De Echo van hel Zuiden H e e r 1 ij k B.KOLSTEREK LAGARDE CETA-BEVER PRODUCTEN. Fa. ANTON HOLTGREFE PULLES-HEESBEEN'S Gestoomd Roggebrood Briel uit Waspik. H. de Bont-v. Huiten met 't warme ween v/h. Bierlaagh-van der Heijden IJZERHANDEL Markt Hoek Raadhuisplein, Waalwijk - TEL. 72. y0. 41. Zaterdag 19 Mei '34. 57e Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 16 Mei 1934. Geachte Lezer, Over gebrek aan attractie behoe ven we toch zeker de laatste weken in onze gemeente niet te klagen. \\Te hebben dezer dagen gehad de pelgrimstocht der Tilburgenaren naar de bekende Theresiakerk, we hebben bijgewoond de openlucht- propagandavergaderingen het spreek koor der J. W.-ers, terwijl we een week tevoren onzen Zondag hebben kwijtgemaakt op het Herculesterrein, waar het 5 jarig bestaan dezer ver een iging werd gevierd. Om het laatste maar eerst even te bespreken, moeten we al direct zeggen, dat we er geen spijt van gehad hebben, dat we hier onzen middag hebben doorgebracht. Na het otïicieele gedeelte, (waarvan het publiek haast nooit een woord te hooren krijgt), zagen we een voet balwedstrijd tusschen HECen DES, en hoewel laatstgenoemde overwe gend sterker was, (hoe kan dit toch, als men het I.V.C.B.-ranglijstje be kijkt?) hebben we toch mogen ge nieten van vele zeer goede spel momenten, waarin vooral de back stellen van beide clubs uitblonken. Eenieder zal er dan nu ook wel van overtuigd zijn geworden, dat ook in R.K. verband een goede partij voetbal wordt gespeeld, en wij kun nen Hercules niets beter toewen schen, dan dal ze eens met boven staande clubs zal mogen wedijveren. Hiermede zal echter nog wel een paar jaartjes gemoeid zijn. De pauze werd gevuld met verschillende mooie gymr.astieknummers der Waalwijk- sche vcreeniging S. S. S. Van onze Harmonie, die mede het geheel moest opluisteren, waren tijdens deze pauze vele leden verdwenen, wat voor het publiek een teleur stelling was. Immers wat geeft het voetbalkennend publiek om muziek, op 't oogenblik dat er een mooie wedstrijd gespeeld wordt? Maar wel gedurende de pauze zal een pittige marsch ten zeerste worden eapprecieerd, en men zal er goed aan doen, hiermede bij voorko mende gelegenheid rekening te io u den. Een tweede attractie, zij bet dan ran geheel anderen aard, is zeker vel de »Tilburgsche processie«. ooral voor Waspik-Boven waar men zoo langzamerhand verschil lende pelgrims persoonlijk gaat ken nen. En niet alleen is heteen attractie, maar voor velen is het tevens een mooie nevenverdienste geworden, let geringe aantal café's in Waspik loven kan niet alle bedevaartgangers ijdig bedienen, en vele particulieren maken daar gebruik van, door het erkoopen van koffie, melk, enz. mi hoewel de politie tracht deze mitatie-koffiehuizen te weren, zal laar dit toch niet zoo gemakkelijk [elukken, aangezien men gewoon offie zet voor vrienden en beken en, terwijl de prijs hiervan later vel wordt verrekend. En tot slot willen we nog even jespreken de aanneming der eerste es Waspiksche J. W.-ers en de aaraan verbonden propaganda. Na e kerkelijke plechtigheden, is men legeleid door de Harmonie, opge— rokken naar het Hercules-veld, vaar door enkele HH. Geestelijken, iet doel en de idealen der J. W.