RadiQDrogratfliiia België-Holland Per Luxe Touringcar rer persoon 1.75. Ofnjfe J. ELEKAN, R.D.B. THEATER. Antwerpen POLLY, HET CIRCUSMEISJE. Notaris A. Schaap Marion Davis en Clark Gable Geld is niet alles. Waarom Warm- of Koudwaterverf Omdai zi^ hiermede stecd* Ingeverf Ingeverf Trouwkaarten of Trouwbrieven op Zondag 29 April A. MULDERS-SARS Marie Dressier GEMEENTERAAD. DRUNEN. Het G.E.B. aan de P.N.EM. overgegeven. De Raad der Gemeente Drunen vergaderde gisteravond ten gemeen tehuize onder voorzitterschap van burgemeester mr. v. d. Heijden. Aanwezig alle leden. De notulen worden aangehouden. Agenda 1. Ingekomen stukken, w. o.: besluit van Gedeputeerde Staten, ïoudende goedkeuring van de raads besluiten; besluit van Gedeputeerde Staten tot vaststelling van het bedrag voor gesteld door de letter U in art. 42 van het Koninklijk besluit van 4 Sov. 1929, in verband inet de uit- keering ingevolge art. 3, sub b, der wet op de Financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten; proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Al deze stukken worden voor kennnisgeving aangenomen. Overgave van het G.E.B. aan de P.N.E.M. 2. Voorstel van B. en W. tot overdracht van het Gem. Electr. Bedrijf aan de P.N.E.M. Aan het Prae-advies ontleenen wij het volgende: In verband met de hooge stroom lij zen voor de levering van elec- trischen stroom aan de iinwoners dezer gemeente, heeft on s College reeds lang naar een mid del uitge zien om aan dit bezwaar tegemoet te komen. Wij zijn van oordeel dat de gemeente op den duur de thans geldende tarieven niet kan hand haven en genoodzaakt ;cal worden deze belangrijk te verlagen. Om tot deze belangrijke verlaging te kunnen komen, hebben wij ons de vraag gesteld ol het aanbeveling zou ver dienen het Bedrijf aan de P.N.E.M. over te doen. Met den opzet een beduidende tariefsverla{ring te be werken hebben wij ons dan ook lot de 1 .N.E.M. gewend ter bespreking van overname G.E.B. N a langdurige onderhandelingen zijn wij er in geslaagd tot een alleszins bevredi gende oplossing te komen, waardoor de exploitatie van het Gem. Electr. Bedrijf met ingang van 1 Januari 1935, behoudens Uwe goedkeuring, zal komen in handen van de P.N.E.M. Met de P.N.E.M. is overeenstem ming bereikt ten aanzien van een ontwerp-overeenkomst. Volgens art. 2 der overeenkomst wordt door de P.N.E.M. het bedrijf overgenomen voor een bedrag van f 90.000,vermeerderd met de kosten van de thans onderhanden zijnde verkabeling van een deel van het net en van den aanleg der straatverlichting, onder welke kosten begrepen zijn aanleg van kabel ten Noorden van den spoorweg bij den Molen en de kosten van afbraak van het oude bovengrondsche net. De betaling der koopsom vindt plaats op 1 Juli 1934 op welken datum alle bezittingen van het be drijf aan de P.N.E.M. overgaan. Daartegenover behoudt de gemeente evenwel het recht het bebrijf toten met 31 Dec. 1934 voor eigen reke ning op den ouden voet te exploi- teeren. Deze laatste bepaling heelt voor de gemeente een tweeledig voordeel. Op de eerste plaats ont vangt de gemeente de koopsom op 1 Juli 1934 met als gevolg dat de rente vanaf dit tijdstip ten bate der gemeente komt. Tweedens komt de winst, door het G.E.B. over 1934 gemaakt, aan de gemeente ten goede. Voordeelen bij overname voor Gemeente. De voordeelen voor de gemeente ontstaan bij verkoop van het bedrijf zijn ten aanzien der gemeentebe- grooting de volgende a. de rente van pl.m. f 110.000. vanaf 1 Juli t/m 31 Dec. 1934, be rekend tegen 4 °/0 is f 2200.—, wat beteekent een jaarlijksche rente van f 88.