Hij dreef in de richting ZuidNoord. Met ingang van Maandag j.I: is de prijs der volle melk met 1 ct. per Liter verlaagd en gesteld op 7 ct. Het vogelschieten bij de Kon. Erk. Scherpschuttersvereeniging St. Blasius is bepaald op Zaterdag namiddag 12 Mei. De R.K. Fanfare zal hare medewerking verleenen. f Het eerste concours van den Bond van Scherpschutters »De Langstraat» wordt alhier gehouden op Zondag 3 Juni a.s. Donderdagavond ten 8 uur vergadert de R.K. Kiesvereeniging. AgendaBestuursverkiezing en het aanwijzen van candidaten voor den z.g. dubbelen Raad met het oog op/ de annexatieplannen. LOON OP ZAND. Zaterdag werd alhier een film vertoond van de in stallatie van den nieuwen burgemees ter Mallens, hetwelk uitging van Loon op Zands Belang. De zaal was druk bezet. Zaterdag had de keuring plaats van het werk dat in den afgeloopen winter in de vakschool voor schoen makers alhier werd vervaardigd. Over het algemeen was er goed werk geleverd. Ongeveer 600 personen bezochten de tentoonstelling. Zondagmiddag had in het Lief de-gesticht der Eerw. Zusters eene vergadering plaats voor allen die aan den Missie-Naaikring hier ter plaatse hebben medegewerkt en deelgenomen, om de tentoonstelling te regelen, wel ke zal gehouden worden met de a.s. Pinksterdagen. Zondag had het matinée plaats, door het gemengd koor „Zang en Vriendschap" uit Tilburg in de zaal bij den heer Aarlsen. Het vele publick heeft van goede zang genoten. In het Eere-Comité van de vie ring van het 150-jarig bestaan van het gilde St. Ambrosius hebben o.a. zit ting genomen jhr. mr. E. Verheyen, den Z.Eerw. Heer Pastoor Schoenma kers, burugemeester J. A. F. Mallens en dr. Smals, geneesheer. Gistermiddag kwam de heer A. Biemans alhier, op den Tilburgschen weg met zijn fiets zoodanig te vallen, dat hij twee ribben brak. In wijst Hammen 8 p., 3 Verhoofstad-Krol 2 p. aan de lederindustrie eenige belang- Koppelwcdslrijd 150 ronden: Centrale II. L. S, Zeer geachte Heer Redacteur. Uw Blad van 28 April 1.1. Insider er terecht op dat de oprichting der Centrale tot dusver reeds het resultaat heeft gehad dat De Schoen- en Lederindustrie, zijn in sterke mate op internationaal verkeer aangewezen, en leenen zich ook uit hoofde van hun eindeloos gevarieerde producten slecht voor regelingen en dwingende voor schriften. Daarom is een zóó in grijpend experiment niet verantwoord ln een land als Nederland vooral niet. In een instituut als de «Centrale» ontstaat al vrij spoedig een zekere ambtenarij. En hoe raakt men later het dwingend apparaat weer kwijt? Wat al onheil kan er intusschen niet worden aangericht 1 Wil men alsnog voorkomen dat de Centrale haar knellende greep ten volle op het bedrijfsleven gaat uitoefenen, dan zai het ook noodig zijn dat reeds aangeslotenen alsnog de kracht vinden om zich uit de vangarmen der Centrale die zich als een reuzenpolyp om het bedrijfs leven slingert, los te wringen. Dc corporatieve gedachte die alleen vruchten kan dragen, wanneer zij langzaam en voorzichtig in practijk wordt gebracht, zal door een systeem van dwang en overrompeling, eerder worden geschaad dan gebaat. Hoogachtend, X. A. B. rijke afnemers