-ers verden uiteengezet. Daarna kwam 'n 10-jarige J. W. leider op het podium, in het uitspreken van zijn propa 'andarede, was voor ons de clou an den middag. En het was dan ok geen wonder, dat zijn geest— liftige, vol vuur uitgesproken re evoering, eindigde onder een luid pplaus der toeschouwers. Tot slot tard een spreekkoor opgevoerd, itsluitend voor de J.W. geschreven, bn hoewel wij niet te kort willen loen aan de goede bedoeling van len auteur, is toch ook bier weer gebleken, dat niet iedereen zoomaar direct voor declamatie geschikt is. t Een met al echter een goedge laagde middag, die door J. W.-ers ai genoodigden, in het Patronaats- •ebouw in een gezellig feestje werd imgezet. ADEPT. Koopt In Waalwijk. Steunt de Waalwlfksche handel en Industrie. W. B. PROVINCIAAL NIEUWS, Waalwijk, 18 Mei 1934. Verzwegen belastingen Inspectie Waalwijk. Ingevolge de bekende missive van jlen Minister van Financiën over de belastingjaren 1931-'32, 1932-'33 en |933-'34 te dezer inspectie werd ge middeld per belastingjaar aangege ven wegens verzwegen vermogen ƒ3.347.000.—; wegens verzwegen inkomsten 156.000.s Over de drie jaren tesamen werd daarover aan belasting berekend ruim 76.000.—. Gas- en Electriciteitstarieven. Wij vernamen, dat sinds geruimen tijd bij de Gemeentelijke Licht- en Waterbedrijven tariefswijziging voor gas en electriciteit in studie waren, speciaal om die op meer modernen leest te schoeien. Naar wij thans hooren, heeft de Be- drijfscommissie over deze ontwerp- wijziging vergaderd en er zich mede vereenigd. Na behandeling in het college van B. en W. zal het ontwerp dus waar schijnlijk in de eerstvolgende raads vergadering ter tafel komen. 11.11. Wijdingen. Op Zaterdag 22 Mei a.s. zullen de heeren Gerard Witlox en Willem Kol- steren alhier, in de Kathedrale Basi liek van St. Jan te 's-Hertogenbosch de heilige wijding van het subdiaco naat ontvangen. Winkelsluiting. Op Tweeden Pinksterdag mogen de winkels tot 9 uur geopend zijn. Voor Zaterdag en Zondag geldt de gewone i{ geling. r.xamens R.K. Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus en R.K. Hoogere Handelsschool met b-jarigen cursus te Waalwijk. Hel schriftelijk eindexamen der R.K. Hoogere Burgerschool zal wor den afgenomen van 20 lot en met 30 Juni a.s. en het mondeling op 4 en 5 Juli 1934. Het schriftelijk eindexamen der R.K. Hoogere Handelsschool zal wor den afgenomen van 26 Mei lot en met 9 Juni. Het mondeling examen op 18 en 19 Juni 1934. Gecommitteerden voor dit examen zijn: de heer Drs. L. Michels te Tilburg, de heer J. A. Maris te 's-Grevelduin- Capelle, Mej. Dra. B. Geers te Waal wijk en de heer H. Wiesman (plaats vervangend), terwijl de heer Mr. R. van der Heijden gedelegeerde is van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Langstraat. Hei toelatings-examen der school wordt afgenomen op Maandag 2 en Dinsdag 3 Juli, vanaf 's morgens 9 u. Aangifte voor dit examen op Maan dag 28 Mei en volgende Maandagen van 45 en van 78 uur namiddag. Men gelieve er rekening mede te hou den, dat tijdige aangifte met het oog op de beschikbare plaatsen, zeer ge- wenscht is. R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging hield Woensdagavond in den Gildenbond 'n slecht bezochte algemeene vergade- iing. Na opening der bijeenkomst met den Christelijken groet sprak de voor zitter, de heer J. v. Heesbeen, 'n wel komstwoord waarin hij de slechte op komst betreurde. Spreker stelde het nieuwe bestuur, althans voor zoover dit tegenwoordig was, aan de vergade ring voor. Een