— b. na aflossing der schulden zal het kapitaalsoverschot, hetwelk ren- tegevend belegd zal worden, be dragen ongeveer f 45000.ver moedelijk echter wordt dit bedrag nog hooger; rentende tegen 4°/0 een jaarlijksch bedrag van f 1800. c. de huuropbrengst der installa ties Woningbouwvereen. per jaar rond f 75. In totaal beteekent dit dus een jaarlijksche vermeerdering van in komsten van rond f 2000. Nadeelige invloed op de Gemeenlebeg rooiing. Op ae gemeentebegrooting 1934 is de winst van het G.E.B. geraamd op een bedrag van f 0000.Ver koop beteekent dus een gemis van f 6000.per jaar. Na aftrek der na de overgave te ontvangen in komsten ten bedrage van rond f 2000.behoort dus nog gedekt te worden f 4000. De begrooting 1934 begon met een nadeelig saldo van rond f 3800. ontstaan in het dienstjaar 1932. Kan 1933 zonder nadeelig saldo sluiten, wat verwacht mag worden, dan zullen in de volgende jaren vermoedelijk geen nadeelige saldi meer verwerkt behoeven te worden. Ten opzichte van 1934 beteekent dit een vooruitgang met rond f3800. Wanneer men dan nog berekent dat de verkoop van het G.E.B. voor de gemeente een besparing op de straatverlichting brengt van rond f 150.—, kan gevoegelijk worden aangenomen, dat verkoop van het G. E. B. geen belastingverhooging tengevolge zal hebben. Zou de gemeente met invoering van de door de P.N.E.M. voorge stelde tarieven, zelf het bedrijf blijven exploiteeren dan zou het Bedrijf slechts een winst kunnen maken van pl.m. f 1400.—. Hierbij dient men evenwel tevens rekening te houden met de omstandigheid dat tot en met 1932 op de bezittin gen van het bedrijf steeds te weinig werd afgeschreven, waardoor het noodzakelijk is om in jaren waarin een hoog winstcijfer gemaakt wordt en de gemeente de winst niet noo- dig heeft tot het sluitend maken der begrooting, steeds extra af te schrijven en het tekort aan af schrijvingen over de jaren 1921 t/m 1932 aldus in te halen. Deze extra-afschrijvingen zullen echter de winst practisch geheel uitputten, zoodat er voor de ge meentebegrooting geen saldo over blijft. Verkoop van het G.E.B. is dus voor de gemeentebegrooting bedui dend voordeeliger dan het invoeren van de door de P.N.E.M. voorge stelde tarieven. Bij deze beschouwing dient er nogmaals opgewezen, dat handha ving van de thans geldende tarieven noch voor licht-, nog voor kracht- verbruik wenschelijk is. Tarieven. •Volgens de ontwerp-overeenkomst worden de tarieven bij overname door de P.N.E.M. als volgt vastge steld a. voor lichtverbruik in den sper tijd f 0,25 per kWh.; b. voor kleinkrachtverbruik buiten den spertijd f 0,15 per kWh.; c. voor de straatverlichting een vast bedrag per jaar en per lan taarn van f 8.—, benevens f 0,07 per kWh. Verder verplicht de P.N.E.M. zich, na overname van het bedrijf voor lichtverbruik een vastrechttarief in te voeren, waarvan het vast bedrag bedraagt f 1.per maand voor een woning met 2 bewoonbare vertrek ken en voor elk bewoonbaar vertrek daarboven 50 cent per maand meer, met dien verstande dat voor elk I bewoonbaar vertrek boven de l0 slechts 20 cent per maand wordt berekend. Voor de afgenomen kWh wordt boven de voornoemde be dragen 7 cent per kWh in rekening gebracht. Voor afnemers, die de electriciteit voor kookdoeleinden willen benut ten, kan het vastrechttarief worden uitgebreid, zoodanig, dat boven voor eiken verbruiker vast te stellen maandnormen, de prijs per kWh slechts 4 cent bedraagt. Voor kleinkracht wordt bij gega randeerde afname van 2000 kWh per jaar een speciaal tarief vast gesteld van: de eerste 100 kWh per maand 12 cent per kWh, de volgende 100 kWh per maand 11 cent per kWh enz. tot 7 cent per kWh. Invoering dezer tarieven, bere kend naar de afname en tarieven over 1933, geeft voor de afnemers de volgende besparing: a. op lichtverbruik plm. f3530. b. op krachtverbruik f 1215. f 4745.