Onder Dames. Badioflrofirainma ERFHUIS publiek a contain Mïoopmi: Kamer gezocht ff i üflff iiitiiijiii iimtiti), Grootestr, 131 - Tel; 106» Notaris A. SCHAAP TE DRUNEN. Notaris Schreurs Cre dieten Incasso -8 Informatie - Bureaux 's-Hertogenbosch publiek verkoopen: Bij non betaling geen kosten te Waalwijk. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Drunen, den 2 April 1934. M. de R. Het volgende stuk is aan de R.K. Fabrieks.arbeider ter plaatsing ge zonden Naar aanleiding van een industrieele mededeeling in het Blad van de R.K. Fabrieksarbeider dato 31 Maart 1934 onder „Actie Klanken" kan onderge teekende firma niet begrijpen datzoo'n stuk vol onwaarheden een R.K. blad verkondigt. De ondergeteekenden stellen daarvoor de R K. Redactie van genoemd blad, zoowel 't R K. Bestuur van den Bond Drunen aansprakelijk. Waarom niet eerst onderzocht en geïnformeerd bij de betreffende firma Is zoo de manier van een R.K Bond de R K. leden door leugentaal op te hitsen om actie te voeren (bldz 47 der Statuten.) Is dit Uw manier voor't belang van de industrie, of op de eerste plaatsin 't belang van de R.K. georganiseerden (art. 3.) Is 'i bestuur van den R K. Bond er op uit de fabrikanten te kleineeren Is dit de manier om voor hun be talende leden, kwesties op te lossen? (art. 4 Gaat de Redactie v.d. R.K. Fabrieks. arbeider ('t Bestuur v. d R.K. Bond van Drunen) zoo maar in op laster praatjes van eenige ontevreden bonds leden Worden Uw bondsleden door zulke manieren gebaat? Waarom alles in afbrekende lijn geschreven, wijl de arbeiders steeds veel verdiend hadden, zelfs meer dan het aangegeven maximum loon van den bond Het ware beter geweest eerst een of ander onderzocht, alvorens met leugen taal, laster, ophitserij voor den dag te komen. Het ware beter geweest dat zij hunne leden op hunne plichten wezen, waaraan zij zich te houden hebben en hunne leden nagingen, daar achteraf blijkt dat er uilkeerin- gen plaats hebben en toch in loon dienst zijn. Regel voor regel willen wij U de leugens even aanstippen. 1. Hoe komt men er bij dat 20 arbeiders wegens slapte ontslagen zijn 2. Deze 20 arbeiders werden NIET in bet begin der week naar huis gezonden. 3. De ondergeteekende firma wei gerde niet aan het einde der week 't rechtens toekomende loon aan deze arbeiders uit te betalen. Zelfs is er niet één arbeider toen erom geweest. 4. Dat arbeiders menschen zijn en rechten hebben is ondergeteeken de bekend, doch dat alle R.K. georganiseerde arbeiders van Drunen Mensch zijn wordt door ondergeteekende firma ten zeerste betwijfeld. Indien bovenstaand een plaatsje zou kunnen vinden in het blad v.d. R.K. Fabrieksarbeider of een reha bilitatie bericht zou ondergeteekende firma dankbaar hiervoor zijn. Gebr. v. Gorcum v. d. Lee. Drunen, 2 April 1934. Wat zit jou haar snoezig Ik heb ze pas laten permanenten. Bij wie? Bij VAN RAAK. Vakwerk. Altijd goed. En de behandeling is er prettig en zorgzaam. Ja, 't beste blijft toch altijd maar 't beste. Er zijn dames, die denken dat 't er duur ismaar |e kunt er terecht in alle prijzen. GEMENGD NIEUWS. De zaak Nijenrode. Bij de behandeling der zaak Nijenrode doen zich steeds nieuwe verwikkelingen voor. Thans heeft de officier medegedeeld de getuige recher cheur v. Cooten te zullen vervolgen wegens meineed. Veerboot omgeslagen. In Korea is een veerboot omge. slagen met zestig boeren, die op weg waren naar een feest. Minstens 20 opvarenden zijn verdronken. De mogelijkheid bestaat echter dat nog meer personen, die thans als vermist worden opgegeven, mede den dood in het water hebben ge vonden Bloedig grensconflict in Mexico. Tusschen Mexicaansche grens plaatsen