STOOM E Ril-VERVER IJ „WILHELMINA' TILBURG wenscht U een Vroolijk Paaschfeest. De automatenwet Bij de Tweede Kamer is thans een wetsontwerp tot regeling van den vei koop door middel va^i automaten ir gediend. De tetllbeperking in den tuinbouw. Verschenen is een Koninkl. Besluit, waarbij het telen van Tuinbouwge wassen in 1934 wordt geregeld en waarbij de Munster van Economische Zaken wordt gemachtigd, dienaan gaande wettelijke voor&chriitcn te ge ven ln hoofdzaak komt het hierop neer, dai groenten, vroege aardappelen, aardbeien en frambozen in 1934 alben mogen worden verbouwd dooi htn die zulks in 1933 htbbtn gedaan, en wier bedi ijven daartoe gcregisireerü zijn. dwz. waarvan de oppervlakten in 1933 met tuinbouwgcwassen be teeld, zijn opgenomen. Voorzoover deze registratie niet is geschied kan die alsnog bij de hieronder genoemde commissie worden aangevraagd. Zij die in 1931 die producten niet hebhen geteeld, mogen zulks ook in 193b niet doen Zij die in 1933 tuinbouwge wassen verbouwd hebben mogen in 1934 ook slechts een deel daarvan telen. Een en ander heeft ten doel door inki irrpirg der tuinbouwculiuur, te trachten weer loonende p'ijzen te verkrijgen. De inkrimping geldt voor iedereen, dus ook voor diegenen die, hoewel geen eigenlijk tuinbouwer zijnde, in 1933 tuinbouw producten op contract vooi Conservenlabriekt n hebben geteeld, ook deze teelt is voor 1934 niet vrij. Elke uitbreiding van plat of staand glas is vei boden. Overtreding van de voorschriften zal geweldige gevo'fien voor de overtreders na zich slepen eerstens zullen overtreders absoluut worden uitgesleten van e'ke steun die van Kegeeiingswege in 1934 zal wor. den verleend op tuinbouw landbouw en veeteelt. Vervolgens stellen over- treders zich bloot aan het verplicht worden tot rooien van hunne tuin bouwgcwassen, terwijl verder gerech teliike vervolging kan worden inge steld. Ten einde deze regeling goed te doen verloopen. zijn voor iedere streek speciale commissies van uit voering in het leven geroepen. Voor Noord—Brabant bestaat die commissie uit de heeren P A Kuyiaars Breda, F. v. Mans- feld BergcnopZoom. M. Cox te Woensel (Eindhoven), A. v. d Hil Az te Heiningen en J. W Jongmans Emmastraat 2 te Breda. Correspon dentie enz. te richten aan laaistge: noemde, alwaar uitvoeriger inlichlin gen kunnen worden ingewonnen. Nieuwe Handelsbesprekingen met Engeland. De Nederlandsche en Engelsche regeeringen hebben besloten, in onder handelingen te treden over de regeling van het wederzijdsche handelsverkeer Enschede en Lonneker één. - De Tweede Kamer heeft het wets ontwerp in zake de samenvoeging van Enschede en Lonneker werd met 49 tegen 21 stemmen aangenomen. De wijziging der woningwet goedgekeurd. De Tweede Kamer heeft de wijzi vraagt over een door den bondsdag verworpen regeeringsvoorstel en wanneer de regeering zelf de meening van het volk wenscht te hooren. Een direct plebisciet is uilgesloten Het initiatief inzake wetgeving blijft uitsluitend aan de regeering. Ook oefent de bondsdag geen Fl. 200 geboden om een gezin ie dood en. De gemeentepolitie te Krimpen aan den IJssel heeft gearresteerd J. 1\ de J wegens poging tot uit lokking van misdrijf, meldt »Het Volk«. De J. heeft aan B. de H. enkele controle uit op de regeeringswerk— I dagen geleden f200 beloofd, als hij zaamheden, noch kan hij de regeeI zijn zwager D. met vrouw en kind ring ten val