liems uil fiailskMSI. die moeten verliezen waren de rampen niet te overzien. Hier kon nog veel voor export verzonden worden. Er is ook tamelijk steun ontvangen, terwijl het fruit ook be vredigend was. Spr. hoopte voor de nieuwe periode, waarin alle teelt wordt beperkt, op gunstige resultaten. Daarna werd door den Directeur den heer Boelen financieel verslag uitgebracht waaraan wij reeds vroeger een en ander ontleend hebben. Een woord van dank werd gebracht aan beide functionarissen terwijl een extra woord van lof tot den Directeur werd gesproken. Daarna werd het huishoudelijk reglement, zooals het thans gewijzigd is met algemeene stemmen aange nomen. Vervolgens werden enkele nieuwe art. ingelascht in't Veilingreglement welke door den heer Boelen werden toegelicht. Vervolgens had de Bestuursver kiezing plaats wegens periodieke aftr. van M. van Wijk te Genderen en Th. Mostermans te Nieuwkuijk. De Z.Eerw. Heer Pastoor Willems sprak eerst een enkel woord over de goede hoedanigheden van deze twee, en beiden werden bij acclamatie herkozen, Daarna kwam aan de orde het vaststellen van het veilingsprocent. Na eenige bespreking, aangaande de buitenplaatsen weid dit vastgesteld als verleden jaar zooals het bestuur adviseerde. Medegedeeld werd dat voortaan de beperkte tuinbouwteelt in acht moet worden genomen. i^Daar verder niemand meer iets te vragen had dankte de Voorzitter allen voor de goede en vlugge af werking, hoopte dat onder Gods zegen de tuinders een voorspoedig jaar mogen hebben en sloot de vergade ring met den gebruikelijken groet. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 8 April '34* Ned. Herv. kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst, n.m. 2 uur Ds. Muhlnickel uit Waalwijk. Geref. kerk v.m. 9.30 uur en nam. 5 uur Ds. J. C. Hagen. Gedurende de maand Maart 1934 werd aan-het Hulppostkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f 3512.78 en terug betaald f 6858.72. Vergadering der Sociale Stu dieclub van den Chr. Besturenbond Sprang—Capelle op a.s. Maandag 9 April, des avonds 8 uur in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Aan de orde: Onderwerp »Deval van het geld in verband met de verschijnselen van inllatie en de flatie», in te leiden door dhr. Adr. Braspenning. CAPELLE. A.s. Zondag des mor gens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse op te treden Ds. Cuperus. Alsdan zal een bidstond voor het gewas worden gehouden. Op het 2en Paaschdag 1.1. te 's Gravenmoer gehouden solisten concours behaalde de jongenheer P. Christ in de 2e afd. een 2en prijs en de heer P. Spuijbroek in de Eere Afd. eveneens een 2en prijs". De voetbalvereeniging »Sparta« te Vrijh.-Capelle nam j.l. Maandag deel aan de le ronde van een te Wijk gehouden seriewedstrijd. Door een 1—overwinning op »Neer- landia« uit Kaatsheuvel wist»Sparta« zich in de eindwedstrijden te plaatsen. Het aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg in de afgeloopen werk week 73. Ds. Cuperus alhier hoopt a.s. Zondagmiddag te Waspik in de Ned. Herv. kerk een vacalurebeurt waar te nemen. Blijkens het jaarverslag van den bibliothecaris van de onder- afdeeling »Capelle« van de Openb. Leeszaal te Breda bedroeg ge durende het afgeloopen jaar het ledental 35, terwijl het aantal uit geleende boeken 1879 bedroeg, tegen 1743 in het vorige jaar. Op Woensdag 11 dezer zal de heer Joh. Molegraaf den dag her denken, waarop 't 25 jaren geleden is, dat hij bij Notaris