Dieuvis nil KialshmTel. Overleden: - Cornelia van Dongen, echtg. van Hen- dvikus Boons, oud 78 jaar. Cornells van Vugt, oud 74 jaren. Van 1 t.ra. 31 Maart 1934. Ingekomen: NVilhelmina Adr. Honcoop, van 's-Gra- yenhage Doornstraat 15 naar H 32. üêertruida M. van Dongen, van Dongen Klein Dongen 13 naar H 99a. Clara Schoormans, van Oosterhout Kloosterstr. D 369 naar H 91. Wilhelmina Cath. van der Pluijm, van Dussen aan boord ..Cornelia" naar E 57. Dingcman H. v. Disseldorp, van Dongen Rijensche straat weg 21 naar A 30. Echtge. II. W. van Gils-van Dongen en kinderen, van Am sterdam 2e Jan van der Heidenstraat 694 iig naar J 102. Christiaan H. Wiecke van Geertruidenberg Stationsweg naar 1* lil. Hcndrieus B. C. A. van Beek, \i,n Amsterdam Baarsjesweg 243 II naai J 31. Alicia M. van den Bossche, van Cslloo (België) Hoog Calloostraat 3 naar aan boord. Willem van Erk en gezin, van Nederhemert C 27 naar M 38. Vertrokken: Adriana M. va nder Pluijm, van E 57 naar Dussen. -t- Pieter Lips, van H 99a naar Nijmegen Can. college. Christof- t'el Treffers en gezin van F 23 naar Tete- ringen- Schoolstraat 24. Adrianus Ver hagen en gezin, van E 101 naar Tilburg 'I wernerstraat 19. Johanna S. A. Boons van D 83 naar Udenhout Huize Vincen- tius. Marinus Brekers en echtg. van B 53 naar Amsterdam Newtonstraat 56. Cornelia A. Jansen, van J 59 naar Dordrecht Reeuweg I 44 rood. Hui- berdina M. van Disseldorp van A 30 naar Tilburg Broekhoven Sevenhoolstraat 33. Willem P. Vermeulen, van aan boord naar Rotterdam Wijnstraat 31. Mari nus Kloonen, van J 107 naar Bergcn-op- Zóom Juvenaat. Eduardus Struijlaart van I 70 naar Loon op Zand Kaatsheuvel Hculstraat 24. Cornelis Kieboom en gezin, van E 70 naar Tilburg Vollerslraat 19. Jannetje Scheuerman. van G 14b naar Schiedam Amalia van Solmstraat A 373. Johannes Adr. Pieterse van E 38 naar Made en Drimmelen Made A 373. Jacob Adr. Slolk van M 5 naar Brielle WeJlerondom. na de secretaris de vergadering met na voor eenigen tijd haar woning Bokstel. klooster der Eerw. Broeders van Lief- S DRXJNEN. Gedurende de maand Maart werd op het Postkantoor'alhier voor de Kijkspost-Spaarbank ingelegd 8597.74 én terugbetaald 6997.86. DRUNEN. Maandag hielden de stemgerechtigde Ingelanden van het W aterschap een algemeene vergade ring onder voorzitterschap van den èdelachlh. heer Mr. v. d. Heijden. Besloten werd een stuk grond gelegen bij den Polder tusschen Heidijk en het Kanaal bij den Polder toe te voegen. Verder zou een Waterschap komen van het Kanaal tot dc Voorste Dwerg. Aan het Kanaal zal een pompinstallatie worden gebouwd om de polders en tevens de landen aldaar van water te voorzien, een werk'" waar de hoeren reeds lang naar hebben uitgezien. Misschien zal dit plan dezen zomer nog niet kunnen worden uitgevoerd, maar 't volgend jaar zal alles gereed zijn, zoodat dan voldoende drinkwater voor het vee aanwezig zal zijn. Na eenige besprekingen werden de voorstellen met meerderheid van stemmen goedgekeurd. De aanwezige landbouwers die er geen belang hij hadden stemden tegen, daar de polderlasten met f 1.29 per bunder zullen worden verhoogd. Mede gedeeld werd dat als werkelijk blijkt dat na 5 jaren deze menschen et niet van hebben genoten de belas- tingverhooging voor hen niet zal gelden. Het geheele werk wordt geraamd op f zÜ.UUU. De voorzitter van 't Waterschap dhr. C. v. Huiten, oud-burgemeester dankte den burgemeester voor zijn keurige uiteenzetting, waarna de vergadering