reserve dub. debit. 298.33 Exploitatie boekjaar 1933. Lasten totaal 8745.71 Baten totaal ƒ24513.55 Omzetcijfers '33 totaal 241476.21 Aanvoer 1933: 60036.50 20470.12 20470.80 26976.53 19974.75 6023.49 3040.94 6904.87 40126.50 8036.59 Buitenplaatsen Drunen Elshout Haarsteeg Nieuwkuik Herpt Almkerk Dussen Waspik Wijk 241476.21 onkosten bedroegen Totaal De totale 15486.75. Nog werd uitkeering gedaan van re- geeringswege voor geleverde erwten 1.25 per 100 K.G. en voor boonen 1 i per 100 K.G. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 18 Maart '34. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur lees- dienst en n.m. 2 uur Ds. Cuperus van Capelle. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. J. C. Hagen. Onder leiding van den heer H. v. d. Ham kwam j.l. Woensdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond, alhier de Ned. Herv. Jongelingsvereen. op Geref. Grondslag „Timotheus" in 29ste jaarvergadering bijeen, 'n Groot aantal afgevaardigden, donateurs cn genoodigden gaven blijk van hun be langstelling. De Voorzitter opende de feestverga- dering en verzocht te zingen Ps. 138 vers 1 en 3 en las vervolgens Ps. 146 (onberijmd) en Lucas 26 vers 57 tot het einde en ging voor in gebed. In zijn openingswoord heette de Voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom. De secretaris, de heer W. Spuibroek bracht hierna een uitgebreid jaarver slag uit, waaruit dank sprak voor den ontvangen zegen en hetwelk getuigde van een opgewekt vereenigingsleven De Penningmeester dhr. C. van Caem, bracht het finantieele verslag uit, als ook de bibliothecaris, wat betreft het gebruik van de boeken uit de biblio theek der vereeniging. De verschillende functionarissen werd voor hun werk dank gebracht. De heer D. Drost leidde hierna een onderwerp in over: „Goeden Vrijdag", waarop een flinke bespreking volgde. Door dhr. H. v. d. Ham werd een onderwerp behandeld over „Paulusin Rome"; door dhr. C. van Caem over: „Overheid en Maatschappij". Het woord werd gevoerd door afge vaardigden van zusterverenigingen uit Capelle, Loonschendijk, 's-Grave- moer, Besoijen en Waspik. Namens den Kerkraad sprak ouder ling Jac. Timmermans. Verder voer den nog het woord afgevaardigden van de Meisjes- en Knapenvereenigingen, A.R.J.A., Afd. Patrimonium, Geref. Jongelingsvereeniging, terwijl van de A.R. Kiesvereniging een schriftelijke felicitatie was ingekomen. Ondertusschen werden een reeks voordrachten ten gehoor gebracht, af gewisseld door ernst en luim. De die nende Martha's zorgden ruimschoots voor versnaperingen. Er heerschte een opgewekte stem ming, zoodat het middernachtelijk uur ongemerkt naderde en de goed geslaagde bijeenkomst, na een dank woord door den Voorzitter en het zin gen vanZijn Naam moet eeuwig eer ontvangen (Ps. 72 11) met dankge bed werd gesloten, waarna men hoogst voldaan huiswaarts keerde. De Geref. Kerk alhier ontving, naar wij vernemen, uit de nalaten schap van wijlen dhr. en mej. F. M. de Jong-Goedhardt een legaat groot 2000.—. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half 10 op te tre den Ds. Cuperus. De O.L. Scholen in de Nieuw- straat en te Vrijhoeve-Capelle zijn met ingang van Donderdag 15 dezer opge heven. Het personeel dezer beide scho len is zoodoende op wachtgeld gesteld. A.s. Zondag des nam. 2 uur" hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. v. d. Roest uit 's-Gravenmoer. 's Morgens half 10 leesdienst. Kaatsheuvel, 15 Maart 1934. R.K. Kiesvereeniging, Kaatsheuvel. Het bestuur van de R.K. Kiesveree niging is er in geslaagd de bekende Pa ter Capucijn Henricus voor een spreek beurt voor de afdeeling Kaatsheuvel te engageeren. Op Zondag 25 Maart zal in de groote Patronaatszaal een pro- pagandavergadering gehouden worden, die ongetwijfeld in aller belangstelling zal staan. R.K. Korenbond „St. Gregorius". Woensdagavond vergaderde de R.K. Korenhond St. Gregorius voor Waal wijk en Omstreken in hotel De Twee Kolommen aldaar. Besloten werd tot oprichting van een cursus voor opleiding van het zangers diploma van de St. Gregoriusvereeni- ging in het dekenaat