zijn ontvallen. Insider vleit zich echter tevergeefs met de hoop dat de leiders der Centrale op hun schreden zullen terugkeeren. Integendeel zij zijn ongetwijfeld met alle kracht bezig de Regeering te bewegen, hen nog meer macht te geven, resp. de buitenstaande firma's te dwingen zich aan de Centrale te onderwerpen. Inmiddels geachte Redactie, is het schen en talrijke persfotografen en nu we' hoog lijd, eens na te gaan operateurs waren present om de j of de methoden door de Centrale aangewend om de door haar begeer de machts-positie te veroveren juist zijn en geschikt om vertrouwen te wekken. Tegenover de Regeering is de toestand der betrokken industrie- en handelstakken veel ongunstiger voorgesteld dan hij is. De indruk wordt gewekt alsof, wanneer de Centrale niet ingrijpt, de ineenstor ting nabij is. Nu behoeft men toch slechts te letten op de positie der gemeenten waar de Schoen- en Lederindustrie Mijnheer de Redacteur. Blijkens Uw raadsverslag zal door het gemeentebestuur nader over wogen worden of in de toekomst groote of kleine complexen arbeiders woningen gebouwd zullen worden. Dit laat mij betrekkelijk onver schillig. Van grooter belang acht ik, zoo hierbij het algemeen aanbevolen grondbeginsel zal toepassing vinden dat men niet meer dan '/7 deel van zijn inkomen moet verwonen. Als men dit beginsel wil vasthouden in de overal neergaande lijn van de loonslandaard moeten deze wonin gen aan huur niet hooger worden dan f3.per week. Aan woningen van dezen huur prijs is ook behoefte. Bij nadere overweging van dit vraagstuk dient de fmancieele draag kracht van den huurder de doorslag te geven. Dat het gemeentebestuur deze zaak bespoedigen wil, las ik met meer instemming dan het uitstel van de stemming op 1 Mei in de 2e Kamer over het 60 millioensplan, omdat op 1 Mei de s. d. a. p. zijn traditioneele dag houdt. Het op de tweede plaats slellen de hoofdbron van bestaan vormt (en Van nationale vraagstukken van de welke positie relatief bevoorrecht je orde ten behoeve van partij- mag worden genoemd) om te zien politiek moet spaak loopen. dat die voorstelling van zaken be- i De Nederl. Leeuw, zal ten slotte zijden de waarheid is. jn de kracht van de oeroude christe- Er is nu eenmaal een groote lijke beginselen op staan, en de crisis en dat in de ondernemingen j vraagstukken zoodanig rangschikken alles van een leien dakje is duidelijk. De toestand niet gaat eischt van de ondernemers een buitengewone krachtsinspanning, doch te ontkennen is niet dat zoo wel in de Schoen- en Lederindustrie, alsook in de handelsbedrijven van leder en schoenen, tal van goed geleide ondernemingen zijn, die met bevredigende en zelfs gunstige re sultaten werken. Men vindt deze zoowel in de ca tegorieën die zich op't goedkoopere product, als onder hen die zich op producten van hoogere kwaliteit toeleggen. Verder doet de Centrale het voor komen alsof het slechts enkele on- willigen zijn die huiten de Centrale wenschen te blijven. In werkelijkheid is echter het overgroote deel der leden, gedwong n geworden zich aan te sluiten. Dui zenden hebben zich aangesloten tegen hun overtuiging in en het verschilmetde