bestonden reeds geruimen tijd grens-oneenigheden, die thans tot een bloedige botsing aanleiding hebben gegeven. De inwoners van Monteleon hebben een gewapende overval gepleegd op de plaats Guadalupe, welk dorp zij volkomen geplunderd hebben, terwijl zij een groot aantal inwoners als gijzelaars meenamen en 20 dorpe lingen doodden. Guadalupe is in één ruïne her schapen. Het drama te den Haag. Woensdagochtend heeft de politie, op aanwijzing van een burger opeen landweg onder Loosduinen, den 26- jarigen V, aangehouden, die er van verdacht wordt, op Goeden Vrijdag zoonfiyjnjEffn""wonin6. aan de Veenkade te den Haag van het leven te hebben beroofd en wiens opsporing door de Haagsche politie was gevraagd. De man heeft de laatste dagen langs de wegen in de buurt van den Haag gezworven. Tijdens het vervoer naar 't hoofd bureau van politie was V. zeer over spannen en bij het begin van het verhoor, dat de commissaris ,hem wilde afnemen, kreeg hij een zenuw aanval, welke van dien aard was, dat het verhoor geen voortgang kon vinden. Dc man werd voorloopig weggeleid. Over de motieven, welke hem tot zijn daad zouden gebracht hebben, had hij nog niets medegedeeld. Nader verneemt het Corr. Bureau, dat door den psychiater dr. Bolten is onderzocht. De medicus constateerde bij den man een ernstige mate van krankzinnigheid en adviseerde tot spoedopname in een gesticht. In ver band daarmede is V. naar Oud- Rozenburg overgebracht. HAAR KNIEËN WEIGERDEN Gevolg van verwaarloosde rheumatiek Verlichting na een lijden van 14 jaar. Hier volgt een brief die bewijst, dat zelfs een lang verwaarloosde rheuma tiek voor het juiste middel zal wijken. „Ongeveer 12 tot 14 jaar lang heb ik nu aan rheumatiek geleden en dom genoeg nooit ernstig geprobeerd het kwijt te raken. Ue soort iheumatiek dat ik had, ontnam mij het gebruik van handen en knieën. Nu en dan konden mijn knieën eensklaps weige. ren, zoodat ik neerviel als geen stoel of tafel in mijn nabijheid was. Ein delijk besloot ik dan Kruschen Salts eens te probeeren ik nam een ernstige proef en nu voel ik me een ander wezen. Ik kan nauwelijks zelf gelooven, dat ik zoo korten tijd geleden nog met een stok rondstrom- pelde". Mevr. M. L. P. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der inwendige organen een toestand waarvan de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproducten en een daarmeegepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk zijn voor den geheelen gezondheidstoestand En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke recept tot het behoud van een inwen dige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewanden aan totgemakkelijke,geregelde werking U wordt dus inwendig vrijgehouden van alle onzuiverheden, welke, indien zij zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het peil uwer gezondheid zullen ver lagen. De „kleine, dagelijksche dosis* Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen ver. hoogen de werking der afvoerorganen, verschaffen U nieuwen levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend ver- krijgbaar bij alle apothekers en dro- gisten a f0 90 en f 1.60 per flacon omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Paschen in Rusland. Nog nooit heeft het Paaschfeest in Rusland zoo'n anti-godsdienstig karakter gedragen als dit jaar, meldt de Msb. Toen de sovjets vernamen, dat de *eloovigen met Paschen een groote feestelijke godsdienstige bijeenkomst zouden houden, werden onmiddellijk maatregelen genomen om dit «kwaadcé te voorkomen. In alle steden en dorpen waren overal groote plakkaten aangebracht, waai op te lezen stond: »Weg met den onzin van het Paaschfeest