Waalwijk, te ge ven te Waalwijk. Het ligt in de bedoeling alle geschikte krachten die zich hiervoor aanmelden tot deze cursus toe te laten, die door een der gediplomeerden van den on langs gegeven directeuren-cursus van wege de St. Gregoriusvereeniging zal gegeven worden. Tot Voorzitter van den Korenbond werd in de vacature ontstaan door het bedanken van den HoogEerw. Heet van Riel, deken en Pastoor te Waal wijk (wegens ongesteldheid) benoemd de ZeerEerw. Heer Pastoor A. J. van den Brekel te Kaatsheuvel. Met 5 koren VOORDEELIGE WONOER-CADEAUX Aantal Wonder- Spaarbons 1 china-matje 40 x 70 l 1 groote china-mat 140 x 180 4 160 x 230 7 met naad 230 x 280 .12 2 Japan-matjes 40 x 70 3 1 Groote Japan-mat 140 x 180 6 160 x 230 10 (met naad) 230 x 280 .16 De echte, zware Japan-matting p. el 3 IEDER: neemt de korenbond deel aan de groote demonstratie die te Tilburg op den 2en Paaschdag door de, St. Gregoriusveree niging wordt georganiseerd. Film installatie Burgemeester Mallens. Het bestuur der Vereeniging Kaats heuvels Belang was heden Donderdag avond in de gelegenheid een filmop name bij te wonen door het persfoto bureau „Het Zuiden", bij gelegenheid van de feestelijke officieele installatie van den WelEd.Achtb. Heer J. A. F. Mallens, als burgemeester der gemeen te Loonopzand vervaardigd. Het is een interessante opname die waard is ge zien te worden. Het ligt in de bedoe ling der Vereeniging Kaatsheuvels Be lang om op Maandag 26 Maart a.s. bij gelegenheid van de algemeene verga dering als attractief intermezzo deze filmopname te doen vertoonen. Wielersport Kaatsheuvel. Na een periode van maanden rust zal de Wielerbaan aan den Horst al hier op 8 April a.s. haar seizoen we derom openen. Reeds met verschillen de van de beste amateurs en onafhan- kelijken uit het Zuiden is voor deze gelegenheid contract afgesloten. R. K. V. V. „DES". Zondag a.s. speelt DES I op eigen terrein tegen OranjeWit uit Tliburg. Reeds van jaren terug is de ontmoeting met Oranje-Wit een attractie geweest, waar deze Tilburgsche club steeds met een, sportief stel supporters haar wed strijd kwam spelen. DES moet zorgen nog enkele trappen op het ranglijstje te klimmen, wat met een paar over winningen bereikt kan worden. Tegen HEC uit Waalwijk is gedemonstreerd dat dit mogelijk is. Laat dit Zondag opnieuw werkelijkheid worden. Op het Don Bosco terrein speelt DES 3 B om 12 uur tegen HVV 2. Ook hier kan met een beetje goeden wil gewonnen wor den. Zaterdagmiddag speelt de finale voor de jeugd-serie-spelen. Na afloop heeft de prijsuitreiking plaats. Burgerlyke Stand, Van 1 t.m. 15 Maart 1934. Geboren: Adriana J. d.v. Adrianus J. de Jong en Petronella Kemmeren. Pieter Mar. z.v. Joost Hommel en Pieternella Snijders. Jacobus F. J. z.v. Martinus N. Brekelmans en Johanna C. Krol. Henricus M. z.v. Henricus A. Verhoe ven en Lamb. Valk. Cornelis A. z.v. Gerrit Verhagen en P. van den Broek. Catharina H. J. d. v. Petrus Netten en Huiberdina van Dongen. Elisa beth d. v. Henrich Bordat en Cornelia E. Beerens. Anna M. C. d. v. Henri cus J. van Noije en J. M. Verharen. Maria C. d. v. Leonardus Emmërs en Cornelia Maas. Overleden: Engelien van den Hoven weduwe van Johannes Schonis 83 j. Johannes H. A. Verhof 7 mnd. Fran cis Dekkers, wedr. van Carolina Valk 91 j. Adriana Donders 73 j. Pe trus M. G. Laurijssen 7 j. Adriana Veld weduwe van Gerardus van der Ven 85 j. Gehuwd Arn. V. F. Theys 29 j. en Maria Klis 23 j. Martinus Jacobs 28 j. en Maria Vermeer 21 j. denkt aan de voor BESTE L-ORDERS ingevolge Art. 19 in practische bloes, al of niet bedrukt met firmanaam REGISTERS tot inschrijving van ontvangen facturen voor fabrikanten en han delaren REGISTERS tot inschrijving van dubbelen der verzonden factuurs voor fabri kanten, in elke gewenschte dikte, is h?t biliijkst en vertrouwdst adres Direct alt voorraad leverbaar die voor 20 Wonder-Spaarbons aan matten ineens bestelt ontvangt bovendien; 2 mooie witte fantasie-kleedjes (1 groot on 1 klein.) Deze aanbieding geldt alléén gedurende Maart en April. Omzetbelasting

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7