ATRJMWS. BUel uil de Drunensciie haai mtois mi Kiilshentel. 1 heele fl, Atrax-Slaolie v. 0.12'|2 VOOR DE KEUKEN. BIJ aankoop van 1 flench Atrax- Bessensap voor 0.06 1 carton Atrax-Kollie 0.50 of 1 carton Atrax-Cacao a 0.50 of 1 carton Atrax-Havermout k 0.40 de echte snclkokende of 1 carton met 3 groote pakjes Atrax Maizena 0.37i of 1 carton met 3 pakjes Atrax-Pudding 032 of 1 carton Atrax Zeep 0.37 bij aankoop van 1 ponds-pak Atrax-Koffie met bon voor mooi cadeau 1.— In ieder carton bevindt zich een mooi cadeau Atrax heeft 6 veel gevraagde artikelen met cadeaux alle overige Atrax artikelen zijn zonder cadeaux. 29 Mèèrt 1934. Munheer, Terwijl ik binnen zit om jou mun- nen gebruikelijken brief te schrijven, waai 't buiten vanuit de Noord-Ooste lijke hoek. 't Is unnen echten kauwen, vurvelenden wend. Net zooiets om uu goei gezicht taandpijn te krijgen. Doaroin zeg ik ook al tegen Driekas meens blijft binnen, want ge wit nie hoe gauw dè ze oew te pakken hebben en ge zed ook al nie meer van vandoag of giesteren en doodgoan kande raèr eenen keer. Veul lol is doar ook al nie oan. Ge hegged geheurd en gezien van de Koningin-Moeder; ook zij is gestur- ven. Nederlaand hee bij di verlies van de Koningin-Moeder wir us loaten zien, dè ze mee hart en ziel gehecht zijn oan 't Koningshuis. Overal is mee geleefd, mee di gebeuren. Ik geleuf, dè de lui, die 't wullen probeeren om het Koninklijk gezag hier weg te doen, nou wel zallen heb ben begrepen onderhaand, dè ze vech ten tegen wendmeulens, net zoo es dè vroeger us unnen dollen hee gepru- beerd in un Spoansch boek. De veurige week un Zotterdag pas seerde ik deur den Bosch en doar op die nij brug, doar stonnen ur un poar van die platjakkers. Ze vurkochten kraanten mee inhoud, dè begrepte wel. Witte wè ze mee die lui han moeten doen? Vierkant op moeten vatten en over de leuning heene wippen 't wot- ler in. Dan han ze wè opgefrischt en han ze wir heel normaal kannen goan dèènken mee dur bedurven horses. Doar kan ik toch zoo kwellijk om worren, geleufde dè. 't Is nou ginne tijd om oew kwoad te moaken. De Zondag belèven me wir dè schon fist van Poaschen. Al zieg- ged ur nou noar uit dè 't unnen kau wen Poaschen zal zijn. Ik zeg mèr zoo: de èèrpel komen no& nie uit, zèn nog nie gezet, dus kannen toch nie aafvriezen. Doar hoef ik mee de Poaschdoagen nie over in te zitten. Wè zak dan doen mee de Poaschen? Poaschaaier eten en nie zoo zuinig. Vurschillende hèk uitgenoodigd om ook te komen en mee deze noodig ik jou munheer en oew femilie uit om zukke kiepenproducten bij meen té komen eten. Toen ik jonk was, toen ging dè mooi! Aaier mee schulp en al opeten en sinoaken! Joa, dè is woar! Peer vurtelt doarnet mee 't thuis brengen van de roomkannen, dè tur mee de Poaschdoagen un tentoonstel ling is in Drunen. Nou hèk doar wel iets over geheurd in 't durp, mèr hoe de riek nou krèk oan de steel zit, dè weet ik nie. Ik zeg doarom ook bij muil eigenIrst goed weten en dan doar pas over lullen. Ik zij dan op infurmoatie uitgetrok ken bij Driekas en 't bleek un goei kantoor te zijn. Kijk us, 's wenters 's oavus dan is tur unnen cursus veur huisvlijt. Dè goai uit, es ik me nie vergis, van baai de congregoaties. Doar leeren ze dan houtsnijen, schilderen, borduren en- zoovoorts. Afijn, zoo wè van alles. Zook heur zijn die jongens en mèskes, die doar oan mee doen, d'r heel haan- dig in en brengen ze ook werkelijk iets veur den dag dè ter maag zijn. Ge kant wel begrijpen, dè is iets woar ge liefhebberij in moet hebben cn veul geduld. Nie alleen op die cur sus zèn ze mee die werkstukken bezig, mèr veul hedde ur, die thuis in durre vrije tijd ook oan zukke dingen wer ken. Ik zeg mèr, dè is un mooi bezigheid en mee goeie wil en geduld kannen ze iets moaken woar ze mee veur den dag kannen komen en woar ze prakties iets oan hebben. Ik heb toch kapstok ken en perrepluubakken gezien, die ze billemoal zelf gemokt