gesloten werd. Zondag hield de postduiven vereniging »de Postduif», gevestigi bij den hei r A. v. d. Geld een wed vlucht vanuit Lier. Afstand 75 K.M De prijzen werden behaald als volgt 1 8 P. Maas, 25 11 14 17 20 21 24 Gebr. v. Ravésteijn, 3 (J 22 23 P. v DommelenVeltman, 4 A. v. Son, 6 P. Willems, 7 15 M. v. Sluisveld, 10 12 16 18 19 v. RavesteijnPulles, 13 Adr. v. d. Hoven. Koningspoele P. Willems. Speciaal M. v. Sluisveld. \y A.s. Zondag wordt alhier een speldjesdag gehouden ten bate der blinden van St. Antonius van Padua. Wij vertrouwen dat velen hieraan hun steun zullen verkenen. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). De Afd. Sprang van het Nederl. Werkl. Verbond «Patrimonium» kwam j.l. Zaterdagavond in ver gadering bijeen in de zaal van den Chr. Volksbond. De vergadering was slecht bezocht. Na opening op gebruikelijke wijze en notulen wer den enkele bestuursmededeelingen gedaan en ingekomen stukken be handeld. Op voorstel van 't bestuur werd besloten wegens de hooge kosten de jaarl. Alg. Verg., welke ditmaal te Leeuwarden gehouden wordt, niet bij te wonen. Naar de jaarvergadering van het Gewest Zuid—Holland op a.s. Zaterdag te Rotterdam werden afgevaardigd de heeren H. M. Zwart en J. C. de Roon. De agenda voor deze vergadering, alsmede het jaarverslag van de Gewestelijke Organisatie Z.H. werden hierna breedvoerig besproken, waar dankgebed sloot. Maandagavond vergaderde de Sociale Studieclub van den Chr Besturenbond Sprang—Capelle in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Aan de orde was een onder werp in te leiden door den heer Adr. Braspenning: »De rol van het geld in verband met de verschijn selen van inilatie en dellatie». Aan de hand van de volgende punten zette de inleider zijn betoog in den breede uiteen 1. Geld als ruilmiddel; 2. Iels over ons muntstelsel; 3. De waardevastheid van het geld, en 4. Inilatie en dellatie. Op duidelijke wijze toonde inleider aan de nood zakelijkheid om den gouden stan daard niet los te laten en prees hij onze regeering om haar beleid in deze. Een llinke bespreking volgde op deze inleiding, waarna de ver gadering met dankgebed gesloten werd. CAPELLE. Gedurende de maand Maart 1934 werden ter gemeente secretarie ingevolge de Vleesch keuringswet aangegeven 22 runderen en 69 varkens. Aan den dienstplichtige M. Spierings van de lichting 1934 aezer gemeente is voor één jaar uitstel van dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate van het Studiefonds van den Ger. Zendings- bond heeft 1'67 opgebracht. Bij den gemeenteveldwachter dhr. A. Keinemans zijn als gevonden edeponeerd een paar gummi broeks pijpen. In de Ned. Herv. Kerk alhier ïoopt a.s. Donderdag 's namiddags half vier op te treden Ds. Cuperus. Huwelijksinzegening). De postduivenvereniging »De Luchtvaart» houdt a.s. Zaterdag een oefenvlucbt vanuit Bergen op Zoom, voor welke vlucht de duiven a.s. Vrijdagavond ten 7 uur in het café van mej. wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart worden ingekorfd. In het gymnastieklokaal der O. L. School in de Kom zal a.s. Vrijdag van 912 en van 14 uur zitting worden gehouden tot het afgeven van weggeldkaarten voor het dienstjaar 193-1 1935. Ds. Cuperus zal Zondagmiddag in de Ned. Herv. Kerk te v.m. Besoijen een vacaturebeurt vervullen. CAPELLE. Maandagnacht is er brand ontstaan in de garage van den heer C. v. d. Waals alhier. De luxe auto wist men, hoewel feeds brandende, nog naar buiten