Had io program ma Flioke Dienstbode, NETTE WERKSTER or. f. s. r. uin biich Hypotheken en Credieten P. P. C. AFWEZIG. VERKOOPING VRIJDAG 30 MAART a.s., gaat aan zijn eigen consequenties ten len er offers moeten gebracht worden onder, in alle landen wordt er een streving gevoeld om los te komen uit de macht van liberalisme en marxisme. Doen wij er niet aan mee, dan blijven wij zitten in den toestand, die ongetwijfeld tot een bankroet voert. Hij wil een krachtig bestuur, herstel van. de geestelijke waarde van het volk, dat moet herleven, zich solidair tot een groote massa moet saamvoegen en het land reconstrueeren. De heer Gemtson beziet het Fascisme uit een anderen bril. Hij acht als zoodanig niet noodig een Staatsabsoluiisme. Het heele fascisme is synthese. Hij wil rekening houden met de geschiedenis en het karakter van een volk. Waar ons volk als saamgegroeid is met Oranje moet Oranje in den. staat behouden blij ven, waar ons volk voor 85 °/0 zich geloovig verklaart moet met dezen geest rekening gehouden worden. Scheuren moeten worden gedicht. Waar Mussert Oranje een plaats zou geven als den Koning van Italië is toebedeeld, zou Gerritson de Oranje figuur als sterk gezag boven het parlement plaatsen. De ideeën van Mussert zijn ons te veel een afgietsel van de stelsels van Hittler en Mussolini. Waar wij leven in een drievou- digen burgeroorlog van klassen po litiek, politieke partij verdeeling en politiek religieuse partij verdeeldheid wil Gerritson ons brengen tot volks eenheid, waaruit hij zou willen bannen alle strijd en sc Door de leer van Mussert komen wij opnieuw te staan voor een schoolstrijd, daar hij de nationale school van Thorbecke huldigt. Voor wij echter moeten overgaan tot een nieuw systeem, aldus spreker, moet de noodzakelijkheid daarvan dringend noodig zijn. Italië zat in een moeras, en iiad een redder noodig, die het, laat ons zeggen in Mussolini gekregen heeft. Duitsch- land was arm, leeg, murw gebeukt de revolutie ten prooi en moest een redder krijgen, die het mogeiijk denkt gevonden te hebben in Hitier, doch is de toestand hier zoo ont redderd als in Italië of Duitschland? En brengt Mussolini en Hitier werkelijk de redding op politiek en economisch gebied? Wil één ar beider zijn toestand ruilen met die van zijn collega in Italië of onze Oostelijke buren Daarbij is ons volk veel te nuchter voor dergelijke avonturistische scenes. Zoo'n regiem past niet in zijn geest. Wij weten er zitten fouten aan onze regeering, aan onze R.K. Staats partij, doch wij moeten bedenken, dat wij er veel aan verschuldigd zijn, en ons de vraag stellen of Mussert of Gerritson ons de redding zal brengen. Wij mogen wijzen op prestaties, waar het buitenland te gen opziet, zoowel op politiek als politiek-economisch terrein. En is ook oogenschijnlijk het communisme in Duitschland dood, wij weten allen, dat het er nog is en mogelijk dan in 't geheim nog een macht waar Duitschland reke ning mede moet houden. Spreker waarschuwt dan voor scheuring in de partij. Als wij een zijn staan wij sterk en houdt men met ons als de grootste partij duch tig rekening. Wij moeten den tijd benutten, want wij weten niet wal de naaste toekomst zal brengen. Bij niet Katholieken hebben wij geen steun te verwachten; wij zijn op ons zelf aangewezen en moeten daarom ons zelf zijn. Als onze tijd gekomen is moeten wij tot God kunnen zeggen, dat wij alles gedaan hebben wat in onze macht was om te voorkomen wat verkeerd en om te bereiken wat goed was. Spreker stelt nu de vergadering in .de gelegenheid om door het stel len van vragen mogelijke duistere punten opgehelderd te krijgen. Als daaraan niet aanstonds gevolg wordt gegeven gaat spreker zichzelf eenige kwesties opwerpen, die in het dage lijksch leven kunnen worden ge maakt. Op bondige wijze weerlegt hij die dan. De heer .1. Frederiks wendt zich thans met een vraag tot spreker: Acht spr. niet verwerpelijk, dat thans met verhoogde