2e klasse de; sporen van een worsteling of iets dergelijks werden niet gevonden. V. zelf was onvindbaar. Onmiddel lijk werd de crimineele dienst van de politie gewaarschuwd, die onder lei ding van commissaris Kramer het on derzoek ter hand nam. Het eerste on derzoek heeft uitgewezen, dat de vrouw en het kind gewurgd moeten zijn. Daar heiden reeds geheel verstijfd waren, moet het misdrijf op z'n laatst Vrijdagmorgen zijn gepleegd. De man i«, zooals gezegd, voortvluchtig en het vermoeden ligt voor de hand, dat hij de dader is. Er moet een droevig fami liedrama hebben plaats gehad. Intusschen verkeert men omtrent de motieven van het misdrijf vooralsnog geheel in onzekerheid. De politie stelt een onderzoek in naar de particuliere omstandigheden en de verhouding van de echtgenooten. Hedenmorgen was haar echter van een slechte verhou ding tusschen de echtgenooten of van bijzondere financieele moeilijkheden niets gebleken. Hardhandig optreden tegen journalisten te Oss. Al eenigc weken vertoefden te Oss twee medewerkers van het tijdschrift „Het Leven", die in opdracht van hun blad gegevens moesten verzamelen voor een artikelenreeks. De redacteur Hans Nesma uit Am sterdam met een persfotograaf gingen op reportage uit en kwamen in een café op den Berghemschen weg te recht. De fotograaf, die ter plaatse reeds meerdere opnamen had gedaan, zette zijn tasch met foto-materiaal naast zich neer. De café-bezoekers wa ren klaarblijkelijk weinig gesticht over het feit, dat zij op de gevoelige plaat waren vereeuwigd. Een van hen greep het foto-toestel en vernietigde de nog niet ontwikkelde film. Door dit minder aangename voorval werden de reporters echter niet afge schrikt. Zij keerden Zaterdagavond terug om hun werkzaamheden te her vatten. Aanvankelijk legde men hen niets in den weg, doch toen men be merkte, dat de fotograaf omstreeks 11 uur zijn camera te voorschijn haalde en aanstalten maakte om in het café te gaan fotografeeren, verdween de gemoedelijke stemming. De koppen werden bij elkaar gesto ken en terzei fdertijd ging het electri- sche licht uit. De journalisten werden met messen bewerkt en moesten een goed heen komen zoeken. Nesma liep een flinke hoofdwonde op. het geheel niet veilig. VOS klimt ge leidelijk aan naar boven en komt niet meer voor de laatste plaats in aanmer king. De uitslagen zijn: le klasse NO ADNAC 1—1 PSV—Willem II 1—0 RVV—LONGA 3 4 2e klasse A: TSCAlliance 33 2e klasse B: RoermondWilhelmina 42 VOSPicus 33 \YSC—VVV 1—2 TegelenTAC 42 landenlijsten: le klasse L. O. N. G. A. Willem II P. S. V. M, V. V. Eindhoven Blefjerheide B. V. V. N O. A. D. Middelburg X. A. C. Tegelen Roermond De Valk Helmond Picus V. O. S. T. A. C. V. V. V. Wilhelmina W. S. C. W.S.C.—V.V.V. 1—2. Alles werkte mee Maandag om een mooie voctbalmiddag te verzekeren. Een weldoend voorjaarszonnetje overgoot het speeldveld, waar twee ploegen een zoo uiterst belangrijke ontmoeting gingen spelen. Maar het viel bitter tegen. Het werd een lauwe wedstrijd, die door geen der beide partijen met voldoende animo werd gespeeld. Zoo goed als den gehee- len wedstrijd ging liet er bepaald futloos toe, zoodat de match een ware ontgoo cheling genoemd kan worden. Het doet wel droevig aan als men nu, nu er voor W.S.C.'s behoud als 2c klas- ser gevraagd worden saamhoorigheicj en wilskrachtig, eendrachtig samenwerken, moet constateeren, dat de spelers daar van zoo weinig doen blijken. Beseffen zij niet den precairen toestand, waarin zij verkeeren? Het