brengen. Dit laatste I uit den weg ruimde. De H., dieniet kan alleen geschieden door den I op het aanbod inging, vond De J. bondspresident, die ook de regeeiing gevaarlijk voor zijn familie en waar- benoemt. I schuwde den heer D. voor zijn De bondspresident kan zelfs deelen I zwager, van de grondwet wijzigen, zonder I Dezer dagen ging De J. naar de gebonden te zijn aan de medewerking! kerk, waar een biduur voor het van het wetgevende lichaam. I gewas zou worden gehouden. Hij Naar blijkt uit verklaringen van|gjng echter eerst even bij De H. Dollfuss, is de kwestie van de ver kiezing van den bondspresident lol dusverre nog niet definitief geregeld. Steenkoolmonopolie in België. Ter verzachting v*n de uitwerking van de crisis in de steenkoolindustrie heeft de Belgische regeering besloten iot stichting van een oificieel organis me, dat het monopolie heeft voor den verkoop en den invoer van kolen De Onlwapeningsbesprekingen. Deze week is de Fransche minister Barthou in Belg op bezoek geweest, waar hij met min. Hymans ges-piokei. heeft over de gevaren van Duitsch land's herbewapening. Belg wordt voortdurend op de hoogte gehouden van de besprekingen inzake ontwa pening. Tusschen het Britsche en het Fran- sche standpunt inzake de kwestie der veiligheidswaarborgen valt naarwordi medegedeeld, een toenadering te con- stateeren. Overstroomingen in Chili. Tengevolge van hevige wolkbreuken staan in Chili verscheiden steden onder water. De ramp in Japan. Nog steeds worden lijken gevonden onder de puinen der verbrande stad Hakodate. Het aantal dooden nadert snel de 2000. Reorganisatie van de Stahlhelm. De Stahlhelm reorganiseert zich tol den Nationaal sociaüsiischen Duitschen frontstrijdersbonJ. Franz Seldte blijft bondsleider. Duitschland's filmcensuur. Op aandrang van het propaganda ministerie is een fi rn, waarin de Joodsche bokser Max Baer, de hoofdrol vervulde, na eerst 2 weken met succes vertoond te zijn. verboden. Prof. Einstein geen Duitscher meer. Prof. Einstein komt voor op een lijst van 36 minschen, wien het Duitsche staatsburgerrecht ontnomen wordt. GEMENGD NIEUWS. Politiezaken. De C. v. P. te Velsen, te IJmuiden, geeft in het algemeen belang belang hebbenden in overweging geen han delsrelaties aan te knoopen met Nico- laas Zoontjes, geboren te Velsen, 12 Mei 1868, broodbakker, ijsco-venter en koopman, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, Tusschenbeeksweg 17 en Kalverstraat 4 (correspondentie adres vroegere woning van Zoontjes, ging van de Woningwet, welker be handeling enkele weken geleden is geschors. .hans aangenomen me. 48 thans nog bij hem in gebruik als berg- - temmen Slechts de sociaal, plaats), alvorens Te zyne bureele in- tegen 20 stei democraten en de communisten waren tegen. Enkele kleinere amendementen hebben nog eenige verandering in het regeeringsvoorstel gebracht. De j>Krassin<( in ons land. De Russische ijsbreker „Krassin* is van Leningrad vertrokken om na een reis door de Oosizee, de Noord zee, het Kanaal en den Atlantischen Oceaan, door het Panamakanaal en den Groote Oceaan, de Beringzee te bereiken ten einde daar de achterge blevenen van de „Tsjeljoeskin" uil het Noordpoolgebied te bevrijden. Als eenige Europeesche haven h«eft de .Krassin* de Vulcaanhaven te Vlaar- dingen aangedaan ten einde daar te bunkeren. BUITENLAND. Oostenrijks nieuwe Grondwet. Op grond van inlichtingen