„LOTISICO Brieven. Kaarten en Eouehwen Dames-correspondentie. H. KLUMPERS Br.d De tijd TH. KLUMPERS GELD J. EL EK AN GEMEENTE 3ASFABRIEK - WAALWIJK BEZOEK^DE Cookde 1 NederL Goedkoopste Kledingmagazijnen van a, Steen- en Rellefdrukwerken publiek verkoopett 's-BOSCH. LAAT li* OIE ADIERTENTIES Trouwkaarten of Trouwbrieven WOENSDAG 30 MEI, OEGANG VRIJ. -M des i avonds 8 uur in MUSIS SACRUM. IMT TOEGANG VRIJ. EEN WARE UITKOMST H. KLUMPERS 8e WINKEL Motaris R. Schaap Belast zicii 99 6e Trekking 25 Jnnl 1934. (Alle prijzen en premiën worden op één dag getrokken). 1 50 ooo.— 1 25 ooo.— i 15.000. - I 5000. - 1 2000.— f 1000.— f 200 Een termijnpolis van slechts f2.50 geeft U dezelfde kansen als een twintigste der Staatsloterij verminderd met het z g. eigen geld. Eigen geld wordt niet uitbetaald. Termijnpolissen en polissen verkrijgbaar aan onderstaand adres en bij den heer J. REUS te Waalwijk en andere hoofdagenten en agenten. Bijkantoor „Lotisico", Raadhuisplein 255, Waalwijk. P.T.T. nieuws er in zijn Mei-nummer over schrijft Uw huis slaat alleen Er zijn in ons land nog duizen den menschen, die graag een tele foonaansluiting zouden willen heb ben, ja, als ze er geed over naden ken, feitelijk zouden moeten hebben, maar die zich blind staren op de linancieele zijde van de zaak. Met een bezorgd gezicht is, echt Hollandsch, de eerste vraag: »Hoe- veel kost me dat?» Die vraag is verkeerd. Men moet zeggen »Wat kost het me, dat ik géén telefoon heb?» Want dikwijls is één telefoon gesprek meer waard dan de aan- slu tingskosten over een geheel jaar bedragen. De telefoon kan een menschenleven redden, de teleloon is een onbetaalbare hulp in oogen- blikken van gevaar, bij ziekte of ongelukken, de telefoon spaart reis kosten uit, zij bespaart u moeite en tijd. Met een telefoon in uw huis hebt ge macht en zijt ge veilig, om dat zij u in vei binding kan brengen met ruim 34.OUO.OUO deelnemers aan het wereld—telefoonverkeer. üe telefoon is het snelste, het doelmatigste en tevens het goed; koopste verkeei smiddel ter wereld. Een telefoonaansluiting geelt altijd winst. Wie voordeel zegt, zegt telefoon 1 Wat een Rijkstelefoonabonnement kost Ten hoogste drie tot nog geen twee stuivers per dag 1 En voorts voor elk aangevraagd gesprek het daarvoor geldend tarief (in ae woonplaats 2'/a cent). U heeft wèl gas, water, electrici- teit in uw huis... en géén telefoon? Dan is uw huis niet af! Uw huis staat alleen, al woont ge midden in de stad. Benoeming. Zijne Hoogw. Excellentie de Bisschop van 's Hertogenbosch heeft benoemd tot pastoor te Ravenstein en Neer- langel. den WelEerw. Heer P A. J van Heijst, die kapelaan was te Veghel. Z.Eerw. is geboren Baardwijker, als zoon van den oud burgemeester wijlen den edelachtb. Heer J. A. J. van Heijst. Heden werden in de basiliek van St. Jan te 's Bosch o. m tot priester gewijd de Eerw. heer Adrianus Gerar- dus Waltherus Wagemakers en tot subdiaken de eerw. heeren W. Kolsteren en Gerard Witlox te Waalwijk en Fl. J M van der Linden te Kaats heuvel. Bezuiniging aun de Rijks— ^vakschool. 