OPHIA TE LOONOPZAND 70 JAAR, X n f Jij" t f' W - v V y 5^ y 4 f f V< \7 W 5- viwp-' v4"'-y -■?. -■ A - f i J? K w Feestcomité en Comité van Actie. beest-ComitéC. Maas, Voorzitter; F. van Tilborg, OndervoorzitterH. Th. van den Heuvel, Ie Secretaris; W. Biemans, 2e Secretaris; G. Dankers, Pen ningmeester; J. van den Nieuwenhuijzen; Jac. Vera. Comité van Actie: W. van Dongen, M. Maas, C. Michielsen, G. van den Wil denberg, G. Wijt vliet. Bestuur der Kon. Erk. Harmonie „Sophia's Vereeniging". J. D. E. v. d. Heuvel, Voorzitter; A. J. BaetenOndervoorzitter; F. A. Mi chielsen, SecrH. J. C. de Jong, Penningmeester; C. Cornelissen, H. van Veldhoven. herinnering te roepen de thllooze prachtige successen, die het mooie Loonsche corps onder leiding van di recteur v. d. Abeelen behaald heeft. „Sophia" is voldoende bekend, zoo dat men grif erkennen zal dat er alle reden is om op dit zeldzame jubilé leest te vieren. Dit muziekfeest zal bestaan in een nationaal federatief concours met marschwedstrijd voor harmonie- en Fanfare-gezelschappen op Zondag 10 Juni en in een groot nationaal festi val voor muziekgezelschappen op Za terdag 16 en Zondag 17 Juni. Niet minder dan 28 gezelschappen zullen aan het muziekfestijn deelnemen, zoo dat het een feest van eerste grootte belooft te worden. Wij laten hier een en ander uit het programma volgen: Zaterdag 9 Juni: 3 uur: Officieele Opening der Fees telijkheden, (in de zaal der Sophia's- Vereeniging), daarna marsch naar 't feestterrein, voorafgegaan door de ju- bileerende Vereeniging. 6 uur: Aanvang Openingsconcerten. Zondag 10 Juni: 12 uur: Aanbieding Eerewijn en Ontvangst van H.H. Jury-leden, prijs- commissaris en deelnemende Gezel schappen. Daarna aanvang wedstrijd. Woensdag 13 Juni: 3 uur; Kinderfeesten. 8 uur; Avondconcert. Zaterdag 16 Juni: Festival, aanvang 4.30 uur. n.m. ZONDAG 17 Juni: Festival, aanvang 1 uur n.m. Tot slot: Vuurwerk. Het feestterrein is gelegen in de lommerrijke tuinen van het oude kasteel. Een mooiere plaats is wel moeilijk denkbaar. Ook voor afleiding is gezorgd: aan het muziekterrein grenst de kermesse d'été, waar moderne vermakelijkheden zijn opgesteld. Het beloven voor Loon en voor „So phia's Vereeniging" in het bijzonder, enkele mooie dagen te worden. Hieronder laten wij nog de namen eer leden van het Eere-comité volgen: .lhr. Mr. E. J. B. J. M. Verheijen, Heer van Loon op Zand, Voorzitter. J. A. F. Mallens, Burgemeester. H. C. Schoenmakers, Pastoor. Mr. G. van Zinnicq Bergmann, Rijks advocaat, Vught. Mr. E. van Zinnicq Bergmann, advo caat en procureur, Vught. Mr. R. J. M. H. van Zinnicq Bergmann agent van de Ned. Bank te 's-Her- togenboschVught. J. L. van Besouw, oud-burgemeester. H. M. J. Blomjous, Lid der le Kamer der Staten-Generaal, Tilburg. P. A. de Jong-v. d. Heuvel, lid der le Kamer der Staten-Gen., Tilburg. P. J. van Abeelen, bijna 25 jaren directeur der jubilante. Eere-Voor zit ter der „Sophia's Ver eeniging" Jhr. Mr. F. X. J. A. Verheijen Kantonrechter van Zevenbergen. De bekende inuziekvereeniging „So phia's Vereeniging" te Loon op Zand bestaat 70 jaar. En dit heugelijke feit kan in Loon natuurlijk moeilijk zon der feestbetoon voorbij gaan. Men weet immers hoe de bevolking dezer plaats meeleeft met hare harmonieën. „Sophia's Vereeniging" neemt een be langrijke plaats in in het Loon op Zandsche dorpsleven. En daarom zal heel de plaats dit zeldzame jubileum meevieren. „Sophia's Vereen'rging" is opgericht op initiatief van den oud-burgemees ter der gemeente, Jhr. A. J. M. Ver heijen en heeft zich steeds in de bij zondere belangstelling der familie Verheijen mogen verheugen. De zoon van den oprichter, Jhr. F. X. J. A. Ver heijen, kantonrechter te Zevenbergen, is nog thans eere-voorzitter van het gezelschap en staat de vereeniging steeds met warme toegenegenheid ter zijde. Wij behoeven hier niet in de v.» i V V - v -V. ,- v: v* A v?V:-.r 'v Bestuur en werkende leden der Kon. Erk. Harmonie Sophia's Vereeniging. Houdster van den Nederlandschen Wisselbeker der Federatie. Mr. G. M. J. Kolfschoten, advocaat en procureur, 's-Bosch. H. W. A. Smals, Arts. Jhr. J. W. M. Snouck Hurgronje, at taché bij het Nederl. Gezantschap te Praag. Mr. O. van Stratum, president bij dc arr.