was er dezen middag in elk geval niet aan te zien. Zonder eenige overtuiging werd de strijd gespeeld, en ware dit anders geweest dan zou WSC een zekere overwinning hebben kunnen noleeren. Want ook de Venlo'sche ploeg ons zeer tegengevallen. In de laatste 17 13 0 4 26 53-31 17 12 2 3 26 42-27 18 9 4 5 22 45-31 17 9 2 6 20 44-40 18 7 3 8 17 32-22 16 5 4 7 14 33-34 18 6 2 10 14 35-50 17 4 4 9 12 21-28 17 5 1 11 11 25-46 17 3 4 10 10 19-32 B: 15 12 1 2 25 51-21 15 10 3 2 23 47-33 15 7 4 4 18 35-75 15 5 7 3 17 27-25 16 6 3 7 15 43-47 17 5 3 9 13 36-37 16 4 5 7 13 21-28 16 4 4 8 12 19-26 15 5 1 9 11 29-53 15 4 1 10 9 26-49 WAALWIJK. W. S. C. SPORT. VOETBALSPORT. De wedstrijd NederlandIerland. De N.R.Crt. heeft informaties ngewon- nen omtrent de samenstelling van het lersche elftal, dat Zondag te Amsterdam tegen Nederland zal spelen. Te verwach ten is, dat het elftal volledig zal uitko men. Mocht doelman Farquarson niet spelen, dan zal Folley zijn plaats inne men. Folley speelde ook tegen België en werd door de Ieren niet zwakker geacht dan Farquarson. Het medespelen van Moore en O'Relly, de beide spelers van Aberdeen, is echter verzekerd. De groote overwinning van Nederland op België heeft in Ierland natuurlijk 'n byzonderen indruk gemaakt, maar niet temin is men t.o.v. den uitslag van den wedstrijd op 8 April a.s. optimistisch ge stemd. Zeker, het zal een zware match worden voor de Ieren, doch het team is aanmerkelijk versterkt, het is gedecideerd veel sterker dan het elftal, dat te Dublin tegen België speelde. En daarom gelooft reien in Ierland, dat dit elftal zal winnen, hoezeer men er ook van overtuigd is, dat het Nederlandsch elftal een sterke tegen partij, sterker dan de Belgen, is. Vo'gens de „Irish Independent'' zal noch k.-eper Farquharson, noch links buiten Kelly in het elftal van den ler- schen Vrijstaat op 8 April te Amsterdam meespelen. Farquharson wordt vervan gen door Foley (Cork), terwijl Meehan (Drumcondra) de plaats van Kelly zal innemen. DE VOETBALCOMPETITIE. De felle strijd tusschen N.A.C., NO AD en Middelburg. Wil lem II en Longa moeten over spelen. Wordt W.S.C. 't kind van de rekeningl Willem II heeft het er de laatste we ken leelijk bij laten zitten. De aspirant kampioenen lieten zich nu weer in Eind hoven slaan en verloren daarmede hun laatste kans om den beslissingsmatch te gen LONGA te ontgaan. Longa zelf kon Bet in Den Bosch maar ternauwernood tot een overwinning brengen. Het zal nu een spannende beslissing worden tus schen beide zusterclubs. N.A.C. bengelt nog steeds onderaan, maar toch is naar positie door het gelij ke spel tegen NOAD een stuk verbeterd. Met een overwinning op Bleijerheide zyn dt Bredanaars nu zeer waarschijnlijk buiten schot. Of het zou moeten zyn dat de nog resteerende match NOADMid delburg een verrassing bracht. Alles is nog mogelijk en er is zelfs een mooie kans, dat twee der 3 candidaten een be slissingsmatch zullen moeten spelen. In 2 B is eindelijk weer eens wat schot in het programma gekomen. Tegelen en Roermond blijven elkaar op het heftigst Lestoken. Beiden zorgden de punten thuis te houden door overwinningen op Wil helmina en TAC. WSC verspeelde den wedstrijd tegen VVV, die door velen als de laatste kans der Waalwijkers beschouwd is. Inder daad ziet het er voor WSC, dat nog een zwaar programma voor den boeg heeft, somber uit. Wilhelmina ging er in Roer mond aan, en is tot de voorlaatste plaats afgezakt. De kanariepieten staan nog in 10 minuten, toen