Be Echo vast het Hen H e e r I ii k H.K0LSTEBEN-LAB4RDE ScArijll it Uw be is. Ooms! HonttntoooslellinglMijli E. I 10. H. de Bont-v. Hultec om in huis te hebben: No. 20. Zaterdag 7 April 1934. 57e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 6 April 1934. Koopt In Waalwijk. Steunt de Waalwljksche handelen industrie. W. B. Brandweer. De Waalwijksche Brandweer vierde Woensdag het zilveren jubileum van een harer brandmeesters met een be- hendigheidswedstrijd voor brand meesters, een demonstratie met het materiaal en een huldigings-bijeen- komst. Te circa 5 uur verzamelde zich het brandmeesters-corps achter het ge meentehuis. Ook de edelachtb. heeren Burgemeester Moonen en Wethouder Eibers en de heer Roxs, als vertegen woordiger van den raad, waren aan wezig, alsmede enkele andere belang stellenden. Na een bezichtiging van het mate riaal, dat er als alt^l keurig onder houden uitzag, ving een wedstrijd aan in het snel uitleggen en aansluiten dei- brandslangen. Door een jury werden de tijden genoteerd die de verschillen de deelnemers noodig hadden om de slangen spuitklaar te maken en de daarbij gemaakte fouten. De uitslag hiervan was als volgt: le prijs Van HuitenVerhulst. 2e prijs Molv. Beijnen. 3c prijs HendriksHens. 4e prijs ZeegersFaro. Daarna werd een demonstratie met het materiaal gegeven. De oude hand brandspuit, waarbij nog door een aan- corps de noodige kennis en vaardig heid bij te brengen. Nadat de heer Hendriks nog een dankwoord heeft gesproken tot het gemeentebestuur, de jury en den jubi leerenden brandmeester Zeegers, is 't officicele gedeelte dezer bijeenkomst beëindigd en wordt er een zeer inte ressante en leerzame filmvoorstelling gegeven over de fabricatie van brand slangen in de fabrieken van P. H. Koers-Svpesteijn te Krommenie en ever 't brandweercorps van Schiedam. Nog geruimen tijd bleven de brand weermannen in zeer genoegelijke stem ming bijeen. Wit-Gele Kruis. Het Bestuur van het Wit-Gele Kruis heeft besloten de jaarvergadering te houden op Woensdag 25 April a.s. Naast de jaarverslagen komt op de agenda voor de verkiezing van 3 be stuursleden wegens periodieke aftre ding van mevr. v. d. Heijden-v. Iersel en de heeren F. Passier en G. Veltman. Tevens zal een filmvertooning plaats hebben. Waalwij ksche Biljartclub W.B.C. De feestavond der W.B.C. ter gele genheid van haar 124-jarig bestaan, aangeboden door den heer A. v. Ber- kel aan de leden met hunne dames, heeft Woensdagavond plaats gehad. Bij deze gelegenheid heeft tevens de huldiging plaats gehad van den heer A. van Berkel, die 124 jaar lid der vereeniging is. De voorzitter,-de heer Frans Slaats, bood den jubilaris een bloemstuk aan, waarbij hij tevens memoreerde 't vele wat van Berkel en zijn eclitgenoote steeds voor de vereeniging gedaan heb ben en bracht hen tevens dank voor deze feestavond welke zij de vereeni ging aanboden. J. Hornes bracht den voorzitter na mens de leden dank voor de vele werkzaamheden, welke hij steeds voor Hero Perl Fruit Soda Luxe Limonade Sorbets Sodawater Spuitwater Victoriawater Geertruijdtsbron-water Grootestraat 201, WAALWIJK Telefoon 139. Hoofdagent der Hero «Perl» en der Limonades van Russell voor Waalwijk en Omstreken. 165. Eindstand: Tilburg 637, Waalwijk 665. Een goed ruilt je. Bij een der winkels op de Markt al- bier werd dezer dagen een nieuwe fiets weggenomen. Een oud rijwiel werd ervoor in de plaats gezet, waar mede de eigenaar echter wel geen ge noegen zal nemen. Gevonden Voorwerpen. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: sleu tel, zes bfuine schoenvoorsten, zwarte Uinderportemonnaie met inhoud, ver banddoos je, heerenrijwiel. Provinciaal Weggeld. De Rijksontvanger te Waalwijk ves tigt de aandacht van belanghebbenden op de navolgende zitdagen voor het Weggeld. tal mannen gepompt moest worden, I de vereeniging verricht heeft en bood I Er wordt aangeraden hiervan zooveel deed het nog bijzonder goed en men I hem een draagmedaille aan voor het I mo<re]jjk gebruik te maken, daar dit kon nog een flinke hoogte met de wa terstraal bereiken. Met de standpijp, waardoor het water rechtstreeks uit de Waterleiding onder den gewonen druk wordt gespoten, werd een heel wat minder resultaat verkregen, tot tenslotte de motorspuit alles in de schaduw stelde met haar krachtige stralen, die ongeveer tot den top van het nieuwe raadhuis reikten. Een en ander stond onder leiding van den opperbrandméester den heer G. van Huiten. Hierna vereenigden allen zich in de achterzaal van Hotel Verwiel, waar eenige verversching werd aangeboden. Allereerst nam de heer G. van Hui ten het woord, die na een welkomst woord uiteenzette wat de aanleiding tot deze bijzondere bijeenkomst was, n.l. 't feit dat de heer Zeegers 25 jaar zijn diensten aan de brandweer heeft gewijd en wel 13 jaar aan de brand weer in de vroegere gemeente Besoijen waar hij opperhrandmeester was, en sinds de samenvoeging van gemeenten als brandmeester van Waalwijk. Spr. hoopte dat de gehouden wedstrijd en de oefeningen met het materiaal een gunstigen indruk op de aanwezigen zullen hebben gemaakt, dat er een beetje joviaal over de brandweer zal worden gedacht en zij een zekere po pulariteit zal gaan genieten. Nu hoort men er alleen critisch in het publiëk over spreken als bij brand de brand weer niet gelijktijdig bij het consta- teeren er van ter plaatse is. Spr. brengt dank aan de firma's die enkele prijzen voor dezen wedstrijd beschikbaar hadden gesteld. beste resultaat van de W.B.C.-ers in het afgeloopen tournooi behaald. Na enkele uren met zang en voor dracht te hebben doorgebracht, werd het feestmaal opgediend waarover 'n ieder vol lof was. Zeer terecht bracht de Voorzitter na afloop dan ook dank aan de familie van Berkel voor dezen cnvergetelijken avond de W.B.C. aan geboden en maar al te vroeg sloeg het klokje van gehoorzaamheid om huis waarts te keeren. Lezing over Paschen. De serie ontwikkelingsavonden van de R. K. Werkliedenvereeniging alhier werd Woensdagavond besloten met een voordracht van den geest, advi seur, den Weleerw. heer Kap. Beek mans, over het „Paaschfeest". In een interessante causerie wist Kap. Beekmans zijn beperkt audito rium veel omtrent het Paaschfeest te vertellen. Hij vertoonde daarbij een mooie serie lichtbeelden, die het ge sprokene nog verduidelijkten. De mooie avond had een grootere belangstelling verdiend. Aanbesteding. Voor rekening van den heer de Rooij- Bourgonjen werd door den bouwkun- een groote toeloop naar het Ontvang kantoor en wellicht uren wachtens al daar zal voorkomen. Voor het Ontvangkantoor Waalwijk zal zitdag worden gehouden te: HEUSDEN, Vrijdag 20 April 1934 en Maandag 23 April 1934, v.m. 1012 uur en n.m. 14 uur (Gemeentehuis) MEEUWEN, Donderdag 12 April 1934, v.m. 10 uur tot n.m. 1 uur, (Ó.L. School); HAARSTEEG Maandag 16 April 1934 v.m. 