Middelkoop in betrekking trad. Aan belang stelling zal het den jubilaris dien dag niet ontbreken. Gedurende de maand Maart '34 werd in de Rijkspostspaarbank ten postkantore alhier ingelegd f 6100,50 en terugbetaald f 6973,90. Het aantal inlagen bedroeg 79, dat der terug betalingen 46. RAAMSDONK. Door twee leden van de Harmonie »St. Bavo», en wel G. Kievits en J. Louwers, werd jl. Maandag (2en Paaschdag) deelge. nomen aan het solistenconcours te 's Gravemoer. De eerste behaalde Zelfwerkend Waschmiddel den eersten prijs met het instrument Trombone en de laatste den tweeden prijs met een Tuba. Op twee punten na behaalde hij ook den eersten prijs. Door de Harmonie »St. Bavo» zal op Zondag 8 April a.s. in het St. Leogebouw een muziekuitvoering worden gegeven, voor hare leden en donateurs. RAAMSDONKSVEER. Woensdag jl. besloot de R.K. Studieclub »Tri- folia», alhier, het seizoen 1933/1934 met een voordrachtavond, welke een groot succes is geworden. Het bestuur had voor dezen avond geëngageerd den algemeen bekenden voordracht kunstenaar Léon van der Hulst. Dat het hiermee een goede keus had gedaan, bleek wel uit het feit, dat de groote zaal van Hotel »de Witte Leeuw» tot in alle hoeken gevuld was. Alle donateurs en leden, zoowel uit Raamsdonksveer als Geertruidenberg, waren opgekomen om met Léon het seizoen te be sluiten. En Léon heeft hen voldaan, meer dan voldaan. Op meesterlijke wijze heeft hij het publiek weten te boeien, van het begin tot het einde, zoowel bij zijn voordracht van een fragment uit Vondel's »Gijsbrecht v. Aemstel», als bij de vertolking van een frag ment uit Brussels «Boefje» n.l. het verhoor voor den rechtercommissa ris. Ook de voordracht van eenige passages uit »Adeste Fidéles» van Kees Meekel en niet minder het ge dicht «Mijn handen» van Fred, van Eeden getuigden van Léon's hoog staande voordrachtkunst. Maar Léon wist niet alleen de vol ledige aandacht van het talrijk pu bliek, met ernstige voordrachten voor zich op te eischen,ook toonde hij de Trifolianen hartelijk te kun nen laten lachen, om zijn gezonden, degelijken humor.Vooral na de pauze met de voordrachten «Schoonmaak» van Sinclair en »de Zanger» van Heijermans oogstte hij veel succes. Tot slot bracht hij enkele liedjes uit eigen repertoir, afwisselend in ernst en luim, waarmede hij blijk gaf de dichtkunst ook zeer goed te verstaan. Léon van der Hulst bezorgde zijn gehoor een avond van hoogstaande kunst en tevens van groote vroolijk- heid en onschuldig plezier. Dat zijn optreden de Trifolianen beviel, bleek wel uit het eindapplaus, waarin lag opgesloten de vraag om nog een paar extra voordrachten te geven, aan welk verzoek hij direct voldeed. Voor Trifolia is het een succes vollen avond geweest. Moge dit suc ces bijdragen tot nog grootere waar deering van het werk dat Trifolia voor Raamsdonksveer en omgeving doet en tot aanmoediging strekken, dat in het volgende seizoen nog velen als donateur zullen toetreden, tot deze reeds vijf jaren bestaande nuttige vereeniging. De R.K. Tooneel vereeniging «Kunst na Arbeid» zal op Zondagen Maandag 8 en 9 April a.s. 