van vooraanstaande zijde publiceeren de »Reichspost« en de «Wiener Zeilung« e?nige hoofdtrekken van de nieuwe Oo«leniijksche grondwet. Er zouden raadgevende organen en één eigenlijk wetgevend oigaan n.l. de bondsdag worden opgericht. De wetsvoorstellen der regeering worden eerst voorgelegd aan de raadgevende organen, welker zittin gen niet openbaar zijn. Deze orga nen zijn: een staatsraad, een honds, raad voor het onderwijs, een bonds raad voor handel en industrie en een raad voor de Oostenrijksche landen. Uit heigeen omtrent de nieuwe grondwet reeds hekend werd, blijkt dat het autoritaire staatsprincipe blijft gehandhaafd. De medewerking I van het volk is beperkt tot de -ver- j kiezing van den bondspresident en tot het referendum, dat echter slechts gehouden kan worden op voorstel der regeering in twee gevallen, n.l wanneer de regeering een beslissing lichtingen te hebben ingewonnen. Tegen hem is reeds eerder gewaar schuwd. Het Woerdensche drama. Het Gerechtshof veroordeelde den gewezen Duitschen bedn fsleider B., die zijn chef, jhr. Van Ingen, direc teur van de Woerdensche Dak pannenfabriek, in den nacht van 4 op 5 September 1933 van het leven heeft beroofd, tot een gevangenis straf van zes jaar, overeenkomstig des eisch. Onafhankelijkheidswet der Philippijnen rechtsgeldig. President Roosevelt heeft de wet, waarbij aan de Philippijnen onafhan kelijkheid wordt verleend, geteekend, waardoor deze wet rechtsgeldigheid krijgt. Zaandam tegen de Regeering Naar aanleiding van den door de regeerirg geuiten wensch om het ambtenarenreglement in overeenstem ming te brengen met het rijksambte narenreglement, wat betreft de wering van revolutionnaire elementen, heeft de burgemeester van Zaandam mede gedeeld, dat het college niet zou vol doen aan dezen wensch der regeerirg en er niet aan denkt om revolution naire arbeiders en ambtenaren te ont slaan uit den gemeentedienst. Advocaat in arrest gesteld. Op last van de Justitie is een Amsterdamsch advocaat, mr. D., ge arresteerd verdacht van verduistering als curator in een faillissement. Mr. D die nadien zelf is gefailleerd heeft zich geruimen tijd geleden naar Zuid Frankrijk begeven. Inbraak te Gemert. Woensdagnacht is te Gemert een uiterst brutale inbraak gepleegd, waarbij den dieven een som gelds van f2300 en geldwaardige papieren in handen is gevallen. aan, om hem nogmaals te bewegen de belooning, aan den moord ver honden, te verdienen. De H. vroeg hem na kerktijd terug te komen om antwoord en waarschuwde in- tusschen de politie, die zich verdekt opstelde in een schuurtje van De H. Omstreeks kwart voor tien kwam De J. bij De H. Voor de schuur werd het gesprek voortgezet. De politie luisterde net af en ging onmiddellijk toL.de arrestatie van De J. over. Bij een huiszoeking in 't kosthuis van De J. werden een jachtgeweer en een windbuks in beslaggenomen. LANGEN TIJD HEVIGE SPIERPIJNEN. Nu van alle pijn verlost. «Sedert langen tijd leed ik aan spierpijnen, die in hoofdzaak ver oorzaakt werden door het zenuw gestel. Van alles had ik al geprobeerd om van die pijnen af te komen, echter zonder resultaat. Totdat ik nu een jaar geleden begonnen ben met het gebruiken van Kruschen Salts. Eigenlijk gezegd had ik er al na een halfjaar zooveel baat van: de pijnen waren nagenoeg geheel weg. Toen had ik U reeds willen berichten, hoeveel succes ik met het gebruik van Kruschen Salts