Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. I I mrERtr iDOOT?. NUMMER 36. WOENSDAG 2 MEI 1934. 57e JAARGANG. Waalwpschc en Langstraatsche Courant* Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, en*. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: W AAL WIJ KSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Telefoon No. 88 Tclegr.-adre»ECHO. Prijs der Advertentiën: 26 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit sijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. J EERSTE BLAD GEMEENTERAAD. NIEUWKUIJK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, gehouden op rijdag 27' April des namiddags 7 uur. Voorzitter: Burgemeester van der Ven. Afwezig H. van Engelen. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Door dén Voorzitter wordt voorle zing gedaan van een verzonden tele gram van deelneming bij het overlij den van H. IM. de Koningin Moeder.. 1. Ingekomen stukken. Proces-verbaal van Kasopname. Boeken en kas van gemeente-ont vanger en van het Burg. Armbestuur zijn in orde bevonden. 2. Voorstel van B. en W. tot vast- stelling van de reglementen regelende den rechtstoestand van de gemeente ambtenaren. secretaris, ontvanger en ambtenaren van den Burg. Stand. Conform ontwerp vastgesteld. 3. Voorstel van B. en W. tot hel aangaan eener overeenkomst met de N.V. Radio te Utrecht, terzake radio distributie in deze gemeente. De Voorzitter doet voorlezing der artikelen in de bepaling hiervoor vast gelegd. Hieruit blijkt o.m. dat men als abon- né zich voor den tijd van 5 jaar ver bindt. Elke aangeslotene betaalt aan de gemeente 1.per jaar. De aan leg zal geschieden in vereeniging met de gemeenten Vlijmen, Drunen en Nieuwkuijk. De uitzendingen zijn van de Katholieke radio. Door B. en W. wordt voorgesteld om de gevraagde vergunning te verleenen. Wordt met algemeene stemmen goed gevonden. 4. Voorstel van B. en W. tot ver koop van 2000.— 3 procent inschrij vingen Groothoek tot dekking van den aankoop en de normale ontginnnings- kosten van den grond van Heesbeen. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot vast stelling der over 1934 aan de besturen der bijzondere scholen uit te keeren vergoedingen ingevolge art. 101 der lager onderwijswet 1920. Wordt voor hier vastgesteld voor 263 leerlingen ad 4.23 per leerling tot een totaal-bedrag ina aftrek van 886.61. 6. Voorstel van B. en W. betreft en- de het onder waterschapsverband bren gen van pl.m. 19 H.A. grond dezer ge meente bij den polder van Drunen. De Voorzitter zegt dat hem in ver hand hiermede dezer dagen een stuk ter onderteekening werd voorgelegd door den polder van Drunen. Hieraan werd door hem geen gevolg gegeven en werd gevraagd om met Wethouder Mostermans een onderhoud hierover toe te staan, hetwelk werd geweigerd. Ondertusschen is een schrijven inge komen om te bevorderen dat deze wij ziging tot stand komt. De Voorzitter zou in geen geval hier aan zijn medewerking verleenen zoo lang niet blijkt dat door deze bevloei- ing onze gronden kunnen profiteeren. De heer Wilgers meent dat men er weinig aan zal hebben als men niet eerst de gronden gelijk maakt. I)e Voorzitter zegt dat de polderlas- ten hiervoor met 1,20 zullen worden verhoogd. Hij vindt deze kosten niet hoog, maar als er niet van geprofi teerd kan worden is het altijd te veel. Hij zou daarom voorstellen een paar bestuursleden van den polder te doen aanwijzen, die met het polderbestuur bespreken of er de gronden van de gemeente profijt van kunnen trekken. Wordt goedgevonden. 7. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gemeentebegrooting over 1933 en 1934. De administratieve wijzigingen wor den aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot het tij delijk buiten werking stellen van het met het R. K. Kerkbestuur aangegane contract ter zake de verpleging van armlastigen in het liefdegesticht al hier en tot de verhooging van de ver- pleegkosten van 95.op 130, per verpleegde voor den duur van ten hoogste 2 jaren. De voorzitter zegt dat dit nogal een ingewikkelde zaak is. Het armbestuur was niet meer bij machte wegens geld gebrek de verplegingsrekeningen te be talen aan het liefdegesticht alhier. Het was B. en W. echter bekend dat destijds met den bouw van het liefde gesticht door den raad hiervoor een bedrag van 10.000.was beschik baar gesteld als subsidie, met de ver plichting dat er te alle tijden ver pleegden en armlastigen konden op genomen worden tegen een bedrag van 92.per jaar. Dit contract was dus destijds ge maakt met het R.K. Kerkbestuur. On dertusschen nu is het liefdegesticht door het R.K. Kerkbestuur verkocht aan de Zusters van Veghel. Het Kerk bestuur had dus ook moeten zorgen dat dit contract wederom bij de Zus ters werd vastgelegd wat betreft de verpleging. Dit is echter niet geschied. We hebben nu een en ander ter dege bekeken en besproken met de Zusters, doch trots dit alles weigeren de Zus ters hierin toe te geven. De kwestie is ten slotte tusschen Kerkbestuur en ge meente. In het onderhoud met hel Kerkbestuur en de Zusters is door B. en W. voorgesteld een en ander goed schiks te regelen. Men zou dan het ontbrekende geld willen bijgeven als volgt: het kerkbestuur 35, de Zus ters 35.— en de gemeente 35.—. De Overste zou hierover naar Veghel gaan ter bespreking. De Voorzitter vindt het gedane voorstel zeer billijk en wen- schen ze er niet op in te gaan, dan moet het kerkbestuur maar ter verant woording geroepen worden. De raad gaat hiermede accoord. 9. Verzoek van een vijftal kaste leins om het verstellen van den datum der kermis. De bedoeling van adressanten is om de kermis die thans gelijk valt met Vlijmen en Haarsteeg, vast te stellen op den len Zondag in September. De Voorzitter zegt dat B. en W. tegen het verzetten van de kermis zijn. Zij gaan van het standpunt uit dat de ker mis niet gehouden wordt voorde kas teleins, maar voor het volk. B. en W. stellen dan ook voor de kermis niet te verzetten. 1 Wordt met algemeene stemmen goed gevonden. 10. Vaststelling kohier hondenbe- lasting 1934. Wordt in totaal vastgesteld op 180. De Voorzitter klaagt over het slecht betalen van hondenbelasting en school geld. Spr. acht het gewenscht een deur waarder aan te stellen. 11. Voorstel van B. en W. tot ver haal der belasting op de coupons dei- ten laste der gemeente loopende pu blieke leeningen. Wordt goedgevonden. 12. Voorstel van B. en W. tot on bewoonbaar-verklaring van de wo ning van J. van Son, bewoond door Samuëls. De raad gaat daarmede accoord. Rondvraag. De heer van den Besselaar infor meert of men nog niets heeft gehoord van den aanleg van licht naar hel Hoog. De Voorzitter zegt tot heden nog geen bericht van de P.N.E.M. te hebhen ontvangen. i De heer Wilgers wijst nog op het storten van vuil langs den dijk. De Voorzitter zegt toe een stortplaats voor vuil in orde te zullen brengen en de politie op een en ander te laten toezien. Hierna sluiting. van „De Echo van het Zuiden' Naar het Engelsch van LOUIS TRACY. 