9 uur tot n.m. 1 uur (Gemeente huis). EETHEN Woensdag 11 April 1934 v.m. 1012 uur (O. L. School). BABILONIëNBROEK Woensdag 11 April 1934 n.m. 13 uur (O. L. School). DRONGELEN Donderdag 12 April 1934 n.m. 24 uur (O. L. School). GENDEREN Woensdag 18 April 1934 v.m. 10 uur tot n.m. 1 uur (Gemeen tehuis). ELSHOUT Dinsdag 17 April 1934 v.m. 10 uur tot n.in. 1 uur (Gemeen tehuis). LOON OP ZAND Donderdag 19 April 1934 v.m. 912 uur en n.m. 14 uur (voormalige O. L. School). KAATSHEUVEL Woensdag 18 April 1934 en Maandag 23 April 1934 v.m. 912 uur en n.m. 14 uur (Gemeen tehuis). DRUNEN Maandag 16 April 1934 v.m. 9-12 uur en n.m. 1-4 uur; Donderdag 19 April 1934 v.m. 9-12 uur (Gemeen tehuis). NIEUWKUIJK Dinsdag 17 April 1934 v.m. 912 uur en n.in. 14 uur (Ge meentehuis). CAPELLE Vrijdag 13 April 1934 v.m Agenten en Makelaars in Overzeesclië huiden, op Woensdag 28 Maart 1934, zijn aangewezen om zitting te nemen als vertegenwoordigers der groep in het Algemeen Bestuur der Centrale H.L.S. de leden: de heeren A. Kaufmann en A. Polak; de plaatsvervangende leden: de heeren W. Herbig en E. Schroder. Als leden der groepscommissie wer den gekozen de heeren: Chr. Goyarts, F. Hoffmann, A. Kaufmann, A. Polak, Gerh. Polak en J. Spijkerman. Als voorzitter van de Groepscom missie werd gekozen de heer A. Kauf man, terwijl als Secretaris zal optre den de heer A. Polak. Aan deze groepscommissie zal nog worden toegevoegd een vertegenwoor diger van de Importeurs van Indische huiden, wanneer deze zullen zijn toe getreden. Fournituren. Het Dagelijksch Bestuur der Cen trale H.L.S. deelt, teneinde misver stand te voorkomen, mede, dat in af wijking met het te dien aanzien vroe ger vastgestelde onder groep M. res sorteeren: fabrikanten, handelaren en agenten in fournituren voor de Leder en Schoenenbranche. BIOSCOOP Een moderne bruidschat. Luxor Bioscoop. „Een moderne bruidschat" is een vermakelijke film, die ons de lotgeval len schildert van een jonggehuwd paartje tijdens de wittebroodsweken. Wij kunnen moeilijk deze lotgeval len navertellen, maar wel kunnen wij alvast verklappen, dat er een moei lijke verwikkeling ontstaat om een collier van echte paarlen, tot ten slot te alles door een Schotsche oom wordt in het reine gebracht. De wijze waar op een en ander wordt opgediend is bepaald amusant. Aantrekkelijk is de film ook om dö populaire schlager-melodieën, die er- iu voorkomen. De charmante Martha Eggerth, die de rol van het jonge vrouwtje speelt, zingt b.v.: „Was fang ich an mit meiner Sehnsucht" en „Das Gliick macht eine Frau so schön" en Leo Slezak zal eveneens van zijn muzikale kwaliteiten doen blijken. Behalve de beide genoemden wer ken aan deze film mede H. Branse- wetler, Trude Berliner, G. Alexander en andere bekende grootheden, die al len tesamen deze film tot een zeer kluchtige maken. De Orlow. R.D.B.-Theater De film „De Orlow" of „De Dia mant van den Keizer" is vervaardigd naar de operette van Marischka en Gramichstaedten. Het is een film, die men van het begin tot het einde met spanning volgt. Een gevallen Russi sche grootvorst heeft zijn nederige positie als monteur steeds met gela tenheid gedragen, tot hij in kennis komt met een aardige revue-zangeres. Om aan geld te komen, wil hij dan z'n eenig bezit, een reusachtig diamant te gelde maken. Dat gaat echter niet zoo gemakkelijk als hij zich had voor gesteld, want er spant zich een net van intriges, met