IMTEfiFhUIKK LIEFDE Fa. ANTON HOLTGREFE R. D. B. THEATER VAN ONZE ZAAK OP No. 30. Woensdag 11 April 1934. 57e Jrg. TWEEDE 11 LAD. PROVINCIAAL NIElTWb. Waalwijk, 11 April 1934. Jaarmarkt t«e Waalwijk op Donderdag 12 April 1934. Een welsprekend Waalwijken Op den dezer dagen door de Maatschappij tot bevordering van woordkunst te 's Gravenhage ge houden jeugd wedstrijd in welspre kendheid, behaalde de heer Chr. J. Klerkx alhier, leerling van 't R.K. Lyceum te 's Bosch, de eerste dei- vijf eervolle vermeldingen. Behalve aan een te voren gepre pareerde voordracht, hadden de deelnemers zich te onderwerpen aan een improvisatie van minstens vier minuten. Ook hierbij behoefde het spreken echter niet geheel voor de vuist weg te geschieden, daar er 45 minuten tijd voor voorbereiding werd gegegen. Het verplichte en voor allen gelijke onderwerp voor de improvisatie luidde: «Watvindt u moeilijker, het houden van een ernstige of 'n moeilijke voordracht Amsterdamsche studenten in Waalwijk. Maandag werd onze plaats bezocht door een groep van 180 leerlingen der 2 hoogste klassen der Openbare Handelsschool te Amsterdam, die met hunne leeraren een excursie maken naar de enkele Brabantsche industrie-centra. Al met den eersten trein arri veerden zij en aan het station werden zij verdeeld in verschillende afdeelingen, die resp. een bezoek brachten aan de schoenfabrieken »Timtur«, Spapens, van Schijndel en Hollandia en de lederfabrieken »de Kroon« en »de Amstel«. Van enkele dezer fabrieken woei ter gelegenheid van het bezoek de Amsterdamsche vlag, welke attentie ten zeerste op prijs gesteld werd. In de verschillende bedrijven werden de excursisten door directie en bedrijfsleiders rondgeleid waarbij zij een groote belangstelling aan den dag legden voor de wijze waarop de ruwe huid tot alle soorten leder wordt omgewerkt en hoe uit dit leder de schoenen worden ver vaardigd. Aan de in Hotel Verwiel aange richte koffietafel wachtte den excur sisten nog een mooie verrassing in den vorm van een peau-de suède boekenlegger, in diverse fijne tinten uitgevoerd, aangeboden door de directie der N.V. Chroomlederfabriek »de Amstel«. üm vijf uur vertrok 't gezelschap weer uit onze plaats naar den Bosch. In den Bosch bleef het gezels.chap overnachten om Dinsdag fabrieken te Geldrop en Woensdag in Oss te bezoeken. Tooneelclub R.K. Vrouwenbond. Wij herinneren er aan dat de tooneelclub van den R.K. Vrouwen bond morgenavond in den Gilden bond een uitvoering zal geven van het tooneelspel »Overwonnen«. Het zal er ongetwijfeld weer druk loopen. Succes. De heer H. van Engelen alhier behaalde j.l. Zondag op den Nat. Humoristenwedstrijd te Boxtel, uit geschreven door de tooneelvereen. »'t Steentje« in Hotel »de Key« de volgende prijzen In de afdeeling solo's behaalde hij den len prijs en publieksprijs. In de afdeeling duo's behaalde hij met zijn partner dhr. Cor Vermeeren uil Breda eveneens den len prijs en publieksprijs. Missie-vlaggetjes. De verkoop van Missie-vlaggetjes ten bate der Missie heeft in onze gemeente opgebracht f66.— Tooneelclub St. Clemens. De tooneelclub van het patronaat St. Clemens zal a.s. Zondag voor het voetlicht treden. In het patro naatsgebouw zal worden opgevoerd het drama »Uitgeboet«. Missiedag. Vanwege de Missienaaikring Parochie O. L. Vrouw zal a.s. Zondag 15 April een Missiedag worden gehouden. In beide H. Missen zal een predicalie worden gehouden door den ZeerEerw. Pater A. J. Vriens, Rector Missiehuis Kaats heuvel met collecte voor de Missie, 's Avonds half zeven zal in de zaal van het Meisjes-Patronaat een mooie film worden gegeven en worden onder de pauze prachtige prijzen verloot. Deze avond is voor iedereen toe gankelijk boven de 15 jaar, entrée 25 cent. Plaatsbespreken h 10 cent vanaf