-rechtbank te Antwerpen. Jhr. A. J. B. Verheijen, Notaris, Gro ningen. ■Ihr. Mr. E. C. F. X. Verheijen. griffier bij het Gerechtshof te 's-Bosch. Jhr. Mr. J. B. Verheijen, grif ier bij dc arr.-rechtbank te Roermond. Jhr. Charles Verheijen, ordonnans-of ficier bij H.M. de Koningin te Den Haag. Jhr. A. J. F. X. Verheijen, burgemees ter, Standaardbuiten. Jhr. H. Verheijen, Huize Weltevreden. Vught. Jhr. Mr. F. X. H. Verheijen, 's-Bosch. Jhr. L. Verheijen, ambtenaar Depar tement Sociale Zaken te 's-Hage. twee keer kan worden betaald. Over het stichten van een nieuw bondsgebouw ontspon zich een druk debat tusschen de heeren H. van Heesch, G. Grootswagers, C Roesten- berg en W. Damen. Als gevolg van de besprekingen kreeg het bestuur opdracht de plannen nader met architect Prins te bespreken om zoo spoedig mogelijk in een algemeene vergadering met definitieve plannen ter tafel te kunnen komen. De agenda van de Centrale Raads vergadering, die op Zondag 8 Juli in Tilbu-g wordt gehouden werd besproken en als candidaat voor het hoofdbestuur van den Bosschen Dioc. Rond, dat met twee leden wordt uitgebreid, gesteld de heer J. C. Beerens. Het stichten van een fonds »Hulp in Nood» werd ter fine van advies in handen gesteld van het bestuur om op de volgende vergadering opnieuw te dienen. De R K. Sportbeweging werd met warmte in de moreele en finantieele belangstelling der leden aanbevolen. Met een goed woord voor steun aan »De Volkskrant» werd deze vergadering gesloten. Festival Kaatsheuvel. Het Bestuur van het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia" besloot in hared eze week gehouden vergade ring het 60-jarig bestaan van het ge zelschap in 1935 a.s. met de organisa tie van een groot Festival te vieren. Geslaagd. Te 's-Bosch slaagde voor het exa men onderwijzer de heer F. A. J. de Bruin alhier, die zijn opleiding ont ving op de R.K. Kweekschool voor On derwijzers te 's-Bosch. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). CRISIS IN DE SCHOENINDUSTRIE. Als we nagaan, wat toch wel de oor zaak is van de crisis in de schoenin dustrie, dan is het voornamelijk de lage, neen, de te lage prijs, waarvoor schoenen gefabriceerd en verkocht worden. De schoenprijs is op 't oogenblik zoo, dat de fabrikant geen behoorlijk loon kan uitkeeren en als 't ware zijn werk volk moet uitbuiten als slaven om te kunnen concurreeren. De schoenprijs in den winkel is zoo, dat een gewone winkelier, die niet op een of andere manier een voorsprong heeft, zijn verkoopkosten niet kan dek ken, niet op tijd zijn leverancier kan betalen. Wat toch is de schoenprijs? De schoenprijs moet bevatten: grond stoffen, schoenfournituren, loonen, fa- bricatiekosten, verkoopkosten, alge meene onkosten, afschrijvingen, in trest bedrijfskapitaal en bovendien een behoorlijke winstmarge, waarvan de patroon moet kunnen leven. Feit is, als men hier en daar de ge ëtaleerde schoenprijzen bekijkt, dat een ingewijde op 't eerste gezicht moet zeggen: „hier verdient de winkelier niets of de fabrikant verdient niets, of het werkvolk verdient niets, of wat ook nog mogelijk is, ze verdienen geen van allen een behoorlijk bestaan meer, welke laatste conclusie