te rijden. De wagen brandde geheel uit. De brandweer slaagde erin de garage nog te behouden. Donderdagavond j.l. hield de Jeugdclub van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond een ver gadering in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje. Door de leden Ant. van Vuuren en M. van Esch werd een onderwerp ingeleid, waarop een geanimeerde bespreking volgde. De laatste verantwoording van de vereeniging »De Macht van het Kleine» bedioeg f46.86; voor de afd. Loonschendijk f 16.99. Tot melkrijder voor de wijken Heistraat en Nieuwevaart is in de plaats van de firma C. Vos v. Gent aangesteld Joh. de Rooij. De A.R. Propagandaclub houdt Donderdag 26 April a.s. een openbare vergadering in het gebouw voor Chr. Belangen. De heerJ.v. d. Hoek, godsdienstonderwijzer alhier, hoopt alsdan als onderwerp in te leiden »Volk en Partij». De Coöp. Stoomzuivelfabriek alhier heeft tot melkventer voor onbeheerd en ongesloten le hebben verlaten, hierin terugkeerde kwam zij tot de minder aangename ont dekking dat uit de kast een bedrag van ongeveer f 18 verdwenen was. Bij den majoor der Rijksveldwacht alhier werd aangifte gedaan. De weg WaalwijkDussen Gorinchem is door het opbreken van den provincialen weg nabij »'t Verlaat» omgelegd over de «Buitenkade» naar den grooten rijksweg. Zaterdag j.l. passeerden door onze gemeente een aantal motor rijtuigen van de Betrouwbaarheidsrit. Aangezien door het leggen der buizen voor de Waterleiding op meerdere plaatsen de weg was opgebroken, werd het verkeer door de politie alhier voortreffelijk geregeld. Men ondervond hoegenaamd geen ver traging. Door een tweetal inwoners dezer gemeente werd op den Rijks weg even voorbij de brug te Keizers- veer een groot pak gevonden van ongeveer 2 M3. Herkomst kon niet worden vastgesteld. Vervoer ervan was onmogelijk, zoodat de dichst bij zijnde politiepost werd gewaar schuwd.Door deze werd het pak in beslag genomen. Het aanleggen van een nieuwe oprij nabij het groote hoenderpark »v. d. Logt» alhier werd opgedragen aan den aannemer Koops alhier. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 19 April 1934. Zaterdag was hier tentoonstelling in de Nuisteekenschool. Het werk zag er over Jt algemeen keurig uit en werd door de talrijke bezoekers om 't zeerste geprezen. Rond 7 uur sprak de Voorzitter van het Nut eenige hartelijke woor den tot leeraren, leerlingen en be zoekers, zooals dat gebruikelijk is, waarna hij overging tot 't uitreiken van diploma's. Slechts drie kwamen in aanmerking, n.l. Nico v. Rijswijk Andel, met het praedicaat uitmun tend, C. Bouwman Aalburg met goed en Adr. d. Pol Heusden, eveneens met goed. Hierna werd 't woord gevoerd door den heer Burgemeester en wel voor den laatsten keer, daar hij tegen 16 April ontslag heeft gekregen. Na de gebruikelijke tirades hoopte hij, dat de school op blij- venden steun zal kunnen rekenen en dat zijn opvolger zoo mogelijk nog meer belangstelling aan den dag zal leggen. Hierna dankte de Voorzitter, de heer Hilwig, de bezoekers voor hun aanwezigheid, de leeraren en leer lingen voor hun betoonden ijveren den Burgemeester voor zijn steeds geschonken moreelen en daad werkelijken steun. Finale sprintwedstrijden: 1 Dal- meijer; 2 Jo. Kremer; 3 Frijters; 4 C. Slaats. 