J« of: »Russen, die gebruiken na-apen van het failliete kapitalisme en die nog naar de kerk gaan hebben geen recht om in den communistischen staat te leven I« De straten waren versierd met allerlei wimpels en doeken met anti godsdienstige opschriften. Op de openbare pleinen van steden en dorpen werden groote anti-godsdienstige betoogingen ge— ïouden. Het was zeer opmerkelijk, dat vooral de communistische jeugd organisaties in grooten getale aan deze anti-godsdienstige betoogingen ïebben deelgenomen. van het Christendom. Het voorbeeld van de jongste tijden heeft bewezen, dat hetgeen er overblijft, zelfs niet een valsch Christendom is, het is het zuivere en eenvoudige heidendom. Rusland en de Baltische Staten. Te Moskou heeft de onderteekening plaats gehad van het protocol van verlenging der verdragen van non- agressie tusschen Rusland en de Bal. tische staten. Uit Oostenrijk ontkomen. Een der aanvoerders van den repu- blikeinschen schuttersbond, die de volgende week terecht hadden moeten staan, is met drie onder aanvoerders uit de gevangenis te Linz ontsnapt en over de Tsjechoslowaksche grens ont komen. Fascistisch complot in Japan. Te Tokio is thans bekend geworden dat verleden jaar een fascistisch com. plot tegen de regeering was verijdeld. Doel was, het vermoorden van regee- ringspersonen en de verkrijging van een dictatuur van rechts. AGENDA. WAALWIJK. Zaterdag, Zondag, Maandag, R.D.B.- Theater, De diamant van den Czaar. Zaterdag en Zondag, Luxor Bioscoop, Een moderne bruidschat. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. BUITENLAND. De Paus zal katholieke rechten in Duitschland verdedigen. Bij een ontvangst van 300 jonge Duitschers te Rome, heeft de paus gezegd, dat hij de rechten der katho- ieken in Duitschland energiek zal verdedigen. In het begin van zijn rede heeft de paus uitdrukking gegeven aan zijn groote bezorgdheid ten aanzien van iet,lot der katholieke jeugdorganisaties in Duitschland. Hij weet beter dan wie ook hoe moeilijk de huidige tijd is, niet alleen voor geheel Duitschland, maar in het bijzonder voor het ka tholieke Duitschland en vooral voor de katholieke jeugd Hij heeft echter niet de hoop en het vertrouwen ver loren op een betere en mooiere toe- const die misschien spoedig een feit zal zijn. Ce jonge katholieken moeten er van venekerd zijn, dat de paus tot eiken priii de waarheid zal zeggen en haar vertedigen De paus zal ook de rechten vanhet katholieke geweten en geloof en van den eeredienst verdedigen. Zoiffer katholicisme, zonder de kerk, zonier de leerstellingen en het katho liek; leven blijft er bijna niets over LAATSTE BERICHTEN. i Geweldige brand te v.m. Baardwijk. Een geweldige brand heeft heden (Vrijdag)middag v.m. Baardwijk ge teisterd, waarbij op het moment dat wij dit schrijven niet minder dan 5 woonhuizen, een schoenfabriek en enkele landbouwersschuren een prooi der vlammen zijn geworden. Te kwart voor een is de brand begonnen. Voorbijgangers zagen dat een houtschelf, staande naast de schuur van landbouwer W. de Jong, had vlam gevat. Voordat men ook maar een enkele maatregel had kunnen nemen, was het vuur overgeslagen op de met riet gedekte schuur, die in een oog wenk in één vuurzee herschapen was. Men stond machteloos tegen over het vuur, dat door den sterken ZuidOostenwind nog werd aan gewakkerd. Lijdelijk moest men dan ook toezien dat het woonhuis van de Jong vlam vatte. Tegelijk was het vuur ook over geslagen op de schoenfabriek van de fa. Vermeer, die naast het pand van de Jong. Dit alles was in een ommezien gebeurd. Aan behoud der brandende perceelen viel niet meer te denken, vooral daar de brandweer, die