'n uitvoering geven in het St. Henricusgebouw. De uitvoering zal aanvangen om 7 uur. Opgevoerd zal worden het tooneelstuk in drie bedrijven «Heb ik mijn kind gedood» van Frits van Duinen, en een klucht in een bedrijf «Incognito.» De onvermengde margarine is in de volgende periode voor recht hebbenden verkrijgbaar bij de vol gende winkeliers Hub. Broeders en H. P. Konings. Een vijftal leden van de Kon. Erk. Harmonie »de Eendracht» zal deelnemen aan het solistencon cours dat a.s. Zondag wordt gehou den te Vlijmen. We wenschen de leden veel succes. Aan het Postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Maart jl. op de Rijkspost spaarbank ingelegd f 29835.27 en terugbetaald f 60968.34. De R.K. Vrouwenbond vierde j.l. Dinsdag haar 12'/a—jarig bestaan, bij welke gelegenheid 's avonds om half zeven een feeslvergadering werd gehouden in het St. Henricus gebouw. Hiertoe was geëngageerd het bekende Humoristengezelschap Trio de Laat uit Tilburg, liet Bestuur had hiermee een goede keus gedaan, want dit gezelschap inag er zijn. Door den oprichter der vereeni ging den ZeerEerw. Heer J. Nabuurs, Pastoor te Tilburg, die zoo bereid willig was dezen feestavond met zijn bezoek te vereeren, werd het wel komstwoord uitgesproken. Z.Eerw. gaf in het kort een uiteenzetting van het nut der vereeniging en spoorde de nietleden aan zich op te geven als lid. Hierna werd nog het woord ge voerd door den geestelijken adviseur den WelEerw. heer kapelaan van Heertum en dooi kapelaan van der Vaart, waarna de presidente mej.M. de Klijn een kort dankwoord richtte tot de sprekers. Daarna maakte het Trio de Laat een begin met zijn rijk program, dat 17 nummers telde. Alle voor drachten vielen zeer in den smaak bij het talrijk publiek, want de groote zaal was tot in alle hoeken gevuld. Het publiek amuseerde zich buitengewoon. Gezegd moet worden, dat de R.K. Vrouwenbond zijn leden een vroo- lijken genotvollen avond heeft ver schaft. Van den landbouwer W. Z. is dezer dagen een rund gestorven, waarvan hel vleesch voor de con sumptie is afgekeurd. Het cadaver is onder politietoezicht begraven. GEERTRUIDENBERG. Vrijdag 6 April as. des n.m half acht zullen de leerlingen van de Gymnastiek cursus een demonstratie geven onder leiding van de .dames A. Boon en M. Lucas in de groote zaal van hotel Centraal. Bij den gemeente-veldwachter zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: een damesarmbandhorloge, 'n knipmes en een sleutel. j Door het Wit Gele-Kruis zal op 10 Mei a.s een bloempjesdag worden gehouden in deze gemeente, waarvan de opbrengst komt ten bate van T.B C. lijders. Predikbeurten op Zondag 8 April- Evangelisatie Eben Haezer te Raams donksveer des~v.m. 9 30 en des n mi 2 uur de heer v. d. Kolf uit Dubbe dam. DUSSEN. Dezer dagen werd bij den landbouwer G. H. door den majoor der Rijksveldwacht alhier, 'n varken in beslag genomen, aangezien genoemde landbouwer niet aan de verei-schte formaliteiten, verbonden aan een huisslachting, had voldaan. Het varken werd ten gemeente huize publiek geveild, doch er kwam geen enkele kooper opdagen. Naar we vernemen is de heer J. v. R. koperslager alhier, voorloopig als erkend waterfitter, in het register der Noord-West-Brabantsche Water. leiding-Maatschappij, als zoodanig in geschreven VLIJMEN. De Coöp. Stoomzuivel- fabriek »De Vooruitgang» alhier heeft Woensdag onder zeer groote belangstelling het 25 jarig bestaans- feest gevierd. Nadat de dag 's morgens met een H. Mis was ingezet, werd in café Prinsen een zeer druk bezochte ledenvergadering gehouden. Burgemeester G. R. v. d. Ven sprak hier als voorzitter der fabriek een herdenkingsrede uit, waarin hij vele bijzonderheden uit de eerste bestaansjaren der Coöperatie opsom de en dank bracht aan de mede oprichters, van wie behalve spreker zelf ter vergadering