het meest voor de hand ligt, gezien de algemeene cri sistoestand, waarin de schoenbranche verkeert. Wij allen behoorden het te prijzen, dat er mannen zijn opgestaan, die het hebben aangedurfd om ten minste te trachten een gezonden toestand in deze te scheppen, opdat niet alleen enkele groot-ondernemers, hetzij schoenfabri kant of winkelier, die op een of an dere manier een voorsprong hebben, nog hun kostje kunnen verdienen, maar dat zooveel mogelijk personen, die in het schoenbedrijf hun brood moeten winnen, een behoorlijk bestaan kunnen vinden. kunnen vinden. En waar we nu boven hebben aangetoond, dat voorname lijk de te lage schoenprijs oorzaak is van de crisis in het schoenbedrijf, daar de uiteindelijke prijs niet meer alle factoren dekt, waaruit de schoenprijs moet bestaan, is het wel eigenaardig, dat er nu andere mannen zijn opge staan, die de goede bedoelingen der eersten willen dwarsboomen en bij na der beschouwen, mannendie door hun prijzen-politiek den schoenprijs en daarmede het schoenbedrijf in den put hebben geholpen, mannen, wiens groot ste kracht het juist is, dien te lagen prijs te kunnen handhaven, omdat zij door nog grootere uitbuiterij van werk man en leverancier, dan een gewoon mensch zich durft veroorloven, een voorsprong hebben op anderen en zoo doende in staat zijn bij anderen het brood van de tafel te nemen en als ze er kans toe zagen alles tot zich te trek ken en zich omtrent het lot van ande ren niet te bekommeren. Daarom heeren schoenfabrikanten en schoenwinkeliers, zou ik U met al len ernst en in het welzijn van 't al gemeen willen toeroepen: „Wordt lid van de Centrale H.L.S., want haar doel is werkelijk verbetering te brengen in den algemeenen crisistoestand, waartoe ze de hulp noodig heeft van allen. En zoodra allen zijn aangesloten, kan er daadwerkelijk worden begonnen met alle uitheemsche misbruiken uit te roeien en werkelijk betere toestanden te scheppen." Als de schoenprijzen gebracht wor den op een gewoon niveau, dat alle nor male kosten en een behoorlijke winst marge dekt en de regeering doet de in voerrechten zoo stellen, dat een schoen importeur even goed of nog beter in het binnenland kan koopen, dan zal spoedig aan den crisistoestand in het schoenbedrijf een einde komen, daar er dan volop werk moet zijn, want Ne derland draagt nog steeds meer schoe nen, dan het fabriceert, immers de in voer is heel veel grooter dan de uit voer. Dan zal weldra wederom èn werk man èn fabrikant èn winkelier in het schoenbedrijf een behoorlijk bestaan kunnen vinden. Nederlanders! vraagt en draagt Ne- derlandsche schoenen! OBSERVATOR. Ik zal het op prijs stellen, wanneer ook andere bladen dit schrijven willen overnemen. BURGERLIJKE STAND. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Mei 1934. Geboren Willem zv A. Kruyf en J. C. van Thielen. Cornelia Antonia dv J. A. van der Schans en J. Waarts. Ma- rinus Antonie zv M. A. van Peer en C. J. van der Schans. Arie Leendert zv P. Snijders en D. M, van Pelt. Hendrik zv J. Rosenbrand en M. Ver hagen. Jacobus zv G. S. Both en J. E. Varossieau. Gehuwd P. B. Zijlmans, oud 25 jaar en A. J. Rijken, oud 25 jaar. A. J. v. Loon oud 27 jaar en H. A. G. van Beekho ven, oud 26 jaar. L. A. v. d. Oven, oud 27 jaar en H. M. de Bie, oud 21 jaar. A. Hommel, oud 30 j. en E. Ros, oud 26 j. T. van Dongen, oud 30 j. en J. C. M. van der Bijl, oud 27 j. J. de Roon, oud 20 jaar en M. de Jong, oud 20 j. N. van der Mast, oud 27 jaar en M. Roomer, oud 20 j. Overleden L. A. van Beek, oud 64 jaar, echtg. van D. Vos; C. J. Kerstens, oud 57 jaar, echtgenoot van A. Verschuren; C. Werther, oud 81 jaar, wed. van A. Vriens.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7