De Sterrit naar Waalwijk. Wij vernemen dat het aantal inschrij vers voor den Sterrit en de Vossen jacht der Waalwijksche Motorclub, die a.s. Zondag gehouden zal worden, legio is. Vele Waal wij kers schijnen echter nog steeds in de ineening te verkeeren, dat zij niet aan de wedstrijden kunnen deelnemen. Dat is echter wel het ge val, mits men vanuit Waalwijk slechts een rit maakt van 80 K.M. en zoodoen de den vereischten afstand aflegt al vorens men de finish passeert. Om hen die van een en ander nog niet ,op de hoogte waren alsnog gelegenheid te geven in te schrijven, is de termijn van inschrijving tol Vrijdag 4 Mei ver lengd. Men haaste zich dus naar ,het secretariaat, Markt 13. Vooral Waal wijk en omgeving moeten ertoe mede werken dat deze motor- en auto-dag ten volle slaagt. Het belooft Zondag in Waalwijk een drukke dag te worden. Een vreemde gewaarwording! Toen de beer R. alhier dezer dagen een glas melk dronk, bemerkte hij nog tijdig dat hij met de melk iets bijzon ders in den mond gekregen had. Hij kon het nog gelukkig tijdig verwijde ren, waar bleek dat zich in de melk een flinke dosis kwik bevonden had, die in 't lichaam kwik-vergiftiging had kunnen veroorzaken, wat zekér niet ongevaarlijk is. Vermoed wordt dat op de melkfa briek bij 't peilen een thermometer is gesprongen, waarvan 't kwik in de melk is blijven zitten en zoo mee in de flcsch verhuisd. Nauwlettendheid is dus overal en steeds geboden! Aanbesteding. Maandagavond werd door het Ar chitectenbureau v. Ree en Bossaerts onderhands aanbesteed het uitvoe ren van een verbouwing van café Smolders te v.m. Besoijen. Ingeschreven werd als volgt: onze meening goed is. 4. Een dergelijke calculatie is volmaakt overbodig, daar anders een commissie van toezicht geen taak meer zou hebben. 5. Voor zoover ons bekend ge. schiedt zulks thans niet. Slechts de W. v. d. Hammen, Waalwijk 869.leerlingen der school kunnen ten 707.eigen gebruike op school schoenen Bouwopdrachten. Het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van mej. de Wed. P. van Huiten. aan de Min. Loéffstraat alhier, is onderhands opgedragen aan den heer A. Vermeer, aannemer alhier. Architect is de heer H. Tibosch uit Berlicum. Aan den heer A. Vermeer is even eens opgedragen het bouwen eener nieuwe schoenfabriek met kantoor aan bet Hoogeindc, voor rekening der fir ma .1. Vermeer. Roode Kruis. Wij herinneren er aan dat heden avond in Mifsis Sacrum een propagan- da-avond van het Roode Kruis zal wor den gehouden. De Waalwijksche trans portcolonne zal bij deze gelegenheid een demonstratie geven, die zeker het aanzien waard zal zijn. Groote successen door den heer H. van Engelen. Op den grooten nationalen voordrach- tenwedstryd te Roosendaal, uitge schreven door de Kon. Erk. Harmonie „Vlijt en Volharding" en gehouden op 2en Paaschdag, 15 April en 29 April, behaalde de heer H. van Engelen de volgende bekroningen. Op 15 April behaalde de iheer H. v. Engelen alhier met zijn voordracht „Een lid der Witte Sociëteit" den 2cn prijs en tevens den publieksprijs, terwijl hij toen in de afd. duo's met zijn partner, dhr. Cor Vermeercn, den 2en prijs behaalde met hun duet „Naar 't Zangersfeest". Hier door plaatste hij |zich in beide afdee- lingen in den Eere-wedstrijd. Deze werd gehouden op j.l. Zondag, 29 April, In dezen eere-wedstrijd behaalde hij met zijn voordracht „De Liefdesverkla ring van Jan Stoffel", den len prijs, terwijl hij met zijn partner in de afd. duo's met het duet „De Zwervers" eveneens den len prijs behaalde. Ned. Herv. Gem. iBesoijen. Door de Ned. Herv. Gemeente te v.m. Besoijen is beroepen Ds. J. Langhout, predikant