4 leeraren ontslagen. Naar wij vernemen is thans ook de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers alhier betrokken in de bezuinigingmaatregelen der regeering. Met ingang van 1 Sept. a.s. zijn een viertal leeraren eervol ontslagen, t.w. de leeraar boek houden, de heer Schoenmakers, de leeraar Machineleer, de heer Wit- broek, de Practijkleeraar looierij, de heer Rerkelmans en de Practijk leeraar Schoenmakerij, de heer Eijkens. De Schoenmakerij telt thans nog 1 leeraar en 3 practijkleerarende Looierij telt thans alleen nog een leeraar-looimeester. Wij behoeven niet te zeggen van welk een beteekenis deze bezuini gingsmaatregelen voor het voor onze plaats zoo belangrijke instituut zijn, temeer waar het ons niet uitgesloten lijkt dat deze maatregelen straks door nog meer ingrijpende worden ge volgd. De school is immers, als instituut dat speciaal is ingesteld voor de schoen- en lederindustrie, voor het rijk buitengewoon duur. Ieder jaar worden daarvoor belang rijke linancieele offers gevraagd uit 's rijks kas, zonder dat ooit een beroep is gedaan op de industrieën zelf. Wij zijn ervan overtuigd dat ieder het groote belang zal inzien dat deze school, met het daaraan verbonden proefstation en den voorlichtings dienst, heeft voor de gemeente Waalwijk en voor de beide takken van industrie. Wij hebben dat al zoo vaak in 't licht gesteld. Voor de gemeente vVaalwijk alleen reeds door het personeel dat aan het instituut verbonden is en dat in de plaats toch een zekere koop kracht vertegenwoordigtdoor het aantal studenten dat daardoor telken jarc naar Waalwijk getrokken wordt. En dan spreken wij nog niet over wat het instituut voor de stan ding van Waalwijk als centrum van de schoen- en ledernijverheid be— teekent. Men bedenke eens welk een onherstelbare schade het voor Waal wijk zou beteekenen als de school, en daarmede natuurlijk ook 't proef station, eventueel uit onze plaats zou verdwijnen. En welk een schade zon dit ook zijn voor de industrie, oie thans hare jeugdige krachten hier een deugdelijke opleiding kan geven, die de fabriek natuurlijk mist. De naam der Nederlandsche Schoen industrie zou er niet wel bij varen als de school zou verdwijnen 1 Men bedenke ook van welk een groote beteekenis de avondcursussen ziju die hier gegeven worden. In de winteravonden worden niet min der dan 200 jonge arbeiders met het fabricage—proces op de hoogte gebracht, waardoor zij gevormd worden tot meer volwaardige arbeidskrachten, niet alleen in hun eigen belang, maar evenzeer in het belang der industr.e. Rijk en gemeente hebben zich groote linancieele oflers getroost om dit model—instituut in te richten. De gemeente stelde er van 't legaat- v. Cooth f40U0Ü.voor beschik baar en het rijk heeft later nog f25000.— besleed aan de diverse uitbreidingen der gebouwen, waarbij nog kwam de groote bedragen die de school telkenjare aan 's rijks kas kost. De industrie moge bedenken dat dit alles gegeven is zonder dat ooit om een bijdrage van haar gevraagd is. En daarom dienen schoen- en lederindustrieelen dit ook te appreciecren door het instituut metterdaad te steunen. Die steun moet op de eerste plaats verleend worden door een grooter aantal leerlingen te sturen. We weten maar al te goed dat de school de laatste jaren veel te slecht bezet geweest is. Met heel veel moeite moeten jaar lijks de leerlingen als het ware worden aangetrokken. Wie het belang dezer instelling ziet en wie zou dat niet? moge een en ander eens goed overwegen. Men nieene niet dat wij te zwart in de toekomst gekeken hebben. We weten maar al te goed hoe men thans in den Haag het bezuinigen verslaat en het zou niet de eerste vakschool zijn, die ten offer zou vallen aan maatregelen, die 's lands financieele positie voorschrijft I Men overwege deze ernstige aan gelegenheid met nadruk, want nog maals er dreigt gevaar We hopen intusschen dat het zoo ver niet zal behoeven te komen. Het is in de eerste plaats de industrie