GA FEUILLETON stellen Rusland te laten toetreden. Mussolini en de Duitsche herbewapening. In de rede die Mussolini Zondag heeft gehouden zegt hij omtrent de Duitsche herbewapening 't volgende »Te gelooven, dat een groot en sterk volk als het Duitsche in een bewapende wereld op den duur ontwapend kan worden gehouden, is een illusie, die voegde hij er lachend aan toe wellicht door de feiten bereids is achterhaald.» Ook volgens den Italiaanschen premier is de Duitsche herbewape ning dus reeds een feit. Deze rede heeft in Frankrijk, Tsjecho Slowakije en bij de mogend heden van den Balkan een zeer slechten indruk gemaakt. Italië en de Ooslenrijksche onafhankelijkheid. In zijn Zondag gehouden rede zeide Mussolini ^Oostenrijk weet, dat als het er op aan komt zijn onafhankelijkheid als soevereine staat te verdedigen, het op ons kan rekenen. gewezen, dat vele werkgevers in den land- en tuinbouw nog wel werk-1 zaamheden- zouden kunnen laten verrichten, doch dat zij niet in staat zijn een eenigszins redelijk loon te betalen. Als gevolg hiervan zouden werkzaamheden die noodzakelijk zouden moeten worden verricht, niettemin achterwege blijven. Naar thans gemeld wordt zou de regeering voornemens zijn een proef te nemen met het land- en tuin bouwbedrijf voor den tijd van vier maanden. De bijslag van den onder nemer zou 3 bedragen van het loon van nieuw aan te stellen personeel. Alweer geruchten over verloving van Prinses Juliana. Reuter meldt aan «Sunday Ex press», dat in den Haag het gerucht de ronde doet, dat H. K. H. Prinses Jnliana voornemens zou zijn om zich met een zoon van H. M.'s Ka merheer, baron van Hardenbroek te verloven. Prinses Juliana is, zooals men weet 25 jaar, baron van Hardenbroek 32 jaar. Het bericht is natuurlijk pure fantasie. BINNENLAND. Ontvangsten der Ned. Spoorwegen. Ook over de maand November van het afgeloopen jaar zijn de definitieve ontvangsten van de Nederlandsche Spoorwegen weer teruööeloopen en wel met totaal f 1 541 384 55, verge leken hij de overeenkomstige maand van 1932 Van Januari tot en met November 1933 bleven de spoorweg ontvangsten in totaal f 17 257 050.91 beneden de totaal-ontvangsten in de overeenkom stige maanden van 1932 De maand December was iets beter. Baron van Geen. Wij vernemen, dat het in de be doeling ligt van den particulieren secretaris der Koningin, baron van Geen, om binnenkort wegens gezond heidsredenen en op medisch advies aan de Koningin ontheffing uit zijn functie te vragen. Het zestig.millioenen plan. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om ter uitvoering van het f 60 millioen plan een Werkfonds 1934 in te stellen, waarvan de minister-pre sident, dr H. Colijn als algemeen voorzitter zal optreden, terwijl de heer C. J. P. Zaalberg, directeur van de Scheepvaart Bank en oud directeur- generaal van den arbeid het voorzitter schap en dr. ir. A. H. W. Hacke di recteur-generaal van den arbeid het vice voorzitterschap en tevens het secretariaat daarvan zal waarnemen. Omtrent de werkwijze van het fonds wordt vandaag een nadere mededee- ling verwacht. Zesde Wethouder te Amsterdam. Men vermoedt dat de zesde wet houderszetel te Amsterdam aan de Kath. fractie zal worden toegekend en dat deze daarvoor Mr. Rom me zal aanwijzen. Wederopneming met overheidssteun van arbeiders in bedrijven. Eenigen tijd geleden heeft de mi nister van sociale zaken aan de Staten-Generaal medegedeeld, dat de regeering wil nagaan, of de omvang van zou kunnen worden verminderd, door arbeiders, afkomstig uit het land-en tuinbouwbedrijf, met