gehad had. Ik heb echter een vol jaar gewacht om mt-t te meer zekerheii de genezing aan buvengenoemi middel toe te schrijven en het ieder een te kunnen aanbevelen. Ik gee" U daarom ook het recht, van mijn schrijven gebruik te maken als aan beveling van het voortreffelijke «Kruschen Salts«. A. B. te Den H. Het dankbare schrijven van deze dame ligt in ons archief ter inzage. De verklaring van haar geval is zeer eenvoudig. De pijnen van allerlei vormen van rheumatiek zijn meestal een aanduiding van te trage werking der inwendige organen, een gebrek, waarvan de lijder zich zelden bewust is. Deze toestand brengt echter een ongemerkte ophooping van schade lijke stoffen, die langzamerhand het bloed onzuiver maken en de on draaglijke pijnen veroorzaken. De «kleine dagelijksche dosis« Kruschen Salts houdt Üw inwendige organen in actieve werking, zoodat alle on zuiverheden volledig en regelmatig uit het lichaam verwijderd worden. Het gevolg zijn een inwendige «rein heid» en een zuivere bloedsomloop, vrij van alle schadelijke, stoffen, welke verantwoordelijk zijn voor menigen onverklaarbaren toestand van slechte gezondheid. Kruschen Salts is uitsluitend ve/krijgbaar bij alle apothekers en drogisten af0.90 en t 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de llesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Bowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Brand te Sint Oedenrode. Te Sint Oedenrode is door onbe kende oorzaak een felle brand uit gebroken in de woning van den klompenmaker v. d. W. Ternauwer nood slaagde het gezin, waarvan de kinderen op de bovenverdieping sliepen, erin, zich uit het brandende huis te redden. Een der jongens sprong uit het dakraam en kwam wonder boven wonder ongedeerd terecht. Geul in den weg veroorzaakt doodtlijk ongeluk. Vrijdagmorgen heeft op den weg tusschen Wognum en Benningbroek een ernstig motorfietsongeluk plaats gehad. In de beruchte bocht b»i de voormalige tramhalte is een loonslager I. uit Amsterdam met zijn motorfiets komen te vallen. Het rijwiel kwam in het water terecht, terwijl de berijder tegen een boom werd gesmakt. Het slachtoffer overleed kort na het ongeluk. Zijn collega, die vlak achter hem reed, sloeg met zijn motorfiets eveneens over den kop en werd bewusteloos opge nomen. Zijn toestand was echter niet direct zorgwekkend. Het schijnt, dat een verraderlijke geul in de straat door den aanleg van een kabel aan dit ongeluk niet geheel vreemd is Dynamiet-explosie in een steengroeve. In een kalkgroeve te Seilles bij Luik is een dynamietpatroon te vroeg tot ontploffing gekomen met het gevolg dat een aantal arbeiders onder neervallende rotsteenen werd bedolven. Reeds zijn vijf lijken en een ge wonde geborgen. Men vreest, dat er nog meer slachtoffers te betreuren zijn. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Benoemd. Ter inspectie der directe belastin gen alhier is tot tijdelijk typist be noemd de Heer H. Bergmans, volontair ter Secretarie alhier. Bevorderd. De heer H. van Mil alhier is aan de school voor Reserve—Officieren Infanterie te Breda bevorderd tot sergeant. R. K. Werkliedenvereniging De leden der R.K. Werklieden— vereeniging zijn uitgenoodigd tot bijwoning van een Lichtbeelden avond over «Paschen» te geven door den WelEerw. Heer Beekmans op Woensdag 4 April 1934, in den Gilden uond. R. K. Onderwijzersbond. De afd. Waalwijk—Heusden