zelf die daaraan kan medewerken, wanneer zij slechts toonen wil het bezit van het instituut dat inder daad van onberekenbaar groot nut is te waardeeren. Laat vooral de Waalwijkers op Miun saeck« letten, laat "hen be grijpen dat op deze wijze de toe stand precair kan worden en kapers zijn er steeds Maar laat ons dan ook als het noodig worden mocht even homogeen samenwerken om te behouden wat we hebben, als we dat indertijd deden om te krijgen wat we nu hebben Nogmaals«Waalwijk let op uw saeck», we hebben de laatste jaren al verschillende belangrijke zaken zien gaan Kind verdronken. Gistermiddag heeft te v m. Besoijen een droef ongeval plaats gehad, waarbii het l'/ï jarig dochtertje van den heer B. Bergmans het leven verloor. Terwijl de moeder een oogenblik bij de buren was, is het kind spelender wijs voorover in een tobbe met water gevallen en zoo verdronken. Het kind speelde met een kaatsbal en heeft blijkbaar deze bal uit het water willen halen waarbij het toen over den rand der kuip gebogen is Spoedig aanwezige geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Men kan de droefheid der ouders begrijpen. Kookdemonstratie. Op initiatief der directie der Ge- meente-Gasfabriek wordt a s. Woens dagavond in Musis Sacrum een kookdemonstratie gegeven, die voor de huisvrouw zeer belangwekkend zal zijn en gratis toegankelijk is. Wij verwachten dan ook dat velen deze demonstratie zullen bijwonen Oranje-Huis. Gisteravond heeft het .Oranje- Huis" comi ten raadhuize een ver gadering gehouden, waarin beslot n is het as. Koninginnefeest ongeveer op dezelfde wijze te vieren als vorig jaar. Meer in het bijzonder werd de nadruk gelegd op de kinderfeesten, vooral op den kinderoptocht en de eventueele kinderfilm. Aangaande de contributie inning werd besloten binnen korten tijd te beginnen met het aanbieden der lidmaatschapskaarten. De vereeniging wil een beroep doen op haar lede i om hun bijdrage ook dit jaar weer te handhaven, opdat .Oranje Huis" in staat worde gesteld 't Koninginne feest voor groot en klein, arm en rijk op feestelijke wijze te kunnen vieren en vooral de kinderen weer den jaarlijkschen prettiger) dag te bereiden. NIEUWS UIT HEUSREN. Heusden, 24 Mei 1934. Naar aanleiding van de schitterende prestatie op het muziekconcours te Veldhoven op den 2en Pinksterdag door onze R K. Fanfare hield deze Dinsdagavond een muzikale omgang door de stad, die als naar gewoonte veel publiek op de been bracht. Zaterdagmiddag komt hier bij de V V. Noad op bezoek de club W.V.V. uit Werkendam. Koopt Maandagmorgen een „MAANDAGMORGEN" met verslag Milaan. Zaterdag, Zondag, Maandag, R.D.B.- Theater, Een brief uit liet verleden. Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoop, De groote bluf. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel .«Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. 0. S. Koopt ln Waaiwifk. Steunt de Waaiwijksche handel en Industrie. W. B. RECHTZAKEN. Poging tot doodslag te Werkendam. De Rechtbank hervatte de be handeling van de strafzaak tegen L. v. O., rijswerker te Werkendam, wien ten laste was gelegd, dat hij op 10 September 1933 te Werkendam getracht heeft, J. v. Steen hoven van het leven te berooven, door opzet telijk met een revolver op dezen te schieten in de richting van Van Steenhoven, die op korten afstand stond, en waardoor deze een zwaae lichamelijk letsel uitmakende wonde bekwam. Deze zaak werd reeds behandelde op 9 November. De eisch luidde toen vier jaar gevangenisstraf; de zaak werd echter