er eindelijk wat vuur in de gelederen der thuisclub begon te komen, bewees WSC dan ook wel, dat zy instaat was haar tegenstanders terug te dringen. Over den wedstrijd zelf valt niet zoo heel veel te vertellen, omdat er bijzon der weinig emotioneels gebeurd is. VVV, dat voor de rust het aanzienlijke wind- voordeel had, zette al dade'ijk na den aftrap een offensief in. In weinige minu ten werd een drietal corners geforceerd, die echter tot geen resultaat leidden. Bij een tegen-aanval van WSC kregen we een goede kans van Chr. Aarts te no- teeren, iammer genoeg was zijn schot echter niet hard genoeg om effectief te zijn. VVV, dat in haar rechtsbinnen een uitstekend schutter bezit, maakte het den WSC-doclman herhaaldelijk lastig. Een maal kon deze nog slechts op het nippertje vallende redden. Bij een der sporadische goede aanvallen van W.S.C loste de linksbinnen een goed hard schot dat rakelings over ging. De WSC-ers pro beerden het met verre schoten, die ech ter even zoovele mislukkingen waren zoodal doelman Holl^ er weinig moeite mee had. Enkele minuten voor rust kwam einde lijk het eerste doelpunt. Het viel ten deel aan de gelukkigste: VVV. De wijze waar op liet goaltje gemaakt werd, was wel vvat sneu. Er was een scrimmage terzijde van hel doel en terwijl daar de heele WSC-verdediging, keeper incluis, op hoopje lagen, kuierde een der Venlo-ers er op zijn gemak met den bal tusschen uit in de richting van den gapenden doel mond. Hel was voor hem een klein kunst je om te doelpunten. We hadden gehoopt dat dit eerste doel punt wat meer leven in de brouwerij zou brengen, maar ook in die verwachting kwamen we bedrogen uit. Direct daarop immers brak do rust aan en daarna was de indruk van het punt weer goeddeels verdwenen. Het werd tenminste weer hetzelfde tamme spelletje. Het eenige wat het noteeren waard was, was een machtig schot van VVV's rechtsbinnen, dat tegen de lat belandde. WSC's keeper moest zich wegens een verwonding la ten vervangen. De tijd verstreek geleidelijk, zonder dat er noemenswaardige kansen kwamen, behalve dan die ecne prachtkans toen 3 WSC-ers vrij voor het Venlo'sche doel kwamen, maar het schot hopeloos faalde. De genadeslag kwam een kwartier voor het einde toen WSC's doelman voor een hard schot van den rechtervleugel moest zwichten. Met 20 achter leek het voor WSC hopeloos. En toch, heel evert maar zijn we weer enthousiast geworden. Want 5 minuten voor het einde gelukte het v. d. Bogarrt een tegenpunt te maken. Dat werd een keerpunt, maar het kwam te laat. WSC zag toen in dat er nog iets te halen was en met man en macht ging zij tot den aanval over. VVV kwam in hevige om klemming en af en toe scheelde het een haar of de gelijkmaker was geboren. Zoo ver kwam het echter niet meer, want de resteerende tijd was te kort om de neder laag nos te ontgaan. WSC 3 speelde 33 gelijk tegen DEVO 2 en WSC 4 won met 101 van Heusden. R. W. B. Op de Zondagen 6, 10 en 13 Mei gaat RWB groote seriewedstrijden geven waarvoor prachtige prijzen worden be schikbaar gesteld, n.l. le prijs: 11 paar voetbalschoenen (naar maat); 2e prys 11 draagmedailles; 3e prijs beker; 4e-prijs lauwerkrans; 5e prijs luwertak, 6e prijs medaille. Voor deze wedstrijden zullen worden uitgenoodigd: 3e klassers K.N.V.B. en kampioenen le klas B.V.B. De wedstrijden staan onder controle van den K.N.V.B. Inleggeld bedraagt 2.50, welke voor of op den dag xler loting, welke zal ge houden worden op Maandag 30 April a.s. des avonds te 8 uur