te Welsrijp. Maandag heeft Ds. Langhout een be zoek aan de gemeente gebracht en des avonds ging hij voor in een godsdienst oefening in de kerk. Aanbesteding. Uitslag der aanbesteding voor de uit breiding eener schoenfabriek voor rekening der fa. J. Oomens: P. A. Kramer, Genderen 4050 Fa. Aarts en Zn., Waalwijk 3990 H. Maas, Waalwijk 3990 A. Kramer, Babiloniënbroek 3969 J. Kooien, Waalwijk 3900 J. v. d. Aa, Waalwijk 3840 A. Vermeer, Waalwijk 3821 C. Timmermans, Sprang 3687 M. v. Hi 1st, Waalwijk 3573 A. Blom en Zn., Aalst 3383 J. Nieuwenhuijzen, Sprang 3333 Het werk is den laagsten inschrijver opgedragen. Diefstal. Een brutale diefstal is1 Zondagavond omstreeks 10 uur gepleegd bij den landbouwer Adr. de Jong-Pullens, Laageinde alhier. Terwijl het echtpaar de Jong met een paar op bezoek zijnde familiele den enkele minuten in den stal ver toefde, zag een (inbreker kans onge merkt door de voordeur, die niet op slot was, binnen te sluipen en een kast in de woonkamer open te breken. De kast werd overhoop gehaald en een vaas werd door den haast waar mee de inbreker te werk moest gaan omgeworpen en gebroken. Uit een lade werd een busje met om streeks 70.vermist. Een portemon- naie die er vlak bij lag had de inbre ker laten liggen, zoodat hij {het blijk baar persé op het geldbusje gemunt heeft gehad. Waar de insluiping en de diefstal heeft plaats gehad in de enkele minu ten (dat de bewoners en de bezoekers een kijkje in den stal gingen nemen en op zulk een vroeg uur,, moet men aan nemen dat de inbreker met de situatie goed op de hoogte moet zijn geweest. De politie werd direct gewaar schuwd en heeft de |zaak in onderzoek. Tot heden is het haar echter nog niet mogen gelukken den dader op te spo- Algemèen Nederlandsch Verbond van Belanghebbenden bij den Schoenhandel. Dinsdagmiddag werdte Amsterdam in Hotel Krasnapolsky een algemeene huishoudelijke vergadering gehouden van de nieuw opgerichte vereeniging liet Algemeen Nederlandsch Verbond van Belanghebbenden bij den Schoen- handel. De voorzitter, de heen C. N. van Ha ren, heette de aanwezigen welkom en zette het doel en de beginselen der vereeniging uiteen in een uitvoerige rede die luide werd toegejuicht. Daar na werden de notulen der vorige ver gadering goedgekeurd. Vervolgens werd overgegaan tot de behandeling van de statuten en hei huishoudelijk reglement, welke na eenige discussie werden aangenomen, en waarbij met name naar voren werd gebracht dat de vereeniging onder be langhebbenden bij den schoenhandel niet alleen winkeliers en grossiers, doch ook schoen- en Iederfabrikanten, Ieder- en huidenhandelaren begrijpt. De vergadering besloot onverwijld de Koninklijke Goedkeuring op de Sta tuten pan te vragen. Naar aanleiding van liet vierde punt der agenda, betreffende de te voeren actie en propagandamaatregelen ont spon zich een levendige discussie, en werden diverse besluiten genomen. Met groot enthousiasme verklaarden de aanwezige leden zich bereid om het lidmaatschap der nieuwe vereeniging te propageeren, waarvoor het bestuur het noodige materiaal zal verstrekken. Bij de rondvraag kwam bij herhaling naar voren dat de vereeniging geen bepaalde personen of groepen van per sonen wenscht te bestrijden, doch dat. zij vóór alles stelling wenscht te ne men tegen beginselen en maatregelen die zij voor een duurzaam, gezond be drijf verderfelijk acht, en dat zij allen die in wélken vorm belang hebben bij den schoenhandel, en in de eerste plaats hare leden, daartegen wil be schermen. De geanimeerde vergadering die te ca. 2 uur werd geopend, werd te onge veer half zeven door den voorzitter gesloten. Een goed verstaander heeft maar een half woord noodig! Bij de behandeling van het wetsont werp ter beschikking-stelling van 60- raillioen voor werkverschaffing, ter bestrijding van de werkeloosheid, heeft minister-president Colijn (waarnemend minister van oeconomische zaken) bij de beantwoording van verschillende Kramer, Babiloniënbroek Boot, Waalwijk 598. Maliieu en v. Hilst 792. Chr. Treffers 645. Gebr. Couwenberg 579.— Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers. K. J. V.-huis. Naar wij vernemen bestaan er in onze gemeente plannen om te komen tot stichting van een K.J.V.-huis, dat dan tevens zou dienen als schaftgele- genheid voor fabrieksmeisjes uit om liggende plaatsen, die in de middag uren niet naar huis gaan. Het is de bedoeling deze meisjes een prettig en gezellig tehuis te bieden in de uren die zij anders op de straat moeten zoek brengen. De plannen, die zijn uitgegaan van mej. J. Verwiel te v.m. Besoijen en van de K.J.V., mogen zich verheugen in de sympathie van het gemeentebestuur en van de fabrikanten. Geslaagd. Aan het vakexamen Registratie en Domeinen, gehouden te 's-Graven hage, heeft o.m. voldaan de surnu merair K. A. J. Bierlaagh alhier. K waad iv ill ig he id. Talrijke fietsers die Maandagavond en Dinsdag de Sprangsche weg pas seerden liepen lekke banden op. Het bleek dat een groot deel van het fietspad met kopspijkertjes bestrooid was. Waarschijnlijk is hier kwaad willigheid in het spel en de politie stelt dan ook een streng onderzoek in. Opbrengst Pelikaan-collecte. De opbrengst der collecte voor h.t Pelikaan-fonds bedraagt in deze gemeente f 208.12. De opbrengst der collecte in v.m. Baardwijk is daarbij nog niet inbegrepen, daar deze niet bekend is. Botsing. Aan het einde der St. Anlonius- straat had gisteren een botsing plaats tusschen een bestelauto van den heer Blijdenstein te den Bosch en de wagen van de Coöperatie te Kaatsheuvel. Juist toen beide wagens elkaar wilden passeeren maakte het paard van den laatste een zwenking naar links, met het gevolg dat een der hurries door de voorruit van den auto stootte. De auto werd vrij ernstig beschadigd, terwijl de burrie brak De bestuurder van den auto kreeg een snij wonde aan het oog. De politie onderzoekt de schuld vraag. DRUNEN. Door hel gemeente, raadslid H. de Wijs, werden schrif telijk de navolgende vragen gesteld aan Burgemeester en Wethouders over de vakschool van schoenmakers alhier. Achten B. en W. het niet ge wen scht, 1. dat door de commissie der Vakschool voor Schoenmakers een maken. 6. Dit behoort tot het beleid van schoolbestuur en commissie van toezicht. 7. Wordt beantwoord als vraag 6. 8. Het onderzoek geschiedt door het college van B. en W. en bij het vaststellen der gemeenterekening, door den raad en een commissie uit den raad. Zoolang de raad dei- gemeente B. en W. belast met de controle op den gemeente-ontvanger, is aanstelling van een accountant voor de vakschool overbodig. 9. Beantwoording kan in verband met vraag 8 achterwege blijven, 10. Op de eerste plaets moet rekening worden gehouden met het belang der school, voor het overige behoort dit tot het beleid van het schoolbestuur en de commissie van toezicht. DRUNEN. Dinsdagavond hield de R. K. Fabrieksarbeidersbond zijn jaarvergadering in de zaal der sprekers o.m. 