steun van de overheid weder in dat bedrijf op te nemen. Er was immers op Als 't uw gezond heid betreft waag dan niets! Eisch de echte Aspirin en kruis, den oranje let op het Bayer- band en op een ongeschonden verpakking. Dan is U zeker van een, sinds vele jaren, in alle opzichten deugdelijk geble ken geneesmiddel. Mijnheer de Redacteur Mij dunkt dat »Een Lid van W. B. dat niet op de vergadering kon zijn« een paar kleine doch rake aanmer kingen maakt. Van die zijde wou ik wel eens een paar groote hooren, als ze er zijn tenminste. Mij dunkt dat ze beide, ook die van de ijsbaan, gegrond zijn. Als» er nu eens spoedig eene vergadering kwam Mijne persoonlijke meening is dat de kiosk er wel thuis behoort, maar die andere inrichting, hoe mooi ze ook ommanteld wordt, niet. 't Geval heeft wel iets van de Julianastraat. Mooie huizen op een enkel na maar als geheel Ik weet niet van „De Echo van het Zuiden". doel niet te kritiseeren, wel om te overleggen. Twee weten meer dan één. Hoogachtend, Uw dw. dienaar BERTRAND. Mijnheer de Redacteur. Die bouwt langs den weg enz. blijft waar, maar wij meenen U toch te moeten zeggen dat de kiosk minstens 25 cM. hooger moet staan en op een voet van betonhet een voor het oog, het ander voor het behoud. Hoogachtend, W. en B. Met dank, Een Inwoner. De Registers voor de Omzetbelasting zijn bij ons ln voorraad. Waalwljksche Stoom drukkerij Antoon Tieten. (Wordt vervolgd). werken aan en hoewel de aanvallen tal- de H.S.V. Hannover, het kleine Luxem- rijk zijn, worden geen doelpunten meer burg zal evenmin ontbreken. Met Medin- UrpinanL-t I-W \\r ooi don Hi i non onniinl rtoi* nn Dïnrnr» T-I »-%•% Ir l »1n Sta ndcnljjsten: SPORT. K.N.V.B.-WEDSTRIJDEN GAAN NIET DOOR. Het bestuur van den K.N.V.B. maakt bekend, dat alle wedstrijden voor a.s. Zondag zullen worden afgelast, indien de bijzetting van het stoffelijk overschot van H.M. de Koningin-Moeder niet deze week zal plaats vinden. DE VOETBALCOMPETITIE. Ajax zet verbluffend in. Wil lem II nog geen kampioen. N.O.A.D. weer wat hooger. j V.V.V.'s positie wordt slechter, i l)e competitie om het landskampioen schap is Zondag ingezet met een mach tige overwinning van Ajax op de Ooste lijke kampioenen. Is Ajax werkelijk zoo sterk of is het dezen dag met de Ooster lingen mis geweest? Aan de 91 zou men wel zeggen, dat de Almelosche kampioen dit jaar als het zwakke zusje gaat fun- geeren. Tn het Zuiden had Zondag de beslis sing kunnen vallen, doch BW heeft Wil lem II voor de zooveelste maal parten gespeeld. Met 42 moesten de aspirant- kampioenen er in Den Bosch aan geloo ven. Het is jaren geleden dat Willem II in de hoofdstad gewonnen heeft! Longa bleef nu in de rij, want zij zorg de er zelf voor dat zij Eindhoven de punten ontnam, ook al was de overwin ning maar heel mager. Het zal nu waar schijnlijk wel moeten komen tot een overspelen der eerste ontmoeting Wil lem II —Longa, en misschien volgt daar. na nog wel een beslissingswedstrijd tus- schen beide clubs. De spanning zit er wel in! Onderaan gapt het er voor NAC steeds slechter uitzien. NOAD blijft goed werk doen en bezorgde nu Bleijerheide een flinke nederlaag. De Tilburgsche club zal den dans wel ontspringen, want zij krijgt beide andere candidaten, Middel burg en NAC, nog op bezoek. In de 2e klasse A is de strijd om het kampioenschap zoo goed als beslist. De Baronie staat daar op de eereplaats en de eenige, die haar daar vandaan kan halen is de protest-commissie, die nog enkele zaakjes heeft af te werken. 