han mee fijn snijwerk. En aaf waren die dingen. Mee de Poaschdoagen wordt ur nou un tentoonstelling gehauwen van die werkstukken. Doar kande dan in per- saant us noar komen kijken en ge zalt versteld stoan, dè wed ik, van de din gen, die ge doar ziet. Witte wè doar ook nog mooi oan is; de dingen die ge doar ziet, doar hedde kaans noa. Begrèpte dè nie? Die, wor ren verloterd behalve die netuurlijk, die persoonlijk eigendom zijn van dun een of aanderen. Es ge un lotje koopt van un kwartje, dan hedde kaans, dè ge un mooi werkstuk treft van un poar gulden of meer. De moette zelf mèr zien, munheer, wè ge doar mee doet. Ik vurwaacht oew ur in ieder geval. Zeg, wè hek geheurd? Komen dur wir Wolksche in Drunen veurdroagen Lij Doreske Elshout? Zoo, zoo! Wolk is nog zoo min nie. Dè is de twidde keer dè tie club in Drunen komt, zoover ik weet. Jam mer genog hek ze de veurige keer nie gezien, mèr ik riddeneer zoo zoo: was 'l ze toen nie goed bevallen in Drunen dan kwaam ze nou nie teruug.- Woar of nie? Op tijd un uitvoering, die gezien en geheurd maag worren, is in Drunen heel welkom. Wij léven nou eenmoal in aander streken es gullie. Ik wul jullie gin vurwijten moaken, hillemoal nie. Integendeel! Ge hed wir plezier in dingen woar wij „durp- sche auwverwetste meensen" gin heil in zien. (Zoo noemen ze oons wel us). Ik zeg nie dè ze slecht zijn. Doar kan en zak nie over oordeelen. Alia, wè meut ik nou wir? Ammel kwoai ge- daachten op niks. Woar proat ik over? Ge ziegged, dun auwen dag begint bij meen óok al zoo zuutjes oan te ko men en 't broerdste is; in Drunen zèn ze ammel mee dood goan onder die auw meensen oan 't scharrelen, 't Is nou unnen kwoaie tijd veur ons, mee het uitbotten van de bloajer. Mèr we overlèven um, net zoo goed es me de crisus overlèven. Wè is me dè toch hier en doar un gekke beweging mee die crisusinstel- lingen. Ik geleuf dè me veul Stavisky- schandoalen in 't klein hier in oons vrejug laandje belèven. Bekaant gere geld leesde van fraude hier en fraude doar. Zeg, mèr nou nog us iets. Die Batja die bouwt doar toch in Best. Zook lees is tur van de wèèk mee veul praacht en proal, dun irsten steen geleed, 't Is un mooi werkverruiming; dè is zeker, mèr zu dè nou schoai zijn veur de schoenindustrie van Wolk of aander plotsen? Allicht war; de schoen die bij hullie gemokt worren hebben ze bij jullie wir geen kaans meer noa. Ik i veur meen, vijn 't ongepermeleerd dè un buitenlaandschc firma, want dè is ze toch, hier komt om ook nog un port in te slikken van 't bietje werk dè me in ons laand gelukkig tot nou toe nog hebben. Is doar nou niks oan te doen gewist? Doalijk krijk musschien wel op mun 'brood: boer blijft bij oew koei. Goed j dan zek mee 't onneuzelste gezicht van de wèreld: daank oew. Mèr hoe dikkuls mokte mee, dè tur unnen schoenmoaker bij oew op het laand komt en ook vurstaand wil heb ben van missing en spurrie. Ge ziet, zoo bekeken zemme éven diep nat. Ik schaai dur uit, want mun liaand wordt muuj en zoo zuutjes oan wor 't donker en de Batja bouwt toch deur. Ik maag mèr lijen, dè me mooi weer treffen mee Poaschen, dan kannen me us oploopen om 't een en aander te goan meemoaken in Drunen, want doar heur ik ook bij. Nou, munheer, wir vurwaacht ik oew mee de Poaschen op de aaier, en op de tentoonstelling of in de uitvoe- ring. Van oons baaien wensch ik oew un Zoalig Poaschfeest mee veul plezier en vreugde, ook veur oew femilie. Ge zet welkom. (Alle goei dingen in drieën). De groeten van ons tweekes. Tot dun aanderen keer en hou doe. TIENUS. Commissie van Toezicht op het Agentschap der Arbeidsbemiddeling. 16. Ontwerp-besluit tot wijziging )egrooting van de Gemeente en der jedrijven, dienst 1933. 17. Bezwaarschriften tegen aanslag Dlaatselijke belastingen. RAAMSDONKSVEER. Op le aaschdag treedt om half 10 Ds. Guittart op in de Dorpsehe Kerk en om 2 uur in die op 't Veer. 2e Paaschdag om half 10 weder in de Veersche Kerk. V O OROEELIGE U/ONDER-CADEAUX samenspraken werden ten beste gegeven afgewisseld door zang en muziek. Ook een gulle traclatie ont brak niet. Na middernacht keerde men hoogst voldaan huiswaarts. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des nam. 2 uur op te treden Ds. Mulhnickel uit Waalwijk, 's Morgens half tien leesdienst. Een tweetal muzikanten van het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid» alhier zullen a.s. Maandag 2en Paaschdag deelnemen aan het door het muziekgezelschap Euterpe te 's Gravenmoer georganiseerde solislenconcours. P. Spuijbroek komt uit in de eere—afd. en P. Christ Albzn. in de 2e afd. Ook 't dubbel- mannenkwartet »0ns Genoegen» uit deze gemeente zal aan dit concours deelnemen en uitkomen in de 3e afd. We wenschen hen veel succes en we verwachten dat vele liefheb bers van muziek en zang de Capel- sche deelnemers dien dag zuilen vergezellen. Aan dit concours nemen 46 solisten deel, waarvan verschil lende uitkomen in de hoogere afdee- lingen, zoodat er voor muzieken Gebr. Spierings, Capelle f2500 C. B. Timmermans, Sprang f2480 M. v. Loon, Drunen f2450 J. Kooien, Waalwijk f2340 Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver. In de Gerei. Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag 1 April op te treden Ds. P. K. Keizer. De jeugdclub van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidsbond komt a.s. Donderdag in 't gebouw voor Chr. Belangen des avonds ten half acht in vergadering bijeen. Door het lid Ant. van Vuuren zal een onderwerp worden ingeleid. Het bestuur der plaatselijke afdeeling van den Chr. Bouwvak arbeidersbond is thans na de ver schillende mutaties samengesteld als volgtJ. Roosenbrand voorzitter, W. Ros secretaris, P. Faro penn., Ant. Kruis en W. v. Zeist. Naar wij vernemen zullen de leeg gekomen lokalen wegens opheffing der O. L. School in de Heistraat beschikbaar worden gesteld voor vergaderlokaliteit. WASPIK. Door de tooneelvereen. Concordia zal op den len Paaschdag zangliefhebbers veel te genieten valt. in het hotel van den heer Chr. Verschillende niet-aangeslotenehf; Montens eene uitvoering worden bij de waterleiding hebben dezer dagen naar wij vernemen te dezer zake een bekeuring gekregen» Voor de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse zal a.s. Zondag des morgens half 10 en a.s. Maandag eveneens ten half 10 optreden Ds. Cuperus. Door den heer H. J. Versteeg, bouwkundige alhier, werd voor rekening van den heer de Rooij Bourgonjen te Waalwijk onderhands aanbesteed de verbouwing van 2 woningen, waarvoor als volgt werd ingeschreven L. v. Campen, Waalwijk f2610 J. Molegraaf, Capelle f2517 gegeven. Opgevoerd zal worden het drama »Oessin Blanda». Door het R.K. parochiaal Zangkoor zal op 2en Paaschdag worden deelgenomen aan den te Tilburg te houden Zangersdag. Door den heer W. de Bont is wegens vertrek ontslag genomen als brandmeester in wijk E. RAAMSDONK. Vergadering van den raad dezer gemeente op Zater dag 31 Maart 1934, des namiddags om 6 uur. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Ontwerp-besluit tot verlaging der pacht van landerijen over 1933. 3. Ontwerp-besluit tot verhuring in het openbaar van een perceel hooiland, gelegen aan de Juliana- laan. 4. Alsüoor van het grasgewas der zijbermen van eenige wegen. 5. Schrijven van Ged. Staten met rapport van den Inspecteur der Volksgezondheid, houdende be denkingen tegen de opnieuw vast gestelde Bouwverordening. 6. Ontwerp-besluit tot 't verleenen van bijdragen aan de plaatselijke Crisis-comité's, voor extra hulp aan gezinnen van werkloozen in 1934. 7. Ontwerp-verordening tot wijzi ging der Beheersverordening van het G.EB. 8. Voorstel tot aanvaarding der voorwaarden, waarop de Staat der Nederlanden aan de gemeente- aandeelhouders in de N.V. Drink waterleiding—Mij. «Noord West— Brabant« rentedragende voorschotten toekent, als bedoeld in artikel 1 der wet van 19 September 1919, Staats blad no. 582. 