in middels met de motorspuit ten tooneele was verschenen geen water kon geven. Standpijpen op de wa terleiding moesten op een grooten afstand van den brand worden aangesloten, en daar de druk op de waterleiding in dit gedeelte van de gemeente tengevolge van de enge buizen en den grooten afstand toch al veel geringer is dan in het centrum kreeg men ondanks het feit dat de waterbedrijven alles in het werk stelden om den druk te verhoogen, ook daarmede niet vol doende water. De woonhuizen in de onmiddel lijke nabijheid der brandende per ceelen gelegen liepen alle gevaar. Machteloos moest men dan ook toezien dat de met riet gedekte schuur van landbouwer Pullens in vlam geraakte, na enkele minuten gevolgd door het woonhuis van Pullens. Weinige minuten later sloeg het vuur plotseling uit de schuur van landbouwer Nic. Klerkx. De ramp was niet te stuiten en nam steeds meer in omvang toe. Terwijl tot nu toe alleen de huizen aan de Zuidzijde der straat waren aangetast, ste. gen nu plotseling de vlammen op uit de schuur van v. d. Heuvel, aan de andere zijde der straat. Het duurde geen minuten, doch slechts luttele seconden, en de geheele schuur was één vlammenzee. Ook het woonhuis van v. d. Heuvel, ofschoon op een tiental Meters afstand van de schuur staande vatte vlam en stond weldra in lichte laaie. Naar het Westen breidde de brand zich inmiddels uit tot het woonhuis en de schoenmakerij van den heer Schilders. Voor men erop bedacht was sloegen de vlammen hoogop uil het dak. Ook dit perceel was verloren. Daar er geen druppel water gegeven kon worden leek het alsof het nieuwe winkelhuis van Pullens Burmanje, dat grenst aan het perceel van Schil ders, reddeloos verloren was. Men stelde alles in het werk om tenminste dit huis nog te behouden. Enkele moedige kerels klommen onverschrok ken op den nok van het huis en wisten zoodoende met het weinige water, dat inmiddels uit de slangen vloeide, ten minste dit perceel te behouden. Nauwelijks begon het vuur in het huis van Schilders te luwen of met een plof steeg een vuurkolom op uit het dak van de woning van N. Klerkx, waaruit al even dreigende rookwolken waren opgestegen. Ook hier deed het vuur zijn werk in slechts enkele minuten. Op het oogenblik dat wij 't terrein van den brand verlieten, goed 2 uur, waren de woonhuizen van W. de Jong, Pullens. N. Klerkx, H. v. d. Heuvel en Schilders, met de daarbij behoorende schuren, benevens de schoenfabriek van de fa. Vermeer en een schuurtje van den landbouwer Pullens reeds finaal platgebrand, i Het woonhuis van den heer Ver meer was temidden der vuurzee onaangetast gebleven, evenals het woonhuis met winkel van Klerkx Aarts. Langen tijd zag het er echter naar uit alsof men ook dit laatste perceel moeilijk zou kunnen behou den. Toch is dit echter voor het vuur gespaard gebleven. Ontzettend was het sommige tafe- reelen op het terrein van den brand aan te zien. Onder de buurtgenooten heerschte een ware paniek. Met man en macht was men bezig om uit de huizen, die gevaar liepen, tenminste nog te redden wat er te redden viel. Hier zag men bewoners sjouwen met kleedingstukken, daar werd een ge deelte van een ledikant uit een raam geworpen. Weer elders zag men pakken leer wegsleepen, een enkeling kwam met een beeld uit een huis gerend. Overal in den omtrek kon men allerlei huishoudelijke artikelen, meubelen en beddegoed op hoopjes zien liggen. Vrouwen werden huilende en rade- loos weggeleid, mannen, zagen de vernietiging, die immers toch niet te voorkomen was, gelaten aan. Uit de schuren wist men nog tijdig eenig vee te redden. Wild renden de beesten hier en daar in het rond. Kippen liepen radeloos