14. Z rws a. r maar met een lasso van het terras het ]p* P] IJ ISL*G ON water ingetrokken stelt u voor! Als j dat j Die geschiedenis met Lord Tower interesseert me heelemaal niet, viel Sir Reginald Carshaw hem in de rede en 'n I sigaret opstekende, ging hij voortIk 1 j heb liever, dat u mij maar niet in deze zaak mengt. U interesseert u nu misschien nog niet voor deze zaak, meende de commis- saris. Maar omdat ik de mogelijkheid voorzie, dat zij U zal gaan interesseeren te oordeelen naar uw heftige inmen ging in het gesprek tusschen Fowle en Miss Bartlett daarom spreek ik V er over en roep bij voorbaat uw hulp in. Het mysterie, waarvan de geweldpleging tegen Lord Reginald Tower een onder deel is, kan niet van recenten datum zijn. Ik weet zoo zeker, alsof ik de bewijzen in mijn hand had, dat de oorsprong er van in een of ander raadselachtig mis- 'toe komen, dan zal ik niet vergeten, wat u zooeven gezegd hebt. De beide mannen namen afscheid en Carshaw ging naar zijn club, maar half in zijn humeur over zijn ontmoeting met Winifred Bartlett. Het hart kan echter bedriegen en het noodlot is sterker dan een gefortuneerde jonge edelman. Nadruk verboden. Sir Reginald, liet is beter, dat ik u maar direct de reden vertel, waarom u voor zoo'n kleinigheid naar het bureau gebracht werd. De agent, die in de na bijheid patrouilleerde, had orders ieder een aan te houden en voor te geleiden, Villi HI ecu ui»v*v« - u die den indruk wekte iets uitstaande te (jrijf uit het verleden moet liggen, een hebben met Miss Winifred "Bartlett, haar misdrijf, waarbij het geheim van de ge- tante of hel perceel Henry Street 7, waar boorte en de afkomst van Winifred Bart- deze beiden wonen; andere bewoners iett is betrokken. Maar wat ik u wilde dan zij heeft het huis niet. U vraagt u na- vragen en wat mijns inziens heel belang- luurlijk af, waarom*? Een afdoend ant- rjjk is, is het volgende. Mocht uw ken- woord kan ik u daarop niet geven, de nismaking met Miss Bartlett inderdaad vermoedens van de politie zijn eigenlijk tot een relatie van meer dan voorbijgaan- vrij vaag. Het spreekt van zelf, dal u van ,|en aard leiden en u zoudt daardoor iels den moord op Lord Tower gehoord hebt. ontdekken omtrent haar levensgeschie- Welnu, de tante van juffrouw Bartlett denis, dat u vreemd voorkomt, dan zult bevindt zich op het oogenblik in arrest, u haar waarschijnlijk een heel grooten in verband met dien veronderstelden dienst bewijzen door uw gegevens on- mojird ik zeg verondersteld, want in middellijk ter kennis van de politie te werkelijkheid is er geen moord gepleegd, brengen. Ik ben overtuigd, dat zij net hord Tower is zoo juist weer komen op- zoo veel het nichtje van haar „tante" is, dagen en de invrijheidstelling van Miss als van mij. Bartlett's tante is een kwestie van hoog- Dacht u dat? Het is anders iets heel stens enkele uren. Maar er zijn verschil- normaals voor een meisje om het nichtje lende onopgeloste problemen in deze van haar tante te zijn! En#wat u ver- zaak misschien wel de meest wonder- wacht van mijn verdere ontmoetingen lijke zaak, die de politie ooit heeft moe- met Miss Bartlett, lijkt mü in hooge mate ten uitpuzzelen. Lord Tower werd zoo onwaarschijnlijk. Maar mochl het daar De garage waar de auto gerepareerd werd, was niet ver van Henry Street. J)en volgenden dag wilde Sir Reginald eens gaan kijken, hoe het met den wagen 1 stond en laat in den namiddag begaf hü zich er heen. Hij passeerde Winifred's huis op eenige meters afstand, zonder 1 er naar te kijken en vervolgde zijn weg naar de garage. Toen hij er vandaan ging was het over zessen. Weer moest hij 1 dicht langs de woning van het jonge meisje en op den hoek ontdekte hij plot- seling Fowle, die onafgebroken naar een der vensters van no. 7 tuurde. Het zien alleen van den man, die daar zoo gemeen gluiperig naar zijn prooi stond te loeren, ontketende een wilde woede in Sir Reginald Carshaw en de stem van