in ons clublokaal Burg. v. d. Klokkenlaan, moet worden voldaan. Inschrijving sluit op 15 April. Vereenigingen, die wenschen in te schrijven voor deze seriewedstrijden, kunnen zich wenden tot het Secretariaat van RWB, Burgemeester van der Klok kenlaan 3, Waalwijk. De competitie is zoo goed als ten einde. Hét 1e elftal is reeds uitgespeeld en staat op de derde plaats van onderaf. Het 2e elftal moet nog 1 wedstrijd spe len en wel tegen Baardwijk op 8 April a.s., om 12 uur op het terrein te Baard wijk. Het 3e en 4e elftal hebben Zondag thuis gespeeld, resjp. tegen DEVO 3 en Baardwijk 4. DEVO 3 heeft het af moeten leggen te gen de onzen met 54. Scheidsrechter was de heer Adr. Krol uit v.m. Baard wijk die uitstekend leidde. Ook Baardwijk 4 was niet opgewas- schen tegen ons 4e elftal en verloor met 61. Ditmaal was het de heer Poddewijn uit Heusden, die deze wedstrijd leidde, doch deze arbiter voldeed minder goed. HEUSDEN. Uit den seriewedstrijden van NOAD te Wijk trad onze club Longa als overwin naar te voorschijn en behaalde aldus den ten prijs. Het le gedeelte van den seriewed- strijd bij Wilhelmina te Wijk is gisteren gespeeld. Aangezien Juliana won van de Roodbroekcn, is zij geplaatst in de fi nale, die gespeeld wordt op Hemelvaarts dag. DRUNEN. Paasch-Maandag speelde V.J.C. 1 voor de competitie een thuiswedstrijd tegen DVO 2 uit Haarsteeg, die door beide elf tallen zeer sportief werd gespeeld. VJC neemt den aftrap en direct daar op neemt zij de leiding door den links binnen. Jammerlijk moest de linksbuiten uitvallen, waarvoor de reserve M. de Gouw inviel, die goed spel leverde. De stand bij de rust bleef ongewijzigd tot 't einde met 32 voor VJC. - VJC 2 speelde Maandag te Haar steeg tegen DVO 3, aldaar en verloor met 1—3. VJC 3 kreeg Maandag te Vlijmen van VVO een verpletterende nederlaag met j eindstand 110 voor VVO. - Onder groote belangstelling Maandag alhier een competitiewedstrijd plaats tusschen De Sporters alhier en SDO u't Nieuwkuik. Direct ontwikkelde zich een vurig forsch spel, vooral van de zijde van S.D.O., die er alles opzette om zich niet te laten; kloppen. Vooral de supporters van Nieuwkuik hebben zich niet sportief gedragen, dat hadden wy anders verwacht. Dat de wedstrijd alzoo niet veel aan trekkelijks had, laat zich begrijpen, de wijl voortdurend op den man gespeeld werd. Dank zij de goede leiding van den scheidsrechter, v. d. Bosch, werd de wed strijd nog tot een goed einde gebracht met een verdiende overwinning op SDO met 21 voor de Sporters. DUSSEN. DIJSSENSCHE BOYS. Op 2en Paaschdag is er, ondanks het mooie programma, niet veel in Dussen gevoetbald. Daar zoowel WSC 3 als Veersche Boys 2 de poes stuurden, waren de tegenstan ders van hen, resp. Bovs III en II, van spelen uitgesloten. Dergelijke handelwijze is nooit goed te kexmen en werkt zeer funest op de on derlinge vriendschap. Het le elftal speelde voor den R.K.V.B. tegen Hercules II uit Waspik en won verdiend met 21. Hieronder volgt het relaas van dezen matig gespeelden wed strijd. Als even over drieën de Herculanen den bol aan h°t rollen brengen, ontwik kelt zich weldra een aardige wedstrijd, die evenwel geleidelijk aan zakt, daar 't bij beide ploegen niet erg vlot toegaat. Waspik gaf nog behoorlijk samenspel te zien, terwijl de Bovs-voorhoede er to taal uit was. De rechtshalf der Dussena- ren was wederom de ster van het veld, hoewel de geel-zwarte verdediging en dc sp'> niet weinig voor hem onderdeden. Na ongeveer 25 min. kogelt