enkelen die nog buiten de Centrale staan is alleen dat deze laatsten de kracht hadden om zich te verzetten. Spfeekt men met aangeslotenen dan vindt men er weinigen die heil van de Centrale verwachten. En de Centrale zal ook geen verbetering in 1 den toestand brengen. De Schoenen- en Lederbranche is uiteist gevarieerd, er zijn in velerlei opzicht tal van schakeeringen en een ingrijpen van bovenaf brengt zeker nadeelen met zich. Men roeit een kleiner kwaad uit om een grooter in dat het algemeen belang voorop slaat en de nationale eer wordt ge handhaafd. Hoogachtend, LEZER. Protest. Naar aanleiding van Uw week praatje in Uw blad van Zaterdag j.I komt mijn taalgevoel in opstand me datgene wat U daarin schrijft* Gelijk hebt U, wanneer U schrijft, dat degenen, die het meest geschreven hebben, misschien het best zijn vertrouwd geraakt met de spelling De Vries en Te Winkel. De spelling moeten wij door het gebruik leeren, dat staat vast. Als U schrijft: «Straks »leggen« wij journalisten eruit en worden wij verdrongen door de jeugdige Kolle- wijnianen, die door hun taal-onmacht dreigen te zegevieren«, dan gaat U te ver. Hoe gauw zal ook ieder journalist gewend zijn aan de veel eenvoudigere nieuwe spelling. Ik zeg niet heelemaal hetere. Zijn er dan ook nog geen lui, die in het begin Uw copie even zouden kunnen corrigeeren? Kollewijnianen kunnen jeugdig zijn, maar zij zijn gelukkig niet alle hun taal onmachtig. Zij zouden hun taal dus niet in hun macht hebben, dat zou te gek zijn om los te loopen. Zij zijn toch ook menschen, die spreken en dus er een taal op na houden en die zij maar wat goed in hun macht hebben, en heel goed weten wat zij zeggen. Goed, de Man heeft gezegd de taal moet groeien uit het volk. Ben ik het glad mee eens, durf ik zelfs onderstreepen, maar die taal heelt toch niets, heelemaal niets met de spelling te maken. Als U luistert naar de taal aan de bittertafel of naar een politieke ongewenschte redevoering, dan hoort L hoe schoon ontstaan. Hetj onze taal kan zijn. (schrijft U zelf). «4 I'S vu van uKi het tot nu toe Wanneer U dat zou willen op- Raveste"pulles; 7, 17 P 'van'Domme- gebeurde dat de bestuurders steeds schrijven, zoudt er dan naar len-Veldman; 8 A. van Son; 16, 19 P. 1 grooter macht zullen afdwingen. moeten luisteren of dc i spreker b Willems; 18 M. van Sluisveld. i De leiders der bedrijven worden tecken met e of ee had gezegd 2e Koning^pou/e Gebrs^van Raves,e«n. 1 uit hun ondernemingen gehaald voor Nee, ook U begaat de groote fout Speciaal: Gebrs. van Ravesteijn. J het bijwonen van eindelooze Ne,8cl KAATSHEUVEL. deringen, waar niet de kundigste fabrikant of de bekwaamste zaken man den boventoon voeren, doch de lui met het sterkste spreekorgaan. eglementeering elvaart, doch men Steenbergen; 10, 18, 101, 102 F? Dame?; verlamt het initiatief. Er zijn wel enkele maatregelen op ir ATcucnvn 5, 6, 16; P. van Beynen 7, 10; Th. van ondergeschikt gebied te nemen, n KV V WTT HFT MTNA A' S' VugR welke zonder gevaar lijken. Maar R.K.V.V. WILHELMINA. j ie Overduif P. van Beiyen. j tPrfpnover dat het Op de Zondagen 13 en 20 Mei a.s. wor- Aankomst le duif 11.50 uur. Los 7 uur. jjaa^r staat d g den er groote seriewedstryden gegeven Wind N.