woord van dank bracht spreker aan de niet-herkozen bestuursleden voor het vele werk dat zij in het be lang der Katholieke zaak hebben ge daan. Door den Secretaris, den heer Th. Bakkers, werden daarna de notulen oorgelezen, die zonder opmerkingen werden gearresteerd. De Secretaris bracht vervolgens \erslag uit over het jaar 1933, 'n jaar dat zich gekenmerkt heeft door de al- geheele vernieuwing der vereeniging. Het ledental was voor de verkiezing der Tweede Kamer tot boven de 1800 cpgeloopen, doch daarna viel weer 'n teruggang te constateeren tot 1733 le den. Verheugend is het dat deze ver mindering beduidend geringer is dan gewoonlijk na een verkiezingsperiode te constateeren valt. De vorming van studie- en propa- ganda-clubs in de vier parochies kon reeds in het begin van het jaar wor den beëindigd. Verwacht mag worden, aldus het verslag, dat deze clubs ook in de toekomst krachtig zullen blijven medewerken aan het doel der vereeni ging. Toen ook Waalwijk werd aangewe zen als plaats voor de vestiging van een „kern" is met de vorming daar van aanstonds een begin gemaakt. On der voorloopige leiding van den heer C. Pullens werd met 33 leden begon nen. De lezingen, die door de leden gehouden werden, stonden op 'n hoog peil. Het bestuur ziet in de kern een belangrijke innerlijke versterking van de vereeniging. In het afgeloopen jaar is ook het nieuwe reglement vastgesteld en is 't aantal bestuursleden tot 13 uitgebreid. Aan elk lid der vereeniging wordt 'n exemplaar van het reglement ver strekt. Gewezen wordt op het mooie resul taat van de intense propaganda die voor de T.K.-verkiezingen is gevoerd. In onze plaats is het cijfer der Katho lieke stemmen vooruitgegaan, zoowel relatief als absoluut. Hero Perl Fruit-Soda-Luxe Champ. Pils Champ. Cidee Limonade Sorbets Sodawater Spuitwater Victoriawater Geertruidtsbron water Grootestraat 201, WAALWIJK Telefoon 139. HOOFDAGENT der Hero «Perl» en der Limonades van Russell voor Waalwijk en Omstreken. Enkele vergaderingen zijn gehou, den, artikelen gepubliceerd en bro chures verspreid, om te wijzen op op gevaren van fascisme en nationaal- Socialisme. De Secretaris besluit zijn verslag met de conclusie dat 1933 voor de ver eeniging een gunstig jaar is geweest. De Voorzitter sprak een dankwoord tot den heer Bakkers, die daarna ook het financicele verslag uitbracht, dat minder gunstig was. De ontvangsten beliepen 596.48 en de uitgaven 739.18, zoodat het jaar een nadeelig saldo van 142.70 heeft opgeleverd. De Voorzitter zeide, dat hel bestuur middelen beraamt om dit tekort zoo spoedig mogelijk te dekken. Door de heeren J. v. Heeswijk en F. Knepflé werd de administratie ge controleerd en in orde bevonden. Aan de orde was vervolgens de ver kiezing van een Voorzitter. Uil de Vereeniging Koninginnedag Hel Bestuur van bovengenoemde vcreeniging deelt de geachte inwoners van v.m. Besoijen mede, dat binnen kort wederom begonnen zal worden met het innen der contributie voor 't jaar 1934. Het hoopt en vertrouwt dat allen wederom, wanneer hun de lid maatschapskaart zal worden aangi bo den, deze zullen voldoen, opdat de vereeniging opnieuw in staat gesteld zal kunnen worden de gebruikelijke feestviering te houden. De Brabantsche Poppententoonstelling. De Poppententoonstelling heeft zich Woensdag en Donderdag in een grorte belangstelling mogen verheugen. Woensdagmiddag