de links half (Jer Boys een vrije trap op doel, de doelman raa^t den hal nog wel aan, doch deze verdwijnt achter hem. Kort daarop ontstaat uit een scrimmaee het 2e doel punt voor de Bovs. Hercules zit evenwel ook niet stil en belaagt voortdurend met snelle uitvallen het Boys-doel. waar even wel Donkersloot op zijn post blijkt. Na de thee is het een op en neergaande strijd mot beide doelen beurtelings in gevaar. Na een snelle doorbraak langs rechts, schiet de rechtsbinnen van Was pik keihard in. Direct daarop kogelt van Dijk aan de andere zijde teg<m de lat. De laatste 20 minuten wordt Waspik inge sloten, doch de Boys-voorhoede weet het doel niet te vinden. Met de Boys in den aanval blaast v. Es die matig leidde, het einde van dezen zeer vriendschappelijk gespeelden wed strijd. Eindstand 32 voor de Boys. aanjagend geweld, dat hij daarin ver borg. En de Telegraaf: Slaats zal onze derde Nederlandsche achtervolger worden, die buitenlandsche specialiteiten naar de kreon zal steken. Slaats toonde hedenmiddag niet de sou plesse van een van Hout in diens beste wedstrijden. Slaats mist den sprong, dien een Pijnenburg op beslissende momenten uit de beenen persen kan, doch de Waal- wijker is van een ongeloofelijke hardheid een motor, die, eenmaal op gang, het hoogste toerental loopen kan en dan niet gauw stuk draait. De uitslag van den koppehvedstrijd werd na 1 uur 8 min. 23 sec., een pracht- tyd van 43.870 K.M., den straffen wind in aanmerking genomen, als volgt: 1. Pijnenburg-Braspenning 15 p. 2. BroccardoGuimbretière 10 p. Op 1 ronde: 3. Slaatsvan- Nek 0 p. 4. HaemerlinckDebruycker 0 p. Op 2 ronden 5. KaersBiliet 3 p. 6. SteffcsHurtgen 5 p. 7. v. d. Horstv. Oers. 8. v. d. ReytReijnders. De amateurs-race, waaraan ook Kees en Toon Slaats deelnamen, had voor de zen geen gelukkig verloop; de laatste kwam leelyk te vallen, doch herstelde zich spoedig. Dit nummer gaf een voort durende valpartij; o.i. was het aantal deelnemers veel te groot, vooral waar vele beginnelingen in het strijdperk kwamen. Hier won Pellenaars. WIELRENNEN. Dc wedstrijden in Ginneken. De opening der Ginnekensche Wieler baan werd Maandag door een record aantal toeschouwers bijgewoond. Ook uit Waalwijk was de belangstelling overwel digend. t De Waalwijkers hebben wel plezier van hun tocht gehad, want Fr. Slaats blonk dezen middag weer uit. In de koppelachtervolging over 5 K.M. won hij met Pijnenburg makkelyk van Pichard-Archambaud. De Maandagmorgen schrijft over deze rit: En laat ons de delicatesse van dezen middag niet vergetende Australi sche achtervolging tusschen PijnSlaats eenerzijds en RichardArchambaud an derzijds. Nadat de Nederlanders de Frnn- schen al direct begonnen in te loopen, wonnen Richard en Archambaud na een 4-tal rondes weer wat terug, maar van dan af ging het snel bergafwaarts en na 10 ronden ziet Pijnenburg al kans over de mat strijdende Franschen heen te springen. We hebben hem weer eens te meer kunnen bewonderen in zyn onge ëvenaarde veelzijdigheid, maar ook Franske Slaats komt onzen lof toe. Hij heeft met een fraaie hardnekkige regel maat getrapt, maar het was een angst- DRUNEN. J.l. Maandag hield de R.K. Werkliedenvereen. bt. Joseph na de Hoogmis hare algemeene jaarvergadering in de zaal der Meisjescongregatie.De voorzitter dhr W. v.d. Wiel opende de vergadering met de gebruikelijke groet en heette allen welkom. De heer v. Esch bracht verslag uit, waaruit bleek dat het ledental 111 bedroeg. Er werden dit jaar 4 