9. Vaststelling suppletoire kohieren straat- en brandverzekeringsbelas— ting. 10. Benoeming lid in de School commissie, wegens periodieke af treding van den heer G. C. de Bont. 11. Benoeming lid van het Burg. Armbestuur, wegens periodieke aftreding van den heer J. R. van Wagen in gen. 12. Benoeming leden der Com. van Fabricage, wegens periodieke aftreding der heeren G. G. de Bont, C. J. Kanters en C. A. A. M. Simonis. 13. Benoeming leden der Licht- commissie, wegens periodieke af treding der heeren D. Lankhuijzen, J. J. de Jong en C. A. A. Simonis. 14. Benoeming van leden der Commissie tot Wering van School verzuim. 15. Benoeming van leden der Jaarvergadering R.K. Werkliedenvereniging Maandag 2 April 2e Paaschdag zal de R.K. Werkliedenvereniging St. Jan traditioneel haar jaarverga dering houden. Met een algemeene H. Communie in een tot deze in tentie gelezen H. Mis van kwart voor zeven zal de dag begonnen worden. Om half zeven wordt de jaarver gadering gehouden in de groote Patronaatszaal met medewerking van de tooneelclub van de Jonge Werkman. Na afhandeling van het huishou delijk programma zal de tooneelclub het dramatische tooneelspel van P. Mossinkolï in drie bedrijven »Onder de Sovjetvlag« voor het voetlicht brengen. Dit moderne tooneelspel is reeds zooveel besproken, dat we het niet noodig achten, hiervan vooraf een aanbeveling te geven. Tusschen de bedrijven door zullen de verslagen van Herwonnen Leven kracht, Ziekenkas, Concordia, Cen trale Volksbank en Adviezenbureau gegeven worden, terwijl er tevens een voorstel tot oprichting van »Iiulp in Nood« ter tafel zal komen en verder mededeelingen omtrent het fonds Ziekenhuisverpleging en Dok tersfonds verstrekt zullen worden. Paaschetalages. Onze slagers hebben ook dit jaar weer laten zien, dat ze niet alleen met kwaliteit-vee niet bij omliggende plaatsen en groote steden achter staan, doch dat ze tevens hiernaast een kunst van etaleeren ten toon- spreiden, die hun ook in groote concurrentie succes zou leveren. Vooral de etalages bij de slagers Kamp, de Vries, Vloemans, Merkx e.a. trokken om de keurige verzor ging en de groote kwantiteit naast kwaliteit veel bekijks. Tooneeluitvoering. De Brabantspelers die in het begin van het jaar in Euphonia met zoo veel succes optraden, komen op de 2en Paaschdag alhier terug met het bekende kluchtspel in drie bedrij ven »De Tante van Charlie«. Bij hun eerste optreden hadden de Bredanaars weinig bezoek doch een enorm succes, zoodat we mogen verwachten, dat voor deze uitvoe ring het succes evenredig zal zijn aan den roep, die over hun eerste optreden is uitgegaan. Schoolvoetbaltournooi. Het is een goede gedachte ge weest van het bestuur der School- voelbalclub Vezio van de St. Ber nardusschool alhier te trachten de vacantiedagen met een Sc.hoolvoet baltournooi te willen vullen. Het resultaat van de aanschrijvingen is zoo groot, dat we gerust kunnen zeggen, dat van alle scholen uit de omgeving op dit tournooi is inge schreven. Waar de leiding en het toezicht bij de Eerw. Broeders van Liefde alhier berust, mogen we deze actie ten volle toejuichen, waar het eene gelegenheid schept, dat de jongens hun vacantiedagen op ge zellige wijze en niet overgelaten aan zich zelf kunnen doorbrengen. Korenbond St. Gregorius. Woensdagavond werd in de zaal van den heer Jan van Dun de slotrepetitie gehouden voor de uit voering, die door de gezamenlijke koren van den Korenbond St. Gre gorius voor Waalwijk en omgeving op den len Gregoriusdag te Tilburg zal gegeven worden. Van deze ge legenheid werd tevens gebruik ge maakt om den nieuwen Voorzitter van den Korenbond den ZeerEerw. Heer A. J. van den Brekel, Pastoor te Kaatsheuvel te installeeren. De Secretaris van den Korenbond de heer J. Tuerlings, sprak een woord van welkom tot den nieuwen Voor zitter, stelde hem aan de vereenigde zangers en het