-O. i bedrijfsleven opgescheept \vOldt met Ooor de voetbalver. Wilhelmina. Ver-; A.s. Vrijdag inkorven voor Compiègne 'n duur apparaat en gehandicapt door een wirwar van bepalingen en voor- De Concoursbond, gevestigd bij den hëer J. van Dun, hield heden een wed vlucht vanuit Vilvoorde. Uitslag: om taal en spelling met elkaar te verwarren en door elkaar te halen. Schrijven de moderne, dialectische schrijvers steeds zuiver de spelling De Vries en Te Winkel? Vindt U hun boeken mooi? Ik geloof het niet U gaat verder over denken en het weer evenals in vorige wedstrijden. Al leen was Vente weinig gelukkig met zijn schoten en Minders leed aan inzinkingen. In de Belgische ploeg heeft vooral doelman v. d. W'eijer uitgeblonken. Hij heeft tal van venijnige schoten gekeerd, en ware hij niet in dezen vorm geweest, dan zou België ongetwijfeld weer „een dikke jas" hebben gekregen. Deze wedstrijd heeft weer eens bewe zen welk een enthousiasme er plotseling, dank zij de successen der elf oranje-man nen. in Nederland is losgebroken. Van de 45000 menschen die het Antwerpsche Stadion bevolkten, waren er zeker 15000 uit Nederland. In den aanvang boorde men spontaan bét Wilhelmus meezingen, bij de „Braban^onne" zweeg het publiek chter als het graf! We wachten nu af of het Nederland- baan gekeurd. Als de N.W.U. deze sche elftal z«n roemrijken tocht ook te- keuring accoord verklaart, dan is ze gen Frankrijk zal voortzetten, op 10 Mei a.s. VOETBALSPORT. Ned. Elftal tegen Frankrijk. De Keuze-commissie van den KNVB heeft het elftal samengesteld, dat op He melvaartsdag in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Frankrijk zal snelen Het team heeft dezelfde samenstelling als dat tegen België. De reserves zijn: Van Male (Feyenoord), Pienter (Be-Quick) Prins (Stormvogels), B. J. Paauwe (Feije- noord), J. Mol (KFC), Bonsema (Veloci ias), Mulders. (Ajax). Het li-team. Voor den wedstrijd Frankrijk BNe derland B op denzelfden dag te Rijssc te spelen is de volgende ploeg samenge steld Doel: Pottgens (Miranda). Achter: van Diepenbeek (Ajax), Lelie veld (VUC). Midden: v. Maren (ADO), Oprinsen (NOAD), Graafland (HBS). Voor: Vrauwdeunt (Feijenoort), Slot (DWS), Lagendaal (Xerxes). Schoemaker (Quick, Den Haag), Van Nellen (DHC) Reserves: Veenendaal (Naaldwijk) Beekhuizen (DFC), Schubert (Ajax) Doinmering (Vitesse), Berg (ADO). Nederland slaat Belgie opnieuw. Het Nederlandsche elftal blijft in zijn overwinningsroes. België moest er Zon dag voor de tweede maal in successie aan gelooven. Wel zijn zii er in geslaagd een doelpuntenregen van de Hollandsche voorhoede te voorkomen en zoodoende eindigen de Roode Duivels nog juist een tikje voor Ierland en kunnen ook zij dus hun kansen in Rome gaan verdedigen. De eindstand der voorronde voor de wereldkampioenschappen is thans: Nederland 2 2 0 0 4 9—4 België 2 0 111 6—8 Ierland 2 0 111 69 Nederland heeft zich dus in deze halv competitie uitstekend geweerd en mag daarom aanspraak maken op plaatsing onder de acht sterkste landen die naar Rome zullen komen. De wedstrfjd van Zondag heeft niet die bevrediging