algemeene, 11 bestuursen 1 be stuursraadsvergadering gehouden Het ledental der Fabrieksarbeiders bond »St. Willebrordus» is 85. Het S ledental der Kolencooperatie is tot had 50 geslegen en deze had een omzet van 80 ton steenkolen. Bij de Spaar kas der Centrale Volksbank zijn 24 spaarders ingeschreven, welke op 3i Dec. j.l. een totaal tegoed van f 13U0 boekten. In den loop van het jaar werden besprekingen gehouden om te komen tot oprichting van een Verbruikscoöperatie. Tot slot bracht de secretaris dank aan God voor den zegen ondervonden, dank aan den voorzitter, bestuur en leden, en spoorde hij allen aan ijverige leden te zijn. Hit het financieel verslag van den penningmeester dhr. W.v. d. Sanden bleek dat de inkomsten bedroegen t' 628.76, de uitgaven f475.49, blijft in kas f 153.27. De beide verslagen werden zonder opmerkingen goedgekeurd, met een dankwoord voor de acurate wijze van beheer. Vervolgens had de bestuursverkie zing plaats wegens periodiek aftreden van J. v. Escti en J. Konings. Daar geen candidaten waren ingekomen werden deze als herkozen beschouwd. Wegens bedanken van W. v. d. Wiel, voorzitter, en W. v. d. Sanden werden hiervoor 4 candidaten naar voren gebracht. Bij herstemming werden H. Maas en Fr. v. Venrooij gekozen, die hunne functie aanvaardden. Tot voorzitter werd gekozen J. Konings, die de benoeming afwees. Daarna werd benoemd J. Lommers. Deze bracht dank aan den gewezen voor zitter voor hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan. Door den Eerw. heer kapelaan v. Veldhoven werd nog gesproken over het Fascisme. Dhr. W. v. d. Wiel bracht vervolgens dank aan het bestuur voor de goede samenwerking, aan de leden voor het aandachtig gehoor, en hoopte dat onder leiding van de nieuwe lunclionarissen de vereeniging moge groeien. Daarna sluiting. Zondag na de Hoogmis had alhier de feestelijke opening plaats van de Huisvlijttentoonstelling in de smaakvol versierde zaal der Meisjescongregatie. Aanwezig waren verschillende eerw. heeren Geeste lijken, Dr. Akkermans, bestuursleden der Jongens- en Meisjescongregaties, leden van het kerkbestuur en vele belangstellenden. Pastoor Goossens verwelkomde alle aanwezigen en opende deze bijeenkomst met den christ. groet. Spr. prees het mooie werk dat thans was tentoon gesteld en constateerde dat de vrouwelijke cursisten dit jaar wederom het leeuwenaandeel hadden zoowel in kwaliteit als kwantiteit. Z.E. prees de beoefening van het huisvlijtwerk, waarmede de lange winteravonden aangenaam en nuttig worden doorgebracht. Hij dankte allen die hadden bijgedragen en medegewerkt aan het tot stand komen van deze tentoonstelling. Door een dercursisten,mej. Jeanne Merkx, werd een toespraak gehouden tot den Z.E. heer pastoor. Namens de cursisten bood zij een couranten hanger aan, getooid met sierlijk houtsnijwerk en uitgevoerd naar j aanwijzingen en onderrichtingen op den cursus. Dit geschenk, vervaardigd door mej. Merkx, werd door Z.li. dank- üaar aanvaard. Hierna werd een iractatie aangeboden door 't dames comité, waarna de expositie werd bezichtigd. Wat daar te zien was op het gebied van onij—steeken zaagwerk, naast borduur en hand werk, wekt ieders bewondering. Men vond hier het spreekwoord »Oeiening baart Kunst» ten volle beantwoord. Beide Paaschdagen heelt de tentoon stelling de volle belangstelling gehad van het publiek, ook van buiten de gemeente. Maandagavond op den sluitingsdag werden 1UU mooie prijzen verloot, bestaande uit luxe en huis houdelijke