— De meterhuur blijft door de P.N.E.M. ongewijzigd gehandhaafd. Wij merken verder nog op dat het de bedoeling van de P.N.E.M. is de dubbeltariefmeters weg te nemen en hiervoor driephasemeters te plaatsen, dit echter indien de krachtalnemers niet te veel misbruik maken van het daardoor ontstane voordeel om ook electrische energie voor krachtdoeleinden in den spertijd te gebruiken. Doorvoering van dezen maatregel beteekent dus, dat de spertijd practisch vervalt. Conclusie. B. en W. becijferen zoodoende een totaal voordeel van f 1890. Het is duidelijk dat én voor de inwoners én voor de gemeente de behaalde voordeelen bij overgave van het bedrijf aan de P.N.E.M. zoodanig zijn, dat het verlies van een zelfstandig bedrijf daardoor alleszins gerechtvaardigd is. De overgave van het G.E.B. toch be teekent het verkrijgen van een blijvend jaarlijksch voordeel, terwijl het behoud van een bedrijf voor een kleine gemeente als de onze met een kostbaar net op den duur, vooral bij verlaging der tarieven wel eens een groot nadeel zou kunnen beteekenen. Tot slot zij nog opgemerkt, dat de administrateur van het bedrijf bij opheffing van zijn betrekking op wachtgeld zou moeten worden gesteld. Waar echter op 1 Januari a.s. versterking van het secretarie- personeel noodig is, kan de admi nistrateur als compensatie voor wachtgeld ter secretarie alsdan vast worden aangesteld. Na korte discussie heeft de raad besloten het voorstel van B. en W. tot overgave van het G.E.B. aan te nemen. (Vervolg volgend nummer). AGENDA. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag 5'/46u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'/210 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8.45lü uur. W.C.B. Vrijdag van 6'/2—8 uur inkorven Vilvoorde. Liedertafel Oefening en Vermaak. Deze week GEEN repetitie. GEMENGD NIEUWS. Tegen stoomtram gereden. Zaterdagavond reed de 39-jarige C. van Seeters uit Raamsdonksveer op den Dord schestraatweg te Rotterdam met zijn auto tegen de stoomtram van de R.T.M Met een hersenschudding en een ernstige hoofdwonde is hij naai het ziekenhuis vervoerd De auto werd beschadigd. Verduistering van f30.000. Op last van de justitie te Leeuwarden is aangehouden de vroegere secretaris- ontvanger van acht waterschappen in Friesland, Tj. B. te Bergum, o.a. ver dacht van verduistering van ruim f30 000 ten nadeele van de water schappen Eernewoude, Nijegasterfen- nen en Eestrum. De verdachte is in hel huis van bewaring opgesloten 2'/j jaar geëischt tegen Onnes. De substituut—officier von Justitie bij de Amsterdamsche rechtbank, mr. Van Dulleman, heeft twee jaar en zes maanden gevangenisstraf ge- eischt tegen den kasteelheer Onnes, met aftrek van acht maanden, door gebracht in preventieve hechtenis. De officier, achtte het verweer van den heer Onnes, dat hij het slachtoffer is geworden van chantage pogingen van Koning, onwaar en onwaarschijnlijk. Heden beëindigd mr. Muller Massis zijn pleidooi. Winkelsluitingswet. Op verzoek van dr. Colijn worden de wetsontwerpen inzake de Win kelsluitingswet voorloopig niet door de Tweede Kamer behandeld. te Waalwijk, maakt bekend dat de onroerende goederen te Besoijen van den heer W. BONIS zijn ingezet op: Koop 1 f4800.- Koop 2 f 1000.— Koop 3 (Massa J en 2) f5900.-; Koop 4 f2900.-; Koop 5 f2800.— Koop 6 (Massa 4 en 5) f5500.- Toeslag Dinsdag 8 Mei 1934, des avonds 7 uur in café J. VAN DER MEIJS. Het Theater met de beste films. VRIJDAG 27 APRIL '34 te 8!