2 B raakt met haar program steeds meer achterop. Vier clubs hebben nog slechts 14 wedstrijden gespeeld. Ook nu valt maar weer één uitslag te noteeren. VVV verloor n.l. tegen de verwachting, op eigen veld van De Valk, waardoor haar positie ten opzichte van WSC ver slechterd is. De wedstrijd WSC—VVV, is nu van het grootste belang. De uitslagen zijn: le klasse Wlilem 11 .17 12 3 2 27 43-27 L. O. N. G. A. 17 12 1 4 25 50-29 P. S. V. 17 8 4 5 20 44-31 M. V. V. 17 9 2 6 20 44-40 Eindhoven 18 7 3 8 17 32-22 Bleijerheide 16 5 4 7 14 33-34 B. V. V. 16 6 2 8 14 31-49 N. O. A. D. 16 4 3 9 11 20-27 Middelburg 17 5 1 11 11 25-46 N. A. C. 16 3 3 10 9 18-31 2e klasse B: Tegelen 14 11 1 2 23 47-19 Roermond 14 9 3 2 21 43-31 De Valk 15 7 4 4 18 35-25 Helmond 15 5 7 3 17 27-25 Picus 15 6 2 7 14 40-44 T. A. C. 15 4 5 6 13 19-24 V. O. S. 16 5 2 9 12 33-34 Wilhelmina 14 5 1 8 11 27-49 V. V. V. 15 3 4 8 10 17-25 W. S. C. 14 4 1 9 9 25-47 WAALWIJK. W. S. C. gemaakt ESV weet dan by een aanval den voorsprong te vergrooten, 52. In dezen stand komt geen verandering meer en heeft ESV door een 3-tal fortuin lijke doelpunten zich in de volgende ron de geplaatst. Juliana 3 en 4 verloren van hun tegen standers DEVO 3 en Olvmpia, Vlijmen. Zoo was het een onfortuinlijke dag voor onze geel-zwarten. R.K.V.V. HERCULES. Zondag j.l. speelde Hercules 'n vriend- schappelijken wedstrijd tegen een elftal, bestaande uit spelers van oud-Quick. De ex-Quickcrs gaven heel goed partij, verschillende spelers hebben in dezen wedstrijd getoond, dat zij het voetballen nog niet verleerd zijn. Een half uur voor het einde was de stand dan ook 42 in het voordeel van Quick. Daarna raakten verschillende spelers vermoeid. Doelman Wijkmans die in de eerste helft in prima vorm was, kon dan ook niet verhinderen dat hij in het laatste halfuur 7 maal ge passeerd werd, terwijl Quick nog een maal scoorde. Het einde kwam dan ook met een 95 overwinning voor Hercu les. Wij verwachten dit elftal nog gaarne 'n keer terug en hopen dan dat zij re vanche zullen nemen. Het le elftal der junioren won op de seriewedstrijden in Kaatsheuvel van HEC ger en Pierre Hemmer komt als derde man Charles Bachmann mede, terwijl door Frankrijk Cobou, Asott Rjjssel, af gevaardigd worden. Deze athletiekdemonstraties vinden on- geacht de weersgesteldheid plaats. INGEZONDEN STUKKEN.' (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). den len prys, zijnde een prachtigen be- hpsnrpkpn Tn elk oevil is het ker. Het 2e elftal verloor van het kranige e, bespreken. In elk ge\ai is net le klasse i .i.g uugacu., NOAD—Bleijerheide de werkeloosheid niet medeL0NGA_Eindhoven BW—Willem II 2e klasse A Axel Vlissingen De BaronieDosko 2e klasse B: VVV—De Valk 3—0 1—0 4—2 3-1 1—2 W.S.C.V.V.V. afgelast. De regen was oorzaak, dat de wedstrijd van 1.1. Zondag tegen Roermond niet kon doorgaan. Intus^chen is ondanks dit de positie van WSC een tikje heter ge worden, doordat VVV van De Valk ver loren heeft. Deze Venlosche club heeft nu slechts 1 punt meer als WSC. doch /ij heeft ook 1 wedstrijd meer gespeeld. Re latief staat WSC's kans dus minstens even voordeelig. Wat van het grootste belang is: VVV moet hier nog op bezoek komen. A.s. Zondag zou deze zoo uiterst belangrijke ontmoeting plaats hebben, waarvan de beslissing voor een groot deel zal afhangen, doch in verhand met het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder zal de wedstrijd geen doorgang vinden. JULIANA. E.S.V.—JULIANA 5—2. Het is Juliana niet gelukt zich in de volgende ronde om den K.N.V.B.