activiteit ge werkt wordt aan den uitbouw der coöperatieve beweging en acht hij dit vereenigbaar met bet ernstig streven naar de corporatieve ge- mecnscbapsgedachte, vooral waai de strijdmiddelen veelal door neu trale of socialistische vereenigingen worden ingegeven en hiermede ten nauwste wordt samengewerkt en vooral ingesteld zijn om een soort klassenstrijd te bevorderen Acht spr. een en ander niet een groot gevaar voor de eenheid in de R.K. Staatspartij De spr. neemt de hoofdgedachte uit de gecombineerde vragen over waar deze handelt over de Coöpe ratie en wil daarin niet gaarne een uitspraak doen, omdat deze kwestie van zeer pijnlijken aard is en mo menteel in alle kringen ernstig in studie genomen wordt. Hij wijst op de samenwerking, die in dezen ook de oplossing moet brengen, z.i. zul- en mag deze kwestie er geene zijn die ons zou doen besluiten om de R.K. Staatspartij den rug toe te keeren. De heer v. d. Horst maant even eens nog aan om vereenigd te blijven in een groote partij en door die partij onze belangen te behartigen. De heer v. d. Linden stelde aan spreker nog eenige kleine vragen, die naar genoegen beantwoord werden. De heer v. d. Horst sloot met een aanmaning om de contributie die dezer dagen zal geïnd worden allen te voldoen en deed een oproep tot de aanwezige ouders hunnejongens die zullen worden opgeroepen tot een vergadering om te komen tot een kernvorming in onze afdeeling daarheen te zenden. Met een har telijk woord van dank aan spreker werd de vergadering gesloten. Begin van brand. Dezer dagen ontstond een begin van brand in de leegstaande woning van den heer H. Vr. in de Gast huisstraat alhier. De brandweer werd gealarmeerd en was terstond aanwez/g, doch 1 eeds voor dat deze handelend kon optre den waren de omwoners er in ge slaagd het vuur meester te worden. Het vuur was ontstaan bij een kast, mogelijk door 't wegwerpen van een eindje sigaret of een bran dende lucifer. De brandschade be paalde zich tot een deur en trap- opgang. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. A. Prins werd heden aanbesteed den bouw van een woonbuis voor rekening van den heer J. de Keuning te Kaatsheuvel. Ingeschreven werd als volgt: C. de Teuling Kaatsheuvel, metselpost f 1395 J. van der Aa Waalwijk, massa f 2893 J. Kleijngeld Kaatsheuvel, massa f 2883 A. de Grauw Waspik, massa f 2779 C. Michael Vrijh.—Capelle, massa f 2422 Fa. Nieuwenhuijzen Sprang, massa f 2420 M. van Campen Capelle, massa f 2396 H. Moolenschot Kaatsheuvel, massa f 2375 C. Mutsaers Loonopzand, massa f 2365 Gegund aan den laagsten inschrijver. Kaatsheuvels Belang. De propaganda-vergadering door het bestuur der vereeniging Kaats heuvels Belang op Maandagavond gehouden heelt weinig succes opge leverd. Zelfs de vertooning van de installatie—film van Burgemeester Mallens die als attractie gegeven werd, scheen het publiek niet vol doende om een gang naar de zaal te maken. Inmiddels mogen we de niet aan wezigen er op wijzen, dat ze hier iets gemist hebben, dat bepaald het zien waard was. De rolprent geeft aardige opnamen en leuke momen ten te bewonderen, en allen die aanwezig waren betuigden ondubbel zinnig hun sympathie voor dezen plaatselijken film. Waar te weinig publiek aanwezig was om met succes de besprekin gen over de belangen van K. B. te voeren, werd de installatiefilm met nog eenige andere leuke teeken filmpjes en natuuropnamen aange vuld. Het titelblad van het herinnerings album voor oud burgemeester van Besouw dat zoo juist was klaar ge komen werd in de zaal tentoonge steld en wekte ieders bewondering. Naar we vernemen zal dit kunst werk dezer dagen in een der winkel vitrines ter bezichtiging worden uitgestald. AGENDA. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag 5'/461/, u. adspiranten afd. D.van 63/4 8 u. afd. C.van 8"210 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8 4510 uur. Zondag (le Paaschdag) 12 uur. Groot Volksmatinée der Liedertafel )efening en Vermaak» met wel willende medewerking van mej. M. Mertens, mezzo-sopraan. Maandag (2e Paaschdag) 8 uur. Groot Bal der Liederlafel Oefening en Vermaak. dag 14 April van 2 tot 4 uur is de Bazaar speciaal voor kinderen ge opend, met bijzondere attractries. Entree voor deze kinderen is dan vrij. Gedurende de Bazaar zal vanaf 1 tot 9 uur n m. de »Alad»—auto bussen rijden tegen den geringen prijs van 10 ct. ongeacht den afstand. Gezien 't vorig jaar verwachten wij dat ook dit jaar de organisatie van deze Bazaar ten bate van 't Natio naal CrisisComné geheel in haar opzet moge slagen. Wegens de uitvoering van werken voor de drinkwatervoorzie ning in 't Land van Heusden en Allena zal 't verkeer over den pro vincialen weg van Dussen (kom) naar Werkendam voor zooveel noodig vaksgewijs, tijdelijk zijn ge stremd van 26 Maart tot nadere te aankondiging. De afsluiting van den weg en de omlegging van 't verkeer zullen door borden worden aangegeven. Tot lid van 't Provinciaal Comité voor NoordBrabant en Limburg van den Chr. Nat. Werk mansbond is gekozen de heer P. v. d. Zouwen, lid v. d. gemeenteraad alhier. Zooals eerst gemeld, zouden een twintigtal arbeiders den eersten tijd werk vinden bij de baggermo lens te Keizersveer. Naar thans be kend is, kunnen deze arbeiders weder naar huis terugkeeren, daal de uitvoerende Mij., eigen personeel in 't werk heeft. De betrokken per sonen waren slechts als hulp in dienst genomen. De werkzaamheden aan de waterleiding zijn thans in volle gang en vorderen uitstekend. Door opbreking van den weg is 't verkeer Heusden—Drunen Hank verlegd over de Oude straat en Pleune Steeg. Vrijdagavond had nabij »de Korenmolen» een lichte aanrijding plaats, 't Ongeveer 4—jarig dochtertje van B. de Hooij, stak plotseling de straat over, terwijl een luxe auto in snelle vaart naderde. De chauffeur trachtte door plotseling uit te wijken, een aanrijding nog te vermijden, doch kon niet meer verhinderen dat het kind door den bumper werd gegrepen en tegen den grond ge smakt. Met enkele ontvellingen en lichte kwetsuren werd 't kind bin nengedragen. Naar wij thans verne men, is 't ongeluk betrekkelijk goe 1 afgeloopen daar het kind het vrij goed maakt. De chauffeur had abso luut geen schuld. verwacht kan worden. Alle afweerorganisaties worden samengevoegd tot een »weerfront» en in het Vaderlandsche Front opgenomen. Leider van het Weer- front wordt de bondsleiüer Starhem berg. Het geheele Vaderlandsche Front komt onder bondskanselier Dollfuss te staan. Het geheele Vaderlandsche Front wordt tot een Oostenrijksche staats beweging verklaard. Het aantal leden zal stelselmatig verminderd worden, zoodat men aanneemt, dat 't Weer- fronl in de toekomst 30 k 40 duizend man zal omvatten. Na Paschen zal Starhemberg vice- kanselier worden, terwijl de tegen woordige vice-kanseiier Fey dan tweede vice-kanselier wordt. Een Katholiek jeugdfront Naar de «Reichspost» meldt, heeft kardinaal Innitzer de Katholieke jeugdbonden ter bescherming van de vaderlandsche belangen vereenigd in het «Oesterreichische Jungfront». De treinongelukken in Rusland. In verband met de jongste trein rampen heeft de procureur-generaal der sovjet-unie strenge maatregelen gelast tegen onvoorzichtig spoor wegpersoneel. Reeds zijn een ma chinist en een stationschef ter dood veroordeeld. Aartshertog Otlo naar Boedapest en Weenen Volgens een der bladen wordt een kasteel in de buurt van Boe dapest gerestaureerd, om binnenkort dienst te doen voor de ontvangst van aartshertog Oito van Habsburg, die met twee andere kinderen van ex-keizerin Zita daar eenigen tijd zal doorbrengen. Aartshertog Otto zou dan ook een bezoek aan Weenen brengen. DUSSEN. Omtrent de Bazaar, die gehouden wordt op 12, 13 en 14 April a.s. vernemen we nog de vol gende bijzonderheden. Zij zal gehouden worden in de benedenzalen van 't Raadhuis, van 1.30 tot 9 uur. De EdelAchtb. Heer Snijders, burgemeester, zal