/4 uur Zaterdag 28 April 8 uur Zondag 29 April te 6 en 8'/2 uur Maandag 30 April te 8'/4 uur Dezer dagen vergaderde het Dioce-1 saan Comité in het Bisdom 's-Bosch j o.m. om vast te stellen het jaarver slag en de rekening en verantwoor ding van den Secretaris-Penning meester over het collectejaar 1933. In het jaarverslag klonk geen toon van groote voldoening over de resultaten van dit collectejaar. Dat de huidige ongunstige tijdsomstan digheden invloed zouden oefenen op de inzamelingsopbrengst, was te verwachten. Teleurstelling wekt het, dat de terugloop zoo groot is. Temeer wijl betwijfeld woidt of aan de crisismoeilijkheden alleen de vermindering van ruim 11 °/0 dei- opbrengst van de parochiale comité's moet worden toegeschreven. En dat in het jaar dat onze Uni. versiteit haar 12' /2-jarig jubilé vierdel 220 parochies droegen minder dan vorig jaar bij; 61 parochies wisten hunne bijdragen op te voeren; 31 parochies zonden hetzelfde be drag in als vorig jaar. Geklaagd wordt in het verslag dat zoovele parochies hunne bijdra gen pas na 1 Januari inzonden, ondanks het Bisschoppelijk voor schrift, dat alles voor einde Decem ber moet zijn ingezonden. In het verslag worden 4 parochies genoemd, welke ondanks aanmaning op 1 April nog niets hadden afge dragen. Het totaal der parochiale bijdra gen bedroeg voor het boekjaar 1933 f 34.448.82, tegen f 38.723.43 voor het boekjaar 1932. Door 261 Kloosters en Gestichten in dit Bisdom werd bijgedragen f 3945.-. Het verslag vermeldt met erken telijkheid twee bijzondere giften, van f 1000.— en f 500.—. Met waardeering gewaagt het ver slag van de geste van de R.K. Arbei dersorganisatie in ons Bisdom. Door gedurende 12 jaar een jaarlijksche bijdrage af te zonderen in verhouding van het ledental, wisten onze plaat selijke R.K. Werkliedenvereenigin- gen, vereenigd in den Bosschen Diocesanen Werkliedenbond, een bedrag van f 10.000.— bijeen te sparen, dat aan onze Katholieke Universiteit op haar koperen jubilé kon worden aangeboden. Het jaarverslag met klaagtonen begonnen, besluit met waardeerende en welverdiende dankwoorden aan alle parochiale Comité's en hunne ijverige medehelpsters en mede werkers, die behalve hun geldelijk offertje ook hun persoon en hun tijd gaven voor het vooral in dezen benarden en zorgvollen tijd niet altijd even aangenaam werk van collecteeren, ook al is het voor een nog zoo verheven doel en een werk van zoo intens algemeen belang als onze Katholieke Universiteit voor het Nederlandsche Katholieke volk is. ADVERTENTlèN. Waalwijk. Telef. 141. in da schitterende Circusfilm Een rolprent uit het circus leven. vol adembenemende, spannende opnamen, waarin een idyllische liefdeshistorie niet ontbreekt. Iedere minuut brengt een nieuwe emotie. Een film met: SPEL EN SENSATIE. Als extra attractie 's werelds grootste karakter speelster met P O L E Y MORAN en ANITA PAGE in: Een aangrijpend filmwerk van bijzonderen inhoud, met vroo- lijke momenten, vol diepe menschelijkheid. Alles bij elkaar dus weer een pro gramma DAT AAN DE SPITSSTAAT, Plaatsbespreking en voorver koop dagelijks bij Fa. Wed. Th. C. Pulles, Sigarenmagazijn. Telefoon 116. TOEGANG 16 JAAR. Inirouorf bevat seen lijm Inrrovprf tast de handen of Rechtskundig Adviseur TE 's-BOSCH, Havenstraat 5, (nabij het Station). ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvings biljetten. Opmaken vanBEZWAAR- SCHRIFTEN wegens te hoog en aanslag, enz. gezegd de baan te openen, maar op het laatste nippertje afschreef'. Niets toch is minder waar! Bij schrijven van den secretaris van ,.Dc Zwaluwen" werd hel Bestuur van „Waalwijks Belang" uitgenoodigd bij de officieele opening tegenwoordig le zijn. Dus het bestuur is niet gevraagd om te openen, en heeft dit natuurlijk ook niet kunnen toezeggen, maar het is al leen gevraagd om tegenwoordig te zijn, belangstelling te toonen. Het bestuur besloot in zijn laatste ver gadering daaraan gaarne gevolg te geven en wees daartoe een paar leden aan. Waar deze heeren Zondag plotseling verhinderd waren, is het blijk van „per soonlijke" belangstelling veranderd moe ten worden in een „schriftelijk" bewijs \an belangstelling met felicitatie en beste wenschen. Dit is de juiste toedracht, zoodat hier ren vergissing van de zijde van het be stuur der „Zwaluwen" in het spel is. Over de wedstrijden zelf kan gezegd worden, dat het publiek een aantal span nende en snelle races heeft kunnen vol gen. Ir den koppel wedstrijd, die de hoofd schotel vormde, bleken de Gebr. Kees en Antoon Slaats verreweg de sterksten Zij wonnen dan ook verdiend met een voorsprong van 2 ronden op 110. 2. Ook J. van Geenen, die door een val van zijn partner de Moor de koppelcourse alleen moest uitrijden, gaf dezen middag van zeer goede kwaliteiten blijk. Hy wist nog als no. 2 te eindigen en onderscheidde zich in het bijzonder in de klassement sprints. A. Slaats en Verhoeven maakten lee lijkc buitelingen. De uitslagen zijn: 1. Sprint voor amateurs over 3 baan ronden: le serie: 1 J. Gommers, Dongen tijd 12 sec.; 2 C. Slaats; 2e serie: 1 v, d Ven, Tilburg tijd 12 sec., 2 Toet, 's-Hagi 3e serie: 1 De Moor, Waspik tijd 11.9/10 scc., 2 Fryters, Alphen. 2. Ploegachtervolging over max. 20 baanronden voor nieuwelingen: Kamp Doelehuis en v. d. Berg-Verhoeven. Na de le ronde valt het koppel v. d BergVerhoeven uit de bocht, zoodat dit nummer niet kon worden afgewerkt. 3. Eigen-kracht-race voor amateurs over 50 baanronden met 2 klassementen 1. v. Erven, Tilburg; 2 A. Gommers Dongen; 3 Antoon Slaats Waalwijk; 4 J v. Geenen. Waalwijk. Finale Sprintwedstryd: 1 De Moor Waspik 11.8/10 sec.; 2 v. d. Ven, Tilburg 3 J. Gommers, Dongen. 4. Achtervolging voor nieuwelingen over 15 baanronden: Kamp loopt 35 M op Dollekens in. 5. Recordpoging om het baanrecord te vestigen: De Moor baanrecord 11.1/10 sec.; J. van Geenen 11.2/10 sec.; J. Gom uiers 11.2/10 sec.; van de Ven 11.9/10 sec Toet 12 sec.; C. Slaats 12 sec.; Frijters 12.1/10 sec. Koppelcourse voor amateurs over 300 baanronden met 5 klassementen: 1 Gebr Kees en Antoon Slaats, Waalwijk 6 pnt. Op 2 ronden: 2 J. van Geenen, Waalwijk (alleen) 25 p.; 3 Gebrs. Gommers, Don gen 54 p.; 4 v. Ervenv. d. Ven, Tilburg 55 p.; 5 ToonenFryters, Alphen 15 p.; G ToetDaenen, Den Haag 1 p. VOETBALSPORT. D RUNEN. Sporters IIV.V.V. T, Vlijmen 50. Zondag j.l. werd op het Sporters-ter rein een competitiewedstrijd ges/peeld tusschen De Sporters 2 en VVV i uit Vlijmen. Dewijl beide elftallen nog kans hadden op het kampioenschap, was de strijd spannend. De Sporters tellen een invaller voor den doelman. Rust treedt in met 10 in bet voordeel der Spor ters. Na de rust komt Vlijmen geducht opzetten, zoodat De Sporters op hun hoede moeten zijn, evenwel, de rechts binnen redt de situatie en even later is het 30. Thans speelt Vlijmen een ver loren spel. De Sporters weten nog twee maal te doelpunten en zoodoende den stand op te voeren tot 50. Bravo, jongens, nu staan de Sporters 2 met ESC in punten gelijk, dus nog een kans op het kampioenschap. Rest nog te vermelden dat de wedstrijd in de beste verstandhouding werd ge speeld. VJC 2 speelde Zondag vriendschappe lijk tegen Brabantia 2 te Herpt. Einde gelijk spel, 44. VJC 3 verloor le Haarsteeg tegen DVO 3 met 0—0. DONDERDAG 26 APRIL 1934. HILVERSUM 301 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15, Gramofoonmuziek. >0.30 Cello-recital. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 1.30 Piano-recital. 12.00 Het Omroeporkest. 2.15 Causerie: Japansch bloemenschik- ken. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Vervolg knipcursus. 4.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van- dagen. 4.30 G ra mof oo n mu ziek. 5.00 Radio-tooneel: Op zoek naar de schatten van Bidoux. 5.30 Kovacs Lajos en zyn orkest. 0.30 Sportpraatje. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.10 Causerie: Onze tijd en het boek. 7.30 Engelsche les voor beginners. 8 00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Het Concertgebouw-Orkest. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. N. C. R. V. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Leger des Heils-kwartiertje. K. R. O. 1 11 -00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Het KRO-orkest. N C. R. V. 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.30 Bespeling van 't Studio-orgel. 6.30 Attentie voor de zwemsport. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Politieberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Weekoverzicht. s.flO Gramofoonmuziek. 8 15 Concert door Chr. Oratorium-ver. n ..Tiïipli", Utrecht. 9.1 o Ouderuurtje. 9.45 Vervolg Concert. 10.20 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonmuziek. VRIJDAG 27 APRIL 1934 HILVERSUM 301 M. VA. R. A. 8.00 Orgelspel. T 8.30 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Rolien Numan draagt voor. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Rolien Numan draagt voor. 11.15 Piano-recital. 11.45 Gramofoonmuziek. A. V. R. O. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.15 Piano-recital. 2.30 Causerie. 3.00 Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Carel Rijken vertelt. 5.00 De Notenkrakers. 6.05 Vroolyke gramofoonplaatjes. 6.30 Klein VAR A-Ensemble. 7:30 Een halve eeuw socialistische ar beidersbeweging. Lezing. V. P. R. O. 8.00 Noord-Hollandsche avond te Haarlem in de Luthersche Kerk. 9.45 Cursus, i 10.15 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.20 Vaz Dias. 10.30 Causerie door Anthonie Donker. V. A. R. A. 11.00 De Flierefluiters. HUIZEN 1875 M. N C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Liederen-recital. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Bespeling van het Studio-orgel. 5.00 Concert. 6.30 A. J. Herwig over het aanleggen van gazons. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Literair halfuurtje. 8.00 Concert door de Kon. Chr. Orato rium vereeniging te Amsterdam. 10.15 Gramofoonplaten. ZATERDAG 28 APRIL 1934. HILVERSUM 301 M. V. A. R. A. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 De Notenkrakers. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 De Notenkrakers. 12.00 Klein VAR A-Ensemble. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.45 Klein VAR A-Ensemble. 1.15 Gramofoonmuziek. 1.30 Klein VARA-Ensemble. 2.15 De Flierefluiters. 3.00 Lezing door Dr. Henry Polak. 3.30 R'damsch Philharmonisch orkest. 4.00 Dr. Last-Post houdt een babbeltje over: „Waarom?" 4.20 R'damsch Philharmonisch Orkest. 5.30 Letterkundig overzicht. 6.05 Orgelspel. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 West-Friesche uitzending. 7.30 VARA Kinderkoor. 7.45 J. Oudheusden: De Engelsche Cup-final. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Gramofoonmuziek. 8.20 VARA-orkest. 9.15 Toespraak FI. F. Oets, hoofdbe stuurslid der VARA. 9.30 Concert. 10.00 Vaz Dias en varia. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ecnige herinneringen aan 30 De cember 1933 Pelikaan-Schiphol. 10.45 Cello-recital. 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. S.