het gevolg dat de diamant in handen van een bandiet geraakt en de grootvorst zelf als een bedrieger wordt aangezien. I Tenslotte wordt de ware toedracht der zaak toch aan het licht gebracht, 1 zoodat het slot alleszins bevredigend is. j Deze vroolijke en tevens boeiende i film is zeker het aanzien waard, niet in het minst om het goede spel van HONDENLIEFHEBBERS! Denkt tijdig aan Uwe inschrijving voor de Sluiting inschrijving 22 April. Hierna nam de edelachtb. heer Bur- dige H. C. Versteeg te Capelle aanbe- I 912 uur en n.m. 1—4 uur; Vrijdag de bekende hoofdpersonen Liane Haid gemeester het woord. Hij achtte het steed helverbouwen van 2 woningen. 9Q April 1934 v.m. 9 uur tot n.m. 1 uur Twan pPtrowirh. Virtor Hp Knwn en een groote verdienste van de brandweer als deze het vuur in den aanvang weet te stuiten, maar nog grooter verdien ste noemt spr. het dat zij brand weet te voorkomen. Aan de reputatie der Waalwij ksche brandweer schrijft spr. het grootendeels toe dat Waalwijk bij vergelijking met de brandstatistieken van andere gemeenten zoo gunstig af steekt. Spr. huldigt den heer Zeegers en dankt hem namens het gemeentebe stuur voor hetgeen hij in deze 25 jaar Ingeschreven werd als volgt: L. van Campen, Waalwijk 2610 .1. Molegraaf, Capelle 2517 Gebr. Spierings, Capelle 2500 C. B. Timmermans, Sprang 2480 M. de Rooij, Drunen 2450 .T. Kooien, Waalwijk 2340 (Gvmnastieklokaal O. L. School). VRIJHOEVE-CAPELLE Donderdag Iwan Petrowich, Victor de Kowa en vele anderen. De regie van dit filmwerk was in 12 April 1934 v.m. 9—12 uur en n.m. banden van \fax Neufeld, die voor 13 uur (Gemeentehuis). aardige en verrassende vondsten ge- SPRANG rij dag 13 April 1934 v.m. zorgd heeft. Ook het muzikale gedeel- Gegund aan den laagsten inschrijver. B i l ja rt weds t rijd Waal wij k-Tilbu rg Woensdag j.I. is de groote strijd ge- I moeten worden ingeleverd. 912 uur en n.m. 14 uur (lokaal Chr. Volksbond). Teneinde de afdoening te bespoedi gen, wordt er nog eens op gewezen dat de kaarten en biljetten goed ingevuld in dienst der brandweer heeft gedaan. Op spr.'s voordracht heeft de Kon. Ned. I gespeeld was er toch steeds Brandweervereen. hem het onder-1 spanning streden tusschen Tilburg en Waalwijk Café Kemperman was goed bezet en ofschoon er niet zoo bijzonder goed is groote Grootestraat Telefoon 109 HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING. De eerste partij speelde Slaats tegen Hazendonk. Slaats zette er direct een stevig tem po in en had bij de 100 punten een flinken voorsprong, doch Hazendonk zat ook niet stil en bij de 200 had hij de leiding overgenomen. Maar onze Frans zette de tanden nog eens op elkaar en spurtte zijn tegenstander met een paar goed geplaatste series voorbij, zoodat de stand toen 222 om 233 was. Met een serie van 17 maakte Frans de 250 vol. De 2e partij tusschen v. Weert en scheidingskruis voor 25-jarigen trou wen dienst toegekend, dat hem door spr. op de borst wordt gespeld, waar-1 v. Doorn werd in den aanvang zeer bij de hoop wordt uitgesproken dat hij I vlot gespeeldmet enkele goede series nog vele jaren met eere dat kruis dra-1 maakte van Doorn in 15 1 gen mag en dat hij op zijn plannen om ontslag te nemen zal terugkomen. Nadat hij door alle aanwezigen is gelukgewenscht met zijn onderschei ding, zegt de heer Zeegers hartelijk dank voor de waardeerende woorden en belooft, zoolang het hem mogelijk is, zijn beste