gegeven van de beide laatste ontmoetingen. Hoe kon het ook anders? De verwachtingen waren wel wat erg hoog gespannen. Dat neemt echter niet weg dat Nederland op overtuigende wij ze heef» getoond beslist sterker te zijn dan België, en dat we mogen zeggen dat nen voor het volgende seizoen. DUSSEN. R.K.V.V. „Dussensche Boys". Zondag ondernamen onze jongens de verre reis naar Moerdijk en moesten daar ervaren dat MVV niet verscheen. Het is sneu, maar niets aan te doen. De fout berust wellicht, naar wij van goed ingelichte zijde vernamen, bij het Bonds- bestuur. Dit zal evenwel spoedig zijn uit gemaakt. WIELRENNEN. WAALWIJK. Waalwijksche Wielerbaan. De nieuwe Waalwijksche Beton- Wielerbaan (eigenaar de heer G. Kroot) is namens de N.W.U. als B- Belgische persstemmen. Het is wel eens intressant buitenland- sche stemmen te hooren over het spel van het Nederlandsche elftal. Wij laten hier enkele beoordeelingen uit Belgische bladen volgen. Allen noemen de overwinning van Ne derland verdiend en vermelden Bakhuys en van Heel als de beste Nederlanders en Vandeweyer als dén besten Belg. Les Sports bekent, dat de Nederlan ders op alle gebied, zoowel phvsiek als volledig geschikt ook voor profs. W.W.C. „De Zwaluwen". De Waalwijksche Wielerclub „De Zwa luwen" hield Zondagmiddag clubwed- slrijden. De uitslagen waren als volgt: Sprintwedstrijd over 3 baanronden: le serie: 1 van Gecnen, 2 Verhoeven, 2e serie: 1 Kamp, 2 L. de Vaan. Om de le en 2e plaats: 1 Kamp, 2 v. Geenen; om de 3e en 4e plaats: 1 Verhoeven, 2 L. de Vaan. Sprint Junioren: 1 Verhoofstad, 2 van Sambeek. Achtervolging over 15 baanronden: 1 11. 34. 71, 84, 103 M. Zacht; 12, 51, 53 P. Stokkermans; 13, 48, 68, 89, 94 L. Mos selveld; 14, 70 C. van Boxtel; 19, 57, 64, 75 J. Couwenberg; 20, 24, 30, 38, 54 H. Hendriks; 22, 79, 80, 86 A. Snoeren; 23 A. Pijnenburg; 25, 60, 96 J. van Dongen; 27, 46, 47, 72 P. Ligtvoet; 28, 33, 63, 74 J. Bergmans; 29, 49 P. Snaphaan; 35, 67, 92 J. Kemmeren; 36, 50, 81 J. Valk; 37. 61, 73, 83 J. Zijlmans; 40, 82 B. Kemme ren; 41, 58. 91 C. de Bondt; 42, 56, 99, 100 Fr. van der Linden; 43, 93 M. de Vries; 44 L. van Boxtel; 52 H. Netten; 55 P. Laros; 62 M. Oomen; 66, 98 W. v. Best; 69 L. van de Ven; 76 Jos. Vrinten; 77 M. van Seters; 85 Jos. Schrauwers; 87 A. van Kuijk; 90 J. Snaphaan; 97 B. van Bruijckere; 104 B. van der Linden; 105 W. van der Ven. De Kaatsheuvelsche Postduivenbond hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde. Uitslag: 1 C. Corstanje; 2, 17, 18. 43 W. Stubbe; 3 Jac. van Dongen; 5, 26, 28, 29, 30 Jac. j Hoevcnaars; 6, 21, 32 C. öerlemans; 7, 39, 40, 51 C. Klis; 8, 27 B. Emmers; 9, 33 W. van der Velden; 10. 41, 49 A. Laros; 4, 11, 13, 23, 35, 37, 45, 46 C. van Hees- wijk; 14, 34 A. Lugters; 15, 19 Gebr. van Wocnsel; 16, 24, 31 F. van Woensel; 20, 48, A. van Esch; 22 S. Dekkers; 25, 42, 52 Schaafstra; 36 van Rooy; 38, 47 P. van der Velden; 44 J. de Graaf; 50 A. v. Dijk. le Duif 1096.38 Meter per minuut; laatste duif 988.52 M. per minuut. technisch meester waren, daarbij had- den zy de overtuiging, die tot overwin- Van Gecnen haalt Kamp in na 8 ronden; ningen leidt; allen werkten mede