1-Uurs-koppehvedstrijd met 4 klas sementen: 1. Jo. KremersJ. Mariens 23 p. 2. ToonenFrijters 17 p. 3. Dalmeijerv. Leest 5 p. Op 1 ronde: 4. A. SlaatsC. Slaats 8 p. 5. Vriens-v. Genen 2 p. Op 2 ronden: 6. J. v. BokstelKloppers 0 p. Vooral de koppelwedstrijden waren zeer spannend. R.K.V.V. D.E.S. Het le elftal van onze RKVV DES ging heden op bezoek bij Uno Animo te Loon op Zand. Ofschoon Kaatsheuvel in den aan vang overwegend sterker was en dit wist uit te drukken in een 13 voor sprong met de rust, kwam de eind stand met 55. DES 2a liet zich op eigen terrein van de beste zijde zien en wist met een 72 overwinning hare meerderheid over Quick I, Waalwijk, uit te druk ken. j» DES 2b was niet minder in vorm, dorr SSS 1 te Udenhout in eigen huis met 03 te slaan. DES 3b was minder gelukkig, daar liet op eigen terrein met 02 van Uno Animo verloor. Kaatsheuvelsche Boys. De Kaatsheuvelsche Boys 2 blijven hun ouden vorm handhaven. Op be zoek hij DEVO 2 in Den Bosch wtslm enze Kaatsheuvelsche jongens eer. half dozijn puntjes bijeen te garen, waartegen DEVO geen enkele maal 't net kon vinden. Het 3e elftal was minder gelukkig en verloor met 42 van BVV 3 in Den Bosch. Missiebonden. Aan onze beide R.K. Jongensscho len, in de parochie St. Jan bestaat een jongens-Missiebond, die als hoofdzaak ten doel heeft de misie-actie in de jon gens te bevorderen. Als een der mid delen geldt de groote jaarvergadering in de Paaschvacantie. Hedenmiddag had deze vergadering plaats in de groote zaal van het R.K. Jongenspa tronaat, dat tot in de uiterste hoeken met een 600-tal jongens, die er de stemming danig in hadden, gevuld was. Na afhandeling van de huishou delijke zaken, waaruit bleek, wat de Missiebonders voor de Missie doen en willen doen, kwam het amusante deel der vergadering, dat met muziek en tooneel gevuld was. De muziek in den vorm van 'n heu- sche Mondharmonica-club, onder lef ding van den Eerw. Broeder Galenus, sloeg danig in. De aanvulling met groot en klein slagwerk, wat wij van daag voor het eerst hoorden, is een schitterende aanwinst. De jongens hadden een groot, doch ook volkomen verdiend succes. De zang hoorden wij wel eens mooier. Het geheel bedoekte tooneel, dat alle accoustiek, die nog in de zaal zit, wegnam, zal hieraan niet vreemd de waarna Zijne Exc. in stoet naar hel Missiehuis zal worden begeleid, waar de deelnemers voor den Bis schop zullen defileeren en hem daarna met muziek en zang zullen huldigen. Speciaal de jeugdvereenigingen op R.K. leest geschoeid, zullen voor het vormen van dezen stoet worden opge roepen ter vergadering op Donderdag avond a.s. Zaterdagavond om 7 uur houdt de Chr. Jongelingsvereeniging »Eben Haëzer« haar jaarfeest in de Chr. I geweest zijn. Het tooneelwerk vergde Bewaarschool. Dinsdagavond vergaderde de Raad in 't openbaar, de agenda bevatte een negental nummers. 't Verslag der bijeenkomst komt in 't volgende nummer. Zaterdagmiddag speelde de V. V. Longa vriendschappelijk tegen Noad Wijk c.a. en won met 2—A Bij de grasverpachtingen op de Waard nabij de stad werden hoogere prijzen besleed dan verleden jaa^ Door de N V. Waterleidingmij. N. W. Brabant is als gasfitter erkend de heer J. C. van Laarhoven, y Met de slooping van het fort onder Oudheusden is een aanvang gemaakt. Naar we hoorden zullen alleen werkloozen uit onze gemeente en Oudheusden worden tewerk Waalwijk benoemd dhr. K. Brouwers I gesteld, wat voor vele werkloo^n alhier, zulks in de plaats van dhr. Bouwman te Waalwijk. ST. JOACHIMSMOER. Zondag gaf onze tooneelelub haar 2e seizoen uitvoering bij M. Maar. De opkomst was gezien de tijdsomstandigheden zeer bevredigend te noemen. Voor hen die van lachen en vroolijkheid houden was hel een uitgezochte avond. De klucht »49» werd heel goed opgevoerd en was vooral voor voetballielhebbers om te genieten. Dan volgde het blijspel »Jonas de Recruut», dat eenieder onbedaarlijk heeft doen lachen. De typen Jonas en Vader Kruk waren kostelijk. Het spel was over 't geheel vlot. De oerdomme zetten van Jonas deden de aanwezigen vaak schaterlachen. Dit dilettantenwerk was vrij goed te noemen. DUSSEN. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Joh. van Olst is opgedragen aan W. v. d. Broek, aannemer alhier. Toen de vrouw van J. v. B., een uitkomst zal zijn. Kaatsheuvel, 8 April 1934. Wielersport. Begunstigd door een prachtig weer hield de Kaatsheuvelsche Wielerbaan Zondag de opening van het seizoen. Een keur van renners had zich voor deze gelegenheid verbonden. De be langstelling van de zijde van het pu bliek was zeer groot. Een duizendtal toeschouwers volgde met groote span ning de goede prestaties die door ver schillende renners werden geleverd. De uitslag was: Sprintwedstrijden le serie: 1 Dalmaijer; 2 C. Slaats; 2e Serie: 1 Jo Kremers; 2 Frijters. Achtervolging over 20 baanronden: 1. J. Mariens; 2 v. Leest. Afvalraces over 30 baanronden: 1 Toonen: 2 Vriens; 3 Kloppers; 4 \an Geenen; 5 A. Slaats; 6 J. van I heel wat van de krachten der kleine spelers. Het groote werk speciaal voor jongenstooneel geschreven JOCO I, werd door de kleinen over 't algemeen met veel aandacht gevolgd. Toch geeft het o.i. voor jongenstooneel te veel tooneelen zonder eenige actie. Daartegenover komen scènes voor, die de belangstelling in de zaal tot spanning deden stijgen. Het spel der knapen was zeer goed, de costumee ring schitterend, grime en decor door meesterhand verzorgd, zoodat het ge heel een succes werd, wat de luiste raars door hun dankbaar applaus overduidelijk demonstreerden. „The Song Singersin Euplionia. Het is 't bestuur van 't Kon. Muziek gezelschap Euplionia mogen gelukken de Song Singers, die voor de Radio en daarnaast in Tilburg met zoo'n enorm succes optreden voor een avond in hare zaal le engageeren. Zondagavond komt het gezelschap met ongeveer 't zelfde programma, waarmede het suc ces op 2 April j.l. in de Scala-zaal in Tilburg geweldig was, uit. Ons pu bliek behoeft dus niet naar elders te gaan om iets te hooren en te zien. Ontvangst Mgr. A. Diepen. Gisterenavond hield 't Bestuur der Vereeniging Kaatsheuvels Belang op het Missiehuis St. Antonius met het Bestuur van net Missiehuis en den Z.Eerw. Heer Pastoor van den Brekel en Kap. de Klijn een bespreking om trent de plechtige ontvangst, die men Zijne Exc. Mgr. Diepen, bij gelegen heid van de plechtige consecratie van de nieuwe kapel op het Missiehuis, wil bereiden. De Voorzitter vouwde de plannen door het bestuur van K.B. besproken, uiteen, die de volle goedkeuring en sympathie van de Heeren Geestelijken wegdroegen. In hoofdzaak zullen deze plannen bestaan in een ontvangst aan het begin der Hoofdstraat bij het GEMENGD NIEUWS. Drama op straat te Rotterdam. Zondagavond omstreeks halflien kwam op den politiepost Galerij .te Rotterdam een vrouw medededen, dat haar man haar met een mes in de borst had gestoken. Men heelt de vrouw naar het ziekenhuis ge bracht, vanwaar zij, na verbonden te zijn, naar huis kon terugkeeren. De vrouw leefde sedert eenigen lijd gescheiden van haar man en dezen avond wachtte hij haar op aan haar woning aan den Oppert. Toen de vrouw