Donderdag v m. in het Post agentschap van den heer L. Franken. Zaterdagmiddag om 5 uur film voor de kinderen 10 ct. waar ook prijzen zullen verloot worden. HET THEATER MET DE BESTE FILMS. ZATERDAG 14 APRIL te 8 uur ZONDAG 15 APRIL te6en8'/2uur Een filmgebeuren van groote beteekenis I NORMA SHEARER FREDRICH MARCH LESLIE HOWARD in degrootsch opgezette,aangrijpende Metro speelfilm (ZONDEN VAN HET VERLEDEN.) Een levensdrama van bijzonderen inhoud, met romantische momenten, vol diepe menschelijkheid, op mees terlijke wijze uitgebeeld door de charmante en talentvolle filmster NORMA SHEARER. Plaatsbespreking dringend aanbevolen. Plaatsbespreking en voorverkoop dagelijks bij Fa. Wed. Th. C. Pulles, Sigarenmagazijn. Telefoon 116. TOEGANG 16 JAAR. Keuring dienstplicht. Bij de alhier gehouden keuring voor den dienstplicht zijn 14 inge schrevenen geschikt, 23 voor goed ongeschikt en 4 tijdelijk ongeschikt verklaard. De namen der geschikt verklaar den zijn P. M. v. d. Aa, A. H. Aarts, J. F. van Berkel, W. C. L. C. Christ, M. van Delft, A. J. C. J. van Delft, L. A. van Driel, A. Duister, W. J. v. d. Gouw, P. L. C. Klerx, M. Leijtens, J. J. W. Marks, J. J. Pullens en.H. L. van Zeist. Nieuwe uitgave. De fa. C. Jamin geeft een nieuw tijdschrift uit, getiteld »Extra«. Koopers van een bepaald artikel van 15 ct. per ons kunnen het blad gratis krijgen. Het eerste nummer zag er aantrekkelijk uit en bevatte veel lezenswaardige lectuur. Na hare partij met 350 punten tegen den heer Vink, zal zij nog tal van kunststooten enz. vertoonen. i A.s. Zaterdag staat dus den biljart-liefhebbers van Waalwijk en omstreken iets zeer bijzonders te wachten. »S. 5. S.« i Ter gelegenheid van het een-jarig bestaan der Gymnastiek-en Athletiek- vereen. »S.S.S.« wordt Zaterdag a.s. een groot bal georganiseerd in de zaal van café »De Lindeboom«. Gezien de belangstelling en het verloop van het vorig bal dezer sympathieke club, twijfelen wij er niet aan of ook deze avond zal in alle opzichten slagen. De dansmuziek zal verzorgd wor den door het bekende, uit zes personen bestaande ensemble »The Music Friends« uit Ooslerhout,welke ook altijd de dansmuziek van het Thé dansant in Musis hier ter stede verzorgden. Introductie-kaarten zijn nog ver krijgbaar aan het secretariaat Antoniusstraat 65. R.K. Bond van Handels en Ka n toorbed ien d en De afdeeling Waalwijk van den R K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden houdt op a.s. Woensdag 18 April in Hotel Verwiel hare jaarvergadering. Op de agenda komen o.m. voor de jaarverslagen, de periodieke be stuursverkiezing en de verkiezing van een voorzitter. De bondsvoorzitter zal een rede houden getiteld »Naar de nieuwe maatschappij«. Ook ongeorganiseerde bedienden zijn op de vergadering welkom. Als attractie wordt een verloting gehouden. Een drukke Zondag in Baardwijk. Baardwijk was Zondag en ook Zaterdagmiddag veel levendiger dan gewoonlijk. Voortdurend kwamen er uit den geheelen omtrek met fietsen, auto's en zelfs autobussen, talrijke belangstellenden eens een kijkje nemen naar de ruïnes die de groote brand van j.l. Vrijdag heeft aangericht. Zaterdagmiddag bezocht de Til- Lees! onze openlngsreclame In de „Echo" van Zaterdag 14 dezer. De moeite van hel lezen waard Hoogachtend, v/h. Bierlaagh-v. d. Heijden Markt Hoek Raadhuisplein TEL. 72 - WAALWIJK. Werkloozen Het aantal werkloozen in onze gemeente is teruggeloopen van 187 tot 162; daartoe dragen vooral bij de bouwvakarbeiders van 27 tot 12 de kleermakers van 23 tot 2. Een auto-ongeluk dat goed afliep. Zaterdagavond omstreeks half 10 reed de heer v. H.