was de zaal ge heel gevuld. Dezen middag werd im mers als speciale attractie de kinder- operette opgevoerd. Deze opvoering, waaraan de dames van het comité zeer vele zorgen hebben moeten wij den, is een grooter succes geworden, dan men ervan had mogen verwach ten. De adspirant-tooneelisten bicken, dank zij lange en geduldige voorberei ding, hun rollen goed meester en speelden met den ernst van „echte ar- Rstcn". Wat de operette zoo bijzonder deed slagen, was de aankleeding van het geheel. De cosluineering der meisjes was zeer aardig verzorgd en tegen de donkere décors pareerde de bonte we meling van costuumpjes uitstekend. Er viel menig aardig tafereeltje te be wonderen. De aanwezigen, vooral na tuurlijk de vele kinderen, hebben zich uitstekend geamuseerd, en Ds. Louwe Kooymans sprak dan ook ze ker namens allen toen hij een dank woord bracht aan de dames die dit alles met zooveel en eindeloos geduld hebben voorbereid. Een goede gedachte was het de ope rette Donderdagavond nogmaals op te voeren. Ook nu was er weer groote belangstelling.. Een bijzonder dank woord werd gesproken tot den heer Verhoeven uit Drunen, den ijverigen De beste welke bestaan, Holla&dsch fabrikaat Vloerzeil- en Parketvloerwas f0 47 en f0 78. Meubelboenwas f 0.14 en f0 42. (KleurenWit, Zwart, Geel, Rood, Lichtbruin, Donkerbruin). Prachtbijts, 30 kleuren f 0 26, f0 41, f0 67, f 0.72, f 1.13, f128, f017, f 0.52, f 0.88 f 1 60. Velpa Koudlijm (timmermanslijm) f 0.31 en f 1,13 Kneedstopwas en Smeitstopwas f 0.09 en f 0.16 (om meubelgaatjes dicht te stoppen). Velpon de huishoudlijm die alles lijmt f0.10 en f 0 26. Gupa (om 1000 dingen mee te repareeren) f 0 26. Instanto (om alle vlekken uit kleeren te halen f 0.35 Verder: Japanlak, Glansverf, Waterverf, Aluminiumverf, Vernissen, Schoolbordenverf, Terpentijn, Lijnolie, enz. enz. Carbolineum, Kool teer, Bruine Teer, Gele en Groene Carbolineum, Vuurlak, Grondverf, Muurzwart, Rijwiellak, Creoline, Spirituslak. Verder Sponzen, Zeemen, Zeil wrij vers, Parketborstels, Vegers en alle mogelijke ander borstelwerk, slechts eerste kwaliteit en normale prijzen. Heeft U al een Spaarbankboekje voor Uw Heeren horloge of Uw dames armbandhorloge! HET KOST U HIETS 3 1000 KLANTEN HEBBEK E» REEDS EEN I vergadering werd het voorstel gedaan den heer v. Heesbeen bij acclamatie opnieuw te benoemen, doch deze stel de prijs op een stemming zooals het reglement voorschrijft. Met algemeene stemmen werd de heer v. Heesbeen herkozen. De heer C. Pullens heeft namens al le leden nog woorden van waardee ring gesproken voor het vele dat de heer v. Heesheen in zijn kwaliteit als voorzitter voor de vereeniging gedaan heeft. Hij bracht hem daarvoor harte lijk dank en sprak de hoop uit, dat de Kiesvereeniging nog lang onder leiding van dezen voorzitter zal mo gen staan. De heer v. Heesbeen dankte voor oeze woorden en zeide ook in de toe komst te willen blijven trachten de katholieke zaak te dienen. Spr. meent daarmede niet meer te doen dan zijn plicht. Bij de Rondvraag vroeg de heer H. Witlox ook contributie te heffen van de aspirant-leden om zoodoende te spoediger het kastekort te kunnen overbruggen. Met den gebruikelijken groet werd de bijeenkomst daarop gesloten. Het Dag. Bestuur der R.K. Kiesver eeniging is thans als volgt samenge steld: J. W. v. Heesbeen, voorzitter; F. Smolders, Vice-voorzitter; Th. Bak kers, secretaris; C. Pullens, 2e Secr.; H. Klaassen, penningmeester. Ook is de rooster van aftreding van het nieuwe bestuur samengesteld. Het rooster is als volgt: 1935: J. Kooien en J. Vermeer. 