zijn spitsvondig hart fluisterde hem in: „Hier heb je nu een mooi ex- cuus voor het voortzetten van een ken nismaking, die je, zooals je jezelf tracht te wijs te maken, niet wenschte te her nieuwen. Hij stapte naar de deur van no. 7 en belde. Er werd echter niet open gedaan en toen na den tweeden keer bellen de deur nog stijf gesloten bleef, liep hij door. Maar hij had nog maar een paar passen gedaan, toen hij onverwacht tegenover Winifred stond, die een groote tasch aan haar arm had en blijkbaar boodschappen had gedaan. Sir Reginald nam zijn hoed af. Wini fred kreeg een kleur en bleef aarzelend staan. Vanaf den hoek sloeg Fowle de ont moeting gade en hij was terstond over- tuigd, dat dit een afspraakje was. Pardon, Miss Bartlett, begon de edelman. U ziet, ik ken uw naam beter dan u den mijnen. Ik heet Carshaw Sir Reginald Carshaw. Ik heb bij u aan- gebeld, in de hoop u te spreken. Waarom? vroeg Winifred verbaasd. Hebt u mij en het voorval van giste- ren vergeten? Zeker niet. Daarom ben ik ook blij- J ven staan; om te hooren wat u mij te vertellen kon hebben. Ik moest in deze buurt zijn om naar mijn auto te kyken, die niet ver van hier j in een garage gerepareerd wordt met I in de hoop u te zien, vervolgde Sir Regi nald, terwijl er een ondeugend lichtje in zijn oogen danste. Of misschien toch wel een beetje in die hoop ook. Toen ik uit I de garage kwam, zag ik daar op den hoek denzelfden vent staan, die u gisteren las- tig viel. Hü stond strak naar uw huis te staren en dit bracht mij er toe u een gunst te vragen. Wat voor gunst? Dat, wanneer u voorlaan ook maar de minste onaangenaamheid van den ke rel ondervindt, u het na die ruzie van gisteravond als een persoonlijke aange- legenheid van mij zult beschouwen en als een beleediging mij aangedaan. Als t hij u overlast aandoet, moet u hel mij onmiddellijk schrüven. Hier is mijn kaartje, mn adres staat.er op. Maar Neen, geen maren. U moet het mij beloven. Het is nu werkelijk ook m«n zaak. Ik kan u niet schrijven, heusch, dat gaat niet. Ik Ja, dan zit er niets anders op, dan dat ik eenige uren per dag hier voor uw huis op schildwacht ga staan om toe te zien, dat alles gaat zooals het gaan moet. Dat kunt u me toch niet beletten, wel? De straat is vrü voor iedereen. Och kom, mi maakt u maar gekheid. Geen sprake van! Kykt u maar hoe ernstig en plechtig ik er uit zie. Zooals ik zeg, ik zal hier de wacht betrekken om te zorgen, dat u niet gehinderd wordt. En ik zal voortdurend de ramen in het oog houden, in de hoop uw ge zicht te zien. Zult u zich af en toe ver- toonen om me te troosten Neen. Och, natuurlijk wel. Ik geloof toch, dat ik beter kan Ge loven u te schryven. Prachtig, dat is een overwinning voor me. U maakt me heusch aan het lachen. Mooi zoo, dat is dan overwinning no. twee. Want u hebt gehuild, miss Wi nifred! Ik? Ja, het spijt me, dat ik het zeggen moet, maar ik zie liet aan uw oogen. Och, ik wilde maar dat Mazr hoe kent u mün naam? Hoe bedoelt u? Uw voor- en acht er- naam? Wel, laat ik u eerst vertellen, dat Winifred altijd een lievelingsnaam van mü is geweest en u bent precies het type meisje om zoo te heeten. En wat mün wetenschap in dit opzicht betreft V e moesten gisteravond immers mee naar het politiebureau. Nu, in den loop van het verhoor, hoorde ik natuurlijk uw naam. Hebben ze u vastgehouden vannacht of proces-verbaal opgemaakt of zooiets. omdat u mr. Fowle neergeslagen hebt? O ja, die vent heet Fowle. Neen hoor, ze hebben me zoo maar weer laten loopen. Was u ongerust over me? Natuurlijk was ik ongerust, want ik was toch de oorzaak Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 1