krachten aan de brand weer te zullen blijven geven. Hierna werden de wedstrijd-uitsla gen bekend gemaakt en de prijzen met een toepasselijk woord door den heer Roxs en wethouder Smolders (die in- tusschen ook op de bijeenkomst is ver schenen) uitgereikt. De edelachtb. heer Burgemeester spreekt nog zijn waardeering uit voor de activiteit door de brandweer aan den dag gelegd en voor de moeite, die de heer Hendriks, waarnemend op- perbrandmeester, zich geeft, om het beurten de 100 vol, doch hierna zakte hij erg af. Van Weert wist echter van deze in zinking niet te profiteeren en bleef absoluut beneden peil spelen. Dorus had zijn dag niet. Met 164 tegen 250 moest hij het onderspit delven. De stijl, waarin v. Doorn speelde, kon ons bijzonder bekoren. Ook de 2e partij tusschen de Graaff en v. Hest werd door v. Hest goed be gonnen. In enkele oogenblikken had v. Hest den stand op 71 gebracht, ter wijl de Graaf toen eerst 43 boekte. Toen keerden echter de rollen om en in een regelmatig tempo met een serie van 28 en 22 liep hij zijn tegenstan der voorbij. Na een lileine inzinking in het midden der partij, waarvan v. Hest geen gebruik maakte, sloot Jan goed met 18 en 22. De stand van deze partij was: J. de Graaff 250, van Hest Het Ontvangkantoor is na één uur des namiddags voor weggeld gesloten. Zegels Omzetbelasting. De Rijksontvanger verzoekt hen die zegels voor Omzetbelasting ten kan tore komen halen, dit zooveel mogelijk 's namiddags tusschen 2 en 4 uur te willen doen. Vooral in de loopende en komende maand zal het voormiddags ten kantore zeer druk zijn, zoodat spoe dige bediening niet mogelijk zal blij ken. Het wordt daarom gedurende dien tijd en ook later aangeraden in den namiddag zich van zegels te voor zien. Men voorkomt lang wachten of vruchteloos heen en weer geloop. In eigen belang wordt dus verzocht aan deze wenk gevolg te geven. Nieuws uit de Centrale H.L.S. (Onder verantwoordelijkheid van het Bestuur). Looistoffen. Op de vergadering van Groep A. Looistoffenliandelaren, op Woensdag 28 Maart 1934, zijn aangewezen om zitting te nemen als vertegenwoordi gers in het Algemeen Bestuur der Cen trale H.L.S.: de leden: de heeren J. Quirijns en L. Schrijver. de plaatsvervangende leden: de heeren J. Borins en v. Tuin. Als leden van de Groepscommissie werden gekozen: de heeren J. Borms, Jos. van Grinsven, J. Quirijns, L. Schrijver en J. Spijkerman. Als Groepsvoorzitter werd benoemd de heer J. Quirijns. Overzeesche huiden: Op de vergadering van de leden van Groep C., Importeurs van en te is uitstekend verzorgd. Examen. Voor het onlangs te 's Bosch gehou den examen Stenografie (systeem Pont) slaagden o.m. Mej. T. Leijtens en de begrafenis van Koningin Emma en bovendien een grootsche pronkfilm der Ufa ,Er was eens een Prins", waaraan medewerken Willy Fritsch, Ida WÜ9t, Trude van Marlen, Paul Hörbiger, Hermann Speelmans e.a. Deze film werd gedurende 2 weken in de Ufa-Theaters te Amsterdam, Üen Haag en Rotterdam met enorm 9ucces vertoond. Na de pauze wordt het witte doek verwisseld voor de pracht en praai van de décors en costuums der Revue .Tijd is Geld* en zullen de bekende Humoristen Tholen en Van Lier zich met hun gezelschap aan u voorstellen om u anderhalf uur te doen genieten van Revuekunst in grootschen stijl. Voor de Revue zijn extra geënga geerd de beroemde Madame Walker's Academy Girls, bet vermaarde Engel sche Ballet, dat nog kort