uitgesteld om meer getuigen te kunnen hooren. Verdachte bekent, het schot gelost te hebben, maar hij wist niet wat hij deed. Hij heeft in woede ge handeld. Na het getuigenverhoor begint de officier zijn requisitoir. Het her haalde, getuigenverhoor, heeft geen nieuwe gezichtspunten gebracht, maar hem integendeel in zijn over tuiging gesterkt. Het heeft weinig doel, de raadselachtige voorgeschie denis uit te zoeken. Reeds uit een oogpunt van preventie het dragen van revolvers wordt steeds algemeener acht spreker een gevoelige straf noodig. en eischt, na het misdrijf als poging tot doodslag gekwalificeerd te hebben, vier jaar ge vangenisstraf. De verdediger, Mr. v. Zinnicq Berg- mann, meent een vreemde animositeit van den Officier tegen deze verdachte te constateeren Verdachte heeft in een dolle dronken bui in 't wilde weg ge schoten,en heelemaal niet de bedoeling gehad, met voorbedachten rade den getroffene te dooden. Pleiter gaat de verschillende kwesties tusschen den dronkenmanstroep na, en komt tot de conclusie, dat verdachte er bij toeval tusschen verzeild geraakt is. De toe* gebrachte wonde was niet buitenge woon ernstig, de dader heeft berouw getoond, en de schade vergoed. Ook de getroffene heeft voor verdachte ten beste gesproken. Pleiter vraagt een clemente straf, en verzoekt de voor Icopige invrijheidstelling van verdachte die reeds meer dan 8 maanden in voorarrest heeft doorgebracht. Na repliek van den Officier van Justitie begaf de rechtbank zich in raadkamer; er werden geen termen gevonden, om het verzoek van den verdediger in te willigen. De uitspraak werd bepaald over 14 dagen. Oplichting. Het gerechtshof bevestigde in hooger beroep het vonnis tegen van V boek handelaar, VeghelRb". 's-Bosch 4 maanden gev.strafdat hij in April 1933 te Loonopzand, voornemens zijnde zichzelf te bevoordeelen A. Reynen, door het aannemen van een valsche hoeda nigheid, een samenweefsel van verdicht selen en listige kunstgrepen, heeft bewogen tot afgifte van geld en het aangaan van een schuld. Voor den Bosschen Kantonrechter. J. B„ wonende te Almkerk, had op andermans jachtterrein sporen van hazen nagegaan op versche sneeuw, gewapend met een jachtgeweer. Uitspraak: twee geldboeten van f25, ieder te vervangen door 25 dagen hechtenis. De Nieuwkuijksche schoenmaker J. v. E bracht de veiligheid van het verkeer in gevaar, door zonder een teeken te geven, vlak vóór een autobus den weg over te steken, waardoor hij met die bus in botsing kwam. Uitspraak3 gulden of 3 dagen hechtenis. Wij voeren prachtige voor eigen gebruik Bijzondere chique modellen voor Vraag U onze monsterboeken eens. Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. HEEREN— EN JONGENSKLEEDING. Gabardines voor Dames en Heeren. REGENKLEEDING VAKKLEED1NG en MANCHESTER GOEDEREN. - Onze prijzen beteekenen in deze tijden DUS ALLEN VOL VERTROUWEN NAAR GROOTESTRAAT 252 TE WAALWIJK 52055 ïï&T 8 WINKELS IN NOORDBRABANT. worden door ons geleverd in prima uit- voering en aan billijke prijzen. Door onze bemiddeling krijgt men hetzelfde werk aan dezelfde prijzen. Doet uwe bestellingen dus bij Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieien. is voorbij, zeggen mijn collega's voor den verkoop van costuums, want het is Pinksteren geweest. Nu vraag ik mij af, zouden de menschen die nog geen costuum gekocht hebben dan voortaan in hun onderbroek over de straat tippelen. Ik vind dat staat toch zoo gek. Wat zegt U daarvan Ik ben er van overtuigd dat U nog niemand is tegengekomen die op