Bestuur voor en sprak de hoop uit, dat onder leiding van den nieuwen Voorzitter de Korenbond in groei en bloei zou toenemen. In een keurige speech dankte Pastoor van den Brekel voor het hartelijk welkom, de ver zekering gevende, dat hij zooveel Aantal Wonder- Spaarbons: 1 china-matje 40 x 70 1 1 groote china-mat 140 x 180 4 160 x 230 7 met naad 230 x 280 12 2 Japan-matjes 40 x 70 3 1 Groote Japan-mat 140 x 180 6 160 x 230 10 (met naad) 230 x 280 16 De echte, zware Japan-matting p. el 3 IEDER: in zijn vermogen was de belangen van den Bond zou behartigen tot verhooging van den Kerkgang en tot groei en bloei van den Bond. Door een kleine 100 zangers wordt aan de demonstratie te Tilburg deelgenomen. Uitvoering in het Parochiehuis te Berkdijk op 2de Paaschdag (2 April). Om half 3 voor Vrouwen en meisjes en om half 7 voor mannen en jongens zal op 2de Paaschdag een prachtig Drama worden opge voerd, getiteld: »Friester-eed of Martelaar der Plicht«. Dit stuk werd reeds op meerdere plaatsen met buitengewoon succes voor zoo goed als uitverkochte zalen opgevoerd. Uat dit drama op andere plaatsen zoo buitengewoon in den smaak viel, [is een waarborg, dat op 2de Paaschdag in Berkdijk's Parochiehuis iets moois te genieten zal zijn. Het geheel staat onder leiding van den Heer H van den Bosch, die algemeen bekend slaat als bekwaam tconeelspeler en regisseur, terwijl de zang verzorgd wordt door den Heer Fr. van der Ven, organist van Berkdijk. Entreé slechts 20 ets. plus plaatse lijke belasting. Entrée—kaartjes zijn verkrijgbaar bij de patronaatsjongens, en vóór de uitvoering in 't clublokaal van het Parochiehuis. Houdt Uw middag en avond op 2den Paaschdag vrij voor deze uit- voering. Donateurs en begunstigers van het Parochiehuis hebben vrij entrée op vertoon van hunne kaart. Voor onze Paaschtafel. Een vroege Paschen dit jaar. In verband met het middagmaal dat toch voor de feestdagen iets van het gewone moet afwijken! wil dat zeggen, dat we op voorjaars groenten nog maar niet te veel moeten rekenen: die zijn nog schaarsch en daardoor duur. Zullen we daardoor b.v. moeten afzien van de op Paschen zoo bij uitstek geschikte samenvoeging »sla eieren aardappelen«? Dat is niet noodig. In plaats van de dure kropsla kiezen we één of meer andere groenten, die tot even smakelijke slaschotels kunnen wor den bereid en die, misschien juist door hun minder bekend uiterlijk, het Paaschmaal voor »alledaagsch- heid« bewaren Geven we bij die sla gebakken aardappelen en hard gekookte eieren, dan is het middagmaal wat voed zaamheid betreft geheel in orde. Voor de gezelligheid kunnen we desnoods vooraf een bordje soep geven (hebt U al eens de nieuwe Maggi's »groente-met-vermicellisoep« geprobeerd?); en het slot van den maaltijd wordt allicht gevormd door een paar sneetjes Paaschbrood. Kleurige Paasch-sla (4 personen). 500 G. (1 pond) Brusselsch lof, 1 selderijknol, 1 groote wortel, 1 gekookte biet, 2 zure appe len, 2 preien, 4 eetlepels sla olie, 2 5 3 eetlepels azijn (of citroensap), 1 theelepeltje mosterd, 1 theelepeltje zout, 2 theelepels Maggi's Aroma, 15 2 koude aardappelen. Maak de verschillende groenten schoon; snipper het lof zoo fijn mogelijk, snijd de selderijknol in dunne schijfjes en deze weer in kleine reepjes, rasp den wortel en hak de appelen, de prei en de biet door elkaar. Verzamel alles in een slabak. Wrijf de koude aardappelen in een diep bord fijn, roer er den mosterd, het zout, de Maggi's Aroma en mis schien ook een ietsje peper door; verdun dan het sausje met de olie en daarna met den azijn. Meng met slalepel en -vork de saus door de groenten; versier de sla met schijfjes of partjes hard gekookt ei. die voor 20 Wonder-Spearbons aan matten ineens bestelt ontvangt bovendien: 2 mooie witte fantasie-kleedjes (1 groot en 1 klein.) Deze aanbieding geldt alléén gedurende Maart en April.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7