tot dit 1 Kuys loopt 74 M. in op Bonis; 1 Ver doel. De eene speler offerde zich voor hoeven loopt 15 M. in op L. de Vaan; 1 den andere op; in het Oranje-elftal heerscht een heerlijke discipline. La Métropole betoogt, dat de kracht van het Nederlandsch elftal overschat wordt en dat dit weldra zal blijken in Italië. De Nederlanders zijn technisch niet sterker dan de Belgen, maar ze zijn sneller en meer beslist. Het moreel van de Oranjehemden is ook beter. Le Soir: Holland speelde te Amster dam oneindig beter dan te Antwerpen; toen vormden de Oranje-hemden een van de sterkste elftallen van het Continent. La Libre Belgique: Holland wist van het psychologisch moment gebruik te maken, hoewel het niet zoo schitterend was als te Amsterdam. Le Peuple: Holland speelde met brio en zekerheid. De aanvalslijn is de sterk- burg, is gisteren te Tilburg in hel huwe- INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Krol loopt 30 M. in op Collard. Eigen kracht over 40 ronden, 2 klas sementen 1 van Sambeek 7 p., 2 Verhoor.slad 6 p. 3 van der Hammen 6 p., 4 Dollekens 3 p. Eigen kracht 50 ronden, 2 klass.: 1 Dollekens 10 p.; 2 Bonis 6 p., 3 Els- hout 3 p., 4 Kuys 1 p. Koppelwedstrijd Junioren: 1 v. Sam- beek-de Vaan 8 p.. 2 Dollekens-van der - 1 Kamp-Dollekens 8 p., 2. van Geencn- Bonis 5 p., 3 Kuys-de Vaan 2 p. PIJNENBURG GETROUWD. Enorme belangstelling voor de plechtigheid. De populaire wielrijder, Jan Pijnen- ste ooit door onze buren in het veld ge bracht. De Gazet van Antwerpen: Eens te meer zijn het de geest en dc wil van Oranje, die in dezen wedstrijd de overwinning hebben behaald. Dit blad looft verder bet merkwaardig geheel, dat Karei Lotzy gevormd heeft. De Morgenpost: Holland is voor het oogenblik ontegensprekelijk sterker dan België. Le Matin: De Hollanders waren snel ler. meer beslist en beter geoefend. WAALWIJK. W. S. C. y, .S.C.—ROERMOND. De laatste competitiewedstrijd van WSC is thans definitief vastgesteld op a.s. Zondag. Over den wedstrijd tegen Roermond zullen wij Zaterdag nog een en ander zeggen. Inmiddels zullen Zondag ook de pro motie-degradatie wedstrijden aanvangen. Twee der concurrenten van WSC, Zalt- bommel en DEVO, ontmoeten elkaar op het terrein van eerstgenoemde club. R. W. B. lijk getreden met mej. Mimi Bierens. Zelden is er in Tilburg zooveel volk op de been geweest als Dinsdag. Toen om 9 uur des morgens de bruids stoet bij het Stadhuis op het Marktplein aankwam stond het er zwart van de menschel filmoperateurs waren present plechtigheid van de aankomst van den bruidegom en zijn bruid te vereeuwigen. Ook naderhand, bij het begin en het einde der plechtige Huwelijksmis, die om 10 uur in de parochiekerk van St. Josef (Heuvel) werd opgedragen, was de belangstelling van de zijde van het pu bliek waarlijk ontzagwekkend groot. En even overweldigend was de belangstel ling van het publiek, toen na afloop der H. Mis de bruidsstoet op het nabijgele gen Piusplein aankwam, waar bruide gom en bruid onderwijl van de kiosk af door „Radio Aurora" het bruidskoor uit de „Lohengrin" werd gespeeld over een looper naar de ouderlijke wo ning der bruid, café-restaurant „Oud