naar buiten kwam, vroeg de man haar te spieken waarop zij met hem opliep. In de Verlaatslraat gekomen, trok de man plotseling een mes en onder het uiten van een verwensching stak hij haar plotse ling in de borst. Na zijn daad nam de man onmiddellijk ue vlucht. Nog denzelfden avond heeft de dader een tweede slachtoffer ge maakt. Toen hij om kwart over twaalven door de VVeste Wagenstraat liep, kwam hij den 71-jarigen P. K. tegen, bij wien zijn gewezen vrouw in den kost is. Zijn woede keerde zich ook tegen K. en met hetzelfde wapen, waarmede hij de vrouw had gestoken, een groot formaat knip mes, ging hij den ouden man te lijf. Het slachtoffer liep wonden op aan den linker schouder, doch kon eveneens na in het ziekenhuis te zijn verbonden, naar huis terug keeren. Onmiddellijk na de tweede steek partij kon de dader door een sur- veilleerend agent van politie gevat worden. Het is de 52-jarige grond werker J. H. G. uit Geertruidenberg, die in de Laanzichtstraat woont. Bij het nader onderzoek is gebleken, dat G. reeds in den namiddag K. in zijn woning had opgezocht en dat hij hem tijdens een onderhoud te lijf was gegaan. De politie had hem toen naar het bureau Groote Paauwensteeg gebracht, waar een en ander in der minne werd geschikt, waarna G. weer op vrije voeten werd gesteld. G. heeft een volledige bekentenis afgelegd en is in het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg opge sloten. Er is proces-verbaal opge maakt wegens poging tot moord. Oplichting. Naar wij vernemen, heeft een tijde lijk te Amsiernam woonachiige Cotum- oiaaneen bouw- en handelmaaischappij aan de Keizergracht te Amsterdam onder valsche voorspiegelingen voor een bedrag van 10 a 11 000 gulden weten op te lichten. De man was via relaties met de bouwmaaischappij in connectie ge komen en had verteld, dat hij ver schillende bezittingen en eigendommen Columbië bezat. Op die manier heeft hij het vertrouwen van de Am- sterdamsche firma weten te winnen. Toen de Columbiaan dan ook eenige malen om geldelijke voorschotten vroeg, zoogenaamd noodig voor het doen van zaken, heeft men hem deze verstrekt. Thans blijkt het, dat de Columbiaan naar het buitenland is verdwenen, waarschijnlijk naar Frank rijk. Door een auto overreden en gedood Zondagavond is de 62 jarige H. Peters uit Ocffelt toen hij den pro vincialen weg aldfar per fiets wilde oversteken om een zijweg in te slaan, door een achterop komende personen auto aangereden. P. werd van zijn rijwiel geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Hij bleek een ernstige schedel breuk te hebben opgeloopen Nadat rer plaatse geneeskundige hulp was verleend, heelt men P, die niet ver voerd mocht worden, een nabijgelegen woning binnengedragen. Daar is hij eenige uren later zonder dat het be. wustzijn was teruggekeerd, overleden. Mijnramp te Japan. Tengevolge van een mijngasont plcffing in een kolenmijn in het district Ishiki op Noord-Hondo, zijn vijftig mijnwerkers bedolven. Omtrent hun lot is nog niets bekend en men weet niet of men erin zal slagen de opge sloten arbijders te redden Het red dingswerk is onmiddelijk met kracht ter hand genomen Vijftig personen verdronken. Bij den overtocht van de rivier Devi in Britsch Indië, is een boot, waarmede een groot aantal personen naar de jaarmarkt van Puri werden vervoerd, omgtslagen Vijftig personen zouden daarbij om het leven zijn gekomen. il C *J 1 D in

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3