-v. H. met z'n bakkers-auto door de Grootestraat, toen plotseling een defect aan het stuur ontstond, waardoor de auto geheel onbestuurbaar werd. Zij reed eerst tegen de auto van den heer K. die bij den kapper dhr. G. v. d. Wiel stond, vloog toen tegen de balies bij den heer E. de Greeff. om toen plotseling weer een zwenking naar links te maken en tegen 't huis van den heer van Moergastel aan te bonzen. Een en ander ging met hevige knallen gepaard en trok in een ommezien een groot aantal toe schouwers. Wonder boven wonder, vooral op dit uur en dit punt, bevond zich niemand op 't trottoir en nog grooter wonder dat nog de stuurlooze auto, noch de aangereden, noch de in zittende, noch het huis eenige schade van beteekenis bekomen hadden. Men mag hier toch wel terecht spreken van een bizonder gunstigen afloop. Biljart-séance. Mej. L. Schrier uit Domburg, die a.s. Zaterdag in »de Twee Kolom men» een biljai t-séance zal geven, is een zeer sterke speelster. Haar gemiddelde is niet minder dan 25 cadre en de hoogste serie die zij in haar biljart-tournée maakte is 500 punten cadre, daarbij komen tal van series van 2, 3 en 400. burgsche brandweer het teirein dei- verwoesting. Machine in brand Op de Timtur-schoenfabrieken vloog Zaterdag tengevolge van kort sluiting een kantenschrooimachine in brand. Door snel ingrijpen wist het personeel de vlammen met behulp van schuimblusschers te dooven en zoodoende erger te voor komen. Aangereden. Toen dhr. W. d. V. in de Stations straat achter een melkwagen van daan kwam en de straat over wilde steken, werd hij gegrepen door een juist passeerende luxe auto. Hij werd tegen den grond gesmeten en kreeg behalve een hoofdwonde een inwendige kneuzing in de zijde. Dr. Langemeijer, die geneeskundige hulp verleende, kon echter consta- teeren dat de verwondingen van niet ernstigen aard waren. Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen. Het bestuur van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Weten schappen in Noord-Brabant heeft besloten, tegen Woensdag 18 April voor de leden een tocht te organi- seeren naar de opgraving in de Besterheide onder Best, alwaar onder deskundige leiding en voorlichting een grafveld uit den Ijzertijd (plm laatste voor-Cnristelijk Millenium) zal worden bezichtigd. Daaraan wordt verbonden een tocht naar Oirschot. Het voornemen is o.m. om vóór den afloop van het bezoek aan Oirschot voor het antieke raadhuis aldaar op het fraaie Marktveld door den vendelaar van het aloude St. Sebastianusgilde vaandeloefeningen te laten houden omstreeks 3 uur te rijden. Bekendmaking. De Burgemeester van Eist (O. B.) geeft een ieder in overweging, al vorens benzine en andere goederen af te leveren aan den automobilist Jacobus Hendrikus van Lent, wonende te Lent K 72, gemeente Eist, zich terdege te overtuigen, dat contante betaling volgt. Voornoemd persoon, die met een vrachtauto, gemerkt M 38192 (Ford), zich veel ophoudt in Limburg, Gelderland en mogelijk ook andere gedeelten van het land en fruit verkoopt, maakt er een gewoonte van om in café's bestellingen te doen en bij garages benzine in te nemen, om daarna zich op een slinksche manier te verwijderen. De Hoofd-Comm. van Politie te Amsterdam geeft in overweging, inlichtingen in te winnen bij zijn administratie of bij het Handels register der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Maastricht, alvorens in relaties te treden met de te Valkenburg (L.) gevestigde onder neming Compagnie d'Exportation »Urania«, welke indentiek is met: The Novelty Compagny (eigenaar Wilhelm Ernst August Lamberly) Noodtoestand in de Lederindustrie. Men schrijft aan de Maasbode: De heer v. d. Puit heeft dezer dagen in de Kamer bij de besprekin gen over de Contingenteering van Leder den Minister er attent op ge maakt, dat in het bijzonder de Neder- landsche overleder-industrie zich omtrent deze Contingenteering geen illusie behoeft te maken. Inderdaad