-Beker te nlaatsen, daar in Eindhoven tegen ESV geen succes werd behaald. Als om half 3 de scheidsrechter beginnen blaast verschijnt ESV volledig, doch Juliana met 2 invallers voor linksachter en mid- half. Tn het begin gaan de partijen goed tegen elkaar op en wordt een goede par tij gespeeld met Juliana het meest in den aanval. Na 10 minuten spelen volgt een goed opgezette aanval, en uit een voor zet van den rechtsbuiten weet de links buiten met een prachtige kopbal te doel punten. 01. Verschillende malen is het ESV-doel nog in gevaar, maar doelpun ten worden voorkomen. Als dan ESV een aanval onderneemt en de Juliana rechtsachter op den kee ner terugspeelt weet Eindhoven door 'n misverstand in de achterhoede op ge makkelijke wijze gelijk te maken. ESV komt nu wat meer in den aanval, daar ook de Juliana-midhalf wegens een oude blessure van verder spelen moet afzien en als de Juliana rechtsachter wederom op eigen doel terugspeelt, verdwijnt de bal in het doel en ESV komt op geluk kige wijze aan een 2e doelpunt, 21. Het zit onze geel-zwarten in dezen wedstrijd niet mee, want als in het strafschopge bied een overtreding wordt begaan, wel ke door een strafschop te zwaar wordt gestraft, weet ESV hierdoor den voor sprong te vergrooten, 31. Na rust wordt door Juliana er alles opgezet en het ESV-doel komt verschil lende malen in gevaar, maar doelpunten blijven echter uit. ESV komt gemakkelij ker aan doelpunten, want zij weet haar voorsprong te vergrooten, 41. Ondanks dezen tegenslag wordt door Juliana nog hard gewerkt en eindelijk is het de links back die den achterstand verkleint. 4-2. Dit zet de Juliana-spelers nog tot harder Naar het Engelsch van LOUIS TRACY. Nadruk verboden. De vrouw was haar zenuwen aanmer kelijk beter de baas, dan de keurige, zelf voldane man, dien ze geheel van streek gebracht had door haar overrompeling. Het is van het allergrootste belang, dat je een bespreking hebt met je en fin, ik wil geen namen noemen, vervolg de ze. Je moet hem van avond nog ont moeten en hem minstens vijftig pond ge ven. Anders valt hij in handen van de autoriteiten en hij dreigt alles bekend te zullen maken. Begrijp je me goed? De zaak is uiterst dringend. Ja, ja, ja! Weer kwamen de woor den hijgend over de lippen van den ge- folterden Mr. William Meiklejohn, op wiens voorhoofd het koude zweet thans in dikke druppels parelde. Ja, dat geld wil ik hem wel geven; ik wil alles doen, wat maar eenigszins redelijk is. Maar het is gevaarlijk om met hem samen te ko men; hij is driftig en wraakzuchtig.... er zouden ongelukken van kunnen ko men. Is er niet iemand door wiens be middeling ik hem het geld kan geven; jij bijvoorbeeld? Neen, hij vertrouwt niemand. Maar je hoeft niet bang te zijn. Er was hoonende minachting in de ma nier, waarop zij den forsch gebouwden man, die zoo duidelijk zijn vrees liet blij ken, geruststelde. Je weet, hernam ze, dat hij de kunst verstaat een handig en voorzichtig plan in elkaar te zetten. Hij zegt, dat het tij in de rivier om 9 uur op zyn hoogst zal zijn. Hij zal in een boot tot vlakbij het terras komen, met niet meer dan één man bij zich; dan kun je een kort onderhoud met hem hebben, o neen, viel ze zichzelf in de rede, teen ze nieuwen angst op Meildejohn's gezicht zag; lang hoeft het niet te duren en het geld kun je hem ge makkelijk in een enveloppe geven. Op het parlementsterrasom 9 uur?, stotterde de man. Ja, je verstaat me zeker toch wel! Op een avond als deze zullen er wel niet veel leden buiten komen, waarschijnlijk zelfs niemand. Dat zegt hij tenminste en hij weet zulke dingen. Maar maak een beetje