geleden in het Tuschinsky Theater te Amsterdam optrad. De Nieuwe Rott. Crt. oordeelde; Het is een frissche, jeugdige, durvende eu kundige geest, dien wij van harte toejuichen, waarbij het applaus menig maal terecht door de stampvolle zaai daverde. Tot groote vreugde van hei publiek, dat in geen tijden een revue zóó stormachtig heeft toegejuicht. De voorstellingen beginnen eiken avond om 8uur en duren in totaal circa 3 uur. Speciale aandacht vragen wij onze lezers voor de 3 voorstel lingen, welke op Zondag 8 April ge geven worden en het volledig program brengen. Deze voorstellingen beginnen om 2 uur, 5 uur en 8'/4 uur. Voorde le voorstelling heeft de directie zelfs verlaagde prijzen vastgesteld. DRUNEN. Door den heer H. de Wijs, lid van den gemeenteraad, is het volgende schrijven gericht aan B. en W. Ondergeteekende zag gaarne onder staande punten in de eerstvolgende vergadering van uwen raad aan de orde gesteld, zoo mogelijk met prae- advies van uw college 1. Achten B. en W. het niet gewenscht, dat door de commissie der vakschool voor schoenmakers een driemaandelijksch verslag om trent gang, respectievelijk stand van zaken omtrent die school wordt uitgebracht 2. Dat alle aankoopen van leder en fournituren worden gedaan onder toezicht van een schoen fabrikant, door den raad te be noemen, welke buiten de vakschool commissie staat? 3. Dat door den raad worde besloten wat te doen met het gemaakte product? 4. Dat elke drie maanden worde overgelegd een calculatieberekening van boven- en zoolleer verbruikt door de leerlingen der school? 5. Dat geen schoenen voor parti culieren worden vervaardigd 6. Dat ieder jaar een tentoon stelling wordt gehouden van het vervaardigde werk door de leer lingen 7. Dat in de wintermaanden des avonds een cursus wordt gehouden in het modeleeren van schoenen 8. Dat ieder jaar de controle der boeken en bescheiden zal geschieden door een accountant, nader door den raad te benoemen 9. Dat aan den raad wordt over gelegd een lijst der stukloonen betreffende het stikwerk van boven tuig voor de in de school te ver vaardigen schoenen? 10. Dat in den vervolge wordt rekening gehouden bij 't uitgeven van stikwerk met de behoefte der inwoners, aan wie het betreffende werk worde gegeven Gedurende de Paaschdagen WASPIK. Voor den vleeschkeu- ringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 29 varkens, 11 runderen en 3 kalveren. Tot volontair ter gemeente secretarie van 'sGravemoer is be noemd de heer G. Snels, volontair ter secretarie alhier. Op den 3en Mei a.s. hoopt het echtpaar P. PagieSneeuw, zijn diamanten huwelijksfeest te vieren. Men is reeds druk in de weer om dezen dag voor het echtpaar onver getelijk te doen .zijn. WAALWIJK. ZONDAG 29 APRIL A.S heer v. Zon, die beiden hun opleiding genoten aan den R K. Midd. Handels. reeds was de trek naa r de duinen avondcursus alhier. Automatiseering Telefoon. Binnenkort zal worden overge gaan tot automatiseering van de telefoon. Het land is daartoe verdeeld in 13 districten o.a. wordt den Bosch een knooppunt met hoofdpost. Van hieruit gaan verbindingen naar knooppunt-centrales n.l. Tilbug, Boxtel, Waalwijk en Oss, die ver- bindingen geven op eindcentrales in plaatsen en plaatsjes in de omgeving. Men kan dan voortaan van ieder toestel zelf ieder ander toestel kiezen en oproepen, direct zonder telefoon-juffrouw. Brug bij Moerdijk. Op 17 April a s. zal in den Haag