zijn gemak door de straten wandelt zonder costuum. lin wat zouden wij dan moeten beginnen met al de costuums die wij nog in voorraad hebben opgedaan? Neen, geachte collega s, U heeft abuis, want dan moet U maar eens in mijn zaak komen zien hoeveel costuums er per dag nog verkocht worden. Ik hoor het al, hoe is dat mogelijk'/ Och heel eenvoudig. Wij leveren de beste kwaliteit costuums, onze afwerking en pasvorm voldoet aan alle eischen en bovendien zijn wij het goedkoopste, want ook voor cor pulente personen kost hij ons hef fijnste kamgaren Heereiicosluum maar 20 gulden. Jongenspakjes leeftijd 4 jaar vanaf li. 1,75. Prima wollen Gabardine Heerenregenjassen vanaf Si. 11,50 enz. enz. En daarom zegt iedereen 'I Is pretiig koopen bij Nijversiraat 16 bij de Moiensfraaf, TU BURG. te Waalwijk, zal bij inzet op Dinsdag 5 Juni 1934 en bij toeslag op Dinsdag 19 Juni 1934telkens om 7 uur des avonds (Z. T.) ten koffiehuize van D. SMITS te Meeuwen. Gemeente Meeuwen. KOOP 1. Het Landbouwers- huis, met schuur erf en Boomgaard kad. Sectie D no. 298, 299, 300 en 301 samen groot 1.00.90 H. A. KOOP 2. Bouwlaad naast koop 1 kad. Sectie D no. 297, groot 0.36.20 H.A. KOOP 3. Bouwland naast koop 1 Sectie D no. 322 groot 0.77.50 H. A. KOOP 4. Weiland in 't Hablok, Sectie D 637 groot 1.79.00 H. A. KOOP 5. Bouwland in den polder van Meeuwen, Sectie D no. 370 en 371 groot 2.14.50 H. A. KOOP 6. Bouwland aldaar Sectie D no. 441 groot 0.54.60 H. A. Gemeente Drong eten. KOOP 7. Weiland in den Rooij- schen polder Sectie A no. 85 groot 1.48.80 H. A. Toebehoorende aan C. A. QUIRIJNS te Meeuwen. Aanvaarding in genot en in lasten en belastingen einde seizoen van dit jaar. Betaaldag koopsommen 7 Augustus a.s. 52033 v.a. 1 500-— 5°/o Geen kosten. Brieven p. antw. DE ONDERLINGE, Schiedam. NIËT-K&THOLIEKËN kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen bij het 5149 Diocesaan Inlichtingen-Bureau Gasthuisstraat 22 TE TILBURG. Lectuur wordt gratis toegezonden Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 (Nabij het Station) meI het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende en onroerende goederen zooals: Inboedels, hulzan ©ns. Billijke conditiën. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder! 1 prijs van 1 premie van 2 prijzen van 1 prijs van 1 premie van 11 prijzen van 85 prijzen van 230 prijzen van 1 100.000.— I 30000.— 20.000.— 10.000 3.000 1500 400.— 100.— 1 prijs van 3 prijzen van 1 prijs van 5 pi ijzen van 5 prijzen van 75 prijzen van 90 prijzen van AGENDA. WAALWIJK. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. 18—25 Mei. Geboren Theodora M dv H Loinmers-v Rijswijk Johannes A II zv J C van Mierlo-Boom Cornelis J zv J Siegenthaler-Leijtens Leendert zv W Wijnands-Janson Adrianus J zv G Th ,V Assen-Steenbergen Overleden: M Klootwijk 72 jaar C J Pullens echtg. v Ha1 v Loon 68 jaar Aa van Heijst echtg (v G Gouda 65 jaar Aa Th M Verwiel 53 jaar Pa, J v d Houdt 2 j. Huwelijksaangiften: Geene. Huwelijken: Geene. Ingekomen D Buitendorp van Loon-op-zand N Dorenialen en gezin van Dongen E Aa M de Brouwer van Losser H Visser en echtg van Baarderadeel J F C Schaap van Bladel c.a. Tha Schoor- mans van Bladel c.a. Aa (M v d Pol vanHedikhuijzen. Vertrokken: A W J Verschuren naar Tilburg W II J Robbers nr Nijmegen L Rooden- Inirg naar Waspik AG Olislagers naar Raamsdonk H W M |N van Wijk en gezin naar Heusden. Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Tionstratie

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10