van de R.K. Onderwijzershond heeft tot afgevaardigde tot de algemeene jaar vergadering benoemd de heeren A. Frokluge alnier, Carpay te Heusden en v. d. Broek te Herpt. l.K. Werkliedenvereen. Baardwijk. De Baardwijksche R K. Werklieden- vereeniging vergaderde Maandagavond in het Patronaatsgebouw. De heer v. Brunschof bracht finan. cieel verslag uit over 1933 Op 1 Jan. 1933 was in ka9 f198 80 De inkom sten bedroegen f509 99, de uitgaven f489 87. zoodat er een batig saldo was van 120 12. en op 1 Jan. 1.1. in kas was f 215 92. De altredende bestuursleden dhr. Swinkels, Leijten9 en Maas werden hetkozen. Vervolgens hield de voorzitter der J.Weis een propagandistische rede voor zijn organisatie, en gat de Eerw heer adviseur kapelaan Allard een jaaroverzicht. Motor in brand. Toen de heer B. gisteren in zijn garage zijn motoriijwiel wilde aan zetten vloog dit plotseling in brand. Het gelukte nog het brandende voer tuig naar buiten te sleepen, zoodal het vuur niet op de garage kon overslaan. De motor had ernstige schade opge loopen. ten afstand hebben gereden. Wie zal de winnaar zijn? Een offi cieel persoon zal in een gezegeld cou vert een briefje insluiten, waarop een zeker tijdstip is aangegeven. Die deel nemer nu, die op dit tijdstip is bin nengekomen aan de finish, zal de win naar zijn van het fraaie motorrijwiel dat als le prijs is uitgeloofd. Er worden voorts nog talrijke andere prijzen beschikbaar gesteld, zooals be kers, medailles, plaquettes, motor-ac cessoires. O.m. wordt ook een speciale prijs uitgeloofd voor den verstkomen- den deelnemer. De finish dezer rit is bij het clublo kaal der M.C.W.O. „Hotel De Twee Kolommen", waar de deelnemerskaar ten tusschen 12 uur en halfl# moeten worden ingeleverd. Nu de vraag: Wie kunnen deelne men? Een sterrit is juist hierom zoo intressant dat het eigenlijk geen wed strijd, doch zuiver tourisme is. Spe ciale capaciteiten worden van de rij ders dus niet verwacht. Men kan deel nemen met motoren met of zonder zij span, en automobielen. Het lidmaat schap van eenige vereeniging wordt van de deelnemers niet vereischt. De deelnemers moeten hun biljetten voor 1 Mei inzenden aan het secretariaat Markt 13. 's Middags wordt een z.g.n. „Vossen jacht" gehouden, een rit die even moeilijk is voor de rijders als intres sant voor de kijkers. Het moeilijke voor de rijders bestaat n.l. hierin dat zij op de kruispunten telkens hun weg moeten zoeken en dat zij tevens moeten zorgen te stoppen bij de ge heime controle-posten, die slechts aan een blauwe vlag kenbaar zijn. Het een maal missen van zulk een controle geeft 30 strafminuten en het missen van twee controles bcteckent disquall- ticatie. De deelnemers worden niet ge lijk doch om de minuut gestart. De finish zal in de onmiddellijke nabij heid van Waalwijk liggen. Voor deze rit worden de deelnemers in 5 klassen ingedeeld, n.l. motoren tot 250 c.M.3, van 250350 c.M.3, bo ven 350 c.M.3, zijspan-combinaties en auto's. Voor elk dezer klassen worden de 5 volgende prijzen beschikbaar gest.ld: 1 zilveren beker, 2 verguld zilveren medaille, 3 groote zilveren medaille, 4 zilveren medaille, 5 bronzen me- Zomerdienst Thor. Wij verwijzen naar de advertentie der N.V R eed er ij 1 hotw a ar i n j avonds 8 uur geeft de organi- wordt medegedee seerende vereeniging in Musis Sacrum een groot feesthal, waar waarschijn- dienst op Dinsdag 3 April begint. Gevonden