1936: M. v. d. Ven en F. Dalleu. 1937: J. v. d. Geld en Th. Bakkers. 1938: J. van Heesbeen, W. Eibers en H. C. van Oudheusden. pianist, die als bescheiden werker achter de coulissen toch zeer veel heeft bijgedragen om de opvoering te doen slagen. Voorts trad dezen avond op de be kende Waalwijksche humorist, de heer H. van Engelen, die de vele aan wezigen in het verdere deel van den avond heeft vergast op een aantal geestige voordrachten, die, blijkens de onophoudelijke lachbuien, zeer in sloegen. Het was een gezellige avond en de vele loterijen en attracties maakten behoorlijke zaken. Waarom het ten slotte, men denke aan het doel dezer tentoonstelling, toch maar te doen is. Gisteravond hadden de verschil lende verlotingen plaats, welke ver honden waren aan de Brabantsche poppententoonstelling ten hate van Het Groene Kruis. I)e eerste prijs van de groote verloting viel op no. 825, do tweede prijs op no. 235, de derde op no. 686 en de vierde prijs op no. 735. De volledige trekkingslijst vindt men hierachter. Verder is nog verloot een baby^pop welke viel op no. 83 en een sprei op no. 111. De schitterend aangekleede pop waarvan de geboortedatum moest worden geraden, bleek geboren te zijn op 17 Juni. De burgemeester had de vriendelijke attentie gehad om daar voor te kiezen de geboorte-datum van Mevr. Louwe Kooymans, de presiden te van het dames-comité. Toevalliger wijze had deze ook haar eigen geboor te-datum ingevuld in het cahier, zoo- dat zij zelf de gelukkige winnares v/as, hetgeen door de talrijke aanwe zigen met luid applaus werd toege juicht. Direct na afloop van de verlo- Smakelijk, Voedzaam en Gezond. NEEMT PROEF.Tel. 99. tingen sloot de heer v. Gent de ten toonstelling met een woord van dank aan de medewerkers. Speciaal werden genoemd: de fa. Wed. v. Nelle, de Ko- fa, de Fa. J. v. Mil, inanufaclurenhan- del, Pulles-Heesbeen, C. v. d. Wiel, G. v. d. Wiel, Gebr. van Bladel, Fa. Klein, Mahieu, W. Hens, Blok-dc Vries, Marks, de Radio-Centrale, van Mil-van Sprang en de heer Robbers. Zij allen hebben, zoo zei de heer v. Gent, door het doel dezer tentoonstel ling te bevorderen, geholpen de maat schappelijke samenleving op een hoo- ger peil te brengen. Een speciaal woord van dank werd nog gebracht aan de pers. Als de koningin der Aar de slechts één vinger uitsteekt om ons dwars te zitten, dan is dit funest voor het welslagen onzer ondernemingen. Dat heeft zij echter niet gedaan. In tegendeel, zij heeft heide handen uit gestoken om ons te helpen. Daarvoor werd grooten dank gebracht in het bijzonder aan de plaatselijke pers „De Echo", die hij de hulp in de voorste rij had gestaan. Met een dankbaar ap plaus accentueerde de vergadering de woorden van den spreker. De totale ontvangsten der tentoon stelling bedrogen pl.m. 1200. Zwembad. Aantal bezoekers: 208. Temperatuur: 17 gr. C. Een lichtstraal. Indien ik U zou vragen het licht te rug te schenken aan hen, die door blindheid dat licht verloren, hoe gaar ne zouden allen dit doen, als zij maar konden. Dal is echter voor ons men- schen onmogelijk. Maar toch kunnen v,ij in zekeren zin, licht brengen aan den blinde, een lichtstraal werpen op zijn donker