schijnt de toestand in dezen tak van de ledernijverheid allertreurigst te zijn tengevolge van het totale gemis aan steun door de Regeering Om enkele cijfers te noemen. Nederland verbruikt volgens op gave van het Centraal Bureau voor dr Statistiek per maand ruim 1000.000 vierkanten voet overleder. Volgens dc Duitsche statistiek werd in Februari 1934 naar Nederland aitgevoerd 410 Uoppelzentner overleder, wat gelijk staat met 615000 vierkanten voet oi 60 pCt. der Nederlandsche con sumptie. Dit werd alleen uitgevoerd door Duitschland, welk land ter bescher ming van zijn eigen overlederindustrie op 22 Januari 1934 het invoerrecht hierop verhoogde met 200 pCt en het daarmee bracht tot op 20 pCt. van de waarde, wat gelijk staal met een invoerverbod Waar de import van andere landen ook niet gering is, terwijl de produc tie der Nederlandsche overleder industrie 2'/2 maat in de behoeft* van eigen land kan voorzien, daar is er voor die Nederlandsche industri in Nederland geen plaats ELSHOUT. In de zaal der Meisjes- concregatie werd j.l. Zondag een tentoonstelling gehouden van ver schillende handwerken en van fröbelwerk, hetwelk door de leer lingen der school vervaardigd was Er was keurig werk te zien en er waren talrijke bezoekers. Een woord van lof mag hier zeker niet onthouden worden aan de Eerw Zusters die door geduld en moeite de leerlingen zoo ver gebracht hebben Het geheel was wel de moeite waard, hetgeen voor de kinderen en Zusters tot tevredenheid strekte. Gisteren omstreeks 5 uur werd er brand ontdekt in de woning van den landbouwer v. Beers. In enkele oogenblikken was alles een vuurzee Spoedig was er hulp aanwezig om nog te redden wat te redden viel doch de vlammen breidden zich zoo snel uit dat er bijna niets kon gerei worden. In het huis woonde nog een gezin van P. Klerks, waarvan twee kleine kinderen nauwelijks in veilig heid gebraeht konaen worden. Een varken is in de vlammen omgekomen De brandspuit uit Elshout was we spoedig aanwezig, doch daar de brandput te ver van de woning ge legen was kon ze geen water geven Met emmers water heeft men de naastgelegen woningen van A. de Hart en M. Kempenaars nat gehou den. Gelukkig waren deze twee huizen niet met riet gedekt. Nadat de brandspuit uit de Wolfshoek geroepen was wist men spoedig den brand meester te worden. Gelukkig dat het windstil was anders was de ramp niet te overzien geweest. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Tot nu toe is de oorzaak onbekend. VRIJ:i.-CAPELLE. Gedurende de maand Maart werd op de rijkspost spaarbank ingelegd een som van f2105.23 en terugbetaald f2169.86 WASPIK. Tot brandmeester in wijk E is in de plaats van dhr. W de Bont benoemd dhr. H. C. Smits Woensdag 11 April 's avonds ten half 8 zal in de Harmoniezaa een algemeene vergadering worden gehouden van de Waspiksche IJsclub RAAMSDONK. Vrijdagmiddag ge raakte door onbekende oorzaak op den Nieuwenweg, het paard, dat gespannen was voor een wagen van den landbouwer V. op hol. In en om daarna vliegende vaart rende het dier, den naar Oisterwijk wagen achter zich aan slepende, de Nieuweweg over. De bestuurder, een zoon van V., die het paard niet meer meester kon worden, had het ongeluk voorover van den wagen te vallen. Het geluk wilde, dat hij juist tusschen de wielen terechtkwam en zoodoende niet werd overreden. Met den schrik en enkele lichte ver wondingen kwam hij er nu af. Het gespan, rende verder en kwam kort daarop met een lichtmast in aan raking, die afkapte, hier kwatn het >aard tot stilstand. Het dier werd licht gewond. Zondag 8 April j.l. gaf de rtaamdonksche Harmonie »St. Bavo» in het St. Leonardusgebouw een uitvoering. Begonnen werd met het muzieknummer Ma gloire Marsch, waarna werd opgevoerd het tooneel- stuk in drie bedrijven »De sterks'e 3and». Het stuk werd keurig ge speeld, en viel zeer in den smaak bij het talrijk publiek, want de groote zaal was stampvol. Nadat de Harmonie nog eenige muzieknummers ten gehoore had jebracht, o.a. Ho La La marsch, Salomon, ouverture, Une soirée d' automne au Ardennes Fantaisie, en Brussel Lille Marsch, die onder eiding van haren Directeur, den tieer Q. van Loon zeer verdienstelijk werden uitgevoerd, werd door de solisten, die zich op het solisten- concours gehouden 2en Paaschdag te'sGravemoer.zoo bijzonder hadden onderscheiden, een solo gespeeld. De solisten en hun directeur oogst ten dan ook een uitbundig succes. In enkele goed gekozen woorden werden zij dan ook gecomplimen teerd door den Voorzitter. Resumeerende kunnen wij besluiten dat de Harmonie »St. Bavo» een zeer goed geslaagde uitvoering heeft gegeven, en aan alle aanwezigen een genoeglijke avond heeft verschaft. RAAMSDONKSVEER. Op de jl. Vrijdag gehouden jaarvergadering in het gebouw »Rehoboth» aan de Julianalaan door den Chr. Bond van Metaalbewerkers en van den Chr. Bond van Fabrieks- en Transport- personeel, afdeeling Raamsdonksveer Geertruidenberg, werd een film ver toond over den arbeid v. d. Chr. Metaalbewerkersbond in Nederland. De avond was druk bezocht. Het aantal steunlrekkenden bedroeg in de al'geloopen week in deze gemeente 2Ü1. Vrijdagmiddag had op den Veerschen weg, nabij de Dongebrug, een auto-ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed afliep. Mej. M. uit Geertruidenberg, die aan het stuur rad van een luxe auto had plaats genomen, en nog een nieuweling in het vak bleek tc zijn, geraakte bij het achteruit rijden in een sloot langs den Veerschen weg. De inzitten den kwamen met den schrik vrij. De auto die nogal beschadigd was, is met de takelwagen van B. uit Geertruidenberg op den beganen weg gebracht en naar de garage gesleept. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat voor het maken van uitweg ten behoeve van perceelen naar den rijksweg vergunning moet worden gegeven door den Rijks waterstaat. Degenen, die van plan zijn, aan den rijksweg in deze gemeente te bouwen, zullen daarom goed doen, alvorens daartoe grond aan te koo- pen of den bouw voor te bereiden, zich tijdig bij de Hoofdingenieur Directeur van den Rijkswaterstaat in de Directie Noord-Brabant te 's Hertogennosch, te vergewissen, of uitweg kan worden verleend en zoo ja, onder welke voorwaarden, en voorts tijdig, in elk geval vóór de indiening van de bouwaanvrage, zich tot dien hoofdambtenaar te richten, met hel verzoek om ver gunning tot uitweg. Zondag jl. hebben vijf leden der Kon. Erk. Harmonie »De Een dracht» deelgenomen aan 't solisten- concours te Vlijmen. Het Bestuur der harmonie en veie Veersche muziekliefhebbers toonden hun be langstelling door de reis raar Vlijmen mee te maken. De nummers, die de vijf heeren het publiek te genieten gaven, werden alle zeer verdienste lijk uitgevoerd. Dit blijkt wel uit de behaalde prijzen, hoewel de Jury er veeleischend was. We laten hieronder den uitslag volgen 3e AfdeelingJ. de Vries, (clarinet) »Louisa di Montfort», van M.Bergson 59 punten, 3e prijs. P. Verschuuren, (clarinet) 67 punten, 2e prijs. 2e AfdeelingH. Verschuuren, (saxophoon)«Souvenirdu Dauphine» 83 punten, le prijs. J. Verschuren (clarinet) »La pluie d'or» van P. Bouillon, 76 punten, le prijs. Afd. UitmuntendC. Bouwens, (piston) »Air Varié» van Govaerts, 67 punten, 2e prijs, Een woord van lof aan onze so listen, die met zooveel succes uit het strijdperk traden. De Directeur van onze harmonie, de heer N. Snijers, die de heeren heeft opgeleid, komt ook een bi|Zonder compliment toe. We hopen, dat onze solisten zoo HEROPENING mimi 14 ipiiil u

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5