voorwerpen lijk de Victoria-band zal optreden. Tij- Op het Politiebureau zijn inlich- dens dit bal vindt de prijs-uitreiking tingen te bekomen omtrent de na-p]aats. Dit bal is voor de deelnemers volgende gevonden koperen plaat van paardentuig, rijwielbelastingmerk zilveren hor loge kosteloos rijwielbelastingmerk. Kerkstraat. Een lezer schrijft ons: 200 Meter is nu daar bestraat, maar waarom is nu de volgende 25 Meter een zandwoestijn geworden? Vroeger lagen er tegels, die zijn nu echter weg genomen en is de weg onbegaanbaar geworden en voor de fietsers onberijd baar. De Sferrlt en Vossenjacht van de Waal wijksche Motorclub. Het zal vele Waalwijkers intressee- ïen iets meer le weten omtrent de Ster- ril en Vossenjacht, die op 6 Mei door de Motorclub „Waalwijk en Omstre ken" georganiseerd worden. Dank zij het ijverige bestuur der vereeniging, dat zich geen moeite en geen financieel risico spaart om dezen motordag ten volle te doen slagen, zijn wij in de gelegenheid eenige bijzon derheden omtrent de ritten te publi ceeren. Op de eerste plaats dan de Sterrit, een term die voor menigeen nog nade ren uitleg zal behoeven. De deelne mers hieraan moeten een rit maken van minstens 80 K.M., met Waalwijk als eindpunt. Deelnemers uit Waal wijk zelf of uit plaatsen, die op korte- ren afstand dan 80 K.M. van Waalwijk liggen, moeten door het nemen van perronkaartjes op de stations of door het laten afstempelen van hun deel nemerskaart op de Politiebureaux kunnen bewijzen, dat zij den vereisch plaats. voorwerpen vrjj toegankelijk en voor het publiek tegen een matig entrée. In het kort is dit het program voor den dag, die voor Waalwijk en Om streken bijzonder mooi belooft te wor den, temeer daar nog voor talrijke an- ere attracties zal worden gezorgd. Zoo zullen enkele bekende fabrieken ijders en publiek eenige verrassingen bezorgen. De algemeene leiding van den mo tordag zal berusten bij den heer Jan Princen. „Waalwijks Belang", inziende dat van een dergelijke gebeurtenis groote propagandistische waarde uitgaat voor plaats en streek, heeft zijn volle me dewerking toegezegd. Naar wij met genoegen mochten ver nemen zijn er reeds nu toezeggingen voor de rit, niet alleen uit het Zuiden, doch zelfs uit de Noordelijke provin ciën. Men verwacht een paar honderd motorrijders en automobilisten. Het zal dus voor Waalwijk een druk ke dag worden, en we moeten het in deze jonge vereeniging, die thans door aansluiting bij den K.N.M.B. of ficieel erkend is, op prijs stellen dat zij zooiets heeft aangedurfd. Waal wijk zal daar ongetwijfeld de profij ten van plukken en het is juist daar om dat wij met graagte de Waalwij kers, die voor deze gebeurtenis voe len, aansporen om de motorclub mo reel en financieel te steunen door deelname aan de rit en door het schenken van 'n prijs. Dat is voor de vereeniging zeker niet teveel gevraagd want zq geeft het Waalwijk op 6 Mei dubbel en dwars terug. EEN IGF. PRIJZEN 1 Stoomen f 2 50 2 50 .2 75 3 00 2 25 1.75 f 4 50 3 75 3 75 4 c0 3 00 2 50 Colbertcostuum Demi saizon Regenjas incl. waterpr. Winterjas Mantels Japonnen vanaf Depót voor Waalwijk; Sigarenmagazijn Wed. lh L PULLES, Grootestraat 247. Derót voor Baardwijk Mej.C BURMANJE Hoogeinde8. Depót voor Drunen Wed. J BROK Manufacturen Depót voor Kaatsheuvel; v. AMELSPOORT. Gasthuisstr, Verven

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 11