levenspad. Hoe dan? Door hem onze sympathie en belangstelling te schenken in den vorm, niet van ge voelig sentimenteel medelijden, dat zich uit in tranen en woordjes van be klag, dal zou de duisternis nog ver- grooten, maar in den vorm van een daadwerkelijk medeleven en mede- voelen met hem. Daartoe wordt aan geheel Waalwijk de gelegenheid ge boden op Zaterdag 19 en Zondag 20 Mei, Pinksterdag. Met welwillende goedkeuring van B. en W. der gemeen te Waalwijk en de hulp der Geestelijk heid wordt op deze dagen een speld jesdag gehouden op verzoek van de Noord-Brabanlsche R.K. Blindenzorg- vereeniging St. Antonius van Padua ten bate van de vrouwelijke en man nelijke blinden van dit gewest, die ge organiseerd zijn in den R.K. Blinden- Lond St. Odilia. U dit zeggen is dat niet de krachtigste aansporing om Uw steun te verleenen? Zooals andere jaren zal Waalwijk thans ook weer loonen, dat men daar de kunst ver staat wat meer levensvreugde aan den armen blinde te schenken en op kie- sche wijze wil meewerken om die mis- deelden te helpen. Steunt ons en wij schenken behalve godsdienst, den blin den ook arbeid, de twee noodzakelijke factoren voor zijn levensgeluk. Grootestraat Telefoon 10§. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Restauratie Ned. Hem. Kerk te Waalwijk. Ged. Staten schrijven; In haar adres verzoekt de Kerkvoog dij der Nederduitsch Hervormde Ge meente te Waalwijk een provinciaal subsidie van 6.650.96 voor een ge deeltelijke restauratie van haar kerk gebouw, terwijl zij tevens het verlan gen te kennen geeft, dat voor de toe- Kenning van subsidie voor de algehec- le restauratie reeds thans in beginsel zal worden beslist. Onze briefwisse ling met het Rijksbureau voor de Mo numentenzorg en met het gemeente bestuur van Waalwijk heeft ertoe ge leid, dat deze volledige restauratie, waarvan de kosten ongeveer vijf jaar geleden op 120.000.zijn geraamd, voorloopig wordt uitgesteld, in af wachting van betere tijden. Tot dan kan dus ook Uwe beslissing, óf en in welke mate de provincie in de kosten der geheele restauratie zal bijdragen, worden aangehouden. Met een tweetal onderdeelen van 't herstellingsplan kon evenwel niet worden gewacht zonder het behoud van het gebouw in gevaar te brengen. In de jaren 1930 en 1931 moest de to ren, die in dreigenden toestand ver keerde en spoedig ingrijpen vorderde, worden hersteld. Thans, schreef ons de Directeur van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg den 23en Januari 1.1., neemt het verval van de daken hand over hand toe, waardoor aller- v.ege het hemelwater naar binnen dringt, niet alleen tot groot ongerief van de kerkelijke gemeente, maar ook lot groot nadeel van het metselwerk \an muren en pijlers. De kosten der herstelling van den toren hebben 11.254.80 bedragen. De helft daarvan heelt het Rijk voor zijne rekening genomen. De herstelling der daken is begroot op 22000.De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft ook voor dit erk een Rijkssubsidie van 50 procent tot een maximum van 11.000 toege zegd. Wij meenen Uwer vergadering te mogen voorstellen op het verzoek der Kerkvoogdij in zooverre gunstig te be schikken, dat zoowel voor de reeds itgevoerde herstelling van den toren ls voor het herstel der daken 'n pro- inciaal subsidie wordt verleend van 40% der Rijksbijdrage (1/5 der kos ten) tot een gezamenlijk maximum van ƒ6.650.96. Ged. Staten stellen voor: 1. in de kosten der herstelling \an den toren der Nederduitsch Her vormde Kerk te Waalwijk een provin ciaal subsidie te verleenen van 2250.96. 