voort; ik moet je antwoord heb ben. Stem je toe? Wat is het gevolg van een weige ring? Arrestatie! En niets zal hem kun nen weerhouden anderen te laten boe ten voor bun aandeel in zijn ondergang. Goed, ik zal komen. De groote, sterke man had iets zieligs- hulpeloos, toen hij dit zei. Om negen uur precies. Uitstekend. Het is zijn laatste ver zoek. Daarna is alles uit. - Daarna is alles uitechode hij mat. Ik hoop het. De politie-agent had niet het geheele verloop van hun gesprek kunnen volgen, woorden zonder verband hadden hem 'n vaag idee gegeven van een menschelijke tragedie. Maar de slotzinnen hoorde hij heel duidelijk. Zonder een woord van afscheid of zelfs maar een groet, verwijderde de vrouw zich. Snel sloeg ze rechtsaf en verdween in de richting van Westminster Bridge. Mr. Meiklejohn staarde haar wezen loos na, tot haar lange, magere gestalte in de drukte van haastige voorbijgangers en dooreen krioelend verkeer was opge nomen. Toen wendde hij den rug naar de parlementsgebouwen en stak het plein weer over waar hij vandaan was geko men, blijkbaar met de bedoeling naar zijn kamers in Victoria-street te gaan. Dat is een eigenaardig eeval!, peins de de politie-agent. Mr. Meiklejohn schijnt vanavond in een goed blaadje bij de da mes te staan. Hij ziet er anders heele- VEC met 32 en moest zich zoodoende tevreden stellen met den 2en prijs. Notaris Lobach. Naar de Prov. Bossche Crt. weet mede te deelen, zal de heer Notaris Lobach be danken als Voorzitter der bekende Bos sche voetbalvereeniging „Wilhelmina", nadat hij deze verceniging 35 jaren ge leid heeft. Zijn functie als afgevaardigde naar de K.N.V.B.-vergadering blijft deze bekende persoonlijkheid op sportgebied waarnemen. Ook Dr. van der Heijden heeft zich uit het bestuur van Wilhelmina teruggetrok ken. WIELRENNEN. Pijnenburg-Wals winnen Zesdaagsche te Parijs. De Zesdaagsche te Parijs is gewonnen door PijnenburgWals met 1208 punten. 2. AertsCharlier 704 pt. 3. BuvsseDcneef 688 p. 4. TgriatMagne 352 p. Op 1 ronde: 5. LcmoineDaven 22 p. 6. ChouryFabre 125 p. Op 2 ronden 7. PélissierLeducq 294 p. 8. LinariPicmontesi 309 p. 9. CoupryPecqueux 249 p. Do afgelegde afstand is 3424.500 K.M. Sportpark en Wielerbaan Ginneken. te Ginneken. Een gelukkige keuze. Evenals vorige jaren zullen ook dit maal tijdens de pauze der wielerwedstrij den op de Wielerbaan te Ginneken met 2e Paaschdag (2 April) internationale athletiekdemonstraties gehouden wor den, bestaande uit 1500 en 5000 Meter hardloopen, welke wedstrijden zich meer en meer in de algemeene belangstelling gaan verheugen. Dit succes is in niet geringe male te danken aan de keuze der deelnemende athleten. waarvoor de Directie der Gin- nekensche Wielerbaan niet alleen alle medewerking geniet van de Kon. Neder landsche Athletiek Unie, maar tevens van de besturen der verschillende ver- eenigrngen die zich zoowel in binnen- als in buitenland op athletiek gebied be wegen. En dat die keuze in het algemeen een gelukkige is, hiervan geven de Belgische athleten die voor de wedstrijden op 2 April a.s. hebben ingeschreven, een ty peerend voorbeeld. Vermelden wij eerstens den naom van Ilonorez, kampioen van België 1934. tijd over 14.481 K.M. 50 min. 13 sec., die te vens is uitgekozen om met Schroeven, De Potter, van der Steen, van Bumst, en van Broecke deel te nemen aan de zes- landen-wedstrijd te Agr in Schotland. Alle 6 bovengenoemde athleten zullen 2 April a.s. te Ginneken aan de start ver schijnen. Behalve met bovengenoemden zal Bel gië nog uitkomen met de hier welbeken de