haar Donderdag 12 April des n.m. 2 uur officieel ten stadhuize openen. Zaterdagmid- Auto-industrie in de Ver. St. Stavisky. Het lijk van Stavisky is weer op gegraven en naar Parijs overgebracht, teneinde opnieuw te worden geschouwd Thans is de beruchte Hainaux vriend van Stavisky en diens secretaris, gearresteerd Tegen de werkloosheid. De Fransche Minister van Oorlr g heeft de mogelijkheid van verlengden diensttijd geopend als middel tot bestrijding der werkloosheid Volkstemming in Italië. Bij de Zondag gehouden s'emming in Italië hebben 10 041 997 kiezers door een ja hun instemming met de o'ficieele candidatenlijst betuigd Slechts 15 265 kiezers stemden neen Meer dan 98 pet van het kiezerscorps was aan de stembus verschenen Slaking in Wales? In Wales dreigt een staking uit te bn ken onder mijnwerkers, waar bij 20.000 arbeiders betrokken zou den zijn. De Ontwapening. Het Fransche memorandum aan Engeland inzake de ontwapenings conferentie, dat vorige week te Londen was overhandigd, is thans gepubliceerd. Het staat in hoofdzaak afwijzend tegenover de door de Engelsche regeering geopperde plan nen Maar hierin zijn Engeland en Frankrijk het eens, dat Duitschland's terugkeer tot den Volkenbond een essentieele voorwaarde is voor de onderteekening eener ontwapenings- overeenkoinst. Scheepsramp in Japan. Het Japansche schip »Ueda Maru« is tijdens een typhoon bij Hakodate gezonken. Twee en tachtig personen worden vermist. Men vreest, dat zij allen verdronken zijn. Naar een „Weerfront" in Oostenrijk. De sedert geruimen tijd gevoerde vertrouwelijke besprekingen over de samenvoeging der Oostenrijksche weerformaties zijn thans zoo ver gevorderd, dat publicatie der defi nitieve regeling binnen enkele dagen Op het punt staande naar mijn vaderland (Duitschland) af te reizen, zie ik in gedrukte stemming terug op de in mijne tweede vaderstad (Waalwijk) doorgebrachte jaren. Met weemoed neem ik afscheid van al, wat mij gedurende mijn 14-jarig verblijf in Waalwijk lief en waard is geworden. Ik zal mij aldoor de vele bewiizen van minzaamheid en genegenheid, welke mij in den kring van vrien den en bekenden ten deel zijn gevallen, met innige voldoening herinneren. Hiermede breng ik nog ren Iaatsten afscheidsgroet en roep allen een hartelijk vaarwel toe. JULIUS GEUIGA. GEVRAAGD voor direct: voor dag en nacht, niet beneden 18 jaar. Brieven onder No. der a. h Bureau v. d. blad. advert. 51747 BIEDT ZICH AAN voor 3 4 dagen per week. Waar zegt de Uitgever. 51737 TILBURG Is Donderdag 29 Maart, Vrijdag 30 Waart en Zaterdag 31 Maart te bekomen op billiike voorwaarden, (niet beneden f 500. Geen kos ten vooruit. Brieven onder No. der advert. Bureau dezer courant. 5174 5 en De op WOENSDAG 28 DONDERDAG 29 MAART a.s. te houden publieke verkooping zal worden voortgezet op des morgenstenegenunr. Deurwaarder TECKER, Kantoor te Waalwijk, Grootestraat 389. i DONDERDAG 29 MAART 1934. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Ensemble Rentmeester. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.45 Piano-recital. 2.15 Halfuur voor de vrouw. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Vervolg Knipcursus. 4.00 Halfuur v. zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Radiotooneel. 5.30 Kovacs La|os en zjjn Orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Kovacs Lajos. 7.30 Engelsche les voor beginners. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Gewijd Concert Mattheus Passie. 8.45 Omroeporkest. 9.30 Moderne zangdeclamatie. 9.50 Het Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. N. C. R. V. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst, Ds. J. v. d. Woude. 10.45 Leger des Heils-kwartiertje. K. R. O. 11.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12 15 Het KRO-Orkest. N. C. I!. V. 2 00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Gramofoonmuziek. 00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.?0 Liederen-recital. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.45 Esperanto-kwartiertje. 7.15 Rede Dr. Stanley Jones. 8.00 Concert uit de Groote Kerk, 's-Hage. 8.30 Zevende Li.idensoverweging voor de zeven lijdensweken. 9.15 Vervolg Kerkconcert. '0 15 Vaz Dias. 10.25 Gramofoonplaten. VRIJDAG 30 MAART 1934. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8.00 Orgelspel door Joh. Jong. 8.30 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. fO.OO Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Voordracht. J0.30 Muzikaal Allerlei. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Muzikaal allerlei. 11.45 Gramofoonmuziek. A. V. R. O. 1 1 00 Orgelconcert. I.30 Voordracht. 2.00 Concertgebouw Kamerorkest. 3.30 Gramofoonmuziek. A R. A. 4.03 Concert. 4.30 •Rolien Numann vertelt. 5.00 De Notenkrakers. 5.30 De Flierefluiters. 6.00 Vroolijke gramofoonmuziek. 6.45 Het vacantie kinderfeest. V. P. R. O. 7.00 Kerkdienst uit de Ver. v. Vrijz. Herv. te Amersfoort. Ds. J. Dik- boom. 8.15 Uitvoering van Johannes Passion. V. A. R. A. 10 00 Vaz Dias. 10.05 Causerie. 10 35 Klein-VARA-Ensemble. II.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301 M. N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Orgelbespeling. 10.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk (Pieterskerk) te Leiden. Dr. J. C. S. Locher. 11 40 Orgelbespeling. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Concert. I.45 Bespeling van het Studio-orgel. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.00 Ensemble van der Horst. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Ensemble van der Horst. 5.00 Uitvoering van de Matthiius Pas sion" in de Thomaskirche. Leipzig 8.50 Politieberichten en Vaz Dias. 9.05 Liturgische Dienst door Ds. K. H. Wal lien. 9.50 Uitvoering van „Die Sieben Worte des Erlösers am Kreuze'L II.15 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 31 MAART 1934. HILVERSUM 1875 M. A. R. A. 8 00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Klein VARA-Ensemble. 12.00 De Notenkrakers. I.00 De Flierefluiters. 2.00 Zang met orgelbegeleiding. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.15 Toespraak voor het Onthouders- Radio Comité. 3.30 R'damsch Philharmonisch orkest. 4.32 Toespraak voor de Ned. Ver. van LichameMjk Gebrekkigen. 4.50 R'damsch Philharmonisch orkest. 5.40 Letterkundig overzicht. 6.00 Vroolijke gramofoonmuziek. 7.00 Gem. Zangver „Spangens Koor". 7.20 Dr. Last-Post vertelt dingen die niet iedereen weet. 7.40 Gem. Zangver. „Spangens Koor". 8.01 Herhaling S.O.S.-berichten, Vaz Dias en Varia. 8.15 Bonte Avond. 9.30 Toespraak door M. Sluvser. 9.40 Vaz Dias. 9.45 Vervolg Bonte avond. II.15 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzendlng voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Het KRO-Sextet. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.15 Sextet. 2.00 Halfuur voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 De KRO-Boys. 4.30 Cursus schriftverbetering. 5.00 De KRO-Boys. 5 30 Gramofoonmuziek. 5.50 De KRO-Boys. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 De KRO-Bovs. 7.15 Causerie: „Nazorg Voor het ach terlijke kind". 7.45 RKF-kwartiertje. 8.00 Gregor Serban en z'n Roemeenseh orkest. 8.50 Johan Wilge draagt voor. 9.10 Het KRO-orkest. 9.30 Indische composities. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.10 Vervolg Belloni-composities. 10.25 Het KRO-orkest. 10.40 Vaz Dias. 10.45 Gramofoonmuziek. BUITENLAND. ADVERTENTIëN De werkgevers in de Amerikaansche auto industrie hebben het regeerings- voorstel tot benoeming van een arbi trage-commissie aanvaard. Zij blijven echter vijandig jegens de arbeiders federatie. De regeering hoopt, dat overeenstemming tusschen werkgevers en werknemers zal zijn bereikt. De staking, die j.l Maandag zou zijn uitgebroken, is nu voorkomen. FAILLISSEMENT TE WAALWIjK.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7