waren de heeren J. v. Laarhoven, J. v. Kuijk Azn., H. v. Halder, J. de Laat Hzn., G. v. Engelen en P. v. Heivoort Hn. Spr. ging de ontwikkeling van het bedrijf na en bracht daarbij hulde aan de achtereenvolgende directeu ren, de heeren H. Hiemstra, P. v. d. Udenhout en v. d. Bosch. De burgemeester dankte allen die aan den opbouw van het bedrijf hebben medegewerkt, en in het bijzonder de schenkers van het prachtige cadeau, dat hem als jubileercnd voorzitter is aangeboden. Uit het jaarverslag dat hierna werd voorgelezen bleek dat in 1933 2 351.419 K.G. melk is verwerkt met een vetgehalte van gemiddeld 3.266 pCt., voor een totaal bedrag van f92.684.91. Gelukwenschen werden nog uit gesproken door de heeren Vos en Jansen van den Brabantschen Zuivel- bond en door pastoor v. Aken. 's Middags en 's avonds werden in de Patronaatszaal nog feestelijke bijeenkomsten gehouden. Hier werd de jubileerende voorzitter door den fabrieksdirecteur gehuldigd. In Vlijmen woei van verschillende huizen op dezen feestdag de natio nale vlag. Concecratie nieuwe kapel Missiehuis »St. Antoniusa. Op Maandag 7 Mei a.s. zal door ZExc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's Bosch de plecht-ge concecratie geschieden van de nieuwe kapel van het Klooster van het Missiehuis »St. Antonius« van de Eerw. Paters der H. Familie alhier. ZExc. zal op Zondag 6 Mei ter plaatse arriveeren. Op uitnoodiging van den ZeerEerw. Pater Rector van het Missiehuis heeft het bestuur der Vereeniging Kaatsheuvels Be lang zich belast met de organisatie van de ontvangst van ZExc. Hedenavond hield het bestuur van K. B. hierover reeds een vergade ring en zijn de plannen van ontvangst ontworpen. Maandag a.s. zal met dit concept een bespreking gehouden worden met den ZeerEerw. Heer Pastoor der Parochie en den Zeer Eerw. Pater Rector van 't Missiehuis alhier. Baldadigheid Reeds eenige avonden achtereen worden branden geconstateerd in wallen en sloten langs weiden en velden. Waar baldadigheid hier niet uitgesloten is en voorts deze bran den bij de voortdurende droogte niet zonder gevaar zijn houdt de Politie een waakzaam oog en zal zoo de daders gesnapt worden proces verbaal volgen. R.K. V. V. DES. Zoo het weer blijft wat 't heden is, mogen we voor Zondag op veel belangstelling rekenen. Het le elftal van onze R.K. V. V. DES moet op bezoek bij Uno Animo te Loonop- zand en zorgen dat ze de twee winnende puntjes niet daar laat. DES 2a krijgt Quick uit Waalwijk op bezoek, terwijl DES 2b een reisje moet maken naar S. S.S. DES 3a speelt op eigen terrein tegen Uno Animo 2. Zonder ongeluk verwach ten we Zondag weer een succesdag oor DES. St. Vincenliusuereeniging Het bestuur der St. Vincentius- ereeniging deed per circulaire een oproep lot de huismoeders, om bij gelegenheid van den grooten schoon maak eens te denken aan de armsten onder ons die wat betreft kleeding en dekking zooveel tekort komen wat ons vaak tot niets meer dienstig is. Het magazijn van de vereeniging heeft behoefte aan alles en de schoonmaakgelegenheid kan schit terend dienstig gemaakt worden, dit met tal van gaven in natura, zij het dan niet nieuw, aan te vullen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). De Drunensche Brieven! RIJSWIJK Z.H. 2 April 1934. Als abonné van „De Echo van bet Zuiden' en als oud-Drunensche heb ik al sedert langen tijd met genoegen de brieven van Tienus uit de „Drunen sche Haai' gelezen, doch nooit veel tijd gehad om eens te