't volgende gezegd over ^,u b LÜI1 „Bedrijfsorganisatie": dne-maandehjksch verslag omtrent „Men wenscht een betere bedryfs- '•espect.evel.jk stand, omtrent .,ic :t (,ie school worde uilgebracht? organisatie als middel om uit de crisis te komen. Wat men eronder verstaat, is niet duidelijk. Denn eben wo Be- griffe fehlen, da stellt ein Wort zur rechte Zeit sich ein. Wat is bedrijfs- ordening? De regeering regelt invoer, productie van veel producten en afzet van verscheidene producten, oefent in vloed op het prijspeil en is niet afkee- rig van ordening, als die van het be drijfsleven zelf uitgaat. Nog dezer da gen is aangewezen als contactcommis saris voor de huiden- en lederindustrie prof. Kaag. Allemaal bedrijf sordening. Maar men wenscht een bedrijf sordening door de overheid toegerust met eigen bevoegdheden. Leenen deze verwarde tijden zich daartoe? Thans behoort de overheid zelve nog de leiding te behou den. Groeit er iets uit het bedrijf, zoo als nu uit de huiden- en leerindustrie, dan moet de overheid op dit exempel nauwkeurig acht geven. Voorts zal de regeering optreden, als er een bedrijf is, waarin ordening opkomt, die enkele personen tegenhouden. Zoo'n geval spr. zal den naam niet noemen staat nu on de nominatie". Noodlijdende gemeenten. 2. dat alle aankoopen van leder en fournituren, worden gedaan onder toezicht van een schoenfabrikant, door den raad te benoemen, welke buiten de vakcommissie staat? 3. dat door den raad worde be sloten, wal te doen met hetgemaokle product 4. dat elke 3 maaden worde overgelegd een calculatie-berekening van hoven- en zoolleer, verbruikt door de leerlingen der school 5. dat geen schoenen voor par ticulieren worden vervaardigd 6. dat ieder jaar een tentoonstel ling wordt gehouden van het door de leerlingen vervaardigd werk 7. dat in de wintermaanden des avonds een cursus wordt gehouden in het modelleeren van schoenen? 8. dat ieder jaar de controle dei- boeken en bescheiden zal geschieden door een accountant, nader door den raad te benoemen? 9. dat aan den raad wordt over gelegd een lijst der stukloonen, be treffende het stikwerk van hoven- tuig, voor de in de school te ver vaardigen schoenen 10. dat in den vervolge wordt Aan de navolgende noodlijdende ge- rekening gehouden, bij het uitgeven meenten zullen de vermelde bedragen worden uitgeleend. Meisjescongregatie. De opkomst was matig. De voorzitter dhr. B. van Drunen opende de vergadering met den gebruikelijken groet. Door den secretaris dhr. J. Schapendonk werd verslag uitgebracht, waaruit bleek dat de geheele inkomsten bedroegen f2911.23, waarvan is afgedragen aan het hoofdbestuur f2337.23. Diverse uitgaven f 123.10, blijft een saldo van 1120.1)8 in kas. Aan werkloozen werd uitgekeerd een bedrag van f 2460.78. Boeken en rekening werden in orde bevonden. Vervolgens had bestuursverkiezing plaats wegens periodiek aftreden van dhr. J. v. Venrooij die herkiesbaar was en dhr. N. v. Drunen die als bestuurslid had bedankt. Candidaten waren niet ingekomen, zoodat dhr. J. v. Venrooij herkozen was. Het bestuur zal nog vergaderen om candidaten te stellen in de vacature N. v. Drunen. Vervolgens werden de leden nog aangespoord om allen deel te nemen aan den Bosschen Katholiekendag, waarna de voorzitter de vergadering sloot met den christelijken groet. WASPIK. Zooals -reeds werd mede gedeeld, hopen op a.s. Donderdag 3 Mei de echtelieden Peter Pagie en Adriana Sneeuw hun diamanten huwelijksfeest te vieren Door de buurtcommissie zal voor een aardige versiering worden zorg gedragen. Des morgens om half negen zal in de St. Theresiakerk te Waspik-Boven een plechtige H, Mis van dankbaar heid worden opgedragen. In den loop van den dag zal de Harmonie .Volks vlijt en Volksvermaak" aan het diamanten paar een serenade brengen. De heeren Gebr. Smits alhier behaalden op het concours hippique te Oosteind den 2en prijs met het aangespannen type landbouwtuigpaard „Lera". A.s. Zondag 