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.15 De KR O-Boys. 5.00 Gramofoonmuziek 5.40 De KRO-Boys. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.15 Prof. Dr. A. Steger: De interna, tionalè steenkoolconferentie te Genève. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 R.K.F.-kwartiertje. 8.00 Het Kameleon-kwartet. 8.30 Vaz Dias. 8.35 HoorspelHet Mes. 9.00 Het Kameleon-kwartet. 9.15 Voordracht. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.35 Hoorspel: Mevrouw bezuinigt. 9.50 Het Kameleon-kwartet. 10.10 Voordracht. 10.20 Het Kameleon-kwartet. 10.50 Gramofoonmuziek. RECHTZAKEN. Uitspraken Kantongerecht Den Bosch. C. G., Waahvyk, vleeschkeuringswet, 5.boete of 5 d. h. W. H., Eethen, Vleeschkeuringswet, 15 boete of 5 dagen hechtenis. W. S., Drunen, Vleeschkeuringswet, 2 x 5 boete of 5 d. h. N. B. v. d. P., Waspik, Crisis-Zuivelwet 7.50 boete of 5 d. h. W. S., Waalwijk, veiligheid van het verkeer in gevaar brengen, 7.50 boete of 5 d. h.; met toewijzing civiele vorde ring van 10. A. R., Waspik, veiligheid van het ver keer in gevaar brengen, vrijspraak. P. H. E., Heusden, links rijden, 7.50 boete of 5 d. h. Een stuk in z'n kraag. A. J. Sch., arbeider te Dussen, had op 28 Jan. in een dronken bui Cornelis Don kersloot mishandeld met als gevolg: „dat gaat naar Den Bosch toe." Verdachte beweerde, toen de president hem ondervroeg, van het heele geval niets af te weten. Hij schijnt dus 'n flink stuk in z'n kraag te hebben gehad.... Getuige Cornelis Donkersloot vertelde de eigenlijke toedracht der zaak. Hij zou verdachte, die in gezelschap van A. van Oirschot was, zijn voorbij gefietst. Enkele meters verder had Sch. hem geroepen en te gocdertrouw was hij toen afgestapt, waarna hem het pak slaag werd gegeven waarvoor verdachte nu terecht stond. De president vond het dom van getuige om af te stappen en noemde het eenigs- zins eigen schuld dat er klappen waren gevallen. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot 15.boete, subs. 15 dagen hechtenis. P".W 1 1 <t!"^WilaLMLiliftIII II I.-. VEE EN PAARDEN. Rotterdam, 24 April. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 218 paarden. 3 veulens, 674 vette runderen, 1709 magere runderen, 2028 nuchtere kalveren, 215 vette kalveren, 149 graskalveren, 160 schapen of lammeren, 3 varkens, 33 big gen en 47 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien 5560 et., 4852 ct. en 3842 c.t., vette ossen 5256 ct., 4448 ct. en 3640 ct., stie ren 5054 ct., 4648 ct. en 4042 ct., vette kalveren 8090 ct., 6070 ct. en 4555 ct., graskalveren 48 ct., 44 ct. en 39 ct., schapen 44 ct., 39 ct. en 34 ct., lammeren 46 ct., 41 ct. en 35 ct., slacht nuchtere kalveren 21 ct. en 16 ct., slacht- paarden 43 ct., 38 ct. en 34 ct. Prijzen per stuk van mager vee: nuch tere slachtkalvercn 7, 5 en 4; nuch tere fokkalveren f 20, f 14 en f 10; biggen f 8 en f 6; slachtpaarden f 140, f 105 en f 80; werkpaarden f 160, f 125 en f 80; (hitten f 90, f 70 en f 60; stieren f 240, f 180 en f 140; kalfkoeien f 255, f 205 en f 150; melkkoeien f 250, f 200 en f 150; vaarzen f 130, f 105 en f 85; pinken 95, f 70 en f 50; graskalveren f 60, f 40 en f 28; biggen per week f 1.20 en f 1.10; schapen f 22, f 15 en f 10; lammeren f 19, f 12 en f 10. O N D E R W IJ S. De Jaarcollecte voor de Katholieke Universiteit in het Bisdom 's Bosch. verft elke huis vrouw haar klee- ren, gordijnen, enz. met in poedervorm succes heeft, want lllguïGll of bindmiddelen, MlgovGII pannen niet aan, lost op zonder te spoelen, 51330 is het voordee ligst in 't gebruik Prijs 22 cent per pakje. Er is geen betere I Nederlandsch Fabrikaat. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6