Holland" schreden. Van 122 uur werd in Oud-Holland" l V> CUU aiUIUI IICL H nul I UU «I J De groote strijd om de 11 paar voetbal" een buitengewoon drukbezochte receptie schoenen gaat a.s. Zondag beginnen. j gehóuden. De loting van j.I. Maandag heeft uit- In den loop van den namiddag werden gemaakt, dat de volgende vereenigingen het bruidspaar nog enkele serenades ge togen elkaar in het veld zullen komen, bracht. Cor Wals en Frans Slaats waren om te trachten de schoenen mede te ne- getuigen, men. Zondag 6 Mei 12 uur eerst een vriendschappelijke wedstrijd RWB 2 TOP 2 uit Oss. Om 2 uur: TOPKaatsheuvelsche Boys Om 4 uurBW, 's-BoschOisterwijk. Zondag 13 Mei, 2 uur: Longa. Tilburg- Capelle. Om 4 uur: WSC—RWB. Zondag 20 Mei 2 uur: finale winnaar A—B. Om 3.30 uur: finale winnaars CD. Om 5 uur: demi-finale. De wedstrijden duren 2 x 30 min. en worden bij gelijk spel niet verlengd, het lot zal dan beslissen. De leider van deze wedstrijden is de heer Blom uit 's-Bosch. R.K.V.V. H.E.C. Zaterdag j.I. speelde HEC 3 een wed strijd voor de ieugdcompetitie tegen DES uit Kaatsheuvel. Door verschillende om standigheden moest HEC den strijd begin nen met slechts 9 spelers. Toch gaven zij goed partij en wisten met 00 de rust in te gaan. Na de rust werd met 10 man gespeeld. HEC was toen ook iets in de DUIVENSPORT. WAALWIJK. W. C. B. De Waalwijksche Goncoursbond hield Zondag 29 April een wedvlucht vanuit Vilvoorde. In concours 413 duiven. Wind N.-O. Los 8.30 uur. Aankomst le duif 9.58.55 uur; laatste 10.9.43 uur. De prijzen werden behaald als volgt: A. van Eijck 1, 15, 36, 92; A. de Pcffer 2. 5. 35, 79; Th. van der Geld 3, 50, 86; M. Leijten 4, 13. 25, 33, 44, 76, 87. 129 131; L. van Gelder 6, 91; J. v. d. Houd 7; H. van Spijk 8, 59; Fr. Schoemans 9; P. L. Pullens 10; L. van Hullen 11; L. Leijtens 12, 126: Jos. Mensen 14. 37: A. Stam 16, 123; J. Verhagen 17. 19, 133; Piet Schoemans 18. 53. 89. 106; .1. van Bladel 20, 22, 54. 60. 97; W. van Bokho ven 21, 31. 69. 113. 114; Stokwielder 23, 67, 83; J. van Velthoven 24, 108, 110; A. van Schavk 26: J. Kipping 27, 36, 55, 99, 120; J. Leijtens 28, 73, 75. 86, 107; H. van de Wiel 74. 116. 125, 135; C. Wit- lox 29, 56, 100, 117, 124; J. C. Pullens 90, meerderheid doch kon toch het doel der Th ouiivenkam 30, 104, 109, 127; M. van tegenpartij niet doorboren. Ook de HEC- (,er Griendt 32. 64, 80. Ill; J. van Bok- vcrdediging bleef de DES-voorhoede de h()Ven 34 fi3 95; j Schoemans 39, 49, baas, zoodat ook zy niet vermochten te ,01 ,32 T}) de Ronde 40 84 12i; M. doelpunten. Einde kwam alzoo met 0—0 VerhuIst 4, 85 122 137; H Knip- A.s. Zaterdag moet HEC naar Rapid te Kaatsheuvel. Doe je uiterste best eens HEC-ers, misschien is een overwinning dan wel ie belooning. Het HEC-bal, dat Zaterdag aan leden, donateurs en genoodigden gegeven werd, is in alle opzichten geslaagd. Daartoe i droeg niet weinig toe' bij de opvoering van een tweetal komische toone 'lstukjes, welke beide geheel door eigen krachten dan Belgie, en dat we mogen zeggen dat werden opgevoerd en zeer in den smaak de Nederlandsche ploeg haar goeden 1 dej. aanwezigen vielen. Het was een ge- vorm gehandhaafd heeft. Meer