antwoorden, doch daar we nu toch twee feestdagen hebben zal ik het er eens van nemen. Tienus heelt dikwijls en veel ge schreven en ik hoop dat hij dit nog lange jaren zal blijven doen, temeer daar hij dikwijls de zaken van den gezonden kant bekijkt en geen blad voor den mond neemt. Neem het geval Drunensche Duinen van 18 Aug. 33, ik ben het geheel met Tienus eens dat er oveial gevaar schuilt en men geen kinderen zonder geleide naar de Duinen mag sturen en ook zelts geen groote kinderen, vooral die thuis strak gehouden worden. Wat zouden de Duinen 'szomers eep bron van inkomsten kunnen zijn, kijk naar andere plaatsen. Vucht met zijn IJzeren man, Udenhout met zijn pracht gelegenheid, Scheveningen en Wasse- naar, Apeldoorn en Ede met hun pracht.omgeving en Duinen, de ge zochte plaatsen voor de lui die een week builen willen doorbrengen in de mooie Duinen en heerlijke natuur en waar Drunen een rustige plaats is, waar het landelijke nog niet geheel uitgestorven is, wat zou zoo n dorp bij een beetje reclame menschen trekken, in verschillende kleine plaatsen met veel minder natuur als Drunen betaalt men bij eenvoudige boerenmenschen f2.25 a f2 50 per persoon en per dag en daar men al gauw families krijgt van 2 tot 6 personen, zou dit voor velen een mooie bijverdienste kunnen worden; bovendien heeft men van dergelijke menschen niet veel last, die gaan in de vroegte reeds de Duinen in en tevens komt er vertier bij kas telein en winkelier, iets wat toch niet te versmaden is in dezen belabberden tijd, doch in Drunen denkt men dat dergelijke gasten meer komen voor slechtigheden dan om te genieten van de natuur. Mis hoor, ook de steden herbergen een zeer groot °/0 nette eenvoudige menschen. Ik hoop dat Drunen eens spoedig wakker wordt en de handen aan den ploeg slaateen beetje reclame en het begin is er, er zijn in Drunen genoeg huishoudens die meer geleerd hebben dan spek uithakken. Verder vind ik het streven vanTienus erg mooi om te trachten een wedstrijd uit te schrijven voor de mooisie voor tuintjes, juist in aansluiting op boven staand was dit ten zeerste gewenscht, laat Tienus eens probeeren om wat geld bij elkaar te krijgen, er zijn toch zeker wel menschen die daar iets voor willen missen, ik doe mee. Laat het geld storten bij de „Echo" of op een zeker adres te Drunen, een comité is gauw genoeg gevormd, wat zou Drunen er mooi utt gaan zien. Ook het idee om de kinderen (doch dan van alle gezindten) een leuk St Nicolaasfeestje te bezorgen, dat lijkt mij toch wel aardig. Zelf heb ik meerdere malen een dergelijk feest als toeschouwer bijgewoond, als men dan die gelukkige kindergezichtjes ziet, wordt het raar om je hart. Tienus probeer nog eens of het niet lukt. Ook hier kan met wat kleine bijdragen in geld of natura heel wat gebeuren. Nu Tienus, ik hoop dat op deze wijze een riem onder je hart gestoken zal worden, daar ook buiten Drunen je brieven met groote belangstelling gelezen worden. Werk aan het mooie doel, help Drunen vooruit en maak ons aller dorp dat voor vele oud- Drunenschen onvergetelijk blijft mooier en aantrekkelijker. Gegroet JAN. aov et*. 'MftviCt* f tnvoudld in H«» tfrbruik. Hel moderne Afwaschmiddel M»l Pc rul verkrijgt men tonder moeile /under bl»*- Kcn. zonder wrijvenna rrn keer koken een uhocr* helder wille wasch Vol- hómen ons«nadelyk «incneft c IMI Bevat grvn Chloor Oltctmonn Co'* Hondel Hij. N.V. Atmlerda

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7