6 Mei hoopt de R K, Voetbalvereeniging „Hercules" haar vijf jarig bestaan te vieren. Om half drie zal vanaf de R K. kerk met begeleiding van de harmonie „Volks- j vlijt en Volksvermaak" naar het club lokaal van den heer Jos. van Iersel i worden getrokken, alwaar om kwart voor drie de officieele huldiging zal plaats vinden: Om 3 uur wordt een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen DES I uit Kaatsheuvel en HEG I uit Kaatsheuvel. Om 4 uur groo'.e athletiek demonstratie te geven door de vereeniging „De Sporters" uit Waalwijk. Om half vijf vriend schappelijke voetbalwedstrijd tusschen „Hercules" 1 en „De Sporters" uit Waalwijk. De toegangsprijs is vast gesteld op f 0,20 per persoon, kinderen f 0.10. De processie van Waspik en omstreken naar Scherpenheuvel zal dit jaar worden gehouden op Don. derdag 24 Mei. Noord-Brabant maakt niet ,'t slecht ste figuur en zeer zeker niet de plaat sen in onze streek en industrie. Berghem 10.000; Deurne 55.000; Engelen 15.000; Gemert 8200; Heesch 800; Herpen 2000; Hoeven 30.000; Maashees 11.000; Mielo 25.000; Rucphen 16.317; Zeven bergen 16.800. Rijkspostspaarbank. van stikwerk, met de behoefte dei- inwoners, aan wie hel betreffende werk worde gegeven Bovenstaande vragen werden door B. en W. eveneens schriftelijk be antwoord als volgt 1. Een drie—maandelijksch ver slag lijkt ons volmaakt overbodig. 2. Een commissie van toezicht, bestaande uit vijf door den raad benoemde leden heeft geen behoefte aan 'n toezicht houdenden fabrikant. Immers het gevaar zou niet denk- __T winners net gevaar zou mei üenK- Aan hel postkantoor Waalwijk en beeldig zijn, dat deze fabrikant ook daaronder ressorteerende hulppost-weer toezicht behoeft en men een ren. Het geledigde busje werd Maandag morgen nabij de woning teruggevon den. de kantoren werd gedurende de maand April 1934 ingelegd 69.565.66, terug betaald 67.075.80. Het laatste door dat kantoor uitge- eindelooze rij gaat krijgen. 3. Een dergelijk van toezichthouders raadsbesluit RAAMSDONKSVEER. Op Zon dag 5 Augustus a.s. zal de K. E. Harmonie „De Eendracht" uit Raams- donksveer deelnemen aan het groot nationaal muziek- en zangconcours te 's Gravenhage, uitgeschreven door het Harmonie.Orkest St. Gregorius de Groote. Na enkele jaren is het de harmonie weer mogen gelukken in de eerste afdeeling geplaatst te worden dank zij de ijver welke de leden aan den dag legden en voorzeker door de onver moeide ijver welke Directeur Norbert Snijers aan het korps heeft besteed Zondag j 1. is een aanvang gemaakt met het instudeeren van 't verplichte nummer „Hermione" van Mare Delmas, bewerkt door Th. Rottier. En hierbij is gebleken, dat het nummer allesbehalve gemakkelijk is. Een nummer dat gelijk staat met de ouverture Zampa, Cariolan van Beet hoven en Lucdunum, welk laatste nummer door de vereeniging voor jaren i9 uitgevoerd op het concours te Geertruidenberg, waar het als heel wat hooger staat dan de eerste afdeeling. Het blazen in de eerste afdeeling schijnt men dan ook te 's Gravenhage niet licht te schatten. Er zal dan ook hard aangepakt moeten worden, want niet alleen komt het hier op de hoofdpartijen aan, doch iedere muzikant heeft hier een partij te vervullen waardoor 2ij, wanneer zij deze meester zijn, uit stekende muzikanten genoemd mogen worden. Met studeeren i9 echter veel te bereiken en directeur Snijers zal zijn muzikanten dan ook wel die noodige kennis weten bij te brengen dat succes verzekerd is. Als eigen gekozen nummer zal de harmonie uitvoeren Grande Marche Heroique no 3 van Pr. Frangois, dat er reeds aardig inzit ondanks de vele moeilijke gedeelten