Geeraert van de Union Saint Gilloise en verder met Naert, Marechal, Verton gen. Dillien. Talboom, enz., enz. Van ons land staat de naam van Zee gors bovenaan, gevolgd door Petit, Schcr- penhuizen. Balder, Booren en TTevmans. Uit Duitschland komt Kaufmann van Geachte Redactie, Zonder vrees voor tegenspraak meen ik te mogen zeggen, dat een lid van W B in uw vorig nummer heeft gezegd wat vele inwoners gevoe len. Nu er eenmaal de aandacht op gevestigd is, zal eenieder, m i. even goed het dagelijksch bestuur als de gemeente-raadsleden erkennen, dat hier een vergissing is begaan, die heel menschelijk is en dikwijls pas gezien wordt wanneer men de werkelijkheid voor zich heeft. Dat komt herhaalde lijk voor en daarom behoeft hier di- reet niemand verwijt te treffen, indien men de fout tenminste herstelt. Dat is altijd nog mogelijk, al zal dat wat geld kosten. Maar deze som zal toch werkelijk niet zoo groot zijn dat men een toestand zou bestendigen, die ten eeuwigen dagen een ergenis zou blij ken en nu nog goed te verhelpen is. Moge daartoe in de raadsvergadering van Woensdag a.s. het initiatief uit gaan; men zal daarvoor in de gemeente dankbaar zijn en terecht, want zoo blijft 't eene eeuwigdurende vergis sing, zoo niet erger. maal niet uit als een vroolijke Frans! Een half uur later keerde de afgevaar digde van North Loamshire terug en ditmaal kon hij ongehinderd binnengaan. De agent keek omhoog naar ,,Big Ben". Het was kwart voor achten. Ik zou wel eens willen weten, vroeg hij zich nieuws- gierig af, wie Mr. Meiklejohn om 9 uur op bet terras moet treffen? HOOFDSTUK II. Een brutale misdaad. Een van de eersten dien de man, die straks zoo'n geheimzinnige afspraak had gemaakt, in het Lagerhuis tegen kwam, was Lord Tower. Ze knikten elkaar vriendschappelijk toe en Meiklejohn, die zijn zelfbeheerschink weer geheel had teruggekregen, zei glimlachend: Toen ik het huis wilde binnengaan, werd mij door Lady Helen de weg ver sperd. Ze heeft mé morgen te lunchen gevraagd. Ben jij er ook bij? Hoe kom je er bij. kerel, was he\ opgewekte antwoord. Helen beweert, dat ik geen hoofd heb voor zaken en als ik me niet vergis, moet er een of ander in gewikkeld plan worden uitgebroed bij de koffie en de sigaretten. Ze zegt, dat ik in alles op jou gelijk, behalve op het stuk van hersens, zoodat ik als echtgenoot geen kwaad figuur sla. maar in zakelijke dingen totaal onbruikbaar ben. De beide heeren lachten hartelijk. Er was inderdaad eenige overeenkomst tus- schen hen. zoowel in gezicht als in ge stalte, maar Meikelejohn's trekken wa ren strenger, de lijnen om zyn mond, zijn krachtige kin, getuigden van grooter energie. Lord Tower's open, prettig ge laat was dat van den man, die het leven van den gemoedelijken, zonnigen kant beschouwt. Ik ben zeer gevleid door Lady He len's gunstige opinie over mij, hernam Meiklejohn. Ze is een intelligente vrouw, Tower, en ze verstaat de kunst de volle honderd procent te halen uit de sympa thie van haar vrienden. Maar dat neemt allemaal niet weg, dat het my spijt, dat ie er niet bij zult zijn. Kun je niet pro- beeren revisie van het vonnis te krijgen? Ten eenen male uitgesloten, waarde heer! Ze zou me zelfs niet toestaan het puntje van mijn neus bij een gewichtige samenkomst als deze te vertoonen! Het was wel heel toevallig maar der gelijke coincidenties spelen nu eenmaal een groote rol in het leven dat de po litie-agent aan het buitenhek, die een deel van het gesprek tusschen Meikle john en de vrouw had aangehoord, door den dienstdoenden inspecteur naar bin nen