tusschen de groote menigte, die den brand aan- schouwde. De groote menigte belangstellenden werd door een sterke politiemacht op eerbiedigen afstand gehouden. Toch liepen sommigen nog lichte brand wonden op, veroorzaakt door de overal neervallende vonken. Het verkeer aan het Hoogeinde was geheel gestremd. Omtrent de oorzaak vernamen we bij geruchte dat het spelen met een brandglas door kinderen nabij een hoop hout tusschen de schuur van de Jong en de fabriek der Fa. Vermeer als de oorzaak van deze catastrophe moet worden beschouwd. Naar wij vernemen is de schade, vooral bij de fa. Vermeer groot. De fabiiek is wel verzekerd, doch had juist op het oogenblik een grooten voorraad. Een personeel van plm. 40 man was in deze fabriek werk zaam, dat niet voor een bedrijfs schade verzekerd is. Aan 't slot deed de gerequireerde oude handspuit, met water vanuit een wiel over den Dijk nogeenigen dienst. Alles is verzekerd. De schuldvraag, als hiervan sprake kan zijn, of oorzaak hoe 't mo gelijk is dat hier als 't ware geen water gegeven kon worden, heb ben wij niet uit te maken. Wij constateeren 't feit en hopen dat deze aangelegenheid ernstig bekeken wordt en afdoende maatregelen voor her haling genomen worden. Men kan een groot deel der gemeente toch maar niet aan z'n lot overlaten. Was er geen water in de Loint, waren niet voldoende slangen om het kanaal te bereiken, is bij oefe ningen nooit gebleken, dat hier niet voldoende water te krijgen is, dat zijn alle vragen die zich opdringen en die we aan bevoegde autoriteiten ter beoordeeling over latenin elk geval is gebleken dat de toestand zoo onhoudbaar is en men van geluk mag spreken dat de ramp tot hier is beperkt, want men stond er gewoon machteloos tegenover. Goed materiaal, geoefend personeel kan heel mooi zijn, maar zonder water doet men niets 1 In aansluiting op het bovenstaande dat wij schreven, terwijl de brand nog in alle hevigheid woedde, kunnen as ij thans, Zaterdagmorgen, nog de vol gende bijzonderheden melden. Niet minder dan 5 woonhuizen, 5 schuren en 1 schoenfabriek werden door het vuur totaal verwoest, terwijl verschillende belendende perceelen groote waterschade opliepen en er door de overhaaste ontruiming even eens veel huisraad uit deze perceelen vernield werd.. l)e consternatie bij den aanvang van de ramp, die zich zoo ongelooflijk snel naar verschillende kanten uitbreidde, was onbeschrijfelijk. Wat met groote moeite uit een bran dend perceel gered werd en in een naastbijgelegen pand werd binnenge dragen, werd even later toch door het vuur vernield, omdat ook dat perceel op zijn beurt een prooi der vlammen werd. Landbouwers zag men haast met eigen levensgevaar hun vee in veilig heid brengen; v. d. H. liep daarbij nog brandwonden op. Slechts één varken tje van de Jong kwam in de vlammen om. Een ziek te bed liggende vrouw moest in allerijl per auto naar veiliger plaats worden getransporteerd, i Bij al de ellende door het vuur ver oorzaakt en die zich zoo duidelijk af- i teekende op de ontstelde gezichten d< r zwaar getroffen bewoners en in de verslagenheid en verwarring bij de 1 reddingspogingen, hebben toch nog enkele onverlaten, die altijd als hye- na's loeren op dergelijke rampen om hun slag te slaan, kans gezien zich t een en ander dat van hun gading was, toe te eigenen. Zoo is bij den landbouwer H. P., na forceeren van een bureau-lade, een bedrag van 150.door de(n) edel- moedige(n?) helper(s) ingepalmd. Tot zelfs een fietsplaatje, dat aan den muur hing, was van hun gading. Flesschen drank werden evenmin ver smaad. Dat niet nog meer huizen werden aangetast, is hoofdzakelijk te .danken aan het veranderen der windrichting van Zuid-Oost naar Zuid-West en de groote activiteit der bewoners van (de belendende perceelen met hun vele helpers, die op hun post waren en elk begin van brand in de kiem smoor den. Dat de geuite grieven ten opzich te van hel werk der brandweer legio waren, behoeven we niet te herhalen. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Van 30 Maart—5 April. Geboren Johannes M. z. v. J. van Riel Fijneman Hendrikus L. C. z. v. P. L. Pullens—v. Hilst. Cornelia Th. d. v. L. M. Klerkx—de Jong Johannes J. A. z. v. N. C. L. v. Delft—Snijders Petrus W. z. v. M. Pulles—v. Beijnen Franciscus M. C. z. v. M. J. L. Leenhcers- Pompe. Adrianus P. z. v. A. M. de Brouwer-GIaudemans. Overleden Aa. M. de Bont echtgen. v. P. H. de Brouwer oud 65 j. Pa. M. E. Emmers oud 2 mnd. Huwelijks-Aangiften A. Schoondermark 26 j. en C. L. L. van Heijst 30 j. beiden alhier. C. Pulles 29 j. te Drunen en Ga. H. M. de üraaff 24 jaar alhier. C. L. de Jong 32 j. en Ma. v. d. Water 26 j. beiden alhier. Chr. F. Kleijberg 27 j. en E. J. Hoevenaars 27 j. beiden alhier C. C. Bergmans 29 j. teLoon- op-Zand en E. M. IJpelaar 26 j. alhier G. Keetels 40 j. en Chra. Klerkx 26 j. beiden alhier. M. Faro 25 j. en Ja.C. Mandemakers 27 j. beiden alhier. Huwelijken A. Verbrügge 25 j. te Oss en Aa. C. Mertens 26 j. alhier. Ingekomen F. J. van Eetén van Nieuwkuijk H. de üouw en gezin van Wagenin» gen J. C. J. Goderie van Roosendaa Aa. v. d. Dungen van Hedikhuizen Wa. Aa. van Wanrooij van "s Bosch. J. D. Brekelmans van Apeldoorn. Vertrokken A. Budde nr. Tilburg. E. J. v. Megroot naar Loonopzand. Wa. J. van Wijk nr. Vierlingsbeek. Ba. J. Knippenberg nr. Nuenen. M. F. H. Brouwers nr. Vught. HILVERSUM 301 M. V. A. R. A. A. V. R. O. V. A. R. A. V. P. R. O. A V. R. O. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. HILVERSUM 301 M. A. V. R. O. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. HUIZEN 1875 M. A. V. R. O. V. P. R. O. HUIZEN 1875 M. K. R. O. j HILVERSUM 301 M. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. ADVERTENTIëN. te Waalwijk, zal bij inzet op Vrijdag 20 April 193b en bij toeslag op Vrijdag 27 April 1934-, telkens om 7 uur des avonds ten koffiehuize van C. Vissers te Drunen, Voor den heer B. C. v. Leeuwen. Hatgeriefelijk ingericht, van vale gemakken voor ziene Landhuis te alers- bergen, met heide en mast, kad. Drunen Sectie D no. 494, groot 1.02.00 H.A. Te aanvaarden bij de beta ling. 51814 te Drunen, zal ten verzoeke en ten huize van de Erven WED. FR. KLERKX- PRINSEN te Drunen, op Dinsdag 11 April 1934, des voorm. half tien precies, o.m. bestaande uit: Stoelen, tafels, waschtafel, waschfornuis, naai machine, kasten, ledikant, kachels, spiegels, schilderijen, beelden, klok, kapstok m. kleed, cocos, koffer, keukengerief, potten, pannen en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging een half uur voor den verkoop. 51803 v. a. f 500.— t. e. b. voor elk doel 5°/0, Iedereen beslist crediet. Ook zij die overal geweigerd zijn. Brieven p. a. Credverz. EIGEN HULP, SCHIEDAM. 51793 Agenten gevraagd. v.h, HENRI BRANCHE Co. Voor 't houden van practijk wordt gezocht één groote kamer of twee kamers; te gebruiken eenige malen per week, liefst in een van de hoofdstraten. 51815 Brieven onder no. der adv. Bureau v. d. blad. ZONDAG 8 APRIL. 0,00 Tuinbouwhalfuurtje 9,:io Gramofoonmuziek 10,00 Martien Beversluis draagt voor 10,15 Gramofoonmuziek 10,30 Concert 11,00 K Singer: Crisismaatregelen 11,30 Concert 12,00 Lunchconcert 1,00 Het schilderij van dc maand. 