waren er i zc-lliöe drukte welke er heerschle en het Hip nprirwïpn vnn hnntfstnnnri svsfpmn- i___. die perioden van hoogstaand, svstema tisch opgezet voetbal, met uitstekend sluitende combinaties en met een zeer hoog opgevoerd tempo. Vooral de tweede helft van den strijd had een emotioneel verloop, ook al door den rijkdom aan doelpunten. Alle zes de bestuur kan met genoegen terugzien op dezen bijzonder geslaagden avond. Nogmaals, het was een recht gezellige, öuderwetsche HEC-balavond en het be stuur voor het vele goede pels 42. 46. 58, 93: A. Bakkers 43. 70; C. Broumels 45, 71, 81, 118. 119: II. Pullens 47. 94, 102; Sjcl Boot 46; J. Blok 52, 77, 105, 134; Jos. Allessie 57, 115; A. v. Hilst 61, 62, 78; G. Schoemans 65. 96; C. Ver hulst 66, 72, 82, 96, 103, 130; G. Strijk 66; H. van der Wiel 74, 116, 125. 135; J C. Pullens 90; Braspenning 112; A. Lombarts 128; M. Vrijhoeven 136. Adr. Verhoeven le overduif. Postduivenver. „Ons Genoegen" De Postduivenver. Ons Genoegen hield een wedvlucht vanuit Mons. De prijzen werden behaald als volgt: Hamers 1, 2, 5, 10; M. H. Vugts 3, 16, 17; Th. van Vugt 4. 6, 11, 15; Jac. van wetsche HEU-balavond en net I Enee]en 7 8 9.12 13,14. zij vanaf deze plaats hnlde gebracht Zondag j.I. werd een wedvlucht ge ilet vele goede werk, dat het steeds, h Novon De nriizen wer- - - en nu vooral weer, voor dezen avond behaald als voh't de plaats te krijgen ■voltreffers werden immers na de rust I verricht heeft. We hopen nog meer der- üe" °en"aT" 3 4°V 13. Hamers 2 gelost. Na de rust had Belgie de zaken i )jjkc bai_av0nden mee te ma1— tnSelen L 4' J' ld' Hamers zoo energiek aangepakt, dat Nederland al na 6 minuten een achterstand had. Maar dat was voor de Oranje-mannen 't sein 0111 hun kunnen te toonen. Daar ging het weer even vlot, even onweerstaan baar als voor enkele weken in Amster dam. En da Belgische keeper kon nog schillende vereenigingen hebben al in- en Lier. zoo goed zijn. hij kon het'niet voorko" geschreven en zy die dit nog willen, I DRl.NEN. 1 schriften wordt bedreigd met con- men dat de Nederlandsche aanval in 5 kunnen het doen tot uiterlyk o Mei. Er Zondag hield de Postduivenver. ^..De straffen en boeten waaruit prachtige doelpunten Het hoogtepunt van den strijd was daarmede feitelijk voorbij. Wel slaagde België er weer in tot 23 op te halen, maar het mocht niet baten, Nederland bleef meester van het veld en wist met een kogel van Bakhuys den voorsprong nog tot 42 te vergrooten. De wedstrijden worden gespeeld on der Bondscontrole en onder leiding van le klas scheidsrechters. DRUNEN. De Sporters schijnen den laatsten tijd in goede conditie te zijn. Zondag werd te Veghcl wederom gewonnen tegen Het groote vraagteeken in onze ploeg DEVO in een sportieven wedstrijd met was doelman Keizer van Ajax, die goed 43. voldaan heeft, al liep hij met zijn verre uitloopen zoo nu en dan nogal eens een risico. Van de backs was v. Run ditmaal de beste en v^n de halfs was het vooral van Heel die opviel. De voorhoede onzer ploeg voldeed De Snorters 3 wisten eveneens te win den. Aanhouden Sporters en flink trai- 1

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7