welke er in voor komen. En nu aangepakt muzikanten, in de overtuiging dat geheel Raamsdonks veer met U in dit concours mee* leeft GEERTRUIDENBERG. Zondag j.l. des namiddags 4 uur had alhier door pastoor V. C. van de Wee de plechtige inzegening plaats van de nieuwe r.k. begraafplaats. Bij deze kerkelijke plechtigheid waren o.m. tegenwoordig het college van burgemeester en wethouders, de K.J.V., de Jonge Werkman de leden van het patronaat alsmede verschillende ingezetenen. Het r.k. kerkkoor zong onder directie van den heer I. Meijers de verschillende kerkelijke gezangen. Zoo is dan Geertruidenberg een kerkhof eigen geworden waaraan sinds jaren een groote behoefte bestond. Pastoor v. d. Wee komt dan ook hiervoor dank toe. Het kerkhof is gelegen achter de Haven, omringd door een muur welke op architectonisch gebied schitterend genoemd mag worden. Rij den ingang is een kleedlokaal voor den priester alsmede een lij kenhuis. Op het kerkhof is een calvarieberg geplaatst waarin grafkelders. Het geheel is prachtig te noemen en werd uitgevoerd door de aannemers Mertens en Welerings uit Raams- donksveer onder architectuur van de heeren Frans Renniers en Zoon. Het bestuur van de jeugdher berg kan tot zijn genoegen meedee- len dat de ingebruikneming van de Jeugdherberg in de havenkazerne binnen enkele weken tegemoet kan worden gezien. Nadat in den beginne totstandkoming twijfelachtig scheen door de moeilijkheden welke zich bij het bijeenbrengen van het kapitaal, noodig voor verbouwing en inrich ting voordeden, kreeg de zaak echter plotseling een geheel ander aanzien doordat een klein aantal particulieren binnen en buiten deze gemeente bereid bleken dit voorde jeugd en de volksopvoeding zoo belangrijk werk te steunen door het in leening verschaffen van het be- noodigde kapitaal. Overeenkomstig de plannen van den architect H. F. Meijer uit Am sterdam wordt nu hard gewerkt aan het in gereedheid brengen van het gebouw. Het laat zich aanzien dat, wanneer zich geen onvoorziene moeilijkheden voordoen, met Pink steren de eerste trekkers kunnen worden ontvangen. Predikbeurten op Zondag 6 Mei 1934: Evangelisatie Immanuel des n.m. half zes Ds. v. d. Loos uit Lage Z wal uwe. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. NIEUWS UIT HEUSDEN. achten wij overbodig, daar de thans verplicht nummer wa9 gesteld in de geven boekje draag, het nummer 15695. j gevolgde 'w^e van'vërkoop; naë? Eere AWeeli^een afdeeïïëg, welke Heusden, 1 Mei 1934. Burgemeester van Heusden en Heipt c.a. Naar wij vernemen zal in het vaceerende ambt van burgemeester der gemeente Herpt c.a. thans niet door de Regeering worden voorzien. Het ligt in de bedoeling, dat de te benoemen burgemeester van Heusden door den Commissaris der Koningin in NoordBrabant, met toepassing van art. 84, 3e lid der gemeentewet, zal worden aangewezen als plaats vervangend burgemeester van Herpt. De uitslag van de op 28 April gehouden aanbesteding van een woonhuis voor Mevr. J. M. Merkx alhier is als volgt Gebrs. Roeren, Heusden f3362 F. Fressen, Drunen f3347 A. Kramer, Babiloniënbroek f3283 P. de Graag, Heusden f3244 J. v. Wijk, Heusden f3232 Gebrs. Dankers, Heusden f3227 A. Smits, Heusden f3087 P. A. Kramer, Genderen f3075 Aan den laagsten inschrijver gegund.v/ Uitslag S.O.S. compet.juniores op 28 April: Longa II HeusdenWilhelmina Wijk 8—0. Uitslag 9e comp. wedstrijd 2e kl. BVB op 29 April RWB WaalwijkJuliana II Heus- den 9-1. Zondagmorgen circa kwart voor 10 kwam over de stad een lucht ballon, waaraan een gondel hing. Iihimhii I■■■inwnnin 11 wh—amL

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6