1.20 Gramofoonmuzlek 1,15 Boekenhalfuur 2,15 Verslag voetbalwedstrijd HollandIerland 4,30 Gramofoonmuzlek 4,45 Sportuitslagen 5,00 De Flierefluiters 5,20 Orgelspel 5,30 De Flierefluiters 5,40 Voetbal van den dag 0,00 F v Leeuwen: Het kampwerk van dc Vrijz Chr Jeugdcentrale 6,45 Kerkdienst Ver v Vrijz Herv, Beverwijk 8,00 Vaz Dias 8,15 Studio-opvoering Operettes 9,30 Gramofoonmuzlek 9,45 Concert 11,00 Gramofoonmuzlek 8,30 Morgenwijding 9,30 Gramofoonniuziek 10,00 Hoogmis uit Rotterdam 11,45 Gramofoonniuziek 12,00 M iddenstandskwartiert je 12,15 Lunchconcert 1,00 Boeken en schrijvers 1,20 Vervolg Lunchconcert 2,30 Concert 2,45 Gramofoonniuziek 2,55 Hollandsch Strijkkwartet 3,25 Vervolg concert 3,45 Hollnnds'ch Strijkkwartet 4,15 Ziekenlof 5,00 Kerkdienst Geref Kerk Apeldoorn 6,45 Korte Evangelisatiedienst 7,45 Voetbaluitslagen RKF 7,50 Pater Mr Beaufort: Corporatieve ontwikke ling de maatschappij 8,15 Concert 9,00 Vaz Dias 9,05 Voordracht door Leon v d Hulst 9,25 Solistenconcert 10,00 Viool-soli 10,15 Concert 10,40 Epiloog door het klein koor MAANDAG 9 APRIL. 8,00 Gramofoonmuzlek 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonniuziek 10,30 Voordracht door Julia de Gruyter 11,00 Orgelconcert 12,00 Gramofoonniuziek 12,15 Lunchconcert I,45 Kamermuziek 2,15 Gramofoonniuziek 2,30 Vervolg Kamermuziek 3,00 Voordracht door Rob Gcraerds 3,30 Pianorecital 4,15 Gramofoonmuzlek 4,30 Causerie door Max Tak 5,30 Gramofoonniuziek 6,30 Concert 7,30 Causerie door E Weher 8,00 Vaz Dias 8,05 Concert 9,00 Gramofoonniuziek 9,15 Concert 10,15 Radio-toonccl 11,00 Vaz Dias II,10 Dansmuziek 8,00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Morgenconcert 10,30 Morgendienst 11,00 Lezen van Chr. lectuur 11,30 Orkestmuziek 12,15 Gramofoonmuzlek 12,30 Orgelconcert 2,00 Gramofoonniuziek 2,45 Wenken voor de keuken 3,15 Cursus knippen en stofversieren 4,00 Bijbellezing 5,00 Concert 6,30 Vragenhnlfuurtje 7,00 Ncd Chr Persbureau 7,15 Vragenhalfuurtjc 8,00 Uitz vergadering voor VU A'dam, in de Westerkerk, Rotterdam. Sprekers: Ds Meijs- tcr, Dr Dijk, Prof Dr Schilder en J Schouten 10,30 Vaz Dias 10,40 Gramofoonmuzlek DINGDAG 10 APRIL. 8,00 Gramofoonniuziek 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuzlek 10,30 Oclitendconccrt 11,00 Kook- en bakpraatje 11,30 Concert 12,30 Gramofoonmuzick 1,00 Lunchconcert 2,00 Piano-recital 2,30 Voordracht door Marie Meunler-Nngtegaal 3,00 Gramofoonmuziek 4,30 Radio-kinder-koorzang 5,00 Verhalen voor kleinere kinderen 5,30 Bij bel vertellingen A. V. R. O. 6,00 Concert 7,00 Causerie door Dr Boekei over: De con- sumptienielkregeling 7,25 Gramofoonmuziek 7,30 Engelschc les 8,00 Vaz Dias 8,05 Concert 10,00 Badiotooneel 10,45 Gramofoonmuziek II,00 Vaz Dias III,10 Dansmuziek 8,00 Morgenconcert 10,00 Gramofoonmuziek 10,30 Muziekuitzending voor fabrieken 11,00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 Lunchconcert 1,00 Prof Groenen: De Kolonisatie 1,20 Vervolg lunchconcert 2,00 Vrouwenuurtje 3,00 Modecursus 4,15 Zang- en Klavier-recital 5,30 Gramofoonmuziek 5,45 II Briels: De eerste Roomsche Filmstudio 6,00 Concert 6,40 Esperanto-nieuws 7,15 Pater Vcrwilst: Het Altaar in de Kerk 7,45 Verbondskwnrticrtje 8,00 Concert 8,30 Vaz Dias 8,35 Gramofoonmuziek 8,45 De film van het verleden 9,00 Kon Harmonie Den Bosch 9,30 Hoorspel 9,50 De KRO-Boys 10,30 Vaz Dias 10,35 Gramofoonmuziek 10,50 Dc KRO-Boys 11,30 Gramofoonmuziek WOENSDAG 11 APRIL. 8,00 Gramofoonmuziek 9,30 Onze keuken 10,00 Morgenwijding 10,15 Uitz v arbeiders in Continubedrijven 12.00 De Notenkrakers 8,00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Morgenconcert 10,30 Morgendienst 11,00 Harmoniumbcspeling 12,15 Gramofoonmuziek 12,30 The Columbia Three

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 12