artikelen. Groote uitvoering gegeven op Maandag 2de Paasehüag door de alom bekende gemengde tooneel vereeniging «Kunst en Vriendschap® uit Waalwijk, in dc zaal bij den heer lil. Elshout. Opgevoerd werd >/t Verleden spreekU in 4 bedrijven van Jos Smits. Er werd goed gespeeld en de verschillende rollen werden keurig vertolkt. Hier werd overtuigend bewezen dat door samenwerking op dit gebied iets bijzonders bereikt kan worden. De rollen waren uitstekend verdeeld, het spel was in elk opzicht af. Het was een looneelstuk vol ont roerende momenten. Vooral Mej. Bakker-Verboeven en Mej. Bakker wisten hun rol uitstekend te vertolken. De heer Bakker sprak aan het slot een dankwoord tot den voor zitter der Harmonie voor de mede werking en aan alle aanwezigen voor hun belangstelling. Het was een genoegelijke avond. NIEU WKUIJK. Op 2en Paaschdag des avonds 9 uur had in ons dorp een auto-ongeval plaats, dat naar omstandigheden nog goed alliep. Door onbekende oorzaak geraakte de heer F. Fleuren onder de autobus van den garagehouder van I. uit Oisterwijk. Geheel bewusteloos werd hij opgenomen en bij v. d. Lee binnengedragen. De direct ontboden geneesheer constateerde een kleine hoofdwonde en een lichte blessuur aan de knie. Later werd hij naar huis overgebracht en bleek een en ander nog al te zijn meegevallen. Door de R.K. Jeugdorganisatie St. Jan werd in het Bondsgebouw met Paschen een uitvoering gegeven die schitterend is geslaagd. De zaal was flink bezet en de tooneeluilvoe- ring, zoowel de zang als gymnastiek, kwamen uitstekend tot bun recht. Het was voor velen een genotvollen^/ avond. HERPT. In de gehouden algem. ledenvergadering der varkensverze kering »St. Cunera», onder leiding van den voorzitter Chr. v. Herpt, werden rekening en verantwoording gedaan door het bestuur bij monde van den seer.—penn. J. M. Buijs, waarbij bleek dat er een totaal aan ontvangsten was f257.55, waarin begrepen f70 die genomen waren van het saldo ter leenbank, de uit gaven bedroegen f 188.44. De aftre dende bestuursleden J. Verhoeven en J. M. Buijs werden herkozen. Als wijkconimissaris werd gekozen P. Moors. Tot kerkmeester der parochie St. Catharina alhier is door Z.11.Ex. Mgr. A. F. Diepen herbenoemd dhr. Adr. v. Bokhoven Thzn. DUSSEN Het bouwen van een woonhuis nabij de z g n. Kolenschuur" voor rekening van den heer Jac Poel, kolenhandelaar alhier, is opgedragen aan den metselaar—aannemer W. v. d. Broek alhier. Toen dezer dagen de landbouwers knecht V., met zijn met twee paarden bespannen wagen, voorbij 'n stilstaande auto wilde rijden, werd een der dieren schichtig en sprong dwars op den weg voor het andere paard. De heer van Dijk, die te hulp schoor, slaagde er in de beide dieren in bedwang te houden, doch bekwam hierbij 'n klap van een der stijgerende rossen. Wonder boven wonder bekwam hij slechts enkele uitwendige kwetsuren. Bij de werkzaamheden aan de waterleiding alhier, geraakte de ar- beider A. L. door onbekende oorzaak plotseling in brand, en stond weldra in lichte laaie. Door omstaanders werd het vuur gedoofd en erger voorkomen. Aan eene zijde verbrandde zijn kleeren geheel. L. kreeg zelfs slechts enkele lichte brandwonden. De werkloosheid in onze ge meente neemt gelukkig gestadig af. Aan waterleiding, baggermolens etc. zijn diverse krachten te werk gesteld. Ook de bekende Amsterdamsche Ploeg' i9 thans naar Ncêrlandsch Hoofdstad vertrokken. ABONNEERT U OP DIT BLAD.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3