2. in de kosten der herstelling van (ie daken derzelfde kerk een provin ciaal subsidie te verleenen van 40% der Rijksbijdrage tot een maximum van 4400, met de bepaling, dat het provinciaal subsidie niet betaalbaar zal worden gesteld, alvorens de bij drage van het Rijk zal zijn uitgekeerd, Waalwijks Belang. Seizoen 1934-1935. Concert op Zondag 27 Mei a.s., te geven door het 's-Hertogenbosch Mu ziekkorps. Directeur Mar. Ogier Jr. Aanvang half 9. Programma 1. Generaal Heutz Marsch, A. Roeien. 2. Le Voyage de la Lune, Ouverture J. Offenbach, arr. M. J. Ogier. 3. Valse Interrompue L. Montagne. 4. Divertissement Espagnol L. C. Désormes. a. Sequidilla. h. Habanera. c. Boléro de Cadiz. d. Cachucca. e. Zapatéado. He Deel. 5. Pique Dame, Ouverture, F. v. Suppé 6. Mein Traum, Walzer, G. Waldteufel 7. La Tourterelle, Polka, C. Damaré Piccolo-solo dhr. J. Doomernik. 8. Grand Fantasie „Le Tribut de Zamora" Ch. Gounod Tuba-solo dhr. G. Zauenbrecher. 9. Grand Marche „Lorraine" L. Ganne 'iO-Jarig Huwelijksfeest. Naar wij vernemen hoopt het echt paar Wijnand de Vries-v. Herpt in de Stationsstraat alhier, op 23 Mei a.s. zijn 40-jarig huwelijksfeest te herden ken. Beide echtelieden kunnen dit zeldzame feest in goede gezondheid vieren. Centrale Vereeniging H.L.S. In de vergadering der leden der Groepscommissies Centrale H.L.S. 1.1, Vrijdag te Utrecht gehouden, was een telegram ingekomen van Prof. Kaag te Tilburg, regeerings-commissaris. Dit luidde als volgt: Tot mijn spijt verhinderd; moge de besprekingen van een geest van samenwerking getuigen en van het besef, dat in tijden als deze van ge- meenschappelijken nood de beroeps- genooten in de eerste plaats zelf ge roepen zijn collectief de moeilijkhe den het hoofd te bieden. De Regeering zal dan ook niet na laten het hare te doen. PROF. KAAG, Regeerings-Commissaris, De heer Verwoerd zegt onder groo te blijken van instemming der verga dering, dat met dit telegram duidelijk is bewezen, dat de regeering de Cen trale wil steunen en dat het „gerod del" van tegenstanders hiermede voor goed den kop is ingedrukt. Onder algemeene instemming der vergadering wordt aan den Regee rings-commissaris, Prof. Kaag, een telegram gezonden, hetwelk luidt; Vergadering van alle Groepen der Centrale H.L.S., bestaande uit 150 commissieleden, vertegenwoordi gende rond dertien duizend belang hebbenden, is zeer erkentelijk voor Uw telegram, in het bijzonder voor Uwe verzekering, dat de Regeering het hare zal doen, verzoekt unaniem spoedig afdoende wettelijke maat regelen. Dinsdag werd in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Tilburg de vergadering van het algemeen be stuur der Centrale Vereeniging ter be hartiging van de belangen van de hui den-, leder-, schoenen- en aanverwan te branches gehouden. Daar waren aanwezig de afgevaar digden van den looistoffenhandel, den inlandschen- en overzeeschen huiden- handel, van de fabrikanten, impor teurs en handelaren in leder, de drijf riemen- en rubberfabrikanten en -han delaren en ten slotte de vertegenwoor digers van het groote complex van schoenfabrikanten, schoengrossiers Doos 30 en 60 cl. mfi ff

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9