was gestuurd met een boodschap voor iemand van het bureau van den „Speaker". En warempel bereikte ook nu weer een brokstuk van de conversa tie zyn oor! Drommels nog aan toe! mompelde hij; alweer een „zij"! Mr. Meiklejohn sc hijnt een geweldige Don Juan te wezen. De tijd ging langzaam voorbij. Het La gerhuis hield zich bezig met een z.g. be- resseerde, maar het klokje van gehoor- resseerde, maar het klokje van ehoor- zaamheid in dit geval het belletje voor de stemming kon elk oogenblik luiden en daar het een zuivere partijstemming zou zijn, waarin de regeering de vertrou wenskwestie had gesteld, hadden de frac tieleiders hun aanhangers het strenge consigne gegeven hinnen vier muren van het parlementsgebouw te blijven. Lord Ronald Tower en Mr. Meiklejohn dineerden niet samen; al pratend met eenige van hun medeleden waren ze aan verschillende tafeltjes beland. Toen het tegen negenen liep, merkten Meiklejohn's ciischgenooten, dat hij onrustig werd en slechts vage, afwezige antwoorden gaf. Wat is er met jou aan de hand? in formeerde iemand uit het gezelschap. Je bent verdorie zoo zenuwachtig als een juffershondje! En spottend voegde hij er bij: Je hoeft toch geen redevoering te houden? Zyn antwoord kwam met een gefor ceerd lachje. Neen; ik wilde alleen maar, dat er eindelijk gestemd werd. Over een paar minuten heb ik een belangrijke afspraak, die ik niet missen wil en ik zit op heete kolen dat die ellendige stemming nu maar begint of dat ik zeker weet, dat het debat nog een paar uur wordt voortgezet. Ik zou zeggen, dat je je daarop wel kunt verlaten, meende een van de ande ren. Ik taxeer, dat dat eindelooze geklets niet voor middernacht afgeloopen is. Als Donnington het op zijn heupen heeft en den Minister van Binnenlandsche Zaken uit zij tent lokt Maar de voorspelling werd bijna on middellijk gelogenstraft. Om vijf minu ten voor negenen rinkelde de waarschu wingsbei in elke kamer en eiken corridor van het Lagerhuis en de leden stroom den luidruchtig naar de leege zittings zaal, waar alleen zy, die zich niet met goed fatsoen aan de verveling onttrekken konden, naar de discussie hadden ge luisterd of hadden voorgewend dit te doen. Tower en Meiklejohn mochten per soonlijk goede vrienden zijn, politiek wa ren zij tegenstanders. Lord Ronald sprak met de minderheid zijn „tegen" uit, ter wijl de afgevaardigde van North Loams hire met zijn „voor]' ,de regeering aan een nieuw succes hielp. Het gevolg het vérstrekkend gevolg hiervan was, dat de edelman zijn stem had afgegeven, juist toen de klok negen sloeg, terwijl Mr. Meiklejohn, die een aanmerkelijk grootcre groep voor zich had, eer hij aan de beurt kwam, een mi nuut of drie, vier langer werd opgehou den. Het noodlot bestierde den loop der gebeurtenissen aldus, dat Lord Ronald tegen een medelid moppere dat het be nauwd en stoffig in het Huis was. Hy stelde hem voor op het terras een sigaar te gaan rooken, maar de ander wees de invitatie af met de mededeeling, dat eenige lieden uit zijn district hem in de buitenhall wachtten. Dus zocht Tower alleen de rookkamer op en kwam zoo op het terras een ge liefkoosde wandelplaats, maar thans ge heel verlaten op twee politie-agenten na, die niet ver van den doorgang geposteerd waren. Het was een prachtige herfstavond, hoewel wat koud. Het terras zelf was helder verlicht, maar de rivier lag in sombere duisternis en in het zwarte op pervlak weerspiegelden zich in trillende glans de lampen van Westminster Bridge en St. Tomas hospital.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3