aanbesteed worden de onderbouw der verkeersbrug bij den Moerdijk. De kosten worden geraamd op f 1260 000, de brug wordt 1020 M lang en is korter dan de spoorweg, daar een landhoofd wordt gebouwd vanaf Willemsdorp De brug komt 4 500 M. Westwaarts te liggen van de spoorbrug. Het werk moet in 750 dagen op geleverd worden. D. v. N. Concertgebouw Den Bosch. Van Vrijdag 6 April tot en met Maandag 9 April brengt het Concert gebouw in Den Bosch iets geheel bijzonders n.l. film en revue in één programma. Het filmprogramma bestaat uit een Orion Profilti Geluidsfilm van de jong en oud kon dit heerlijk stuk zeer groot en genieten van natuur. Zondag a.s. wordt café »Duin zicht«. weer geopend, zoodat het publiek, na een wandeling, kan genieten van een koel plekje en een frisschen dronk. Wel past hier een waarschuwend woord, vooral aan de jongeren, om bosch en hei voor brand te sparen. Zondag a.s. houdt de post duivenvereniging »De Postduif« een wedvlucht vanuit Lier, afstand 95 K.M. Deze wedvlucht geldt als eerste kampioensvlucht. Woensdagnamiddag werd Adr. Merkx in het oude mannen huis alhier plotseling door den dood overvallen, terwijl hij nog smakelijk zijn pijpje stond te roe ken. Bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling stonden einde Maart nog ingeschreven 13 georgani seerde werkloozen waarvan 6 als geheel en 7 als gedeeltelijk werk loos. In de werkverschaffing waren 15 personen werkzaam. In de maand Maart werd op het postkantoor alhier voor de rijkspostspaarbank ingelegd f8597,74 en terugbetaald f 6997,86. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Mej. v. Z. alhier, had dezer da gen het ongeluk bij schoonmaakwerk- zaamheden zoodanig te komen val len, dat zij haar enkel brak. Genees kundige hu.lp van Dr. W. werd inge roepen. u SPORT. VOETBALSPORT. NEDERLAND—IERLAND. Morgen wordt te Amsterdam de wed strijd NederlandIerland gespeeld, een der voorwedstrijden voor de a.s. wereld kampioenschappen. Na het schitterende resultaat dat de Nederlandsche ploeg tegen België heelt behaald, zijn thans de verwachtingen buitengewoon hoog gespannen. Dat neemt echter niet weg, dat het vermetel zou zijn een Nederlandsche overwinning te voorspellen. De Iersche >loeg, met de beroepsspelers uit de Schotsche Laegue geldt immers al posi tief sterker dan elke Europeesche ama teur-combinatie. Tegen België heeft Ier land weliswaar slechts gelijk gespeeld, doch de ploeg moe't toen een buitenge woon slechten dag hebben gehad. Boven dien is het elftal dat naar Amsterdam komt, beduidend versterkt. Met spanning wacht heel voetballend Nederland den uitslag dezer ontmoeting af, vooral daar er de uitzending der Ne derlandsche ploeg naar Rome goeddeels van afhangt. Scheidsrechter is de Zweed Ohm. In verband met dezen wedstrijd staan de competities morgen zoo goed als stil. DE VOETBALCOMPETITIE. Wedstrijdprogramma voor Zondag 15 April. le klasse: NOADMiddelburg; NAC Bleijerheide. 2e Klasse A: AllianceHero; Vlissin- genTSC; DoskoBreda; AxelTer- neuzen. 2e Klasse B: WilhelminaPicus; De ValkTegelen; RoermondTAC; VOS wsc. 3e Klasse D: BaardwijkCapelle. Dr beslissingswedstrijd Willem II-Longa. De wedstrijd Willem 11Tonga (11), die destijds ongeldig is verklaard, en die nu de beslissing zal moeten brengen in zake het Zuidelijk kampioenschap, zal waarschijnlijk op Zondag 15 April a.s. gespeeld worden op het Longa-terrein. Helmond in moeilijkheden De „N. Tilb. Crt." bevat het bericht, dat de wedstrijden van den Zuidelijken 2en klasser „Helmond" tot nader order zijn stop gezet, omdat het geheele Hel mond-bestuur in staat van beschuldiging is gesteld naar aanleiding vaïi het feit, dat 't twee door den K.N.V.B. geschorste spelers heeft laten uitkomen in den be kerwedstrijd HelmondZeelandia. Er gaan geruchten als zou „Helmond" wor d-in opgeheven. Deze geruchten worden echter tegengesproken. JULIANA. Zondag a.s. speelt Juliana 2 haar laat ste competitiewedstrijd en komt RWB 2 op bezoek. De eerste ontmoeting in het begin van de competitie eindigde in ge lijk spel; er wordt dan ook een spannen- den wedstrijd verwacht en zullen zeer zeker nog velen dezen wedstrijd bijwo nen daar deze om 12 uur zal aanvangen. Juliana 3 en 4 ontmoeten elkaar voor de competitie om 2 uur. R.K.V.V. II.V.V. IIu Idigi ngs wedstrijd. Zondag a.s. wordt op het terrein der RKW HVV gelegen aan de Galgewiel, 'n wedstrijd gespeeld; waaraan verbonden wordt een huldiging van het nog jeug dige HVV, dat er reeds in het 2e jaar in geslaagd is beslag te leggen op hel -kam pioenschap 2c klasse van den R.K.V.B. De RKVV HEC is bereid gevonden om dezen; dag met een sterke combinatie uit het le en 2e elftal een wedstrijd te ko men spelen. Voor de talrijke sportlief hebbers, die de jeugdige kampioensploeg nog nooit zagen spelen, zal deze wed strijd zeker aanleiding blijken te zijn om eens kennis te maken met de sportieve kwaliteiten van HVV, temeer waar de tegenpartij een elftal in het veld zal bren gen, dat zich niet voetstoots over zal geven. We wagen ons niet aan overdrij ving, als we voorspellen, dat het Zondag op het HVV-terrein druk zal zijn, ook al omdat de prestaties van beide elftallen groote belangstelling verdienen. De wed strijd zal aanvangen om 2.30 uur. De beide elftallen zijn als volgt samen gesteld: Elftal H.E.C.: Doel: H. Eekels. Achter: Jac. Lammers en .1. de Werd. Midden: Fr. Trommelen, Fr. v. Delft en Chr. Lammers. Voor: C. Lammers, Jos. de Werd, H. Verhoofstad, J. Kampman en Jac. van Eeten. Elftal H.V.V.: Doel: J. v. d. Griendt. Achter: C. Vugts en G. Beerens. Midden A. Kroot, G. v. d. Kolk en P. Vrijhoeven. Voor: A. Leijten, M. Vrijhoeven, M. Versteeg, Godfr. van Delft, J. v. d. Heu vel. le reserve^L. v. Hoof. Rest ons verder nog te vermelden, dat HVV 2 verleden Zondag op het sterke Uno Animo 2 uit Loon op Zand een ze genrijke 42 overwinning wist te be halen. R.K.V.V. HERCULES. Zondag j.I. speelde het le elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Jonge Werkman, afd. Waalwijk. Deze wedstrijd eindigde met een winning voor Hercules. A.s. Zondag" speeiï ifercules een wed strijd tegen Hercules II uit Waspik. Met het oog op den huldigingswed strijd HVVHEC, vangt deze wedstrijd aan om half 1. 40 over- WIELRENNEN. Opening der Waalwijksche Wielerbaan. De nieuwe Waalwijksche beton-baan zal op Zondag 22 April a.s. worden ge opend met een serie wedstrijden, waar aan de beste amateurs deelnemen. Er zullen worden gereden sprint-, ach- tervolgings- en koppelwedstrijden en te vens zal een recordpoging gedaan wor den. Van de deelnemers noemen wij de Gebr. Slaats. de Moor-van Geenen, Gebr. Gommers, Toet-Dalleu, Toonen-Frijtcrs, v. Erven-v. d. Ven. Ook alle Waalwijk sche nieuwelingen zullen hun kunnen demonstreeren. Het zal er druk loopen, verwachten wij. .1

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 11